Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Brutus880


Brutus880
tag

Üdv!

Mi a véleményetek erről? Mert most szereztem be 39.000-ért

ASUS Sabertooth Z77 (1155)

Válaszotokat előre is kössz! :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#38952) Geresics válasza Brutus880 (#38951) üzenetére


Geresics
addikt

Az a véleményem, hogy megesz az irigység... Ennyiért nincs még? :DD
Dobozos? Minden megvan hozzá? Garancia mennyi van rá?

Szerk.: most nézem, hogy nekem nem is jó, mert nincs rajta PCI csatoló, és az nekem feltétel az X-Fi miatt...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38953) Brutus880 válasza Geresics (#38952) üzenetére


Brutus880
tag

Hát sajnos már nem igen van ennyiért... így is nagy mákom volt beszerezni.
Persze még szinte bontatlan (volt) :) garancia is megvan persze a gyártói az pedig 5 év.

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#38954) zsolthee válasza tranceplanet (#38946) üzenetére


zsolthee
senior tag

Akkor mondjuk egy i3-3220 és egy Asrock B75M alaplap már boldogulna ezzel a feladattal, ugye?

(#38955) bluyoo válasza zsolthee (#38954) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha nem lesz VGA ésszerűbb az erősebb grafikus maggal szerelt i3-3225 -öt vásárolni.
i3-3220 Intel HD Graphics 2500 , i3-3225 Intel HD Graphics 4000 .
(#38950) nyaflaty
Olyan házon , Előlapi I/0 panelen nem gondolkoztál ami a hátsó USB3 portokra csatlakozik?
Milyen házat vegyek? topic.

Bazinga!

(#38956) fcc


fcc
aktív tag

Még valami. Ha megveszem az Asusp8h77-v le-t, akkor a régi ház(Chieftec UNI Miditower – BG-02B-B) csatlakozóit(ledek, usb elöl stb.) rátudom dugni, ha jól látom az alaplap használati utasításában? :DDD

(#38957) zsolthee válasza bluyoo (#38955) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem szeretnék külön VGA-t. Igazad van, azért már inkább akkor a HD4000.
Ez a B75-ös Asrock elég lesz neki? Vagy újabb chipset még dobhat rajta valamennyit?

(#38958) bluyoo válasza zsolthee (#38957) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Videólejátszásra kicsit még túlzás is az I3 de így jó ideig nem kell a géppel foglalkozni :)
Egy teszt a különbségről 4000 és 2500.
Elég a B75-ös ..... "Vagy újabb chipset még dobhat rajta valamennyit?" Nincs újabb chipset jelenleg de amúgy sem adna teljesítménybeli pluszt.
Elég a B75M de 500Ft-al drágábban a ASRock B75 Pro3-M jobban megérné.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38959) Geresics


Geresics
addikt

Ejj bluyoo barátom... nagy az én gondom...
Úgy számolom, hogy lehet mégis "fussa" egy i5-3450-re, viszont ahhoz már nem a korábban kinézett H77-es lapot kellene megvennem, hanem illdomos volna egy normálisabb Z77es, szóval kezdődik minden előről... :O
Jelenlegi jelöltjeim ár szerint növekvő sorrendben:
- 30eFt GIGABYTE GA-Z77-D3H
- 33eFt ASROCK Z77 Extreme3
- 35eFt ASROCK Z77 Extreme4
- 35eFt GIGABYTE GA-Z77X-D3H
- 38eFt P8Z77-V LE PLUS
Igazából 35eFt-nál már nagyon olyan érzésem volna, mint ha a fogamat húznák, de közben úgy vagyok vele, hogy 2-3eFt-on már ne múljon a minőség. Viszont az ASUS már a pofátlanul drága kategória ebben az árfekvésben sajnos...
A kérdésem az aláírásom:

