Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) n.e.o.one


n.e.o.one
csendes tag

Hoppá most látom hogy mennyire rossz topikba írtam délután, bocsi :D A touchpaddal kicsit macerás netezni, és siettem is.
bluyoo: Persze volt olyan hogy több ideig is fent volt ugyanaz a rendszer. Változó hogy mennyi idő elteltével telepítem újra, de előbb-utóbb szükséges lesz.

(#37902) bluyoo válasza orbano (#37899) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A szorzózárashoz a ASROCK Z77 Pro3 is megfelelhet 24K körül ha spórolni akarsz .....
Hát az LGA-2011 nem éppen spórolós platform :DDD
Esetleg SABERTOOTH X79 ;]
(#37900) laca500
A minőséggel semmi gond egyik kutya másik eb :)
A CPU-t tudod bővíteni egy B75-ös lapban is I7-ig ami azért elég lesz egy ideig teljesítmény terén. Még ha felső kategóriás H77-es lapot is választasz akkor sem léped át a 30K-s határt.
Bár a normális SLI/CF a tuninglapoknál elérhető ..... bár szerintem egy két kivételtől eltekintve felesleges a 2 kártyás rendszer.
De válaszolva a kérdésedre vannak jobbak/szebbek stb. minden a pénztől függ ;]
ASROCK Z77 Extreme6 , ASUS P8Z77-V , MSI Z77 MPOWER , ASUS Maximus V GENE , ASUS SABERTOOTH Z77 , ASROCK Z77 OC Formula , GIGABYTE GA-Z77X-UP5 TH és még sorolhatnám szerencséra van választék a Z77-esek között is.

Bazinga!

(#37903) orbano válasza laca500 (#37900) üzenetére


orbano
félisten

rendszergazdáink jópár tucat Asrock alaplapos konfigot raktak már össze, nem is nagyon használnak más márkát. Olcsó, megbízható, és featureök terén is fel vannak nőve...

A vér nem válik VAZZE!™

(#37904) orbano válasza bluyoo (#37902) üzenetére


orbano
félisten

nyilván itt nem a 35k-s limitre gondoltam, de nem is szeretnék 110-ért lapot :D
pl. egy ASRock X79 Extreme3 szimpi lenne, de nem tudom érdemes-e.

A vér nem válik VAZZE!™

(#37905) bluyoo válasza orbano (#37904) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az az igazság hogy nem vagyok valami tájékozott az LGA 2011 -es lapok terén.A SABERTOOTH X79 -et is csak azért mertem megemlíteni mert a TUF szériás lapok azért a minőséget képviselik.Válogatott katonai előírásoknak is megfelelő alkatrészek.Ami nem csak a reklámban nyilvánul meg hanem a garanciaidőn is meglátszik (sajnos Magyarországon 3évet adnak nem 5-öt,legalábbis nem láttam kiskert aki bevállalta az 5évet).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37906) laca500 válasza bluyoo (#37902) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Én nem írtam, hogy 30K a határ! Inkább 30-40 között.
A 4 lapról szerettem volna a véleményeteket megtudni. MSI vagy Asrock???
Azért ilyen B75-ket nem szeretnék. Nem mint ha bajom lenne velük, de írtam 1-2 dolgot amit szeretnék ha rajta lenne. Nem a legfontosabb a SLI vagy a CF (nincs szándékom alkalmazni), de ha majd egyszer eladásra kerül nem egy hátrány ha tudja.(csak előrelátás)
Inkább az elfordított SATA és az USB 3 csatis amit keresek. De a legfontosabb, hogy ha mondjuk most csak egy 3450-es procira futja, és majd valamikor leakarom cserélni esetleg egy 3570K-ra akkor se legyen gond az alaplappal. Vagy pl. azt lenne jó megtudni, hogy most lehet venni 52K-ért 3570K-t és ha ehhez megveszem a G45 MSI lapot, akkor ez jó összeállítás-e, vagy vegyem hozzá inkább a GD55-öt vagy az Asrock Z77 EXT4-est? És it nem az lenne a lényeg, hogy belefér a 40K-ba és akkor a legdrágábbat, hanem az, hogy ti melyiket ajánljátok.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#37907) bluyoo válasza laca500 (#37906) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"Én nem írtam, hogy 30K a határ!" És én nem is álítottam ;)
Csak arra akartam rávilágítani hogy a jövőbiztosság nevében mennyi + pénzt költetek.
"Ez utóbbiak vannak-e olyan minőségűek vagy esetleg jobbak is mint a fentiek?" Ez volt a kérdésed amennyire lehet válaszoltam rá.
"MSI vagy Asrock???" Asus!
"És it nem az lenne a lényeg, hogy belefér a 40K-ba és akkor a legdrágábbat, hanem az, hogy ti melyiket ajánljátok." Általában az ár növekedésével megjelennek a + szolgáltatások minőségi alkatrészek ez ellen nem tudok mit tenni ..... ezért is kérjük a keretet.
Pl.: Z77 Extreme4 "Premium" kondenzátorokkal van szerelve,....... az Extreme3 már nincs.
A 4 lap közül a helyzet tükrében +1 az ASROCK Z77 Extreme3 -nak.
De egy ASROCK Z77 Pro3 -al is tudsz tuningolni .....

