Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) bluyoo válasza Devilhun_HUN (#38792) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus M5A99FX PRO R2.0 30K körül de a kifejezetten tartósságra tervezett TUF szériás SABERTOOTH 990FX de már 40K körüli áron.Sajnos itthon az 5év gyártói garanciát egyik kiskernél sem láttam bevállalva :((( ........
Várni mindig lehet az újra ....... kérdés mennyi időd van :DDD
A leírt infókhoz nem tudok hozzászólni nem hallottam/olvastam róla.
(#38790) geresics
"Jogos, de én játékos célra az alaplapon megspórolt pénzt inkább VGA-ra költeném." Nézőpont kérdés .... az erősebb CPU akár 2-3 VGA cserét is túlélhet (pl. nálam még egyet biztos). Az erősebb VGA-k között meg általában nem 15K a különbség és jelenleg nem is hoznak akkora pluszt a játékélményben (tök mindegy hogy 100 vagy 110 fps). De ezt lehetne még ragozni .....

(#38791) batagy
Kiszúrtad talán a legdrágább H77-es lapot :) mondjuk a tuningon kívül szinte mindent belezsúfoltak abba a mATX-es lapba pl. DisplayPort és a mosFET-ek is kaptak hűtőbordát + Asus-éknál már általánosan Virtu MVP szoftver is jár a laphoz... nem vagyok benne biztos hogy 8K-t megér bár kétségtelen hogy jó húzás ... gondolom egy mATX -es házad van. Szóval mint mindig ASRock jó ár/érték arány Asus meg hát nem annyira.Ezt neked kellene eldöntened hogy az a pár + megér e 8K-t.
"A Marwell chip nem jobb?" Az eszköztől is függ hiszen driver gondok voltak ezekkel a vezérlőkkel.A legtöbbet kijavították szóval a natív támogatáson kívül nem emelnék ki egy vezérlőt sem.
Nálam ASMedia chipes ... havernál Marwell mindkettő gond nélkül üzemel ....
(#38793) syberia
Szívesen!

(#38800) Kernel
Ne haragudj sem kioktatni sem megsérteni nem akartalak :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38802) jim bcs válasza isti101 (#38799) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

kisebb az elhalálozási ráta mértéke %-ban és darabszámban egyaránt, minőségre jobb, de a te döntésed azt veszed ameik szimpatikus a 3 év gari miatt, mind a 2-nél van-volt-lesz hibás darab, az összes gyártóra igaz hogy sokkal jobban számít a tömeggyártás mint a minőség (alsó és középkategóriás lapoknál, a felsőkategória az más tészta), az asus lefele az asrock felfelé fejlődött az elmúlt 5 év alapján ennek tükrében még mindíg jobb az asus, de teljesen mindegy meiket veszed dönts szimpátia alapján, vagy várd meg mit írnak a többiek

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38803) batagy válasza bluyoo (#38801) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszi.

A mostFET hűtőborda szimpatikus, remélem a Scythe Ninja 2 hűtőt nem akadályozza...

A Marwell chipben is valahogy jobban megbízok. Nincs MicroATX házam, igazából mindegy hogy MicroATX vagy ATX, azért ezt néztem mert eSATA van rajta. (Tudom hogy könnyen lehet eSATA portot kivezetni, de szeretnék egy integráltat is.) Illetve mégis a MicroATX-et jobbnak tartom, mert könnyebben el lehet férni akkor az ATX méretű házban a kábelekkel.

(Tuningra nincs szükségem, ezért az Z77 annyira nem izgat, csak az EPU vissza tudjon venni ha low energy módba teszem. G620 proci menne bele.)

Régebben valahol olvastam az Asus lapok ciripeléséről, a H77-eseket érinti ez?

Kösz

(#38804) bluyoo válasza batagy (#38803) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!Szívesen!
Háát G620 -a CPU alá talán kicsit túlzás egy majd 30K-s lap csak az eSATA miatt.... de persze a te gépedben lesz.
Azért megemlítem hogy annyiért már Z77-es tuninglapot kapsz eSATA port-al ASRock Z77 Extreme4-M bár a G620 alá nem sok értelme van és írtad is hogy nem érdekel.
"csak az EPU vissza tudjon venni ha low energy módba teszem." Olyan keveset esznek , és jó energiagazdálkodással rendelkeznek ezek a CPU-k hogy számottevően az EPU sem javít rajta (persze ettől használható alkalmazás,magam is használom).
"Régebben valahol olvastam az Asus lapok ciripeléséről, a H77-eseket érinti ez?" Amiket idáig összeraktam nem ciripelnek .....
Ez az eSATA kikötés eléggé beszűkíti a lehetőségeket.Ragaszkodsz hozzá? Hiszen az USB3 majdcsak hozza a sebességét: USB2.0 vs. USB3.0 vs. eSATA .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38805) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Ez a két alaplap közül melyiket érdemesebb megvenni? (ASUS SABERTOOTH Z77 v. GIGABYTE GA-Z77X-UD5H) Eddig csak giga lapjaim voltak, még soha nem volt gondom velük, de az asus sabertooth lapja nagyon megtetszett. Nem tudom, hogy igaz-e, de egy-két fórumon olvastam, hogy a giga néha lefagy és jött rá egy bios frissítés ami ezt orvosolná, de nem mindenkinél oldotta meg a problémát. :U

