Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) bluyoo válasza inter001 (#38250) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pár Forinttal drágábban ASUS P8B75-M LX előlapi USB3 (19pines belső csatlakozó) és Virtu szoftverrel.
A házat cserélném pl.: BITFENIX Shinobi Window (a Milyen házat vegyek? topicban segítenek).A CPU-ból is inkább az Ivy I5 3550 erősebb kevesebbet eszik és még olcsóbb is.A Választott RAM-ot is gond nélkül hajtaná 1600Mhz-en mivel már 1600Mhz-es az Ivy memóriavezérlője a kiválasztott i5-2400 -é 1333Mhz.Az IGP-je is jobb már Intel HD Graphics 2500 ellentétben az I5 2400-é HD 2000-es.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38252) bluyoo válasza inter001 (#38250) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kifutottam a szerk. időből .... :B
Vagy esetleg ASROCK B75 Pro3-M 18K körül ha még belefér a keretedbe.

Bazinga!

(#38253) inter001 válasza bluyoo (#38251) üzenetére


inter001
csendes tag

Köszi :)

(#38254) bluyoo válasza inter001 (#38253) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Ha szükségesnek érzed az előlapi USB3-as kivezetést akkor ellenőrizd hogy a kiválasztott ház milyen csatlakozóval rendelkezik (19pin USB3 vagy sima USB3 A).

Bazinga!

(#38255) Mans20 válasza bluyoo (#38252) üzenetére


Mans20
addikt

Akkor már inkább asust vegyen,P8B75-V Bravitnál 18000Ft.

(#38256) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

:D

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#38257) Norby86 válasza bluyoo (#38249) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a választ, bekapcsoltam és ssd topikba mondtak egy fixet azt feltettem egyből dobott a sebességen az ssd, asus logótol számítva 16 másodperc alatt áll fel a rendszer. Kikapcsolás meg 3-4 másodperc. :D Úgyhogy nagyon megvagyok elégedve. Viszont a videokártya memória kérdésemre tudsz valamit mondani? Graphics Memory in Use: 74 MB Miért ennyi? Azt szeretném ha a kezdeti minimum memóriája legalább 256mb lenne és a többit ő felőlem szabályozhatja ha pl játszom tolja fel több mint 1 gigára. Amugy ez az alaplapi videokártya ddr3-nak felel meg vagy ddr5? Na meg a biosba ha lehet mit érdemes azért kikapcsolni hogy a rendszerem maximálisan ki legyen használva?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#38258) bluyoo válasza Mans20 (#38255) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mi az a Bravit? Ok vegyen P8B75-V -t ...... ha hajlandó annyit kiadni. De ezt a kérdezőnek is ajánlhatod .... nem engem kell meggyőzni!
(#38256) xxxthrief

(#38257) Norby86
Graphics Memory in Use: 74 MB = Grafikai memória használatban: 74 MB
Szóval ennyit használ per. ill. a géped a minimum amit a IGP fenntart magának az 256 MB (Minimum Graphics Memory: 256 MB) a max. amit használhat pedig 1760Mb (Maximum Graphics Memory: 1760 MB) szóval ha nem nyúlsz hozzá akkor meg is van amit szeretnél sőt még túl is van teljesítve ;)
"Amugy ez az alaplapi videokártya ddr3-nak felel meg vagy ddr5?" Hogy lenne DDR5 amikor DDR3 van a gépedben (a RAM-ot használja az IGP amit megvettél a laphoz)? Szóval DDR3.
Szerintem ne nyúlj semmihez a géped úgy jó ahogy van.
Hidd el bármit is babrálsz a bios-ban nem lesz jobb a géped tőle.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38259) Vartanus


Vartanus
őstag

ASrock Z77 Extreme4 v Extreme6 v MSI ZZ GD 65 i5 3570K alá?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#38260) bluyoo válasza Vartanus (#38259) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 az Extreme6 -nak.

Bazinga!

(#38261) Vartanus válasza bluyoo (#38260) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor is ha azon nincs olyan extra mint pl a feszültségmérő chekpoints és ilyesmi?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#38262) bluyoo válasza Vartanus (#38261) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom hány felhasználó használja egyáltalán a "feszültségmérő chekpoints" -ot évek óta elvagyok nélküle :) de ha szükséged van rá nem kérdés melyik lap legyen. "és ilyesmi" Ezt részletezd mert nem tudom mire gondolsz. Szerintem jobban felszerelt mint az MSI ...
Extreme6 , GD65 .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38263) Vartanus válasza bluyoo (#38262) üzenetére


