Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok!

Melyik legyen?

Sony Cyber-Shot DSC-HX400V vs Panasonic FZ200

A Panasonic valamivel olcsóbb sok tesztet/véleményt olvastam róla és meggyőző. A Sonyról kevesebbet tudok. Megéri-e az a + ~10-15 ezer Ft ?

(#49602) pibácsi válasza schawo (#49593) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Az XZ-2.höz képest nem, mivel ott is 1/1.7 a szenzor és 1.8-2.5.ig az optika.
Az XZ-10-hez igen.

Ü. Pibácsi

(#49603) szergej


szergej
tag

Tisztelt Fórumtagok !

Úgy érzem vízválasztóhoz érkeztem ami a fotós témámat illeti ! A story az hogy sokáig áhítoztam Pentax fórumokon illetve hírek és tapasztalatok között egy Pentax vázról ! Végül mire pénzem lett a dologra a K-r masina lett a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező típus ezért beszereztem. Sajnos a munka közbeszólt a hobby-nak így hát nem ontom magamból a képeket viszont amit megörökítek azt szeretem izlésesen, jó beállításokkal tenni ! A "gond" az hogy feljebb kéne lépjek ami a kit-obit illeti. Mivel már tudom, hogy nem használom úgy a gépet mint ahogyan azt korábban megálmodtam (nagy séták,fotótémák keresése) nem szeretnék rá sokat költeni ! Az a gyakorlat, hogy legtöbbet a munkámhoz és bulik, családi alkalmak esetén használom. Ebből kifolyólag az is előfordul, hogy este/beltéren az obi fényereje és minősége pocsék képeket eredményez valamint rólam nem mindig készülnek fotók mert ugyebár a család többi tagja nem kezeli olyan könnyedén a gépet ahogyan egy kompaktot.
A litánia után a kérdésem az lenne, hogy vajjon ruházzak be fényerős hasonló átfogású obira mint a kit-obi? Nagy Zoom tartomány nekem nem lényeg. Nézegettem a Tamron és Sigma 17-50 / 2,8f üvegeket de hát mondanom sem kell, hogy még használtként is 50-60 ezer forint kiadást jelentene ha egyáltalán szembe jön egy...

Vagy a másik lehetőség, hogy szemezgetek egy ideje a fényerős "igényes" kompaktokkal (Pentax MX-1 kapcsán), amikben szerintem örömömet lelném, család is vihetné kedvére, kisebb és praktikusabb lenne mint a K-r és nem kéne obira költeni. Csak hát nem tudom hogy minőségileg lenne-e legalább olyan mint a Dslr kitobival.
Pentax előtt volt egy Canon A620-am. Azt is a G optika miatt vettem. Igaz az még 2,8f től indult, nem képstabilizátoros, a 400as ISO már alig volt vállalható de nagyon szép képeket tudtam vele lőni. Kihajtható LCD-t is hasznosnak találtam.

Ezek fényében nézegettem a mostani kifutó (?) Olympus XZ-2-es csodát. Nagyon pazar cucc, lehet ha beneveznék egyre és felraknám a szeretett Pentaxomat apróra (Chinon 50mm / f1.8-assal) akkor pénzügyileg sem ütne meg a dolog.

Ezen dilemmázok már egy ideje, légyszi segítsetek válaszul egy-két gondolattal!
Köszönöm, üdv. :R

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#49604) schawo válasza pibácsi (#49602) üzenetére


schawo
titán

Az XZ2-vel szemben is. Az LX7 f/1.4-2.3, azaz 2/3 fé-vel fényerősebb a teljes zoomtartományon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49605) pibácsi válasza schawo (#49604) üzenetére


pibácsi
senior tag

Ez bizony Igaz. Tévedtem. Majdnem LX7-et vettem az optika miatt. Lehet, hogy jobb lett volna, Csakhát a piszkos anyagiak.

Ü.Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#49606) schawo válasza pibácsi (#49605) üzenetére


schawo
titán

Jó cucc az az XZ2 is. Mindig van fölfelé. Az RX100 (sima, MK1) most jött le 130 alá. Amíg még lehet kapni, az is egy alternatíva az LX7-tel szemben fölfelé. Persze továbbra is pénztárca függvényében.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49607) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!
Mit gondoltok a Nikon Coolpix L830rol? Ha esetleg ne az igazi akkor 50-55k kozott mit ajanlotok? Nem nekem kell szoval fogalmam sins, hogy milyen celra lenne hasznalva. Eddig meg az Olympos XZ 10et ajanlottak.

