Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
48100 - 48001
96018 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 47901 47900 - 47801 47800 - 47701 47700 - 47601 47600 - 47501 47500 - 47401 47400 - 47301 47300 - 47201 47200 - 47101 47100 - 47001 47000 - 46901 46900 - 46801 46800 - 46701 46700 - 46601 46600 - 46501 46500 - 46401 46400 - 46301 46300 - 46201 46200 - 46101 46100 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-12-17 16:18 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
maross
nagyúr
#Crus, #maross, #balint82, #Throme
Köszi a válaszokat!
A Super Mario Nintendo, meg az írógép azok működnek, csinálnak valamit, meg mégis, értelmét látom nekik, vagy pl. a zongora is egész nívós cucc lett.
Vagy legalábbis nem 50db-os készletek, és nem értelmetlen az áruk sem, egyzserűen beleillenek a Lego profiljába.
De ez a PCI-E SSD ez nem esik le.
Sehogy se áll össze.
Mi ebben a pláne, h csak 50db-ot csináltak belőle? Egy SSD az informaitkusokon kívül érdekel valakit? Ez olyan nagy cucc?
Vagy talán Steve Jobs tiszteletére készült?
Vagy nem is értem.
50db-os Intel processzor nem lesz? Mondjuk hatszázezerért?
Az ára alapján azt gondoltam bizonyára működik is, és valóban egy 1.2terás SSD-t rejt a műanyag lego "váz", akár még ha nem is lehet beépíteni, de minimum egy USB csatival lehetne külső tárként használni, vagy valami ilyesmi.
Ilyenkor gondolkodok el, h jó dolog ez a Lego, meg még valahol azt is megértem, h egy-egy készletet kiadnak, csinálnak belőle mittudomén 100ezer példányt, és többet nem gyártják, és valahol megértem az "értékállóság" fogalmát, de egy ilyen semmitérő 50db-os projekttel részemről hazavágják a Lego egész imázsát.
Ezek általában ajándékok, vagy egy adott eseményen elérhető dolgok (pl lego dolgozók készleteire is lehetnél mérges ilyen alapon), kár mérgesnek lenni a legora.
-
balint82
senior tag
#Crus, #maross, #balint82, #Throme
Köszi a válaszokat!
A Super Mario Nintendo, meg az írógép azok működnek, csinálnak valamit, meg mégis, értelmét látom nekik, vagy pl. a zongora is egész nívós cucc lett.
Vagy legalábbis nem 50db-os készletek, és nem értelmetlen az áruk sem, egyzserűen beleillenek a Lego profiljába.
De ez a PCI-E SSD ez nem esik le.
Sehogy se áll össze.
Mi ebben a pláne, h csak 50db-ot csináltak belőle? Egy SSD az informaitkusokon kívül érdekel valakit? Ez olyan nagy cucc?
Vagy talán Steve Jobs tiszteletére készült?
Vagy nem is értem.
50db-os Intel processzor nem lesz? Mondjuk hatszázezerért?
Az ára alapján azt gondoltam bizonyára működik is, és valóban egy 1.2terás SSD-t rejt a műanyag lego "váz", akár még ha nem is lehet beépíteni, de minimum egy USB csatival lehetne külső tárként használni, vagy valami ilyesmi.
Ilyenkor gondolkodok el, h jó dolog ez a Lego, meg még valahol azt is megértem, h egy-egy készletet kiadnak, csinálnak belőle mittudomén 100ezer példányt, és többet nem gyártják, és valahol megértem az "értékállóság" fogalmát, de egy ilyen semmitérő 50db-os projekttel részemről hazavágják a Lego egész imázsát.
Ezek nem hivatalos szettek (értsd : sosem lehetett hivatalosan megvásárolni) , hanem úgynevezett certified professional szettek. Egy-egy szűkebb közösségnek kiadott speckó szett.
Itt van egy egészen konkrét lista, többek között ez is szerepel benne.
Az értékük a limitáltságukból fakad, határ a csillagos ég. -
Thunderzolee
veterán
Leírás :
LEGO certified professional által kiadott (Bright Bricks) 500 darabos Lego készlet. Ebből a szettből 50 dbot gyártottak, rendkívül ritka.
I0-Drive 2 i0 memóriaplatform-modellkészlet,
használati utasítással együtt.
100%-ban eredeti LEGO kockákból/alkatrészekből készült
Sohasem volt összeszerelve, eredeti dobozában vanUgyanaz mint a Mario TV, írógép stb. Igazinak látszó Lego, csak jóval jóval ritkább.
#Crus, #maross, #balint82, #Throme
Köszi a válaszokat!
A Super Mario Nintendo, meg az írógép azok működnek, csinálnak valamit, meg mégis, értelmét látom nekik, vagy pl. a zongora is egész nívós cucc lett.
Vagy legalábbis nem 50db-os készletek, és nem értelmetlen az áruk sem, egyzserűen beleillenek a Lego profiljába.
De ez a PCI-E SSD ez nem esik le.
Sehogy se áll össze.
Mi ebben a pláne, h csak 50db-ot csináltak belőle? Egy SSD az informaitkusokon kívül érdekel valakit? Ez olyan nagy cucc?
Vagy talán Steve Jobs tiszteletére készült?
Vagy nem is értem.
50db-os Intel processzor nem lesz? Mondjuk hatszázezerért?
Az ára alapján azt gondoltam bizonyára működik is, és valóban egy 1.2terás SSD-t rejt a műanyag lego "váz", akár még ha nem is lehet beépíteni, de minimum egy USB csatival lehetne külső tárként használni, vagy valami ilyesmi.
Ilyenkor gondolkodok el, h jó dolog ez a Lego, meg még valahol azt is megértem, h egy-egy készletet kiadnak, csinálnak belőle mittudomén 100ezer példányt, és többet nem gyártják, és valahol megértem az "értékállóság" fogalmát, de egy ilyen semmitérő 50db-os projekttel részemről hazavágják a Lego egész imázsát.
-
RapaNui1
aktív tag
Köszi.
Akkor itt van aktuális "gond" is, a többi meg a jövő anyagáról szól. Arra még azért ez alapján nem vetnék rögtön keresztet.Közben rákerestem még 1-2 hírre. Arról találtam, hogy újrahasznosított PET-tel is kísérleteztek, de ott is vmi 100+ variációból találtak 1db-ot tavaly ami megfelelt a minőségi kritériumoknak.
Szóval kísérletezni lehet, amíg jó nem lesz. 
Szerintem továbbra sem önmagában a műanyaggal lenne gond, ha hasznosítható. Akkor maradhatna kommerszebb is. Tippre pl. ez a fém keverés eléggé betehet az újrahasznosításnak. Lehet, hogy egyébként meg semmi gond nem lenne a műanyaggal...
Én tavaly megvettem másodkézből a Destinys Bountyt. Nagyobb darabokra szétszedve érkezett. Szétszedtem darabjaira, tiszta por volt látszott rajt hogy egy darabig a szekrényen állt, majd megtisztítottam összeraktam, aztán újra szétszedtem és eladtam. Azóta tudtommal az új gazdája is összerakta. Tele volt reddish brown elemekkel, de nem mint egy állat álltam neki a szétszedésnek hanem finoman, bár nem kíméltem az elemeket és egyetlen darab sem tört el. Idén a gyerek 10-15 éves legóit is szortírozram, szétszedtem megmostam, párat újra összeraktam. Nem mondom, hogy egy két elem nem törött el, de erre való a sok legós bolt pár száz forintért beszereztem a sérült darabokat. Vannak megsárgult fehér lego elemek is, de nem nagyon érdekel, ezek nem kerülnek eladásra. Én is úgy gondolom , hogy a műanyag nem örök, de szerintem 10-20 évet simán kibírnak, ha meg nem eladásra lesz egyszer összerakva még többet is, 30-40 év múltán meg nem mindegy hogy mi lesz vele? Engem akkor már nem fog érdekelni.
-
sb
veterán
Megvan a beszélgetés, de mivel megüthetik a bokájukat, csak néhány sarokpontot másolok ki, név, kontakt, helyszín nélkül:
Lego anyagmérnök: "amikor keverik ki a masszát, fémmel színezik meg. A reddish brownban más fajta fém van, ezért törik. Ráadásul kísérleteznek a növényi alapú műanyaggal, de egy katasztrófa és tapintásra is más, az élettartama a jelenlegi tippek alapján max 15-20 év lesz.Köszi.
Akkor itt van aktuális "gond" is, a többi meg a jövő anyagáról szól. Arra még azért ez alapján nem vetnék rögtön keresztet.Közben rákerestem még 1-2 hírre. Arról találtam, hogy újrahasznosított PET-tel is kísérleteztek, de ott is vmi 100+ variációból találtak 1db-ot tavaly ami megfelelt a minőségi kritériumoknak.
Szóval kísérletezni lehet, amíg jó nem lesz. 
Szerintem továbbra sem önmagában a műanyaggal lenne gond, ha hasznosítható. Akkor maradhatna kommerszebb is. Tippre pl. ez a fém keverés eléggé betehet az újrahasznosításnak. Lehet, hogy egyébként meg semmi gond nem lenne a műanyaggal...
-
sb
veterán
Az a vicc, hogy árfolyam alapján még olcsó is.

