Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) bluyoo válasza fcc (#38900) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha H77 és Asus +2K-ért ott a P8H77-V is már DisplayPort-al. De persze a P8H77-V LE is megfelelő.
De 18k körül a B75-ös P8B75-V is megfelelhet ha nem kell a HDMI,DisplayPort,.Minhárom lap Virtu-val.Gondolom a i3-3225-öt az erősebb grafikus mag miatt veszed (Intel HD Graphics 4000) nem árt kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38902) tranceplanet válasza fcc (#38900) üzenetére


tranceplanet
addikt

Akkor H77-es lap jó lesz neked. Válaszd azt amelyiken megfelelő számú csatlakozó van számodra. ASUS és ASRock is jó. A10-5800K pariban van az i3-mal, húzva el is húz tőle. Viszont a Trinity IGP-je is kevés játékra, mondjuk attól függ milyen játékos vagy, alkalmi játékra jó, itelesnél sokkal erősebb.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38903) fagylalt válasza bluyoo (#38886) üzenetére


fagylalt
senior tag

Most ahogy számolgatok lehet, hogy nem 775-ösre váltok.
E6500-ös procinál már erősebb a G630?
Konkrétan ahhoz is tudnál egy alaplapot ajánlani?

(#38904) fcc


fcc
aktív tag

Szoktam játszani is, ezért is gondoltam hozzá venni ezt, SAPPHIRE 11202-00-20G HD7750 1GB GDDR5.
De egyre jobban érik a gondolat egy "játék gépre".

(#38905) bluyoo válasza fagylalt (#38903) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy G840-en hozza a tuningolt E8400-asokat ... szóval igen erősebb (E6500 (tuning nélkül) vs G630.
4GHz E8400 VS G620/i3 2100.

A lap , a rá szánt kerettől (és az elvárásoktól) függ 15K-tól 20K-ig a B75-ös lapok vannak, felette a H77-esek kb 40K-ig.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38906) fagylalt válasza bluyoo (#38905) üzenetére


fagylalt
senior tag

Egész jól szerepel. Ezt nem is gondoltam volna egy 620-ról.

Egy alap H77-es lap tökéletesen megfelelne alá. Mit ajánlanál?
Még szerintem a B75-ös se lenne rossz (én tuti nem fogok RAID-et használni).

[ Szerkesztve ]

(#38907) bluyoo válasza fagylalt (#38906) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól sikerült a Sandy/Ivy család :K
Pl. 22-23K körüli áronASROCK H77 Pro4/MVP , Asus P8H77-V LE már ha ragaszkodsz az ATX mérethez.
De ha netán szűkös a keret és mATX -es lap is játszik P8B75-M LE csak 2RAM slot és 1db SATA3 port az 5db SATA2 mellett (viszont Virtu MVP jár hozzá) de a megspórolt pénzel a modernebb és erősebb G2120 is beleférhet a keretedbe.
Ha ATX 4RAM slot , jobb int. audio, +2Db ASMedia chipes SATA3 az 1db natív mellé ASRock B75 Pro3 de már 19K köröli áron.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38908) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Alaplapot szeretnék vásárolni.2 jelöltem van be is linkelem őket.Összehasonlítottam a 2 alaplapot.Amiket biztosan tudok:a B75-V alaplap ATX méretű,több csatlakozó van rajt pl.PCI mint a B75-M alaplapon ami mATX méretű.Alaposabban szemügyre vettem a két alaplapot és azt vettem még észre,hogy a B75-V alaplapon van ún. Digi+V digitális tápellátás funkció,a B75-M-es lapon ezt nem látom.Ezek mennyit számítanak?Szerintetek melyik lapot érdemesebb megvenni?Előre is köszi.

[link]

[link]

(#38909) Geresics válasza #85154688 (#38908) üzenetére


Geresics
addikt

A kettő közül választva én a P8B75-V-t venném, de én nem szeretem a mATX-et...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38910) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! 15 000Ft ig milyen 1155 ös alaplapot ajánlotok. Egy i5 2300 hoz kellene. Semmi tuning semmi extra funkció nem kell.

