Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) bluyoo válasza Gerisz (#37799) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A keretedbe belefér az Asus P8Z77-V én azt választanám review , review . Jó tuningpotenciál,erős 8+4 -es elrendezésű digitális tápellátás, Fan Xpert 2 ventivezérlés,WiFi, ....
De 50K környékén van a Maximus V GENE is bár mATX méretű ... de a legjobb int. hang (SupremeFX III) review
De a most megjelent MSI Z77 MPOWER is kicsivel van 50k felett review.

Bazinga!

(#37802) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Egy jó kis s939 alaplapot vennék,csak nem tudom,hogy milyet:D

a többit már kinéztem magamnak:

proci: Amd Athlon 64 4000+
proci huto: Zalman Fatal1ty FS-C77
vga: Sapphire X1950XTX 512mb 256bit GDDR4
ram: Kingmax 2x1gb DDR 400mhz

egy olyan JÓ alaplapot keresek,amivel tudom húzni a procit,ha kéne és PCI-e -s vga csatlakozója van és DDR ramot kezel. és sata2 is legyen rajta. Előre is köszi a válaszokat! :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37803) csabci1985


csabci1985
csendes tag

Sziasztok!

i3-2100-as procihoz milyen alaplapot ajánlanátok?
A lehető legolcsóbb, de ésszerű megoldást keresem. A gépen max Diablo 3-t játszom. Olyan lap érdekelne, ami szerintetek megéri hosszabb távon is, azaz későbbiekben már legfeljebb processzort kelljen cserélnem.

Üdv

Csabi

(#37804) bluyoo válasza csabci1985 (#37803) üzenetére


bluyoo
nagyúr

CPU-ban már jobban megérné az i3-3220 (Ivy).Alaplap pedig ASUS P8B75-M LX , ASROCK B75M-GL 15-16K környékén.

Bazinga!

(#37805) csabci1985 válasza bluyoo (#37804) üzenetére


csabci1985
csendes tag

Hát igen, biztos jobb lenne, ha lenne rá pénzem :)

Az ajánlott alaplapokat pedig megnézem, köszi :R

(#37806) barisj válasza barisj (#37802) üzenetére


barisj
aktív tag

valaki?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37807) bluyoo válasza csabci1985 (#37805) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A i3-3220 2-3K-val drágább csak annyit mindenféleképpen megér.
Az alaplapokat meg nézheted de olcsóbbat nem találsz az biztos.Legfeljebb H61-es chipset-el.
Mindkét lap modern B75-ös Ivy Bridge chipset natív USB3,SATA3 támogatással.
Az összes Sandy/Ivy CPU -t kezelik szóval lesz hova fejlődni.Az Asus Virtu programot is biztosít (Win7 alatt). Bocs az egyik linkem hibás volt .. ASUS P8B75-M LX.
(#37806) barisj
Nem vagyok annyira tájékozott a 939-es foglalatú lapokkal de Pl.: Asus A8N PREMIUM SLI
Nem tudom menyiből jössz így ki de szerintem nem sokkal többért új Pc-t lehetne összedobni .... (Menyi a kereted az egész gépre,milyen hardvereid vannak?)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37808) barisj válasza bluyoo (#37807) üzenetére


barisj
aktív tag

köszi,de SLI-s lap az túl jó nekem. csak vmi sima kéne ami tud kezelni DDR ramot SATA2-t és PCI-e vgat. előre is nagyon köszi :R

edit:

most néztem ki magamnak egy

procit: Amd Athlon 64 4000+
vgat: Sapphire X1950XTX 512mb 256bit GDDR4 pci-e

ramom már van 2x1gb kingmax DDR400 és már csak egy alaplap kéne és ennyi!

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37809) Egyfejű válasza bluyoo (#37791) üzenetére


Egyfejű
tag

Már csak az a bajom, hogy van pár régebbi vinyóm ami IDE csatis és a ASROCK B75M -en nem látok ilyen foglalatot.

