Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) vegyszer válasza csabili74 (#4146) üzenetére


vegyszer
addikt

Áruld el, mit láttál itt olyan árban, ami csábítóan hat rád? Engem nem győzött meg...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4152) M_o_g_y_i válasza vegyszer (#4145) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Lehet, hogy újra kifizetem... :K :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4153) emill


emill
tag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már szó (az utolsó néhány hozzászólásban biztosan nem) arról hogyan lehet Amerikából rendelni olyan boltoktól/eladóktól akik nem szállítanak Magyarországra. Gondolok itt a csomag továbbító cégekre akiknek van amerikai címük ahova lehet kérni a csomagot és ők küldik tovább ide. Van ilyennel valakinek tapasztalata? (pl. viadress, myus, ill. vannak magyar cégek is)

(#4154) tamas1985 válasza emill (#4153) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Amennyire tudom elég drágák, ha tudsz keresed máshol a terméket, illetve azért rákérdezhetsz a boltnál is hátha mégis elküldik.

(#4155) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok.
Az alirol rendeltem 50% akcios égöket.Pénteken jár le a 60nap,de még uton van a csomag:)Az elado több kérdésemre mindig azt válaszolta,h legyek türelemmel,mert lassu a posta.96%rol vissza esett 92% és pont a lassuság miatt az osztályzata.KAptam levelet az alitol,h igazoljam vissza,h meg magkaptam a csomagot,vagy ha nem akor vegyem fel a kapcsolatot az eladoval,kérdezem,meg,h uton van e még a csomag,és nyissak disputot.Ilyenkor mi van,vissza adják az egész pénzt,vagy várnak amig megjön a csomag?Olyat is ir az elado oldalán,h az elado igerete,h ha 56 napon belül nem érkezik meg a csomag,akkor teljes vissza fizetést csinál.

(#4156) vegyszer válasza tyuli76 (#4155) üzenetére


vegyszer
addikt

ha nem fért be az időbe, a tiéd a pénz, és a motyó is...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4157) Lampard19 válasza vegyszer (#4156) üzenetére


Lampard19
tag

Az aztán a biznisz :D

(#4158) kokramo


kokramo
csendes tag

Item presented to customs

ez mit jelent? megvámoltatnak?

(#4159) Lampard19 válasza kokramo (#4158) üzenetére


Lampard19
tag

Nem. Az csak az, hogy vám elé állítva. Úgyhogy most jön a dobpergés, de talán már holnap láthatod az eredményét :)

(#4160) McSpy


McSpy
őstag

Kérnék szépen infót a geekbuying-ről,hogy kb mennyi nap mire ideér a csomag,és a posta free-e,androidos tv dongle-t,player-t akarok rendelni,elöre is köcce

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#4161) dReFiX válasza McSpy (#4160) üzenetére


dReFiX
senior tag

A varázsgömbömnek kevés ennyi adat, milyen postával küldik ?

(#4162) McSpy válasza dReFiX (#4161) üzenetére


McSpy
őstag

Egyenlőre nem rendeltem,csak gondolkozom,hogy melyik ér ide hamarabb,ha az ebay-ről rendelem meg,vagy a geek-ről,mert az áruk majdnem ua

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#4163) dReFiX válasza McSpy (#4162) üzenetére


dReFiX
senior tag

Március 15 leadott panaszomat ( meg nem kapott termék ) elbírálta az aliexpress és visszakaptam a pénzem, pedig a termék azóta megjött. Épp időben :D Nem várt 75 $ :DD

[ Szerkesztve ]

(#4164) Lampard19 válasza dReFiX (#4163) üzenetére


Lampard19
tag

Letelt a 60 nap?? :Y
Mert úgy tudom akkor jár a visszafizetés garantáltan.

(#4165) dReFiX válasza Lampard19 (#4164) üzenetére


dReFiX
senior tag

Február elején rendeltem, Mar 13 2013 indítottam ügyet mert rossz volt a tracking, nem válaszolt, és törölte az összes termékét. Írtam pár emailt az alinak, de konkrétan lesz*rtak. Persze áprilisban megjött a termék egy hónappal későbbi feladással és más trackingel. Erre most meg visszaadják a pénzt, ám legyen . Gondolom hiába tudja bizonyítani az eladó hogy elküldte és én megkaptam, kicsúszott a 60 napból és bukta van neki. De hogy ez áprilisban volt most meg június.

Csak én nem igazán mernék több száz dolláros telefonokat rendelni ilyen, védelem mellett, ahogy nézem pedig elég sokan teszik és támaszkodnak "erre a védelemre" :(

[ Szerkesztve ]

(#4166) Lampard19 válasza dReFiX (#4165) üzenetére


Lampard19
tag

Hát az ebay-paypal párosa az gyorsabb és vevőközpontúbb (akármi bajod van a vevőnek van igaza konkrétan, nálam eddig legalábbis ez a tapasztalat :D ), de az ali "védelmét" is korrektnek tartom. Sőt, a korrektség tekintetében jobban megvizsgálják az ügyet és "bizonyitékokat" kérnek az eladótól és a vásárlótól egyaránt. Sajnos lassúak az tény, bár a te eseted azért a lassúságban is extrém :D
Eddig nekem kétszer volt, hogy visszautalták a pénzem (jogosan) úgyhogy megvagyok elégedve velük és bátran reckirozok meg olcsó termékeket. Egyik visszautalás pl részleges refund volt, mert egy kirívóan olcsó class 10-es kártyát rendeltem és valós volt az adatmennyiség de csak class 4-ben. úgyhogy megjelöltem a teljes vételár 70%-át refundra és indoklásképp, hogy ez közel sem ér annyit és elfogadták :D

