Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) bluyoo válasza hoffman_ (#38750) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ott van még a ZH77 Pro3 de alig olcsóbb mint a Pro4 PRO 3/4.
"Na ja, hiányzik is nagyon, hogy lelőtték, még legalább 3 év mire beindul, ha egyáltalán újrakezdik." Hát ajánlom nekik hogy folytassák :DDD

Bazinga!

(#38752) tranceplanet válasza hoffman_ (#38747) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ne költs annyit:
i3-2100 OEM - 19.990 Ft - (1év) új – AKCIÓ
Intel i3 gyári hűtő, nem használt!
v
Eladó egy zsír új Alpine 11 Plus processzor hűtő

Lapból pedig akkor H77 Pro4 MVP, sötét ATX és virtus, jól felszerelt.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38753) hoffman_ válasza tranceplanet (#38752) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a tippet :) Innen rendeltem meg a procit egy fél órája pont. A hűtőn még gondolkodom, szeretnék végre egy normálisat, lehet, hogy nem 1000-ért nézek, hanem ráköltök 5-öt és veszek egy Xigmatek Loki-t, ezt még kitalálom, meglátjuk hogy marad mani. Köszi tényleg :)

bluyoo:

Neked is köszönöm még egyszer, nagyon sokat segítettél! Jövőhéten szerintem megyek is érte.

Én is szeretném, ha folytatnák, nagyon feelinges volt. Nekem abszolúte kedvencem Zaraki, de annyi jó karakter van, csak győzz választani :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38754) tranceplanet válasza hoffman_ (#38753) üzenetére


tranceplanet
addikt

Jól tetted, nagyon jó, megbízható eladó. Xigmatek hűtők jók, nem fogsz mellé vele.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38755) hoffman_ válasza tranceplanet (#38754) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igyekszem mindig körültekintő lenni :) LeC rendes volt privátban, a sok pirospötty se véletlen. Lehet, hogy jövőhét végére már kész lesz a masina :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38756) idezsi


idezsi
csendes tag

Üdvözletem!

Remélem tudtok segíteni. Egy Asus P5QD Turbo alaplapnak elszállt a PCI-E x16-os csatlakozója, ami miatt az alaplapot cserélnem kell. A proci egy Quad, 775-ös foglalatban, a memóriák DDR2-1066-osak, 2*4GB.

Az általam ismer boltok polcaim csak ASROCK P5B-DE alaplapot találtam ami megfelelne foglalat-ddr2-nem_int_vga kritériumokkal, de ez nem kezeli - elvileg - az 1066os memóriákat.

Lenne javaslatotok, hol milyen egyéb alaplapot próbáljak beszerezni?

Alig látok már 775/DDR2 párosítású lapokat... Én Gigabyte párti vagyok, de az ügyfélnek bármi megfelel, ha garis.

Köszi előre is.

(#38757) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. a barátom 965 Be pehnom 2 -höz keres laplapot am3+ os na most az Én gépembe a 8120 alapott egy Giga GA-990XA van de ez drága neki. viszont húzva is lesz a proci. valami ötlet rá? ha nem lesz elég a a phenom craft akkor majd FX mehet bele! Hja és a szempont legolcsóbb jó egy VGA-s config biztos! Intelre nincs pénze és olyan max 20 ezer ft-tja van rá! Asrock 970 pro 3 vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#38758) tranceplanet válasza Whysperer (#38757) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A97 R2.0 ~20.345 Ft

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38759) nubreed


nubreed
veterán

PC Speakert már nem nagyon szokás adni semmihez. Akinek nincs valami elfekvő régi ilyen cucca, (mert valljuk be azért ez még mindig hasznos, a hiba jelző csipogásból sok minden kiderül) az még külön vesz ilyet vagy az is lehet, hogy már az alaplapra van az integrálva? Csak kíváncsiságból kérdezem, nekem van egy ősrégi, ami már túl élt néhány konfigurációt. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38760) Geresics válasza nubreed (#38759) üzenetére