(#37810) barisj válasza barisj (#37808) üzenetére


barisj
aktív tag

nos?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37811) bluyoo válasza Egyfejű (#37809) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyik Ivy-s lapon sem fogsz találni .... A Sandy-s lapok némelyikén még elvétve pl.: Asus P8H67 .... Egyszerűen kihalásra ítélték az IDE csatlakozót.
Vannak kétirányú Ide sata adapterek [link] vagy PCI (-E) IDE kártyák [link] de vagy működnek vagy nem.
(#37810) barisj
Bocs passzolom :B ... Majd jönnek az AMD-s srácok ....

Bazinga!

(#37812) Rambi


Rambi
tag

Asus P8B75-M LXmi a véleményetek? Eredetileg ASROCK B75M lett volna, de nincs rajta a kis pci-express slot, így nem tudnám belerakni a hangkártyámat :(

(#37813) barisj válasza bluyoo (#37811) üzenetére


barisj
aktív tag

rendben:) jöhetnének már az amd-s arcok:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37814) bluyoo válasza Rambi (#37812) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus belépő B75-ös lapja.Nincs HDMI de szerintem ajánlott lap :K
De a B75M-en van még egy PCI-E 2.0 16X slott a PCI-E 3.0 mellett abban is működik .....
(#37813) barisj
Türelem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37815) Jules5 válasza barisj (#37813) üzenetére


Jules5
csendes tag

szia,

MSI K8N SLI Platinum szerintem megfelelne neked (most is ez üzemel :DD nekem ) szeintem minden kívánalmadnak megfelel.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37816) barisj válasza Jules5 (#37815) üzenetére


barisj
aktív tag

olyan alaplapot keresek ami nem SLI-s. és PCI-e vga , DDR ramot és SATA2-t kezel.:D és s939 .:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37817) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, légyszi ha valaki tud erre valami okosat. Giga alaplap: [link] a Bios-a a régi 2 szinű DOS szerü.

Nincs valami olyan program amivel a Windows alatt is tudok feszt és cpu sebességet állítani? Mert ha resetelek, akkor nem enged be a Window-ba, amíg a gyári adatokat vissza nem állítom. Ha belépek, és újra reset, akkor állíthatok tunningot, a kovetkező resetig... :(

Asrock-nál pl egy progival a Windows-ból tudtam mindent állítani, itt ez nagyon kényelmetlen :(

(#37818) Jules5 válasza barisj (#37816) üzenetére


Jules5
csendes tag

ja, ez SLI -s,
pedig PCIe stimmel, DDR stimmel, SATA2 stimmel, S939 stimmel

ráadásul most fogom lecserélni, így mindenféle képpen talonbnan lesz, eladásra kínálva

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37819) barisj válasza Jules5 (#37818) üzenetére


barisj
aktív tag

és mennyiért adnád akkor?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37820) bluyoo válasza Jules5 (#37818) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha üzletelni akarsz írj pm.-et!A fórumon tiltott az üzletelés!De az ára miatt nem akart olyan lapot (10K).

Bazinga!

(#37821) Jules5 válasza barisj (#37819) üzenetére


Jules5
csendes tag

inkább privátba mert innentől kezdve már csak ketttőnkre tartozik, OKééé?

(#37822) Gerisz válasza Tomix24 (#37817) üzenetére


Gerisz
addikt

Easy Tune 6 a Gigabyte-tól a lapodhoz, vagy AMD Overdrive az AMD-től.

bluyoo: Az MSI vagy a Maximus ami érdekes lehet, "sima" Asus lapot nem szeretnék.
Lehet ezt a Maximust meg is veszem.
Köszi!

(#37823) barisj válasza Jules5 (#37821) üzenetére


barisj
aktív tag

rendben! :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#37824) bluyoo válasza Gerisz (#37822) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát szép!Lesimázni egy 50K-s tuninglapot! :DDD
Az MSI Z77 MPOWER ársávjában még ott van a ASUS P8Z77-V PRO ugyancsak 16 fázisú digitális tápellátással a "sima" verziótól nem nagyon különbözik +2 portos USB 2.0 és eSATA-modul és hát a fázistápokat növelték 12-ről 16-ra.
Szívesen!Sok sikert vásárláshoz!

Bazinga!