Vartanus
őstag

Click Bios II,OC Genie II,Military Class III:) vagy ezek ne sokat befolyásolnak?:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#38264) Norby86 válasza bluyoo (#38258) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, értettem. :D Hozzá kell szokjak hogy ebbe a biosba minden kerek perec be van állítva akkor. :C Klassz hogy DDR3, 1760-on már gondolom egy Crisys 2 vagy egy Dirt3 elmegy majdnem full hd felbontásban? De kifogom asszem próbálni még ma. :)

-Norbi-

(#38265) bluyoo válasza Vartanus (#38263) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most erre soroljam fel az Asrock vagy az Asus vagy a Gigabyte reklámcuccait :F
"Click Bios II" mindegyik gy ártó UEFI -vel szállítja már a lapjait (egérrel navigálható) semmi extra nincs ebben. "OC Genie II" gombnyomásos tuning aki kicsit is foglalkozik a dologgal egyszer nem nyomja meg :DDD A Military Class III meg az egésznek a reklámneve ....
De ha az MSI-t akarod ...... én csak az én véleményemet írtam nem akarlak rábeszélni.
Amúgy is abban a kategóriában az ASUS P8Z77-V -venném ;] ott is vannak király megnevezések mint a "Dual Intelligent Processors 3 with SMART DIGI+ Technology" "ASUS Exclusive Features " meg ilyenek ..... bár nincsennek rajta olyan gombok amiket a gép oldala felhelyezése után nem látsz de komoly kis lap.Vagy ha annyira kellenek akkor már MSI Z77 MPOWER .
(#38264) Norby86
Háát elindulni gondolom el fog de az IGP-től ne várj sokat .....

Bazinga!

(#38266) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

1155-ös configra tervezek váltani a jelenlegi E8400-as konfigról, tudnátok ajánlani nekem egy jó alaplapot hozzá? Az ár fontos szempont, kell hogy legyen rajta 6 sata csatlakozó (4-5 winyó + SSD megy rá), nem hátrány az USB3 támogatás, illetve az sem, ha Gigabyte. :)

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38267) Geresics válasza A_ScHuLcZ (#38266) üzenetére


Geresics
addikt

Milyen CPU megy majd bele?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38268) A_ScHuLcZ válasza Geresics (#38267) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Vagy i3-3220, vagy i5-3330.

Ja igen, ha lehet legyen még rajta hagyományos PCI slot, van egy ASUS Xonar D1 kártyám, amit beletennék.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38269) Geresics válasza bluyoo (#38221) üzenetére


Geresics
addikt

Jelenleg ott tartok, hogy vagy egy ASUS P8H77-V, vagy egy GIGABYTE GA-Z77-D3H lesz a választásom.
Azonban még eléggé bele kell ásnom magam, mert erős hiányosságokat véltem felfedezni a tudástáramban! :DDD
Nem igazán látom még pl., hogy mi a különbség a 4+1+1 és a 6+1+2 fázisellátásban (mondjuk mindkét alaplap utóbbihoz tartozik), de ami nagyobb hiányosságom, hogy nem látom a különbséget a H77 és a Z77 között.
Arra tudok gondolni, hogy a Z77-ben lehet a K-s procikat tuningolni, de "csak" ennyi? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38270) margithid válasza Geresics (#38269) üzenetére


margithid
veterán

Én úgy tudom ennyi.
Amúgy én nem tuningolok majd, de akkor is Z77-es lapot veszek, azért azok jobbak.

(#38271) bluyoo válasza Geresics (#38269) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Nem igazán látom még pl., hogy mi a különbség a 4+1+1 és a 6+1+2 fázisellátásban"
Azért jó a több fázisú CPU tápellátás mert minél több fázis van, annál stabilabb a feszültség leadás, kisebb a drop (a BIOS-ban beállított és a valós feszültség különbsége), és a CPU foglalat melletti feszültség szabályzók is kevésbé melegszenek.
Végül is erős túlzással minél több annál jobb.Bár a digitális vezérlés azért csökkentette a számukat de a prémium lapoknál azért nem spórolnak velük.
"nem látom a különbséget a H77 és a Z77 között." LGA1155 H77 , Z77 .
Tömören ha nem tervezel többkártyás rendszert akkor csak a tuning lehetősége az eltérés.
De a Z77-es lapokban nem csak a "K"-s CPU-kat tudod húzni hanem a szorzózáras I5 ,I7 -es CPU-kat is bár minimálisan (+4 szorzóemelés + a Bclk emelése).

A H77 -es lapokban is van minimális tuningra lehetőség a Bclk (Base Clock Frequency) emelésével de ez pár százalék csak és szerintem nem is annyira ajánlott mivel az egész rendszeredre kihat nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele többek között a RAM-é is....
Magyarul az I3 alá felesleges a Z77 .

Bazinga!

