Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) dudikpal válasza Csabroncka (#10900) üzenetére


dudikpal
aktív tag

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!
Akkkor ITT a problem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10902) Csabroncka válasza dudikpal (#10901) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legtöbb ember számára a teljes beszántás veri ki a biztosítékot. Az, hogy átalakítják és az ebből megspórolt pénzből átcsoportosítanak teljesen normális gondolatmenet. Nem értem miért probléma a felújítás, amikor minden egyes beépített anyagot 27%-os áfás számlával kellet lefedned (még ha medence épül belőle akkor is, a CSOK feltételei alapján simán lehet ott is az álltámból medencét építeni), végkép nem értem pl a társasházi lakástakarékok beszántását.

Azért sok olyan dolog van ám, ami túlmutat ezen az extraprofitos dolgon, és a számlanyitási díjat, valamint a számlavezetési 150 forintot, te fizetted, nem az állam.

Ilyen elven a nyugdíjkasszákat és a nyugdíjbiztosításokat is be lehetne szántani, azon is van legalább ennyi, hanem több haszna a pénzügyi szektornak!

"in medias res"

(#10903) Mercutio_ válasza Csabroncka (#10902) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az "extraprofit" az "azért, mert, csak" szinonimája ;]

A normális(abb) társasházakkal pedig erősen kitoltak :K eddig ez, az egyébként is szemellenzős és előre gondolkodásra nehezen rávehető lakóknál is egy érv volt a megtakarítás mellett, amit így le lehetett tolni a torkukon, most majd csak a törvényi minimumot akarják majd megtakarítási alapba tenni... :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10904) Csabroncka válasza Mercutio_ (#10903) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tök mindegy hogy nevezzük, szerintem a készpénzfelvételen és az utalásokon többet kaszálnak.

"in medias res"

(#10905) BornToBePuli válasza darksamu (#10876) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Kicsit kattintásvadász a cím.

Ez még nem kinyírás, hanem csupán az állami támogatás megszüntetése.

Read only felhasználó

(#10906) Mercutio_ válasza BornToBePuli (#10905) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, szerinted egy folyamatosan csökkenő állomány esetén milyen jövőképe van a LTP-knek?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10907) BornToBePuli válasza Mercutio_ (#10906) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Értem, a címre írtam. Még messze van ez a kinyírástól. Gondolom, hogy jó sokan még továbbra is fizetik, hosszabbítottak, újat kötöttek stb.

Illetve a négy szereplő közül egyet fog leginkább érzékenyen érinteni, de nincs ez még "beszántva" meg "kinyírva".

Én is sajnálom a dolgot, de szerintem felnőttek vagyunk és le a kattintásvadászattal.

Read only felhasználó

(#10908) dudikpal válasza Csabroncka (#10902) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ilyen elven a nyugdíjkasszákat és a nyugdíjbiztosításokat is be lehetne szántani, azon is van legalább ennyi, hanem több haszna a pénzügyi szektornak!

Ájmszóóórrri, de ez mintha már megtörtént volna...te amúgy ebben a dimenzióban élsz, vagy monnyuk a hetedikben?!?

Amúgy meg nem mind1 h melyik pénzügyi szektornak: az államinak, vagy a magánnak?!?

"...és ezek szavaznak b+..."

(#10909) Csabroncka válasza BornToBePuli (#10907) üzenetére


Csabroncka
addikt

A tollvonás és a teljes támogatás megvonás miatt igen!

Az a baj, hogy sokan tényleg csak arra gondoltok, hogy gazdag Józsika kötött 6 takarékot azt a lambordzsinivel később vett magának a hegyen egy villát.

első fontos dolog: gazdag Józsika nem lakáskasszából vesz villát

második dolog: a fiatalok többsége hosszabb futamidejű hitel előtörlesztésre használta, egyfajta kamattámogatásként

harmadik dolog: a társasházak felújítási alapjának ezzel gyakorlatilag annyi, ugyanis azt mindenki belátta, hogy biztonságos és jó, ezért szinte minden közös képviselő tudott kötni.

Szóval, hogy mennyi embert érint negatívan, és majd a bővített CSOK hány embert érint pozitívan ez jó kérdés. Én azt tudom mondani neked, hogy kaptunk 2015-ben a két gyerekre 800 ezret, majd a navnak egy éven belül visszafizetem 672 ezret, mert a lakás 15 milla felett volt.
Ha kivezetik a kedvezményes lakásáfát, ugyan úgy az államnak adod vissza egy utalási körrel a támogatást.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#10910) BornToBePuli válasza Csabroncka (#10909) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Ki az a gazdag Józsika? Én nem ismerem.

Milyen tollvonás? Mi igen? Honnan tudod, hogy én miről mit gondolok?