(#37825) Gerisz válasza bluyoo (#37824) üzenetére


Gerisz
addikt

Bocsánat!
Ez a Maximus tetszik!
Tudok venni egy M-Atx házat hozzá.

Egy Extreme4-et vettem a 2500K alá mikor megjelent mert csak az volt B3-as elérhető lap, az E8400-at meg a lapot jól elvitték így gyorsan cseréltem, de utálom azt a lapot. Egy dolog idegesít a legjobban, hogy nem tudok egyszerre több hátsó kimenetet használni pl hangfal és füles. A Gigával nincs ilyen gondom azért is tettem be a sorba. AMD-s lapok közül is nekem ez vált be a legjobban.

Ezeket az Asus lapokat nem ismerem még a régebbi 775-ös korból tudom, hogy Asus-ból csak csúcslapot, az meg a ROG :B

(#37826) bluyoo válasza Gerisz (#37825) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Hát nem tudom nekem sem a csúcslapjuk van (P8H67) semmi gondom vele.
Bár korántsem a csúcslapjai az Asus-nak a ROG lapok inkább csak a játékosok igényeire tervezték őket mint ahogy a SABERTOOTH Z77-et a tartósságra.
Csúcslap inkább a P8Z77 WS , P8Z77-V PREMIUM
De persze a ROG széria már bizonyított .... nem is próbállak lebeszélni róla. ;)
" pl hangfal és füles. " Lehet olcsóbb lenne venni egy hangkártyát .... a fülest én is egy ASUS Xonar DG -ről hajtom.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37827) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Egy A8-3820 alá a Gigabyte GA-A75N-USB3 vagy az ASROCK A75M-ITX alaplapot ajánlanátok?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

(#37828) banderasz77 válasza bluyoo (#37826) üzenetére


banderasz77
addikt

Szia!

Egyenlőre nagyon szépen muzsikál az ASUS P8B75-V alaplap a kis 830-as Samu SSD-vel...
A programcsomagot még nem telepítettem fel, de a Biosban bekapcsoljam előtte az EPU-t?

(#37829) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnem lecserelni a mostani konfigom egy reszet, megpedig az alaplapot es a RAMot ugy, hogy megtartom a jelenlegi procimat. Tudnatok ajanlani olyan, lehetoleg minel olcsobb alaplapot, amivel eselyem van nemi tuningra, es DDR3 RAMot kezel? Meret, mar ka mindegy, csak ferjenek bele a jelenlegi cuccaim. Elore is koszi.

(#37830) Perillustris válasza R.P. (#37829) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szerintem nem árt, ha megírod, milyen processzorod van. :U

Perillustris

(#37831) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Szevasztok!

Ugy tunik talan sikerul tultennem magam az intel "fogkremet a kupak ala" akciojan, es ivy-ban gondolkoznek...

Egy sima i7 3770 lenne az agya az egesznek, hutesnek egy Be Quiet! dark rock pro 2-t neznek (szeretem a csendet, valakinek esetleg van hasonlo kornyezetben ilyen?)

Ezekhez kene valami epkezlab deszka meg 16 giga memoria...

Hirtelenjebe olvasgatva Asrock Z77 Extreme4-est neztem ki.
(ASUS Z77 V/-PRO -t neztem meg, de irrealisan draganak tunik, avagy a minoseg indokolja ezt a asrockhoz kepest? mondjuk wifis b@romsagokert nem adnek ki feleslegesen penzt amivel teleaggattak az asusokat)

A lenyeg, megbizhato legyen, ne legyen rajta propeller, elferjen rajta a huto (egy jol szellozo sharkoon rebel hazikoba koltozne az egesz cokmok), tartalmazza az elerheto legujabb szabvanyokat (sata3, pice3, usb3, ...), nem akarok negyedevente biost frissitgetni. (gigabyte nem jatszik, es inkabb az msi sem)

A tuning jelenleg nem szamottevoen fontos (gondolom ez a K hianyabol kiderult), kesobbiekben 4.0-4.2 GHz-et esetleg megprobalok, ha kedvem ugy tartja, de az is lehet, hogy nem... (teljes koru virtualizacio tamogatasa lehet jobban jon majd, mint a +15-20% orajel nekem)