170 EUR a németeknél, 19% ÁFA. Itthon 65.000, 27% ÁFA.
Nettó árban így 51.180Ft és 142.85 EUR: 358 EUR/HUF.
Ha már megnéztem akkor az átlagos elemárra is rápillantottam. Úgy látom Advanced models-nél a legolcsóbb eurocentben 5-5.5/db, átlag 7 körül. A DeLorean 9/db.
-
RapaNui1
aktív tag
Itt egy jó és megfizethető készlet 40525. Nekem nagyon tetszik.
-
balint82
senior tag
Jól látom az összerakott Delorean-okból, hogy sima light bluish grey kb. az egész kocsi? A dobozon meg ezzel szemben króm színben pompázik a verda
-
Throme
veterán
Nem tudom mennyire előre van meg a legonak az üzleti terve, és hogy milyen szettek mikor jönnek ki, de lehet hogy már az is megvan neki hogy a jövő évben mely készleteket adják ki, de lehet hogy túl rövidtávú a gondolkodásom. Azonban a rövidtávú nehézségeket ők sem láthatják mindig előre, így feltételezem hogy beharangozták a szetteket viszont nem biztos hogy kapacitás nincs a megfelelò mennyiség legyárzására hanem mondjuk ellátási gondjaik adódtak. Az tény hogy egyre drágább a lego és sajnos nincsenek illúzióim arról hogy ne lesz még drágább. Nem jó irányba haladunk az biztos.
Akkor majd szétkapjuk az összes szettünket és az újak építési útmutatóját letöltjük, majd a meglévő alkatrészekből megépítjük....
Mindenkinek lesz elég helye a polcon, nem kell bankot rabolni és a beszerzésen idegeskedni, nepperekkel egyezkedni
. A környezetvédelem is kimaxolva.
Szóval no para
-
RapaNui1
aktív tag
De hát azon nem is problémázott senki, hogy miért akar profitot a Lego vagy az ellátási lánc többi tagja. Leginkább azzal van többeknek problémája, hogy miért fut bele a Lego egyre gyakrabban és egyre nagyobb ellátási hiányokba, meg hogy a konkrét DeLorean szett kezdő ára miért ennyire magas a hasonló vagy akár jobb/nagyobb szettekhez képest (illetve a kettő kombinációja, azaz hogy még egyre durvább áremelések ellenére is nagy felvásárlási láz tud lenni, ami hiányhoz vezet. Ez igencsak drága jövőt vetít előre a Lego vásárlók számára).
Nem tudom mennyire előre van meg a legonak az üzleti terve, és hogy milyen szettek mikor jönnek ki, de lehet hogy már az is megvan neki hogy a jövő évben mely készleteket adják ki, de lehet hogy túl rövidtávú a gondolkodásom. Azonban a rövidtávú nehézségeket ők sem láthatják mindig előre, így feltételezem hogy beharangozták a szetteket viszont nem biztos hogy kapacitás nincs a megfelelò mennyiség legyárzására hanem mondjuk ellátási gondjaik adódtak. Az tény hogy egyre drágább a lego és sajnos nincsenek illúzióim arról hogy ne lesz még drágább. Nem jó irányba haladunk az biztos.
-
h1mpi
félisten
De hát azon nem is problémázott senki, hogy miért akar profitot a Lego vagy az ellátási lánc többi tagja. Leginkább azzal van többeknek problémája, hogy miért fut bele a Lego egyre gyakrabban és egyre nagyobb ellátási hiányokba, meg hogy a konkrét DeLorean szett kezdő ára miért ennyire magas a hasonló vagy akár jobb/nagyobb szettekhez képest (illetve a kettő kombinációja, azaz hogy még egyre durvább áremelések ellenére is nagy felvásárlási láz tud lenni, ami hiányhoz vezet. Ez igencsak drága jövőt vetít előre a Lego vásárlók számára).
Azt se felejtsétek el, hogy szerintem most már 410 Ft-al kalkulálja a LEGO az EUR-t... Minden szett drágult, pedig az EUR visszatért a 370-es szintre. (A LEGO elvileg 400-al kalkulált 2022-re)
-
Mauzes
addikt
Nem értem miért problémáztok ezen. Aki tehette megvette, aki meg nem akarta nem vette meg. Nincs róla tételes elszámolás, hogy valójában mennyibe is kerül ez a szett. Hosszú szerintem a teljes ellátási lánc mire az alapanyagtól a boltok polcaira kerül. Érdekes hogy sokan a legot szidják, a 27% áfa az nem probléma, de mindneki nagyobb fizetést szeretne a gépbeállítótól a szállítón át a viszonteladóig, nem beszélve a legóról és állam bácsiról. Én hármat is fogok venni mert össze szeretném rakni mind a hármat. Miért? Mert tetszik és megtehetem. Ha majd más lesz helyzet vagy nem veszem meg, vagy eladom. Sőt befektetésként is megveszem és ha lehet jó áron eladom. Miért ne tenném? Ha levonjuk az áfát a készlet ára 50k. Ez a viszont eladói ár. Hasznot akar a nagyker, a lego, a viszonteladó, a szállító, a tervező, a gyártósori munkás, az is aki legyártja és eladja a gyártósort a legónak, az ő munkása is, a grafikus, a dobozgyártó, a festékeladó, a nyomdai munkás, az is aki összeszedi az útszélén az újrahasznosítható műanyagot, szóval mindenki. Azért egyszer kiváncsi lennék, hogy egy ilyen készleten valójában mennyi is a Lego haszna. Lehet meglepődnénk az összegen. Persze nem sajnálom őket, de ki az a hülye aki belevág olyan dologba amin nincs haszna? Természetes hogy kell legyen haszna mert akkor ne is játszhatnánk már régóta vele, inkább örüljünk annak hogy van és vagyunk páran akik megengedhetik maguknak hogy megvegyék és játszhatnak vele.
De hát azon nem is problémázott senki, hogy miért akar profitot a Lego vagy az ellátási lánc többi tagja. Leginkább azzal van többeknek problémája, hogy miért fut bele a Lego egyre gyakrabban és egyre nagyobb ellátási hiányokba, meg hogy a konkrét DeLorean szett kezdő ára miért ennyire magas a hasonló vagy akár jobb/nagyobb szettekhez képest (illetve a kettő kombinációja, azaz hogy még egyre durvább áremelések ellenére is nagy felvásárlási láz tud lenni, ami hiányhoz vezet. Ez igencsak drága jövőt vetít előre a Lego vásárlók számára).
-
lazioforever
tag
Az Ecto megjelenése óta a Lego is emelt árat. Pedig az a szett 50 ezer forint körül nagyon rendben volt. A 65 ezres DeLoreant mindjuk az áremeléssel együtt is drágállom.
#48060 lazioforever
A Kovácsműhely több drabból is áll, mint a DeLorean, és szerintem az épületek közt az egyik csúcs.
Ekkora készleteket ráadásul egész kényelmesen ki lehet még rakni "egy seggel", számomra legalábbis az 1500-2000 darab az, ami jól működik.Ehhez képest tegnap munka után (végre nem kellett estig tolni) elkezdtem a 42100 Liebherrt, hajnalban kész is lett az első könyv. Most jön az utolsó zacskó, de már minden bajom van, főleg az ujjaimnak.
Ez már túl nagy, ráadásul Technic, de ezt a gépet akkor is ki akartam állítani. 
Kíváncsi is leszek, hogy mennyire lesz szép a végeredmény, gyakorlatilag mindenki dicshimnuszokat zeng erről a készletről.
Lego épületekben nem vagyok otthon, ez az első ilyen készletem. Már ha a 31118 Creator tengerparti szörf házat nem vesszük ide, az meg van, és a mai napig imádom az összképét a polcon. De szerintem nem egy kategória.
Amúgy én is azt vettem észre, hogy számomra ilyen 1500 körüli darabszámmal rendelkező készletek azok, amiket kényelmesen ki tudok rakni egy nekifutásra. Nem vagyok egy "gyorsépítő", az eddigi legnagyobb szettem még karácsonykor a Ninjago Destiny Bounty volt. 1700 körüli darabszám, és 8 órámba telt kb. Szeretek elmélyedni a részletekben, és az építési megvalósításokban, korántsem csak a végeredmény a fontos. Sőt, nálam az építés élménye maga fontosabb, mint az, hogy a végeredmény hogy néz ki.
És mivel élményt jelent egy-egy szett, ezért jelenleg úgy gondolom, hogy nem is fogok megválni tőlük , ha nem muszáj.
-
RapaNui1
aktív tag
Nem értem miért problémáztok ezen. Aki tehette megvette, aki meg nem akarta nem vette meg. Nincs róla tételes elszámolás, hogy valójában mennyibe is kerül ez a szett. Hosszú szerintem a teljes ellátási lánc mire az alapanyagtól a boltok polcaira kerül. Érdekes hogy sokan a legot szidják, a 27% áfa az nem probléma, de mindneki nagyobb fizetést szeretne a gépbeállítótól a szállítón át a viszonteladóig, nem beszélve a legóról és állam bácsiról. Én hármat is fogok venni mert össze szeretném rakni mind a hármat. Miért? Mert tetszik és megtehetem. Ha majd más lesz helyzet vagy nem veszem meg, vagy eladom. Sőt befektetésként is megveszem és ha lehet jó áron eladom. Miért ne tenném? Ha levonjuk az áfát a készlet ára 50k. Ez a viszont eladói ár. Hasznot akar a nagyker, a lego, a viszonteladó, a szállító, a tervező, a gyártósori munkás, az is aki legyártja és eladja a gyártósort a legónak, az ő munkása is, a grafikus, a dobozgyártó, a festékeladó, a nyomdai munkás, az is aki összeszedi az útszélén az újrahasznosítható műanyagot, szóval mindenki. Azért egyszer kiváncsi lennék, hogy egy ilyen készleten valójában mennyi is a Lego haszna. Lehet meglepődnénk az összegen. Persze nem sajnálom őket, de ki az a hülye aki belevág olyan dologba amin nincs haszna? Természetes hogy kell legyen haszna mert akkor ne is játszhatnánk már régóta vele, inkább örüljünk annak hogy van és vagyunk páran akik megengedhetik maguknak hogy megvegyék és játszhatnak vele.
-
Throme
veterán
-
h1mpi
félisten
Az Ecto megjelenése óta a Lego is emelt árat. Pedig az a szett 50 ezer forint körül nagyon rendben volt. A 65 ezres DeLoreant mindjuk az áremeléssel együtt is drágállom.
#48060 lazioforever
A Kovácsműhely több drabból is áll, mint a DeLorean, és szerintem az épületek közt az egyik csúcs.
Ekkora készleteket ráadásul egész kényelmesen ki lehet még rakni "egy seggel", számomra legalábbis az 1500-2000 darab az, ami jól működik.Ehhez képest tegnap munka után (végre nem kellett estig tolni) elkezdtem a 42100 Liebherrt, hajnalban kész is lett az első könyv. Most jön az utolsó zacskó, de már minden bajom van, főleg az ujjaimnak.
Ez már túl nagy, ráadásul Technic, de ezt a gépet akkor is ki akartam állítani. 
Láthatod az ára nem nagyon ijesztette el a vevőket