Read only felhasználó

(#10911) RexpecT válasza dudikpal (#10908) üzenetére


RexpecT
addikt

Ic óll rájt, én a nyóccadikban élek: [link]
:U

(#10912) Csabroncka válasza BornToBePuli (#10910) üzenetére


Csabroncka
addikt

"de nincs ez még "beszántva" meg "kinyírva"" erre értettem.

"in medias res"

(#10913) pweaver válasza Csabroncka (#10902) üzenetére


pweaver
csendes tag

(#10914) Tombi válasza pweaver (#10913) üzenetére


Tombi
senior tag

Ha tehetném kilépnék onnan, és az kérném vissza a befizetett nyugdíjjárulékot !
Senki ne döntse el akarok-e pénzt kapni x éves koromban!

[ Szerkesztve ]

(#10915) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Egy szónak is 100 a vége ,MI nem jártunk jól ezzel az fix :W

(#10916) Revolit válasza Tombi (#10914) üzenetére


Revolit
senior tag

Miért léptél be? Engem is mindenáron be akartak léptetni, elég jó konstrukciót adott az egyik nagy cég, de akkor se nyitottam, mert pontosan tudtam, hogy nem éri meg ilyen hosszú távra elkötelezni az embernek magát.

Ez az LTP is. Az ügynökök a jó busás jutalék miatt mindenkit rábeszéltek a 10 éves LTP-re, a szemükbe hazudva, hogy 30% hozam... meg a nagy... Jó lesz az 3% körüli hozamnak is ha 10 évre köti az ember.
Ráadásul abszolút nem volt jó konstrukció, még 4 évre kötve csak-csak, de nagyon rugalmatlan volt akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#10917) axioma válasza attiati (#10853) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nagy hulyeseget irtal ezzel hogy kiskapu volt, aki meg benyalja a kormanypropaganda indoklast, az nem latott me'g hitelintezeti mukodest...
Az ltp harom elonnyel rendelkezik az _allam_ szamara.
1. lakasallomany javulasa (es baromsag, hogy az alacsony osszegek miatt nem epultek uj lakasok, hiszen ez domino effekt: akkor tud ujat epittetni sokert, ha eladja az elozot es keveset hozzatesz: itt a hozzatetelnel is szamit hogy van-e ltp, meg annal is nagyon, hogy az elozot el tudja-e adni, van-e fizetokepes kereslet - mondjuk az ltp miatt is)
2. megtakaritasra osztonoz: az allamnak jobb, mint az ha ez a penz szolgaltatasokra koltodik
3. afa-tartalom es dolgozok bejelentesevel jaro allami terhek, akkor is ha attetelesen (hasznalt lakas vasarlasa)
+1. a masik topikban is irtam, csak ide meloidoben nem mertem atjonni: az ltp-k nem a megtakaritason szedtek meg magukat, hanem a hitelezesen, konkretabban az athidalo hiteleken... kulonos tekintettel a dev.hitel kivaltasokra, amit akkor az allam nyomott, most meg jol felroja nekik...

(#10918) Tombi válasza Revolit (#10916) üzenetére


Tombi
senior tag

Bocsánat de én az állami-ról beszélek, ahova sajnos muszáj fizetni a munkaadónak.
Tudom kevés országban mondható le az állami nyugdíj, de szerintem jó 5let lenne.
Nekem inkább most kellene az az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#10919) amargo válasza Revolit (#10916) üzenetére


amargo
addikt

4 éves csak-csak? Tudsz mutatni még egy befektetést, ami legalább ennyit hoz, tudod is, hogy mennyit? Szerintem sokan beszállnának.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10920) concret_hp válasza BornToBePuli (#10907) üzenetére


concret_hp
addikt

szerinted miért nyitna bárki újat? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10921) axioma válasza dudikpal (#10881) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az a baj hogy eleg keveset tudsz az ltp mukodeserol, dijazasokrol.
Nyitasi dij: a kotes koruli koltsegekre elmegy (uzletkoto masik 3 latogatasat is vedd bele, ahol nem kotottek, vagy az ugyfelszolg. mukodeset, reklamokat stb.)
A 150 Ft eleg exhas szam de kuldenek n+1-szer levelet, leadminisztraljak az alltam igenylest, stb. azert ezek elomunkas feladatok (jo, nem orulunk hogy van 2006 ota, de kb. mindenhol).
A penz amin ulnek, azon nem ok ulnek: az allomany meghatarozott %-a allampapirban kell legyen, es korlatosan adhatnak ki athidalot is.
Allasinterju az inkabb valami beetetes lehetett, 5 szerzodes nyitasi dijanak 30%-a akkor sem sok, ha mind 10 eves es nincs koltseg (de nem 10 evesek es lesz koltseg). Raadasul azert vallalkozast kell fenntartani, adozni, stb.
Szoval nem Leningradban hanem Moszkvaban nem Volvokat hanem Volgakat es nem osztogatnak hanem fosztogatnak...

