Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) fireman123 válasza liszi70 (#49899) üzenetére


fireman123
őstag

nincs mit ...barátkozzatok meg a "P"-vel mint "alternatv auto".val :K , ott az iso-t is lehet fixre állítani, max. még elfogadható értékre és nem emelgeti a végletekig, hanem hamarabb jön a vaku beltérben ...próbálgatni kell

(#49902) fireman123 válasza erzol (#49900) üzenetére


fireman123
őstag

éppen ezt írtam, de ezt csak "P"-nél lehet ....."auto" módban nem

[ Szerkesztve ]

(#49903) liszi70 válasza fireman123 (#49901) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze, marad a P, annál rendesen működik az automatikus vaku. (Remélem az asszony nem állít el semmit, de azért illúziókba nem ringatom magam, mert bármire képes. :D)

Örülök, hogy megértettem miről van szó és nincs bennem az agyrágó bogár, hogy hibás a gép.

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#49904) athomi válasza fireman123 (#49898) üzenetére


athomi
veterán

"úgy tűnik, hogy csak végső esetben aktivál a vaku, amikor már nincs más"

Az a fránya energiatakarékosság. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49905) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

50. ezer környékén keresek fényképezőt.
Elsősorban saját termékeimről szeretnék képeket készíteni, valamint jó lenne ha 4-5 perces videót is tudnék csinálni.

Ezeket találtam a neten:

SONY DSC-H300
SONY CyberShot DSC-H300B
Canon PowerShot SX510 HS
Canon PowerShot SX400 IS
SAMSUNG EC-WB1100

Mi a véleményetek?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#49906) vond válasza oleandro (#49905) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olympus XZ-10, ha még találsz valahol.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49907) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

20 ezer forint körül milyen használt gépet vennétek? Úgy általában mindent fotózni kellene, családi események, stb. Van valami ötletetek hogy ennyiért mi a legjobb?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#49908) pibácsi válasza liszi70 (#49888) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia liszi70!
Igen, találkozott. Pl. én. Én XZ-2.őt vettem novemberben, de mint tudjuk az XZ-10 a kistestvére ennek. A szoftver ugyanaz. Én oldalakkal ezelőtt leírtam ugyanezt a jelenséget és még pár másikat is. Sajnos ez nem az a gép, amit elő lehet kapni és aut. módban máris fényképezni. Az aut. módban a vaku rapszódikusan működik. Nem tudtam rájönni hogyan szereti. Ugyanakkor tényleg a "P" és a többi módban múködik.
A másik, hogy bármilyen módban az aut.WB (fehéregyensúly) szintén rapszódikus. Hol pirosas, hol kékes, hol jó. Attól függ, talál e valamilyen semleges színt és egyáltalán mekkora a fény. A kompakt izzókat nem szereti. A legjobb választani valamelyik fix beállítást, vagy a három kézi beállítás valamelyikét kell beállítni..A vakuhoz pl. nem mindegy milyen WB-t rendelünk. Azt tudom tanácsolni, hogy előzetesen jól át kell nézni a menűrendszert és beállítgatni a pontokat és csak utána kell vele dolgozni. Még utána is lesz bőven meglepetés. A digitális nagyítást nem ajánlom csak közel módban, vagy erős fényben, napsütésben, mivel kiemeli a zajt. Általánosságban hajlamos zajos képeket készíteni, ha nincs elég fény, mivel hamar megemeli az ISO-t. Egyébként készítettem egy részletes saját tesztet, ha gondolod privibe elküldöm. Több dolgot megírtam az Olympus szervíznek is, de nemigen mondtak értelmeset, csak hogy küldjem be a gépet.
Azóta szokom. Azt tudom alapban tanácsolni, hogy a belső képeket minimum "P" módozatban alapbeállítással (ha nem szerettek bíbelődni a beállításokkal) és derítő vakuval kell készíteni. A vakut megemelni +0.3-ra, de lehet, hogy több kell. Szórakozni kell pár kisérleti képpel. Amúgy tényleg a "P" módot (vagy "A") érdemes alkalmazni, ha nincs különösebb cél. Arra vigyázni kell, hogy nagyon sok a beállítási lehetőség, el lehet veszni benne.

