Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) asdf_ válasza MIG21 (#49750) üzenetére


asdf_
veterán

Vissza a vasarlas helyere -mar amennyiben magyar vasarlas- jogszabalyilag kotelezo -ha jol tudom, az eredetivel megegyezo reszletessegu- magyar hasznalati utmutatot adni.

Az angol itt van, abbol boven ki lehet indulni.

[ Szerkesztve ]

(#49753) MIG21 válasza asdf_ (#49751) üzenetére


MIG21
tag

Elhamarkodott voltam, a dobozban lévő CD-n rajta van a használati utasítás. Ha már így felmerült a probléma, akkor közkinccsé teszem az anyagot: [link]

(#49754) diagonal válasza schawo (#49708) üzenetére


diagonal
csendes tag

Megjött a Lumix LX7, minden rendben volt tényleg Panashoppal, számla, garancialevél, tartozékok stb.
Első benyomások vegyesek, mondjuk hozzáteszem, sehol nem volt alkalmam kézbe fogni a gépet előtte.
Még csak ismerkedem vele automata üzemmódban meg pár egyéb funkciót próbáltam ki.
Pozitívum: Nagyon jó képeket készít, beltérben vakuval töksötétben is akár. Valaki írta valahol, hogy automata módban "bolondbiztos", hát, tényleg az. A videója meg durván jó, sok helyen írták teszteken is, de tényleg igaz. Gondolom ha "megtanulok" vele fényképezni igazán, bár esetemben ezt nem is kellett volna idézőjelbe tenni mivel tényleg meg kell tanulnom használni, akkor még sok örömet okozhat.
Negatívum: ergonómiailag gáz. Mint írtam Canon A530-asom volt, jó régi modell, vagy 8 éve vettem, ezzel tudom összehasonlítani. Fogása messze jobb az öreg Canonnak, kezelőszervek is jobban kézre esnek. Az LX7, hááát, körömmel kell szinte nyomkodni rajta a gombokat és nekem nincs is nagy kezem egyáltalán, ez egy nagyobb darab, nagy kezű embernek kész kín lehet szerintem, nem túlzok.
Módválasztó tárcsa a Canonnál miközben fogja az ember a gépet simán forgatható hüvelykujjal, Panánál csak felülről megfogva és forgatva oldható meg.
Lencsevédő sapka le-fel tétele nekem egyelőre nagyon szokatlan, alighanem rövid úton beszerzek majd egy ilyet hozzá mert ez így nagyon idegesítő már most az elején is:
[link]
Persze mindehhez jelentősen hozzájárul valószínűleg az is, hogy 8 év alatt nagyon megszoktam a Canont.

[ Szerkesztve ]

(#49755) schawo válasza diagonal (#49754) üzenetére


schawo
titán

A régi gépeken icipici kijelző volt csak, amellett elfértek nagyobb gombok. A mai gépeknél elvárás a nagyobb kijelző, amellett ésszerű méretek mellett nem férnek el óriás vezérlőgombok. Az LX7 még csak nem is számít túl kicsinek, általános elvárás szerint még kisebb méretben jobb volna. Ha nagy gombokat szeretnél, akkor léteznek ennyiért milcek, dslrek. Lehet arra kéne cserélned a csereidőn belül, próbálgasd.

Miért kellene egy módválasztó tárcsát állandóan tekergetni, hogy egy ujjal elérhető legyen? A drágább dslr, milc vázak direkt zármechanikát tartalmaznak, ami rögzíti a módtárcsát, nehogy véletlenül eltekerje az ember, amíg mást piszkál a gép tetején.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49756) diagonal válasza schawo (#49755) üzenetére


diagonal
csendes tag

Igen, ezen én is elgondolkoztam, hogy alighanem a nagyon jó kijelző + a millió funkció, lehetőség amit beleépítettek cserébe ezzel járhatott, hogy ennél nagyobb kezelőszerverek nem fértek el.
Cserélni semmiképpen nem szeretném mert nagyon jó képeket és videót csinál + minden egyes kézbevételnél egyre jobban megbarátkozom vele:-)
Azért gondolj bele, nekem egy nyolc éves kompakt gépem volt, más nem is nagyon volt a kezemben azóta. Ez meg egy mostani prémium kompakt. Nagy az ugrás tényleg, szokni kell. Súlyra is pl. más, meg hát az építése, sokkal komolyabb, masszívabb.