(#10922) axioma válasza Tombi (#10918) üzenetére


axioma
Topikgazda

Es ha most elhasznalod, akkor kesobb meg kersz meltanyossagi nyugdijat es-vagy segelyt, tartsanak el azok, akik nem eltek fel a jovojukre szolo befektetest? Nem veletlen kotelezo tobb biztositasfajta, mert nem csak magaddal szurnal ki. Kgfb-nel is mi lenne ha nincs biztositas de nem tudnal fizetni akkor a masik sziv?

(#10923) Tombi válasza axioma (#10922) üzenetére


Tombi
senior tag

Miért is kapnék? Megmutatnák nekem a papírt amit 30 éve aláírtam, és itt a történet vége.
KGFB pedig csak akkor kell ha vezetsz, de azt te döntöd el.
Lehet járni busszal is.
szóval szerintem a összevetésed hibás.

(#10924) Kephamos


Kephamos
addikt

LTP témához: nem otb-be kell, menni, hanem wizzairhez...

(#10925) Mercutio_ válasza Tombi (#10923) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aham, mert nálunk köztudottan öngondoskodásra képes a befizetők tetemes része így az a veszély még véletlenül se áll fenn, hogy ha ez mindenki előtt mint lehetőség ott lenne nem élné fel, aztán nyugdíj környékén mint szavazati joggal rendelkező széles réteg nem azt választaná aki nyugdíjat ígér vagy döntené meg aki nem :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10926) Tombi válasza Mercutio_ (#10925) üzenetére


Tombi
senior tag

Ahhoz, hogy öngondoskodó legyen, ahhoz olyan bérek kellenének, amiből (esetleg) félre is lehetne rakni.
Ennek egyik eleme lehetne az állami nyugdíj nélküli opció.
Képzeld, az élet minden területén én leszabályzom magam optimalizálom a költségeimet az igényemhez.(ár/érték/kihasználtság arány)
A nyugdíjból pedig "köszönöm nem kérek"

ui: politikusok és ígéretek, haha :D

[ Szerkesztve ]

(#10927) Mercutio_ válasza Tombi (#10926) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem az a kérdés te mire vagy képes hanem az átlagos (többségi) befizető...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10928) attiati válasza axioma (#10917) üzenetére


attiati
veterán

A lakástakarékok 0%-os vagy alacsony kamatra kaptak forrást a befizetőktől vagy még a díjat is ráterhelték. Az állam állta a számlát és cserében valóban megnyerte az általad sorolt előnyöket. Az most nem kérdés, hogy a lakástámogatáson nyer vagy veszít az állam. Mert elvileg nem csökkenteni akarják a lakástámogatás összegét, hanem átcsoportosítani.

Csokkal tudja e élvezni ugyanezeket az előnyöket, ltp nélkül?
1. igen
2. nem (vagy megoldható)
3. igen / vagy megoldható

És megnyer egy csomó (szociál-, és gazdaság)politikai dolgot.
4. Csokosok nehezen tudják elhagyni az országot.
5. Ideláncolja a fiatalt, gyerekest.
6. építőipart, gdp-t erősít, befolyik az áfa és az illeték
7. főleg vidéken viszik a csokot, ahol erős a fidesz szavazóbázisa

És okoz egy csomó kárt.

De megváltozott a cél. Gyerek kell.
Nem akar tovább támogatni úgy, hogy alanyi jogon, jövedelemfeltétel nélkül, gyerekvállalás nélkül, korosztályvizsgálat nélkül. Ezek menjenek piaci alapon. A többit támogatja csokkal.

Hosszútávon az a megoldás működne, hogy a gyerekvállalás is menjen "piaci alapon".
(jól fizető munkahelyek, kiszámítható törvényhozás, nők egyenjogúságának erősítése, államtól való függetlenség, alacsony újraelosztás, pláne politikai alapon).

De ebből nem lehet itthon politikai tőkét kovácsolni.
Biztosan nem szakmai döntés született most sem.
Csányi ma már nyilatkozott, hogy nem lát semmi kivetnivalót az LTP módosításban. Persze hogy nem, hisz fényévekre le volt maradva az otp a fundamenta mögött. Ahogy írtam is tegnap, hogy egyes szereplőket gyengíteni akarnak, másokat erősíteni. Azt már nem lehet tudni, hogy az OTP ezt most milyen szívességért cserébe kapja, vagy mit kell érte majd elviselnie a jövőben.

Ha szakmai döntés lett volna, akkor beszántanák a mindenféle hűtő és mosógépcsere programot is.

+ 1 gondolat:
Ha a politikai bázis gyengülne a jövőben, akkor csak be kell vezetni egy módosítást a választási rendszerben, hogy az anyuka kap plusz szavazati jogot minden gyerek után.

És még jöhet az abortusztilalom is. Ami aztán végképp nem lesz megoldás semmire.