Play Hard!!!

(#38806) batagy válasza bluyoo (#38804) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz az infókat, lehet hogy feleslegesen szőrözök az eSATA-val. :)
Hiszen ki lehet vezetni egyszerű PCI bracket-tel.

Csak azért akartam, mert ha egy 1m-es ESATA kábelt használok, akkor ahhoz még belül hozzáadódik kb 0.5m, illetve nekem a túloldalon is van plusz 0.5m, szóval úgy már 2m hosszú lenne a SATA összeköttetés. Ez nem gond? Szerintem működik úgy is, de azért akarnék integrált eSATA-t, hogy úgy rövidebb lenne a szumma SATA kábel.

(#38807) bluyoo válasza Apone33 (#38805) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a SABERTOOTH-nak :K (Nagyon meglepődtem az iPon már 5év garanciával árulja mint ahogy a gyártó vállalja [link] ).
Mondjuk abban az árkategóriában a ASUS P8Z77-V PRO és a P8Z77-V PRO/THUNDERBOLT sem rosz választás.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38808) Geresics válasza isti101 (#38795) üzenetére


Geresics
addikt

Esetleg egy Gigabyte B75-D3V

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38809) Apone33 válasza bluyoo (#38807) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi, én is az asus szeretném most inkább. Külföldön fogom venni, de itt is 5 év gar van rá. Kb egy árban van a gigával. Legelőször a ventik nem tetszettek az asus-on, mert kicsit, és lehet hogy hamar csörögni kezd, de aztán láttam, hogy ki is vehető. Így már nem kérdéses számomra, hogy melyik lesz akk.

Play Hard!!!

(#38810) isti101


isti101
tag

belemegy a széles csatis usb 3.0 a, az is lényeges

(#38811) bluyoo válasza batagy (#38806) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem használtam eSATA-t.Őszintén szólva nem tudom menyire korlátozza/csökkenti a sebességét a megnövelt kábelhossz.
(#38809) Apone33
Szívesen!
Itthon nem jellemző inkább a szokásos 3év vállalása a megszokott :(((

Bazinga!

(#38812) jim bcs válasza Apone33 (#38809) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább Asus (a másik felejtős és a helyett inkább asrock)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38813) Apone33 válasza jim bcs (#38812) üzenetére


Apone33
őstag

Asus lesz, asrockot soha nem fogok venni.

Play Hard!!!

(#38814) bluyoo válasza Apone33 (#38813) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"srockot soha nem fogok venni" Soha ne mond hogy soha! :D
Az ASRock is villant azért.A felső kategóriában meg főleg pl. ASRock Z77 OC Formula , ASRock Z77 WS ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38815) Apone33 válasza bluyoo (#38814) üzenetére


Apone33
őstag

Volt már bajom vele sajnos, kompatibilitási gondok.

Play Hard!!!

(#38816) Mans20 válasza bluyoo (#38814) üzenetére


Mans20
addikt

Mit villant?ventigondok,drivergondok,vga gondok,fagyás meg a rejtélyek,annyiból jó hogy olcsók,Én is meg jópáran azért vettem mert itt istenítik,azt most azt se tudom mit tegyek,garinál ha nem jön elő a hiba visszaküldik,eladni így meg lutri..ötlet?

(#38817) jim bcs válasza bluyoo (#38814) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ott a pont :D , ha így fojtatják akkor hamarosan odaveri az asust mindenben

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38818) jim bcs válasza Mans20 (#38816) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát igen azok a fránya gondok, csak túl sok van belőlük :F

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38819) Apone33 válasza Mans20 (#38816) üzenetére


Apone33
őstag

Egyetértek! :K

Play Hard!!!

