Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) mauimagic válasza jjeahh (#49850) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi! Ma meg is vettem, nx3000 :)

(#49852) jjeahh válasza mauimagic (#49851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na arról a gépről majd írhatnál pár szót esetleg ha gondolod, akár priviben, vagy a micro four thirds topikban megtalálsz, érdekelne mit tud/mit nem, vannak-e komolyabb hibái stb.. :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49853) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok. 30k-ig bezárólag mi most az aktuális legjobb vétel kompkat-ban? Köszi.

(#49854) szilu7 válasza Runner_fxr (#49853) üzenetére


szilu7
senior tag

Bármi. ;)

(#49855) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Igaz hogy asszem nem ide tartozik, de Polaroid IS2132-ről mi a vélemény? Vagy magáról a márkáról? Viszonylag jó áron tudnám megvenni (13k)

Xbox One: bandymnc

(#49856) asdf_ válasza bandi0000 (#49855) üzenetére


asdf_
veterán

Csak a szokasos kicsiszenzor sotetzoom, kiegeszitve azzal, hogy ez igazabol egy fenykepezogepnek latszo targy, amire polaroid feliratot ragasztottak azok, akik megvettek a Polaroid markanevet, es 3 perc guglizas utan sem tudom, hogy mekkora szenzor van benne (jo,. nyilvan 1/2.3") es a kijelzojenek milyen a felbontasa (ezeket meg a gyarto oldalan sem lelni).
A dinamikatartomanya mindenesetre zsenialis :D

http://indafoto.hu/zolikat/image/21720111-05d65121#nagyitas

Roviden: szerintem ellensegednek sem

(#49857) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szervusztok.
Van egy érdekes dolog az XZ-2 fényképezéssel. Pl. Csinálok egy külső képet napfényes időben, de olyan részről készítve a képet, ahová nem süt rá a nap közvetlenűl. A gép normálisan alapra van beállítva. Ez sajna elég lágyra sikerűl. Ezután a Jpeg képet a PC-n átengedem a Nero PhotoSnap progi „Expozició” részén (de más progi is számításba jöhet) és az viszont nagyon szépen feldobja. A lágy képből egy markáns - világos, kontrasztos - kép lesz. Az a kérdésem, hogy valamit rosszúl állítok be? Vagy ilyen az XZ-2 konstrukció? Ha napfényes helyen készítem és nem árnyékban, akkor alapban is jó a kép, a Nero nem tud rajta már emelni. A Nero helyett írhatnék mást is, de ezzel kisérleteztem. A jelenség a fontos.
Mellékelek két képet: egyik az alap, a másik a filterezett kép.
Mit javasoltok, min kellene változtatnom?

http://kephost.com/image/FJa7

http://kephost.com/image/FJaR

. Ü. Pibácsi

(#49858) bandi0000 válasza asdf_ (#49856) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm szépen én meg már örültem majdnem milyen jó boltot csináltam :D meg kellett volna vennem a nikon s3500 at :D

Xbox One: bandymnc

(#49859) vond válasza pibácsi (#49857) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az első jobb szerintem, sokkal természetesebb. Kicsit exponálhattad volna fölé is (ha ez a gép által beállított alap).

A másodikra rá van küldve egy csillió kontraszt. Ez már jócskán túlzás szerintem.

Ha kicsit kontrasztosabb képeket akarsz, biztos van a gépben erre vonatkozó beállítás. Adj neki 1-2 értéket felfelé, s nézd meg, hogy mit produkál.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49860) kovisoft válasza pibácsi (#49857) üzenetére


kovisoft
őstag

Alexpós a kép. Ha megnézed a kép hisztogramját, látszik, hogy a középszürkénél nem is nagyon van világosabb pixel. Ahogy vond mondja: följebb kellett volna exponálni.

(#49861) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Sziasztok, 16,000Ft-ért milyen fényképezogépet ajánlanátok?

