Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Tönkrement az Asus P8P67 LE alaplapom, gari nincs.
Helyette mit érdemes most megvenni? Esetleg Z68 Z77 H77 chipsetest?

Fő szempontok:
USB 3.0 2 vagy 4 db
SATA foglalat min. 6 db.
NO alaplapi VGA!
I5 proci van hozzá 8 GB rammal.

(#38652) Geresics válasza Zoli2 (#38651) üzenetére


Geresics
addikt

Z68-at már nem érdemes, pláne, ha fontos az USB 3.0
H77 és Z77 között az dönt (az áron túl), hogy akarsz-e tuningolni, mert ha igen, akkor Z77.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38653) bluyoo válasza Zoli2 (#38651) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ragaszkodsz a tuninglaphoz?
"NO alaplapi VGA!" Már mindegyik Ivy chipset-es (B75,Q75,Q77,H77,Z75,Z77) lapon van video kimenet és USB3 is.
Kereted?
(#38649) €uro
" Vagy például telepítsem a VIA és az Intel USB 3.0 Driver-t is?"Igen mivel két fajta USB3 port van a lapon ...
"ha nem az alaplapi/CPU-ba integrált VGA-t használom, akkor is telepítsem az Intel VGA Driver-t?" Gondolom bajt nem csinál de ha nem használod ......
A Marvell cuccok szerintem megint csak ..... ha nincs használatban nem kell.
"SSD telepítése kapcsán azt olvastam, hogy ha az SSD meghajtó gyors tesztet produkál a Win7 driver-ével, akkor az alaplaphoz ajánlott AHCI driver-t (Intel SATA Preinstall driver) ne használjam. " Igen!
Bár én alapból minden drivert feldobtam amit a lapom honlapján találtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38654) Zoli2 válasza bluyoo (#38653) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R

Keret az kb. 35 eFt.
Nem ragaszkodom a tuninghoz, ha csak nem az i5-2500K CPU-t és a 8 GB ramot érdemes kicsit meghajtani.
Továbbá VGA GT9600-os, és 4 hagyományos HDD, plusz 1 PCI-os wifi-kártya, 1 DVD és 1 BD író menne még hozzá. Ennek tükrében? A munka zömében Photoshop és videó renderelés.

[ Szerkesztve ]

(#38655) Geresics válasza Zoli2 (#38654) üzenetére


Geresics
addikt

Ha 2500K-s procid van, akkor mindenképp Z77-es alaplap.
+Amennyi fogyasztód van, remélem elég combos a tápod! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38656) Zoli2 válasza Geresics (#38655) üzenetére


Zoli2
aktív tag

A táp foggalmam sincs hogy mit tud, mert a neten nem létezik róla semmi info.
Egyébként ez van ráírva: Sapphire HM-500 v2.2

A Z77-es mivel tud többet a P67-es chipszettől?

Látom, hogy a Z77-ek mind alaplapi VGA-val szereltek. Egyszerűen kikapcsolom a bios-ban és ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#38657) bluyoo válasza Zoli2 (#38654) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát tuning CPU-hoz "illik" a tuning lap! :)
ASRock Z77 Extreme4 esetleg kicsit olcsóbban ASUS P8Z77-V LK , ASROCK Z77 Extreme3.
(#38656) Zoli2
"Z77-ek mind alaplapi VGA-val szereltek" A CPU -ban van az IGPU nem a lapban.

Bazinga!

(#38658) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

I7 alá, nem elsősorban tuningos, és VGA nélküli lapot keresek, illetve integrált USB3-at is kéne, hogy tudjon. Szerintetek van ilyen?

Köszönettel:
ChRiS_RS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#38659) nubreed válasza Zoli2 (#38651) üzenetére


nubreed
veterán

Hogyan ment tönkre, mi történt ha szabad kérdezni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38660) Zoli2 válasza nubreed (#38659) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Az USB portokra kötött eszközök nem hajlandók működni. (persze más gépre csatlakoztatva igen) Csak tippelni tudok; hogy pár hete naponta 4-5 alkalommal 2-5 mp-es áramszünek voltak. Esetleg ez tehette tönkre.

(#38661) kovsol


kovsol
titán

ASUS M2N-SLI Deluxe és gigabyte ga ma770 us3 közül szerintetek melyik alaplap a jobb ?

May the Force be with you!

(#38662) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Érdekes, hogy az új alaplapokban szinte kivétel nélkül hiányzik a firewire port.