(#38820) zka67 válasza jim bcs (#38817) üzenetére


zka67
őstag

(#38821) bluyoo válasza Mans20 (#38816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mit villant? Lapokat ... "mert itt istenítik" Erről szó sincs legalábbis nem olvastam írtam ilyet hogy az ASRock a király (mellesleg nem egyszer te magad is ajánlottad) ..... De épp a te lapodnál is (ASRock Z75 pro3 ha jól tudom) ott a helyzet hogy 21K-ért milyen tuninglapot veszel?Talán a legolcsóbb legolcsóbbika persze ettől még normálisan kellene működnie mint ahogy sok felhasználónál meg is teszi .......Na meg az ASRock , Biostar,Intel-en kívül Z75-ös lapot nem is gyárt senki.
Mert legtöbbször ez a kikötés a kért lappal kapcsolatban: Kell a tuning , minden legyen rajta és 20K alatt ....
"ventigondok" Volt aki leuga.ott mert szerinte az Asus szar ez ügyben ..... de szerintem is jobb a 10K-val drágább Asus megoldása ez nem vitás számomra.
"drivergondok" Nem tudom milyen gondokra gondolsz de azt sem hiszem hogy ez annyira csak az ASRock -ra lehetne rásütni.
...........
Na szóval félreértés ne essék nem a kedvenc márkám ..... de nem rosszabb mint pl. egy Giga ,Biostar ,...... lap.
"azt most azt se tudom mit tegyek,garinál ha nem jön elő a hiba visszaküldik,eladni így meg lutri..ötlet?" Ha hibás garancia ez egyértelmű ...... gondolom megbízható boltból vetted akkor nem lehet vele gond .....
(#38818) jim bcs
Azért azt megnézem hogy a tőkét hogy veri oda :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38822) Mans20 válasza bluyoo (#38821) üzenetére


Mans20
addikt

Ok felidegelt hogy én is kifogtam egy x akta féle lapot csak már sok asrocknál olvastam hogy nem tudni mi a hiba,,máskor többet költök rá,és inkább asus vagy msi sajnos a pénz dönti el..a hiba meg nálam se jön elő mindíg,így nem merem gariba küldeni,nemrég volt egy ilyen,visszaküldték az embernek,hogy hibátlan.

(#38823) jim bcs válasza zka67 (#38820) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:D köszi, én is olvastam a cikket (szerintem fel is fogja)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38824) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Most melyik a legjobb fm2 lap 26 K környékén? Egy A10 5800K mellé kéne.
Köszönöm.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#38825) jim bcs válasza Sixty21 (#38824) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS F2A55 A55, ATX
ASUS F2A85-M A85X mATX
23-27k
:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38826) Sixty21 válasza jim bcs (#38825) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Köszönöm. Remélem meg leszek vele elégedve.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#38827) tranceplanet válasza Sixty21 (#38826) üzenetére


tranceplanet
addikt

K-s proci mellé minimum a 85-ös csipszet, ha lesz komolyabb tuning is, akkor pedig bordázott mosfet-ek kellenének.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38828) tranceplanet válasza tranceplanet (#38827) üzenetére


tranceplanet
addikt

vagy ezek jók még tuningra:
FM2A75 Pro4
FM2A75 Pro4-M

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38829) bluyoo válasza Mans20 (#38822) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ok felidegelt hogy én is kifogtam egy x akta féle lapot " Ez teljesen érthető főleg hogy végül is működik , így ahogy írtad a garanciáztatás is bajos lehet.
"máskor többet költök rá" Hiába írtuk nem egyszer hogy nem csak a nevet fizeti meg az ember , hanem a minőségi alkatrészeket is.Csak a bolond hiszi el hogy egy 15K-s lap ugyan azt a minőséget képviseli mint egy 25K-s legalábbis egy chipkészleten belül (már csak a gyártó maga jobban figyel a drágább lapjaira ,hiszen azokat rakja ki a kirakatba ,nem a 12K-s modellt).
De az is igaz hogy a drágább lapok esetében is bele lehet hibás darabba/szériába futni.
És ez vonatkozik az MSI , Asus lapokra is ez nem márkafüggő.

Bazinga!

