Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) internetezoo válasza Juditta_56 (#74750) üzenetére


internetezoo
senior tag

Kínán belüli mozgáshoz
https://global.cainiao.com/

Másik:
http://paktrac.com/

(#74752) Blackhole13 válasza beg (#74748) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Természetesen nem ismeretlen, sokszor használom, de euro átutalásra eddig mindig a transferwiset használtam. Persze utólag lemondhattam volna arról a plusz pár ezerről a paypalért cserébe, de így már könnyű okosnak lenni.
ő az Fene gondolta, hogy kamu menyasszonyt is megad mindössze 160€-ért. :D

(#74753) beg válasza Blackhole13 (#74752) üzenetére


beg
veterán

Még akár valós is lehet mindkét profil viszont a helyzeteden ez nem változtat, simán letagadja.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74754) joelke HU


joelke HU
senior tag

A tomtop mennyire megbízható EU raktárból? Német vagy inkább spanyol raktárból biztosabb?
Ezen gondolkozik egyik haverom: [link]

Motorola G51

(#74755) bally4 válasza Juditta_56 (#74750) üzenetére


bally4
tag

Köszönöm és neked is, beg!

(#74756) Adamis


Adamis
őstag

Srácok, lányok! Ha a postának ma beküldtem a kért adatot vámoláshoz (mobilteló), akkor mennyi idő az átlagos átfutás, még továbbküldik? Köszi

(#74757) beg válasza Adamis (#74756) üzenetére


beg
veterán

1-15 nap. Átlag 1-4 munkanap.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74758) Adamis válasza beg (#74757) üzenetére


Adamis
őstag

Ez a nyüves teló sose ér ide... 5 nap alatt volt itt Kínából. Mo-n kering egy hete. Katasztrófa... :(((

(#74759) maj-viktor válasza beg (#74753) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vagy simán lehet nem is ő az eladó csak az ő adatait adta meg... (bár asszem azt mondtad letiltott... abból mondjuk elég egyértelmű lehet)

Ám nekem régi freemail-es e-mail címemre jön SPAM... afrikai csajokról, küldik a képet magukról, meg hogy ők házastársat keresnek! :D
Meg az szokásos nigériai csalás... hogy örökölhetsz 10000000billió dollárt, csak előtte fizess 1000$-t, majd már kevesebb a fele is, sőt a végére már 100$ is elég! :D
Én olyan jókat szoktam ezen szórakozni... van amikor unalomból visszaírok (úgyis ilyen spam temető az e-mail cím)... cifrábbnál cifrább trükökkel próbálkoznak... személyi igazolványt is szoktak küldeni... pont azért mondom, alapból ha valaki elküldi a személyi igazolványát!? O.o minek? miért!? Már lehet gyanakodni... pláne külföldi esetén! Szimplán pl. lopott személy és visszaélnek az adataival, stb.

És a sajnos az hogy internet újoncnak minden vicc vagy átverés új és csomóan bedőlnek még ilyen őrületes blődségnek is... pár éve is volt valami talán RTL-es fókusz riport valami híres magyar "celebről", hogy valami 1milliót utalt már összesen több részletben, ilyen "örökségért cserébe"... mondom bazze, ennyi retardtál él köztünk!? :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#74760) Juditta_56 válasza internetezoo (#74751) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszi, de ez szabványos TN (RJxxxxxxxxxCN), nem az a problémám, hogy nem tudom követni, hanem az, hogy Shanghai Pudong után megállt. Amúgy a cainiao ugyanezt írja...

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#74761) peestike válasza Juditta_56 (#74760) üzenetére


peestike
senior tag

ez a Pudong elátkozott lehet, nekem van hasonló számom, igaz már októberi, de nem igazán akar ideérni...

más: azt esetleg lehet tudni, hogy nagyon nagy e a torlódás most a hazai vámon?
holland postás csomagom ma egy hete, hogy célországba megérkezett, azóta csend van csak. 15 usd, szóval határérték alatti, de akkor is. :)
vicc, hogy egy hét volt kínából ide, aztán már többet dekkol, mint repült. :(((

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#74762) Atomcsirke válasza mustang08 (#72866) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

NLPost-os, gearbestes csomaghoz a trackitonline.ru logjában találtam már NL-végű, a Magyar Posta nyomkövetése által is értelmezhető ragszámot. Az alábbi üzenet lehet ok a reményre, hogy egy héten belül megkaphatom a cuccot?

