Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) mzx válasza FіkuszKukіsz (#22899) üzenetére


mzx
senior tag

sorry és köszönöm.

(#22902) mzx válasza CPT.Pirk (#22900) üzenetére


mzx
senior tag

Értettem, főnök! :D
Köszönöm a válaszokat. :)

(#22903) Vladi válasza CPT.Pirk (#22900) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyi köze van hozzá, hogy maga is linux. :D

Persze sokat vitatkoznak, hogy linux -e vagy sem, de alapvetően egy linux alapú disztró.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22904) F34R válasza LógaGéza (#22894) üzenetére


F34R
nagyúr

ahhoz semmi..

(#22896) mzx

persze a BSD-k. Annyi mondjuk ezekre is igaz hogy inkabb nix-re hajaz es kicsivel masabb mint a linux.
Volt akinek jobban tetszett ez a filozofia es a linuxot otthagyta. Szamomra meg mindig tobb szolgaltatast nyujt mint a BSD-k.

(#22905) mzx válasza F34R (#22904) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a választ neked is. :)

(#22906) BoB válasza mzx (#22905) üzenetére


BoB
veterán

Ha kísérletező kedvedben vagy, nézd meg a PC-BSD-t. Könnyen telepíthető - használható a BSD-k között.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22907) mzx válasza BoB (#22906) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi, de csak úgy általánosságban érdekelt, milyen oprsz-ek léteznek még PC-re, mivel többnyire csak win-ről, linux-ról, meg mac-ről hallani. :)

(#22908) LógaGéza válasza mzx (#22896) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amúgy miért hackelt egy rendszer, amibe 1 darab kext/driver kell, hogy rendesen működjön, megfelelő hardveren? Nekem a gépemen csakis OS X van, nincs más rendszer. Jövőhéten jön meg az új VGA-m, és ha minden összejön, akkor teljesen Vanilla OS X-et tudok futtatni - ez nem hiszem, hogy hackelt lenne...

F34R

Több cikkben is olvastam, hogy azért van hiány a 280X-290X-ekből, mert nagy számban veszik a Bitcoin bányászok. Ahogy ez elindult, elkezdett fejlődni a Linux AMD támogatása - kétlem, hogy nincs kapcsolat a kettő között... Esetleg csak én gyártok összeesküvés-elméletet itt? :B

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22909) CPT.Pirk válasza Vladi (#22903) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát jah. Most pl. tervezek szerezni FirefoxOS-es telefont, az alatt is Linux kernel fut. Felette viszont egy HTML5 körül forgó rendszer, szal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22910) F34R válasza LógaGéza (#22908) üzenetére


F34R
nagyúr

mint multkor is irtam normal hardverrel nem lehet bitcoint banyaszni, szerintem ez csak ujabb marketingfogas. viszont annak orulok hogy amd kezdi osszekapni magat, mert akkor mar elgondolkozok egy APU vasarlasan valamikor.

#22909) CPT.Pirk

ezt lesd meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22911) CPT.Pirk válasza F34R (#22910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Komoly, tudni lehet róla többet is?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22912) F34R válasza CPT.Pirk (#22911) üzenetére


F34R
nagyúr

egyelore nagyon sokat meg nem [link] [link]

(#22913) Rimuru


Rimuru
veterán

Én egy "igazi" Linuxot szeretnék telefonra, jó lenne ha lehetne értelmes hardvert venni és olyan szoftvert rakni rá amit akarok (mint PC esetén). A KDE-nek is van/volt tablet UI projektje.

Meg is van mire emlékszem: Plasma Active

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#22914) MacCaine válasza mzx (#22907) üzenetére


MacCaine
őstag

Minix.

Haiku.

[ Szerkesztve ]

(#22915) Nowhereman válasza MacCaine (#22914) üzenetére


Nowhereman
őstag

Inkább ne tápláld a kiváncsiságát, mert van még AROS, Kolibri meg FreeDos, és max az utolsóhoz tudnék ém is csak hozzászólni...

De ha már Debian az is van Linuxon kívül BSD és Hurd kernellel is...

Utánam a kondenzcsik!