(#49862) .: JuSzT :. válasza kulcsarbence (#49861) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.
Használtan, amelyik tetszik, bármelyiket.

(#49863) kulcsarbence válasza .: JuSzT :. (#49862) üzenetére


kulcsarbence
tag

Köszöntem!

(#49864) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sikerült !!! Hétfőn megyek az XZ-10ért. :) :R

Köszi mindenkinek ! :C

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49865) koparko


koparko
újonc

Hello!

Ezt a gépet akarnám megvenni: [link] és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire jó ez a gép a kategóriájába?

(#49866) .: JuSzT :. válasza koparko (#49865) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia. Ennyiért nagyon rossz. Vegyél inkább Lumix FZ200 at.

(#49867) Runner_fxr válasza szilu7 (#49854) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondoltam, hogy így lesz. :)

(#49868) stracker06 válasza fr3ntzen (#49864) üzenetére


stracker06
aktív tag

Ez gyors volt. (Én még kivárok, hátha esik majd 1-2 gép ára a következő néhány hét folyamán, vagy találok egy utolsó darabos durva leárazást valahol.)

SFm™

(#49869) fr3ntzen válasza stracker06 (#49868) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Sajnos nekem nincs időm várni.... A másik meg hogy kifutott modell kb 5 helyet hivtam fel aztmondtak , hogy rendelni se fognak már.... Ha én nekem is ráérős lett volna, akkor vartam volna valami outletes témára én is :) :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49870) pibácsi válasza vond (#49859) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia vond!
Az elsőnél a gép által beállított alap érték van iAut módban. De a "P" módban is ugyanezt adja. Az exif -ben normál értékek vannak. (ISO 100, 1/400, F3.2 stb.) A második képet a NERO is aut. módban adta. Ez gyári beállítás. Persze nyilván látszik az erős tuning. Viszont az XZ-2-ben is igazíthattak volna valamit.
Természetesen lehet állítni a kontraszton és az élességen is (+2 fokozatot), de akkor nyilván a zajok is felerősödnek. Ezzel már próbálkoztam, csak nem minden esetben üdvös. Van egy másik megoldás egy másik progival, ahol egy köztes beállítás is létezik. Ezen átengedem a felvett képeket, az összeset, amit pl. utóljára felvettem és ebben az esetben nagyjából csak a "rosszabbakat" javítja fel, a jókat szinte alíg alakítja.
Egyelőre ez lesz a magoldás, túl azon, hogy oda kell figyelni az expozició beállításra is.

Ü. Pibácsi

(#49871) pibácsi válasza kovisoft (#49860) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia kovisoft!
Köszi a hozzászólást. Vszínű, hogy igazad van, de ez a gyárilag beállított iAut módozat. Direkt nem variáltam, mert elszállt volna a madárka. Viszont azt figyeltem meg, hogy "P", de akár"A" módban is hasonló értékek beállításánál ugyanilyen lágy képet kapok. Persze lehet állítni a felvétel kontrasztján (ahogy az előbbi leírásban írtam), de akkor sajna erősödnek a zajok is, úgyhogy így hagytam. Sokat kisérleteztem már. Ez a gép (XZ-2) ilyen. Kell neki a fény. (melyiknek nem?)

Üdv. Pibácsi

(#49872) asdf_


asdf_
veterán

Tessek bekapcsolni azt a nyomorult live histogramot, azert van. Ha bekapcsoltad volna, lattad volna, hogy ezpoziciokorrekcio kell neki. Jobb oldalt az a nagy uresseg, az a te problemad:

[ Szerkesztve ]

(#49873) kovisoft válasza pibácsi (#49871) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem alapvetően nem a kontraszttal van a baj, az már csak következménye az alacsony expozíciónak. Ezért én alapvetően nem állítanék a kontraszton, hanem inkább a helyes expozícióra törekednék. Ha van hisztogram megjelenítés a gépben, az segíthet ebben. Ill. próbálkozni lehet még a különböző expozíciós módokkal is (mátrix, középre súlyozott, spot, expozíció lock, ha vannak ezek).

