Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) jim bcs válasza Halfer (#38500) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább ASRock-t :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38502) nubreed


nubreed
veterán

Általában nem rakom fel a gépre az alaplaphoz adott dvd-n lévő utilityket, úgy vagyok vele, hogy a nagy részük tök felesleges de azért megkérdezem, hogy az Asus P8Z77-V LE -hez adott cuccokból mi az amit érdemes volna feltenni, ami valamire tényleg jó?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38503) madman22


madman22
csendes tag

Ajánlanátok nekem megbizható amd-s alaplapot? 15 ezer körül?

Vagy milyen chipkészletest érdemes venni? Meg egyáltalán melyik processzor foglalat a jobb? :D

(#38504) laca500 válasza Kernel (#38494) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Az Asus oldalain már megnéztem, csak azt nem tudom, hogy érdemes-e 8K-val többért megvenni az R2.0-ás változatot. Kapok-e valami észrevehető változást ezért a plusz pénzért, vagy csak az újdonságot kell megfizetni. :F

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38505) concret_hp


concret_hp
addikt

ha jól vágom az i3-akat alig lehet húzni így +200mhz miatt nem vennék 30Kért lapot, szóval mit ajánlanátok hozzá? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38506) Skimaster


Skimaster
senior tag

Üdv!
Segítség kellene,milyen mATX lapot lehet manapság venni,ami kicsit bír tuningot,és megy a konfigomhoz?

(#38507) bluyoo válasza concret_hp (#38505) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól tudod "Max. a Bclk tuning (3-4%) talán de az nem garantált és nem is annyira ajánlott mivel az egész rendszeredre kihat nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele többek között a RAM-é is." Ráadásul ezt megkapod akármelyik Ivy-s lappal ha igazán olcsón akarod megúszni B75 , kicsit drágábban H77-es chipset.
A B75-ös lapok kb. 15-16K-tól a H77-esek pedig 20K-tól.

Bazinga!

(#38508) Geresics válasza concret_hp (#38505) üzenetére


Geresics
addikt

Rosszul vágod: az i3-ast egyáltalán nem lehet húzni, azaz csak BCLK-tuningal, ami nem túl szerencsés dolog.
Hasonló cipőben járunk. A korábbi hozzászólások alapján a következők közül választok én is remélem nemsokára:
ASUS P8H77-V
GIGABYTE GA-H77-D3H
De sokan ajánlják még az ASRock alaplapjait is.

Szerk.: bluyoo beelőzött :))

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38509) bluyoo válasza KAMELOT (#38442) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor már maradjunk markán belül jobb felszereltséggel hűtéssel ellátva MSI B75A-G43 és ugyan úgy pár éuro a difi - irányban és ugyan úgy ATX méret.
És ugye itt jön az MSI Z77A-G41 tuninglap amin a feszültség-szabályzó még hűtést sem kapott ellentétben az "olcsó" irodai használatra szánt MSI B75A-G43 -asal ami még olcsóbb is ráadásul megegyezik a CPU tápellátása is a nagy tesóval. Persze ezt lehetne oda-vissza magyarázni de legtöbb esetben az a min. 5K sokat számít . De kinek a pap ....... :R
(#38508) geresics
Ritkán de sikerül gyorsabbnak lennem! :DDD
(#38502) nubreed
Szerintem nem potyára fejlesztették őket az alaplaphoz ........ nyugodtan told fel őket próbáld/tapasztald ki max. ha feleslegesnek érzed uninstall.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38510) KAMELOT válasza Kernel (#38459) üzenetére


KAMELOT
titán

Hello!
Egy G5xx vagy G6xx procira gondoltam ilyen árban. Amire kell neked bőven elég lesz.
Alapjáraton 60W körüli a fogyasztása a teljes rendszernek.

(#38461) laca500: valószínűleg újabb bios van rajta és a hűtés is máshova van áttéve ahogy látom a képen. Más különbség nincs. Chipset ugyan úgy 990x

(#38462) swoody: Géped ahogy írtad a kombót olyan 40K-t ér. Annyiért el tudnád adni. De lehet engedned kéne majd az árból. Olyan 37K-ra. Lenne jelentkező és el is vinnék.

