Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) skristof válasza vnorbi (#10843) üzenetére


skristof
tag

én erre gondoltam

ekkor nem módosítok szerintem, persze nem remélek semmi jót :((

(#10852) vnorbi válasza skristof (#10851) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Azzal, hogy megtakarítást helyezel el, automatikusan hosszabbodik a megtakarítási idő külön kérés/módosítás nélkül is. Ebben az esetben az októberi befizetésre még járna a támogatás, novembertől már nem. Ez még egy logikus lépés lehetne, bár igazságtalan, mert ha a ma nyitott szerződésekre még 10 évig jár a támogatás, akkor az 5 éve 4 évre kötött szerződéseket miért korlátozzák azzal, hogy akár a már jóváírt, de ki nem fizetett +1 évnyi támogatást is visszavonják (az én értelmezésem szerint), miközben a tegnapi feltételek szerint még arra is 10 éves támogatás járt.

(#10853) attiati válasza Csabroncka (#10850) üzenetére


attiati
veterán

Mikor? 4 év múlva? Rég elfelejtik :)
EP választásra meg kevesen mennek el, pedig tényleg nagyon sok múlik a tavaszi EP választáson. Finoman szólva.

Mellesleg a fidesz szavazó a kormánymédiát olvassa. Sajnos nem magunkból kell kiindulni.
Lásd oriogo cikkét:
A lakás-takarékpénztárak nagy extraprofittal, de eredmény nélkül működnek
És rég ideológiai alapon szavaznak (migráns, brüsszel, soros).
Persze ha majd üres lesz a fidesz szavazó zsebe, akkor nem fogja érdekelni az ideológia.
De akkor majd kapnak fűtésszámla kiegészítést, mert extra hideg volt a tél :D
Meg kapnak választás előtt bözsi utalványt.
Azt a pár 10 milliárd extra kiadást simán összespórolja a kormány a most megszüntetett LTP támogatásokon.

Nem leszek népszerű, de az egész LTP egy nagy kiskapu volt
És valóban nem hatékony, úgyhogy szakmailag indokolható a beszántása. Csak nem egyik napról a másikra. Nagy kérdés lesz, hogy a lakástakarékok hogyan fognak működni pár év múlva, pláne hitelezni, ha utána már kevés befizetés várható.

Elég nagy átalakulás elébe néz a lakáspiac finanszírozása.
Akik most eszmélnek vagy a közeljövőben gyűlik össze az önerő:
1. szigorodó hitelfelvétel (JTM)
2. kedvezményes áfa kivezetése
3. cafetériából hiteltörlesztés lehetősége megy a kukába valószínűleg
4. új LTP nyitás kuka

Azt gondolom, hogy a fidesz készül a szűkebb esztendőkre. (lást nincs szja csökkentés, szigorodó eu pályázati kifizetés, stb...)
Kevesebb lóvé fog jönni az EU-ból.
+ a 10 éves magyar hozam megnyalta a héten a 4%-ot, ami kamatkiadási oldalon fájni fog.
Ezeket meg kell spórolni valahol.
Lopni viszont nem tudnak kevesebbet, mert arra van felépítve az egész hierarchia. A zsebek betömése nélkül elkezdenek lázadni a kulcsemberek.

[ Szerkesztve ]

(#10854) Csabroncka válasza attiati (#10853) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez túlmutat a fidesz szavazó, nem fidesz szavazó dolgon. Én is jobboldali beállítottságú ember vagyok, amit vállalok, de rühellem amikor túlzásba esnek (minden téren), és ettől függetlenül sajnos a választási lehetőség kritikán aluli. A menj külföldre, meg az okosa már elment külföldre szlogen-en meg jókat szoktam röhögni. De ne politizáljunk!

Szóval túlmutatóan mindenen, nagy hiba ilyen módon beszántani és szerintem kiveri a biztosítékot!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#10855) attiati válasza Csabroncka (#10854) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem is túlmutat és szakmailag jó, hogy meg merték lépni. (ha nem a lopás költségvetési kompenzálása lenne)
Valószínűleg minden pénz átcsoportosításra kerül a gyermekesek (lakás)támogatására.
Vagy máshogy nézve, sokkal nehezebben lehet támogatáshoz jutni, mint eddig.

magasabb áfa ---> nők élethosszig tartó szja mentessége
LTP, cafetéria off ----> csok kibővítése, összeg növelése

Így azok részesülnek lakástámogatásban, akiknek van bejelentett jövedelme és/ vagy gyereket vállalnak.
Nagyon sok legyet ütnek egycsapásra, ha mindent átterelnek csokba.
Az egész csok egy nagyon erős röghöz kötés. A gyereket vállaló fiatalokat kötik pórázra.

