Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) kickboxko válasza tranceplanet (#38195) üzenetére


kickboxko
tag

Tuning nem lesz .

Kb 20-30 k áll rendelkezésre .

"Life is simple"

(#38202) jim bcs válasza gyenesmartin (#38200) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem simán eléred csak egy V-s lap, de kell egy erős proci hűtő is mellé

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38203) gyenesmartin válasza jim bcs (#38202) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A sima V-sel is el lehetne érni? Hűtő az lesz majd egy Alpenföhn (ezen belül még nem tudom).

(#38204) jim bcs válasza gyenesmartin (#38203) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mint a huzat :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38205) gyenesmartin válasza jim bcs (#38204) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor valószínűleg az lesz. 2-3 évig csak elfognak rajta menni a játékok.

(#38206) jim bcs válasza gyenesmartin (#38205) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a 4 magos procik egy jó darabig még azért talpon lesznek, a mai napig a játékok 5%-a használja a 4 magot, a lényeg (de ezt te is tudod a másik fórumból) egy bika vga, majd később max vga-t cserélsz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38207) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Ilyen proci alá milyen lapot ajánlanátok? A 970-es chipsetes lapok már jónak számítanak? Láttam, hogy van 990-es is, de az áruk eléggé húzós. Előre is köszi!

(#38208) bluyoo válasza r3dsnake (#38207) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze hogy jónak számít AM3+ -hoz a legújabb 9-es sorozatban van (970,990X,990FX).
Ha nem kell az SLI akkor tökéletes választás.

ASUS M5A97 R2.0 21K , ASROCK 970 Extreme3 22K, ASROCK 970 Extreme4 23K, ASUS M5A97 PRO 24K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38209) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Tervezem egy Gigabyte Z68AP vásárlását.
Tudtok esetleg bármilyen típushibáról?
Tudtok esetleg valami alternatívát javasolni?
Van esetleg valakinek ilyen alaplapja? Ha igen, akkor elégedett vele?
:))

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38210) bluyoo válasza Geresics (#38209) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem felejtsd el ......... :N
Abban az árban (kicsivel olcsóbban) ASROCK Z77 Pro3.
De ha megírod a kereted és milyen CPU .....

Bazinga!

(#38211) Geresics válasza bluyoo (#38210) üzenetére


Geresics
addikt

Most komolyan: miért kerülitek a Gigabyte-ot? (Azon kívül, hogy valamilyen érthetetlen oknál fogva a PH! tesztekből mindig kimarad.)
Olvasom a kommentekben, hogy gagyibájt, meg csigabájt, stb., de valahogy az az érzésem, hogy nincs valós ok ezek mögött...
Jómagam 3,5 éve használom (hibamentesen) az EP35C-DS3R alaplapom, vele párhuzamosan egy P35-DS3-at, és semmi bajuk! Persze lehet én vagyok a kivétel, de a kezemen keresztülment legalább 30-40 Gigabyte alaplap (olcsó, és drága egyaránt), és eddig összesen 1-et kellett garoztatni, de ott sem vagyok biztos benne, hogy nem a vevő hibája volt...

Visszatérve kérdésedre: egy i3-3220-at akarok belerakni, a konfigom többi része marad.
Árban 20-30eFt közötti alaplapot engedhetek meg magamnak jelenleg.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38212) tranceplanet válasza Geresics (#38211) üzenetére


tranceplanet
addikt

6-os szériás lapot ne vegyél Ivy-hoz, de már sandy-hez sem érdemes. Gigának a 6-os szériás lapjai nem sikerültek túl jól, 7-esek már nem rosszak.
Ha ragaszkodsz a márkához és tuningos laphoz, akkor ez nem rossz: GIGABYTE GA-Z77-D3H
Viszont ASRock-ból olcsóbban megkapod ugyanezt. Ja és a procid szorzózáras, tuningolni nem tudod semelyik lapban, hiába veszel tuningos lapot alá.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38213) r3dsnake válasza bluyoo (#38208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen a részletes választ és a lapokat! SLI nem kell, de esetleg későbbiekben 2 kártyás crossfire-t vinne? Valamint csak ennyi a különbség a 970 és a 990 között, az SLI?

Köszi!