(#38911) bluyoo válasza #85154688 (#38908) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így hogy nem tuning lap annyit azért nem vesztenél a DIGI+ VRM nélkül.De ha nem kell a HDMI akkor a P8B75-V szerintem ésszerűbb választás.
(#38909) geresics
+1

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38912) Geresics válasza kmisi99 (#38910) üzenetére


Geresics
addikt

Most komolyan kiadsz pénzt egy 50eFt-os kártyára, de az alaplapra nem vagy hajlandó áldozni annyit, hogy legalább egy B75-ös deszka kijöjjön? :Y
Sosem fogom ezt megérteni... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38913) bluyoo válasza kmisi99 (#38910) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Háát annyiból talán kijön az ASRock B75M-GL de a B75M-DGS biztos.
Bár ha ajánlhatom 2K-val told ki a keretet és meglesz a ASUS P8B75-M LE esetleg 2-3K-val akkor már az ASRock B75 Pro3-M is.

Bazinga!

(#38914) kmisi99 válasza Geresics (#38912) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem az enyém lesz. Már nem vagyok annyira ezekbe benne de miben lesz jobb egy 15k-s lap mint egy 30k-s alaplap?
bluyoo Kösz az ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#38915) potyi23 válasza bluyoo (#38913) üzenetére


potyi23
senior tag

hello.toled is varom a jovahagyasod, :DD ASROCK EXTREME4, vagy az emlitett ASUS P8Z77-V LK

Tranceplanet (javaslata):koszi szepen :R
Dönts szimpátia alapján, magamnak Extreme4-et venném.

(#38916) Chp


Chp
őstag

Sziasztok! Egy ilyen MSI-t néztem ki magamnak, viszont SEHOL sem lehet beszerezni, mert egyszerűen nincs olyan bolt amelyik forgalmazná, így lehet, hogy egy ilyen ASRock lesz belőle. Van valakinek ilyen, meg szabad venni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38917) bluyoo válasza potyi23 (#38915) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Dönts szimpátia alapján, magamnak ASUS P8Z77-V LK-t venném. :DDD
Érveket ne várj!Mindkét lap ajánlott kategória!Nekem évek óta bejött az Asus márka ,amíg nem esek vele pofára addig nem is hiszem hogy váltani fogok. Bár az ASUS P8Z77-V LE lenne a tuti ;] kár hogy annyival drágábban tudnád beszerezni ....

Bazinga!

(#38918) kmisi99 válasza bluyoo (#38913) üzenetére


kmisi99
addikt

Konkrétan az általad ajánlott lapot nem találtam de ez már jó lenne? [link]

(#38919) Kirir válasza bluyoo (#38899) üzenetére


Kirir
tag

Köszönöm, hogy nem bírtad ki. Nem tudtam, hogy a márkán kívül milyen egyéb különbség van a két lap között. Most, hogy már belinkelted az adott diagramot már látom, hogy tuning szempontjából jobb választás lenne az Asus (pedig nem is az LE típus, hanem csak az LX szerepel a tesztben) [link]. Viszont az Asrock Z77 Extreme 4 [link] lapon kiválóan vannak elhelyezve PCI csatlakozók. A hangkártyának is való egyik kicsi PCIe lent van és nem közvetlenül a VGA mellett. Vagy ezt vagy az Asust veszem meg, majd meglátom mennyi pénzem lesz és hogy éppen hol és mennyiért tudnám megvenni valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#38920) potyi23 válasza bluyoo (#38917) üzenetére


potyi23
senior tag

haat lehet h LE lesz belole "bazar na sklade! a hazamat is ugy sikerult szereznem 50 eurral olcsobban.Azt jelenti h mar kivolt bontva,es olcsobb !nezd :

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38921) bluyoo válasza kmisi99 (#38918) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig mind a négy lap van a PCX-nél is ASUS P8B75-M LE , Asrock B75M-DGS , Asrock B75M-GL , Asrock B75 PRO3-M .
De válaszolva a kérdésedre az Asus P8B75-M LX is megfelel.
(#38916) Chepany
Sok tapasztalatot ne várj még nemrég jelentek meg.De ha vársz hamarosan megjelenik az MSI is.
(#38920) potyi23
:Y Van különbség az biztos.
(#38919) Kirir
Szívesen! :)
"A hangkártyának is való egyik kicsi PCIe lent van és nem közvetlenül a VGA mellett."
Részletkérdés főleg ha nem lesz 2. VGA a 16X-os slot-ba is teheted.... Ráadásul a PCI-os hangkártyák olcsóbbak mint a PCI-E pl.: ASUS Xonar DG / ASUS Xonar DGX.
Mindenesetre sok sikert a vásárláshoz/döntéshez.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38922) kmisi99 válasza bluyoo (#38921) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm a választ. Hát még kicsit ki tudom tolni a keretet akkor az Asrock B75 PRO3-M el járnék a legjobban?