Bazinga!

(#37908) zolaas válasza bluyoo (#37879) üzenetére


zolaas
senior tag

Köszönöm. Akkor ide lemarad, de akkor PCI kell legalább 2. Mert akkor teszek bele bővítő kártyát. Fire wire sem fontos akkor meg a koax /opti is csak az egyik legyen. Ezek szerint jó macerás a dolog:) Mondjuk ez az Asrock jónak tűnik. Megnéztem van rajta:) De a raid?? az nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#37909) zolaas válasza zolaas (#37908) üzenetére


zolaas
senior tag

hopp lemaradtam a szerkesztésből. raid is van. Sztm ez lesz a befutó.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#37910) bluyoo válasza zolaas (#37908) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ezek szerint jó macerás a dolog" Így egyszerre igen :DDD
Így hogy kihúztad a problémás csatlakozókat,olcsóbban is megúszhatod a dolgot.
Raid van a H77-es lapokon is,ha nem akarod azt a +4-es szorzót kihasználni a szorzózáras CPU-val nem is kell tuninglap.Vagy ha mégis akkor is elég egy "gyengébb" kivitelű is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37911) zolaas válasza bluyoo (#37910) üzenetére


zolaas
senior tag

a legfontosabb, h raid-es legyen. meg ha nincs alapból firewire, akkor legyen min2 pci mert olyan bővítőkártyám éppen van. Nézegettem használtban z68-as lapokat. Azok mennyivel gyengébbek ehhez a procihoz? Sima 3770-nem k-s szal a +4 es szorzót akkor ez nem tudja ugyi? Mármint ráírva ez van: i7-3770.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#37912) bluyoo válasza zolaas (#37911) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A nem"K"-s CPU-k (szorzózáras I7,I5) csak +4 szorzóállítást engednek a tuninglapokban.A "K"-s CPU-k esetében szabadon állítható a szorzó.A i7-3770 alapórajele 3.4 GHz a turbó 3.9 GHz ezt a frekvenciát a B75,H77 -es lapokkal is megkapod. Tuninglapok esetében a 3.9 GHz-re jön még rá a az a kis plusz.

Jók a z68-as lapok bár én nem vennék Sandy Bridge lapot Ivy CPU alá még ha működik is benne. Az Ivy-s lapok már natív USB3 porttal rendelkeznek kisebb fogyasztás és hát az Ivy CPU-hoz készültek.
Inkább azt kellene eldöntened hogy akarod e azt a kis tuningot.

Bazinga!

(#37913) zolaas válasza bluyoo (#37912) üzenetére


zolaas
senior tag

Mivel a proci adott így is elég. a stabilitás tul képp fontosabb. Akkor menjünk rá az ár/érték arányokra:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#37914) wandR


wandR
csendes tag

Hello,
melyik ajánljátok: Asus P8Z77-M,V LE, V LK?