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38960) bluyoo válasza Geresics (#38959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Hát ha már mindenáron ki akarod azt a pár Mz-et csikarni a szorzózárasból ....
A i5-3450-en tuningja minimális arra nem is nagyon kell izmos lap .... arra az alsóbb kategóriás tuninglapok is simán megfelelnek/megfelelhetnek pl. ASRock Z77 Pro4 .... Az általad felsorolt lapok mindegyike tökéletes erre a célra (magamnak Giga lapot nem vennék de ezt nevezhetjük elfogultságnak,sok felhasználónál prímán teljesítenek).
Szóval én ha tuningolni szeretném a szorzózáras I5-ösöm a Asus P8Z77-V LK -t választanám 33K (ez is elfogultság kicsit ...).
Utána jönne a két ASRock lap különbség nem sok van köztük sem árban sem felszereltségben Extreme 3/4 szerintem a 2K-t megéri az Extreme 4.
Az P8Z77-V LE /LE PLUS talán már tényleg drága lenne szorzózáras CPU alá bár ez is pénztárcafüggő.Azért húzzuk ki a listáról.
Szóval az én listám így nézne ki szorzózáras CPU alá (ezekbe a lapokba később "K"-s CPU is mehet nyugodt szívvel) :
Asus P8Z77-V LK , ASROCK Z77 Extreme4 , ASROCK Z77 Extreme3 , ..........

Bazinga!

(#38961) Geresics válasza bluyoo (#38960) üzenetére


Geresics
addikt

Az ASUS P8Z77-V LK-val egyetlen bajom van: "csak" 4+1+1 fázisú tápellátás, és az ASRock Pro sorozatot is ezért zártam ki.
Viszont ha már ASRock, akkor tényleg Extreme4 inkább. Most, hogy így nézegetem a különbségeket, azért akad sok. Pláne, ha az ember egymás mellé teszi a két lapot... Sőt, most veszem észre ezt: "No-K OC", és ez csak a 4-ben van!
Tehát 2 kiesett (LE Plus, és Ext3), marad 3.
Nézegetem-nézegetem a 2 Gigabyte lapot, de igazán jelentős különbség ez alapján nincs. (Az, hogy más a színük nem nagyon hat meg...) Ha Te látsz valami jelentős különbséget, akkor kérlek értesíts! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38962) bluyoo válasza Geresics (#38961) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Nézegetem-nézegetem a 2 Gigabyte lapot, de igazán jelentős különbség ez alapján nincs" Azért van különbség a GA-Z77X-D3H esetében pl. a normális CF és van SLI , 90fokban elforgatott SATA csatlakozók , kicsit erősebb tápellátás .....Mondjuk tuninglapra 4pin-es CPU tápcsatit rakni a 8pin-es helyet érdekes húzás a Gigabyte-tól.
"csak" 4+1+1 fázisú tápellátás" Jó a minél erősebb tápellátás de a digitális vezérléssel a számuk jelentősen csökkent és így gyérebb tápellátással is tudnak szép eredményeket elérni.A +400Mhz elérésére meg főleg elég.
Már linkeltem ezt a tesztet de hátha nem olvastad: 6 Z77-es lap.Benne van az Z77 Extreme4 és a Gigabyte Z77X-D3H is. Illetve az Asus P8Z77-V LX ami végül is a lecsupaszított,megnyirbált P8Z77-V LK ,de ugyan azzal a tápellátással csak hűtőborda nélkül(Az LX-en nincs DisplayPort,90fokban elforgatott SATA port,gyengébb audio Realtek ALC887 a mosFET-eken nincs hűtőborda, ...).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38963) Geresics válasza bluyoo (#38962) üzenetére


Geresics
addikt

Most jönnek hozzánk vacsorázni vendégek, de asszem megvan az esti olvasni valóm, ugyanis ezt a tesztet még nem láttam! :R
A SATA csatlakozók állása annyira nem hat meg, sem az alaplapi hang (van X-Fi).
Viszont a Gigabyte-on akárhogy is nézem 8 PIN-es csatlakozók vannak:
- Gigabyte GA-Z77-D3H
- Gigabyte GA-Z77X-D3H

