Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) asdf_ válasza janeszgol (#49098) üzenetére


asdf_
veterán

XZ-2-vel lottem ezt nemreg, ennel az xz-10-nek egy kicsivel kisebb szenzora van, tehat ennel egy picivel rosszabbra kell felkeszulni. A kodon latszik, hogy szemcses elegge, exifem most nincs hozza, este megirom.
(disclaimer: fos volt a koncerten a feny, mert ketoldalrol jott, szembol meg semmi, meg nincs nalam a nyers kep, igy egy facebookos attomoritesen valoszinu atesett mar :) ) kozvetlen szinpad elol lehet ennel jobbakat is.

[ Szerkesztve ]

(#49102) schawo válasza asdf_ (#49101) üzenetére


schawo
titán

Lássuk be, egy kisszenzoros kompakt nem erre való.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49103) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Kompkakt gépet ajánljatok légyszi, kb 25ezer Ft van rá. Sok extra kritérium nincs vele, csak az alap dolgok, fontossági sorrendben:
- nagyon könnyen járó elsütő gomb, ne mozduljon be a gép a gomb lenyomásakor
- képstabilizátor kézremegésgátlásra
- min. 720p szép videó hanggal (gép búgás, kattogás ne legyen), videózás közbeni zoom.
- ne legyen időtartam korlát videókészítéskor (csak a memória kártya mérete)
- megelelően széles legyen a gép alja, hogy megálljon ha leteszem valahova
- min. 5x optikai zoom
- jó makró

[ Szerkesztve ]

(#49104) Lassú Víz válasza Rodzser Mór (#49103) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"megelelően széles legyen a gép alja, hogy megálljon ha leteszem valahova"

Erre a célra vegyél állványt. Vagy pici Hama 1000 Ft körül.

A többire nem tudok tanácsot adni. Videó kamera nem lenne jobb?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#49105) schawo válasza Rodzser Mór (#49103) üzenetére


schawo
titán

Hányszor több pénzed van rá, mint amennyit írtál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49106) BomiBoogie válasza schawo (#49105) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 25-öt úgyis egyszerű szorozni. :D

(#49107) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy 50eFt-ig milyen digitális fényképezőgépet ajánlotok?
Amire kéne:
- Egyaránt kinti, benti fotózásra + éjszakai
- Lehetőleg ceruza akksis AA
- minnél nagyobb megapixel
- Nem lenne rossz ha aránylag jó videót is tudna csinálni
- ebben az árkategóriában a legjobbat ha lehet
- kézremegés kompenzálás
- gyors bekapcsolás
Köszönöm előre is! :R

(#49108) schawo válasza bluobluo75 (#49107) üzenetére


schawo
titán

Olympus XZ-10, ha még találsz valahol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49109) bluobluo75 válasza schawo (#49108) üzenetére


bluobluo75
őstag

Régebben is ezt ajánlottátok, csak az akku tartott vissza :(
Ha olyan nincs, mi jöhet még szóba ami ebben az ársávban a legjobb a fenti célra? :R

(#49110) asdf_ válasza bluobluo75 (#49109) üzenetére


asdf_
veterán

Az akksi helyett azzal foglalkozz, hogy egy bazijo gepet kapsz gombokert. Kompakt gepekbol amugy is mar ezer eve kikopott az elemes verzio tehat amugy sincs olyan, amit keresnel, az AA akksit fokent a bridge-ekben toljak, mert azok szep nagyok, elfer bennuk, mas kerdes, hogy a keszitett kepuk ebben az arkategoriaban jellemzoen gyalazatos.
Fenykepezogepnel legyen mar lenyegesebb szempont, hogy milyen kepet csinal, minthogy milyen akksi kell bele.... :U

[ Szerkesztve ]

(#49111) erzol válasza bluobluo75 (#49109) üzenetére


erzol
őstag

Egy amúgy a kategóriájában kimagasló paraméterű gép megvásárlásától ne tartson vissza, hogy akkus.
AA elemes gépet szinte már nem is gyártanak.
Igen jó minőségű utángyártott akksikat lehet beszerezni hozzá kedvező áron.

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#49112) bluobluo75 válasza asdf_ (#49110) üzenetére


bluobluo75
őstag

Eddig jó is volna, de az a gond, hogy nekem már van akkum egy jó pár, töltő is hozzá, ahhoz is kéne legalább 1 tartalék akku + töltő!
Amúgy az XZ-10-nek van már utóda?