Üdv. Pibácsi

(#49909) pibácsi válasza liszi70 (#49903) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Még annyit, hogy amennyiben jól beállítgattad a gépet pl. "P" állásban, akkor a "C1" módozatban el lehet menteni a beállításokat és utána csak arra kell átkapcsolni és beáll a mentett állapotba. Bár itt is lehet szabadon állítgatni dolgokat, de nem felejti el az alapbeállítást, ha átváltok, majd ismét visszaváltok.

Ü. Pibácsi

(#49910) liszi70 válasza pibácsi (#49909) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm a tapasztalataidat és tanácsaidat!

Igen, érdekelne a teszted, várom priviben.

Üdv!

(#49911) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv!

Megvan az lx7, örülök, hogy mellette tettem le a voksomat nektek köszönhetően! Szeretnék hozzá vásárolni egy automata lencsevédőt, valamint egy "filtert" ami magát az objektívet védi. Hol találok ilyet idehaza? Ha reménytelen akkor külföldi bolt is jó, csak segítsetek mit kell néznem! Köszönöm!

(#49912) Novics


Novics
senior tag

Üdv mesterek!

Egyik kollégám szeretne fényképezőt venni 180 ezres felső határral. Amolyan kirándulósnak, gyereket fényképezősnek, néha videózósnak, kiskutyamódban. Nikont ajánlottak neki, de én inkább egy csúcskompakt felé tereltem. Azokhoz még annyira sem értek, mint a csereberélgetősökhöz, így most a segítségeteket, útmutatásotokat szeretném kérni.
Csakis új jöhet szóba. (Bár azért ha van valami lényegesen jobb használt ajánlat, akkor talán kapható rá.) Zoomos. Gyors fókusz sem árt. Azt hiszem nagyjából ennyi.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#49913) jjeahh válasza Novics (#49912) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha a videó fontos, hogy a lehető legjobb legyen, akkor panasonic lx7, ha meg nem olyan magasak a videós igények, akkor olympus stylus 1, esetleg fuji x10, x20 vagy x30, nem tom a régebbi modellek kaphatóak-e még.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49914) pibácsi válasza liszi70 (#49910) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia liszi70!
Ez elég hosszú szöveg, úgyhogy e-mailban tudom elküldeni, mert itt nem lehet csatolni. Légy szives egy e-mailt adni nekem privibe.

Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#49915) stracker06


stracker06
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Két rövid kérdésem lenne:

1. Egy optika tele állásban "nyújtott" fényerejénél mennyit számít a 0,1-es különbség? Van érzékelhető különbség mondjuk a 2.9 és a 3.0 fényerejű között?

2. A második kérdésem ugyanaz, mint az első, csak a szenzorméretekre vonatkozóan. Okoz látható változást, ha egy gép szenzormérete 2,3" helyett 2"?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49916) Novics válasza jjeahh (#49913) üzenetére


Novics
senior tag

A pana jpg gondolom itt is csak pana jpg. A videóra azt mondta, hogy fullhd legyen, de nem akar filmet forgatni. Pár perces kis film a gyerekek szerepléseiről, nyaralásról. Szerintem a YT minőség kb elég lehet.
Amúgy én is ezeket néztem kb pont. Videóban a fuji vagy az oly a jobb?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#49917) jjeahh válasza Novics (#49916) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milc fronton az oly picivel jobb szokott lenni asszem videóban, kompakt fronton is gondolom ugyanez a helyzet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49918) silboy válasza pibácsi (#49914) üzenetére


silboy
aktív tag

Szia!Ha lehetséges,én is kérnék ebből a tesztből.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#49919) scarabaeus válasza stracker06 (#49915) üzenetére


scarabaeus
őstag

1. Pl. olyan 7%-kal hosszabb záridő. Elhanyagolható.
2. Ezek, gondolom, reciprok értékek, azok a szokásos 1/2.3", 1/2". E két szenzor területe között is nagyjából az előző arány áll fenn.

Ha a fókusztávolság, szenzor felbontás, szenzor technológia stb. egyező, ezek nem jelentenek már nagy különbséget.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49920) stracker06 válasza scarabaeus (#49919) üzenetére


stracker06
aktív tag

Köszönöm a választ, viszont közben eszembe jutott még valami:

Van két gép, a szenzorméretük és szinte minden más tulajdonságuk azonos, viszont az egyik felbontása 4-5 mp-lel nagyobb a másikénál. Ebben az esetben érdemesebb a kisebb maximális felbontással rendelkezőt választani az azonos méretű szenzorra zsúfolt több megapixel miatt bekövetkező képminőség romlás miatt? Vagy ez a különbség is elhanyagolható?