"kicsit erősebb tápellátás" ezt hol láttad?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38964) bluyoo válasza Geresics (#38963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Én a Rev.1.0-ás variánst néztem (a tesztben is ez a verzió szerepel) GA-Z77X-D3H (rev. 1.0) .
"kicsit erősebb tápellátás" ezt hol láttad?"
"Voltage Regulator" Z77X-D3H:6+2+1 , Z77-D3H:6+1+1" Mondjuk maga a CPU-t ugyan úgy 6 fázis táplálja.

Bazinga!

(#38965) roni009


roni009
csendes tag

Sziasztok

úgy látszik meghalt az alaplapom szeretnék venni a helyére egy másikat, valamivel jobbat. Egy Amd Phenom x6 1100T proci lenne benne, és 1db 6950-es videókártya, 2x4 Gb ram, legalább 6 usb kimenet kellene, előlapra is vezethetőből is kell. 20e Ft körül lenne a keret rá.

(#38966) tranceplanet válasza roni009 (#38965) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A97 R2.0
Nagyon jó lesz a procidhoz, később bulldozert vagy visherát is belepakolhatsz.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38967) bluyoo válasza roni009 (#38965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus M5A97 R2.0 20-21K körül.
(#38966) tranceplanet
+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38968) roni009 válasza bluyoo (#38967) üzenetére


roni009
csendes tag

Én is először ezt néztem ki magamnak

szerk.: több változatban is létezik ez a lap, ez lenne a legoptimálisabb az összes közül?

[ Szerkesztve ]

(#38969) bluyoo válasza roni009 (#38968) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ami belefér a keretedbe igen! Az M5A97 EVO/EVO R2.0 már 23K felett az M5A97 PRO pedig 24k felett kapható.Az ASUS M5A97 LE/LE R2.0 pedig alig olcsóbb és nem olyan jól felszerelt mint az M5A97 R2.0.

Bazinga!

(#38970) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok melyik lapot ajánlanátok? ASUS P8H77-V vagy ASRock Z68 PRO3 Gen3 ?

(#38971) roni009 válasza bluyoo (#38969) üzenetére


roni009
csendes tag

Ez igaz, esetleg egy m5a99x EVO, használtan 2 év garival 20ért?

(#38972) bluyoo válasza Csokiii (#38970) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha "K"-s CPU egyértelmű a ASRock Z68 PRO3 Gen3 (miért Z68-as chipse-et akarsz?) ha nem szerintem ASUS P8H77-V bár vele bukod a szorzózáras CPU +4 szorzóemelés lehetőségét.
(#38971) roni009
Egyértelmű jobb lap erősebb tápellátás CF/SLI (8X8X) ........ Ha nem gond a használt hardver akkor nem rossz üzlet 8K-val olcsóbb mint boltban 3év garanciával ....

Bazinga!

(#38973) lipido


lipido
senior tag

(#38974) Chp válasza lipido (#38973) üzenetére


Chp
őstag

Megint az MSI! :DDD És hazánkban mikor lesz kapható??? :U

(#38975) Csokiii válasza bluyoo (#38972) üzenetére


Csokiii
aktív tag

sorry erre gondoltam nem a z68-re ASRock Z77 PRO3 :R

(#38976) Chp válasza Csokiii (#38975) üzenetére


Chp
őstag

A VÍZComputernél mi értendő a RENDELÉSRE felirat alatt? Ha kosárba teszem és megrendelem, akkor várnom kell napokat, míg raktáron lesz a lap, vagy hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#38977) Csokiii válasza Chp (#38976) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Ha jól tudom akkor 3-4 nap alatt beszerzik,és utána küldik de szerintem hívd fel őket és megmondják de én inkább bemásznék mert még rá jön a webshop árra a futár és ugyan ott vagy mint ha elhosztad volna ha nem minuszban