-
#72042496
törölt tag
Én is ugyanezért rendeltem meg, de a többi Creator jármű mellett azt látom, hogy vastagon fogott a ceruza. Azt nem néztem, hogy matricák helyett esetleg nyomtatott elemekkel operál-e, mert akkor az megint más.
-
HUN_Sector
őstag
Megvan a beszélgetés, de mivel megüthetik a bokájukat, csak néhány sarokpontot másolok ki, név, kontakt, helyszín nélkül:
Lego anyagmérnök: "amikor keverik ki a masszát, fémmel színezik meg. A reddish brownban más fajta fém van, ezért törik. Ráadásul kísérleteznek a növényi alapú műanyaggal, de egy katasztrófa és tapintásra is más, az élettartama a jelenlegi tippek alapján max 15-20 év lesz. -
sb
veterán
Ez azért nem jó irány szerintem. Ennyi erővel adhatták volna 3x áron és feleannyit gyártanak. Még úgy is jó (jobb) nekik. De ez hosszú távon semmi jóra nem vezet.
@HUN_Sector
A forrás a nemzetközi fórumok, a saját és legos környezet tapasztalata, valamint egy ismerősnek egy lego anyagmérnökkel folytatott eszmecseréje
Én max 1-2 cikket olvastam, szóval te bennfentesebb vagy akkor.Viszont engem érdekelne akkor részletesen mit lehet erről tudni mert nekem továbbra is ellentmondás. A szétmálló műanyagot nem hinném, hogy kérte bárki/EU. Ha meg nem ez volt a cél, de a valóságban ide jutunk... ráadásul 5-10 éven belül akkor az elég gyorsan fail ágra fut a sztori.
De szerintem így még Lego-n belül is, nem csak szabályozói oldalról. Ha ennyire keveset bírna szerintem rengeteg elégedetlen vevőt generálna.
Ill. most így már az sem tiszta nekem, hogy az új, várt anyagokról beszélünk vagy már használtakról? Én azt hittem azokról amikre várunk, de tapasztalatról ill. múlt időről is írsz.
Az volt téma eddig is, hogy csökken a minőség és/vagy anyagvastagság pl. de a cikkek alapján én úgy tudtam épp az a gond, hogy még mindig olaj alapon vannak, sima (még csak nem is újrahasznosított) műanyagból. Az csak a nagy terv lenne még, hogy másra váltsanak, nem?
-
hami85
aktív tag
Az Ecto megjelenése óta a Lego is emelt árat. Pedig az a szett 50 ezer forint körül nagyon rendben volt. A 65 ezres DeLoreant mindjuk az áremeléssel együtt is drágállom.
#48060 lazioforever
A Kovácsműhely több drabból is áll, mint a DeLorean, és szerintem az épületek közt az egyik csúcs.
Ekkora készleteket ráadásul egész kényelmesen ki lehet még rakni "egy seggel", számomra legalábbis az 1500-2000 darab az, ami jól működik.Ehhez képest tegnap munka után (végre nem kellett estig tolni) elkezdtem a 42100 Liebherrt, hajnalban kész is lett az első könyv. Most jön az utolsó zacskó, de már minden bajom van, főleg az ujjaimnak.
Ez már túl nagy, ráadásul Technic, de ezt a gépet akkor is ki akartam állítani. 
Ez is akkor egyénfüggő, én többet is kifizettem volna érte, nagy kedvencem a film, zsenialis lett a készlet és a figurák is.
-
#72042496
törölt tag
Én tényleg nem értem, hogyan és miért alakul ki a vevői oldalon ilyen hiszti. De most komolyan, ki az, akinek annyira szükséges nagyon gyorsan beszerezni bármely készletet, amit még gyártanak(!), hogy készlethiány esetén is hajlandó legyen RRP felett fizetni? Márpedig gondolom ez van, ezért vásárolják fel sokan és köztük sok "nepper" is. Azt nyilván megértem, ha sokaknak nagyon tetszik és ezért gyorsan megveszik maguknak s@h áron is, ezzel nincs semmi baj. De ha elfogy, akkor miért nem lehet várni kicsit és nem kifizetni az emelt árakat? Csakis így lehetne véget venni a hiéna piacnak.
Szerintem bárki bele tudna gondolni, hogy egy Ecto-1-et is simán lehetett kapni a bevezetés után egy évvel 50k körül, pedig az egy 2350 darabos szett. Ehhez képest a DeLorean 65k 1870 darabbal, tehát alapból 60%-kal drágább, nehogy már még e felett kérjenek érte.
Az Ecto megjelenése óta a Lego is emelt árat. Pedig az a szett 50 ezer forint körül nagyon rendben volt. A 65 ezres DeLoreant mindjuk az áremeléssel együtt is drágállom.
#48060 lazioforever
A Kovácsműhely több drabból is áll, mint a DeLorean, és szerintem az épületek közt az egyik csúcs.
Ekkora készleteket ráadásul egész kényelmesen ki lehet még rakni "egy seggel", számomra legalábbis az 1500-2000 darab az, ami jól működik.Ehhez képest tegnap munka után (végre nem kellett estig tolni) elkezdtem a 42100 Liebherrt, hajnalban kész is lett az első könyv. Most jön az utolsó zacskó, de már minden bajom van, főleg az ujjaimnak.
Ez már túl nagy, ráadásul Technic, de ezt a gépet akkor is ki akartam állítani. 
-
Throme
veterán
-
maross
nagyúr
Butasag annyiert adni, amennyiert orak alatt elkapkodjak a teljes keszletet, tovabb kell emelni az arakat
-
Throme
veterán
Én tényleg nem értem, hogyan és miért alakul ki a vevői oldalon ilyen hiszti. De most komolyan, ki az, akinek annyira szükséges nagyon gyorsan beszerezni bármely készletet, amit még gyártanak(!), hogy készlethiány esetén is hajlandó legyen RRP felett fizetni? Márpedig gondolom ez van, ezért vásárolják fel sokan és köztük sok "nepper" is. Azt nyilván megértem, ha sokaknak nagyon tetszik és ezért gyorsan megveszik maguknak s@h áron is, ezzel nincs semmi baj. De ha elfogy, akkor miért nem lehet várni kicsit és nem kifizetni az emelt árakat? Csakis így lehetne véget venni a hiéna piacnak.
Szerintem bárki bele tudna gondolni, hogy egy Ecto-1-et is simán lehetett kapni a bevezetés után egy évvel 50k körül, pedig az egy 2350 darabos szett. Ehhez képest a DeLorean 65k 1870 darabbal, tehát alapból 60%-kal drágább, nehogy már még e felett kérjenek érte.
Ezt én is néztem, hogy szépen kúsznak az árak felfelé. Ez a Delorean erősen kezdett, mondjuk a Technics BMW moci nem különben.
Lehet ezekhez extra költséges a licensz, vagy erre kell számítani innentől... -
HUN_Sector
őstag
Ez honnan jött?
A múltkor volt egy cikk linkelve itt de az újrahasznosításról szólt emlékeim szerint. Arról, hogy be lehessen gyűjteni, elkülöníteni, fel lehessen dolgozni, stb...
Azzal nem nagyon fér össze ha szétporlad pár év alatt. A mai "lebomló" műanyagokról is úgy tudom, hogy csak fizikailag bomlanak és épp ez a gond: nem old meg semmit, mert ugyanúgy 100 év múlva is műanyag marad, csak kisebb darabokban amivel sokkal több a gond, lásd mikroműanyagok. Újrahasznosítani meg nyilván nem lehet.Szóval én nem hiszem, hogy ez lenne az irány. Úgy tudom ezért (is) tűntek/tűnnek el a boltokból pl. a "lebomló" zacskók. De lehet, hogy le vagyok maradva.
szerk: Még egy b. verzióról olvastam. Kísérleteznek azzal, hogy baktériumot etetnek vele, így valóban megszűnik műanyagnak lenni. De ez megint nem a spontán otthoni porladás esete...
A forrás a nemzetközi fórumok, a saját és legos környezet tapasztalata, valamint egy ismerősnek egy lego anyagmérnökkel folytatott eszmecseréje
-
Mauzes
addikt
Én mint kvázi lego nepper szenvedélybeteg :D a következőket látom a lego befektető társadalmon:
- ú, kijött az új falcon, vegyük meg és egy csomót keresünk vele, a legjobb befektetés!
- ú, kijött a titanic az eddigi legjobb befektetés!
- ú, a McAlister háznal jobb eddig nem volt!
- ú, Delorean, eddig ez a csúcs, a legjobb befektetés!Aztán mikor felrakod eladni, senki nem adja meg az x*2, de még az x*1,25 árat sem és megy a tücsökcirip a háttérben, ahogy telnek a hónapok.
Én tényleg nem értem, hogyan és miért alakul ki a vevői oldalon ilyen hiszti. De most komolyan, ki az, akinek annyira szükséges nagyon gyorsan beszerezni bármely készletet, amit még gyártanak(!), hogy készlethiány esetén is hajlandó legyen RRP felett fizetni? Márpedig gondolom ez van, ezért vásárolják fel sokan és köztük sok "nepper" is. Azt nyilván megértem, ha sokaknak nagyon tetszik és ezért gyorsan megveszik maguknak s@h áron is, ezzel nincs semmi baj. De ha elfogy, akkor miért nem lehet várni kicsit és nem kifizetni az emelt árakat? Csakis így lehetne véget venni a hiéna piacnak.
Szerintem bárki bele tudna gondolni, hogy egy Ecto-1-et is simán lehetett kapni a bevezetés után egy évvel 50k körül, pedig az egy 2350 darabos szett. Ehhez képest a DeLorean 65k 1870 darabbal, tehát alapból 60%-kal drágább, nehogy már még e felett kérjenek érte.
-
Crus
addikt