(#38214) Geresics válasza tranceplanet (#38212) üzenetére


Geresics
addikt

A Z68AP gyári BIOS-szal is támogatja az i3-3220-at (és minden Ivy-t is).
Tudom, hogy szorzózáras a CPU, azért szeretnék "minőségibb" alaplapot venni, mert ezeken már nem a legolcsóbb alkatrészek (kondik, stb.) vannak, ergo a hibátlan működésre nagyobb esélyem van, mint egy 10eFt-os alaplapnál. (A RAM-jaim is "csak" 1600MHz-esek, ezért azok miatt sem kell a tuning.)
Mi baj a 6-os szériás Gigabyte alaplapokkal? Tényleg nem hallottam semmi rosszat eddig, de igazság szerint nem is kerestem még rá, szóval érdekelne!
ASRock alaplapokról már hallottam egy-két helyen, hogy nagyon jók lettek, de én korábbi tapasztalatok miatt tartózkodnék tőlük (amivel egyszer megégette már magát valaki, abba nem szívesen tenyerel bele újra...).
:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38216) margithid válasza Geresics (#38214) üzenetére


margithid
veterán

Z68 támogatja alapból az ivyket? Nekem ez új.

(#38217) tranceplanet válasza Geresics (#38214) üzenetére


tranceplanet
addikt

A minőségi alkatrészeket és stabilitàst egy H77 lappal is megkapod, legtöbbön már 4 fázisú VRM is van. Ezek a lapok 20-24 ropi között mennek. 6-os szériás lapot akkor sem szabad venni, kivéve ha féláron adják.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38218) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Olyan alaplapot keresek, ami árban, minőségben, tudásban hasonlít az ASROCK B75 Pro3-M-re (két memóriafoglalat, hdmi, alaplapi USB3 csatlakozó) max. 20k Ft, és olyan márka, amit jó szívvel ajánlanátok.

Előre is köszi a választ.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#38219) tranceplanet válasza geleati (#38218) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez a lap pont ilyen. Jó szívvel ajánljuk bárkinek. Minőségi lap jó ár/érték aránnyal.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38220) Vartanus


Vartanus
őstag

Hali!
Kérdezem én hogy ez a Lucid Virtu MVP technológia milyen előnyökkel jár?magsabb fsp vagy jobb képminőség?illetve tényleg képes lekapcsolni a diszkrét VGA-t?
Mert két alaplap vételén agyalok FM2-es fronton...az MSI A85X GD65-ös deszkán van jóféle feszültségmérő pont,aztán a Military Class III hardveres,szoftveres előnyei..viszont nincs ez a Virtu támogatás ahogy láttam...ASrock A85X EXtreme6-os deszkán nincs se mérőpont,se Click Bios II és hasonlók gondolom minősége sem olyan mint egy MSI Military Class III-as deszkának,viszont van Virtu támogatás...Szerintetek megéri az MSI fée sok jó tuningos és egyéb funkciókat beáldozni csak hogy legyen az asrock lap segítségével virtu támogatásom?? :DDD

Esetleg aki használja a technológiát mik a tapasztalatok :F

Köszi előre is :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#38221) bluyoo válasza Geresics (#38211) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem csak a márka miatt inkább az újabb chipset. Etron USB3 ellentétben a Z77-es lappal ami már natívan támogatja
Ok én nem igazán vagyok Giga párti nem is szoktam ajánlani majd megteszi a más helyettem.
Kerülöm az ilyen eszmecseréket mert kb. olyan mint az Intel kontra AMD :DDD
De tranceplanet pár dolgot már le is írt.
(#38214) geresics
"Mi baj a 6-os szériás Gigabyte alaplapokkal?" Etron USB3 nincs natív támogatás, nincs UEFI bios , többet eszik mint a 7-es széria ennyi éppen elég szerintem hogy ugyan annyiért másik lapot vegyen az ember ,ha már megteheti még ha az ugyan úgy Giga lap is , nem mondjuk a többet kínáló de ugyan annyiba kerülő Asrock , ......
"azért szeretnék "minőségibb" alaplapot venni" ahhoz nem kell Z77-es lap (sőt inkább felső kategóriás nem tuninglap mint egy alsó kategóriás tuningképes lap), vannak komolyabb H77-esek is pl. 27K környékén az ASUS P8H77-V komolyabb tápellátása van (6+1+2) mint a kiszemelt Giga lapnak és már Virtu MVP-t kapott , DisplayPort , normális UEFI biost ellentétben a Z68-as Giga lappal.
Ráadásul a prémium alkatrészeket nem hiszem hogy az alsó kategóriás tuninglapokban kellene keresni.
De ha ennyire ragaszkodsz a Gigabyte-hoz legalább az újabb chipset-ből válogass
H77-es lapok pl.: GA-H77-DS3H , GA-H77-D3H Z77-es lapok pl.: GA-Z77-DS3H , GA-Z77M-D3H Gigabyte Z77-es lapok .
Azért azt megemlíteném hogy a felhozott Asus lap a GIGABYTE Z77X-D3H , Z77X-UD3H-al megegyező fázisellátást kapott (legalábbis számban) pedig az utóbbi már a 40K-s határt is átlépte.
(#38212) , (#38217) , (#38219) tranceplanet
+1 :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38222) bluyoo válasza r3dsnake (#38213) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A CF az ok az AMD 970 chipset és a 990X chipset 8X8X módban működő CF-re ad lehetőséget. Végül is igen AMD chipsets .
De ha tervben van a CF akkor a 4 lap közül a 970 Extreme4 a befutó a többi "csak" 8X4X módban kezeli a VGA-kat.
De 30K-ig azért vannak 990FX -es lapok pl.: ASRock 990FX Extreme3 26K körül vagy 990X -es Asus M5A99X EVO 29K körül.Itt azért már nem csak az SLI-t kapnád +ba.
Mind a 6 említett lap már UEFI bios-al van ellátva ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38223) r3dsnake válasza bluyoo (#38222) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, átgondolom, átszámolom és meglátom hogy mi lesz. : )