(#38272) bluyoo válasza A_ScHuLcZ (#38266) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha olcsón akarod megúszni ASROCK B75 Pro3-M 18k körül vagy ASUS P8B75-M LE 17K körül, már Virtu támogatással de "csak" 2RAM slot-al szerelve.Vagy akár 16K -ér ASUS P8B75-M LX.
ATX méretben ASROCK B75 Pro3 , ASUS P8B75-V ugyancsak Virtuv-al.
De mivel Gigabyte a kérés GIGABYTE GA-B75M-D3H 17K ATX méretben GIGABYTE GA-B75-D3V 19K körül.
Vagy kicsit drágábban H77-es lapok GIGABYTE GA-H77M-D3H 21K nATX , GIGABYTE GA-H77-DS3H 23K ATX méret.
25K felett GIGABYTE GA-H77-D3H vagy a fent említett Asus P8H77-V.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38273) Geresics válasza bluyoo (#38271) üzenetére


Geresics
addikt

:R
Akkor, ha jól értem, a Z77-tel lehet tuningolni a szorzózáras (nem K-s) i5 és i7 procikat, de az i3-at nem; viszont a H77-tel egyiket sem. (Olyan tuning nálam nem játszik, ami nem csak a CPU-t, hanem mindent húz).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38274) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék ajánlatot kérni milyen alaplapot vegyek az új gépembe?
A keret max 20-25k, és ASUS vagy Asrock lapot szeretnék Atx méretben.

Amihez kellene:
3450 ivy proci, 1600mhz 8gb cl9 ram
128gb samsung ssd , shappire 7870 2gb vga

Tuningolni nemigszán szeretnék, de azért a normális cpu és házhűtés megoldható legyen.

A segítségeteket előre is köszönöm.

üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#38275) tranceplanet válasza Rogiii (#38274) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK H77 Pro4/MVP
ASUS P8H77-V LE
ASUS P8H77-V
ASROCK Z77 Pro3 -esetleges +4 szorzó tuningra

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38276) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Cserélném Giga 770-ud3-mas deszkámat egy Giga 970-A DS3-masra. Kell cseréljem a DDR3 miatt, BF3-hoz kell a 8GB. RAMnak megint HyperX-et választottam, DDR3-mas Cl9es Blu Dual Kit-et, 2x4GB

Van értelme ugye? Abban is tudom ugyan azokat a beállításokat használni amiket most? Tuning, alulfeszelés?

X4 965 BE@3,9ghz alapfeszen
GTX 460 SE OC

Segítsetek, akut és fontos!!
Előre is köszönöm!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38277) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves!

Megfelelő lenne e ehhez a konfighoz az ASUS p8H77-V lap, nem fogok tuningolni de szeretnék egy megbízható egy több évre megfelelő lapot venni..

i5 2500K CPU egy Corsair Force3 120 GB SSD ,Western Digital 1TB SATA - III 64MB 7200 Rpm HDD,Corsair DDR3 8Gb/1600 KIT Vengeance memória és egy Nvidia GTX 580 vagy magasabb kategóriájú VGA.

Esetleg más is szóba jöhet úgy 30 k - ig.

Köszönöm!

:F :R

(#38278) szben05


szben05
tag

Üdv!

AM3+-os alaplapot keresek 18e-ig. A lényeg, hogy tudjon magot feloldani. Optikai hangkimenet előny.

Előre is köszönöm.

(#38279) moonguru válasza szben05 (#38278) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Az ugye tudod hogy a magfeloldás csak am3 procival működhet! :)

Monitor Guru!

(#38280) Rogiii válasza tranceplanet (#38275) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Tetszenek amiket linkeltél, de nézegettem b75 chipseteseket is.
Mi a különbség a h77 és a b75 között?

Amiket kinéztem az egyik az ASUS p8b75-V vagy Asrock b75 pro3.
Ezek sokkal gyengébbek az általad linkeltnél?

üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#38281) tranceplanet válasza Rogiii (#38280) üzenetére


tranceplanet
addikt

Azok is jók, pár szolgáltatástól eltekintve, amiket úgysem használsz, teljesen megfelelnek. Kevesebb a csatolók száma is esetenként.

---------------------------------------
(#38277) Marcus_
Jó lap, nem fog csalódást okozni.

-------------------------------------
(#38276) Redneck
Ha ragaszkodsz a márkához, megveheted, nem tudom mennyit szánsz rá, de lehetnek jobbak is.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38282) szben05 válasza moonguru (#38279) üzenetére


szben05
tag

Igen, de ha a jelenlegi Phenom II X2 magjait nem tudom feloldani (a jelenlegi alaplap nem támogatja a magfeloldást), akkor veszek majd egy fx 8120-at.