(#49757) liszi70 válasza diagonal (#49754) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt a lencsevédőt nagyon ajánlom, remek találmány! Kicsit bumfordi a kinézete, de nagyon kényelmessé teszi a fotózást.

(#49758) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Samsung NX300-ról milyen vélemény van? 90 ezerért jó vételnek számít?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#49759) mrmarkus válasza Lacy6 (#49758) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Igen! Annyiért nem rossz választás, bár ez nem a kompakt ligában jáccik... :)
Ez számodra a megfelelő topik!

Freedom of Information

(#49760) JoeYi


JoeYi
őstag

sajnos anno nem kaptam rá választ de azóta kiderült, úgyhogy leírom, hátha keres majd erre más is:
Igen, a NB-6L és NB-6LH akkumulátorok kompatibilisek, csak a kapacitásukban eltérőek, de mind a kettővel használható pl a Canon SX700

(#49761) masterful87


masterful87
senior tag

Hali!
Egy Canon SX200 helyére keresek egy új gépet ismerősnek!

Kábé egyetlen elvárás van: a 12* zoom helyett nagyobb kell! :D Tehát az ekv. 336mm helyett valami nagyobb.

Márkamegkötés nincs, lehet bridge forma is, meg kompakt is!

DSLR és MILC nem játszik, nagy zoommal jóval drágábbak, és kezelhetetlenül nagyok a számára! Jó lenne ha 100 körül, az alatt lenne. A személyes igényem, hogy tudjon RAW-t, hogy a menthetetlennek tűnő képekből is ki lehessen hozni a maximumot!

Eddig SX50 és SX700-at találtam. Tudtok ajánlani valami mást?

(#49762) .: JuSzT :. válasza masterful87 (#49761) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.
A 12X zoom nem azt mutatja amit te kifejezetten számszerűsítettél.
Az azt mutatja, hogy a teleoldalát elosztod a nagylátó oldallal, akkor kijön hogy 12.
Ha valami ekv 500-1000mm, az csak 2X zoom.

Amúgy Lumix FZ 200 jó lesz neki. 25-600 fix f2.8 fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#49763) masterful87 válasza .: JuSzT :. (#49762) üzenetére


masterful87
senior tag

Hát pont ezért írtam, hogy ekv. 336mm-nél nagyobb kell, hogy ne legyen belőle félreértés! A tele vége a kevés, nagyobb maximális gyutávra van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#49764) p-rolee


p-rolee
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, és az alábbi gépet néztem ki: Sony Cyber-shot DSC-RX100 III [link] Írnátok erre véleményt? Illetve tudnátok ajánlani alternatívát ebben a kategóriában/árszintben? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#49765) .: JuSzT :. válasza p-rolee (#49764) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lumix lx100.

De az mk3 Rx mar eleg jo.

(#49766) schawo válasza p-rolee (#49764) üzenetére


schawo
titán

RX100 MK3 nagyon pici, és nagyon jó. LX100 nagyobb, és picit még jobb minden tekintetben (jobb átfogás, jobb objektív minőség, jobb evf, jobb kezelhetőség, jobb videó)