Én azért azt meggondolnám, hogy (mint írod) automatikusan minden képet tényleg áteresszek-e egy kontraszt-széthúzáson. Ha egyébként maga az expozíció helyes, akkor egy kontrasztszegény témáról (mint pl. ködös táj) általában kontrasztszegény képnek is kell születnie. Ellenkező esetben természetellenesnek fog hatni.

(#49874) pibácsi válasza asdf_ (#49872) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia asdf!
Az XZ-2-nél van lehetőség live histogrammra. Igazad van, hogy kellene használni. Ebben az esetben ahogy írtam is inteligens automata módban készült a kép, mivel gyorsan kellett, mert a madárka elrepült volna. Viszont amúgy én nem szoktam meg a histogram használatát, az eddigi gépemen egyiken sem volt, így majd mostmár hallgatva a tanácsodra odafigyelek. A NERO is ezt a jobb oldali részt szünteti meg, mivel ott is histogrammal dolgozik. Egyébként van lehetőség az XZ-2-n a kész kép histogram elemzésére is. Meg kell tanúlnom a használatát. Köszi a válaszodat. Egyébként ez az ablak melyik programból való, vagy egyedi elemző?

Üdv. Pibácsi.

(#49875) pibácsi válasza kovisoft (#49873) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia kovisoft!
Az előző asdf_-nek adott válaszomban írtam, hogy van a gépen live histogramm megjelenítés, úgyhogy igazad van, ezt alkalmazni kellett volna, de ahogy korábban írtam, ez egy inteligens aut. módban fényképezett kép. Azon talán csodálkozok, hogy maga az automata nem állítja be helyesen, dehát ez ilyen. Amúgy ismerkednem kell a histogramm figyeléses fényképezéssel, eddig még ezt nem alkalmaztam. Köszi a jótanácsokat. Ez az automatikus áteresztés egy köztes megoldás, csak azért gondolkodom rajta, ha nincs időm a képek egyenkénti kidolgozására. A leírt példád egyébként tényleg jó és igaz.
Köszi a választ.

Üdv. Pibácsi

(#49876) sideburns válasza pibácsi (#49874) üzenetére


sideburns
aktív tag

[link]GIMP

(#49877) pibácsi válasza sideburns (#49876) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi, GIMP-em van is, bár nem szeretem.

Ü. Pibácsi

(#49878) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Panasonic FZ200 ashoz lehet kapni utángyártott vakut, vagy egyáltalán vakut?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#49879) Tin_Shield válasza Moonwolf (#49878) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az FZ200-on a 4/3-os külső vakut tudsz használni, értelemszerűen a Panasonic és a Olympus rendszervakuk tökéletesen működnek (az Oly FL36 viszonylag gyakran előfordul használtan is). A Metz, a Nissin és a Yongnuo is gyárt ilyen papuccsal vakut.

(#49880) Moonwolf válasza Tin_Shield (#49879) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ha esetleg tudnál egy olcsóbbat linkelni azt nagyon megköszönném. :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#49881) Tin_Shield válasza Moonwolf (#49880) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Talán ez a kis Metz a legolcsóbb itthon. Ha komolyabbat szeretnél és nem túl sürgős a zindex 4/3 adok-veszek topikból 25-30e körül használt Olympus FL36.

[ Szerkesztve ]

(#49882) rockyka


rockyka
tag

Sziasztok!

Főleg arculatfotózásra, ételfotózásra szeretnék venni valamilyen gépet. Főleg közelről max. 1 méterről fotóznék, állvánnyal, bevilágítással és a cél a minél részletgazdagabb képek készítése. Jelenleg még egyáltalán nem értek a fotózáshoz, de kénytelen leszek elsajátítani ezt a tudományt. Kb. 100k-m van gépvásárlásra. Milyen alternatívák jöhetnek szóba?

