Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Mateosz válasza Vjankovics82 (#4498) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Ha megérkezett és kipróbáltad párszor, akkor írhatnál róla a Logoutra, nekem is nagyon megtetszett! :K

*** Be prepared! ***

(#4502) M_o_g_y_i válasza Vjankovics82 (#4498) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezektől a scammer cégektől nem szabad rendelni... :(

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4503) vegyszer válasza Vjankovics82 (#4500) üzenetére


vegyszer
addikt

Várj kitartóan, ha 3 ét után sem frissül, kérd vissza az árát.
Valaki írta, hogy tán áprilisi rendelését követi, de még nem jött ki kína területéről, de mozog. :W És a pénzét is visszakapta már.
(lehet, a dobozról az az egy sor maradt le, hogy Obánia.)

Ja és boldog vagy, hogy náluk rendeltél? :DDD
Vagy szimplán bolond? (a fentiek fényében)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4504) M_o_g_y_i válasza vegyszer (#4503) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pont én. :DDD
De engem a kínai posta cop@t, a cég korrekt volt. :K
Azóta is jön a cucc, követhető... :o
Mondjuk most már anyagilag nem ér kár, majd csak megjön egyszer az áru is! :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4505) vegyszer válasza M_o_g_y_i (#4504) üzenetére


vegyszer
addikt

Amikor megláttam az avatarod, gyanús volt a dolog, de nem volt érkezésem kikergetni a postot. :DDD
Az is szép szívás lehetett, amit a posta csinál vele.

(de honos posta tud kiadni rá körözést, lehet, úgy hamarabb elindulna a célországba)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4506) M_o_g_y_i válasza vegyszer (#4505) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Amikor a cég elkezdte keresni az okát, hogy miért nem indult még el, akkor változott a kinti státusz. Jelenleg is "elküldve" látható. De a kínai postánál többször is fel szokott ez bukkanni, lehet ténylegesen még csak a reptéren/dokkban van, vagy esetleg ellopták kint. :(((

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4507) axioma válasza axioma (#4476) üzenetére


axioma
veterán

Kiskinai irt megint, hogy nyugodjak meg, feladjak de tenyleg, ha jol ertem azt is hogy kaptak arut, majdhogynem azt irta, hogy elore vettek a sorban... Hat, meglatjuk.

(#4508) bupemko válasza axioma (#4507) üzenetére


bupemko
senior tag

Ilyet nekem is írtak (gondolom még mindig Antelife a téma). Most ott tart a refund-om, hogy kaptam Paypal-től emailt, hogy a teljes összeget visszakaptam (kártyámon még nem látszik). Az a bíztató, hogy végül nem vonták le a Credit Memo-n szereplő 7,14 USD Adjustment Fee tételt.

(#4509) tyuli76


tyuli76
tag

lehet,h a repülö alatt maradt:)
[link]

(#4510) vegyszer válasza tyuli76 (#4509) üzenetére


vegyszer
addikt

Végülis mit vársz a free shipping től? :D

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4511) Vjankovics82 válasza tyuli76 (#4509) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

azt a mindenit nem semmi!!!! :D

(#4512) Vjankovics82 válasza vegyszer (#4503) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

na most már látni valamit!!! tán itt van Magyarországon vagy nem értem:

20130619, elfogadás iroda elfogadás, dunkou kerület, Magyarország

(#4513) vegyszer válasza Vjankovics82 (#4512) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt nem a posta magyar oldala adta ki, ugye?

Szerintem ez a célországba elküldve jelzés mindössze.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4514) axioma válasza bupemko (#4508) üzenetére


axioma
veterán

Igen, antelife. De te amikor paypal dispute-ra futott, mar megvetted mashol, tehat nem is igazan akartal mar egyezkedni. En me'g szeretnem, ha kuldenek.

(#4515) RVR400


RVR400
veterán

A china post-tal mi van mostanság?

Van egy elsőbbségivel visszaküldött holmim:

2013.06.06
15:53 Miskolc 1 posta

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.06.07
21:21

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.11
13:15

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Meg több rendelt holmim, többek között egy ilyen:

2013.06.10
15:15

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

Ezek több mint 1 hete nem csinálnak semmit? :Y :W

(#4516) RVR400 válasza M_o_g_y_i (#4502) üzenetére


RVR400
veterán

Az ahappydeal-lel nicns semmi probléma, többször rendeltem már onnan, és e-bayen is fent vannak.