Vicces a Lego "zöld" politikája, amikor jó ideje kaphatók zacskós Lego-k, miközben a kartonról köztudott, hogy jóval hamarabb lebomlik, valamint jól újrahasznosítható. Nem tudom értelmezni a zacskós legókat, pedig sajnos én is kaptam olyat nagyobb termék mellé.
-
sb
veterán
az még ABS műanyag volt - azt hiszem. Az száz év múlva is ugyanaz lesz. De az EU méregzöldek által kisírt új műanyagok bizony el fognak erodálódni. Ezért én 5 év tárolásban maximalizáltam a készleteket, nem akarok reklamációt. 10 évben sejtem az állagváltozást a tapasztalataim alapján.
Állítólag a '17 előtti reddish brown pl a belekevert fémpor színezék miatt alakult át pár év alatt ropivá. A 15 éves dark bluish grey is a színezőanyagnak köszönheti a megvetemedést, szerkezeti széthullást.Ez honnan jött?
A múltkor volt egy cikk linkelve itt de az újrahasznosításról szólt emlékeim szerint. Arról, hogy be lehessen gyűjteni, elkülöníteni, fel lehessen dolgozni, stb...
Azzal nem nagyon fér össze ha szétporlad pár év alatt. A mai "lebomló" műanyagokról is úgy tudom, hogy csak fizikailag bomlanak és épp ez a gond: nem old meg semmit, mert ugyanúgy 100 év múlva is műanyag marad, csak kisebb darabokban amivel sokkal több a gond, lásd mikroműanyagok. Újrahasznosítani meg nyilván nem lehet.Szóval én nem hiszem, hogy ez lenne az irány. Úgy tudom ezért (is) tűntek/tűnnek el a boltokból pl. a "lebomló" zacskók. De lehet, hogy le vagyok maradva.
szerk: Még egy b. verzióról olvastam. Kísérleteznek azzal, hogy baktériumot etetnek vele, így valóban megszűnik műanyagnak lenni. De ez megint nem a spontán otthoni porladás esete...
-
Gondwana
addikt
-
HUN_Sector
őstag
Erre szokták itt írni, hogy külföldre kell eladni, mert ott könnyebben megadják a magasabb árat egy Falconért....
.. és igen, a meghirdetett ár az egy dolog.... nem annyit ér a szett, hanem majd amennyit adnak érte...
Az is érdekes, amit itt páran már bedobtak témának, a műanyag alapanyag maga.
Növényi műanyag (vagy mi a fene), törékeny, repedős műanyag...stb..Nem tudom a Lego mennyire veszi figyelembe azt a tényt, hogy a termékét sokan biznisz céllal (is) veszik és évek (van hogy ez 20-30 év) múltán adják el. Oké hogy dobozban és jó esetben normális körülmények közt tárolják. Főleg napjainkban.
Műanyag termékek gyártásánál nem tudom milyen követelményeknek, jogszabályoknak kell megfelelni pl a környezetterhelés szempontjából. Mikor kell lebomlania a műanyagnak. Vannak ugye olyan műanyagok (gondolom jellemzően a csomagoló anyagok, palackok) amik direkt öregítőket kapnak, hogy ha mégse kerülnek be az újrafelhasználás folyamatába, akkor azért bomoljanak már le. Mindenki látott már pl szétporladó tecsós zacsit .Ha most hétvégén lesz rá idő, akkor a Creator 31120 mellett előveszem a kb 30 éves szürke kis várat is... kíváncsi leszek...
#48068HUN_Sector
Türelmesebb vásárló esetén mondjuk 42-47k....
egy jó kis jövőbeni akció során... újracsomagolt - mondjuk - 38k... pláneaz még ABS műanyag volt - azt hiszem. Az száz év múlva is ugyanaz lesz. De az EU méregzöldek által kisírt új műanyagok bizony el fognak erodálódni. Ezért én 5 év tárolásban maximalizáltam a készleteket, nem akarok reklamációt. 10 évben sejtem az állagváltozást a tapasztalataim alapján.
Állítólag a '17 előtti reddish brown pl a belekevert fémpor színezék miatt alakult át pár év alatt ropivá. A 15 éves dark bluish grey is a színezőanyagnak köszönheti a megvetemedést, szerkezeti széthullást. -
sb
veterán
Én is csak akkor kezdtem gondolkodni rajta amikor fogyni kezdett. Amúgy vehettem volna előbb, de saját célra nem mozgatott meg és így is van már elég készlet talonban. (Azt se mertem még bevallani, hogy SW-ből is jó ha 3-4 filmet láttam... és arra sem emlékszem.
Kicsit szerencsének is érzem, hogy hidegen hagy az egész. Persze így is marad még bőven ami elront.
)A gond szerintem az is, hogy elég sok minden abba az irányba mutat, hogy akár saját célra, akár befektetésként, de mindenre le kell csapni. Készlethiányok, infláció. A Lego ezek nélkül is jónak számított a gyűjtői vonal miatt ill. maga a Lego intézte el az exkluzivitást a szűkös készletekkel. Erre jön rá a többi ami meg már általánosan szembe jön szinte az élet minden területén.
(Egy-két napja volt az eMagon egy új Expert hullámvasút is. Arra is rögtön kattogni kezdtem, hogy 100 körül el tudnám hozni kedvezménnyel akkor az jó lehet. Alig van már és mindenhol 130-140k. Plusz tetszik is ha megmaradna mégis.
Bár 100k-ért szinte kizárt... De már tenni sincs hova, összerakni meg végképp nem lenne. Nem lehet lecsapni mindenre. Főleg ha ennyire sok célpont van.) -
Throme
veterán
Én mint kvázi lego nepper szenvedélybeteg :D a következőket látom a lego befektető társadalmon:
- ú, kijött az új falcon, vegyük meg és egy csomót keresünk vele, a legjobb befektetés!
- ú, kijött a titanic az eddigi legjobb befektetés!
- ú, a McAlister háznal jobb eddig nem volt!
- ú, Delorean, eddig ez a csúcs, a legjobb befektetés!Aztán mikor felrakod eladni, senki nem adja meg az x*2, de még az x*1,25 árat sem és megy a tücsökcirip a háttérben, ahogy telnek a hónapok.
Erre szokták itt írni, hogy külföldre kell eladni, mert ott könnyebben megadják a magasabb árat egy Falconért....
.. és igen, a meghirdetett ár az egy dolog.... nem annyit ér a szett, hanem majd amennyit adnak érte...
Az is érdekes, amit itt páran már bedobtak témának, a műanyag alapanyag maga.
Növényi műanyag (vagy mi a fene), törékeny, repedős műanyag...stb..Nem tudom a Lego mennyire veszi figyelembe azt a tényt, hogy a termékét sokan biznisz céllal (is) veszik és évek (van hogy ez 20-30 év) múltán adják el. Oké hogy dobozban és jó esetben normális körülmények közt tárolják. Főleg napjainkban.
Műanyag termékek gyártásánál nem tudom milyen követelményeknek, jogszabályoknak kell megfelelni pl a környezetterhelés szempontjából. Mikor kell lebomlania a műanyagnak. Vannak ugye olyan műanyagok (gondolom jellemzően a csomagoló anyagok, palackok) amik direkt öregítőket kapnak, hogy ha mégse kerülnek be az újrafelhasználás folyamatába, akkor azért bomoljanak már le. Mindenki látott már pl szétporladó tecsós zacsit .Ha most hétvégén lesz rá idő, akkor a Creator 31120 mellett előveszem a kb 30 éves szürke kis várat is... kíváncsi leszek...
#48068HUN_Sector
Türelmesebb vásárló esetén mondjuk 42-47k....
egy jó kis jövőbeni akció során... újracsomagolt - mondjuk - 38k... pláne -
HUN_Sector
őstag
Erre mondják, hogy majd beáll az ára max 70000 környékén :)
-
balint82
senior tag
Én mint kvázi lego nepper szenvedélybeteg :D a következőket látom a lego befektető társadalmon:
- ú, kijött az új falcon, vegyük meg és egy csomót keresünk vele, a legjobb befektetés!
- ú, kijött a titanic az eddigi legjobb befektetés!
- ú, a McAlister háznal jobb eddig nem volt!
- ú, Delorean, eddig ez a csúcs, a legjobb befektetés!Aztán mikor felrakod eladni, senki nem adja meg az x*2, de még az x*1,25 árat sem és megy a tücsökcirip a háttérben, ahogy telnek a hónapok.
-
HUN_Sector
őstag
Én mint kvázi lego nepper szenvedélybeteg :D a következőket látom a lego befektető társadalmon:
- ú, kijött az új falcon, vegyük meg és egy csomót keresünk vele, a legjobb befektetés!
- ú, kijött a titanic az eddigi legjobb befektetés!
- ú, a McAlister háznal jobb eddig nem volt!
- ú, Delorean, eddig ez a csúcs, a legjobb befektetés!Aztán mikor felrakod eladni, senki nem adja meg az x*2, de még az x*1,25 árat sem és megy a tücsökcirip a háttérben, ahogy telnek a hónapok.
-
Throme
veterán
Sziasztok.
Látom mindenki (és nem csak itt a fórumon, a munkahelyemen is azzal kezdett reggel egy srác, hogy ő már megrendelte) rápörgött rendesen az új Delorean szettre. Nem csodálom, nekem is nagyon tetszik, csak bőven felette van a limitemnek.
Már kicsit szégyellem magam, hogy én meg se próbáltam beszerezni első nap, helyette inkább ma végre megvettem a lassan egy éve kinézett 21325 Középkori kovácsműhelyt.
Ez lesz az első szettem, ami túllépte elemszámban a 2000db-ot. Azt hiszem, számomra ennek az ára az a lélektani határ, amit még hajlandó voltam kiadni egy szettért, szóval nagyobb készletem nem mostanában lesz.