(Majd a mögöttes és sötét politikai okok is kiderülnek később. Lakáslottó erősítése, egyes pénzintézetek pozíciójának gyengítése, mások erősítése. A fundamenta folyósította az új hitelek ~20%-át).

[ Szerkesztve ]

(#10856) Kobe válasza attiati (#10855) üzenetére


Kobe
veterán

Csak ez kvara nem a no irany. Nem abban kellene osztonozni a lakossagot hogy fut fat bevallaljon egy gyerekert, hanem elosegiteni, hogy a fiatalok pl egzisztenciat teremtsenek ahova utana tud gyereket is vallani (vagyis pont az ltp szeru konstrukciokat erositeni)

Szvsz egy fiatalnak kvara nem osztonzo, hogy szuljon elobb 2-3 gyereket az atlag 35-45nm es pesti alberletbe hogy utana sajatot vehessen.....ez max c-kategoriasoknal a soron divat, de a mai fiatalsag ettol feljebb all tudatossagban es muveltsegben...

(#10857) attiati válasza Kobe (#10856) üzenetére


attiati
veterán

Nagyon nehéz ezt politika nélkül megvitatni, de teljesen beleillik a koncepcióba.
Hűséges szavazó.
Saját, magyar gyereket nevelő szavazó.
Nem kérdező, államtól függő szavazó.
Homogén magyar társadalom, sok magyar gyerekkel, kevés bevándorlóval és külföldivel.

100%-ig egyetértek veled, hogy mivel lehetne erősíteni a bizalmat és a gyerekvállalást.
Az mondjuk megfontolandó, hogy egy nyitottabb gondolkodású, nagyobb jómódban élő társadalomban kevesebb a gyerek és kevésbé homogén (azonos bőrszínű, nemzetiségű, vallású) a társadalom.
Ennek pont az ellenkezője a cél.

(#10858) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Aki meg nem akar gyereket az mennyen a híd alá ???

(#10859) Mercutio_ válasza Kobe (#10856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz egy fiatalnak kvara nem osztonzo, hogy szuljon elobb 2-3 gyereket az atlag 35-45nm es pesti alberletbe hogy utana sajatot vehessen.....ez max c-kategoriasoknal a soron divat, de a mai fiatalsag ettol feljebb all tudatossagban es muveltsegben...

Melyik részére gondolsz a fiatalságnak? ;] Ha megnézed a diplomások arányát, az új végzős diplomások évenkénti számát (emlékeim szerint csökken), akkor az pont nem ebbe az irányba mutat:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10860) goccer


goccer
aktív tag

Fundamentás szerződést, hogy lehetne a legkönnyebben módosítani holnap? Online nem lehet valahogy?

(#10861) Csabroncka válasza attiati (#10857) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt is tudod, hogy amit felújításra költöttek, számlával le kellet fedni, ergo a 30%-ból ~25% visszavándorolt a támogatásból az állam zsebébe.

Ezért is ennyire nem egyértelmű, CSOK fele nem terelsz senkit, főleg ha kivezetik a kedvezményes áfát, megint csak az lesz, hogy a CSOK (ami persze részben Önerő) elviszi a vagyonosodási illeték egy jelentős része, vagy használt lakások esetén kis kivételtől eltekintve az egészet <3 gyermek esetén;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#10862) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Az LTP lakáshitel élőtörlesztésre jó igazán

[ Szerkesztve ]

(#10863) attiati válasza Csabroncka (#10861) üzenetére


attiati
veterán

Horvátoknál összeesik a demográfia pár év alatt, akkora bajban vannak.
Végignézhetjük ~10év egérúttal, hogy mi vár Mo-ra.

Na most bevándorlókat nem akarunk és igazából semmilyen külföldit nem akarunk, mert zárkózott a magyar mentalitás. Így máshogy kell megoldani. Időnk nincs sok. Bármi áron eredmény kell, gyorsan.
Így az 1 gyerek nem gyerek. 2 gyerek sem megoldás. 3+ gyerek az igazi.