(#38923) Chp válasza bluyoo (#38921) üzenetére


Chp
őstag

Véleményed szerint ez mennyi idő lehet? ... Máshogy kérdezem: mennyi idő szokott lenni, még minden gyártó elő áll az aktuális platform lapjaival?

(#38924) tranceplanet válasza Chp (#38916) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ha K-s lesz a proci, akkor az FM2A75 Pro4-M lapott vedd, ezen bordázott a VRM és nyolcpines CPU tápcsati is van.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38925) bluyoo válasza kmisi99 (#38922) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Felszereltség tekintetében mindenképp.De ha nincs szükséged a 4RAM slot-ra a +2db SATA3 port-ra a jobb audio-ra, HDMI kivezetésre akkor a P8B75-M LX is megteszi.
(#38923) Chepany
Őszintén szólva nem tudom.Az Asus.ASRock,Gigabyte lapokat már találni az MSI nem tudom mikor hozza be az új lapjait kis országunkba :)
És azt sem hogy mennyibe fog kerülni , bár szerintem drágább lesz mint a FM2A75M-DGS.
A FM2-A75MA-E35 -el a FM2A75 Pro4-M van úgymond partiban felszerelés tekintetében de csak az ATX-es változatát láttam (ASROCK FM2A75 Pro4) 23K-ért.
(#38924) tranceplanet
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38926) tibi84


tibi84
csendes tag

Sziasztok!

Viotech 3200+ alaplap vásárlásán töröm a fejem. Egy régi Foxconn ( P4 eleje körüli időkből ) helyett. Nem játékra kellene, csak böngészés, esetleg divx videók. 4Gb RAM-mal gondoltam. De nem teljesen tiszta a dolog, mert a PCX webáruházban DDR2 támogatást írnak, viszont a Biostar honlapján DDR3 szerepel. Nem tudom hogy melyik lehet igaz. Azért is vonzó a dolog mert az alaplapot a Mini ATX miatt könnyen beszerelhetném a régi házba (nem mini ITX mint a legtöbb integrált alaplap) . Ezenkívül a kis fogyasztás miatt elbírná a régi 200w körüli tápegység is.
Szóval várnám a véleményeket, hogy ki mit gondol róla. Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.

tibi

tibi

(#38927) Chp válasza bluyoo (#38925) üzenetére


Chp
őstag

mATX-es lapra van szükségem a kis házikó miatt. :K Egyébként az eddig infók alapján 16- és 18.000Ft közé pozicionálják!

(#38928) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok!Ez milyen minőségű alaplapnak számít: asus p8h61-m lx3 plus lga1155 ?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#38929) bluyoo válasza tibi84 (#38926) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem nagyon ismerem ezeket a mütyűröket.
De "PCX webáruházban DDR2 támogatást írnak, viszont a Biostar honlapján DDR3 szerepel. Nem tudom hogy melyik lehet igaz." Szerintem nem kérdés hogy a gyártó infója vagy egy bolté a helyes.
(#38928) revezehun
A minőséggel semmi gond.Bár inkább B75-ös lapot néznék ha belefér a keretedbe pl. Asus márkában legolcsóbban P8B75-M LX 15-16K körül.
Már csak a natív USB3SATA3 miatt is.
(#38927) Chepany
Én a helyedben várnék még vagy egy hetet hátha elárasszák a boltokat az FM2-es lapok :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38930) tranceplanet válasza tibi84 (#38926) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én pedig amondó vagyok egy Brazos-al sokkal jobban járnál, mint a VIA-val:
ASROCK E35LM1

Az a bio lap DDr3 lesz.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38931) fagylalt válasza bluyoo (#38907) üzenetére


fagylalt
senior tag

Inkább akkor már veszek egy picit drágább alaplapot, mert akkor legalább kevesebb kompromisszum lesz, ha gépfejlesztéshez kerül megint a sor. Bár a 20eFt-os alapárat egy kicsit sokallom.

mATX jó hangzik, csak sajnos azok mindig egy picivel kevesebbet tudnak. A processzorból jó lesz a G630 egyenlőre.

25eFt-ért is tudnál valamit ajánlani? ATX, mATX, minden jöhet.

(#38932) peu407 válasza potyi23 (#38920) üzenetére


peu407
senior tag

Ezeket milyen pénznemben számolják?Mennyi a posta Mo-ra?