(#49608) mrmarkus válasza thEndeR (#49607) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Továbbra is Olympus XZ-10 vagy Fujifilm XF1 ebben az árkategóriában!
A Nikon Coolpix L830-nek apró a szenzora és sötét a lencséje...

Freedom of Information

(#49609) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok végül a Sony HX400V lett megvéve. A kérdésem az lenne, hogy létezik-e hozzá objektív védő? ami telejsen magába foglalja az obit és azon belül mozogna? a régi panán volt ilyenünk ezért keresem.

Köszi

(#49610) gery2123


gery2123
őstag

Hali! Tudom, hogy lehetetlenség, de a párom venne egy gépet max 25-26k. Ezért az összegért esetleg valami értelmesebb ajánlat van? Sajnos a keret nem igazán bővíthető, de ha nagyon úgy van akkor 30-ig el tudunk menni. Előre is köszönöm.
Ja és semmi extra, családi események utazások megörökítése lenne a cél.

-- PSN_ID: GerY2123

(#49611) Songo válasza Songo (#49609) üzenetére


Songo
senior tag

Illetve akkumulátort és külső töltőt hol javasoltok nézni?

Köszi szépen

(#49612) balzs12


balzs12
tag

Sziasztok !!
Vettem egy Samsung Dv150F típusú gépet és az lenne a kérdésem hogy csináltam egy videót amit le akarok játszatni rajta... Na most mekkora legyen a felbontás... Hogy lejátsza mert így azt írja ki galériába h nincs fájlkép!!

(#49613) asdf_ válasza balzs12 (#49612) üzenetére


asdf_
veterán

Volt mar. Es akkor sem birtad ertelmes magyar mondatokban megfogalmazni :P

(#49614) schawo válasza balzs12 (#49612) üzenetére


schawo
titán

1. Hol, milyen tárhelyen van a fájl?
2. Hol akarod lejátszani?
3. Mi írja ki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49615) balzs12 válasza schawo (#49614) üzenetére


balzs12
tag

Mp4 formárumba van a memória kártyára raktam rá.. De a fényképezőgép nem ismeri fel..

(#49616) balzs12 válasza asdf_ (#49613) üzenetére


balzs12
tag

Mert nem értek hozzá ... Azr tudom hogy a memória kártyára másoltam .. De nem látja a fényképezőgép..
Vagy akkor írjátok le hogy milyen felbontásba és hova rakjam a videót ha le akarom játszani..

[ Szerkesztve ]

(#49617) schawo válasza balzs12 (#49616) üzenetére


schawo
titán

számítógépre

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49618) asdf_ válasza balzs12 (#49616) üzenetére


asdf_
veterán

Nem erteni kell hozza, de azert celszeru ertelmes magyar mondatkoban kifejeteni, hogy tulajdonkeppen mit is akarsz, miert, es mi nem megy, mert enelkul, hogy a kerdest sem erti az ember, eleg nehez segiteni. Mert meg most is csak tippelem, hogy -isten tudja milyen elvadult okbol- te egy masik forrasbol szarmazo videot szeretnel lejatszani a fenykepezogepen. Ha ez a helyzet, akkor ertelemszeuen felveszel egy videot a fenykepezogeppel, megnezed annak meretet es formatumat, no, azt fogja lejatszani a fenykepezogep. Igen nagy esellyel kizarolag azt.

[ Szerkesztve ]

(#49619) balzs12 válasza asdf_ (#49618) üzenetére


balzs12
tag

Az megvolt ... Annyira én se vagyok hülye ... De akkor se játsza le ...

(#49620) schawo válasza balzs12 (#49619) üzenetére


schawo
titán

Az megvolt
Mi volt meg?

Írd már le egyszer értelmesen, lépésről lépésre, plz, hogy mit csináltál. Szeretnénk segíteni, de félinformációból nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49621) balzs12 válasza schawo (#49620) üzenetére


balzs12
tag

Készítettem videót képekből... Átkonvertáltam mp4-be mert azt a videóformátumot játsza le és abba is vesz fel a fényképezőgép.. A memória kártyát beraktam csináltam videót.. Hogy a mappa is meglegyen ahova rakni kell + tudjam milyen felbontású legyen a videó.. Átkonvertáltam az álltalam elkészített videót abba a felbontásba mp4-be .. Bemásoltam a gép álltal felvett videó mellé de nem látja a fényképezőgép ... Na így remélem már érthető...