(#49111) erzol: Nem rajonganék érte ha még külön akku töltőt is vennem kéne! :(
De ha kéne, itthoni boltból, de tartalék akku legalább 1 akkor is kéne

[ Szerkesztve ]

(#49113) schawo válasza bluobluo75 (#49112) üzenetére


schawo
titán

Amúgy az XZ-10-nek van már utóda?
Nem is lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49114) bluobluo75 válasza schawo (#49113) üzenetére


bluobluo75
őstag

És más cégek nem gyártanak, gyártottak ebben az ársávban hasonló tudású gépet?
Nem létezik, hogy 50 alatt (környékén) csak ez van :F

(#49115) Gstyler válasza bluobluo75 (#49112) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ezt mondjuk én is osztom! Régen vettem egy 4es AA akksit és mindenbe jó volt.
Most nekem 10 féle cucc van itthon, mindenhez külön töltő, külön akksi és pl. Stylushoz még a szokványos mini usb kábel sem jó, abból is egyedi kell... :W

(#49116) vond válasza bluobluo75 (#49114) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig de.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49117) bluobluo75 válasza Gstyler (#49115) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ugye?
Ezen filóztam én is, a ceruza akkut a lehető leg könnyebb beszerezni, azért megnézném a Penny Market mikor adna xz-10-hez való akkut! :U :DDD

(#49116) vond: Az elég szomorú! Nem gyártanak? Vagy ahhoz lehet köze, hogy az újabb okostelók kiváltják a hagyományos digi gépeket? :F

[ Szerkesztve ]

(#49118) schawo válasza bluobluo75 (#49114) üzenetére


schawo
titán

Örülj, hogy ez van, ha még van egyáltalán. 80 alatt semmi egyéb használható. Még két hónap, és már 100 alatt sem marad semmi. Mindenki 200 és 300 közötti normális gépeket jelentett csak be 2014-ben. Azok jövőre beesnek 150 alá, év végére talán 100-ra, és távoznak is a boltok polcairól. Vége a kompaktos jó világnak az olcsó szegmensben. Cserébe a fotósok régi sirámai végre meghallgattattak, és szuper kompaktok készültek 200 fölé.

(#49117) bluobluo75
Akinek ilyen problémái vannak, hogy penny marketben akar venni alkatrészt egy fényképezőgéphez, az megteheti: a penny marketes ronccsal. A telefondohoz sem ott keresel alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49119) jjeahh válasza Gstyler (#49115) üzenetére


jjeahh
nagyúr

cserébe akkor töltöd mikor akarod, kisebb, könnyebb, és valszeg tartósabb...ez van, lassan egyáltalán nem lehet kapni AA aksis gépet.. ha nem elég a gyári akksi, kell venni még +1-et vagy kettőt oszt kész.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49120) bluobluo75 válasza schawo (#49118) üzenetére


bluobluo75
őstag

Háát elég hülye megoldás lenne már bocs! :N
200 környékén már valaki fényképezőt vesz egy jó fajta digitális kamera helyett, annak valami baja van! :DDD
...vagy Nánási Palit játszik! :U
Én ebben az árszegmensben inkább kamerát vennék! :D

(#49119) jjeahh: Csak ritkább helyen jutol hozzá! Arról nem is beszélve, hogy végre már lehet kapni az Eneloop akkukat ami majd olyan sokáig jó mint a sima elem, ha nincs használatban nem merül le azonnal, meg akku amivel több képet lehet kattingatni mint 1 sima elemmel

[ Szerkesztve ]

(#49121) schawo válasza bluobluo75 (#49120) üzenetére


schawo
titán

No comment.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49122) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ou :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49123) szilu7 válasza bluobluo75 (#49120) üzenetére


szilu7
senior tag

Vagy vehetne egy robogót is helyette. Legalább azzal sem lehet fotózni...

(#49124) asdf_ válasza schawo (#49102) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ketsegtelen. De egy evben 0-1-2-szer fenykepezek koncerten, csak magamnak, emlekbe, a tobbi turistafoto, kutyamacska ;), ilyesmik.Egy ilyen kep -jezusuristen, most latom normalis monitoron mit tett vele a facebook :O- itthonra nezegetni, lemeretezve ismerosoknek FB-n megmutatni boven jo. Ilyen felhasznalasra ezt a gepet szerintem meg erdemes elovenni koncerten par kep erejeig, sima atlagjuzernek jo ez (de persze en is latom, hogy tiszta mak a kodgep). Egy olyan gepet, ami a tele vegen 5.8-as, meg eggyel kisebb szenzorja van (stabi nelkul!), no azt mar siman tokfolosleges lenne elovenni hasonlo szituacioban.
(a kep amugy 1/80, ISO 250, F2.5)

(#49125) jjeahh válasza asdf_ (#49124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"(a kep amugy 1/80, ISO 250, F2.5)"
hm akkor nem is voltak olyan rosszak a fények, én F1.8-on iso400-al tolom általában koncerteken, és sokszor 1/30 alatti záridőket kapok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49126) gonger válasza asdf_ (#49101) üzenetére


gonger
senior tag

ezért célszerű png kiterjesztésű képeket feltölteni, az nem tud szétesni a fb tömörítés miatt