Geresics
addikt

Ha az elképzelésem nem csal, akkor a PC-Speaker a házhoz jár(na).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38761) nubreed válasza Geresics (#38760) üzenetére


nubreed
veterán

Régen ez így volt, de ahogy nézem manapság ez már nem divat sajna. Nekem se adtak a házhoz és szerintem 10-ből 9-hez nem is adnak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38762) bluyoo válasza idezsi (#38756) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Újonnan egyáltalán 775-ös lapot nehéz találni .... Egy Quad-hoz "méltót" meg egyáltalán nem.
Nézz körül a hardveraprón hátha akad még garanciás lap.
Esetleg MSI G41M-P43 Combo 13K környékén.
Vagy vesz újonnan más G41-es chipset-el olcsón egy lapot és hozzá DDR3-as RAM-ot (4Gb kb. 5K).
"nem_int_vga" Nem muszáj használni .... a kikötésekből ki is lehet húzni. :)

Bazinga!

(#38763) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

amd FX-8350 milyen lapot érdemes venni?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38764) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok.
Van egy Athlon 631-es processzorom. Ehhez kéne alaplap. Kinéztem egy ilyet. Ez milyen lenne? Vagy Asus F1A75-V

(#38765) bluyoo válasza gyenesmartin (#38764) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Nem valami olcsó az a bolt ..... sőt drága.

A Gigabyte még mindíg nem jutott el az UEFI bios-ig ...
21K -ért már ASRock Asus F1A75-V PRO-t vagy A75 Pro4/MVP , A75 Extreme6-ot kapsz.
(#38763) Devilhun_HUN
970,990X,990FX chipset-el szerelt lapokat nézegess.Egyéb kikötések,hardverek?Menyi a kereted a lapra?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38766) Geresics válasza bluyoo (#38765) üzenetére


Geresics
addikt

"A Gigabyte még mindíg nem jutott el az UEFI bios-ig ..."

Azért ez így ebben a formában nem igaz. Z68AP-ben már láttam működni egy BIOS frissítés után. :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38767) bluyoo válasza Geresics (#38766) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így,gaz! Kiegészítem hogy ne lehessen félreérteni: A Gigabyte ennél a lapnál/lapcsaládnál még mindig nem jutott el az UEFI bios-ig .... :)
Mondjuk az FM2-es lapjaikat már azzal szállítják .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38768) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Van egy ASROCK H61M-S lapon. Nagyon meg vagyok elégedve csak kevés az USB rajta :D
Van nekem egy hátlapo kivezetés valamelyik korábbi gépemből. Ha azt rádugom akkor jó lehet? Az is lehet, hogy nagyon régi gépem maradéka, gondolom nincs olyan, hogy USB 1.1-es kivezetés? Valamint van kivezetése a háznak is ami elég régi, még a P4es időszakból van. Annál számít a kivezetés kora?

Tehát így nyernék 4 új portot, 2 előre 2 hátra. Csökkenhet e a sebességem a gyári alaplapra integrálthoz képest?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38769) gyenesmartin válasza bluyoo (#38765) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Helyi bolt. Így nincs szállítás. A touch bios nem uefi?

(#38770) bluyoo válasza gyenesmartin (#38769) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A touch bios nem uefi?" Nem!
A GA-A75-UD4H -n AWARD BIOS van. [link]
Gigabyte Touch BIOS [link]
(#38768) szabonagyur
"gondolom nincs olyan, hogy USB 1.1-es kivezetés?" De van [link].
Ki kell próbálni , sebességet mérni :) .De új USB2.0 kivezetés sem drága vagy akár USB HUB -al megoldani.

Bazinga!