sc2: MeTa#2245

(#37915) bluyoo válasza zolaas (#37913) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem az Asus P8H77-V jó vétel, mondjuk 27K környékén mozog,mint az alsó kategóriás tuninglapok de minden megvan rajta erős 6+1+2-es digitális tápellátás (a 35K alatti tuninglapok 4+... rendelkeznek), DisplayPort, Optical S/PDIF kimenet, 3 x PCI ,stb.
Kicsit szerényebben kb. 4K-val olcsóbban ASROCK H77 Pro4/MVP .
Ebben az árkategóriában van egy két tuninglap is de azokon még az optikai hangkimenet is hiányzik.
(#37914) wandR
Az attól függ hogy milyen hardverek lesznek mellé.Tervezel e CF/SLI-t .......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37916) wandR


wandR
csendes tag

Hello,
melyiket ajánljátok: Asus P8Z77-V LE, V LK?
Elsősorban grafikai programokra (Ps,Ai) használnám, és 1-2 játék is szóba jöhet. Term. szóba jöhet más is (25-38K között),de az előző két lapom is Asus volt és jól mentek! Köszönöm!
FSP 400 BlueStorm II tápom van, nézzek újabbat vagy elég lesz, ill. milyen i3,i5 procit érdemes vennem kb. 35körül?

sc2: MeTa#2245

(#37917) wandR


wandR
csendes tag

bocsánat, de lejárt az időkorlát... :)

sc2: MeTa#2245

(#37918) wandR válasza bluyoo (#37915) üzenetére


wandR
csendes tag

Nem, nem tervezek!
egy GTS 450 van amit max. jövőre lecserélek egy jobbra. GTX 650 szimpi. 8GB DDR3, és 1-2 SSD-t szeretnék még!

[ Szerkesztve ]

sc2: MeTa#2245

(#37919) bluyoo válasza wandR (#37916) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minél erősebb CPU szóval I5 , minél több RAM , lehetőleg SSD az oprendszernek.
Az I3 alatt egyáltalán semmiféle előnyt nem látnál a tuning lappal.
Azt a pénzt amit feleslegesen a Z77-es lapra költenél fektesd a fentiekbe mivel egy I5-is inkább 50K mint 35 ...

Szóval a LAP: Asus P8B75-M LE 17K Ha a max. kereted nézzük a lapra,megspóroltál 20K-t így megvan (újonnan) az Ivy Bridge i5-3570 3.8 GHz-es turbo frekvenciával.
A többiben gondolok itt HDD,ODD,VGA,TÁP,HÁZ -ban segítenek a Milyen asztali gépet vegyek? topicban.

(#37918) wandR
2db SSD? Nem sok értelme van a dolognak ...... ha ragaszkodsz hozzá akkor a lap is módosul pl.: ASUS P8H77-V LE 25K környékén.Most a KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz 8,5K elég baráti.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37920) wandR válasza bluyoo (#37919) üzenetére


wandR
csendes tag

k**v@jó!! :D Nagyon köszönöm a "spórt"!!
A RAMot én is néztem, tényleg az!

[ Szerkesztve ]

sc2: MeTa#2245

(#37921) laca500 válasza bluyoo (#37907) üzenetére


laca500
aktív tag

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged. :C :R
A 30K-s ajánlatod akkor félre értettem. :F
""MSI vagy Asrock???" Asus!" Nem hiába nem említettem az Asust! Nem sokszor volt ilyen lapom, de ami volt azzal csak a baj volt. Azóta SOHA TÖBBET! Ráadásul az áruk sem valami kedvezőek, amiért viszont, legalább is szerintem, semmi pluszt nem kapok.
"Z77 Extreme4 "Premium" kondenzátorokkal van szerelve,....... az Extreme3 már nincs.
A 4 lap közül a helyzet tükrében +1 az ASROCK Z77 Extreme3 -nak" :F
Ezt most így akkor nem értem. :F Ha az ext4-ben vannak a jobb kondik és egy árban van az ext3-al, akkor miért a 3-nak a +1 ? (most nézem az Ipon-nál már feljebb ment a 4 ára) :W