Memoriat is beirom (tudom van memos topic, csak ugyan ezt nem akarom 2 helyre spammelni), szoval corsair 1600asra gondoltam, low profile-sora, legalabb cl9es idozitessel... nem tudom van ertelme cl8nak, vagy esetleg 1866+cl9nek? (ilyen 5%os difik nem erdekelnek) Amugy 2/3D grafika lenne a felhasznalasi terulet, meg egy kis jatek (vga-bol valami 660ti teljesitmeny korulire gondoltam, csak az araval egyenlore nem vagyok kibekulve, hutesre minden esetre az asus megoldasa jon be leginkabb)

Elore is koszi az infokat! :)

(#37832) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha i7 2600 , vagy i7 3770 - ben töröm a fejem, milyen alaplapot tanácsos hozzá venni? Illetve elbírja-e majd a procit és majd egy 7850-et egy FSP 400W 60GHN ?

(#37833) R.P. válasza Perillustris (#37830) üzenetére


R.P.
aktív tag

Bocsánat, elfelejtettem megírni, hogy az adatlapomon látható minden. Egyébként E5200.

(#37834) gt350 válasza R.P. (#37833) üzenetére


gt350
csendes tag

Most raktam össze egy asztali gépet. Itt van egy kis nem értés.

HD4000 van benne csak. a DVI-on az LCD tv van, a HDMI-n a Monitor.
Ha megy a számítógép és közben bekapcsolom a TV-t, akár sima tv adásra csak.
A sima monitorom elkezd ki/be kapcsolgatni. Legalább fél percig.

Ez mitől lehet?

(#37835) gt350 válasza luckyboi82 (#37832) üzenetére


gt350
csendes tag

Nekem Asus P8Z77-M van ehhez a procihoz, eddig jól muzsikál.

(#37836) VBenc


VBenc
tag

Sziasztok.
CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
Proci hűtő: Arctic Cooling Freezer 13 PRO
RAM: 2x2GB kingston hyperx 1600 DDR3
Videokártya sapphire hd 4870 GDDR5 1GB
HDD: Samsung 320GB SATA II
Ház: Cooler Master RC-350
Táp: HKC v-power 550W

Szerintetek ennek a konfignak jó lenne egy ASUS M4A88TD - V EVO / USB3 alaplap? Ha nem akkor mit ajánlotok hozzá 18E Ft körül?

Mondom de mondom!!

(#37837) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
A tegnapi napon kimúlt az alaplapom,púpos kondi a mem foglalat mellet,úgy hogy biztos az alaplap halott. Vennem kellene egy használt lapot,de mivel kb 6 éve nem kellett ezzel foglalkoznom, így nem tudom melyik használt lapot vegyem meg.
Amiket kinéztem: K10N78FullHD-hSLI R3.0
ASUS M2R32-MVP
Gigabyte GA-MA770-UD3 v2.0
Én ezeket találtam itt a hardver aprón ,esetleg ha van ott pesti átvétellel jobb alaplap ,akkor ötletet elfogadok. Igazán sürgős lenne. Esetleg más alap lap am3-as amibe jó a ddr2-es ram és fogadja a 4600-as procim?
Köszönöm a segítséget

Privire válaszolni illik.

(#37838) Perillustris válasza VBenc (#37836) üzenetére


Perillustris
senior tag

Abból kiindulva, hogy én nagyon elégedett vagyok az itt ajánlott ASUS M5A88-M EVO alaplappal, ami - ahogy nézem a specifikációt - ennek közeli rokona, szerintem jó választás. Ráadásul a "tiédről" le sem spórolták a FireWire csatolót. ;]

Perillustris

(#37839) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, ha segítenétek:
A gyengébb AM3+ -os alaplapoknál alul lehet-e feszelni a procikat, hogy "e" jelűeknek feleljenek meg az alacsonyabb fogyasztás érdekében?
Gyengébb alaplap alatt az olcsóbbakat értem, pl.:ASROCK 960GM-GS3.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

(#37840) zka67 válasza Aranygyerek (#37837) üzenetére


zka67
őstag

30 forint egy nyomorult kondi, az összeset ki tudod cserélni ~300 forintból. Ha te nem is tudsz forrasztani, csak akad egy ismerős, aki meg tudja neked csinálni, nem? Vagy ha szfvár útba esik neked, hozd el és megcsinálom neked ingyen.