(#38771) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Végül megvettem az Asrock H77 Pro! MVP-t :) (köszönet bluyoo-nak :R )

A kérdésem az, hogy ahogy nézem most a honlapján, Sandy Bridge esetén csak 1333mhz ramokat támogat, és az Ivy tudja az 1600mhz-et. Én ezt nem vettem figyelembe időben, és 4x2GB 1600mhz cl10 modult vettem. Lehet ebből baj, vagy fogja tudni kezelni? Nem lenne nagy gond a leváltás, csak nem szeretnék időt szánni rá, már futottam elég kört...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38772) old-dog válasza hoffman_ (#38771) üzenetére


old-dog
aktív tag

Csak annyi, hogy 1600Mhz helyett 1333Mhz-en futnak a ramok.

(#38773) hoffman_ válasza old-dog (#38772) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó, ha ezt megoldja automatikusan, vagy én be tudom állítani BIOS-ban rendesen, és nem származik belőle hátárnyom, akkor maradnak ezek :) Köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38774) bluyoo válasza hoffman_ (#38771) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi! Szívesen!
Nem gond én is 1600-ast vettem és 1333Mhz-en megy szűkebb időzítéssel. Sőt ha XMP-s RAM akkor van esély rá hogy 1600Mhz-en fussanak. Még jobb is hogy 1600-ast vettél.
(#38773) hoffman_
A lap belövi magának de nem árt ránézni :) és ahogy előbb írtam az időzítéssel vagy a XMP profillal még egy kis teljesítményt is ki tudsz csikarni.

Bazinga!

(#38775) hoffman_ válasza bluyoo (#38774) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem, köszi szépen :) Mindenképp turkálok majd egyet a BIOS-ban, telepítések előtt. Nem szeretnék, de elvileg ajánlott BIOS-t frissíteni, majd megnézem, hogy milyen van rajta, és ha már úgy is ott vagyok, átnézek mindent. Majd lehet, hogy jövök még pár kérdéssel :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38776) bluyoo válasza hoffman_ (#38775) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Majd lehet, hogy jövök még pár kérdéssel" Nem gond :) De a Asrock Intel 7-es alaplapok topic-ban első kézből a tulajoktól kaphatsz infókat a lappal kapcsolatban.

Bazinga!

(#38777) hoffman_ válasza bluyoo (#38776) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, jogos, nem a milyen alaplapot topicba kéne jönnöm, el is felejtettem, hogy ott vagyok :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38778) gyenesmartin válasza bluyoo (#38770) üzenetére


gyenesmartin
őstag

És mennyi hátránya van az UEFI-vel szemben?

(#38779) bluyoo válasza gyenesmartin (#38778) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azon túlmenően hogy ma már az UEFI számít korszerűnek a BIOS meg hát úgymond őskövület :D .....
Ha nem bánod inkább linkelek egy rövid cikket [link].
Ha már választhatnék mindenképpen a "modernebb" megoldást választanám (persze ez magánvélemény) még ha a BIOS még ma is ellátja a feladatát (nem potyára tér át az összes gyártó az UEFI-re).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38780) kroy83 válasza gyenesmartin (#38778) üzenetére


kroy83
tag

Sziasztok!

Én is szeretnék egy új konfigot összedobni. Mivel tök hülye vagyok hozzá szeretném ha egy kicsit megvilágosítanátok h mi kell nekem.

Amit tudok az, az hogy mire szeretném használni, és hogy mennyit szeretnék rászánni.

Főleg játékra lenne, és hétköznapi felhasználásra.

Tehát proci vszinűleg i3-i5 lesz, ezekből is van többfajta, (dont have a clue) 25-30k
Alaplap : Fogalmam sincs... gondolom sata3 usb3 alap, passzoljon a procihoz, esetleg egy újabb generációsat is tudjon kezelni... 25-30k
Memória: Megint csak nemtom mik a lehetőségek. 6-8giga kéne, és gyorsak legyenek :) 10-15k

Előre is köszi. üdv ;)

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#38781) Kernel válasza szabonagyur (#38768) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy néz ki, hogy nem kompatibilis, nem szabad használni a régit.