(#38933) bluyoo válasza fagylalt (#38931) üzenetére


bluyoo
nagyúr

25K -ért Asus P8H77-V.
Vagy akár egy gyengébb tuninglap pl. ASRock Pro4-M.

Bazinga!

(#38934) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziasztok!

FX6100 hoz ez, vagy ez?

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#38935) fagylalt válasza bluyoo (#38933) üzenetére


fagylalt
senior tag

Az MSI Z77-GD43 -ról mi a véleményed?

Nem érné meg az a +1eFt, hogy egy Z77-es Asus lapot kapjak (Asus P8Z77-M)?

(#38937) tibi84 válasza tranceplanet (#38930) üzenetére


tibi84
csendes tag

Köszi a tippet, valóban jobb vétel az Asrock. 4G RAM-ot szeretnék bele, de még nem döntöttem el hogy 2db 2Gb-ost, vagy egy db 4Gb-ost vegyek. Egy régebbi ProHardver-es tesztben olvastam hogy elenyésző sebesség különbség van a Dual és a Single mód között. Viszont mivel hogy két db slot van az alaplapon, ezért a későbbi memória bővítéskor a meglévő mellé csak egyszerűen beteszek egy másikat, és nem kell az egész pakkot cserélni. Szerinted?

üdv.

tibi

(#38938) bluyoo válasza fagylalt (#38935) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem felesleges előre tuninglapot venni főleg hogy G620 lesz benne.Csak a teljesség kedvéért említettem.
LGA1155 -ös foglalatba ott van még az I3,I5,I7.Szóval a tuning nélkül is van hova fejleszteni mire ezek a CPU-k kevésnek bizonyulnak akkorra a tuning sem ment meg a platformcserétől.
Jobb egy felső kategóriás H77 mint egy alsó.... Z77.
Pl. az említett 3 Z77-es lap MSI 5 az ASRock , Asus 6 fázistáppal rendelkezik míg a P8H77-V 6+1+2 vel ... +DisplayPort , .... persze tuning lehetőség az nincs.Ha rendes tuningot akarsz 30K felett érdemes nézelődni. Persze ez csak az én véleményem.

Bazinga!

(#38939) fagylalt válasza bluyoo (#38938) üzenetére


fagylalt
senior tag

Igazad van, teljesen egyetértek veled.

Így fog kinézni a konfig:
CPU: Intel Pentium G630 2.70GHz 1155 BOX ~14k
LAP: Asus P8H77-V ~25k
VGA: Sapphire HD5750 1GB GDDR5 (ez már megvan)
RAM: Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CL9 ~6k

Ezek passzolnak egymáshoz, ugye? :)

dantre: Milyen lapjaid voltak ezek előtt? Gondolom Giga... :D

[ Szerkesztve ]

(#38940) bluyoo válasza fagylalt (#38939) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ritkán látni ilyet hogy egy 15K-s CPU megy egy 25K-s lapba.Általában fordítva szokták :D
Lásd lejjebb/feljebb 15K -s lap + I5.
"Ezek passzolnak egymáshoz, ugye?" (Hát ha a hardverek egyensúlyára gondolsz talán a B75+G620+1333Mhz-es RAM). De figyelembe véve amit akarsz/elvársz jó lesz így. A G620-ban csak 1333Mhz -es memóriavezérlő van , de később a fejlesztésnél/eladásnál (pl.Ivy) jól jöhet az 1600-as kit.

Bazinga!

(#38941) fagylalt válasza bluyoo (#38940) üzenetére


fagylalt
senior tag

Látom. :) "A Milyen asztali gépet vegyek?" topicban láttam már jobbat is. :DDD Ott szoktak lenni ilyenek.

Alapvetően egy videokártya cserével indult az egész: egy AGP-s HD3850-ről váltottam föl HD5750-re (szerdán postázza a srác elvileg); ha eladom a régit ~ nullára jövök ki. Na mondom akkor már megszabadulok ettől az átok laptól is, ezért benéztem ide. Úgy gondoltam, hogy egy olcsó 775-ös megteszi, aztán ajánlottad a P5Q Turbo-t, aztán mondtad, hogy jobban járnék egy 1155-ös váltással; akkor jutott eszembe, hogy "Húh, b*z+ most adtam el a DDR2-es memóriáimat...óóó, én ezzel már nem szórakozok."
Végül ez lett a most kialakult kép.