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#37922) bluyoo válasza laca500 (#37921) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A 4 lap közül a helyzet tükrében +1 az ASROCK Z77 Extreme3 -nak"Mert olcsóbb és ugyan úgy japán gyártmányú szilárd kondenzátorokat találsz rajta csak nem "prémium" minőségű ...
Meg hát te kérted hogy ne a legdrágábbat ...... ;] Egyértelmű hogy jobb lap (azonos gyártótól/chipset-el) a drágább (amit a számozásuk is megkönnyít Exrtr. 3 ,4 ,6) ezt ki is fejtetem "Általában az ár növekedésével megjelennek a + szolgáltatások minőségi alkatrészek ez ellen nem tudok mit tenni" .
A két lap közötti különbség [link].
Nem csak az ájpon van a világon (bár én is sokszor szoktam tőlük rendelni).
"Nem sokszor volt ilyen lapom, de ami volt azzal csak a baj volt."
Nekem még egy lapjukkal sem volt gondom (és azoknak sem akinek én raktam össze/tartom karban a gépét ,vagyis 1db-al igen,vihar után LAN chip szia) pedig jó pár megfordult a kezemben.Mondjuk a P8Z77-M PRO kicsit bajos pár darab csak bios reset után volt hajlandó elindulni.
De nem akarlak rábeszélni semmire a te géped lesz.
Azért azt megjegyezném hogy még mindig piacvezető gyártó (szerintem nem potyára).
Azzal meg hogy a nevet fizeti meg az ember ez is hit kérdése (szerintem nem így van).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37923) laca500 válasza bluyoo (#37922) üzenetére


laca500
aktív tag

Akkor ezt megbeszéltük. Köszi. :R
Bár az, hogy a nevet fizetjük meg az tényleg tévhit. Inkább azt, hogy néhány ember által, valami miatt minőségbeli magasztalásban van része. Állítom, hogy ha holnaptól elkezdenénk pl. a biostart a fellegekbe emelni, egy idő után az lenne a többség szemében az etalon. Na de nem akarok én ezen vitázni. Tudod, kinek a pap, kinek a papné!

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#37924) Petyus1


Petyus1
tag

Üdv,

Kis tanács kellene. 4 éves ASUS P5Q3 Deluxe alaplapom megérett a cserére. (főleg, hogy tegnap bemondta az unalmast a GT9800-asom is)
Szóval tudtok-e ajánlani egy hasonlóan megbízható erős középkategóriás cuccot, mint anno ez volt. Már régóta nem vagyok büfé a dologban, de én úgy ASUS Maximus, vagy az alá lőném be az újat.
Maxi köszi, ha mellé jönne proci és nvidia kártya ötlet is.

[ Szerkesztve ]

(#37925) bluyoo válasza laca500 (#37923) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Biostar lapok jók hardveresen,sokak szerint a supportja tragédia.
Na meg itthon nem nagyon ismert.
Az meg hogy arányában a legkevesebb gond az Asus-al van az tény! Személyesen is ezt tapasztaltam mást nem fogok írni ....
Ezért is kerül többek között annyiba amennyibe. Mivel a legnagyobb alaplapgyártó kutatásra is ők fordítanak legtöbbet ...... De ez felesleges szócséplés .....
Szívesen! Olcsó árakat a vásárlásnál :R
(#37924) Petyus1
775-ös rendszert akarsz? Mivel nem írtad milyen CPU alá :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37926) laca500 válasza bluyoo (#37925) üzenetére


laca500
aktív tag

Esetleg tudnál olcsóbb boltot mondani ahol ext4 jó árban lenne? Ipon-nál most nagyon fel ment. Google-val már próbáltam keresni, de jó nevű boltot csak 1-et találtam, de ott jelenleg nincs. (hardverker)

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#37927) bluyoo válasza Petyus1 (#37924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Milyen asztali gépet vegyek? topicba jobban illik főleg hogy az alaplap már nagyjából megvan :) Írd meg a kereted és hogy milyen hardvereid vannak és mire használnád.
(#37926) laca500
Az az igazság hogy a PCX-től szoktam még rendelni rajtuk kívül nincs tapasztalatom boltokkal.Úgy hogy nem is merek ajánlani (nem is nagyon lenne). De ott is 37.7K ráadásul 2év gari van írva ....
Viszont Hardveraprón is 36K-ért van az új.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37928) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv.
Megpróbálkozom megint, hátha még emlékszik valaki az am2 alaplapokra. Az apróban ezeket találtam: msi k9n2 diamond ;
asrock k10n78 full ne
asus m3a78
Ga ma770 us3
Ga ma785gm us2h
Ga ma770 ud3
Ga ma790x ud4p
Nekem az asus és az ma790x lap tetszett meg leírásuk alapján. Aki tud segíteni a választásban, annak nagyon köszönöm.

Privire válaszolni illik.