(#22916) MacCaine válasza Nowhereman (#22915) üzenetére


MacCaine
őstag

Hadd kísérletezzen, ha ahhoz van kedve. :)

(#22917) BoB válasza MacCaine (#22914) üzenetére


BoB
veterán

Ez a Minix amúgy lehet tök jó lenne, csak hát ugye nem terjedt el. Ezen a videón maga Andrew S. Tanenbaum mutatja be mennyire megbízható. VGA driver crash? Nem gond a rendszer magátóll helyreáll másodperceken belül.

Ez a rendszer ugye mikrokernel-t használ, míg a linux monolitikus. Ezen vitáztak anno Linus-al, előbbi faszi véleménye szerint monolit. kernelt használó rendszernek nincs jövője mondta.

Csak hát lehet jobb a mikro megoldás ha éppen nem terjedt el...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22918) tvamos válasza BoB (#22917) üzenetére


tvamos
nagyúr

20 eve a Linux sem volt elterjedt... Gondolom, ez valtozhat. De nem tudom en, miert pont a linux...
Regen a cegnel AIX-et hasznaltunk. Az nagyon f@sz@ volt. Nem volt ez a pocsoles, mint most a Windows bla-bal 7 bla-bla XP bla-bla 64-bit kompatibilis bla-bla / nem bla-bla ossze-vissza leakados losz@rral! Es vegul eljutottunk oda, hogy a "draga" IBM work station-ok helyett DELL-ek vannak, amik ugyan olyan dragak, csak mindenfele jott-ment IT-sek is "ertenek" hozza...moszt megb...sza a kiskutya, ugy nem mukodnek a gepek. Azert az AIX-es IBM-ek nem alltak ki kekhalalozni sosem! De hulye is ez a vilag!
Amugy le a kalappal a jo IT-sek elott! :R Jo lenne egy par nalunk a cegnel is! Ha donteshelyzetbe kerulne!
En "sajnos" csak egy villanymernok vagyok, kiraz a hideg a win/lin installalastol! Inkabb kergetem a MOSFET-eket... Meg a sinus hullamokat! Kinszenvedes azon vergodni, hogy akkor elobb az IGP driver (?) utana a mittudomenmi driver? Vagy zart? Nyilt? Melyik disztro?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22919) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Problémám a következő, a szerveremen fut egy openmediavault(debian alapú), felraktam a ownclud plugint. Ha belső ipről akarom elérni működik a webes felülete, de ha valai.dyndns.org/owncloud címet írombe nem megy.
Vajon azért mert olyan portot használna ami nincs engedélyezve, vagy egy másik már használja ugyan azt.
Az apache-ban hol találom, hogy melyik program melyik portot használja?

Köszönöm a választ! :R

(#22920) MacCaine válasza cekkk (#22919) üzenetére


MacCaine
őstag

Apache-ban? :F Terminálban netstat -antp illetve netstat -anup.

(#22921) cekkk válasza MacCaine (#22920) üzenetére


cekkk
veterán

nem vagyok benne ezekben a webes dolgokban, hogy melyik programhoz/könyvtárhoz hol van hozzá rendelve a port :B

(#22922) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!
Használta már valaki ezt az os-unistaller-t? [link]
Próbálgattam több distrot is WIN7 lecserélésére és a legjobban a MINT 16/64 Cinnamon vált be és ezt szeretném meghagyni. Ezzel a programmal meg lehet oldani a másik Linux illetve a WIN7 uninstallját úgy, hogy a MINT működjön csak problémamentesen? A 2 Linux distro a home- t közösen használta, gyakran átvették egymás beállításait is, emiatt aggaszt a dolog kissé. :F Tudnátok ebben segíteni?

(feltettem már e kérdést 2 napja a Nagy Linux Topic- ba is, de az most Nagy Memória Topic- ká alakult) :C

(#22923) kispx válasza ubyegon2 (#22922) üzenetére


kispx
addikt

Link lemaradt.

MIért nem formázod át csak a többi os particióját? (Feltéve ha a grub nem a másik Linux rendszeren van)
és egy grub-update.

[ Szerkesztve ]

(#22924) Rimuru válasza ubyegon2 (#22922) üzenetére


Rimuru
veterán

És mire jó ez az os-uninstaller? :F Törlöd a másik kettő OS partícióját és nem lesz többé. :DDD Arra figyelj hogy jelenleg hol van a boot, ha nem azon amit szeretnél meghagyni akkor azt kell majd rendbe rakni.