Pirossal jelöltem a képen a +5 V tápot, láthatóan másképp van bekötve, úgyhogy ne akard rádugni (ha engedi egyáltalán), mert ebből füst lesz:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38782) syberia


syberia
veterán

Kinéztem magamnak egy s1155 lapot, i3/i5 lenne mellé 8gb ram és egy GTX560. Szempont volt a sata3 és usb3 támogatás és az ATX méret, tuningolni nem szeretnék. Ha van jobb alternatíva, ne kíméljetek meg tőle :R

https://howbad.info/

(#38783) bluyoo válasza kroy83 (#38780) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lap nagyban függ a választott CPU-tól .....
Ha (normális)tuningot szeretnél akkor csak "K" CPU jöhet szóba ahhoz pedig Z75 vagy Z77-es chipset-el ellátott lap.
Ha nem akarsz tuningolni akkor már olcsóbban megúszhatod a lapot (is) B75-től (kb.20K-ig) egészen a H77-ig (kb 20K-tól) főleg ez a két chipset az elterjedt.
Szerintem Ivy CPU-t nézzél I3,I5,I7 3... kisebb fogyasztás nagyobb teljesítmény.
Pl.:
CPU: INTEL Core i3-3220 30K
INTEL Core i5-3450 45K
LAP: Asus P8H77-V 25K
ASRock B75M / Asus P8B75-M LE 17K
RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CMZ8GX3M2A1600C9B 11K
De ha a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ba írsz (keret,meglévő hardverek,használat) komplett gépet ajánlanak.

Bazinga!

(#38784) kroy83 válasza bluyoo (#38783) üzenetére


kroy83
tag

Ez nekem tökéletes, köszönöm, csak azt nem tudom h honnan tudom melyik Ivy? :)
Aham már látom... 3al kezdődik okok :)

[ Szerkesztve ]

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#38785) bluyoo válasza syberia (#38782) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó lap :K
Esetleg ha kell HDMI,....... de a Virtu szoftver nem ASRock B75 Pro3.Csak hogy legyen alternatíva.
(#38781) Kernel
Ugyan az a 4szál 2táp 2adat ..... USB
Ha egybe van öntve a csatlakozó, rosszul rá seb bírja dugni.Ha meg külön szálanként van a port vége akkor pedig meg vannak jelölve mint ahogy a linkelt rajzodon is és csak helyesen kell rádugni a vezetékeket.
(#38784) kroy83
Melyik a 3 közül? :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38786) szabonagyur válasza Kernel (#38781) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát már rádugtam és jelenleg jó minden.

Az előlapit szálanként kellett rádugni. A másik meg egyben volt és az is megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38787) Geresics válasza bluyoo (#38783) üzenetére


Geresics
addikt

Csak helyeselni tudok. :K
Csupán egy apró észrevétel: a megjelölt CPU keretből maximum i3-3xxx jön ki, tehát az i5 ugrik. Ez miatt nem kell bánkódni, játékokhoz VGA kell (és egy CPU, ami kihajtja, tudom-tudom).
Jut eszembe kroy83, VGA-t nem írtál. Ugye arról nem feledkeztél meg? ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38788) bluyoo válasza szabonagyur (#38786) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csodálkoztam volna ha nem működik teljesen kompatibilisek egymással ....
(#38787) geresics
Köszi! :)
Azért írtam a B75-ös lapokat is mert azzal a 3 hardver max. keretéből (30+30+15=75K) kijönne az I5 45K B75-ös lap 17K és a 8Gb RAM 11K (73K).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38789) szabonagyur válasza bluyoo (#38788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi a választ én is ebben reménykedtem:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38790) Geresics válasza bluyoo (#38788) üzenetére


Geresics
addikt

:R Jogos, de én játékos célra az alaplapon megspórolt pénzt inkább VGA-ra költeném. Persze itt megint fontos kérdés, hogy csak 1 bizonyos játékra kell-e kihegyezni a gépet, vagy mindenevő a vevő!
Viszont ez már annyira off, hogy csak na! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38791) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Ezen két lap között morfondírozok (eSATA érdekel, ezért ezeket néztem ki):
- ASRock H77 Pro4-M , 20eFt.
- Asus P8H77-M PRO, 28eFt.