A szenzorok fényerősségét tekintve mi az a legkisebb különbség, amely már látható minőségi változást, okoz, amely már nem csak elhanyagolható mértékben befolyásol?

+ Most látom, hogy hülye voltam, az előző hozzászólásomban nem a tele állásban, hanem a nagylátószögűben észlelhető különbségre voltam kíváncsi. Itt is ugyanez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#49921) scarabaeus válasza stracker06 (#49920) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ugye, mihez képest a plusz 4-5 :) De ha ugyanolyan fejlett mind a kettő, akkor az egyik zajszintje, a jelhez képest, nő, igen. 1:1 nézetben, az egyes pixelsite-ok területével arányosan (ugyanolyan fejlettségű technika esetén), de egészében viszont a részletesség nő. Sok összetevős dolog, konkrét képeket egyszerűbb összevetni.
Szerintem kb. azok a különbségek, amelyek már a skálákon is különválnak, 1/3-1/4 különbségekkel növekednek skálák. Egyszerű összevetés (csak a rekeszértékeket kitöltve a How many stops.
(Szenzorméretre meg valamelyik táblázat)
Az az előbbi elhanyagolható különbség pedig telében és nagylátóban is elhanyagolható.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49922) stracker06 válasza scarabaeus (#49921) üzenetére


stracker06
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

SFm™

(#49923) Gstyler


Gstyler
senior tag

Firmware frissítés érkezett a Stylus 1-hoz.
Aki regelte a gépet az már kapott róla értesítést, de hátha valakinek jól jön az info.

(#49924) curgan


curgan
csendes tag

Szevasztok!
Sajnos a napokban kezdtem kompakt gép után nézni, és az egyöntetű vélemény ellenére, hogy a olympos xz 10-es a bestbuy jelenleg, ez már nem kapható magyarországon. Érdemes ebay-ről rendelni (japánból) egy ilyen készüléket(kb 56 postával), vagy a használt olympos xz-1-est válasszam magyar menüvel használtan 50 ezerért?

[ Szerkesztve ]

(#49925) curgan


curgan
csendes tag

Vagy sylus 1-es 60 ezerért?

(#49926) zsírsámán válasza curgan (#49925) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Tudnál küldeni a stylus-1 ről 60-ért egy linket? :R

(#49928) asdf_ válasza curgan (#49924) üzenetére


asdf_
veterán

Tegnapelott meg lattam egy fekete(!) fel eves xz-10-et itt az apron. Japanbol semmikepp, mert EU-n kivulrol jovo cumot jol megfogja a vamhivatal es nyersz vele vagy 27% afat egybol meg 2 ropi ugyintezesi dijat.

(#49929) curgan válasza asdf_ (#49928) üzenetére


curgan
csendes tag

Én nem találok ilyet az aprón. Esetleg vki nem tud eladót?

(#49930) asdf_ válasza curgan (#49929) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor rosszul nezed :) http://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-10_1 Magyar, normalis boltbol szarmazo legyen, es legyen hozza Olympus-os garjegy, arra figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#49931) curgan


curgan
csendes tag

Esetleg Olympus PEN E-PL sorozat használtan? Ebből melyiket?

(#49932) .: JuSzT :. válasza curgan (#49931) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

PL5

(#49933) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Milyen gépet érdemes családi képek készítéséhez venni maximum 60 forintért?
Egyet néztem: Canon PowerShot SX510 HS. Ez vagy lenne jobb ebben az árban?
Válaszokat előre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49934) kovisoft válasza Zaji (#49933) üzenetére


kovisoft
őstag

Szólj, ha bármilyet találtál 60 forintért! ;]

(#49935) Zaji válasza kovisoft (#49934) üzenetére


Zaji
őstag

Bocsánat, ott a pont. 60 ezer forintért.

(#49936) Gstyler válasza curgan (#49925) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ha találsz 60ért, akkor vedd meg :)

(#49937) Zaji válasza Gstyler (#49936) üzenetére


Zaji
őstag

Jó, lépjünk túl rajta. Inkább javaslatokat várok.
Köszönöm.