(#38224) bluyoo válasza geleati (#38218) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A 20K-s keretedbe szinte az összes B75-ös lap belefér ...
De ha ennyire nem bízol az ASRock-ban P8B75-M LE 17k körül előlapi USB3 kivezetéssel és Virtu MVP támogatással,2RAM slot (a B75 Pro3-M -en 4 van és kapott +2db. ASMedia ASM1061-es vezérlőchipes SATA3 csatlakozót).
20K körül ASUS P8B75-M előlapi USB3 kivezetéssel és Virtu MVP támogatással,4RAM slot .
19K-ért ATX méretben is megkapod az ASRock B75 Pro3 személyében ugyancsak van előlapi USB3 és 4RAM slot és ugyancsak +2db. ASMedia ASM1061-es vezérlőchipes SATA3 csatlakozó.
(#38223) r3dsnake
Szívesen!

(#38220) Vartanus
AMD oldalon még új a Virtu nem hiszem hogy valaki első kézből tudna nyilatkozni .....
Lucid Virtu MVP de gondolom már ismered. De ha jól tudom teljesen nem kapcsolja le a VGA-t .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38225) Geresics válasza bluyoo (#38221) üzenetére


Geresics
addikt

Köszönöm a válaszokat Neked is, és tranceplanetnek is!

Ezek alapján újra körülnézek, aztán lehet, hogy még lesznek ilyen kérdéseim, hogy mi a különbség a P8H77-V és a P8H77-V LE között? (Nem vágom már az ASUS jelöléseit egy jóideje...)
:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38226) bluyoo válasza Geresics (#38225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem akarlak én márkaváltásra buzdítani :) kinek melyik jött be,de az újabb chipset-re viszont igen (B75,H77,Z77). Viszont a P8H77-V ugyancsak jó lap ....
Az LE egy Light Editon kiadás az adott típus lebutított esetleg olcsóbb alkatrészekből összerakott változata. Alapból a P8H77-V LE "csak" 4+1+1 tápellátást kapott,nincs DisplayPort ,stb. Az Asus honlapján össze tudod őket nézni V vs. V LE

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38227) geleati válasza bluyoo (#38224) üzenetére


geleati
tag

Bízni bízok, csak sikerült olyan alaplapot vennem (ASrock B75M), amin nincs alaplapi USB3. És ezért keresnék alternatívákat, hogy aprón meghirdessem, akár csereként is.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#38228) tisn


tisn
addikt

Sziasztok!

I3 ivy-hez, milyen lapot ajanlotok? 8GB Ram, 4670 vidkari, ssd, 5 sata vezerlo kell, ha lehet legyen sata3 (ssd, 3 hdd, odd), usb3.

Koszi

(#38229) bluyoo válasza geleati (#38227) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Front panellel ki tudod előre vezetni a hátsó USB3-as csatlakozót pl. vagy megfelelő házzal ill. agy átalakítóval pl.
Kb. a B75M árában a P8B75-M LE amin van 19pin-es belső USB3 csatlakozó.Illetve olcsóbban a P8B75-M LX de azon nincs HDMI.
(#38228) tisn
Menyi a kereted? Akát a fent/lent említett ASRock B75M is megfelelhet 5db SATA2 , 3SATA3 ebből 1db natív, 4db USB3 hátul, ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38230) nubreed