(#38509) bluyoo: ja jó lesz az a B75-ös MSI is. Ha neki nem kell tuning akkor megfelel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38511) banderasz77 válasza KAMELOT (#38510) üzenetére


banderasz77
addikt

Pont tegnap nézegettem fogyasztás adatokat.
Gépem az adatlapomon.

Idle: 25W
Load: 45W

Ez mind a hálózatról felvett fogyasztás, fogyimérővel mérve. iGPU van használatban.
A monitor nem része a mérésnek....

Ez több, mint korrekt szerintem... ;]

(#38512) KAMELOT válasza banderasz77 (#38511) üzenetére


KAMELOT
titán

Érdekes!
Öcsémnek G550 + HD5670 IDLE 60W......FSP 400W Bluestorm II
Akkor most kinek mér rosszul a mérője?

(#38513) bluyoo: HD5670 +10W akkor hova megy el 20W :) ?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38513) bluyoo válasza KAMELOT (#38510) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 :K
VGA nélkül még annyit sem eszik:
xaxx mérése/tapasztalata: "Asus P8H77-M LE , Intel G620 , WD 5000AZRX , Be quiet 300W
A gép alapjáratban csupán 25W-ot fogyaszt(mint egy laptop) és 35W-ig ment fel ha pörgettem." , "A másik gépem(Asus P8h67-V, Intel G620) meg régi ide-s vinyóval megy, meg neve nincs táppal. Az 40-45W-on megy"
(#38512) KAMELOT
A VGA rendesen rátesz a fogyasztásra .... ntel Pentium G850, Pentium G840 and Pentium G620 Review
Nem biztos hogy 10W a VGA fogyasztás az egy referencia érték gyártótól is erősen függ.Vagy ha rákötsz egy +1 tv-t már nem veszi vissza az órajelet a minimálisra ..... Milyen alaplap? +HDD?Esetleg IGPU tuning?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38514) KAMELOT válasza bluyoo (#38513) üzenetére


KAMELOT
titán

Gigabyte h61m-s2pv alaplap és 1x 500GB HDD
Más nincs. semmi tuning.

Ha megnézed az adatlapomat az én gépem fogyaszt 65W-ot. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38515) bluyoo válasza KAMELOT (#38514) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor passz!Valaki lopja az áramot a gépben :DDD
Az Ivy chipset-es lapok alapból kevesebbet esznek mint a Sandy-s lapok + talán az Asus DIGI+ VRM , EPU mégis ér valamit xaxx és banderasz77 -nél (is). Vagy a tápjuk dolgozik jobb hatásfokon ilyen kis terhelésnél.
"az én gépem fogyaszt 65W-ot." Elég barátságos főleg hogy Z77-es chipset és még teljesítmény is van mögötte (gondolok itt a i5-3450-re)!
Most már tényleg le kellene mérnem hogy az én vasam mennyit követel a konnektorból.

Bazinga!

(#38516) banderasz77 válasza KAMELOT (#38514) üzenetére


banderasz77
addikt

Nekem a HDD egy WD 500 GB Blue 2,5" notiba való. Bár ez csak egynéhány wattot jelenthet egy 3,5"-ossal szemben....

Most mérem a monitort.

Standby: 0,7W
On: 29W

A mérő tuti jó... :K

(#38517) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Az olcso fogyasztasmerok megbizhatatlanok, semmit sem ernek!

Info villanyos tanartol szarmazik :)

(#38518) banderasz77 válasza CoolBoy323 (#38517) üzenetére


banderasz77
addikt

Így van, a Cora-s Lidl-ös mérők hagynak kívánnivalót maguk után....
Mondjuk azért azok is jók, ha jól működnek, mondjuk +-10% intervallumban.
Azért az én multiméterem +-0,05% -ban pontos.

Ami még fura nekem, hogy lehet ennyire pontos az ÉMÁSZ errefelé....
Igaz, már nagyon régen mértem hálózatot, de meglepő, hogy 240,65 V-on teker a hálózat, alig ingadozva 10 századot, a Hz pedig kereken sziklaszilárd 50.... :Y

Igaz, a környéken nincs nagy fogyasztó, csak családi házak...