Ha a méret nagyon fontos, akkor RX100, ha kevésbé fontos, akkor LX100. Harmadik lehetőség az LX100 pirospöttyös változata, a Leica D-Lux Typ 109. Kicsit drágább, de cserébe rajta van a piros pötty (:))), hosszabb a garija, jár hozzá Lightroom szoftver, (szerintem) szebb designja, talán jobb jpeg motorja, várhatóan sokkal jobban tartja az árát a használtpiacon (már ha ez számít valamit), és ez japán gyártmány (ezzel szemben a Pana kínai), már ha bárkit is érdekel.. De van néhány extra, ami csak az LX100-ban van meg, a Leicából hiányzik (pl AVCHD kodek).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49767) p-rolee válasza schawo (#49766) üzenetére


p-rolee
tag

Köszönöm a válaszokat. Igen, az LX100 lenne az ideális választás, igen komoly masinának látom, meg igazából a 4K, ami mellette döntene. De az ára az duplája, annyit nem ér.
Még a Canon G7X-et néztem az RX100 III riválisának, de érthetetlen módon itthon nagyon drágán kínálják, külföldről meg ilyet szvsz. nem kéne rendelni. Az RX100-ból kihagyhatták volna ezt a "viewfinder" nevű atom baromságot és tehettek volna bele nagyobb zoom-ot. Ami mellette szól a rengeteg tesztben, az a képminőség és a videóbeállítások sokfélesége.

(#49768) diagonal válasza p-rolee (#49767) üzenetére


diagonal
csendes tag

Pana Lumix LX7? Ez lehet eggyel lentebbi kategória annál amiket írtál, de csak 110e Ft. Az sem kevés,de azt mondom így utólag, hogy megéri. Nálam hat napja van, de nagyon komoly kis gép.
Szoknom kellett a régi nyolc éves kompaktom után, eleinte volt vele problémám a kezelőgombokat, ergonómiát illetően, mostanra nagyon megszoktam igaz órákat szórakozok vele naponta, meg is szerettem, de még csak tanuló fázisban vagyok bőven.
Hihetetlen sok funkció van benne, a videója egyszerűen szuper még rossz fényviszonyok között is. Meg szerintem amit egy kompakttól el lehet várni azt tudja, lehet még többet is annál. Nekem szerintem hónapok lesznek mire profin kezelem, nyilván aki eleve tud fényképezni meg volt előtte már komolyabb gépe annak gyorsabb:-)

[ Szerkesztve ]

(#49769) schawo válasza p-rolee (#49767) üzenetére


schawo
titán

De az ára az duplája, annyit nem ér.
Minek a duplája? Te valamit nagyon keversz. 220k vs 235k: 7% az árkülönbség. [link] [link]

"viewfinder" nevű atom baromságot
Pff, te mit is szeretnél? Mi a célod? Mit keresel? Mert ahogy nézem vaktában lövöldözöl típusokra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49770) p-rolee válasza schawo (#49769) üzenetére


p-rolee
tag

Hogy mi a célom? 100-150k közötti összegért venni 8 év után egy olyan kompakt masinát, amely mentes a sallangoktól, parasztvakításoktól - mint pl. az LX7-es, ha annak tulajdonságaiban van egy frissebb változat. Hangsúlyozom, hogy nem értek hozzá, próbálok találni egy viszonylag friss modellt, elfogadható áron, amely kiváló képet és videót rögzít, legyen szó alacsony fényről. Az LX videója emiatt nagyon tetszett. [link]
Az RX árát benéztem az elsővel. Az mk2-t nézegetem, kösz a segítséget!

(#49771) p-rolee válasza diagonal (#49768) üzenetére


p-rolee
tag

Köszi a tippet. Egyenlőre csak szemezgetek vele.

(#49772) schawo válasza p-rolee (#49770) üzenetére


schawo
titán

A Mark II 180ezer. Szerintem te a sima (Mark I) RX100-at nézegeted, az 130 körül van.

Szóval 2 lehetőség van, az egyik az LX7, a másik az RX100 (sima, első generációs), ezek férnek bele a keretbe.

A nagylátó az LX7-en szélesebb, a tele tartomány az RX100-nál jobb.
Az RX100 szenzora 1 1/3 fényértékkel nagyobb. A nagylátó tartományon az LX7 optikája 2/3 fényértékkel, tele tartományon 2 fényértékkel fényesebb. Emiatt az utált ekvivalens fényerő a nagylátó végén 2/3 fényértékkel jobb az RX100-on, a tele végén pedig az LX7 jobb, szintén 2/3 fényértékkel.