Vigyázat, csalok!

(#22925) MacCaine válasza cekkk (#22921) üzenetére


MacCaine
őstag

Programhoz általában valami beállítással tudsz portot társítani (valami konfig fájlban mondjuk).

Az összes nyitott portot a gépeden meg a fenti parancsok terminálba gépelésével tudod megnézni (rootként).

(#22926) ubyegon2 válasza kispx (#22923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
Tényleg lemaradt a szöveg másolása miatt. :)
No, pont ez a GRUB kérdés izgat főleg, mert elég disztrót kipróbáltam ahhoz, hogy fogalmam se legyen, melyik volt az utolsó. Terminálban meg nokedli vagyok eléggé. Ráadásul a MINT 16 dvd- t külcsönadtam. MINT 13 lemezéről is megoldható lenne a GRUB2 visszarakása valami egyszerűbb módon? :F

kispx, colomb2
Mindkettőtöknek köszi, indulásnak jók az 5leteitek.

Ja, még ott van, hogy a Debian is állíthatott be dolgokat a home- ban, amit most a MINT használ! :K

[ Szerkesztve ]

(#22927) Nkboy válasza ubyegon2 (#22926) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha a Mint 13 live CD akkor igen.

Grub újratelepítése: Szerintem ez elég egyszerű.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22928) ubyegon2 válasza Nkboy (#22927) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Live szerencsére! Egyszerűnek tűnik tényleg. :Y Főleg, ha használt már az ember terminalt.
Azért köszi!
Terveztél már 4 sarokszelvény megadása alapján egy gyakorlat térképellátását Gauss- Krüger vetületben 1: 25000 ma.- ban? No, ez az egyszerű dolog! Szerintem.

(#22929) Jim-Y válasza ubyegon2 (#22928) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát ha már vetted a fáradtságot és feltettél x linuxot akkor szerintem nem azt a pár egyszerű terminálos parancsot kéne megspórolni ami utána egyszerűbbé tenné az életed..

(#22930) Nkboy válasza ubyegon2 (#22928) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hogyne terveztem volna! Gyerekjáték! :B :DD :Y

Olvasd át a linken található részt, hidd el nem olyan veszélyes.

Hirtelen soknak tűnik, de ha a megjegyzéseket kitakarod, akkor csak ennyi:

mount /dev/sdaX /mnt
mount --bind /dev/ /mnt/dev
chroot /mnt
grub-install /dev/sdX
umount /mnt/dev
umount /mnt

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22931) ubyegon2 válasza Jim-Y (#22929) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, de nem vágom a terminálos operálást sajna, a MINT úgy megy 2-3 hete, hogy nem is tudom, van- e benne terminal és ez tetszik benne a mezei felhasználónak, aki áttérne WIN7- ről, mert a régi gépe qrvára lassú. Így aztán nem fáradtság volt, hanem élmény a Linux-ra való áttérés, bár a Debian Wheezy azért jól megízzasztott, ott nagy nehezen használtam a terminalt. Ha rákényszerülök, itt is fogom használni, de nem attól lesz 1xűbb az életem, hanem a terminal használat nélküli szuper Linux- tól! :R (de azért pontosan értem, amit szofisztikáltan fejemre olvastál) :) :Y

(#22932) ubyegon2 válasza Nkboy (#22930) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztos voltam benne! :) Igaz 2003 óta UTM vetület van, de Neked ment GK- ban is. :R
Ez a zanzásított változat már szimpibb kissé, tényleg köszi a fáradozásodat! Ez a kitakarás dolog igen hasznos tud lenni. :K

(#22933) Nkboy válasza ubyegon2 (#22932) üzenetére


Nkboy
senior tag

Sikerült?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22934) ubyegon2 válasza Nkboy (#22933) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még nem próbáltam, mert előtte tesztelni akartam a hdd- t és a Linux- os HDD Sentinel- szerű programmal se fut le a short test :W , így vissza kell még mennem Win7- re a hdd tesztelés miatt. Eddig 200 Gb adatot seedeltem ntfs- ről MINT- tel, de ezeket át kéne hozni ext4- re, mert először a Win 7- től kell megszabadulnom. Túl nagy mozgatást nem akarok a hdd-n, amíg nem tiszta, hogy mennyire stabil.