És lenyilatkozták párszor, hogy az első ciklus elment a gazdasági rendbetételre.
(különadók, költségvetési hiány, stb...)

A második ciklus elment az alkotmány stabilizálására (értsd úgy, hogy a politikai hatalom bebetonozására).

Így tök egyértelmű, hogyha az első 2*4 éves ciklusban elért "eredmények" megmaradnak és azzal már nem kell foglalkozni a kormánynak, akkor a következő ciklusokban ! (többesszámban) a (homogén) demográfia alapjainak a megteremtése a cél.

3. ciklustól indulhat a társadalom építése. 3+ magyar gyerekes családokból álló társadalmi modell.
Ehhez csok kell, sok pénz kell (a kormány olvasatában).
De mivel szűkebb esztendők várhatóak, ezekre a célokra pedig több pénzt akarnak áldozni, így egyszerűen nem marad felesleges pénz a nem gyerekes és a befektetni vágyó lakásvásárlók támogatására.
Pont.

egyébként nagyon nagyon független vagyok mind jobb, mind bal és mindenféle gondolkodástól, úgyhogy nem szapulásból írom

[ Szerkesztve ]

(#10864) Patrick válasza attiati (#10853) üzenetére


Patrick
addikt

Lopni viszont nem tudnak kevesebbet, mert arra van felépítve az egész hierarchia. A zsebek betömése nélkül elkezdenek lázadni a kulcsemberek.

Itt a lényeg és ez fogja majd a fidesz vesztét okozni...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#10865) Kobe válasza attiati (#10863) üzenetére


Kobe
veterán

Hallani ilyet is, olyat is..... Pl volt banki dolgozo aki arra fogta hogy nagyon kell a penz a koltsegvetesbe, mert valami elszallt.

Egyreszt tobb dolog.lehet:
- a kormany mar tud valamit es durva penzcsap elzaras lesz a kozeljovoben, azt potolja
- boritekolhato a lakasafa kivezetese
- trendfordulot ereznek es ezzel akarnak lokni meg egyet a piacon (az is lehet, hogy a valos cel az ltp-k lerohanasa volt, gyprsan novelni az allomanyt)

Nekem egy kicsit az kezd osszeallni, hogy megereztek valamilyen markansabb iranyvaltozast es minden korabbi dolog inkabb az utolso kihasznalas fele probalja lokni a nepet
Pl. Lakascafi beszantasa, mindenki rohant adasvetelit kotni
Ltp beszantasa, mindenki sorban all ujat kotni amig tud amit szinten csak lakascelra fog felhasznalni

A kerdes, hogy ha se kedvezmenyes afa, se ltp, se lakascafi, a lakossag most osszel ellotte az osszes ilyen puskacsovet, akkor mi marad, mi fogja vinni a piacot 1-2 ev mulva?
Erdemes lesz az mnb bejelentest figyelni, en nem lennek meglepve ha kamatemelesi kilatasokst kezdenenek lebegtetni,

(#10866) Csabroncka válasza Kobe (#10865) üzenetére


Csabroncka
addikt

lesz inflációs kényszer szerintem

"in medias res"

(#10867) Kobe válasza Csabroncka (#10866) üzenetére


Kobe
veterán

Erdekes kerdes, mert ezzel a kormany beismeri a demografiai valsagot. Must have a 3 gyerek mert jon a veg vagy a migrancsok.
Csak akkor meg ugye az lesz a nagy kerdes hogy oregedo tarsadalomban, ahol fogy a lakossag es no az ures lakasok szama, mi a jo hubelebanc fogja fenntartani vagy feljebb tolni az arakat.

Az biztos hogy valamilyen formaban az igazsag pillanata kerult kozelebb - piaci eszkozar lufi van, vagy demografiai apokalipszis, innentol mar nehez magyarazni miert folyik ket iranyba a duna

[ Szerkesztve ]

(#10868) concret_hp válasza attiati (#10863) üzenetére


concret_hp
addikt

szóval te feltételezed, hogy van koncepció :U

esetleg ha nem minden második ember azon gondolkodna, hogy mikor húzzon el külföldre, lehet az is segítene a demográfián :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10869) attiati válasza Patrick (#10864) üzenetére


attiati
veterán

Teljesen mindegy. Ugrásra készen fog állni egy másik, hasonlóan rossz felfogású politikai berendezkedés.