2016.10.24
21:31 NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#74763) Bozek válasza Blackhole13 (#74752) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért ezt figyeld:
Az állítólagos munkahelyének munkatársai. Látsz köztük Luigi-t? :D

Címnek ezt adta meg:
Via Lago di Albano 9?

(#74764) Blackhole13 válasza Bozek (#74763) üzenetére


Blackhole13
senior tag

idokozben visszairt facebookon. Azt mondta, hogy ez mar a masodik eset, hogy megvadoljak lopassal, 4 eve elvesztette a szemelyiet, de szolt rola a rendorsegnek. Eloszor azzal nyugtatott, hogy majd o feljelentest tesz, mert visszaelnek az adataival, kesobb mar azt allitotta, nem tud mit kezdeni az uggyel, nem o a karosult. Mindenestre megmondtam, hohy felolem barmit allithat, de meg van eselye elkerulni a feljelentest. Irtam a munkahelyenek, hoy milyen kollegajuk van, plusz a bankjanak egy teloszamert, amit ugysem fognak kiadni. Feljelentem meg itthon, aztan elfelejtem gyorsan.

(#74765) bl4ze


bl4ze
veterán

Eddig megúsztam, most elért az NLPost engem is : RS673876XXXNL , banggood vásárlás
Eddig minden CN,HK registered volt. Sarc mentes lesz USD 21 a vételár, postával együtt. Kérdés milyen időt futnak mostanság a "Holland" csomagok banggood-ról..... :F :F

.:. bl4ze .:.

(#74766) sepsi0 válasza bl4ze (#74765) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem a 19-én feladott csomag már itt van az országban. Belső feldolgozásra vár, bár én pluszban fizettem, mert 7-10 munkanapos...

[ Szerkesztve ]

(#74767) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok.
Van itt egy elfeledett rendelésem amiről volt már szó a TN miatt és még mindig nem kaptam meg. Mit lehet vele kezdeni?
Order Number: #3613457
Order Date: 3/7/2016
Order Status: Shipped
Shipping methods: AirMail
Shipping date: 3/8/2016 4:42:35 PM
Tracking Number: 888888
Tracking Site: http://www.17track.net

Hol tudok itt reklamálni?
Segítséget előre is :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74768) Bozek válasza Beni2360 (#74767) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt sehol. Amúgy meg ha leírod, hogy honnan vásároltál, talán okosabbak lennénk. Ebből semmi nem derül ki.

(#74769) Zeki válasza Beni2360 (#74767) üzenetére


Zeki
nagyúr

yanwen kamu tn.
Ennyi.
Most épp valami finn csókát vernek át vele...

(#74770) Beni2360 válasza Bozek (#74768) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs lemaradt: www.geekbuying.com
Azt már akkor kitárgyaltuk, hogy nem igazi a TN.

Ide esetleg:
♦ support_aftersale@geekbuying.com
About missing item, wrong item, defective item, item problems
----------------------
Ezt készítettem a guglival többre nem telik. :U
Dear sale!
# 3613457 The ordered Arum, still I did not get it.
This goods is lost.
Please refer to the amount paid into my account.
Since I was in the hospital, I could not log in first.
Thanks Bela Walllner

javítani lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74771) Beni2360 válasza Beni2360 (#74770) üzenetére


Beni2360
félisten

javítva
Dear store!
I have load the ordered 3613457 #, I still did not get it.
This goods is lost.
Please refer to the amount paid into my account.
Since I was in the hospital, I could not log in first.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74772) Beni2360 válasza Bozek (#74768) üzenetére


Beni2360
félisten

De amint látom ennek keresztet vethetek mert nem júl.03. hanem márc.08 a rendelési idő. Ezért nem találom a paypalon sem.
Veszett már több is Mohácson, ez az átka a sok üzletnek mag a sok e-mail címnek. :DD
Kicseszett egy oldal, most rákerestem a paypalon és meg volt már a refund de az oldalon ezt nem jelezték még mindig szállítási státuszban van és nincs dokumentálva, hogy refund és törölve a megrendelés. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74773) bl4ze válasza sepsi0 (#74766) üzenetére


bl4ze
veterán

Az nem rossz, NLPost-ról rosszakat hallok, lassú stb... meglátjuk.... :Y

.:. bl4ze .:.