(#22935) Bass


Bass
addikt

sziasztok nem nagyon ertek a linuxhoz,winen nottem fel,viszont a szuleimnek van egy regebbi gepe(atlhon2000 es 1giga ram valami gyengusz kartyaval) a winek nem futnak normalisan es olvastam h a linuxos rendszerek jol futnak regebbi gepeken,amire hasznaljak,net,filmek youtube,kepnezes es face semmi jatek,semmi szerkesztes,en feltelepitem ok hasznaljak,mit javasoltok hasznalni?

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22936) CPT.Pirk válasza Bass (#22935) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debian, Gnome Classic felülettel. Egyszer beállítod, majdlezárod a felületet hogy ne kutyulják össze, aztán nem kell hozzányúlni. 2-300MB rammal elvan, akár automata frissítést is tud, ahhoz se kell hozzányúlni közben.

A telepítés előtt olvasd el a téma összefoglalót. A Flashel lehetnek gondjaid, az a proci emlékeim szerint csal SSE1-et tud, ahhoz meg egy régebbi flash jó csak, az újabbak SSE2-t kérnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22937) Bass válasza CPT.Pirk (#22936) üzenetére


Bass
addikt

azt olvstam de van ra tuti megoldas? Vegigolvastam az osszefoglalot,azt hiszem eztfelrakom nekik,filmeg es a netestartalmak mennek rajta rendesen?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22938) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#22934) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én nem igy csinálnám :)

Ha jelenleg csak az a cél hogy a már működő oprendszer mellől le kell gyúrni a nem kellőket, akkor bootolj be azzal amit meg akarsz hagyni.

terminálba: lsblk

Itt felírod, hogy mi van felcsatolva a rendszerre (ezeket kell meghagyni !!)
kell a "/" és a "/home", (esetleg a /boot .. de hogy Te mit hoztál össze azt neked kell tudni)

aztán:
sudo grub-install /dev/sda (vagy sd(valami) ) - az a vinyó amit bootnak használsz
sudo update-grub

Ha ez megvan akkor már lehet gyalulni a többit.. mert a grub már arra mutat amit éppen most használsz.

gyalulás után egy új : sudo update-grub

(#22939) CPT.Pirk válasza Bass (#22937) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, de ez elmondható minden disztróról. Ami Linuxon problémás szokott lenni, az a natív Windowsos progik futtatása Wine-val, de ez nem érdekes most.

Nálam a nagyszülők vannak Debianon egy P4 celeronnal, meg most nagybátyám Core i5-ös gépére is ez került.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22940) Bass válasza CPT.Pirk (#22939) üzenetére


Bass
addikt

Amiket irtam ha mennek rajta az mar jo,csak a win lassu,ha telemegy szemettel osszeomlik es nincs kedvem buheralni ,javitgatni,wines dolgot nem futtatnek emulatorba,legyen rajta jo bogeszo azt slussz. De ugye a debian az magyar nyelvu?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22941) CPT.Pirk válasza Bass (#22940) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, de még egy nagy rakás nyelv szintén választható benne. Ha van elérhető internet a telepítés alatt, akkor ezt az iso-t javaslom használni: [link]

Böngészők meg ugyanazok mint Windows alatt, csak itt a Firefoxot Iceweaselnek hívják. Egyébként szerintem próbáld ki Windows alatt egy virtualboxban a rendszert, mielőtt élesben felrakod valahová.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22942) Bass válasza CPT.Pirk (#22941) üzenetére


Bass
addikt

ez lett volna a kovetkezo kerdesem,magamnak nem raknam fel de mielott szuleimnek feltennem jo lenne megismernem.Megkeresem a virtual boxot igaz meg nem tudom mi az de megoldom,vagy nincs vala cd-rol futtathato verzioja?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22943) _Dumber_ válasza Bass (#22940) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én is ezt csinálom :) Csak nálam 512Mb a kihívás.
Még plusz igény egy HP nyomi+scanner,..
Sajna a Debian elsőre elhasalt. Kiderült, hogy a hálókártya hibás :( Ma szereztem egy újat.