A választók maguk hívták életre ezt is. És tartják életben a többi rosszat is, akik majd lecserélik a mostanit.
És nem kíváncsiak az értelmesre.

Nézd meg, hogy Olasz-, és Görögországban is tökmindegy, hogy jobb vagy bal.. egyszerűen mindig a demagóg, korrupt változat kerül hatalomra.

Nézd meg az osztrák, német változatot. Ők meg nehezen tudják elrontani, bármelyik is kormányoz.
Ez valahogy a társadalmi elvárás, beidegződés, felfogás kérdése.

(#10870) concret_hp válasza Kobe (#10865) üzenetére


concret_hp
addikt

(az is lehet, hogy a valos cel az ltp-k lerohanasa volt, gyprsan novelni az allomanyt)

ennek semmi értelme, ha mindenki rohan hányszoros sebességgel lehet kötni az új ltp-ket? 5x? akkor naponta kötnek annyit, mint amúgy 1 hét alatt, azzal már idénre minuszban vannak...

a kormany mar tud valamit es durva penzcsap elzaras lesz a kozeljovoben, azt potolja
hát ezen mondjuk nem lepődnék meg... az az évi qrvasok pénz az pont azt a különbséget okozza, hogy van növekedés, látszólag van fejlődés, vs. csak vegetálás van, meg aztán az eus pénzekből sokkal könnyebb volt levenni a %ot mint bárhonnan máshonnan :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10871) attiati válasza Kobe (#10865) üzenetére


attiati
veterán

Persze, hogy tud. Egy nagy politikai játszma folyik az eu-ban is.

A kormány kapott egy kis ízelítőt abból, hogy milyen az, amikor nincs /nem lesz (ennyi) pénz az EU-ból.

És gazdasági oldalról (Matolcsy, Varga Mihály) is jelezték a kormányfő felé, hogy vége az olcsó finanszírozásnak. (Olasz hozamok elszállásával kaptak ízelítőt)

A kettő eredményeként pár hónapig álltak az EU-s kifizetések és máris növelni kellett az aukciókon a kötvénykibocsátást.
Másrészt a korábbi 0%-os aukciók felcsúsztak 0,5% kamatra.
A 10 éves kamat meg elszaladt 2%-ról 4%-ra.
Ez nagyon fáj. (Így az szja csökkentés ment a kukába, cafi, ltp megy a kukába. Ezeknek a politikai megmagyarázása okoz egy kis gondot, de egyelőre nem fáj annyira a megszorítás, hogy egy kis ideológiai politizálással ne lehetne elfedni.)
Évi 1000+ mrd-ba kerül a korrupciós rendszer etetése, abból nem lehet visszaszedni.

A lakásáras témához meg annyit, hogy ez egy globális eszközár trend.
Cafi és áfa és egyéb bohóckodások nélkül is mennének felfelé az árak, csak kevesebbet.
Ezzel csak odalépnek a gázpedálra az emelkedésben és rátaposnak a fékre az esésben.
Ezek a támogatási rendszerek csak növelik a hullámokat, de nem tudják megfordítani. Prociklikus támogatási rendszer.

Concret: van benne koncepció. Nagyon durván. Ez a legnagyobb erősségük, hogy rugalmasan és azonnal reagálnak mindenre. Nem tudsz egy ilyet felépíteni és működtetni csak úgy véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#10872) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Várható volt sajnos, de én egy részleten megdöbbentem. Itt a törvényjavaslat, ha valaki lemaradt volna: [link]

Van eme rész:

29. §
A lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény módosításáról szóló 2018. évi ...
törvény hatályba lépését megelőzően kötött lakás-előtakarékossági szerződés megtakarítási idejének
meghosszabbítása esetén a lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény 21. §-a szerinti
állami támogatás a meghosszabbított megtakarítási időre nem illeti meg a lakás-előtakarékoskodót,
az állami támogatás ezen meghosszabbított megtakarítási időre nem igényelhető.