(#37841) charly52


charly52
csendes tag

hali....a két lap közül ti melyiket választanátok: P8B75-M LX vagy GA-B75M-D3V .ha lehet több emberke véleményét kérném.....Pro és kontra ...üdv

(#37842) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

I5-3450hez keresnék alaplapot.
Tuning nem lesz ellenben gamer gép lesz egy 660TI/7950es vga kártya lesz a gépben.

Minnél olcsobb kéne gigabyte favorizálva van, 8gb ram lesz a gépben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37843) bluyoo válasza banderasz77 (#37828) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem teljesen mindegy hogy mikor kapcsolod be.Én mindent feltelepítettem majd azután kezdtem "finomhangolni" a gépem.
(#37829) R.P.
Személy szerint nem ajánlom hogy pénzt fektess 775-ös konfigba .....
De újonnan P5G41T-M LX 11K körül.
(#37831) Vertigo
Szorzózáras CPU alá felesleges tuninglapot venned.Hacsak azt a minimális tuningot nem akarod használni."4.0-4.2 GHz-et esetleg megpróbálok" 3,9Ghz a turbó frekvenciája .....
Szerintem a Asus P8H77-V megfelelő neked.Stabil erős 6+1+2 es fázisú tápellátás ....

Bazinga!

(#37844) rastacsz


rastacsz
tag

Helló mindenki!

Milyen alaplapot ajánlanátok i3-3225 mellé?
Néhány kikötés:
- ATX méret
- H77 vagy Z77 chipset (intel smart response miatt)
- stabil, jó működés, jó támogatottság a gyártó részéről (pl.: bios)
- max. 35k HUF (ipon áron)

nem kötelező extra: DisplayPort

Köszönet előre is!

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#37845) bluyoo válasza luckyboi82 (#37832) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az a keretedtől függ is függ és az elvárásaidtól..... Igen elég egy 400-as.De a Melyik tápegységet vegyem? topicban is kérhetsz ajánlatot a táppal kapcsolatban.
(#37841) charly52
+1 az P8B75-M LX -nek ....
(#37842) Dare2Live
Akkor a B75-ös lapok körül nézegess ... Kereted?ATX,mATX?
(#37844) rastacsz
Az I3-as mellé teljesen felesleges a Z77-es chipset semmiféle tuningot nem tudsz elérni vele.A P8H77-V neked is megfelelhet minden kikötésednek megfelel.
De ha kellően nagy az SSD-d az oprendszeredhez a Smart Response felesleges (szerintem). Bár a DisplayPort úgysem található meg az olcsóbb lapokon úgyhogy ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37846) Aranygyerek válasza zka67 (#37840) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Sajnos nem jàrok arra és nem értek hozzá. Mit lehet tenni vannak ilyen emberek is. A három lap közül melyiket vegyem.

Privire válaszolni illik.

(#37847) adamssss


adamssss
veterán

i5 3450 alá milyen lapot ajánlotok? Szeretném húzni is. Mondjuk 3.6-ig.
Egy hűtőt is írjatok! :)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37848) bluyoo válasza adamssss (#37847) üzenetére


bluyoo
nagyúr

3.5 a turbo frekvenciája tényleg 0.1Ghz-ért akarsz tuninglapot venni?Keret?
CPU hűtő terén én az Alpenföhn-re esküszöm.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37849) tranceplanet válasza adamssss (#37847) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez az egyik legolcsóbb:
ASROCK Z75 Pro3
A lap akár 4GHz-et is bírhat, arra még elég a VRM.

+1 Alpenföhn
Ez jó árban van:
ALPENFOEHN Triglav
Olcsóbban, arra az órajelre ez is megfelel:
XIGMATEK Gaia SD1283

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37850) bluyoo válasza tranceplanet (#37849) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már az ájpon is árulja :D Mondjuk Merlin-nél azért teljesebb a választék ....
Biztos megy 4Ghz-et a szorzózáras 3450?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.