Szerintetek van lényegi különbség a kettő között, az Asus megéri a felárat?

Azt néztem, hogy az ASrock-on ASmedia ASM1061 chip biztosítja az eSATA-t és a natívon SATA3-on kívüli SATA3-at.
Az Asus-on viszont Marwell chip csinálja ugyanezeket. A Marwell chip nem jobb?

Kösz!

(#38792) Devilhun_HUN válasza bluyoo (#38765) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

A lényeg hogy sokáig bírja és ne haljon be 1év alatt a lap!

A keret nem fontos csak az hogy tudjon mindent amit ma egy lapnak tudnia kell!

De persze ha lehet akkor 30-40 között mozogjon!

Pár ezres ide-oda nem számít!

A másik hogy érdemes lenne megvárni a másik amd procit és akkor venni lapot?
Úgy hallotam hogy az am3+ ez az utolsó éve!

idézném:

Stark - 2012-10-18 15:14:2712
"Ha nem tűnt volna fel az AMD az AM3+ lezárásával végleg kivezeti a csak cpu-t tartalmazó procijait."

Ez nem egészen igaz. Az igaz hogy AM3+ba már ez lesz az utolsó széria, de olyan infók is felröppentek hogy jövőre a Kaveri APU mellett még új FX-ekbe is beteszik a Steamroller modult, és lehozzák FM2+ba, ami elvileg kompatibilis lesz FM2-vel is.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38793) syberia válasza bluyoo (#38785) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a választ, inkább maradok az asusnál, jelenleg is az van :)

https://howbad.info/

(#38794) jim bcs válasza batagy (#38791) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Mind a 2 lap 3 év garis, Asus P8H77-M PRO mégiscsak jobb szerintem megéri a felárat, ha lesz tuning és mindenből egy kicsit több kell és K-s proci lesz akkor Asus P8Z77 M-Pro 32eFt:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38795) isti101


isti101
tag

Adjatok már légyszi alternativákat ,olyan alalapot keresek ami 1155 alap, B75 csipset, és ami még fontos lenne, legyen rajta , az alaplapon egy széles usb 3.0 ás csati amibe az Asgard ház széles usb 3.0 csatija csatlakozik, kérek több variációt az olcsobbtól a középkategóriáig
köszi

(#38796) tranceplanet válasza isti101 (#38795) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK B75M-GL R2.0
ASUS P8B75-M LX
ASROCK B75 Pro3
ASUS P8B75-V
ASUS P8H77-V LE

Az utolsó már szerintem túlzás kategória szorzózáras procihoz.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38797) isti101


isti101
tag

nem akarok tunningolni

(#38798) jim bcs válasza isti101 (#38797) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASROCK B75M-GL R2.0
ASUS P8B75-M LX
ASROCK B75 Pro3
ASUS P8B75-V
ASUS P8H77-V LE

ezekben nem tudsz még ha akarsz akkor sem!!!!!!!, szerintem ASUS P8B75-V

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38799) isti101


isti101
tag

ASUS P8B75-V , mivel tud többet mint az asrock pro3, mert árban drágább

(#38800) Kernel válasza bluyoo (#38785) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tényleg köszönöm, de 30 év elektronikai szerviztevékenység és 14 év (főleg otthoni) PC-barkácsolás után nem annyira fontos elmagyarázni nekem az USB vezetékezést, ámbár fórumon keresztül soha nem lehet tudni, mit tud a másik.

Az is tény, hogy a saját gépeimen véletlenül nem volt ilyen USB-gondom, tehát én csak összehasonlítottam két PDF doksit, ahol véletlenül teljesen másképp volt bekötve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.