(#4517) fuze


fuze
őstag

Mit gondoltok ez megéri? :DDD

adms.hu | UI Designer

(#4518) Turbobacsi válasza fuze (#4517) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

:C

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4519) vegyszer válasza RVR400 (#4515) üzenetére


vegyszer
addikt

Ahogy Hofi bácsi mondta "a nyáron sikeresen felgyorsult a leépülése" (mármint a postának)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4520) RVR400 válasza fuze (#4517) üzenetére


RVR400
veterán

Hogy Sanyát idézzem: AZTAROHADT! :DDD :Y

(#4521) Minstrel


Minstrel
senior tag

Úgy néz ki, hogy a dx.com-nál megtalálták a csomagomat a raktár valamelyik sarkában

2013.05.24
10:45
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2013.06.17
00:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

és már május 11-én kifizettem.

(#4522) huncut123


huncut123
tag

Érkezett valakinek csomagja az országba mostanában? vagy csak engem után az SG POST :D

--- Üdv: huncut123 ---

(#4523) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Sziasztok!

Már több mint három hete megrendeltem a telómat, de még mindig semmi. :S Mit érdemes ilyenkor csinálni?

Később is rendeltem, az már úton is van, a linken mindkettő szerepel!

[link]

Írjak a tmallboxnak? Vagy mit csináljak? Várjak? Már unom. :S Nem lehet így semmit csinálni (gondolok arra hogy nem érkezett még meg, tehát nem tudom hogy jó-e vagy rossz-e vagy mi van vele)?

A számom az adatlapomon. ;)

(#4524) blueye válasza huncut123 (#4522) üzenetére


blueye
veterán

Igen, tegnap SG Post (06.07-én rendeltem, minideal).

(#4525) huncut123 válasza blueye (#4524) üzenetére


huncut123
tag

Nekem az 5-ei és a 10-ei tmallbox-os rendelésem nem akar megjönni :S

--- Üdv: huncut123 ---

(#4526) KukkSteve válasza huncut123 (#4525) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Nem tudom akkor hogy mi van a tmallboxszal, de én 28-án rendeltem, azt mondták van készleten és még úton sincs! :@ felb@sz! :S

A számom az adatlapomon. ;)

(#4527) huncut123 válasza KukkSteve (#4526) üzenetére


huncut123
tag

Nekem már úton van mind a kettő, az egyik 11-e óta van "Despatched to overseas" állapotban a másik meg 18-e óta, nem tudom hogy miért nem jönnek.

--- Üdv: huncut123 ---

(#4528) bupemko válasza axioma (#4514) üzenetére


bupemko
senior tag

Ok, jogos. Viszont esetleg segíthet a küldés felgyorsításában ha vered az asztalt. Legalábbis nálam már a végén nagyon külték volna.

(#4529) demyen


demyen
tag

sziasztok.
kis segitség kellene.

rendeltem egy telefont, amit 50-60 dolláros értékként ajándék cimen küldtek el nekem, DHL expressel.
Hétfőn adták fel.

na, most ma kaptam egy sms-t délelött a DHL-től, hogy a vamkontakt.hu@dhl cimre küldjel el az email cimem.

az utsó bejegyzések a csomagga, lent.

akkor most biztos hogy kell fizetnem???? Hogyan ilyenkor tovább, csekken, vagy utalnom kell???
mennyit kell ha kell fizetnem??? csak a ráirt összeget vehetik alapul, ugye?

Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható
Értesítés kérése a küldemény helyzetéről Szerda, Június 19, 2013 at 07:13
Feladó terület: HONG KONG - HONG KONG - HONG KONG
Címzett terület: BUDAPEST - GYOR - HUNGARY +1 Csomagok
JD014459823430121391

Szerda, Június 19, 2013 Helyszín Időpont Csomagok
15 Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható BUDAPEST - HUNGARY 07:13 +1 Csomagok
JD014459823430121391

14 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 07:12
13 A küldemény megérkezett a DHL elosztó részlegéhez. BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:57 +1 Csomagok
JD014459823430121391

12 Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:14 +1 Csomagok
JD014459823430121391

(#4530) hippo0315 válasza KukkSteve (#4523) üzenetére


hippo0315
senior tag

Kérd vissza a pénzed és rendeld meg máshonnan. Bár az sem gyors folyamat.

demyen: Az már tuti. Be fogják kérni a paypal számlát, vagy banki egyenleget ahol látható az utalás és az alapján szabják ki a vámot és áfát, a fizetendő összeg a valós érték 30%-a és ha jól tudom a dhl szálítási díja is vám alapot képez -ez utóbbiban nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4531) demyen válasza hippo0315 (#4530) üzenetére


demyen
tag

de nem értem, ha ajándék akkor??