(#38519) Kernel válasza banderasz77 (#38518) üzenetére


Kernel
nagyúr

A frekvencia mindenesetre nem az ÉMÁSZ-on múlik, miután a közös európai hálózatra kapcsolt generátorok tengelyének egymással pontosan szinkronban kell forogni, mindegyiknek (szinkrongenerátor azt jelenti, hogy a fordulat és frekvencia kötött kapcsolatban áll egymással) másképp nemkívánatos kiegyenlítőáramok lépnek fel a hálózaton.

Mivel minden generátor hatással van a hálózatra, illetve a hálózat maga is szinkronban forgatja a generátort, régen, a kommunista rendszerben a frekvenciát, az akkori technikákkal nem sikerült pontosan tartani, ezért akkoriban nem jártak pontosan a kijelzős ébresztőórák sem (gondolok itt azokra a szinkronórákra, ami nem kvarcvezérelt, hanem az 50 Hz-et használja időalapnak.) Manapság a számítógépes erőművi vezérléseknek is köszönhetően nem olyan nagy gond a frekvencia pontosan tartása, még egy ilyen hatalmas hálózaton sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38520) ben800


ben800
aktív tag

Helló mindenkinek!
Most szeretnék procit vásárólni,sandy,vagy ivy i5 lesz majd,és az lenne a fő kérdésem hogy milyen alaplapot ajánlotok hozzá??
A lényeg az ára+hogy tudjam alulfeszelni a procit!
Ez jó lenne ???:MSI H61M-P20 (G3)
Ez volt a legolcsóbb,de a gyártó oldalán nem találtam arra utaló dolgot hogy lehetne-e vele procit alulfeszelni,de b75-ös lapnál se találtam....

(#38521) KAMELOT válasza banderasz77 (#38516) üzenetére


KAMELOT
titán

Én ezzel mértem!

(#38520) ben800: felesleges alulfeszelni. Valmilyen jó B75-ös lap megteszi a dolgát. Mi a cél ATX vagy mATX? Mennyi a keret rá?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38522) banderasz77 válasza KAMELOT (#38521) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, ez már egy jobbik fajta, legalább is annak kellene lennie.
De azért még mindig nem egy műszerész multiméter na.... :B

(#38523) bluyoo válasza ben800 (#38520) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát H61-es lapot már biztos nem ... ahogy KAMELOT is írta legalább B75.
Általában meghagyták az UEFI-ben a feszültségállítás lehetőségét de már nincs akkora jelentősége mivel a CPU-k elég jó energiagazdálkodással rendelkeznek.
De pl. a P8B75-V esetében nem csak az UEFI-ben hanem operációs rendszer alól is meg tudod oldani.
Írj egy keretet mert így csak dobáljuk az ajánlatokat feleslegesen.

Bazinga!

(#38524) ben800 válasza bluyoo (#38523) üzenetére


ben800
aktív tag

Értem,köszönöm,akkor valószínűleg MSI B75MA-E33
A keret rá maximum 17-18+ a proci ami valamilyen i5 lesz :)
Csak lejébb szeretném vinni a gép fogyasztását,és nem akarom hogy annyira melegedjen.

(#38525) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Alapcserén gondolkodom, a jelenlegi konfigom az adatlapomon látható. 20-30 e HUF környékén milyen lapot ajánlotok, ami a mai trendeknek megfelel (pár évig megállja a helyét), de a cuccaimhoz lefele kompatibilis, mert nem szeretném a komplett gépet most lecserélni (ellenben ha a közeljövőben cserélem a többi cuccot is, akkor elkezeli a fejlettebb eszközöket)?!

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#38526) KAMELOT válasza TomCat85 (#38525) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem felesleges bármit is váltanod. Majd ha összejön annyi pénz akkor cserélj komplett konfigot. :) Mert lehet addigra jön ki jobb és jobban felszerelt lap ugyan ilyen árban vagy esetleg más foglalatok is.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38527) TomCat85 válasza KAMELOT (#38526) üzenetére


TomCat85
tag

Sajnos félig-meddig bele vagyok kényszerítve az alaplapcserébe, mert döglődik...