Hitelintézetet azért láttam már :)

[ Szerkesztve ]

(#10929) concret_hp válasza attiati (#10928) üzenetére


concret_hp
addikt

nos, alapvetően akár egyet is érthetnék azzal, hogy az ltp nem a legjobb konstrukció, bizonyos szempontból jó, más szempontból nem jó, nekem nem ez a lényeg itt...

de az, hogy 20 éve működő valamit beszántanak 3 nap alatt, mer' extraprofit? tegyük fel jó a teóriád, gyerek kell de sok és azonnal. miért nem lehet azt mondani, hogy a gyerekvállalás ösztönzésére akarjuk fordítani a lét, csá? (sima guglizás szerint az évtizedben született magyar gyerekek 15%-a nem az országban született...)

páran kénytelenek lesznek másik munkát keresni meg stb. ez néha megtörténik.
a kérdés, hogy mernél-e bármilyen vállalkozást indítani ma Mo-n? trafikok is kb. hetek alatt lettek beszántva, tankönyvkiadók talán egy évig is eltartottak? szemétszállítás (jó ez mondjuk félig amúgy is állami)? több évtizedes földbérletek felmondása? milyen bizniszt mernél csinálni amiről tudod, hogy 2 hét múlva nem nyúlja le az állam, vagy egy stróman? én nem nagyon tudnék példát ezek után :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10930) attiati válasza concret_hp (#10929) üzenetére


attiati
veterán

"miért nem lehet azt mondani, hogy a gyerekvállalás ösztönzésére akarjuk fordítani a lét, csá?"
Elég sokat kommunikálták most az ltp kapcsán, hogy a csok a támogatandó mostantól.
Azt is lekommunikálták, hogy a kedvezményes áfa azért is szűnik meg, mert nem akarnak (valójában nem tudnak) mindenkit támogatni.
És már áprilisban elkezdték a kommunikációt, hogy "demográfiai súlypontú kormányzás" jön. Googli... Azóta is tolják, csak nem olvastál eleget. Nem fogok kormánymédiát linkelgetni.
Jegybank műhelytanulmányokat ír a demográfiáról és a nyugdíjrendszer átalakításáról. Meg a kormányközeli megmondóember ötletgazdák ezen agyalnak.

"az évtizedben született magyar gyerekek 15%-a nem az országban született"
azért van egy preferencia sorrend, vagy egy ideális kombináció, amit támogatnak. Mást meg nem.
1. fideszes szavazót támogatsz ÉS
2. gyerekeset támogatsz
De csak ebben a sorrendben.

Előbb fogják támogatni a határon túli (gyerekes) magyart, aki soha nem költözik Mo-ra, mint a Németországba kivándorolt ellenzéki gyerekest, aki esetleg hazaköltözne.
Ehhez még túl sok fantázia sem kell. Látva a választási törvényt, hogy az egyik levélben szavazhat, a másik meg csak a nagykövetségen, ha utazik érte párszáz kilómétert és sorbanáll pár órát.

1. minek öntenél pénzt az ellenséges szavazóba
2. a legnehezebben "megvehető" szavazat az értelmiségi, mindent megkritizáló, sok lehetőséggel rendelkező, mobil, egészséges fiatal. Ő kér a legtöbbet. Nem mellesleg ő ér a legtöbbet is.

"beszántanak 3 nap alatt"
maximum tippjeim vannak a gyorsaságra

"mer' extraprofit"
ez a bulvár megfogalmazás, ami a 2 bites hű katonáknak szól

"20 éve működő valamit"
Az a vicc az egészben, hogy akkoriban egyáltalán nem érte meg működtetni ezt az egészet. De most alacsony hozamkörnyezetben már minden fél számára gazdaságosabban működhetne.

Magas hozamkörnyezetben az ügyfél bukik, mert az EHM-je alacsonyabb, mint a bankbetéttel elérhető hozam. (a bent álló pénz kamatvesztesége miatt)
Az állam bukik, mert magas kamatra vesz fel hitelt, hogy finanszírozni tudja a támogatást.
És a pénztár nyer, mert magas hozamkörnyezetben kap egy tök olcsó forrást (vagy 0%-os kamatozású forrást), amit jó drágán ki tud hitelezni. De ezt majd megerősítik a többiek, mert nem tudom, hogy mennyi hozamot fizettek az LTP-k a magasabb kamatok idején.
Most alacsony kamatok mellet már jobban működhetne a rendszer, csak finomítani kellett volna. Ez lett volna a legszakmaibb döntés, de felülírta az élet. A lakáslottó, otp, családpolitika hármas miatt beszántásra került. És csak a negyedik helyen jött a szakmai indok. Nekem nem a gyerek a teóriám, hanem ez a négyes erősorrend itt fent. De attól még a szakmai indok önállóan is megállja a helyét. Ha csak pénz és szakmai kérdés lett volna, akkor finomítanak. De a másik három miatt beszántás lett.