A lényegre:
Az RX100 dinamikája jobb (értsd nagyobb fénynél, ahol az RX100 is alacsony ISO-n tud maradni, kisebb lesz a zaj mennyisége). Ha csökken a fény mennyisége, akkor az RX100-nál lesz az előny nagylátó végen, az LX7-nél pedig a tele végen. Mivel beltéren, ahol általában kevés szokott lenni a fény, inkább nagylátó végen fényképezünk, tehát gyakrabban kijön az RX100 előnye. Másik fontos dolog, hogy az LX7 optikája egyértelműen élesebb. Tulajdonképpen mindkettő árazása reális, amennyivel jobb az RX100, pont annyival drágább is (110 vs 125).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49773) p-rolee válasza schawo (#49772) üzenetére


p-rolee
tag

Mark II-t nézegettem, 168-ért is látom. Kérdés, hogy megér-e annyi pluszt, amennyivel drágább.
Eszerint az LX7 optikája látványosan élesebb?

(#49774) schawo válasza p-rolee (#49773) üzenetére


schawo
titán

Az eredeti és az MkII között a kihajtható kijelző, a vakupapucs, és a wifi a különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49775) gonger válasza schawo (#49772) üzenetére


gonger
senior tag

Ha nem kéne wifi, akkor én az LX7-et venném, fogtam, próbáltam, nagyon ügyes kis gép.
Méretében és tudásában az RX100II-vel meglennék, de fele annyiért van az NX300. Ha félreteszem azt, hogy két külön ligában játszanak (kompakt vs MILC) van értelme képminőségben és ár-érték arányban összehasonlítani őket?

(#49776) schawo válasza gonger (#49775) üzenetére


schawo
titán

Az RX100 egy nagyon pici kompakt, direkt zsebméretre tervezve, az NX300 ehhez képest egy behemót óriás.

Ha az NX300-at csak a 18-55 kitobjektívvel használod, akkor az RX100 MkII abszolút összevethető vele képminőségben, sőt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49777) sanyabella


sanyabella
újonc

Sziasztok, 100 ezer forintig ajánljatok már olyan kompakt fényképezőgépet, ami jó minőségű képeket készít és nagyon kompakt méretű és bárhová magával viheti az ember egy kis-táskában (barátnőmnek lesz). Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49778) schawo válasza sanyabella (#49777) üzenetére


schawo
titán

Összefoglaló kinyitása gomb a lap tetején :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49779) Mikisys


Mikisys
őstag

Keresek 5-8Mpixeles viszonylag gyors működésű és lehetőleg belső vakus kisgépet, ami AA-akkukkal vagy AA-elemekkel működik és jó állaptút, kompletten, működőképes állapotban. (Ha Pentax, akkor az pláne érdekel.)
Cserébe is érdekel, műszaki cuccért, vagy alkatrészért, bélyeggyűjteményért, esetleg kp.

Üdv!

(#49780) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, ezzel szerintetek lehet valamit kezdeni, vagy kuka? A 8,5 éves Canon A430-am kezdett ilyen képeket produkálni :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49781) rsa4c válasza weiss (#49780) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Eltört az objektív belsejében vezetett kábel, ezáltal vezérelhetetlenné vált a mechanikus zár és a rekesz -> gyakorlatilag kuka.