(#38978) Chp válasza Csokiii (#38977) üzenetére


Chp
őstag

Így már értem, köszönöm! MSI lapot szeretnék venni FM2-vel, SEHOL nincs az egész országban, véleményed szerint ha rákérdezek, hogy lesz-e a közeljövőben, tudnak rá válaszolni, van esetleg valami infójuk róla? Borzasztó ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#38979) Geresics válasza bluyoo (#38962) üzenetére


Geresics
addikt

Na, elolvastam a tesztet (+ 8 másikat nyitottam meg olvasásra :DDD ), és a végén pontosan az jött ki, amire számítottam: Ők sem hirdettek egyértelmű győztest, sőt, bekevertek még egy Biostar lapot is! Mondjuk ez utóbbi engem hidegen hagy! ;]
Szóval, ha figyelembe vesszük, hogy a Giga még a Rev 1.0-val szerepel, akkor pláne nehéz dönteni! :Y
Most kicsit az ASRock Extreme4 felé húz a szívem, de a Gigabyte lapjai még sosem okoztak csalódást!
...asszem ezen még töröm a fejem, amíg meg nem veszik a jelenlegi alaplapom... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38980) Jester01 válasza bluyoo (#38967) üzenetére


Jester01
veterán

Én is ezzel a lappal szemezek most. Igazából csak egy dolgot sajnálok, hogy az x16-os slot melletti x1-est miért nem tették a másik oldalra, vagy oda is. Mint például a Gigabyte GA-970A-UD3, ami a másik jelöltem. Szerintem még 1 slotos videókártya mellett is jó egy helyet szabadon hagyni szellőzés végett, ilyenformán az a slot gyakorlatilag használhatatlan.

Nekem egyelőre kellene a 2 hagyományos PCI slot, de a jövőre gondolva nem lenne baj néhány kihasználható PCIe sem ;)

Jester

(#38981) tibi84 válasza tranceplanet (#38946) üzenetére


tibi84
csendes tag

Köszi mindent, megrendeltem az Asrock-ot. Kiváncsi leszek rá.

üdv.

tibi

(#38982) bluyoo válasza Csokiii (#38975) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok! De a CPU-d még mindig nem írtad milyen :)
(#38979) geresics
Jó filózást :DDD
(#38980) Jester01
"x16-os slot melletti x1-est miért nem tették a másik oldalra"
Általában egy darabot oda raknak most a lap felépítése miatt nem volt hely , gondolok itt a batár hűtőborda miatt úgysem tudnál odarakni semmit ..... az hogy a Giga beáldozta az értékes hőleadó felületet (lecsapta a borda felét) nem biztos hogy jó döntés volt.
De ha nem 2 kártyás a rendszer a 2. X16 foglalat is felhasználható ilyen jellegű bővítésre (sőt , 2dbVGA esetében X4 módban működik másra nem is nagyon való).

Bazinga!

(#38983) zsolthee válasza bluyoo (#38958) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ez a cél, hogy ne kelljen piszkálni sokáig.
Köszönöm a tanácsokat!
:R

(#38984) bluyoo válasza zsolthee (#38983) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Az i3-3225 még játszani is elég persze kompromisszumokkal.Dedikált VGA-val meg főleg.

Az ASRock B75 Pro3-M meg később könnyen bővíthető gondolok itt a RAM-ra , PCI , PCI-E kártyákra van rajta D-Sub,DVI-D,HDMI Port szóval a monitorcsere sem lesz gond.Az összes LGA1155 -ös CPU-t támogatja (bár tuning nincs) .......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38985) Skimaster


Skimaster
senior tag

Üdv mindenkinek!
Légyszi segítsetek...egyszer már kérdeztem,de nem jött válasz....nincs ilyen lap azért nem jött?
Akkor a lényeg:
Milyen mATX lapot lehet manapság venni,ami kicsit bír tuningot,és megy a konfigomhoz?