(#38663) nubreed válasza Zoli2 (#38660) üzenetére


nubreed
veterán

Az lehetséges. Ez rossz hír. Tápod milyen volt? Elvileg egy jobb minőségű táp alatt nem mehetett volna tönkre az usb port a benne lévő védelmek miatt. De ha biztosra akarsz menni, veszel egy szünetmentest, megéri azt a kb 30-40 ezer Ft-ot szerintem, hogy egy 100-300k-s gépet védjen az ember.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38664) nubreed válasza bluyoo (#38608) üzenetére


nubreed
veterán

Az Asus Fan Xpert+ Tényleg hasznos. Hallhatóan halkabbra tudtam varázsolni a gépemet azáltal, hogy ebben a programban user settingnél testreszabtam, ahogy nekem szimpatikus és sokkal halkabbak így a ventik. :)
Egy dolgot sajnálo, hogy csak 2 db chasiss fan header van az alaplapomon, jó lenne ha 3 lenne, mert akkor a 3. ventit is tudnám így szabályozni. A PSU Fan headerre meg nem akarnám ezt ráközni, a tápomnak meg nincs külön venti vezetéke, tehát ez kihasználatlanul marad.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38665) kiscsatho


kiscsatho
csendes tag

Sziasztok!

Low-budget megoldásban szeretném a segítségeteket/véleményeteket kérni.
Az alábbi alaplapok közül melyik érdemesebb megvenni? Egy i3 2100-t, 8gb ramot, egy radeon 6770-t és egy 500gb sata2-s hdd-t pakolnék bele. A legfőbb szempont, hogy megbízható legyen, illetve, ha később ugy tervezem, hogy CPU-t fejlesztenék ne ütközzek korlátokba. Tudom, hogy offtopik, de ha valaki meg tudná mondani, hogy ehez a géphez mekkora és milyen tápot érdemes venni, azért nagyon hálás lennék.
ASRock H61M-HVS-B3
MSI H61M-P20
MSI H61M-P20 G3
ASUS P8H61-M LX3 PLUS
Gigabyte H61M-S1
Gigabyte H61M-DS2
ASUS P8H61-M LX3 PLUS R2.0

(#38666) jim bcs válasza peu407 (#38617) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8Z77-V :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38667) jim bcs válasza kiscsatho (#38665) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha már lapot veszel akkor inkább a H77-esek között nézelődj mert újabb és mert nem sok árdifferencia van az új lapoknál, van ahol semmi H61 és H77 között :)

1. hely: ASUS H77
2. hely: Msi H77 vagy ASRock H77

ha később biztosan veszel nagyobb procit akkor Asus, ha nem akkor ASRock vagy Msi
:)
Gigabyte-t meg szerintem ne erőltesd

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38668) Zoli2 válasza nubreed (#38663) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Üdv!

Chieftec GPS550 volt a táp, aminek a lecserélése megérett, mert csak "szinuszos áramot eszik" ezért olcsóbb ha lecserélem és veszek egy négyszögjeles APC-t.

(#38669) jim bcs válasza Zoli2 (#38668) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jó megoldásnak tűnik

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38670) kiscsatho válasza jim bcs (#38667) üzenetére


kiscsatho
csendes tag

Sajnos a büdzsé nagyon fix, és ahogy néztem a h77-es lapok 20 forint körül indulnak, ami sajnos már nem fér bele a keretbe .

(#38671) kiscsatho válasza kiscsatho (#38665) üzenetére


kiscsatho
csendes tag

Még egy ilyet találtam, amit bele tudnék szorítani a költségvetésbe:

B75M-GL

(#38672) jim bcs válasza kiscsatho (#38671) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha nem lesz tuning simán jók a B75-ös lapok :)

Asuson nem gondolkoztál azis 16k és egy picit azért jobb mint az asrock
[link]ebbe simán rakhatsz nagyobb procit is (i5 ivy bridge)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38673) kiscsatho válasza jim bcs (#38672) üzenetére


kiscsatho
csendes tag

Eddig még nem gondolkodtam az Asuson, de most hogy mutattad, utánanéztem és aquában olcsóbb is mint az asrock. Szóval szerintem az Asus lesz, köszönöm!
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen lényegi különbség van a H61 és a B75 chipsettel ellátott lapok között?