(#4532) Turbobacsi válasza demyen (#4531) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem hiszik el a NAV-nál

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4533) RVR400 válasza Turbobacsi (#4532) üzenetére


RVR400
veterán

Hatályos jogszabályok alapján teljesen mindegy, hogy ajándék vagy sem. Ráadásul, ha a 60 dollár érték az kb pont a 45 euros határérték, aminél már megszűnik a vámmentesség.

[ Szerkesztve ]

(#4534) hippo0315 válasza demyen (#4531) üzenetére


hippo0315
senior tag

Ne hidd, hogy nincsenek tisztában azzal, hogy mi van a kinából jövő ajándék csomagokban, csak ha nem gyorsposta hozza, akkor nagyobb az esély, hogy nem nézik meg tüzetesen a csomagot..
Ha DHL-el hozatod akkor szinte tuti a vámolás.
Alaphelyzetben csak 22 euró alatti értéknél nincs vám és áfa, de azt is megállíthatják és kérhetik a paypal számlát vagy számlát vagy az utalást tartalmazó banki kivonatot.

[ Szerkesztve ]

(#4535) RVR400 válasza hippo0315 (#4534) üzenetére


RVR400
veterán

Asszem, hogy ez a jelenleg is érvényes vámkezelési szabály.
Bekérhetik, de általában csak akkor, ha bontják, és egyértelműen megállapítható, hogy az értékmegjelölése teljesen kamu.

(#4536) blueye válasza hippo0315 (#4534) üzenetére


blueye
veterán

Nem csoda. Ha bevállalják a DHL díját, akkor feltételezik hogy nem egy 2 USDs cucc van benne.
Én mindig kalkulálok az ÁFAval, legfeljebb nem kérik el. :)

(#4537) hippo0315 válasza RVR400 (#4535) üzenetére


hippo0315
senior tag

Persze, de nem zárható ki egy 10 dolláros toknál sem a vámkezelés, de ott legalább tuti hogy nem kell fizetni.

Én 2 telót rendeltem 2 hét különbséggel, mindkettőnél eleve vámmal és áfával számoltam, így öröm és boldogság volt amikor simán megérkeztek.
Szerintem dőreség lenne nem számolni megrendeléskor a vám és áfa összegével.

Most 2 védő tokot meg egy csomag 10-es fóliát várok, más-más webshopból, így nyugodt vagyok, az egyik 19$ a másik 5$, így nem kell utánnuk vámot és áfát fizetni.

(#4538) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Nem értem, hogy miért tökölnek ennyit...

2013.06.15
15:17

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Holnap lesz, hogy már 2 hete megrendeltem...

Samsung S9

(#4539) demyen


demyen
tag

Most nem tudom mit irjak nekik.

ezt kaptam, imént a DHL-től

Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy a DHL Express Magyarország Kft. forgalmában küldeménye érkezett, vagy érkezni fog, melyet vámkezelni kell.

Fuvarlevélszám: 9.............1

A csomag vámteher fizetés mellett vámkezelhető, amit a futárnál készpénzben illetve bankártyával lehet rendezni. Kérjük, a mellékelt nyilatkozatot a küldemény átvételekor, minden rovatot kitöltve, aláírva adja át a futárunknak.

Kérjük Szíveskedjen elküldeni a devizautalási-, vagy PayPal igazolást a vamkontakt.hu@dhl.com e-mail címre, valamint kérjük, hogy az alább felsorolt információkat adja meg a részünkre a vámkezeléshez:
•pontos magyar árumegnevezés
•címzett bejelentett lakcíme
•a feladó pontos címe, mivel a számla nem tartalmazza azt
•a termék származási országa, mivel a számla nem tartalmazza azt
•fizetési feltétel (fizetett-e az áruért, vagy ingyen kapja), mivel a számla erre vonatkozó információt nem tartalmaz
•az áru értékén felül a fuvardíjat fizette e, ha igen, mennyit?
•Kérjük segítsenek bekérni a küföldi partnerüktől egy kereskedelmi számlát, mivel az nem kísérte a küldeményt!