[ Szerkesztve ]

(#38528) margithid


margithid
veterán

Az Asrock H77M és Hzz Pro4 M között mi a különbség?A pro 4 mit jelöl?

(#38529) bluyoo válasza ben800 (#38524) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az LGA1155-ös platform egyik előnye hogy kis fogyasztással rendelkezik (lásd lejebb/feljebb) és a melegedése is minimális (tuning nélkül) a gyári hűtő is simán megteszi a CPU halk kiszolgálásához.
Azzal a kerettel inkább a ASUS P8B75-M LE -t javasolnám (17K) DIGI+ VRM , EPU , Virtu szoftverekkel. Vagy ha ezeket nem találod fontosnak ASROCK B75M (16K) , esetleg az ASROCK B75 Pro3-M még belefér a 18K-s keretbe és sokkal jobban felszerelt mint a kinézett MSI B75MA-E33.
(#38528) margithid
H77M vs. H77 Pro4 M.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38530) xtevo


xtevo
őstag

Vannak már ajánlható fm2-es alaplapok? Illetve tapasztalatok egyáltalán? :)

(#38531) KAMELOT válasza TomCat85 (#38527) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék! GIGABYTE GA-990XA-UD3 vagy ASROCK 990FX Extreme3
Ezek közül jó ideig gondod nem lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38532) bluyoo válasza xtevo (#38530) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Itthon még szinte csak Asus lapokkal találkozni ..... így tapasztalat sem igazán van.De tesztek azért már vannak pl. ASUS F2A85-V Pro.

Bazinga!

(#38533) xtevo válasza bluyoo (#38532) üzenetére


xtevo
őstag

Láttam, hogy a nagykereknél kezdenek megjelenni végre az fm2-es lapok, azért is érdeklődtem. :) De, akkor még várni kell...

(#38534) KAMELOT válasza xtevo (#38533) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a FM2 semmivel nem nyújt többet mint a FM1.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38535) swoody válasza KAMELOT (#38510) üzenetére


swoody
senior tag

Fuhuuu akkor nem keveset kéne költeni egy újabb generációra...
Ez a megoldás akkor felejtő valszeg maradok csak a ram bővitésnél.

Köszi a segítséget.

(#38536) swado


swado
tag

Hali!

Tudna valaki segíteni, mert már egy kicsit unom a keresgélést? SLI-be szeretnék kötni két NV kártyát, de eddig csak olyat találtam olcsón ami csak XF-t tud, vagy kiderült róla, hogy csak 4X-es az egyik PCI-E sín. Egyébként ez fogalmam sincs mit jelent.

Szóval, tudna valaki ajánlani egyet ami normális? Az ár számít, minél olcsóbb legyen. Jha....P67-es Chipset kéne.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#38537) sev5g3


sev5g3
csendes tag

sziasztok! alaplap kerdeseben tudna valaki segiteni?

viszonylag olcso, harom monitor egyideju meghajtasara kepes gepet szeretnek epiteni, de teljesen elvesztem az ujabb alaplapok vilagaban. APU-ban gondolkodom, mivel nagy szamitasi teljesitmenyre nem lesz szuksegem, viszont a munkahoz ket monitort, valamint a sorozatozashoz, filmezeshez egy tevet kotnek ra a gepre. mini ITX is szoba johet, sot, az volna az igazan jo, es most ugye itt az AMD FM2, ami jonak tunik mind nyugalmi fogyasztas, mind szamitasi teljesitmeny teren, csak fogalmam sincs, hogy mely alaplapok tamogatjak harom kijelzo egyideju meghajtasat, raadasul ezekbol meg csak ATX-esek es mATX-esek vannak.

Intel oldalrol, ha jol tudom, a Z77-es alaplapok birjak a 3 kijelzot egyszerre, de azok eleg dragak. vagy van mas chipset, amirol nem tudok, es alkalmas erre? ha mar egyszer mind AMD, mind Intel oldalrol ott a proci mellett a GPU, nem akarok diszkret videokartyat venni. az arat inkabb SSD-re koltenem. :)

barmilyen tippert halas lennek. elore is koszi.