[ Szerkesztve ]

(#10931) concret_hp válasza attiati (#10930) üzenetére


concret_hp
addikt

minek öntenél pénzt az ellenséges szavazóba

őőő izé, asszem részben nem ment át... talán ha olyan környezet lenne, hogy nem húz el egy csomó ember civilizált demokráciákba, máris lenne + évi nagyonsok gyerek :U
ha a gyerekek 1/6a jó eséllyel sosem fog Mo-n dolgozni, akkor nem 2.1, hanem 2.5 feletti születésszám kell a szinten tartáshoz... azt meg nem tudom össze lehet-e hozni a 21. századi európában, de szerintem nem nagyon...

nyilván lenne az a verzió is, hogy elkezdünk úgy csinálni, mintha tényleg demokrácia lenne meg kapitalizmus és próbálnánk építeni a jövőt, csak akkor egyesek kezén elrohadna a műanyag bilincs, az meg ugye nem opció :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10932) attiati válasza concret_hp (#10931) üzenetére


attiati
veterán

Nekem átjött.

"talán ha olyan környezet lenne"
Szerinted ez mennyivel kerülne többe?
Legalább 100x drágább megszerezni a te szavazatodat, meg a távozókét.
Oktatást akarsz, egészségügyet, jó munkahelyeket. Na meg leválthatóságot és átláthatóságot. És hosszútávot. Ezekből csak 5-20 éves távlaton lehet szavazatot szerezni.

Vannak országok, ahol csak ezekkel lehet politizálni.
Nekünk meg adott a múltunk, ahol teljes politikai öngyilkosság ezekkel politizálni.

Az, hogy nekünk racionálisan gondolkodó embereknek hosszútávon mi lenne az értelmes... az egy tök más dolog ahhoz képest, hogy itthon mi adható el politikailag.
Ma politikai öngyilkosság logikusan politizálni. Mert a melletted haladó futópályán leelőz egy olyan politikai párt, aki az érzelmekre hajt.
Te 1mrd forint kampánypénzből elérsz pár embert, ha értelmesen politizálsz. És a támogatóid folyamatosan kritizálni fognak.
A másik oldalon ugyanebből a pénzből egy egész hordát összeszednek. És őket tartósan megnyerik.
Sajnos egyre több országban. (lásd olasz, görög, usa)

Mit csinálsz a kormánypárt helyében, ha erre építetted fel a rendszeredet?
Támogatod a sajátjaidat.

A nem fideszes gyerek mégse annyira gyerek :)
És ez is ki van mondva egy ideje: "Az a magyar, akinek az unokája is magyar lesz".
Nem magyarokat pedig nem támogatnak.

Támogatásra az számíthat, aki magyar, itthon él, gyereket nevel, kormánypárti, hazafi. Ezek között ÉS kapcsolat van. Vagy nagyon erős üzleti, politikai kapcsolatrendszere van.

[ Szerkesztve ]

(#10933) Revolit válasza attiati (#10932) üzenetére


Revolit
senior tag

Miert kell kormanypartinak lenni? CSOK igenylesnel megkerdezik kire szavaztal? Kevesebb adojovairas jar gyerek utan ha nem a fideszre? Csaladi potlekot is visszatartjak ha volt egy kritikad a fidesz ellen?

(#10934) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok

Remélem tudtok segíteni, szeretnék vásárolni egy ingatlant, amit jelenleg bérelnek jövő év nyaráig, tehát bérlővel vennénk meg. Mi egy kicsit félünk, hogy a jelenlegi bérlő nem akar majd kimenni a szerződés lejárta után. De a jelenlegi tulajdonos egy ilyen pontot is belefogalmazott a szerződésbe, amit a bérlő alá is írt:

"38. A Bérlő nyilatkozik és hozzájárulását adja ahhoz, hogy amennyiben Bérlő a Bérbeadó igazoltan átadott és legalább 8 nap határidőt biztosító felhívása ellenére nem tesz eleget a Bérlemény kiürítésére és visszaadására vonatkozó kötelezettségének a fenti pontokban foglaltak szerint, illetve bármely a Bérleti Szerződésben meghatározott Bérlői Szerződésszegési eset bekövetkezése esetén Bérbeadó a PTK. 5:36 S (4) rendelkezése alapján akár jogos önhatalommal Bérleménybe behatoljon és Bérlőt a Bérleményből kilakoltassa, a Bérleményben lévő ingóságokat eltávolítsa és tárolja, a zárakat kicserélje és ezt követően Bérlő vagy a nevében eljáró bármely más személyeknek a Bérlemény területére való belépését megakadályozza."

Ez azt jelenti, hogy mi magunk is kirakhatjuk a bérlőt a szerződés lejárta után, akár akar maradni, akár nem?