Kérjük jelezze, ha az árut kereskedelmi forgalomban, cég részére kívánja vámkezeltetni!

Felhívjuk figyelmét, hogy a küldemény az érkezést követő 3. naptól raktárdíj köteles, 4200,- Ft + 30,- Ft/nap/kg és a 14 nap után válasz hiányában visszafordításra kerül.

Kérjük jelezze, ha az áru/áruk kettős felhasználású terméknek minősülnek, vagy ha a behozatal egyéb korlátozás alá esik! (Kettős felhasználású terméknek a polgári és katonai célokra egyaránt felhasználható áruk minősülnek.)

Amennyiben küldeményét más kézbesítési címre kéri, mint ami a fuvarlevélen szerepel, kérjük, igényét e-mailben jelezze, a cimmod@dhl.com e-mail címre. Egyéb, szállítással kapcsolatos kérésével keresse ügyfélszolgálatunkat a 06-40/45-45-45 számon.

Felhívjuk figyelmét, hogy a módosított címre történő kézbesítés egy munkanappal meghosszabbítja a kézbesítési időt!

Vámkezeléshez kapcsolódó további kérdéseivel, valamint elkészült vámkezeléssel kapcsolatos kérdéseivel / észrevételeivel kérjük forduljon vámcsoportunkhoz az alább megadott elérhetőségeken:

E-mail: vamkontakt.hu@dhl.com

Tel: 06-1-881-7500

[ Szerkesztve ]

(#4540) Farcy


Farcy
csendes tag

A vámmal kb mennyi időt kell várni? Mármint 06.16.án érkezett a vámhoz a G4-em. örülnék ha minél hamarabb megjönne:\

Xiaomi Mi3 --> Oneplus One 16Gb

(#4541) demyen


demyen
tag

azt se tudom mit irjak. irjam meg hogy telefon, ajándékba, nem fizettem érte?
vagy utaltam, és akkor milyen árat irjak rá?

de akkor nem lesz keveredés ha az eladó ajándéknak tüntette fel???

vagy küldjel egy olcsóbb utalásról másolatot? mewrt a DHL 44doláros árat külön fizettem mintha egy 43 dollár értékü kütyüt rendeltem volna, de az meg nem telefon.

(#4542) huncut123


huncut123
tag

Csak megjött az 5-ei tmallboxos rendelésem, csak nem frissítették a nyomon követést :D

--- Üdv: huncut123 ---

(#4543) hippo0315 válasza demyen (#4539) üzenetére


hippo0315
senior tag

Ennél egyértelműbben nem lehet leírni, csatold pdf-ben a paypal számlát és pontol pontra válaszolj a kérdésekre.

(#4544) demyen válasza hippo0315 (#4543) üzenetére


demyen
tag

master cardal fizettem. akkor hogyan igazoljam.

(#4545) hidroponi válasza demyen (#4544) üzenetére


hidroponi
aktív tag

bankszamlakivonat?

(#4546) hippo0315 válasza demyen (#4544) üzenetére


hippo0315
senior tag

netbank-on keresztül le tudod kérni és pdf-be menteni a számlakivonatot vagy számlatörténetet

[ Szerkesztve ]

(#4547) demyen válasza hippo0315 (#4546) üzenetére


demyen
tag

ok köszi

(#4548) bupemko


bupemko
senior tag

Kicsit bicskanyitogató, hogy nagy arccal reklámozzák a 24h shipping-et:

Antelife 24h shipping

No mind1, ha visszakapom a pénzt, akkor majd lenyugszom egy idő után...

(#4549) demyen


demyen
tag

hát, nem tudtam miket irjak, igy ennyi volt a vámnak a válaszom... :((

Tisztelt Cim !

áru megnevezése: Elektronikai Termék, M.radio:tel. HDC
Cimzett lakcime: 9024. .....................
Feladó : Hengyu co ltd
Hu shaowei/4px co
Phase 2 n1-168 New Asia Middle road
Futian distric shenzhen city
HONG Kong
Szárm.hely Hongkong
fuvardij, nem volt
Számla bekérés . magánszemély az illető.
ajándék. rtéke Kb: 40-60 Dollars

(#4550) huncut123 válasza demyen (#4549) üzenetére


huncut123
tag

Ha ajándék akkor nem a feladónak kell nyilatkoznia az áru értékéről? :F

--- Üdv: huncut123 ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.