(#49938) Gstyler válasza Zaji (#49937) üzenetére


Gstyler
senior tag

Nem neked ment, easy ;)

(#49939) Zaji válasza Gstyler (#49938) üzenetére


Zaji
őstag

Most látom. :) Sorry

(#49940) Gstyler válasza Zaji (#49939) üzenetére


Gstyler
senior tag

Zaji: Az SX510 egyébként szerintem nem ajánlott az alacsony fényerő miatt, hacsak nem ragaszkodsz a távcső funkcióhoz.
Nézd meg az összefoglalót (klikk egy centivel feljebb) és ott lehet, hogy találsz kedvedre való és fényerősebb gépet.
Egyébként a legtöbben az XZ10-et ajánlották eddig. Az ultrazoomokat a kis szenzor+rossz fényerő miatt senki nem ajánlja.

MÁS :

Lenne egy Olympusos kérdésem. Az Oly Viewerrel, hogy tudom megoldani a szelektív színtelenítést? :R
Sajnos a masina alapból nem tudja ezt az általam kedvelt effektet.

[ Szerkesztve ]

(#49941) Zaji válasza Gstyler (#49940) üzenetére


Zaji
őstag

Megnéztem az összefoglalót, de amit Te is ajánlottál az már nem kapható a többi nem fér bele 60 ezerbe. :U

[ Szerkesztve ]

(#49942) Tin_Shield válasza Zaji (#49941) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez van. Sajnos a gyártók kifuttatják ezeket a gépeket, 100e alatt maradnak hangyafaxnyi szenzoros és feketelyuk optikás rettenetek. Ha kompakt kell marad a használtpiac vagy külföld.
Illetve 60e környékén egy-két generációval ezelőtti MILC is megcsíphető használtan. Vagy kis szerencsével Nikon1 J1(J2), Samsung NX Mini kitbe bele lehet futni itt-ott.

(#49943) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na hali

annak ellenére hogy szidtátok csak megvettem a polaroid 2132-est :D végül is jó árban 7,5k ennyit szerintem megért, mivel még kompaktot se kapni ennyiért, viszont van egy érdekes dolog, hogy nappal szemben voltam és vízszintes csíkok lettek a kijelzőn, ami végül nem lett benne a fényképbe de kicsit zavaró, ez mitől lehet?

Xbox One: bandymnc

(#49944) kovisoft válasza bandi0000 (#49943) üzenetére


kovisoft
őstag

CCD-s készülékeknél (nem tudom, ez olyan-e) akkor szokott ilyen csík keletkezni, ha túl erős a fény, és túlcsordul az elektronika, mivel soronként (vagy oszloponként) olvassa ki a jelet. A kész képen gondolom, azért nincs, mert a helyes expozíció miatt már nem került annyi fény az érzékelőre, mint korábban a keresőre.

(#49945) bandi0000 válasza kovisoft (#49944) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez nem CCD hanem CMOS ha nem keverem mással, de ez akkor nem hiba elvileg ugye?

Xbox One: bandymnc

(#49946) kovisoft válasza bandi0000 (#49945) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha CMOS, akkor passzolom, az nem soronként van kiolvasva, ott elvileg nem kellene ilyen csíkozást okozzon a túlcsordulás. De ha a képen nincs rajta, akkor szerintem ne aggódj emiatt.

(#49947) bandi0000


bandi0000
nagyúr

kovisoft: Mind1, minden esetre köszönöm

amúgy érdekességképp csináltam képet vele és a 20 megapixeles Z1C-mel, hát azért kiütközik a különbség még ha nem is dicsérték annyira ennek a polaroidnak a dinamika tartományát

polaroid

Z1C

amúgy hogy van ez a szenzorméret? minél nagyobb annál jobb? Ennek elvileg 1:3.1-es létezik ez?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#49948) rsa4c válasza bandi0000 (#49945) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Nem hiba, mivel CCD-s a gép. Ez onnan tudható, hogy
- produkálja a képeden illusztrált csíkot erős fényforrás esetén
- nem tud full HD videót
- benne van a kézikönyvében: [link]
A szenzorméretekről a téma-összefoglalóban találsz szemléltető képet.

(#49949) bandi0000 válasza rsa4c (#49948) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi a képeket látom csak nem értem most az enyém mekkora? Meg jónak számít? Jó vétel volt 7 ért? Láttam nem jók róla/ márkáról a vélemények de csak jobb egy olcsóbb kompaktól

Xbox One: bandymnc

(#49950) rsa4c válasza bandi0000 (#49949) üzenetére


rsa4c
csendes tag

A tiéd 1/2.3", tehát a képen a legkisebb. 7 ezerért nem rossz üzlet, ha nincs hibája. Persze a képminőség olyan, amilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.