[ Szerkesztve ]

(#10935) petyametyo válasza Zizmand (#10934) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Mi ugyan így vettünk lakást most egy fél éve. Következő képen csináltuk. Az eladó csinált a bérlővel egy közjegyzői okiratot amiben a bérlő vállalta hogy az adásvételi szerződésben foglalt átadás átvételi időpontban elhagyja a lakást.Amennyiben ezt nem teszi meg 30 napon belül kilakoltatják.
Átvettük az ingatlant és utána tőlünk bérelte tovább. A lakásbérleti szerződést és a kiköltözési nyilatkozatot újra közjegyzői okiratba foglaltuk.
Egy jó tanács ha megengeded

Mivel lakott az ingatlan és nem üres nem tudod olyan tüzetesen átnézni mint ha üres lenne.Pl szekrény mögött milyen a fal,milyen állapotba van a konyha bútor.padló,stb.
Ismerősömék ugyan így vettek lakást de ott a bérlő kiköltözött átadásra. Előtte bebútorozva (elég zsúfolt volt ) látták a lakást.Üresen már teljesen másképp nézett ki. Sokkal rosszabb állapotú volt mint ami elsőre látható volt :R

(#10936) axioma válasza attiati (#10928) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az a baj, hogy a meglevo gyerekek (ha nem legalabb 3 egy haztartasban) mar nem szamitanak. 1x kaptunk ertuk2.4 szocpolt ami 10% alatti, es aztan annyi. 10 eves kor felett anyuka nem maradhat otthon vele gyerektappenzen, de ha otthonhagyna es valami tortenne, akkor 18-ig felel erte... 12 utan megszunik a legtobb gyerekkedvezmeny, 14-tol mar papiron se gyerek, 16-tol mar az extra szabinap se jar erte, pedig jo esetben 23 eves koraig a szulei jelentik a legfobb eltartojat. Ja es 45 evesen mar nem fogok tobbet szulni, szoval en lehuzhatom a klotyon amit most csinalnak helyette. Igy elkoltom a penzt lakasvaltas helyett zoldrendszamos autora, azt annyi... (ez most veletlen pont megtortent, mivel a befele koltozes kulonbozete sehogy nem jon ki).

(#10937) axioma válasza attiati (#10930) üzenetére


axioma
Topikgazda

A "regi" ltp: 3% beteti kamat az alltamon felul (elso 4 honap kivetelevel 30%), a kolcsonresz csak me'g egyszer ugyanannyi mint amit gyujtottel (nem 1.5x-es), es 6+1%-ra. Ezt kotottek akkor vadul, amikor a lakashitel bankban 20%-os kamatra ment. Aztan nem kevesen szivtak azzal (nem az elsok kozul hanem kesobb kotottek), mikor fel akartak venni, akkor mar nem erte meg a bejott dev.hitelek miatt, kozben hozam se sok volt (igaz, nem volt havi 150Ft, es volt 8 ev utan szabad felhasznalas is mint opcio).
Kesobb jottek az "uj" konstrukciok, otp 1.5%/4.5%+1%; funda 1%/3%+1%. Most meg mar azt tudom (akartak ramsozni) van 0.1%-os beteti kamatu otp valtozat. En 1.5 eve kotottem me'g az utolso 3%-osat 4 db-ot.
(Beteti kamatok mind kamatado-mentesek, azaz netto.)
Attol tartok hogy a cimkezett penz helyett sokaknal sajnos elkoltes lesz belole, mindig "majd holnaptol" mint a fogyokura. Fundaban szinte szalloige volt, hogy megtak. szerzodesnel csak max. 10e vagy annyit se akart bevallalni mert keveset keres, bezzeg ugyanaz az ugyfeljelolt lakashitelt tudna havi 45e-rel is fizetni...

(#10938) Mercutio_ válasza Revolit (#10933) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külföldön élő magyarokról volt szó.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10939) axioma


axioma
Topikgazda

Valahol azt irtak nekem hogy pentek delig kell valami papirokat feladni hogy "tegnapinak szamithasson" egy szerzodes. Ha vkinek aktualis, privatoljon.

(#10940) OPiiPO válasza axioma (#10936) üzenetére


OPiiPO
addikt

Két gyerek után válás? Ráfizet a csokos, ha nem teljesít

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10941) attiati válasza axioma (#10936) üzenetére


attiati
veterán

Sajnos nem nézheti mindenki a saját zsebét.
Korosztályok között meg egyébként is nagyon nehéz igazságot tenni és lehet egymásra mutogatni.
Pl. régen leírható volt a lakáshitel kamata az szja-ból. Vagy ugye van magánnyugdíjpénztári megtakarítás (akit nem sikerült kiugrasztani). És még lehetne sorolni. Egyáltalán nem irigylem azt a 10 milliót a mai 3 gyerekesektől, ezekkel a feltételekkel. Nehezebb ma lakást venni egy fiatal párnak a 10 millióval együtt, mint régen a 10 millió nélkül.
Abban nagyjából igazat lehet adni, hogy anyagilag egyre nehezebb a mai fiataloknak, lehetőségekben viszont sokkal jobb.