(#49883) Moonwolf válasza Tin_Shield (#49881) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Köszi szépen. Annyira komolyat nem akarok, a lényeg csak annyi lenne hogy legyen erősebb mint az alap vaku.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#49884) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok nagymesterek!

Elmentem az xz-10-ért... nagyon pöpecen néz ki :)

Olyan kérdésem lenne , hogy memoriakariba mit javasoltok? mindegy milyen csak magas class legyen?(ehhez kivetelesen értek csak megkerdezem hatha van amit kimondottan ehez a géphez javasolnatok) . :C :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49885) MIG21 válasza fr3ntzen (#49884) üzenetére


MIG21
tag

Én az új Fujifilm Finepix X-F1 kamrámba ezt rendeltem meg: [link]

(#49886) kismedve1982


kismedve1982
tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérem ez ügyben.
Az alábbi gépeket néztem ki, szeretném tudni, hogy melyik lenne a legjobb választás:

Canon SX700HS
Nikon S9700
Olympus SH60

Előre is köszönöm a segítséget!

(#49887) fr3ntzen válasza MIG21 (#49885) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#49888) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Ajánlásotokra megvettem a feleségemnek az Olympus XZ-10-et karácsonyra. Az vele a gondunk, hogy hülyebiztos, tehát AUTO-módban nem villan a vaku. P-ben, vagy más módokban igen, de AUTO-ban egyáltalán nem. Nincs letiltva, és ki is ugrik a géptestből, de nem villan. Emiatt sok elmosódott, és/vagy egekig emelt ISO-s agyonszemcsézett képet készített a nejem. Én csak akkor szembesültem a hibával, amikor PC-re tettem és megnéztem a képeket. Az AUTO-mód emiatt gyakorlatilag nem használható, pedig az asszonynak az lenne a legjobb.

Mi lehet ennek az oka? Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49889) vond válasza liszi70 (#49888) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mi hiányzik a P módból, ami megvan az AUTO módban?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49890) liszi70 válasza vond (#49889) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például az, hogy AUTO-módban se ő, se a gyerekek nem tudnak károsan elállítani semmit. Erre van kitalálva. Természetesen miután észleltem a hibát a képekből, P-re tettem, így működik, de mégiscsak fennmarad a kérdés, vajon mi az oka, hogy használhatatlan lett az AUTO-mód a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#49891) vond válasza liszi70 (#49890) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem.

Nem tudom, miért tiltja így a vakut automata módban. Pedig ez lenne az egyik legfontosabb. Ha megköveteli a kevés fény, és beállítod, akkor használja.

Menüt, leírást gondolom végigböngészted.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49892) mrmarkus válasza liszi70 (#49890) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem hibás az auto mód. Ez a beállítás a nagyon kezdők részére lett kitalálva.
A vaku használata viszont számos helyen tilos (pl múzeumok), így elkerülhető az automatikus villogtatás.
A tudatosan fotózók viszont már alapvetően kell, hogy tudják kezelni a gépet s illik megismerni annak kezelését és beállításait...

Freedom of Information

(#49893) liszi70 válasza vond (#49891) üzenetére


liszi70
nagyúr

A leírásban nem találtam erre megoldást, és más gépeknél sem tapasztaltam ilyet. Már tízszer végigmentem az auto-mód beállításain, nem találok erre menüpontot.

XZ-10 tulaj tudna konkrétan válaszolni, hogy nála is így működik az AUTO-mód? Tök sötét szobában sem villan a vaku? :F

Tudatosan nem hiszem, hogy ilyen, szóval vagy én nem állítottam be jól valamit (de mit lehetne ehhez AUTO-módban beállítani ugye), vagy csak simán hibás a gépünk.