[ Szerkesztve ]

(#38283) Marcus_ válasza tranceplanet (#38281) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

(#38284) Rogiii válasza tranceplanet (#38281) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Akkor maradok a b75-nél.
Szerinted melyiket vegyem az asust vagy az asrockot?Kicsit tanácstalan vagyok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#38285) xtevo válasza Rogiii (#38284) üzenetére


xtevo
őstag

Én a helyedben az asrock lapot venném az 5.1 hang miatt, több sata3 csati is van rajta, illetve az esetleges hdmi kimenet miatt is. Garancia ugyanannyi van mindkettőre. Árban szinte egyformák. Szerintem.

(#38286) Redneck válasza tranceplanet (#38281) üzenetére


Redneck
veterán

Megszerettem a Gigát az évek során, Asrockot és Asus-t sosem vennék. 3 év gar és jó minőségű a Giga. Bár ezen nincs 7.1-es hangnak sok jack dugó de azt úgyis kiviszi a VGA HDMI-n. Firewire még hiányzik de van egy kis Pci kártyám úgyhogy nem gond!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38287) ViZion


ViZion
félisten

Csak tájékoztatásul:
Megjött a konfigom (munkahelyi). ASRock B75-ös lap, alap típus, de minden frankó, i5 procit vígan kiszolgálja, tuning nem játszik. Igaz a hang nem volt opció, mivel grafikai melókra lesz, de rádugva a fülesem (ASUS deszka, Realtek ALC887) után egyszerűen katasztrófa a hangminőség, bár minőségről nem is lehet beszélni... Realtek ALC662 audió, legfrissebb driver, meghallgattam egy tucat zenét, nem hittem a fülemnek. Nincs mély, "mosott" hangzás, előre-hátra dugva, szórakoztam vele, de kaka. :D Otthonra nem venném, MR2-t halgatni napközben jó lesz majd. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38288) moonguru válasza ViZion (#38287) üzenetére


moonguru
őstag

Az én alaplapomon Realtek ALC892 van, igaz nem nagyon használom! :)

Monitor Guru!

(#38289) banderasz77


banderasz77
addikt

bluyoo:

Szia!

Nagyon szeretem az ajánlott lapot, P8B75-V. Csak most van egy kis-nagy problémám. Eddig G540 iGPU-val ment a kicsike és most kapott egy diszkrét VGA-t. Csak úgy van kép, ha a másodlagos PCIE foglalatba teszem a karit... Már mindent próbáltam, Bios reset is volt...

Ötlet?

(#38290) tranceplanet válasza banderasz77 (#38289) üzenetére


tranceplanet
addikt

Lehetséges, hogy a lap a hibás. Nem ártana egy másik VGA-val is tesztelni, biztos, ami biztos. Régen emlékszem egy 2500K procis konfigra, az illető már a harmadik lapot fogyasztotta és a végén kiderült, hogy rossz a prociban a PCI-E vezérlő, ritka, de ilyen is van. Első körben azért a lapra gyanakszom.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38291) mutter61


mutter61
tag

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy ez a lap .MSI 760GM-P23 (FX) AM3/AM3+ alaplap
támogatja ezt a procit attól hogy am 2 es? AMD Athlon 64 x2 4200+

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#38292) Tűzkígyó válasza bluyoo (#38245) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Bocs mindenkitől. Hát valóban nem gondoltam át a szituációt. Igazad van, többet nem fordul elő. És annál a másik kettőnél megálltam.

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#38293) tranceplanet válasza mutter61 (#38291) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem támogatja azt a processzort!
Csak AM3 sempron, athlon, phenom valamint AM3+ bulldozer és vishera megy bele.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38294) mutter61 válasza tranceplanet (#38293) üzenetére


mutter61
tag

köszönöm szépen mert azt írta a srác hogy a lap am3+ os és ezáltal lefelé kompatibilis mindennel

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#38295) Geresics válasza mutter61 (#38291) üzenetére


Geresics
addikt

Ajánlom figyelmedbe az alaplap honlapjának CPU Support részét.
Ahogy én látom a válasz: sajnos nem.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#38296) tranceplanet válasza mutter61 (#38294) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem mondott igazat. Az a proci AM2/AM2+ lapba jó, AM3 lapba már nem és felette sem.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38297) KAMELOT válasza Geresics (#38295) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen azt jó néha átnézni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38298) xtevo válasza mutter61 (#38291) üzenetére


xtevo
őstag

Esetleg AsRock N68C-GS FX ez ugyan am3-as lap, de támogat jópár am2 procit.

(#38299) tranceplanet válasza xtevo (#38298) üzenetére


tranceplanet
addikt

És valóban! Nem semmi hány generációt támogat ez a lap :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38300) xtevo válasza tranceplanet (#38299) üzenetére


xtevo
őstag

Bizony, ddr2 és ddr3 ramokat, rengeteg féle procit, pci-ex, szóval tényleg baromi jó kis deszka. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.