Kíváncsian várom, hogy milyen élmény lesz összerakni, amire sajnos várnom kell majd, mivel van egy olyan dilim, hogy csak akkor állok neki egy szettnek, ha egyhuzamban van is időm végezni vele.Nem vagy egyedül, én se ugrottam rá. A filmek egész jók, de a szett annyira nem mozgat meg, ellenben ez a kovácsműhely - amiről szintén sok szó volt itt a fórumon - tetszik.
-
Memmaao
addikt
-
manokaj
tag
Én állítottam be ébresztőt, hogy turira maradjon nekem delorean. Mar kiszállítás alatt van. Erre ma ír a Nyíregyházi dealerem, hogy van delorean neki 54e...
1.hete írtam rá, hogy ha lesz neki, szóljon időben, de semmi visszajelzés. Ha írta volna, hogy eséllyel tud szerezni, akkor tőle veszem. De Mind1, volt mellé ajándék, még örülök, hogy jutott.Ha van rá keret vegyél tőle, jó lesz befektetésnek.
-
Memmaao
addikt
Én állítottam be ébresztőt, hogy turira maradjon nekem delorean. Mar kiszállítás alatt van. Erre ma ír a Nyíregyházi dealerem, hogy van delorean neki 54e...
1.hete írtam rá, hogy ha lesz neki, szóljon időben, de semmi visszajelzés. Ha írta volna, hogy eséllyel tud szerezni, akkor tőle veszem. De Mind1, volt mellé ajándék, még örülök, hogy jutott. -
RapaNui1
aktív tag
Sziasztok.
Látom mindenki (és nem csak itt a fórumon, a munkahelyemen is azzal kezdett reggel egy srác, hogy ő már megrendelte) rápörgött rendesen az új Delorean szettre. Nem csodálom, nekem is nagyon tetszik, csak bőven felette van a limitemnek.
Már kicsit szégyellem magam, hogy én meg se próbáltam beszerezni első nap, helyette inkább ma végre megvettem a lassan egy éve kinézett 21325 Középkori kovácsműhelyt.
Ez lesz az első szettem, ami túllépte elemszámban a 2000db-ot. Azt hiszem, számomra ennek az ára az a lélektani határ, amit még hajlandó voltam kiadni egy szettért, szóval nagyobb készletem nem mostanában lesz.