(#37929) rumona


rumona
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni alaplap csere miatt.
Most ilyet használok: GIGABYTE GA-EP43C-DS3

ilyenre szeretném cserélni: GIGABYTE GA-P41T-D3P
vagy ilyenre: MSI G41M-P43 Combo

semmi mást lehetőleg nem szeretnék cserélni.
egyedül a chipsetben látok (abszolút nem vagyok hozzáértő mondjuk) különbsége (P43 helyett G41), ha ez más kell-e még valamit kicserélnem a gépben?
Ez gond lehet, vagy kell e még valami infot tudnom?

köszönöm válaszotokat! :-)

(#37930) Petyus1 válasza bluyoo (#37927) üzenetére


Petyus1
tag

Bocs, pöcs voltam, nem részleteztem. Nem akarok 775-ös rendszert! Csak a ház, táp, monitor, bill. marad. Minden mást kiszedek belőle. Van egy régi GT6600-as kártyám azzal együtt jó lesz a régi a barátnőmnek netezésre, meg photoshoppolásra.
1155 lenne, vagy amit tanácsolsz. Meg új proci, RAM, videokari, hűtő, stb.
Én amúgy az Iponon szoktam vásárolni vagy a computeremporiumból. Hál istennek csak nettót kell fizetnem, úgyhogy azért vagyok "bátrabb" ;)

(#37931) laca500 válasza bluyoo (#37927) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen a PCX-et és az aprót néztem. Én sem értem miért csak 2 év a gari. Hát nem tudom, hogy aprón vegyek-e alaplapot. Mi lesz, ha 2 év múlva elromlik, és ha sehol nem fogom megtalálni az illetőt.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#37932) Petyus1 válasza Petyus1 (#37930) üzenetére


Petyus1
tag

Ja, és kimaradt, hogy mire használom:
- net
- battlefield 3
- flight simulator x (az összes jó kis gépterhelő sceneryvel)

(#37933) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
A márciusban vett Asrock H61m US3S elromlott, talán chipset, talán valami zárlat, pedig vigyáztam rá, a cég, ahol vettem, 6 hete nem tud semmit, a nagyker szervizeli, szerintem jövő héten pénzvisszakérés lesz (ha cserébe nem mennek bele), ebben az esetben Iponnál vásárolnék új alaplapot, talán megbízhatóbbak e szempontból;
ez esetben maradjak ennél az alaplapnál, vagy ki mit ajánl?
Meglévő CPU: Egy Intel dual Celeron G530, valami Kingmax, 4GB. Profil: semmi játék, gyakori használat, net, kevés irodai alkalmazás, fényképelés, raw fotók, zene (nekem a integrált kimenet bejött) cpu fannal jól lehetett szabályozni a ventiket. USB/SATA 3 mérsékelten lesz használva, max, ha veszek valami flash hdd-t.
jó alaplap volt, csak egy bios frissítés után bedöglött. Nézem, a nyáron megugrott az ára pár ezer Ft-t, iponnál...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#37934) bluyoo válasza Petyus1 (#37932) üzenetére


bluyoo
nagyúr

LAP: ASUS Maximus V GENE 50,5K
VGA:SAPPHIRE 11200-01-20G HD7850 2GB GDDR5 OC 60,5K
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX 12K
CPU: i5-3570K 3.40GHz 56K
CPU hűtő: BE QUIET! Dark Rock Advanced 16,5K
Táp: SHARKOON WPM power supply series 500W 16,5K
HÁZ: BITFENIX Shinobi Window 17K
Összesen 219K
esetleg +SSD: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 22.5K
De mint írtam a "Milyen asztali gépet vegyek?" topic témája .....
(#37931) laca500
Azt csak te tudhatod neked megéri vagy nem az a pár ezres .....

(#37929) rumona
CPU?Milyen RAM-od?DDR2 vagy 3-om? Mondjuk az MSI az mindkettőt kezeli azzal talán nem kell semmit cserélned.
(#37933) pigsty
B75-ös chipset-ben gondolkozz. Ár szerint ASROCK B75M-DGS , ASUS P8B75-M LX , ASROCK B75M-GL 15-16K között.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37935) Petyus1 válasza bluyoo (#37934) üzenetére


Petyus1
tag

Köszi szépen, és átnézek a másik topicba. :R

(#37936) bluyoo válasza Petyus1 (#37935) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Ha ajánlhatom körülbelüli rászánt összeget írj a konfigra úgy egyszerűbb megtalálni azt az összeállítást amit még hajlandó vagy megfizetni.Így elkerülöd a felesleges ajánlatokat is és az ajánlatkészítő sem potyára .... Túllőttem a célon a konfiggal ? :)
Ha legközelebb nem a topic témájával kapcsolatosan írsz rakd off-ba (amikor megírtad a hsz.-t OFF topic gomb a szöveg alatt és utána OK).