(#38830) lipido válasza jim bcs (#38825) üzenetére


lipido
senior tag

Esetleg ASROCK A75 PRO4-M :Ö)

Szerk: Trance, megelőzött :) :R :C

[ Szerkesztve ]

(#38831) wagner22


wagner22
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi konfighoz szeretnék lapot vásárolni:

Intel i5 3470
Sapphire HD 7870 2GB
Kingston 2x4 GB HyperX Blu 1600MHZ
500GB WD Caviar Blue SATA3
PSU Raider 650W
Evolve Tornado ATX ház

Namármost, mivel nem tervezek tuningot a jövőben, egy B75ös lapon gondolkodom. Jó lenne az USB 3, HDMI nem fontos, SSD-t nem tervezek venni. Ami még fontos lehet, hogy egy Asus Xonar DG hangkártyám van, amit még be szeretnék szerelni. Milyet tudnátok tanácsolni? :) köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#38832) bluyoo válasza wagner22 (#38831) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
ATX méretben Asus P8B75-V 19K körüli áron esetleg kicsit drágábban ASRock B75 Pro3 vagy 21K körül MSI B75A-G43.
Ha megelégszel a mATX mérettel és a 2db RAM slot-al Asus P8B75-M LE 17K körül.
"SSD-t nem tervezek venni." Pedig egy ilyen rendszerhez már nem árt egy 120-as SSD.Nagyban megnöveli a hétköznapi használat sebességét.Így a HDD lesz a leggyengébb pont a gépben , ami nagyban visszafogja.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38833) Kirir


Kirir
tag

Szeretnék vásárolni egy Intel I5 3570K típusú processzort kifejezetten játékra, melyet szeretnék tuningolni. Normál méretű midi toronyban lenne az alaplap és egy darab VGA kártya kerül a gépbe, integrált VGA-val nem akarok foglalkozni. Nincs szükségem 14 USB portra és egyéb ilyen extrákra. Ha esetleg létezik jó hangminőségű (legalább Asus Xonar DX) integrált hangkártyás megoldás, arra nyitott vagyok. USB3, SATA 6GB/s és 1600MHz memória frekvenciát kezelő vezérlő szükségesek. Nem baj ha nem szép az alaplap, zárt házban lesz. Árat tudatosan nem írtok, de nem vagyok hajlandó 60000 forintokat kifizetni egy alaplapért. Milyen chipkészletű, milyen márkájú és milyen típusú alaplapokkal érdemes próbálkoznom?

[ Szerkesztve ]

(#38834) Kirir


Kirir
tag

Kifelejtettem, hogy ha nem is hoz mérhető gyorsulást azért jó lenne, ha az alaplap tartalmazna egy PCIe 3.0 foglalatot.

(#38835) Geresics válasza Kirir (#38833) üzenetére


Geresics
addikt

A K-s processzor miatt kizárólag Z77-es alaplapok jöhetnek szóba.
Az, hogy melyik gyártót választod, és hogy azon belül melyik alaplapot, az már más kérdés, amit leginkább a pénzkeret segít eldönteni.
Viszont jó minőségű hangot ne nagyon várj alaplapi integrált zajládától, inkább nézz hardveraprón egy Sonart, vagy egy X-Fi-t...

Szerk.: a legtöbben itt az ASRock (ár/szolgáltatás szempontjából kimagasló), vagy az ASUS-t javasolják majd, de nekem pl. Gigabyte-ra még sosem volt panaszom.

Viszont a tuning miatt fontos, hogy olyat válassz, aminek jó a tápellátása, és a hűtőborda sem árt!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38836) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ajánljatok nekem alaplapot! Kritériumok:
-Minél erősebb integ VGA+PCI-e
-AM3+
-Max 15e ft (ha van ennyiért usb3.Ha nincs, felmehetünk 20e-ig.
-Stabil.Tunning potenciál nem szükséges, 100%, hogy nem lesz húzva, esetleg ha van gyári húzás az Efiben....
Egyenlőre valszeg Athlon II X3, vagy X4 lesz benne+ 2x2gb DDR3 ram

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38837) Kirir válasza Geresics (#38835) üzenetére


Kirir
tag

Köszönöm, akkor Z77 chipkészletű alaplapokat fogom végignézni. Igyekeztem az utolsó 200 hozzáírást végigolvasni, felvetődött az asrock-asus márkák közötti különbség. Ez miatt kérdezem, hogy ha megbízható terméket szeretnék, akkor melyik gyártó termékei között keresgéljek?

(#38838) troland26 válasza dodopek (#38836) üzenetére


troland26
őstag

szia

pl ez [link]

(#38839) bluyoo válasza dodopek (#38836) üzenetére


bluyoo
nagyúr

troland26 ajánlata vagy ha tényleg erősebb integrált VGA kell és a 20K-s keret kivitelezhető M5A88-M ATI Radeon HD 4250 GPU -val és már SATA3 port-al (a M5A78L-M/USB3-on csak SATA2 van).
(#38837) Kirir
Kinek mi jött be/mire esküszik szerintem Asus ....
Pl.: P8Z77-V LK 33K körül vagy erősebb tápellátással P8Z77-V LE /LE PLUS 38K körül.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38840) Geresics válasza Kirir (#38837) üzenetére


Geresics
addikt

A Gigabyte Z77-es lapjai közül itt egy összehasonlító táblázat, használd egészséggel! A lényeg, hogy minimum a Z77-D3H legyen, vagy annál jobb (szerintem)! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38841) bluyoo válasza Geresics (#38840) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor már itt van majdnem az összes Z77-es :DD Z77-es lapok.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38842) Readi


Readi
tag

Halihó!