Kíváncsian várom, hogy milyen élmény lesz összerakni, amire sajnos várnom kell majd, mivel van egy olyan dilim, hogy csak akkor állok neki egy szettnek, ha egyhuzamban van is időm végezni vele.Én imádtam minden egyes kis részletét. Az egyik legszebb szett szerintem amit mostanában kiadtak ilyen épület témában. Szerintem nem fogod megbánni, szinte repült az idő az építése során és mind a részletek, mind maga az egész egy gyönyörűség.
-
lazioforever
tag
Sziasztok.
Látom mindenki (és nem csak itt a fórumon, a munkahelyemen is azzal kezdett reggel egy srác, hogy ő már megrendelte) rápörgött rendesen az új Delorean szettre. Nem csodálom, nekem is nagyon tetszik, csak bőven felette van a limitemnek.
Már kicsit szégyellem magam, hogy én meg se próbáltam beszerezni első nap, helyette inkább ma végre megvettem a lassan egy éve kinézett 21325 Középkori kovácsműhelyt.
Ez lesz az első szettem, ami túllépte elemszámban a 2000db-ot. Azt hiszem, számomra ennek az ára az a lélektani határ, amit még hajlandó voltam kiadni egy szettért, szóval nagyobb készletem nem mostanában lesz.

Kíváncsian várom, hogy milyen élmény lesz összerakni, amire sajnos várnom kell majd, mivel van egy olyan dilim, hogy csak akkor állok neki egy szettnek, ha egyhuzamban van is időm végezni vele. -
Mozaart
aktív tag
-
RapaNui1
aktív tag
Valóban a kockaváros és a kockabolygónál is raktáron van, bár szerintem ez a 2 cég egy és ugyan az, csak más más néven, bár lehet tévedek.
-
A_ScHuLcZ
addikt
-
RapaNui1
aktív tag
Nem is akartam eladni. Kipróbálni vettem meg, hogy milyen az építési élmény, utána pedig megy a gyerkőc barátnőjének gyűjteményébe, és feltlehetően soha nem kerül piacra, majd az unokáké lesz, vagy mire piacra kerül figurák nélkül is érni fog annyit hogy megéri eladni, azt a huszast pedig nekem megérte hogy megépítsem tapasztalatot szerezzek Harry Potter lego területen, a minifigurák pedig nem nagyon érdekelnek. Tisztában vagyok a minifig árakkal ettől függetlenül nekem bejön. Egyébként megvan a bontatlan verziója is, csak azt nem szerettem volna kibontani, egy komplett gyűjtemény részét képezi.
-
Throme
veterán
Közben sikerült összeraknom Mauzes-től figurák nélkül megvásárolt Roxforti nagytermet. Még soha nem raktam össze harry potter készletet kiváncsi voltam milyen lehet egy ilyet is kirakni. Nem rossz, szép kidolgozású, részletes darab és pont elég hozzá egy délután, de nem lesz a kedvencem. Nekem jobban bejön a modular building sorozat, melyben az épületek mindegyik oldala ki van dolgozva, vagy pl a mos eisley cantina, kísértetkastély stb, winter village készletek. Látszik hogy ez a fiatalabb korosztálynak készült akik még leülnek játszani vele, ide oda rakosgatják a minifigurákat és berendezési tárgyakat. Ráadásul nem is vagyok egy akkora Harry Potter fan, de most kedvem támad végignézni a filmeket. Szóval egynek jó volt tényleg szép és mutatós darab, de megy ajándékba a gyerkőc barátnőjének, ő odavan ezekért a készletekért.
-
h1mpi
félisten
Én nem vagyok hard fan, igazából nem is rajongok ezért, de gondoltam befektetésnek is jó, hátha majd felmegy az ára