(#49127) asdf_ válasza jjeahh (#49125) üzenetére


asdf_
veterán

Harom fo baj volt: tenyleg csak oldalrol volt feny, szembol semennyi, a kodot pocsul fujtak, mert nem a szinpad mogott keresztbe, hanem hatulrol elore, igy amikor jott a kod, akkor az eloado ele is boven bement par metert, elcseszve igy a kepemet ;), es van egy, amirol en tehetek, messze alltam :) (ennek ket oka volt, igy lepcson voltam, magasabban mint a kozonseg -ez hulye otlet volt, az elso par kep utan kiderult, hogy messze vagyok-, masreszt elsosorban hallgatni mentem a koncertet, es hangzasbuzi leven az elso par sor az nalam kizart, mert ott szarul szol :) ).

(#49126) gonger: eloszor olyan kaliberu kepet kene lonom, hogy legyen jogalapom felhaborodni ezen :) De koszi, megjegyzem, FF kepnel meg jol johet, mert ott szinatmenetnel mar nem egyet lattam, aminel sirni lett volna kedvem, hogy mitt tett vele a FB ujratomoritese...

[ Szerkesztve ]

(#49128) schawo válasza jjeahh (#49125) üzenetére


schawo
titán

Olympus P1 sokat csal az ISO-val, az XZ2 kevesebbet. Amikor ISO 400-at állítasz be, akkor a valódi érzékenység ISO 240. Az XZ2-n ISO 250 valódi érzékenysége ISO 220 körül van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49129) jjeahh válasza asdf_ (#49127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez az oldalról van fény, szemből semennyi dolog ismerős, néha én is szívok vele :D ezért ha lehetséges, koncert előtt le szoktam dumálni a dolgot a fénytechnikusokkal

schawo: az nagyon durva lenne, mert így is sz*rul teljesített magas iso-n, 800-on zajosabb, mint a g3 1600-on :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49130) Gstyler válasza jjeahh (#49119) üzenetére


Gstyler
senior tag

Az AA-t is akkor töltöttem amikor akartam. Kisebb lenne? 2 AA aksi kb akkora mint egy sima aksi.
Könnyebbnek könnyebb.
De pont azt mondom, h ha nem elég, akkor kell venni még egyet. Csakhogy 10 készülékbe 10 féle aksit kéne venni pluszba, míg régen ha vettél + 2 cerka aksi, akkor épp abba a cuccba raktad be amelyikbe lemerült és a 2 merültet addig feltetted tölteni. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk 2 márkás cerka mondjuk 5ezer, míg a fényképezőmbe egy aksi közel 20.
Persze nem vitatkozni akarok csak én spec nem igazán szeretem, h van 10 töltöm, 10 külön aksihoz ahelyett, h mindenbe egyféle cucc kellene.

(#49131) schawo válasza jjeahh (#49129) üzenetére


schawo
titán

pedig :)

(#49130) Gstyler
Milyen 10-féle készülékről van szó, ami ceruzaelemet használ manapság? Nekem mindössze a vakum ceruzaelemes.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49132) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek, aki segített a kiválasztásban, megérkezett. :)

Milyen tokot ajánlotok hozzá?

(#49133) jjeahh válasza BomiBoogie (#49132) üzenetére


jjeahh
nagyúr

grat! :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49134) schawo válasza BomiBoogie (#49132) üzenetére


schawo
titán

Bőr tok: [link]
Ugyanez féltok változatban: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49135) pibácsi válasza berobi78 (#49048) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi megpróbálom. Van a STOIK szerkesztő és az ArcSoft panoráma maker 6, ezek is jók ezeket már használom, inkább a fényképezéssel kapcsolatosan keresek támpontot, mivel az XZ-2 -ben csak ilyen segédkeretes megoldás van és ha eltalálod a forgást, akkor a progik is jól dolgoznak, ha nem, akkor nem.
Lentebb "schawo" javasolja a HUGIN-t, az megvan, de tényleg pilótavizsgás. Elszórakoztam egy kicsit vele, de normális összefűzést nem sikerűlt kihozni belőle. Odáig jó, hogy mecsinálja a panoráma képet, de egy istennek nem lehet összefűzött képet pl. Jpeg-ben kivenni belőle. Még a legjobb a STOIK eddig. Megnézem ezt a PTGui-t mit produkál. A képekkel nincs baj, mert igyekszem a megadott kereteken belűl mozogni. Nem is értem, hogy az XZ-2 nél miért nem tudták már automatizálni úgy, mint a legtöbb gépben.
Köszi a tippet.
Üdv. Pibácsi

(#49136) scarabaeus válasza pibácsi (#49135) üzenetére


scarabaeus
őstag

"mint a legtöbb gépben"
Más lehet a merítés, nekem 14 éves intervallumot nézve egyetlen egy fényképezőgépem sem tudott összerakni panorámát, csak a telefonjaim. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49137) bukózsolt


bukózsolt
újonc

Sziasztok, fényképezőgépet szeretnék újonnan minél olcsóbban, én egy fuji s4500 gépet néztem ki, ajándék tokkal és 4 gigás memkarival 35 ezerért. Főként állatokat akarok fotóznittávolról ezért kell ilyen komoly zoomos gép. Sztetek jó választás?