(#74774) lacafaca válasza lacafaca (#74744) üzenetére


lacafaca
őstag

Na skacok, pont került a történet végére! Ne baszott át a kínai engem (csak magát) és rendben megjött az, amit gariztatás okán visszakapott pénzen vettem, plusz ugye viszárúzták a "hibás" terméket is! :Y
150€+15000ft magyar sarc fejében kaptam egy 140€-s telefont (ez a "hibás", amúgy semmi baja), 2db 62€ telót, 2db wifi erősítőt 20€ értékben és egy 16gb-os msd kártyát otg olvasóval 8€... :C egyszer nekem is lehet szerencsém baccameg :DD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74775) beg válasza lacafaca (#74774) üzenetére


beg
veterán

Szoktuk az ilyeneket szeretni, főleg ha szép kulturált kötőszavakkal van bélelve.
Szép volt, köszönjük a többi becsületes rendelő nevében. Ezt nem szerencsének nevezném.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74776) Bazi.Joe válasza internetezoo (#74751) üzenetére


Bazi.Joe
tag

A https://global.cainiao.com/ Kínán belül meddig mutatja a csomagot,mi lesz az utolsó infó?
Nekem ezt mutatja most Leave the processing center and shipped!!

[ Szerkesztve ]

(#74777) KamuMazsola válasza lacafaca (#74774) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azért ez nem fair. Ha te lennél az eladó helyében akkor is így örülnél? "Baccameg!"

Üdv.: KamuMazsola

(#74778) lacafaca válasza beg (#74775) üzenetére


lacafaca
őstag

:F Mert te gondolom visszaküldenéd...azt a becsületes mindenségit. Elnézést, hogy zavartam kálváriámmal a nagyérdeműt...amúgy csak szimpla irígység ez részedről, vagy nem értem mi a problémád... :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74779) lacafaca válasza KamuMazsola (#74777) üzenetére


lacafaca
őstag

Na nemá...mindjárt elkezdek pirulni. Bezzeg 2 oldallal előbbre még a csapat kis köcsög kínai banda volt, onnan kár volt rendelni, így jártál szöveggel nyugtatgattak...most meg sírunk értük. Menjetek ám...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74780) KamuMazsola válasza lacafaca (#74779) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Keress az én hozzászólásaimban ilyen jelzőkkel kínai eladót! Nem jellemző rám amivel vádolsz! Amúgy meg szerintem az lett volna a minimum, hogy írsz neki és az új helyzetet megbeszélitek. Pl hogy elküldöd neki ismét, de a postát állja. Szvsz.

De így nem csak magadat, igenis minket is lejárattál.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#74781) aytukabozs válasza bl4ze (#74773) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én ma megkaptam egy 20.-án, Ferihegyen landolt, 20€ alatti pakkot.

2016. 10. 13. 5:39 - The item is pre-advised

...

2016. 10. 20. 0:57 - The item has arrived in the country of destination, HUNGARY
...

2016. 10. 27. 9:25 - Receive item at delivery office (Inb), HUNGARY

Kézbesítős státusz még nem látszik...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#74782) lacafaca válasza KamuMazsola (#74780) üzenetére


lacafaca
őstag

Jólvan... :R
Lehet te még a legóiddal játszottál, mikor már rendelgettem kintről, ne egy boltot jártam már meg, volt is mínuszom párszor, tehát nem kell itt játszani az irgalmasnővért, mert egyre viccesebbek lesztek.Egy ferdeszemű nepperért sem fogok könnyeket hullatni. Én örülök a szerencsémnek és akinek ezt nem veszi be a gyomra azt sajnálom. ;)
Nem ragozom tovább ezt a témát, ti se tegyétek, nincs szükség a flame-re.

Üdv és kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#74783) Bozek válasza KamuMazsola (#74780) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hagyjad. Én elolvastam az aláírását és rájöttem, hogy felesleges vitába szállni vele. :D

(#74784) KamuMazsola válasza lacafaca (#74782) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Figyu!
Ne személyeskedjünk! Te sem a korommal, mert lehet, hogy a csattogó falepkét tologattad, vagy t@konny@l etted a zsíroskenyeret, mikor én már csajoztam. Igaz külföldről csak az utóbbi pár évben kezdtem el rendelni, vásárolni és irígy sem vagyok a szerencsédre. De lehet megírtad volna a kínainak, hogy ez a szitu, azt azt mondja tartsd meg, csak adj neki egy jó értékelést.
Uff, szóltam.