(#49622) schawo válasza balzs12 (#49621) üzenetére


schawo
titán

Értem, teljesen tiszta. A fényképezőgépek nem szokták a külső forrásból származó videókat lejátszani. Kodek, meg egyéb problémák miatt általában eleve le vannak tiltva. De a saját felvételt lejátssza. Biztos van rá okod, hogy miért így próbálod, de sajnos más módszert kell találnod a visszajátszásra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49623) balzs12 válasza schawo (#49622) üzenetére


balzs12
tag

Hát van rá okom de akkor nem lehet megoldani .. Köszönöm a választ :)
Akkor marad a telefonos lejátszás .. :(

(#49624) scarabaeus válasza balzs12 (#49623) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha egyezik a bitráta, kodek, felbontás, minden egyéb, akkor még egy módon átverheted a fényképező agyát. Felveszel vele egy saját videót, és azon a néven, annak a helyére teszed a tiédet a kártyán. Ha esetleg azért nem akart tudomást venni róla, és minden más stimmelt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49625) balzs12 válasza scarabaeus (#49624) üzenetére


balzs12
tag

Rendbe megpróbálom még ezt akkor :)
Köszi :)

(#49626) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
A Pentax XG1-et ismeri valaki? Mennyire számít jónak a kompakt ultrazoomok között? Előtte is Pwntaxom volt, de DSLR és az állandó obicserélgetést nem nekem találták ki, tehát amatőr hobbifotózásra, főleg természetben kellene. Illetve makrózáshoz. Erre a célra megfelel? Ja és azért éjjel se legyen használhatatlan.,..

(#49627) schawo válasza lalyoska (#49626) üzenetére


schawo
titán

A Pentaxon milyen objektívet használtál, és milyen objektívet szerettél volna, ha ingyen adták volna neked?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49628) Z_Kati


Z_Kati
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Véleményeket szeretnék a Nikon Coolpix P7800-ról. Jelenleg egy Panasonic Lumix LX7-em van.

Köszönöm: Kati

(#49629) diagonal


diagonal
csendes tag

Pana Lumix LX7 esetében szerintetek elképzelhető a karácsonyi bumm lecsengése után egy áresés január-februárban vagy fölösleges ilyesmire játszani és jobb megvenni most amíg még van?

(#49631) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok!
Melyik legyen?
Sony Cyber-Shot DSC-HX400V vs Panasonic FZ200
A Panasonic valamivel olcsóbb sok tesztet/véleményt olvastam róla és meggyőző. A Sonyról kevesebbet tudok. Megéri-e az a + ~10-15 ezer Ft ? :F

(#49632) gery2123 válasza gery2123 (#49610) üzenetére


gery2123
őstag

Erre valaki? Köszönöm előre is.

-- PSN_ID: GerY2123

(#49633) sideburns válasza gery2123 (#49632) üzenetére


sideburns
aktív tag

Azt vedd, amelyik jobban tetszik, jobban kézre áll, több a gari vagy van hozzá ajándék táska, állvány, kártya, stb.

(#49634) athomi válasza gery2123 (#49632) üzenetére


athomi
veterán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#49635) csaabz


csaabz
őstag

Most szóltak xoomstore-ból, hogy nem rendelhető a Canon S120. :(
Van ötleteket hol tudnám megvenni?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#49636) sideburns válasza csaabz (#49635) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#49637) schawo válasza Z_Kati (#49628) üzenetére


schawo
titán

Mi a gondod az LX7-tel? Ha elmondod, akkor megnézhetjük, hogy segít-e azon a problémán az P7800.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49638) Tin_Shield válasza diagonal (#49629) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én nem fogadnék jelentős áresésre, egyszerűen el fognak tűnni a kínálatból ezek a gépek.
Több gyártó is bejelentette, hogy a jövőben hanyagolni fogja ezt a (relatíve) kis szenzoros csúcskompakt kategóriát, és a nagyszenzoros gépekre koncentrál. Ezek viszont bőven 200e feletti árcédulával nyitnak, ezért nem hiszem, hogy gondot okozna eladni a maradékot a jelenlegi áron (nem hiszem, hogy hegyekben állnak az eladatlan készletek). Szóval én azt mondanám hogy hajrá, addig kell venni amíg kapható, mert rövidesen nem lesz egy sem.

[ Szerkesztve ]

(#49639) gery2123 válasza athomi (#49634) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen. Kb erre vártam :D de azt hittem hogy lesz max 3 ajánlat. De akkor a samu.