nubreed
veterán

Na végre eljutottam oda, hogy jövő héten össze tudom vásárolni az alkatrészeket az új gépemhez. A végleges változat így nézne ki: Intel Core i5 3570k CPU, Corsair 8GB (2x 4GB) 1866 mhz ram, Radeon HD5850 videokártya, 1db WD Black Caviar 500 GB HDD, plusz egy Seagate Barracuda 7200 HDD. Crossfire-t a későbbiekben sem tervezek, de a videókártyát szeretném majd egy jobbra cserélni idővel. Alaplapnak az Asus P8Z77-V LE -t választtottam, úgy néz ki. Akkor ez jó választás lesz? Több évre kell, megbízható, atomstabil gép alapja kell hogy legyen, egy kis tuninggal is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38231) bluyoo válasza nubreed (#38230) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó kis vas lesz :K
Már csak az SSD hiányzik belőle .Táp milyen lesz?

Bazinga!

(#38232) nubreed válasza bluyoo (#38231) üzenetére


nubreed
veterán

Táp kérdés maradt egyedül nyitva, még nem tudtam dönteni, de csak azért mert én vagyok lenaradva és tájékozatlan táp ügyben, a megfelelő topicban feltettem kérdéseimet: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38233) geleati válasza bluyoo (#38229) üzenetére


geleati
tag

Jó lehetne az, de arra akkor megint pluszban költeni kell, ráadásul az a hirdetés már le is járt.

@tisn:
[link]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#38234) tisn válasza geleati (#38233) üzenetére


tisn
addikt

koszi

(#38235) bluyoo válasza nubreed (#38232) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Válaszoltam is Aurum cm gold 650 review. Ezt a szériát céloztam meg sajna ők nem az én pénztárcám.Így be kellett egy nem moduláris 80+ bronze táppal érnem (FSP Raider 550).
(#38233) geleati
Csak felvetettem .......
Azzal az árral hamar gazdára talál :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38236) margithid válasza nubreed (#38230) üzenetére


margithid
veterán

Ez nem jobb alaplap?
Csak kérdezem.

(#38237) bluyoo válasza margithid (#38236) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezt komolyan kérdezted?? A legolcsóbb tuninglap ......... kontra egy 40K-s ..........

Bazinga!

(#38238) margithid válasza bluyoo (#38237) üzenetére


margithid
veterán

Jaj, elnéztem ,azt hittem egy 25k-s asus, nem ez..

Amúgy itt az alternatívája az asusnak. Ha elég a micro, ha nem akkor 4k-val van drágább ATX-es is

[ Szerkesztve ]

(#38239) bluyoo válasza margithid (#38238) üzenetére


bluyoo
nagyúr

nubreed -el már átrágtuk a dolgot ..... oda-vissza ....
"Amúgy" az Z77 Extreme4 inkább "alternatíva" mint az Z77 Extreme4-M már csak a dupla akkora tápellátás (Ext.4M :4+2, Ext.4 :8+4) , méret , bővítőhelyek szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38240) dave93 válasza jim bcs (#38197) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, végül úgy alakult, hogy csak 16k marad lapra. Jobb ötlet van, mint az Asrock B75M 16.275Ftért?
A többi:
i5-2500 proci
8GB DDR3 1600Mhz
HD7850 2GB DDR5
500GB SATA3 HDD
Corsair 430W

(#38241) bluyoo válasza dave93 (#38240) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olcsóbban már csak a ASROCK B75M-GL vagy a B75M-DGS de az most nincs.
Egy I5 3550-el (szerintem) jobban járnál I5 2500 , I5 3550 erősebb kevesebbet eszik és még olcsóbb is az ájponon így megvehetnéd a kiszemelt lapot is sőt a ASROCK B75 Pro3-M is beleférne vagy az ASUS P8B75-M LE.

Bazinga!

(#38242) dave93 válasza bluyoo (#38241) üzenetére


dave93
őstag

Köszi szépen, akkor marad a B75M. A proci az egyetlen amit nem boltban veszek, hanem itt az aprón, 38k-ba lesz hűtővel együtt a Core i5 2500, az i5 3550 48k az iPonban, így nem kérdés melyik lesz, de köszi a javaslatot :R

(#38243) bluyoo válasza dave93 (#38242) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!Valahogy sejtettem hogy nem potyára a 2500-as a választott ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38245) bluyoo válasza Tűzkígyó (#38244) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1. Topicban nem hirdetünk!
2. Legalább raktad volna off-ba ha már .......
3. Ha lehet még több topicba ne szúrd be (kettővel már találkoztam de gondolom itt nem álltál meg :DDD )
4. Az alapelvek átolvasása [link]
"amit tiltunk fórumunkban:
a saját apróhirdetéseken kívül bárhol hirdetni (saját apróhirdetés, vagy bolt linkelése), vagy bármilyen terméket, szolgáltatást eladásra kínálni"

Egy 3484 napja regisztrált tagtól azért már elvárható lenne az alapelvek ismerete!
Azért UP a lapnak. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38246) nubreed


nubreed
veterán

Ugye a szilárdtestes kondik manapság már alap felszereltség, ha más nem a középkategóriás és drágább alaplapoknál, mondjuk konkrétan az Asus P8Z77-V LE -nél is? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38247) inter001


inter001
csendes tag

Sziasztok!