Pl. esetünkben van egy szerződés, amit a feleségemnek kötöttek szülei 2012-ben 4 évre, kb. 6000 HUF-os havi összeggel. Mi ezt 2015-ben módosítottuk módozatváltással 8 évesre és emeltük a szerződéses összeget is, hogy 20,000 HUF-ot fizethessünk havonta. Visszanéztem és ez a mutatvány 49,700 HUF-ba fájt anno: szerződéses összeg különbözet + módosítás díja.(Tudom bal*aszok voltunk, nem kell mondani, akkor még nem olvastam a topikot, már tudom, hogy egyiket se kellett volna, csak fizetni a magasabb összeget...). Szóval az eredeti szerződés lejárt volna 2016-ban. Ha megszavazzák holnap a jómadarak, akkor innentől buktuk az állami támogatást? Jól értem?

Vagy ez jövőbeni hosszabbításra vonatkozik a törvény kihirdetése után?

+ Kérdés, hogy ha jól értem, akkor ne bukjunk nagyon sokat. Megosztásra nem találtam szankciót. Nekem van egy 2015-ös OTP-s hozam pluszom, 6 éves. Ennek a betéti kamata szabad szemmel is jól látható, anno próbált is hevesen lebeszélni az értékesítő. :) Ha ezt holnap megosztom a lányom adószámára, akkor jár a dupla állami támogatás? Lényeges lehet, hogy anno az első befizetés az 2015. február volt esetemben? Tehát jövő év elején kapunk pl. részárányos állami támogatást a lányom részére vagy csak az én 72,000 HUF-om érkezik?

[ Szerkesztve ]

(#10873) Csabroncka válasza attiati (#10869) üzenetére


Csabroncka
addikt

30 év alatt rendbe lehetett volna hozni pénzügyileg és erkölcsileg az országot, sajnos a szocializmus árnyéka a kelti blokkra még évtizedekig rávetül, ahogyan még mindig látszik a szociális és mentalitásbeli, egyéb különbség Németországban is...

Ebből a szempontból pl igen irigylem az osztrákokat, és a mentalitást is (mai nekem hasonló) - ettől függetlenül nem rohanok Ausztriába lakni.

Albiosz: nem, szerintem ezzel azt a kiskaput zárják le, hogy a hatálybalépést követően a régi szerződést (hatálybalépés előtti szerződést) hosszabbítasz, arra sem jár a hosszabbítási időszakban az álltám.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#10874) Kobe


Kobe
veterán

En tegnap last minutebe nyitottam gyors egy harmadik ltp-t otp-nel.
Lehet rugalmatlan, meg egyebek, de mivel az allampapirok is 0% hozam korul mozognak, ha esetleg kesobb a futo szerzodesek alltamjahoz nyulnanak hozza, az se nagyon fajna mert felmondom oket.

Viszont, a felnondas erdekelne, ott miket vonhatbak le? Gondolom alltam nem jar, plusz az eves kb - 1-1.5% ebkm, meg egyvkiutalasi dij, mast szamolhatnak fel?

(#10875) albiosz válasza Csabroncka (#10873) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, ma már én is hasonló nézőpontokat olvastam. De maga a javaslat nem fogalmaz egyértelműen. Tegnap itt is láttam olyan értelmezést, mint az enyém.

(#10876) darksamu válasza kicsi83 (#10826) üzenetére


darksamu
csendes tag

(#10877) kicsi83 válasza darksamu (#10876) üzenetére


kicsi83
tag

Személy szerint nem is vártam mást...

(#10878) albiosz válasza darksamu (#10876) üzenetére


albiosz
őstag

,,Egyetlen egy dolog történik: az extraprofit nem a hitelintézetekhez vándorol majd, hanem az emberekhez, mondta Bánki Erik."

Havi 150 HUF extraprofit? :D Jó, persze használják a pénzünket 4-10 évig, de naaa... Ez ritka gyenge érvelés

(#10879) skristof válasza albiosz (#10878) üzenetére


skristof
tag

bőven elégséges ez az érvelés.

ellenségkép megvan, másra meg nincs szükség már hosszú évtizedek óta.

(#10880) OPiiPO válasza Kobe (#10874) üzenetére


OPiiPO
addikt

én ma reggel kezdtem az OTP-ben . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10881) dudikpal válasza albiosz (#10878) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Havi 150 HUF extraprofit?"