Egy vga kártyás alaplapok közül most meik a legtutibb p67-es ami a húzást is jól bírja i5-2500K NOCTUA NH-C14 lenne benne.

g751jy

(#38843) tranceplanet válasza Readi (#38842) üzenetére


tranceplanet
addikt

Alig van már P67 lap raktáron és cserébe nem is igazán olcsó.
Inkább ezeket venném, mondjuk keretet nem adtál:
ASUS P8Z77-V
ASROCK Z77 Extreme4

8+2 VRM-el felszerelt lapokat nézegess vagy ez felett.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38844) Kirir


Kirir
tag

A Z77 chipkészletű alaplapok mind tartalmaznak integrált GPU-t? Csak mivel eme chipkészletű eszközök kifejezetten tuningra vannak tervezve és aki ilyen eszközt használ annak nagy valószínűséggel nincs szüksége integrált VGA-ra, annál nagyobb teljesítmény szükséges. Vagy valamit rosszul gondolok?
Az Asus Z77-es alaplapokat specifikációit végignézve nekem alapvetően eme három lehetőség tetszik:
P8Z77-M PRO [link]
P8Z77-V LX [link]
P8Z77-V LE [link]
A harmadikat te linkelted be.

[ Szerkesztve ]

(#38845) Vertigo válasza Kirir (#38844) üzenetére


Vertigo
aktív tag

A GPU-t nem az alaplap, hanem maga a rpocesszor tartalmazza, az alaplap esetleg tamogatja egy-egy kivezetessel (dvi dp hdmi dsub) kepviselve...

[ Szerkesztve ]

(#38846) bluyoo válasza Kirir (#38844) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A P8Z77-V LX -en tuninglaphoz méltatlanul a mosFET-ek nem kaptak hűtőbordát ráadásul 4+1+1 fázistáppal ... Akkor inkább P8Z77-V LK jobb választás.+3K ért DisplayPort,90 fokban elfordított SATA csatlakozók,SLI támogatás a CF mellett (8X8X),+2USB3 a hátlapon,Realtek ALC892 audio a ALC887 helyett.
A P8Z77-M PRO -val nem egy fórumtársnak meggyűlt a baja BOOT-olási gondok.Amúgy ezt leszámítva príma kis lap.
Az P8Z77-V LE lenne a legjobb a felsoroltak közül CF/SLI esetén az P8Z77-V LE PLUS.
A Z77-es lapok mindegyike kapott videokimenetet és ahogy Vertigo írta a CPU tartalmazza a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38847) Kirir válasza Vertigo (#38845) üzenetére


Kirir
tag

Értem, köszönöm a válaszodat.
Az előző hozzáírásomban megadtam három alaplapot, az áruk hasonló. Melyiket lenné érdemes választanom? Egy VGA kártya és egy hangkártya kerül bele az alaplapba. Végignéztem mindhárom alaplap specifikációit, de nem lettem okosabb :(

(#38848) Readi


Readi
tag

Ja nem kell integrált vga, csak erős alaplap akkor melyik a tuti? 1 pci 16x elég

g751jy

(#38849) bluyoo válasza Readi (#38848) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor ne i5-2500K hanem mondjuk i5-3350P -t vegyél, abban ki van kapcsolva a grafikus mag.Mivel nem az alaplapon van hanem a CPU-ba (az utolsó 5 hozzászólásban csak 2X lett leírva).
"1 pci 16x elég" Gondolom PCI-E csatlóra gondolsz .... hiába lenne elég a tuninglapokat (is) többel szerelik fel ,főleg az úgymond komolyabb lapokat. Ha netán egy körülbelüli összeget írnál hogy mennyit szánsz a lapra ,könnyebb dolgunk lenne.Mivel csak Z77-es lapból legalább 100 típus van 20K -tól egészen a 100K feletti lapokig.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38850) Geresics válasza bluyoo (#38841) üzenetére


Geresics
addikt

Na, ezt a linket már tettem is be könyvjelzőbe! :R

Nincs esetleg ilyen összegyűjtésed H77-re? :))

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.