(#10942) Mercutio_ válasza attiati (#10941) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nehezebb ma lakást venni egy fiatal párnak a 10 millióval együtt, mint régen a 10 millió nélkül.

Ami részben a piacra borított +10millióknak is köszönhető ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10943) savoo válasza Revolit (#10933) üzenetére


savoo
addikt

Hát mondjuk lassan már ott fogunk tartani.. ;]

(#10944) attiati válasza Revolit (#10933) üzenetére


attiati
veterán

Rossz szót használtam. Kormánypárti = kormány értékrendjét támogató, aszerint élő... aki jó eséllyel rájuk is fog szavazni.

Természetesen (egyelőre) nem kérdezik meg a lakáshitel felvételnél, hogy kire szavaztál.
Csak azért, mert nem lehet, vagy nem éri meg ennyire szegmentálni a választókat. Ha majd kiélezettebb lesz a választás eredménye, akkor megéri bevállalni. Vagy amikor majd el akarnak fordulni a párthű szavazók, akkor meg lehet tolni a pofátlanabb és egyértelmű támogatást.

Addig is annyit lehet tenni a kormány szemszögéből nézve, hogy a nyugdíjasok 70-80%-a kormánypárti szavazó, akkor adnak minden nyugdíjasnak bözsit választás előtt. Ez így nem diszkriminatív és bevállalják a 20-30% veszteséget (értsd nem lesz belőle szavazat).

Vagy ha a vidéki szavazók 70%-a kormánypárti, akkor a csokba ugyanolyan támogatható maximális értékkel kerül bele a vidéki lakás, mint a bp-i lakás. Ésatöbbi. Ehhez nem kell túl nagy fantázia, most is zajlik a megkülönböztetés.

Azok a területek/ korosztályok, ahol 50-50%, vagy rosszabb az ellenzéki / kormánypárti szavazók aránya, ott már meggondolják, hogy támogatnak e. Elveszett pénz. A jól szervezett politika minden országban a szavazatvásárlásra épül. És maximalizálásra.... mennyi pénzt kell elkölteni 1 szavazat megvételére?
Van 1000 mrd-om. Milyen stratégiát kell választanom, hogy a lehető legtöbb szavazatot kapjam.
És kijön az, hogy az érzelmekre lehet a legolcsóbban hatni.

Na ezért nem éri meg becélozni az értelmes választói réteget. Kevés szavazat jön onnan, akkor is bizonytalan és nem lojális. Ablakon kidobott pénz.
Ellenben a félelemben tartott szavazó stabil, olcsón megvehető és fanatikus.

Ahol nincs a demokráciának hagyománya (értsd: mindig is az államtól függtek és megszokták) és alacsony műveltségű a lakosság, ott működik ez a pofon egyszerű stratégia.

Vállalati oldalon már rég megy a pofátlan fokú szegmentáció.
Lásd adott cégekre kiszabott adók, adókedvezmények.... vagy adott cégre kiírt pályázatok.
Csak azok a cégek pályázhatnak, akik 2,2 és 2,3 mrd forint közötti árbevétellel rendelkeztek előző évben és 320-330 főt foglalkoztattak. Egyetlen ilyen cég marad, mint alkalmas pályázó. Ha esetleg több maradna, akkor plusz feltétel, hogy M-el kezdődjön a cégvezető vezetékneve és "észáros"-sal folytatódjon.
Vagy a vasárnapi boltzárral levágható e a multik versenyelőnye....
Meddig soroljam? :)

De az összes párt ezt csinálja. Az Mszp a feltététel és jövedelem nélküli családtámogatással a kisebbséget akarta megnyerni és arra felépíteni egy stabil szavazói bázist. Vagy a kettős állampolgárság 2004-es népszavazásakor is ment a helyezkedés.
Annyi a különbség, hogy most ömlik az EU-s pénz és nagyságrendet léptek a srácok a lopásban. Így sokkal több lehetőségük van bebetonozni a hatalmat. Egy halom szociológus, pszichológus és marketing tanácsadó dolgozik a pártoknak. Erről szól a politika.

[ Szerkesztve ]

(#10945) Kobe


Kobe
veterán

[link]
Ezekuan miert is nincs meg soval behintve a ceg, es vezethet barmilyen tarsasagot a fobarom?

az építtető lényegében megfinanszírozta a piacinál valamivel kedvezőbb ár ígérete révén a vevőkkel az építkezést, majd a szerződéseket felmondva és emelt áron újra értékesítve tesz szert valódi bevételre, ebből fizetve ki az első hullámban érkezett, de végül lakás nélkül maradó vevőket, akik garantáltan veszteséget szenvednek el,

(#10946) Stanlee válasza Kobe (#10945) üzenetére


Stanlee
őstag

Csak neztem nagyokat amikor elolvastam a cikket. En mar jo sok mindent lattam, de ez igy eleg durva. Amugy nem baj, hogy feljelentettek oket, mert mast nem erdemelnek meg. Az biztos hogy ezek utan ettol a tarsulattol nem vennek semmit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10947) Kobe válasza Stanlee (#10946) üzenetére