-- PSN_ID: GerY2123

(#49640) bul07


bul07
nagyúr

Testvérem akar venni egy gépet ehhez kellene pár ötlet

Keret 30-40e Ft
Egy kikötés van hogy li-ion akkumulátoros legyen, ez nem tudom hogy jó vagy nem de öcsém ilyet akar

Általános használat automatikus módban
Tehát bekapcs tekerő megfelelő helyre és a lehető legszebb kép

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49641) Vyndree válasza bul07 (#49640) üzenetére


Vyndree
őstag

40eFt-ért nincs igazán kiemelkedő ajánlat. 50e-ért van az XZ-10-es, vagy ne költs rá annyi, vegyél 25e-ért Samsung DV150-et.

(#49642) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

30e Ft-os (+-5e Ft) árkategóriáig van valami különösen ajánlott gép?

Márka szinte mindegy, a lényeg, ár / érték arányban legyen talán a legjobb, ha van ilyen.

Előre is köszi.

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#49643) mrmarkus válasza N-vidi-A (#49642) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ha egyet visszaolvastál volna, már meglenne a válsz kérdésedre... ;)

Freedom of Information

(#49644) N-vidi-A válasza mrmarkus (#49643) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Olvastam, de sajnos arról a gépről azért olvasni cifrákat is vásárlói vélemények alapján, vagy azokra ne hagyatkozzunk?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#49645) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Azzal a kéréssel/kérdéssel fordultak hozzám, hogy milyen fényképezőgépet/kamerát ajánlanék az alábbi feladatra:

Egy jógastúdióban kellene megörökíteni a reggeli gyakorlásokat, a fény mesterséges, jellemzően klasszikus égőkkel üzemelő csillárokat jelent, relatíve normális távolságokban elosztva (viszont nem mindig ég mindegyik...). Minimum HD felbontású felvételt szeretnének készíteni, méghozzá úgy, hogy igény esetén timelapse-et is lehessen vele felvenni (gondolom, ez 120 vagy 240 fps-t jelent). SD kártyával kellene, hogy működjön és az alján lehetőleg legyen szabványos állvány rögzítő, amibe bele lehet csavarni.

Köszi!

(#49646) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Raynox DCR-250-es makro előtétlencsét, de ahogy néztem, a sony DSC-H1-es gépnek a méreteit, 49mm-re kéne feltenni, viszont azt írják a termék lapján, hogy 52-67mm-es adapter jár hozzá. Ugyanezen honlapon találtam leírást, hogy adapterrel működhet a dolog, és a RA5249B adaptert írták a 49 mm-hez, viszont nem tudom ezt hol megvenni, mivel amazonon találtam csak, ahol meg azt írták, hogy kis hazánkba nem fogják kiszállítani. Tudnátok ajánlani másik adaptert ebben a méretben, amit akár még ma valahol pesten meg tudok venni? Köszönöm a segítséget!

(#49647) .: JuSzT :. válasza zsírsámán (#49646) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

[link]

ilyet keress pesten

[ Szerkesztve ]

(#49648) zsírsámán válasza .: JuSzT :. (#49647) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Köszi!

(#49649) scarabaeus válasza zsírsámán (#49646) üzenetére


scarabaeus
őstag

A DCR-250-est szépen ki lehet tekerni abból a csíptetőből, maga az előtét 43 mm-es menetű. A bumszli csíptető helyett megoldható a dolog egy 49-ről 43 mm-re átalakító gyűrűvel. Persze az 52 mm elterjedtebb méret, ha szűrőket-egyebeket akarsz még rátenni, akkor már lehet, hogy jobban megéri úgy.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49650) Z_Kati válasza schawo (#49637) üzenetére


Z_Kati
csendes tag

Hát leginkább az a bajom vele, hogy túl sok a beállítási lehetöség, a tudásom meg kevés hozzá, aminek a végeredménye az, hogy a képek minösége csapnivaló lesz. :(
Automatán nagyon rossz képeket készít, tárgyaknál már sikerült egy-egy jó képet összehozni, de az emberi arcok valahogy mindig homályosak lesznek. Hiányzik a kép tisztasága, élessége.
Elötte Canon EOS 600D -m volt, de körülményes volt a gyerekek mellett az objektívek cserélgetése, no meg a súlya is. Ezért gondoltam, hogy átmenetileg beruházok egy jobb kompakt gépbe, de ekkora különbségre nem számítottam azért.
A videója rendben van nagyjából, de a képek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.