(#38538) Kernel válasza sev5g3 (#38537) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például az Asrock H61M-HVS és B75M PDF-doksijában is láttam a Surround Display Feature lehetőséget, ami azt jelenti, hogy a PCI-E videókártya mellett engedélyezni lehet az alaplapi videót is, legfeljebb két monitor erejéig. Vagyis így összesen három monitor meghajtható.

De több PDF-et is átnéztem mostanában, vagyis máshol is láthattam ilyet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38539) Kernel válasza Kernel (#38538) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most már nem tudom szerkeszteni, de pontosítanék, mert ha a kártya több monitort kezel, akkor még az is hozzáadódik, vagyis nem csak három lehet összesen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38540) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Milyen alaplapot ajánlanátok egy Phenom II 965 BE (125W TDP) processzorhoz? Sajnos csak mATX jöhet szóba, mert házat nem szeretnék cserélni. Én EZT néztem ki. Ez jó lehet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38541) swado


swado
tag

Meg tudná valaki, hogy ezen a lapon normális PCI-E sínek vannak? SLI-t szeretnék összerakni.

[link]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#38542) xtevo válasza pocokxx (#38540) üzenetére


xtevo
őstag

Igaz asmedia-s sata3-al, de akár ezt is beveheted alternatívának: AsRock 960GM-U3S3 FX

@swado
Gigabyte oldaláról copyzva:
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)

[ Szerkesztve ]

(#38543) swado válasza xtevo (#38542) üzenetére


swado
tag

Hát ez nekem kínai. :B

El tudnád röviden magyarázni mit jelent ez?

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#38544) pocokxx válasza xtevo (#38542) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Van bármi, ami kihasználja rendesen a Sata III- at? (Mert épp azt olvastam valahol, hogy még az SSDn is csak tesztekben látszik különbség, valós használat közben egyáltalán nem.) Tudom, hogy sokan ajánlják, de egy picit idegenkedem az ASRocktól...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38545) xtevo válasza swado (#38543) üzenetére


xtevo
őstag

Érdemes egy kicsit olvasgatni ebben a topikban: katt A lényeg, ugye, hogy az egyes pci-express csatik sebessége eltérő, személy szerint nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja az SLI rendszert, (nekem még sose volt) erről egy jártasabb szaki majd felhomályosít, vagy a linkelt topikban kapsz választ.

@pocokxx
A vinyók, optikák nem használják ki a sata3-at, de az ssd-k igen, ezt gyakorlatban annyira nem veszed észre, használat közben. Én anno kipróbáltam a force gt-m inteles sata3, asmeda sata3 és sata2 csatin, már az első két variációban is volt eltérés, de sata2-sata3 között már jóval nagyobb.
Jó lapokat gyárt az Asus is, csak általában drágábban, de +1 év gari mellette szól. Amúgy AsRock lapokat nyúzok, mióta eszemet tudom, és már rég kinőtték a gyerekkori problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#38546) Geresics válasza pocokxx (#38544) üzenetére


Geresics
addikt

Tapasztalatból tudom: van különbség SSD esetén a SATA2 és a SATA3 között. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38547) pocokxx válasza xtevo (#38545) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Asus nem csinált USB 3.0 val és SATA III-mal mATX lapot...?

Szerk.: Megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38548) MZsoltee válasza pocokxx (#38547) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én ezt venném, sőt vettem is fél éve:[link]
Ára sem rossz és mégsem valami régi 760G-s lap.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38549) xtevo válasza pocokxx (#38547) üzenetére


xtevo
őstag

Így, hogy Asus és mATX eléggé leszűkült a paletta...

@MZsoltee
Valóban remek deszka, de szempont a mATX méret.

[ Szerkesztve ]

(#38550) pocokxx válasza xtevo (#38549) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most nézegettem, és majdnem annyiért kapom meg azt az Asus lapot, mint egy házat, meg egy ATX-es lapot... Viszont ennyit most nem akartam költeni gépre. Azt hiszem alszom rá egyet...:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.