(#49782) weiss válasza rsa4c (#49781) üzenetére


weiss
addikt

:O Köszi a választ

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49783) stracker06 válasza weiss (#49780) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én korábban Canon A460-akkal jártam így. A zár ment tönkre. Két ilyen gépem volt, mindkettő elromlott. Az egyiket megjavíttattam, de utána kb. 2 évvel újra tönkre ment benne ugyanez az alkatrész. (Talán érdekes lehet, hogy egyik gépnek sem volt semmi más baja.)
Meg lehet javíttatni, de nem éri meg, mert 16.000 Ft volt a javítás kb. 5 évvel ezelőtt. (Mindenképpen jobban jársz, ha veszel egy újat.)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49784) kovisoft válasza weiss (#49780) üzenetére


kovisoft
őstag

Én viszont egy régi Olympus-szal jártam úgy, hogy már szinte csutkára le volt merülve benne a ceruza akksi, de még akartam vele fotózni, amennyit csak lehet, ezért kikapcsolt lcd mellett fotóztam még jópár képet. Ezek közül az utolsó néhány lett ilyen, gondolom azért, mert már nem volt elég szufla a zár rendes működtetéséhez.

(#49785) janaman01


janaman01
addikt

sziasztok tudnátok ajánlani olyan gépet max 50 e ig ami tudja a wifit is? ( max annyi a keret rá)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#49786) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

A közeli jövőben fényképezőgépet tervezek vásárolni, maximum 50.000 Ft-ig. Nem túl bonyolult dolgokra szeretném használni, csupán a szokásos családi eseményeket szeretném rögzíteni, valamint fontos lenne, hogy alkalmas legyen beltérben néptáncoló emberek viszonylag normális színvonalú, jelentősebb elmosódástól mentes fotózására és tudjon menteni RAW formátumba is. (Jelenleg egy Fujifilm JX500-at használok, ehhez képest gondolom, hogy szinte bármi jelentős előrelépés lenne.)
A kérdésem az lenne, hogy ebben a kategóriában mennyit számít, hogy CCD, vagy CMOS szenzor van a gépben, valamint véleményetek szerint EZ az oldal alkalmas-e a különböző készülékek összevetésére. (Az Olympus XZ10-zel hasonlítottam össze különböző típusokat és találtam olyat, ami az itt vizsgált szempontokra adott százalékok alapján nem sokkal marad el tőle. Esetleg tudtok-e ajánlani más ehhez hasonló oldalt, ahol szerezhetek némi viszonyítási alapot?)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49787) scarabaeus válasza stracker06 (#49786) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem tagadom, hogy előítéleteim vannak az ilyen oldalakkal kapcsolatban, annak idején a snapsort és társai bőven elég érvet szolgáltattak rá, hogy legyenek ilyen előítéleteim, így eleve negatívan közelítettem ezt a vsbee-t is most. Csak vaktában rányomtam egy felkínált összehasonlításra, már egyből ki is szúrtam egy durva hibát. Azt mondja az oldal, az 1/2,3" szenzor nagyobb, mint az 1" szenzor. Körbepörgőrúgás.
Pl. XZ-10 vs RX-100 II esetében megfigyelhető. Az RX-100-III esetében is, de ott minden másban is győz az XZ-10, mert azokban is győz, amelyekről nincs adata az oldalnak az RX-100 III esetében. Itt. Az adott értékek ottani százalékos értékelése pedig valami olyan szinten durva hülyeség, ami alulmúlja a snapsortot.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49788) scarabaeus válasza stracker06 (#49786) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amúgy a CCD / CMOS kérdésedre: végül is ugyanúgy megoldódott ez a dilemma, mint ahogy az "AA elemes" dilemmák is lassan megoldódni látszanak. Nincs mi közül választani, mind CMOS-os. (Az általam felhozott másik területre még van ugyan friss példa, de kihalóban vannak azok is).

Néptánc esetén szerintem igyekezni kell felvenni a ritmust és holtponton fényképezni őket (remélve, hogy az mindenkinél egyszerre érkezik el) nagy fényerős objektívvel magas ISO-n. Még az XZ10 is határeset.