Milyen lapot érdemes venni ehhez a konfighoz?

Köszi :)

Corei5 proci

4 giga ram

1 gigás videokártya

500W táp

1 terás winyo, stb.

Asus, Asrock lett ajánlva a B75ös kategória! :K

(#38248) Norby86


Norby86
őstag

Megvan az új lap, proci, memória, ssd és eszméletlen gyors a gép. :) Úgyhogy nagyon örülök :D Viszont lenne pár kérdésem. Ezt a P8B75-M LX lapot lehet esetleg picit valahogy tuningolni? Nem kell hardcore csak enyhébben szeretném meg hogy semmit ne fogjon vissza a bios beállítás a rendszer valós teljesítményén, azaz adja ki a maxot amit tud. Biosba mit kell vagy érdemes beállítani? Elég sok újdonság tárult a szemem elé az asus p5b lap után. :) Meg pl. AHCI-t lehet vagy kell aktiválni? Mert én amikor bekapcsolom a biosba a windows el sem indul, folyamatosan a bootnál újraindulgat a gép. Pedig neten azt olvasom a satához ahci kell.
Amugy fura az is hogy a videomemóriát alapjáraton igy visszaveszi, telepités után még aero felület sem volt. :F
DirectX* Version: 11.0
Physical Memory: 7868 MB
Minimum Graphics Memory: 256 MB
Maximum Graphics Memory: 1760 MB
Graphics Memory in Use: 74 MB
Processor: Intel64 Family 6 Model 58 Stepping 9
Processor Speed: 3093 MHz
Vendor ID: 8086
Device ID: 0152
Device Revision: 09

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#38249) bluyoo válasza nubreed (#38246) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még a 10K-s lapoknál is .... bár ott még nem minden egyes darab ... a Asus P8Z77-V LE esetében már igen.Egy két gyártó a "prémium" kategóriás kondikkal/alkatrészekkel próbálja még megfejelni/kitűnni a sorból.
(#38247) inter001
A B75 nem kategória hanem chipset :) De igen legolcsóbban a B75-ös lapok megfelelőek. Viszont tuningra nem nyílik lehetőséged "K"-s CPU-val sem .... írj egy keretet .......
(#38248) Norby86
Az AHCI-t telepítés előtt kell beállítani .... és nem a "satához" hanem az SSD TRIM funkciójához kell. A Flash SSD topicban segítenek ez ügyben.
Az aero felület a megfelelő video driver telepítése után gond nélkül beállítható.Közvetlen telepítés után nincs bekapcsolva.
Tuning lehetősége nincs csak Bclk az pedig 3% körüli és az egész rendszeredre kihat nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele többek között a RAM-é is. Én nem piszkálnám.
A RAM-ot talán tudod piszkálni ha XMP modulok de az sem garantált és semmilyen érezhető teljesítménytöbbletet nem hoz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38250) inter001 válasza bluyoo (#38249) üzenetére


inter001
csendes tag

ja igen köszi! :) 150es a keret.

eddig ilyen:

Alaplap: ASROCK B75M-GL LGA1155

CPU: Intel Core i5-2400 3100Mhz 6MB LGA1155 Box

RAM: Corsair 8GB DDR3 1600 MHz Kit (2x4GB) XMS

VGA: VTX3D HD 6870 1GB DDR5 ATI

HDD: Seagate 1, 5TB 7200rpm SATA-600 64 MB ST1500DM003

ODD: NEC AD-7260S Fekete

HÁZ: CoolerMaster Elite 430 Midi Tower Táp nélkül Black Black, 3x5, 25", 2x3, 5", ATX, 2xUsb, Audio, Táp nélkül, 190x424x490 mm

TÁP: Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W 12cm OEM ATX2. 0 APFCErP 500W, 1xFAN, 12cm, Aktív PFC

Házventi: Arctic-Cooling F12 Pro PWM 12 cm rendszerhűtő

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.