Többet e témában nem reagálok.

Üdv.: KamuMazsola

(#74785) RVR400 válasza lacafaca (#74782) üzenetére


RVR400
veterán

Te vagy má' menő édesapa... Legalábbis remélem, hogy a fórumról elmenő.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74786) beg válasza lacafaca (#74782) üzenetére


beg
veterán

Ha ezt a stílust szeretnéd tovább folytatni, akkor nagyon rossz helyen jársz. Csak mint szimpla tanács. Tégy vele belátásod szerint.
Mi, akik még csak a csattogós lepkét tologattuk, mikor neked már duplacsavaros TU-114 hozta a kínai csomagot látunk már hasonló antréval messzire szállni felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74787) Laza...


Laza...
addikt

Hajra gyerekek, igazsagbajnokok, oregek es fiatalok :C Hozom a popcornt ;] :DDD

Never give up!

(#74788) nyisziati válasza Laza... (#74787) üzenetére


nyisziati
veterán

(#74789) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Felvilágosításra lenne szükségem.Próbáltam szűrni a kérdéses szóra, de számomra nem lett egyértelmű!

Szóval vámvizsgálatról szeretnék kérdezni!

Ha nem tévesek az információim akkor a vámvizsgálat nem egyenlő a vámkezeléssel igaz?

Mert van egy TN-es csomagom sd kártyával(1600ft) és tegnap délután beérkezett Magyarországra, de rá félórára vámvizsgálat elé állították,ellenben nem kértek semmilyen dokumentumot.

Na most a teóriám szerint van két féle vámvizsgálat az egyik a világítósdi a másik a tételes.
Talán a tételesnél kérnék csak be a papírokat és onnantól kezdve már vámkezelésről beszélhetünk? :F :B

(#74790) beg válasza Teodor52 (#74789) üzenetére


beg
veterán

Igen, jól sejted. Mindegyik csomagot vizsgálják, némelyiket kiveszik és bekérik a fizetési bizonylatot. Ez akkor is előfordulhat, ha csak kis értékű a cucc.
Fizetned csak akkor kell bármiért ha megállapítják róla, hogy áfa köteles.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74791) A texasi válasza Teodor52 (#74789) üzenetére


A texasi
aktív tag

22€ alatti a csomagod értéke;
nem lesz fizetési kötelezettséged.
:N
(Minden külföldi csomag áthalad a vámon.)

(#74792) Teodor52 válasza beg (#74790) üzenetére


Teodor52
senior tag

Mindegyik csomagot vizsgálják

Ez biztos,mert van egy csomagom ami szintén TN alapján nincs vámvizsgálat alatt? :F

(#74793) beg válasza Teodor52 (#74792) üzenetére


beg
veterán

Biztos. Különben mindenki csempészárut és illegális cuccokat rendelne onnan :)
Kutyák és röntgen. Ezekkel (is) dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74794) Teodor52 válasza beg (#74793) üzenetére


Teodor52
senior tag

Oké,rendben,köszönöm az infót (#74791) A texasi,beg!

(#74795) internetezoo válasza Bazi.Joe (#74776) üzenetére


internetezoo
senior tag

Hogy elhagyta Kínát, az az utolsó pont...

(#74796) internetezoo válasza Bazi.Joe (#74776) üzenetére


internetezoo
senior tag

[深圳]【深圳市国际大宗邮件处理中心】已封发(国内经转)

Departure, Shenzhen International Bulk Mail Processing Center

(#74797) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Van egy BG-os csomagom,amit a posta oldalán , illetve a DHL.DE oldalán is le tudok követni. Most ezt ki fogja kézbesíteni ? EU stockos rendelés, B2C szállítás volt megadva az oldalon. :U

(#74798) A texasi válasza salieri. (#74797) üzenetére


A texasi
aktív tag

A Magyar Posta kézbesítője fogja átadni Neked.

(#74799) salieri. válasza A texasi (#74798) üzenetére


salieri.
őstag

:R

Akkor gondolom ülnek rajta még egy hetet, mert célországba megérkezett ennyit látok a posta oldalán.

(#74800) A texasi válasza salieri. (#74799) üzenetére


A texasi
aktív tag

Szerintem ezt jövő héten szerdán meg fogod kapni.
:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.