Vagy telibenyomni a társaságot vakuval, ami magával hozza, hogy a kisvaku nem világítja be a hátteret, de az előtérhez is közel kell menni, hogy hatása legyen valamennyire, de akkor szembevakus lapos kép, vörös szem, egyebek, de mit lehet tenni, limit van.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49789) stracker06 válasza scarabaeus (#49788) üzenetére


stracker06
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszodat. Egy csomó gépet találtam ebben az árkategóriában CCD szenzorral, főleg Fujikat. Mivel az XZ-10 már sehol sem elérhető, most az Olympus SZ-17-et nézegettem, esetleg a Fuji s4500-at, vagy a Nikon L830-at.
Tudom, hogy egyik sem túl jó, de a legjobb rosszat keresem 50 alatt. :))

SFm™

(#49790) scarabaeus válasza stracker06 (#49789) üzenetére


scarabaeus
őstag

50 ezerig, néptáncra, bármelyik kompakt rosszabb, mint az XZ10. Kivétel nélkül (új áron). Ja, írod, hogy nincs már: akkor lehet, hogy végül a limitet kell majd emelni. :(
Milyen CCD-s Fujikat lehet kapni? Nem beragadt készletek, vagy boltok megszokottan rossz adatlapjai (amellett, hogy hiányosak, meg ötletszerű adatokat ragadnak ki, amellett rendszeres tárgyi tévedéseik vannak, olyan szinten, hogy letükörreflexeseznek DSLR-szerű ultrazoomokat)?

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49791) scarabaeus válasza scarabaeus (#49790) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A "mibe raknak még CCD-t" kérdésemre csináltam egy lekérdezést kíváncsiságból, aztán kijött, hogy legutóbb fél éve volt egy ilyen Canon, azelőtt nagyjából egy éve a többi legfrissebb olyan)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49792) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Szeretnénk egy fényképezőgépet venni - de a szar dolgokat nem szeretem - még nem bújtam bele magam a szakmai dolgokba.

Jól sejtem, hogy az ajánlott gépek ára alatt lévő más masinák minőségük alapján szemétbevalóak?

Semper fi!

(#49793) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

25-30 ezerFt -ig újonnan kapható gépek kb. egyformán rosszak? :)
Vagy úgy is kérdezhetném, hogy ebben a kategóriában van ajánlott? :P

Esetleg még újszerű állapotú használt jöhetne szóba.
A kolléga árul Canon SX150 IS típusú gépet 20-ért: [link]

Ez mennyire jó vétel? :R :R

(#49794) stracker06 válasza scarabaeus (#49791) üzenetére


stracker06
aktív tag

Itt van néhány, amikkel találkoztam a keresgélés során és CCD-vel vannak szerelve: Fuji s4500, Fuji S3200, Fuji S2800, Canon SX 170, Sony DSC-H300.

SFm™

(#49795) scarabaeus válasza stracker06 (#49794) üzenetére


scarabaeus
őstag

Aha, a múlt kísért, 2012. jan., 2011. jan., 2010. jan. a három Fuji bejelentése. A Canon valóban csak 2013. eleji, és a Sony 2014. eleji. Utóbbiról jut eszembe: a CCD-s H300-ast gyakran szokták keverni a régebbi és jobb HX300-assal, amivel nemcsak a szenzortípusban különbözik, de népszerű, talán a 49xxx Ft-ra belőtt ára miatt lélektani határ alá kerül, de többen jöttek már vissza fórumokra H300-zal, hogy nem ilyen lovat akartak.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49796) stracker06 válasza scarabaeus (#49795) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én annyira nem értek hozzá, de azt láttam, hogy a sony H300 nem a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49797) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. Az olympus xz-10-et ajanlottatok , hogy vegyem meg. Ez egy kifutó modell? Mert kb 3 helyen találtam a neten és elég húzós áron van igy is... Valami javaslat? Megnézzem esetleg multiknal mint media vagy auchan? Nem szeretném semmi noname cégtől megvenni a neten, mert aztan lehuzzak a rolot és leshetem a garanciát....

Köszi a válaszokat. :C :R

Most olvastam feljebb , hogy más se talált igazán már xz-10-et .... hát remélem valahol ráakadok még egyre....