Sztem itt nagyon el vannak tévedve 1esek/mindenki.
Anno jelentkeztem fundás üzletkötőnek, vázolom:
-szerződésenként 50e-105eFt közötti azonnali jutalék, plusz havonta 1 kis csordogálás, állásinterjún még az is elhangzott, h havi 4-5 szerződéskötéssel a többszörösét keresed meg mint a plebsz...
Szerintetek ha egy utolsó csicska üzletkötő ennyit kapott, akkor mennyit kaszálhatott a cég? Kicsit think about it.
Honnan volt erre dzsodzsetta? Te befizettél, az állam hozzátett kb 25%-ot, erre ő büszkén döngette a mellét, h ezen felül ő ad még 1-1,5%-ot, mert ő qrvarendes! Na,az államnak ebből lett elege, h a betétesek pénze+ állami támogatást ezek a tetvek 10-20-30% os haszonnal forgatták, ki hogy tudta, te meg kaptál tőlük 1-2%-ot.

Másik a felháborodott anticsokosok.
szinglik=megmurgyel, pont azt hagyja hátra magából, amennyit ért: semmit
2 szülő 1 gyerek=a népesség feleződik
2 szülő 2 gyerek=népesség szintentartva
2 szülő 3 vagy 3+ gyerek= népességnövekedés
Mi a rákot nem lehet ezen nem érteni, nemtom...

[ Szerkesztve ]

(#10882) Mercutio_ válasza dudikpal (#10881) üzenetére


Mercutio_
félisten

És, felvettek üzletkötőek? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10883) dudikpal válasza Mercutio_ (#10882) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Hívtak, h mehetek, de azt mondtam, h köszcsi, ez a zsidajság nekem gyomorideget okoz, úgyh inkább nem :)

(#10884) skristof válasza Mercutio_ (#10882) üzenetére


skristof
tag

inkább szült gyorsan 3 pulyát :B

(#10885) golfvariant válasza OPiiPO (#10880) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Mi tegnap délután sétáltunk be feleségemmel az OTP-be, de nem jártunk sikerrel.
Vettünk egy új építésű lakást (1 hónapja) és szerettük volna beforgatni a jelenlegi LTP-nket azonnali felmondással és nyitni helyettük újat...
Azt sem lehet olyan egyszerűen. Nem elég az adásvételi, hanem Földhivatal által lepecsételt adásvételit kell villantani, csak akkor utalják át a kivitelezőnek. Ma felhívtuk az ügyvédet, hátha szerencsével járunk, de természetesen 1 hónap alatt nem sikerült a földhivatalt útba ejtenie.

Korábban amikor voltunk a bankba megkérdezni, milyen iratok kellene, csak egyszerű adásvételit említettek. Nem volt szó földhivatali szarságról.

:U

(#10886) Kobe


Kobe
veterán

LOL

kedvenc részem:
A növekedést támogató tényezők közül kiemelte a béremelkedést, amely jobban nőtt, mint az ingatlanárak. Amennyiben pedig a bérek oldalán további növekedés lesz, további áremelkedésre lehet számítani az ingatlanpiacon is.

(#10887) Tombi


Tombi
senior tag

Fundinál még lehet holnap ltp-t nyitni.
Viszont, azt olvastam, később emelni/módosítani/ már nem tudsz rajta.
Na ez így nagyon .fa....a, 5 ezres nyitást is el lehet felejteni, menet közben nem tudod 20-ra felbővíteni.

golfvariant Ez annyira magyar :( sajnálom

[ Szerkesztve ]

(#10888) albiosz válasza dudikpal (#10881) üzenetére


albiosz
őstag

Látom te megetted a kormánypropagandát. :)

All: egy valamit nem értek. Ha tényleg ekkora buli 4-10 évig forgatni a pénzünket, akkor miért nem államosítják ezt is? Akár a MÁK-on keresztül lehetne kötni stb.

(#10889) Gombinyó válasza skristof (#10884) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezután a lépés után potyogni fognak a gyerekek. :)
Mi is 3 gyereket tervezünk csak ezután már biztos, hogy nem ide.

(#10899) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Nyugalom Uraim! Aki pihenni szeretne az nálam jelentkezzen.

(#10900) Csabroncka válasza albiosz (#10888) üzenetére


Csabroncka
addikt

A lakástakarékok vagyonának jelentős része nem állampapírban van? :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.