-
Crus
addikt
-
Mauzes
addikt
Azért ezt nem mondanám. Aki tudta, hogy már a legelső órákban meg kell rendelnie, az tudott. De szerintem ez a potenciális vásárlóknak csak kis része, a hard fanok.Tehát én a második mondatoddal értek inkább egyet.
-
balint82
senior tag
Aki akart, az tudott venni.
Mondjuk gáz, hogy a Lego rendszeresen beleszalad ilyen kellemetlen készlethiányokba.
-
RapaNui1
aktív tag
Közben sikerült összeraknom Mauzes-től figurák nélkül megvásárolt Roxforti nagytermet. Még soha nem raktam össze harry potter készletet kiváncsi voltam milyen lehet egy ilyet is kirakni. Nem rossz, szép kidolgozású, részletes darab és pont elég hozzá egy délután, de nem lesz a kedvencem. Nekem jobban bejön a modular building sorozat, melyben az épületek mindegyik oldala ki van dolgozva, vagy pl a mos eisley cantina, kísértetkastély stb, winter village készletek. Látszik hogy ez a fiatalabb korosztálynak készült akik még leülnek játszani vele, ide oda rakosgatják a minifigurákat és berendezési tárgyakat. Ráadásul nem is vagyok egy akkora Harry Potter fan, de most kedvem támad végignézni a filmeket. Szóval egynek jó volt tényleg szép és mutatós darab, de megy ajándékba a gyerkőc barátnőjének, ő odavan ezekért a készletekért.
-
manokaj
tag
-
RapaNui1
aktív tag
Már a jófogáson sincs
-
RapaNui1
aktív tag
-
h1mpi
félisten
-
A_ScHuLcZ
addikt
Szerintem az utolsók egyikét hozhattam el ~1,5-2 órával ezelőtt, de nem az utolsót, mert miután megrendeltem és kifizettem, még azt mutatta, hogy van raktáron.
-
sb
veterán
Már ott is elfogyott.
Amikor írtad a hsz-t akkor én is kosárba tettem egyet de hívtak a munkahelyről. Mire letettük a telefont már nincs.
Ez tényleg nem sokáig bírta...
-
hami85
aktív tag
-
VMatteo
őstag
-
RapaNui1
aktív tag
-
hami85
aktív tag
-
Mauzes
addikt
-
h1mpi
félisten
-
wrrs
tag
-
manokaj
tag
-
#72042496
törölt tag
Tudom, rendeltem is egyet, mert DeLorean. Talán a legmenőbb filmes járgány.
De szerintem ennél a 65 ezernél olcsóbban is megjelenik pár hét vagy hónap múlva az aprón.A vásárlási limittel amúgy egyetértek, hogy ne legyen azért vadnyugat pl. egy slágergyanús szett megjelenésekor.
-
RapaNui1
aktív tag
-
#72042496
törölt tag
-
Throme
veterán
-
bobafett
tag
Mint nem bizniszelő írom, hogy jól teszik és hamarabb is megtehették volna, webshopok is. (oké ezt mondhatták volna hamarabb is... ez tényleg gáz)
Legóéknál még a 3-as limit nem is rossz, de máshol nem tudok limitről.
Aki nincs képben , mint itt sokan, az simán lemarad és úgy jár, mint páran a Titanic-kal, hogy 3 hónap után se tud vásárolni 1 darabot se.Nyilván ezt is ki lehet valahogy trükközni, csak az már macerásabb.
Ezzel egyébként, mint alkalmi bizniszelő magam is egyetértek, egyedül az nem fér a fejembe, hogy a sokadik ilyen fiaskó után miért nincs ott egy ennyire előre gondolkodó beosztott, aki ezt már megjelenés előtt átlátja, és eleve nem enged ki 3-as limitet. Így utólag törölni szabályosan leadott megrendeléseket annyira amatőr.
-
h1mpi
félisten
-
koncsik
MODERÁTOR
-
#72042496
törölt tag
Mint nem bizniszelő írom, hogy jól teszik és hamarabb is megtehették volna, webshopok is. (oké ezt mondhatták volna hamarabb is... ez tényleg gáz)
Legóéknál még a 3-as limit nem is rossz, de máshol nem tudok limitről.
Aki nincs képben , mint itt sokan, az simán lemarad és úgy jár, mint páran a Titanic-kal, hogy 3 hónap után se tud vásárolni 1 darabot se.Nyilván ezt is ki lehet valahogy trükközni, csak az már macerásabb.
Jófogáson és FB Marketplace-en is van (200-240 ezer forint közt is) bontatlan Titanic.
-
hami85
aktív tag
-
Throme
veterán
Mint nem bizniszelő írom, hogy jól teszik és hamarabb is megtehették volna, webshopok is. (oké ezt mondhatták volna hamarabb is... ez tényleg gáz)
Legóéknál még a 3-as limit nem is rossz, de máshol nem tudok limitről.
Aki nincs képben , mint itt sokan, az simán lemarad és úgy jár, mint páran a Titanic-kal, hogy 3 hónap után se tud vásárolni 1 darabot se.Nyilván ezt is ki lehet valahogy trükközni, csak az már macerásabb.
-
Throme
veterán
Nekem szerencsém volt a WV készletekkel... Későn szálltam be, a Toy Shop-ot és a Bakery-t teljesen véletlenül megtaláltam karácsony után egy vidéki játékbolt kirakatában (évek óta nem tudták eladni). Aztán 2015-ben megvettem bontatlanul a Cottage-t és a Post Office-t, 110 volt a kettő. Akkor olyan volt, mintha a fogamat húznák... De most megvan minden, kivéve a Toy Shop második kiadását.
Ezektől a "foghúzástól" megmenekítem magam. A pékséggel az a gondom, hogy jól néz ki de - szerintem - kicsi maga az épület.
Ennyire meg nem vagyok gyűjtő, hogy ne tudjam elengedni, ha valami már kifutott és aranyárban adják BL-en. A cottage-t meg se nézem mennyi lehet mai áron
Tűzoltóság után mintha változott volna a koncepció és nem szeparálják szét a szettet, hogy épület, jégpálya, szökőkút... akármi, hanem beépítik úgymond a főépületbe az "anyagot" (igaz a tűzoltóság nem egy pici épület). Nekem ez az irány szimpatikus. -
Lajti
tag
-
balint82
senior tag
-
hami85
aktív tag
Delorean-ból 2-őt rendeltem, az egyik rendelésem már törölték is, mert közben a SAH-ban a 3-as limitet 1-re módosították. Verjem szájba