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49798) scarabaeus válasza Fancy-boy (#49793) üzenetére


scarabaeus
őstag

(és #49792 inferno88 is)
Szoktam kapni néha képeket, amiket olyan gépekkel készítenek. Sokan magától értetődőnek veszik és elvárják, hogy olyan "egyszerű" családi szituációban álljanak helyt ezek, mint beltérben-szaladó-gyereket-vaku-nélkül, de nem fognak helytállni. Kirándulós gépnek szánják ezeket, odakinn nappal mindegy, hogy nagylátóban nem túl fényerősen kezd, és a zoom végén sem olyan gond a még kevésbé fényerős befejezés, az ISO még alacsony maradhat, a zajszűrésnek sem kell sokat rontania. Az optikai zoom lehetőségében különböznek a legtöbb telefontól, de amúgy ha egy jobb telefonos képet és egy ilyen kategóriájú gép nagylátós képét egymás mellé tennénk, kültéri témáról, nem biztos, hogy mindig ki lehetne szúrni, hogy melyik-melyik.
Érdemes megnézni, készített-e tesztképeket valaki a nagyvilágban ezekkel az áruházi hirdetésekben 999-re végződő árú termékekkel. Általában nem, de ha igen, érdemes megnézni, teljes nagyságban őket, szeretnénk-e, ha ezek a képek lennének az emlékképeink. Akár kültéri képeken is, milyenek a képszélek, milyenek a fű részletei, milyenek az arcok. Az EXIF-ből kiolvasható beállításokból látszik, milyen magas érzékenységet kellett ahhoz beállítani, hogy az adott szituációt az adott látószögben még bemozdulásmentes záridő mellett lehessen fényképezni, és milyen lett az eredménye. Nem szükségszerűen rosszak ezek a képek, és pl. egy napfényes kirándulás-nyaralás esetén, az esetleges mélyerdős-szurdokos-lombárnyékos problémáktól eltekintve (nomeg barlangoktól; mondjuk most tekintsünk el a barlangok "természetes fényétől" :) ) szerintem jól megoldják a témákat. Irreális elvárásokkal nem érdemes belevágni, de persze sokszor nem látják a vevők, mi az, ami már irreális lenne, lásd a fenti beltérben-futkározót-adott-fényben témákat. A bulifotó téma pl. engem személy szerint nem érint, és eléggé lehangolónak találom a félhomályban pofánvakuzott galériák tömegét, de ezen túllépni is túlzott elvárás lenne ezektől a gépektől.

Az SX150 annak idején eléggé sokszor előfordult ebben a topikban. A már akkor kikopó SX130 helyébe ajánlották, akik ajánlották, azok szerint némileg elmaradt talán az elődtől. Azt a gépet pl. sok tesztoldal tesztelte is, megnézheted, hogy azok a képek mennyire tetszenek (persze szigorúan a beállítások függvényében).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49799) fr3ntzen válasza scarabaeus (#49798) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Látom te eléggé benne vagy a témában... Most lesz 20.-án a gyerek szülinapja (7 éves lesz). Nagyon szeret fotózni... kb 3 éves kora óta nonstop lenyulja a telefonom és folyton fotozgat... Neki vettünk volna egy Olympus xz-10et , de mivel a fentebbi kommentembe is irtam kb 1-2 helyen lehet kapni és 50 pénz körül.... Szerinted érdemes lesz neki azt beszerezni ? Vagy valami mást is tudnál ajánlani helyette? (Az asszony tuti leteszi a haját, ha meglátja hogy mennyiért akarok a gyereknek gépet venni , de én ugy vagyok az elektronikai cikkekel , hogy csak a legjobbat veszem mert jobban megéri, mint egy közepes kategoriat). :D :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49800) mrmarkus válasza fr3ntzen (#49799) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az asszonyod tuti, hogy leteszi a haját, mert a legjobb kompaktot nem kapod meg 50k-ért... :)
Viszont az XZ-10 egy darabig biztosan megfelelő lesz a gyereknek.

Freedom of Information

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.