Esetleg szoftverfrissítés? Azt hogy is kell? :B

(#49892) mrmarkus

Na, most olvaslak. :) Szóval szerinted ez direkt ilyen? Háááát....... nem tudom, hogy ez jó-e, de legalább megnyugszom, hogy nem hibás a gépünk. Marad a P-mód, meg némi ismeretanyag-átadás a zasszonynak és gyerekeknek. :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49894) liszi70 válasza mrmarkus (#49892) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, még valami. Akkor viszont azt nem értem, hogy ha auto-módban alapból tiltva van a vaku, akkor miért marad Auto (tehát be) és Tiltva (tehát ki) menüpont a vaku-beállításoknál? :F Mert ezek ott vannak AUTO-módban is.

[ Szerkesztve ]

(#49895) mrmarkus válasza liszi70 (#49894) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezt a gépet konkréten nem ismerem, tehát neked kell próbálgatnod. Nézz utána a dolognak és a gyakorlatban is próbáld ki. Ha valóban úgy van, ahogyan leírtad, akkor lehet hardveres hiba is...

Freedom of Information

(#49896) fireman123 válasza liszi70 (#49893) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

Kipróbáltam a feleségen XZ-10-sén ....teljesen tök sötétben nekem villan (de csak ha tényleg nagyon sötét van), ....gondolom amikor már nem tudja az iso-t tovább emelni akkor aktiválja a vakut
Én az alábbiakat állítottam csak: felső tárcsa "iautó" módra állít, majd a hátsó tárcsán vakujel benyom és itt autora állít.... (itt csak auto és vakutiltás opció van)

A tök sötétet ruhaszekrényben állítottam elő :C ...bedugtam a gépet a kabátok közé és ott vakuzott

[ Szerkesztve ]

(#49897) mrmarkus válasza liszi70 (#49894) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Olvasgattam kicsit a témában. A vakunak fel kellene nyílnia autó üzemmódban is, ha a menüben engedélyezve van a vaku auto mód használata...

link

22. oldal

Freedom of Information

(#49898) fireman123 válasza mrmarkus (#49897) üzenetére


fireman123
őstag

felnyílik a vaku, de csak akkor villan ha "nagyon sötét van" ....amíg tud más beállítással variálni, addig azt erőlteti (pl. iso emelés).....úgy tűnik, hogy csak végső esetben aktivál a vaku, amikor már nincs más ....így viszont ha van egy kis fény akkor tényleg hangyás képek lesznek a magas iso miatt....
El kell felejteni az auto módot ...kipróbáltam: "P"-nél már sokkal-sokkal hamarabb működésbe lép a vaku, ha engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#49899) liszi70 válasza fireman123 (#49896) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"A tök sötétet ruhaszekrényben állítottam elő"

Most kipróbáltam, ruhásszekrényben nekem is villan! :DDD De a gardróbban, ahol csak majdnem van tök sötét, mert akad némi beszűrődő fény, ott nem, a franc essen bele! :D OK, köszönöm hogy kipróbáltad, így már látom, hogy nem az én gépem rossz, hanem ez így van kitalálva. Szerintem ez így nem jó koncepció, mert ISO 3200-on már használhatatlanul szemcsés a kép, de ez van.

(#49897) mrmarkus "A vakunak fel kellene nyílnia autó üzemmódban is"

Persze, írtam is hogy felnyílik, csak nem villan. :)

(#49898) fireman123 "....amíg tud más beállítással variálni, addig azt erőlteti (pl. iso emelés).....úgy tűnik, hogy csak végső esetben aktivál a vaku, amikor már nincs más ....így viszont ha van egy kis fény akkor tényleg hangyás képek lesznek a magas iso miatt...."

Így ahogy mondod. Tényleg el kell felejteni az auto-módot, pont az alapfunkcióját nem látja el.

[ Szerkesztve ]

(#49900) erzol válasza liszi70 (#49899) üzenetére


erzol
őstag

Nem lehet úgy "becsapni" a gépet, hogy kicsi maximum iso limitet adsz meg neki, és ez által hamarabb induljon a vaku?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.