-
bobafett
tag
-
balint82
senior tag
-
Fr0z3n
őstag
-
hami85
aktív tag
-
balint82
senior tag
És már a Delorean is backordered státusszal van.
-
h3lios
addikt
Nevetséges, hogy a Titanic még mindig out of stock, ha ennyire képtelenek normális gyártásra akkor ne adjanak ki 1 készletet. Mert így az első 1-2 héttől eltekintve lehetetlen a beszerzés hivatalos oldalon...
Pedig már lassan fél éve kiadták. -
balint82
senior tag
-
Fr0z3n
őstag
A beváltott pontra kapott kupon kód le tud járni a sah-ban? Van 5 1500as és egyet se fogad el.

-
#72042496
törölt tag
Ha már teljes gyűjteményről van szó érdekelne a véleményetek. A star wars sisakokat elkezdtem gyűjteni szerencsére az elsőtől. Jelenleg teljesnek mondhatom a gyűjteményemet 1 sisak kivételével. Az a gorillafejű nyomott droidfej (dark trooper) ami most jött ki a mandalorianból😅 egyáltalan nem tetszik. Na de ti teljessé tennétek a gyűjteményeteket egy olyan szettel ami nem tetszik, csak azért, hogy teljesnek mondhassátok? Természetesen legyen szó barmilyen témáról.
Én Creator szárazföldi járművekből a teljes gyűjtemény miatt vettem meg márciusban a T2 Campert, a Pickup Truckot, a baby blue Fiatot, ill. ezért szereztem be az 1989 Batmobile-t is, mert stílusban rokonnak tartom. (Nagyon látványos is persze a Batmobile, csak hatalmas.)
Ideas (Cuusoo) űrszettekből pedig a Curiosity Rovert és Hayabusát talán februárban, pedig ezek nem voltak olcsók bontatlanul.

Összerakás során egyébként mindegyik szett megtetszett. Így részemről igen a válasz.

-
Sub-ZeRo
nagyúr
-
h1mpi
félisten
-
Memmaao
addikt
-
manokaj
tag
PayPal szivatott, de megvan.

-
hami85
aktív tag
-
bobafett
tag
-
manokaj
tag
-
bobafett
tag
Háát. Mingyá megkukkolom. Legalább szülinapomra meglenne (2.-a) Köszönöm

Update: jó az onnan, ugyanannyi a Disney minikastély is, jön az ajándék is.
Mégegyszer köszi.#48005 bobafett: csak 1500 Ft-om van VIP pontbeváltásból, most meg kell jegyeznem, hogy vegyek valamit 1 hónapon belül...az aranycipőm is szorít...

Nekem a VIP pontok meg VIP coin miatt meg kell várnom, míg a SaH-ban is lesz...
-
koncsik
MODERÁTOR
Háát. Mingyá megkukkolom. Legalább szülinapomra meglenne (2.-a) Köszönöm

Update: jó az onnan, ugyanannyi a Disney minikastély is, jön az ajándék is.
Mégegyszer köszi.#48005 bobafett: csak 1500 Ft-om van VIP pontbeváltásból, most meg kell jegyeznem, hogy vegyek valamit 1 hónapon belül...az aranycipőm is szorít...

-
manokaj
tag
-
koncsik
MODERÁTOR
Új hozzászólás Aktív témák
-
48100 - 48001
96018 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 49901 49900 - 49801 49800 - 49701 49700 - 49601 49600 - 49501 49500 - 49401 49400 - 49301 49300 - 49201 49200 - 49101 49100 - 49001 49000 - 48901 48900 - 48801 48800 - 48701 48700 - 48601 48600 - 48501 48500 - 48401 48400 - 48301 48300 - 48201 48200 - 48101 48100 - 48001 48000 - 47901 47900 - 47801 47800 - 47701 47700 - 47601 47600 - 47501 47500 - 47401 47400 - 47301 47300 - 47201 47200 - 47101 47100 - 47001 47000 - 46901 46900 - 46801 46800 - 46701 46700 - 46601 46600 - 46501 46500 - 46401 46400 - 46301 46300 - 46201 46200 - 46101 46100 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- E-roller topik
- Androidos fejegységek
- További aktív témák...
- ÚJ! Lenovo Yoga PRO 9 Ultra 9 285H 32GB RAM 2x1TB SSD RTX 5060 8GB 16" QHD+++ OLED 3év Prémium GAR
- Asus Zephyrus G16 GAMING Notebook! Ultra 9 185H / RTX 4060 / 32GB 7500MHz / 1TB! BeszámítOK
- AKCIÓ! Dell Alienware AW2521HFLA FHD IPS 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 32GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Zalman S2 TG ADATA 600W
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Szóval kísérletezni lehet, amíg jó nem lesz.

. A környezetvédelem is kimaxolva.
egy jó kis jövőbeni akció során... újracsomagolt - mondjuk - 38k... pláne
1.hete írtam rá, hogy ha lesz neki, szóljon időben, de semmi visszajelzés. Ha írta volna, hogy eséllyel tud szerezni, akkor tőle veszem. De Mind1, volt mellé ajándék, még örülök, hogy jutott.


LÁZ