Előre is köszi!!

(#38986) bluyoo válasza Skimaster (#38985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az AMD oldal nem igazán bővelkedik mATX-es lapokban.Tumingbarátnak meg egyik mATX-es lapjukat sem nevezném. De pl. Asus M5A88-M EVO .

Bazinga!

(#38987) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi konfigom: intel p4 630(3ghz), radeon 4650, 4gb ddr2 ram(800mhz), 350w táp, fujitsu d2151-a1 alaplap. De proci-alaplap újítást tervezek mivel az a leggyengébb komponens, és a vga-t is eléggé visszahúzza. A kérdésem: Melyik lenne az a proci-lap páros ami ezt a vga-t 100%-ig kihajtja? Illetve ha vennék egy radeon 4830/50-et, ahhoz melyik lenne a legjobb proci(+lap)?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#38988) Skimaster válasza bluyoo (#38986) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerinted mennyire tuningbarát?Az 1600-as ramok mennek vele, ha jól láttam?

(#38989) Qru válasza sutyesz96 (#38987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ddr2-t is kukázhatod, jobban jársz ha veszel egy I3-as procit 4GB ddr3-as ramot meg egy lga1156-os deszkát.

#nincsbennetarcsi

(#38990) bluyoo válasza Skimaster (#38988) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Szerinted mennyire tuningbarát?"Pontos válaszom nincs , de csak rá kell nézni a mosFET-eken nincs hűtőborda 4pin-es CPU tápcsati .... ezek a lapok nem tuningra lettek fejlesztve.De mint írtam nem tudom menyit lehet stabilan kicsikarni vele a Phenom II X4 965BE -ből.
"Az 1600-as ramok mennek vele, ha jól láttam?" Igen.

Bazinga!

(#38991) Geresics válasza bluyoo (#38982) üzenetére


Geresics
addikt

Akárhogy is nézem, nekem kell egy ASRock Z77 Extreme4 :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38992) bluyoo válasza Geresics (#38991) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ámen! :DDD

Bazinga!

(#38993) sutyesz96 válasza Qru (#38989) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ez így kb mennyi lenne? Összedobnál nekem egy ilyen hármast pls?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#38994) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Vagy esetleg ha amd téren kezdenék el fejlesztgetni, nem-e jobban kijönnék? :P
(Am játékra lesz)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#38995) Skimaster válasza bluyoo (#38990) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi a segítséget,akkor marad mindenem,mert amd vonalon nincs egy használható matx lap,ezek szerint!Mindegy akkor építek egy házat....Üdv!!

(#38996) Csokiii válasza Chp (#38978) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Biztos tudnak valamit már itt hardveraprón is lehet kapni illik már lassan a boltban is...

(#38997) bluyoo válasza Skimaster (#38995) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Enyhe túlzás de a CPU-d hoz való tuninglap nem igazán. Persze ettől még lehet tuningolni az Asus M5A88-M EVO -val is és ugyancsak jól felszerelt mATX-es lap de koránt sem egy SABERTOOTH 990FX ....
És nem tudok AMD terén (amibe jó a CPU-d) olyan mATX-es lapról mint mondjuk Intel vonalon pl. az ASUS Maximus V GENE (persze ettől még lehet :) ).Mondjuk FM2-es foglalatra már vannak tuninglap kinézetű lapok pl.: ASUS F2A85-M PRO (csak hogy márkán belül példálózzak).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38998) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Melyik lapot mondanátok ASRock Z77 PRO3 vagy ASUS P8H77-V?

(#38999) bluyoo válasza Csokiii (#38998) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Írd már le hogy milyen CPU alá akarod (már vagy 3X megkérdeztem :N )!

Bazinga!

(#39000) Csokiii válasza bluyoo (#38999) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Bocsi :DDD i5-2310 vagy i5-3330

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.