(#38674) jim bcs válasza kiscsatho (#38673) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a H61-et a H77 váltja, a B65-öt a B75 váltja, tehát H61-B65 régi a H77-B75 új :)

a B-s és H-s lapok között felszereltségben (pl: usb portok száma) van lényeges különbség a H-s lapok javára, valamint a H-s lapoknál lehet eszközölni egy ici-pici tuningot amit meg is tart ellenben a B-s lapokkal szemben
(pl: az asus honlapján össze tudod hasonlítani mivel és mennyivel tud többet az egyik lap a másiknál)

A B-s és H-s lapokat más-más területre szánták, kérdés te mire használod a gépet?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38675) Geresics válasza jim bcs (#38674) üzenetére


Geresics
addikt

Nem inkább?
Q67 -> Q77
Z68 -> Z77
H67 -> H77
B65 - B75
P67 -> ?
H61 -> ?
:))

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38676) jim bcs válasza Geresics (#38675) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

de kösz elírtam de már a szerkesztés is eltűnt :D tehát

H61/H67 a régebbi amiken van a cpu-ba integrált vga-nak kivezetés tehát tudod vele használni
de nem tudsz benne tuningolni!
P67 a régebbi amin nincs a cpu-ba integrált vga-nak kivezetés tehát
mindenképp kell videókártyát betenned a gépbe még ha van benne IGP is mert
nem lesz hova dugnod a monitort, cserébe lehet tuningolni a K-s procikat!
Z68 a régebbi amin van az IGP-nek kivezetés és a K-s procikat is lehet tuningolni!

értelemszerűen a H67-ből az újabb szériás lapok amik az Ivy-val együtt jöttek a H77,
a Z68-at meg a Z77 váltja! egyébként mindegyik jó, pár dologban jobb csak az újabb lap,
nagy különbség nincs, sandy-s proci megy az újabba is és fordítva is
tehát Ivy-s proci is megy a régebbi H67/P67/Z68 lapokban BIOS frissítés után
vagy ha új akkor már új biossal jönnek tehát azt se kell!

a képlet egyszerű! ha tuningolni akarsz akkor vegyél Z-s lapot és K-s procit,
ha nem akkor vegyél nem K-s tehát sima procit és hozzá egy H-s lapot!

aki megelégszik kevesebbel akkor lép színre a B-s széria :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38677) bluyoo válasza ChRiS_RS (#38658) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"VGA nélküli lapot keresek" Egyikben sincs mivel a CPU-ban van .......
A P67-es lapokon nincs videokimenet.De szerintem inkább a Z77-es chipkészletben gondolkozz már csak a natív USB3 miatt is , többek között. Nem muszáj használni az IGPU-ot ....
Menyi a kereted? Kb. 22K-tól vannak Z77-es chipkészlettel lapok .....
(#38664) nubreed
"Tényleg hasznos" Én mondtam :)
"mert akkor a 3. ventit is tudnám így szabályozni." Y elosztóval nyugodtan mehet 2db venti egy csatlakozóra ha ugyan olyan ventiket kötsz rá a fordulatuk is meg fog egyezni.
Egyes ventikhez alapból adnak is pl. a COOLINK SWiF2 120P.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38678) ChRiS_RS válasza bluyoo (#38677) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszönöm! :R Feladatul kaptam, hogy a legolcsóbb I7 (3770) köré egy jó gépet rakjak össze, de sajnos Intel terén nem bővelkedek az információktól. :)
Kábé 100-ból kéne MDB-CPU-RAM félkonfigot nézni. Nyilván át fogjuk lépni a határt, de megpróbálok közel maradni. A VGA külön lesz majd.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#38679) bluyoo válasza Geresics (#38675) üzenetére


bluyoo
nagyúr

P67 -> Z75 :)

(#38678) ChRiS_RS
Szívesen! Bár nem sok konkrétumot írtam .... :D
Nem tudom menyire vágod de a rendes tuningot csak a "K"-s CPU-val lehet elérni!Ha netán sima pl.: i7 2600 , i7 3770 CPU-d van/lesz akkor csak +4 es szorzóemelés lehetséges + Bclk tuning (kb. 3-4%) a tuninglapban mivel ezek a CPU-k szorzózárasak.Szóval akkor elég lehet akár egy 17K-s B75-ös lap is.

Bazinga!