Jelenleg:
Manjaro: USB-s wifi nem akar kapcsolódni a routerre, pedig látja :(
Lubuntu: Böngésző alatt szétesik a kép... egyébként jó lenne (ezen még maszírozok) -USB wifi: OK
Debian: holnap próba

[ Szerkesztve ]

(#22944) BoB válasza Bass (#22942) üzenetére


BoB
veterán

A Virtualbox egy virtuális környezetet biztosít, gyak. a windows-on (is) belül futtatni tudsz egy másik op rendszert. Letöltés

Van CD-ről futtaható, live (azaz telepítés nélkül futó) lemez is. http://www.debian.org/CD/live/

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22945) Bass válasza BoB (#22944) üzenetére


Bass
addikt

Nagyon koszonom mind a kettotoknek!

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22946) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, kezdő vagyok linuxban. :B
Egy Acer Aspire One 522-es netbokra szeretnék felrakni valami stabil, hülyéknek könnyen kezelhető, legfőképpen multimédiára és netezésre használatos disztrót.
Nővéremnek lenne, filmet (nem HD), fényképeket szeretne majd nézni rajta, zenéket letölteni, böngészőn (vagy appon keresztül?) youtubeozni, fájljait kezelgetni, illetve böngészőn keresztül a gúgli szolgáltatásait használni: mint szövegszerkesztés, drive, stb. Egy Huawei K3806 (vodafone) stickkel netezne rajta.
Elég gyengus a hardver egy win7-hez, borzasztóan megakasztja, még a starter is döcög, amivel kiadták. :F
Amd C-50 proci, 2x1000MHz, 1GB 1066MHz RAM, 100MHz fsb, sata2 HDD.
Rápróbáltam ezt az anndroid-x86-ot, tetszik, meg minden szuper, csak épp a modemet nem támogatja sehogy sem. Két éve Eee PC-mre feltettem ubuntut, de amit ma olvastam itt róla, nem igazán győzött meg, hogy ahhoz visszapártoljak, hacsak nem győztök meg.

Tudtok nekem ajánlani ilyen feltételekhez egy jó linuxot?

szerk.: csak kicsit olvastam korábbra, Debian lesz a válasz? :DDD Mint-et is ajnározták többen is.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#22947) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#22938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami ilyesmi megoldása lesz a dolognak, de az sda06-on van még 200 Gb adat ntfs- en. Emiatt tovább tart a dolog, de segítettetek a megoldásban, az azért még mindíg aggaszt, hogy a /home -ot közösen használta a MINT és a Debian. Ez nem okozhat gubancot? Furcsállottam például, hogy a MINT- ben beállítottam egy hátteret és utána a Debian- ben is az jelent meg az asztalon. :F

(#22948) LógaGéza válasza lukaszokni (#22946) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én egy hasonlóra raktam fel (Asus 1015BX) egy Linux Mint 16-ot, viszont frissitettem a kernelt a legutolsó 3.13-rc5-re, mert abban már elég komoly javitások vannak AMD szinten. Eddig jónak tűnik, csak most a VDPAU miatt bekerült egy repo, ami frissitette az Xorgot, és tegnap óta kéken bevillog az asztal, mikor bármely effekt elindulna - amik egyébként tiltva vannak...

Szerintem teszek még egy próbát a Debiannal, csak ahhoz is kellene 3.13-as kernel, viszont nem találtam precompliedet sehol, forditani meg nem akarok...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22949) CPT.Pirk válasza LógaGéza (#22948) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

3.10-es kernelnél tartanak a Debian backportsban, azt nem kell fordítani. Valszeg nemsokára lesz újabb is benne.
De szerintem simán fordíthatsz kernelt, nem egy nagy cucc, pár parancs az egész: [link]

Nekem egy anno azért kellett, mert volt egy tuner kártyám, aminek a meghajtója még nem volt a kernel része 2.6.38-előtt, de az meg még nem volt Debianon. Betettem a modult, fordítottam egyet, aztán kész is volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22950) LógaGéza válasza CPT.Pirk (#22949) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudom nem nagy valami, Androidra napi szinten buildoltam kernelt, viszont ott legalább nagyjából átlátom a konfigot, itt nem :D

Gondolom itt annyi lenne, hogy felrakom a backports kernelt, csinálok egy make oldconfigot, majd make-kpkg clean és fakeroot make-kpkg --initrd --revision=custom.1.0 kernel_image...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.