Egyébként a egyensúlyukra gondoltam valóban. Kicsit próbálok előregondolni (H77, 1600MHz RAM,...), mert ha a közeljövőben lesz rá megint pénzem ne az legyen, hogy akkor már ezt is-azt is kéne venni, de az sokk /szó szerint/.

Szerk.: Tudom, hogy ez nem a processzorral kapcsolatos topic, de a G630 mennyire melegszik? A mostani AC Freezer 13 remélem hűvösen tartja a forró fejét.

[ Szerkesztve ]

(#38942) bluyoo válasza fagylalt (#38941) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Alapvetően egy videokártya cserével indult az egész" Így szokott lenni ez .... az én jelenlegi vasam is valahogy így született! :DDD
"de a G630 mennyire melegszik? " Szinte semennyire. Nem is lenne szükség a gyári hűtőn másra .... de persze ha van miért ne legyen halkabb :)

Bazinga!

(#38943) potyi23 válasza peu407 (#38932) üzenetére


potyi23
senior tag

euroban vannak,MO -ra nem postaznak :F

(#38945) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Mozizós gépbe szeretnék olyan alaplapot venni, ami a saját integrált VGA-jával (esetleg +CPU) elviszi vígan a 25GB-os full HD-s filmeket is. :D Mit tudnátok ajánlani? Intel CPU-s legyen, gondolom min. 1155-ben kell gondolkodni. Extrák nem igen kellenek. Lényeg a halk és hűvös működés jó ár/érték arányban. ATX és mATX is szóba jöhet.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38946) tranceplanet válasza tibi84 (#38937) üzenetére


tranceplanet
addikt

Persze, egy darab 4GB-os modul elég lesz kezdésnek. Dual channel nem hoz sokat teljesítményben, szóval nem vesztesz vele semmit.

-------------------------------------------
( #38945 ) zsolthee
Egy B75-ös lap mellé egy Ivy proci, mert ebben már javítva van a lejátszási hiba.
Erre a feladatra én inkább Llano/Trinity páros közül választanék, multimédiára jobbak, mert nincsenek herélve.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38947) fagylalt válasza bluyoo (#38942) üzenetére


fagylalt
senior tag

Köszönöm a segítséget még egyszer! :R

(#38948) bluyoo válasza nyaflaty (#38934) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindkettő jó választás!Dönts a számodra szükséges csatlakozók szerint.
Az Asus honlapján össze tudod a lapokat nézni M5A99FX PRO R2.0 (Add To Compare List gomb).
(#38944) dantre
Persze kicsit érdemes előre tervezni hardver ügyben , de amilyen iramban fejlődnek lassan értelmét veszti.
"az esetek 95%-ban mindig cserélem a komplett gépet" És a komolyabb/jobban felszerelt hardvereket/lapot később könnyebb eladni is főleg garanciával.Ezért is keresem a 3-5-10év garanciás termékeket megbízható,nagy,régi,ismert boltokból, mert bizalom ide vagy oda az ember szívesebben vásárol használt cuccot ha van mellé kiskergarancia és az nem egy eldugott kis falu megszűnt boltjába szól :)
Egy konfigot ésszerűen meggondoltan kell összerakni nem csak az alaplap terén , pl. a legnagyobb teljesítményű CPU/VGA gagyi védelem nélküli papíron 600W-os TÁP (valóságban jó ha 350W) a legolcsóbb alaplap + szellőzés nélküli 5K-s ház.Na ez garantálja a hardveres gondokat tuti!Mellette persze ott a TÁP hiába a jó lap ha ENERGON és társai adják a szuflát.Század voltokat állítgatna az ember az UEFI-ben a táp pedig kemény voltokat ingadozik a betáplálás oldalon és jön hogy szar ez a hardver meg az meg soha többet ...
"benne van a nevében ez az alap" Ezzel teljesen egyetértek! :K
(#38947) Divi27
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38949) jim bcs válasza revezehun (#38928) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia, jó minőségű de ez egy régi széria nem éri meg építeni rá és kb. egy árban van az új szériás lapokkal (saját kategóriában), akkor legyen P8H77, ez már új lap erre építs, a lényeget nem írtad lesz tuning avagy sem, ha nem akkor elég lehet egy B75-ös is és mire használnád az új konfigot ?:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38950) nyaflaty válasza bluyoo (#38948) üzenetére


nyaflaty
tag

Jelenleg egy M5A97 pro-m van, csak nincs rajta előlapi USB3 csatlakozó, és most veszek olyan házat amin van, ezért akarom cserélni.

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.