(#38680) ChRiS_RS válasza bluyoo (#38679) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Rátapintottál a lényegre, de pont a tuningot szeretnénk elkerülni. Alapból legyen jó, aztán hajrá! :)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#38681) Geresics válasza bluyoo (#38679) üzenetére


Geresics
addikt

Z75-ös alaplap? :Y Még sosem láttam, sem az ASUS, sem a Gigabyte honlapján!
Most rákerestem, és ezt az ASRock Z75 Pro3-at találtam... :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38682) bluyoo válasza ChRiS_RS (#38680) üzenetére


bluyoo
nagyúr

INTEL Core i7-3770 73K
ASUS P8B75-V 18,5K
KINGSTON 8Gb HyperX XMP Blu DDR3 1600MHzz 10K
összesen:101,5K
Esetleg ha belefér több RAM vagy jobb lap:
INTEL Core i7-3770 73K
KINGSTON 16Gb HyperX Blu DDR3 1600Mhz 21K
ASUS P8H77-V 25K
összesen: 119K
(#38681) geresics
Szerintem az Asrock-on kívül nem látott benne fantáziát senki :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38683) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az ASrock 870 Extreme 3 R2.0 lapom vajon kap-e majd Piledriver BIOS frissítést?

Tudom, hogy ezt nem lehet biztosan mondani, a 970 chipset-től felfele már biztosan lesz új BIOS, de ez már eleve egy módosított AM3-as lap.

Köszönöm. :R

(#38684) Kernel válasza bluyoo (#38644) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem vagyok benne biztos hogy létezik ilyen lap ..... "DVI és HDMI csatlakozóval is és ezeket egyszerre tudja hajtani" DVI-D és HDMI port nem működik egyszerre.VGA és DVI-D vagy HDMI az ok.

Ezt a kérdésben szereplő AMD-lapra érted, vagy általában? Mert Intelnél én úgy láttam, hogy nem szokott lenni ilyen megkötés, azon kívül, hogy legfeljebb két monitort kezel a processzor.

Csak egy példa a B75 PDF-ből:

"Connect a DVI-D monitor cable to the DVI-D port on the I/O panel, connect a
D-Sub monitor cable to the D-Sub port on the I/O panel or connect a HDMI
monitor cable to the HDMI port on the I/O panel."

Röviden én így értelmezem:

1. monitor: DVI
2. monitor: D-Sub vagy HDMI

"D-Sub, DVI-D and HDMI monitors cannot be enabled at the same time. You can only choose two of them."

Remélem nem esek pofára, mert én lehetőleg klónozott, vagyis párhuzamos üzemben szeretném majd hajtani a DVI és HDMI kimenetet, méghozzá úgy, hogy időnként váltani tudjak 1920x1200 vagy 1366x768 között (tehát ezt is egyszerre váltsa).

"This motherboard also provides independent display controllers for DVI-D, D-Sub and HDMI to support dual VGA output so that DVI-D, D-Sub and HDMI can drive the same or different display contents."

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38685) bluyoo válasza Kernel (#38684) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az AMD-s lap arra értettem ami támogatja a Sempron 145-ös CPU-t ...
Persze ez lehet alaplapfüggő de szerintem nem lesz vele gondod főleg hogy a manual-ban nincs ilyen kikötés ... Szóval szerintem ne aggódj HDMI+DVI, DVI+VGA, VGA+HDMI párosításban is működnie kell mint a kiterjesztésnek mint a másolásnak.
Mondjuk azt nem értem hogy pl. a HD Graphics 2500 és elvileg a B75-ös chipset is már 3 kijelzőt támogat akkor miért csak 2 kijelző a támogatott :F

Bazinga!

(#38686) bluyoo válasza ChRiS_RS (#38680) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ÁÁÁ most esett le hogy "nem elsősorban tuningos" lapot ...... :B

Bazinga!

(#38687) madman22


madman22
csendes tag

Sziasztok

Mi véleményetek ezekről a lapokról illetve mi a különbség köztük? MSI Z77A-G43 MSI Z77A-G41

(#38688) bluyoo válasza madman22 (#38687) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Úgy majdnem minden :) Z77A-G43 , Z77A-G41 .
Na jó kicsit túlzás G41 G43 .
A Z77A-G41-et biztos nem ajánlanám még hűtést sem kapott (szerintem egy tuninglapnál alap kellene hogy legyen) és még egy ezressel sem olcsóbb mint a G43 szóval a kettő közül egyértelmű a Z77A-G43 ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38689) madman22


madman22
csendes tag

Értem és ebben az árfekvésben van esetleg jobb? Mert ezt néztem ki magamnak!