(#49138) pibácsi válasza scarabaeus (#49136) üzenetére


pibácsi
senior tag

Bocsi, rosszúl írtam, úgy gondoltam, hogy a most forgalomban lévő újabb fejlesztésű gépekben, hiszen az XZ-2 nem régi fejlesztés és akkor már létezett automata megoldás is.
Üdv. Pibácsi

(#49139) schawo válasza pibácsi (#49135) üzenetére


schawo
titán

Valamit nem jól csinálsz, huginból marha egyszerű a jpeget kivenni, ha már össze van fűzve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49141) morsim válasza BomiBoogie (#49132) üzenetére


morsim
csendes tag

Gratulalok, nekem is van! Remek kis gep :C

(#49142) BomiBoogie válasza schawo (#49134) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!
Keresek ilyet feketében.

Itthon vajon lehet kapni, vagy nem érdemes, mert jóval drágább, mint az eBay-ről?
De miért is nem keresek rá én magam? :D

(#49143) greike


greike
tag

Sziasztok!Egy kis segítség kellene! Láttam ma jó árasítva két fényképezőt a mediamarkt oldalán!Az egyik egy Olympius sh-60 44.000ft a másik egy Olympus sz-17 41.000ft-ért.A kérdésem az lenne,hogy ezek a készülékek ebben az árkategóriában jónak számítanak és melyik a jobbik fényképező? Vagy max 50.000ft-ig van ezeknél jobb választás?Egy Panasonic Lumix DMC-LZ7(sajnos fókuszálási problémái vannak) váltana az új fényképező.Előre is Köszi a segítséget!

(#49144) jjeahh válasza greike (#49143) üzenetére


jjeahh
nagyúr

xz-10

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49145) Nagya21 válasza greike (#49143) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Edigital csak ma Samsung nx Mini 50k
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#49146) Gstyler válasza BomiBoogie (#49132) üzenetére


Gstyler
senior tag

Grat! Mesélj majd azért, hogy mennyire jött be!

(#49147) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Akinek van xz-10-es gépe az mivel tölti az akkut?
Mivel érdemesebb? USB-vel, vagy rendes töltővel, ha külön töltővel, milyennel?
Köszönöm előre is! :R

(#49148) asdf_ válasza bluobluo75 (#49147) üzenetére


asdf_
veterán

Tokmindegy. Az 5V 0.5A az 5V 0.5A igy is meg ugy is.

(#49149) bluobluo75 válasza asdf_ (#49148) üzenetére


bluobluo75
őstag

Értem.
Töltöttségi helyzetét kiírja? (hol tart a töltés, illetve meddig tart)

(#49150) asdf_ válasza bluobluo75 (#49149) üzenetére


asdf_
veterán

Toltes kozben fenykepezogep elsutogombja megmutatja a kijelzon, hogy hol tart (de az mivel ugyanolyan gyoker modon 1/3, 2/3, 3/3-ot mutat csak, mint hasznalat kozben, es meg veletlen sem szazalekot, ezert tul sok informaciot nem hordoz, hogy mikor lesz kesz, azt pedig nem irja). En mondjuk elmebeteg modon kezelem az akksijaimat, ugyhogy en a vegefele multimeterrel merek, hogy ne toltodjon maxira, igy majd tovabb el az akksi:) (kiveve, ha tudom, hogy olyan lesz a szitu, hogy kell majd a nafta, mert keson jutok konnektorhoz, akkor engedem maxira tolteni). Fentiek xz-2-re igazak, de nagy osszegeket mernek ra tenni, hogy xz-10 ugyanigy mukodik.
Kulso toltot akkor erdemes venni, ha ket akksid van, es mondjuk utazol, ket napig nem jutsz konnektorhoz, a harmadik nap este esel be a szallasra ket csutkara merult akksival, mert egyszerre akkor csak egyet totlhetsz, es ha kovetkezo nap reggel mesz tovabb, akkor vagy csak egy felttoltott akksid lesz, vagy ejjel haromra allithatsz be egy ebresztot, hogy felkelj akksit cserelni a gepben. Ha van kulon toltod, akkor egy a gepben, egy a toltoben tud toltodni, szoval ez felhasznalonkent teljesen egyedi, hogy szukseg van-e masodik akksira, harmadik akksira, vagy kulso toltore.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.