Bazinga!

(#37937) pigsty válasza bluyoo (#37934) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszi a tippet!
nem muszáj egyébként Asrock márka; B75 miért jobb?Nem ismerem,azért kérdem. Azt nem is írtam, lehet, majd jövőre,mikor nem lesz akkora újdonság, frissítek Ivy bridgere...szerencsére az is 1155.
+ mostanában majd minden alaplap micro ATXben készül? Nem zavar,sőt lényegtelen számomra, csak érdekes.HTPC miatt érthető is :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#37938) bluyoo válasza pigsty (#37937) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alapból újabb/modernebb lap (Ivy Bridge) kevesebbet is eszik. Natív USB3/SATA3 (maga a B75-ös chip vezérli). Ha CPU cserét tervezel akkor meg főleg B75 mivel ahhoz a CPU családhoz készítették.
"nem muszáj egyébként Asrock márka" Van köztük egy Asus is :) ASUS P8B75-M LX .
Nem mindegyik azért van sok ATX mondjuk nem a belépő kategóriában.Mivel kicsi a hőtermelése az új Intel CPU-knak (+egyre több mindent a CPU lát el pl.:memóriavezérlő,..) és a gyártásuk is olcsóbb.Na meg egyre több mindent integrálnak a lapokba ezért kevesebb bővítőhely szükséges az átlagfelhasználónak. ATX méretben P8B75-V .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37939) rumona válasza bluyoo (#37934) üzenetére


rumona
csendes tag

CPU: Intel Core2 Duo CPU E7400 2,8 Ghz

RAM: 4 GB (de a mostani alaplap is DDR2+DDR3)

köszönöm!

(#37940) bluyoo válasza rumona (#37939) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"de a mostani alaplap is DDR2+DDR3" Ezért kérdeztem hogy milyen RAM van benne DDR2 vagy DDR3 mivel mivel a lapodból nem tudom megalapítani,pont ezért. :)
A GIGABYTE GA-P41T-D3P "csak" DDR3-as RAM-ot fogad .....
"Mondjuk az MSI az mindkettőt kezeli azzal talán nem kell semmit cserélned."

Bazinga!

(#37941) pigsty válasza bluyoo (#37938) üzenetére


pigsty
aktív tag

hát, anyagi okok miatt a Sandy-s celeron maradna még, talán jövő tavasszal,nyáron vennék ivy-t, energia+hő fontos nálam, nem kell extra gyorsaság, ha wattokkal többet eszik, de ne is legyen lebutított, ez a celeron is átmeneti dolog volt, szerencsére dxva-t pont tudja, annyira nincs lebutítva, szerény 10-20 W mellett. asrock maradna, anyagilag közelebb állok hozzá.
nézem a képet, gyakorlatban sincs takaró elem a chipset bordáján? h61mnek volt egy A-s feliratú lap, a bordát teljesen takarta. még se süljön be :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#37942) Vertigo válasza bluyoo (#37874) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Nagyon szepen koszi a valaszokat!

Respect a turelmedert! :)

Most mar nagyjabol teljes a kep, es az altalad emlitett H77-V es egy Z77-V LE -re szukult a valasztek... Utobbi egy ~10-ssel sulyosabb, de elvileg az meg belefer (ugy is kizarolag 1 VGAs rendszerben gondolkodom, es talan picit nyugodtabb a szivem a +4x szorzo lehetosegetol, hahta akad valami hardcore render, amihez jol jon...)