(#38690) kovsol válasza madman22 (#38689) üzenetére


kovsol
titán

G43 ban is csak 0.06V -al tudod növelni a proci feszültségét, sajnos eléggé kiherélt a biosa. G45 alatt nem igazán erőltetném az MSI lapokat ha tuningolni akarsz benne.

May the Force be with you!

(#38691) madman22 válasza kovsol (#38690) üzenetére


madman22
csendes tag

És akkor melyik lapokat ajánlanád, amik megfelelnének tuningra is?

(#38692) bluyoo válasza madman22 (#38689) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. az ASROCK Z77 Pro4 .
De ha "K"-s CPU alá keresel tényleg megérné a 30-35K lapok körül nézelődnöd pl. a MSI Z77A-G45 , ASRock Z77 Extreme3 , Asus P8Z77-V LK .
(#38690) kovsol
+1

Bazinga!

(#38693) madman22


madman22
csendes tag

Egyébként az asrock-ok tényleg ennyire jók hogy szinte mindenki számításba veszi?

(#38694) bluyoo válasza madman22 (#38693) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik. Már ugyan úgy 3év rá a garancia mint a többi lap esetében szóval felszívta magát az ASRock.
Nem potyára van ajánlva a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ban is.
Persze nem állítom hogy fényévekkel jobb mint a konkurencia de legtöbb esetben többet ad a pénzedért ....
Mondjuk nekem az P8Z77-V LK szimpatikus de hát nekem is Asus lapom van :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38695) kovsol válasza madman22 (#38693) üzenetére


kovsol
titán

Én AMD vonalon használtam Asrock 970 extreme 3 alaplapot és meg voltam vele elégedve. Felszereltsége árához képest jó az asrock lapoknak, mellé most már minőségben sincsenek lemaradva.
Most egy MSI Z77A-G45 lapom van i5-3570k nálam most alapfeszen 4300Mhz en megy, de tesztek erejéig felraktam 4600Mhz -re is és lap nem szabott határt a további tuningnak se, hanem ott már a hűtésem kezdett el kevés lenni. Szóval szerintem bármelyiket veszed szerintem a bios beállítások minősége és a felszereltség legyen a döntő tényező. Neten van sok teszt, érdemes átolvasni őket és aszerint dönteni melyik fedi le legjobban az elvárásaidat.

May the Force be with you!

(#38696) Theory66


Theory66
aktív tag

Hali. Ajánlanátok nekem egy lapot i3 2100-hoz?

SAPPHIRE VAPOR-X HD 4870 1GB VGA menne bele, és 1333Mhz vagy 1600 Mhz ddr3 memória( 2x2 GB).
Olyannak lesz aki nem nyúl hozzá, szóval nem kell rá semmi extra. Netezésre némi játékra lesz használva.
4 memória slottal rendelkező lapot szeretne ha esetleg később bővíteni akarja a memóriát. 15 ezer lenne a keret, nagyon max 18k.

Előre is köszi.

(#38697) bluyoo válasza Theory66 (#38696) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
17-18K között ASRock B75 Pro3-M Natív SATA3 port natív USB3 (19 pin-es előlapi kivezetés is) modern B75-ös chipset 4db RAM slot.
Ha lemondana a 4db RAM slot-ról 15-16K között Asus P8B75-M LX Natív SATA3 port natív USB3 (19 pin-es előlapi kivezetés is) modern B75-ös chipset 2db RAM slot.
Vagy akár 15K alatt (a legolcsóbb B75-ös lap) ASRock B75M-DGS Natív SATA3 port natív USB3 (19 pin-es előlapi kivezetés is) modern B75-ös chipset 2db RAM slot és elég szegényes bővítési lehetőség 1db PCI-E 3.0 x16 , 1db PCI-E 2.0 x1 slot.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38698) Theory66 válasza bluyoo (#38697) üzenetére


Theory66
aktív tag

Köszi a segítséget. Ezek közül már tud válogatni a célszemély :D

(#38699) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! A kettő közül melyik tudja a mag feloldást?

Asus M5A78L-M/USB3

Gigabyte GA-78LMT-S2P

És a kettő közül melyiket lenne érdemes venni? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#38700) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

20-22k ma mi a legjobb vétel 1155-ös lapból i5 3570k mögé? Minimális tuning lehet, hogy szóba kerülne.
Biztos vótmá, de így igazán up to date.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.