Kobe
veterán

A korabbi projektjukben egesz epulettomb nem kapott meg hasznalstba veteli engedelyt, asszem a lakok a 10eves turelmi ido lejartara varnak h meltanyossagbol megkaphassak a lakasra amiben jo tiz eve dekkolnak de ealdni igy nem tudjak
Minden projektjukon talalnak hianyossagokat, csuszik az atadas, stb
A fscebook oldaluk kimeriti a vevoi megtevesztes fogalmat, az ertelmezo szotarban a fogalom mellett az o FB profiljuk is szerepelhetne
Rendszeresen alultervezik a budzset
lenyulja majd beperli a sajat beszallitojat
Atbaxxa a sajat vevoit

Es ez egy sikeresen, engedellyel mukodo ceg ma Mo-n..... Nincs tobb kerdesem, szeretnek en is 30-40 milla + kamst osszegeket ilyen kivitelezokre bizni. Nesze neked i gatlanpiac

(#10948) Mercutio_ válasza Kobe (#10945) üzenetére


Mercutio_
félisten

szvsz aki ott vett lakást sikeres ember eleve nem lehet. (Vasútvonal és felüljáró mellett közvetlenül... :N )

szerk.: Ettől függetlenül a cég görény, ez nem vitás.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10949) Stanlee válasza Kobe (#10947) üzenetére


Stanlee
őstag

Hasznalatbavetelirol meg meltanyossagrol van sajat boron tapasztalat. A haz ahol van a lakasom, Zugloban van. Kapott hasznalatbavetelit, aztan a szomszed haz birosagon megtamadta a jogerore emelkedett hasznalatbavetelit - a szemben levo haz meg a mellette levo projektet vitte birosag ele, a telken nem is epult 10 evig semmi, az onnan erkezo patkanyok meg oda betelepult hajlektalanok biztos jobban esett nekik.

A birosag arra hivatkozva visszavonta a hasznalatbavetelit, hogy

- tul sok felszini parkolo van,
- a melygarazsba nem lett felautomata parkolo rendszer beepitve,
- a kertben vannak helyek, ahol x cm-rel vekonyabb a foldtakaras, mint amennyinek kellene lennie,
- a szomszed haz pincejebe a csapadekviz beszivarog, amiota megepult a haz.

A melygarazsban most is csak a helyek fele van kihasznalva, ha lenne meg egy felautomata parkolorendszer, amivel kb. duplazni lehetne a ferohelyek szamat, akkor sem allna lent tobb auto, de miert ne.

Az epitesi engedelyen rajta voltak a feluletnagysagok, olyanon ment a vita az egyes, birosag altal kirendelt es hozott szakertok kozott, hogy a melygarazs kijarata feletti vasbeton fodemen levo fuvesitett terulet beleszamithato-e a zoldfeluletbe, mert most (nem pontosan ezekkel az ertekekkel) 45 cm vastag a foldtakaras, de ha 75 cm lenne akkor mar jo lenne.

A szomszed hazban akkor keszultek a pincei befolyasokrol a kepek, amikor akkora eso esett Bp-en, hogy a fel varos viz alatt volt, de kihoztak, hogy a FCSM nem tud annyi csapadekvizet elvezetni, mint amennyi az oras nemtudom milyen maximum mennyiseg, szoval epitsunk valami 100 m3 csapadekviz tarozot, mert ez az engedelyezeskor is mar koztudott volt. Amugy a mellettunk levo telken ugyanarra a csatornaszakaszra csatlakozo, nagyobb haz is epult mar azota, mint a mienk, szoval akkor annak is annyit er az engedelye es a hasznalatbavetelije, mint a mienke - semmit.

Amugy a birosag kuldott egy kisregenyt, amiben osszefoglaltak, hogy mivel telt el a pereskedes par eve. Elmeny volt olvasni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10950) golfvariant válasza Mercutio_ (#10948) üzenetére


golfvariant
aktív tag

"szvsz aki ott vett lakást sikeres ember eleve nem lehet."

Ez eléggé furán jött ki :(

Nem lehet mindenkinek pénze a Marina Parti, Dunára néző lakásra... Nem mindenki informatikus és nettó 1,3 milliós fizetéssel (különböző portálok szerint) :)))
Ilyenkor alább kell adni az igényeket(elhelyezkedés és/vagy használt lakás). Ha minden áron új építésűbe akar költözni, akkor maradnak a kevésbé jó elhelyezkedésű beruházások.

Én is néztem a hirdetésüket (befektetés céljából) és tényleg eléggé alacsony áron kínálták őket, de ne a vevők legyenek már a hibásak, ha már "sikeres ember nem lehet"...

(#10949) Stanlee: Levendula? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.