Tudom picit off, de arrol tudtok valamit, hogy egy p35os chipseten (asszem ich9 SB) futkarozo W7, megnyekken e Z/H77 alatt? (ha menne portolva a cucc, megusznek egy installt, es baromi lusta vagyok, nem akarok w7-et meg nehany het mulva w8as instalallni, ugy akkor megvehetnem most a cuccot, nem varnek vele oktober vegeig)

[ Szerkesztve ]

(#37943) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziaszok

AMD FX8150 procihoz melyik lapot érdemes venni max. 30 eFt-ig.
Ill. mi a különbség a 970 és a 990 chipset között?
Ezeket a lapokat nézegettem:
1
2
3
4

Egy kártyás rendszerhez kellene, tuningot sem tervezek.

(#37944) bluyoo válasza pigsty (#37941) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"asrock maradna, anyagilag közelebb állok hozzá" Nem értem miről beszélsz 1000Ft különbségen belül van mindhárom lap .. Az egyik Asrocktól 500Ft-al olcsóbb a másiktól 500Ft-al drágább az ASUS P8B75-M LX . :F
"sincs takaró elem a chipset bordáján" Ezt sem értem! :F Az a dísz hiányzik? Annak aztán nem sok köze van a megfelelő hőmérséklet tartásához ....az a hűtőborda feladata!
(#37942) Vertigo
Döntsön a pénztárca ;]
A második kérdésedre nem tudok biztos választ.Cseréltem konfigot Win7-el hogy csak a HDD maradt a régiből gond nélkül ment a dolog de ezt neked nem tudom garantálni.Amúgy is ajánlott a friss Win ilyenkor ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37945) pigsty válasza bluyoo (#37944) üzenetére


pigsty
aktív tag

nem néztem árakat végig, majd este elnézést ;) nem akarok venni,kereső sokat kidobott Gigabytre, azok milyenek, ua. chippel? Tuning nem számít, ill alufeszeléssel próbálkoznék max.

h61m bordáján volt egy ragasztócsíkokkal odaillesztett alu lap, alig lehetett leválasztani, egy nagy A volt a közepén lyukként; ,szerintem hosszabb távon nem tesz jót, nagyon visszafogja a hőt a chipsetre, kevésbé tud a levegő áramlani, csak oldalt volt fél centi hely a levegőnek, de az is úgy, hogy felfele nem tudott áramlani a levegő, kb 35-40°C-ra saccoltam egyébként a melegét; éppen hogy nem kell az a dísz ezért nekem. nem akarom egy új lapról is lefeszegetni, nehogy az is hibaforrás legyen, hogy leszedem, bár óvatos lennék.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#37946) Vertigo válasza bluyoo (#37944) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Persze, tiszta sor, ha mukodne akkor is oktober vegefele megkapna a friss installt, csak a dupla installt akarom elkerulni, es azt az egy honapot kihuzni vele... aztan addigra a VGA upgrade-vel egyebkotni az oprendszervaltast (addigra talan meg normalizalodnak az arak azon a fronton is, hacsak valaki nem nyilatkozik valami okosat megint)

Koszi meg1x, ahogy visszaolvasgattam, birka turelmed lehet! :)

(#37947) tranceplanet válasza zsotesz81 (#37943) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK 990FX Extreme3
ASUS M5A99X EVO -Én ezt venném

FX procit nem tuningolni :F
Ez majdnem szentségtörés :DD

De, ha tényleg nem akarsz tuningolni és több kártya sem lesz, akkor felesleges ennyit költeni, ezt vedd:
ASUS M5A97 R2.0

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37948) Perillustris válasza Aranygyerek (#37928) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ga ma785gm us2h: a napokban cseréltem le, két évig használtam minden gond nélkül. Tovább el egy másik gépben. Szóval erre szavazok.

Perillustris

(#37949) rumona válasza bluyoo (#37940) üzenetére


rumona
csendes tag

Bluyoo :
Nos, megnéztem DDR2 memória van benne, ezek szerint az MSI lesz nekem jó, ha más ütközés nem lehet...ugye?
processzoron kell valamit nézni? honnan tudom, hogy kompatibilis-e vele?

[ Szerkesztve ]

(#37950) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Core i5 proci mellé milyen 1155-ös foglalatú deszkát javasoltok?
Cuccok: 8 GB Corsair Vengance ram, FSP táp, OCZ vertex 4 SSD, Seagate HDD, DVD író, ilyesmik...
Nem lenne tuning, csak munka, prociba int. VGA-val :) USB 3 kellene azért.
Procit is ajánlhatnátok 40-50k körül bele :) :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.