[ Szerkesztve ]

(#4167) vegyszer


vegyszer
addikt

Az http://www.antelife.com/ oldalon rendeltem ismerős címére telót. Az a kérdés, hogy hol fog megjelenés a tracking number? Itt is a PayPal a mail címre küldi?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4168) hzx0


hzx0
aktív tag

Valaki tudót mostanába kommunikálni a minidealel? Pénteken du rendeltem egy fekete thl w100 a minidilen. Náluk munkaidő után. Vasárnap reggel még rendeltem egy g2 a lányomnak. Du jött a mail hogy g2 feladták + tracking sz. (ez mára már látszik is), Hétfő reggel írtam nekik mailt hogy lemaradt a thl w100. Semmi válasz, és cheten sincs fent azóta senki. Ez már a sokadik rendelésem minidealröl. Eddig nagyon megbízhatóak voltak mindig válaszoltak ha kérdeztem valamit. Lehet hogy elfogyott és azért sumákolnak.

(#4170) hzx0 válasza #40993792 (#4169) üzenetére


hzx0
aktív tag

Már irtam nekik 3 mailt de semmi válasz. Legaláb anyit irhatna hogy elfogyot de a héten lesz. Cheten eddig szinte mindig fent volt valaki. Most meg sehol senki.

(#4171) Chaser válasza hzx0 (#4170) üzenetére


Chaser
titán

Valami holiday lesz Kínában ha jól tudom, 2 napos. Egy eladó tegnap ezt írta. Ha nem reagálnak utána se, akkor írd hogy PP-hez fordulsz, arra biztos reagálnak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4172) blueye


blueye
veterán

Antlife mostanában hány nap után szokta postára adni a telefonokat?

[ Szerkesztve ]

(#4173) Sanyaman válasza Chaser (#4171) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Jaja, ránéztem gugliban, júni 10-12-ig szünet van nekik:

Dragon Boat 5th of 5th lunar month 1 day Jun. 12 (Jun. 10 - 12 off)

(#4174) blueye válasza Sanyaman (#4173) üzenetére


blueye
veterán

ÁÁÁÁ, akkor ezért nem postázott még antelife! Köszi!

Ezentúl ezt is figyelni kell: Holidays in China

[ Szerkesztve ]

(#4175) hzx0 válasza blueye (#4174) üzenetére


hzx0
aktív tag

Remélem tényleg valami ünnep van csak. Érdekes a g2 rendelésem vasárnap feldolgozták postázták. Látszik is a rendszerbe Célországba elküldve. W100 pénteken rendeltem azt meg nem küldték.
Nem állt szándékomba fenyegetni öket eddig nagyon korrektek voltak. Ez már a sokadik rendelésem.

[ Szerkesztve ]

(#4176) Chaser


Chaser
titán

2013.06.11 09:51, xy Posta Feldolgozó Üzem, Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registeredAdditional information : helyettes átvevő
2013.06.10 09:36, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.06.07 12:51, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.06.07 12:45, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.06.05 23:54, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.04 23:54, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.04 19:05, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.05.31 12:11, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

Normál CN post, csak a jobb fajtából. Ez sajnos nem a telóm:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4177) vegyszer válasza blueye (#4174) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is beleszaladtam. :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4178) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

a tmallbox-os csávó éppen online skypon, gondolom ő nem ünnepel...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4179) csabili74 válasza vegyszer (#4151) üzenetére


csabili74
aktív tag

Pl: Samsung galaxy s3 304 dollár

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4180) huncut123 válasza blueye (#4174) üzenetére


huncut123
tag

Basszus ezt jó lett volna hamarabb tudni :)
De legalább már tudom hogy miért nem történik semmi a rendeléseimmel :)

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a vámon hogy van az a dolog, hogy ha rendelek nagyobb értékben, ugyanarra a címre és névre, de külön csomagban jön, akkor azt hogy kezelik a vámon? Konkrétan az az eset, hogy rendeltem egy Lenovo A800-at (barátnőnek) 5-én és egy Lenovo A820-at (testvérnek, nekem is van egy ilyen :) 10-én , mind a kettőt tmallbox-tól, ebből nem lehet gond a vámon? Vagy a vámon szigorúan csomagban gondolkoznak és nem címzettben?

Illetve azt meg tudná valaki mondani hogy ebay-ról (usa, de kínából jön) ha rendelek akkor cég vagy magánszemélyként adják fel jellemzően, és a valós vagy kamu értéket írnak rá, mint pl a telefonnál hogy 20$?

Köszi.

--- Üdv: huncut123 ---

(#4181) Coolby84


Coolby84
tag

6/11/2013 9:53 AM, Budapest 1005, Departure from inward office of exchange
6/9/2013 6:56 PM, Budapest 1005, Handed over to Customs
6/9/2013 6:52 PM, Budapest 1005, Arrival at inward office of exchange
6/6/2013 10:05 AM, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad
.

Ez mit jelent, hogy departure from inward office of exchange?

Persze megint svéd posta tudja jobban, hogy mi történik Mo-on, vicces. Magyar posta még mindig vám előtt látja.

(#4182) justaview


justaview
őstag

Ha sgpost azt irja: arrived at overseas, utána hol lehet követni a csomagot, ha lehet egyáltalán?

(#4184) justaview válasza #40993792 (#4183) üzenetére


justaview
őstag

Ok, sikerült. Köszönöm. :)

(#4185) blueye válasza vegyszer (#4177) üzenetére


blueye
veterán

Mégis dolgoznak (vagy a computerek :) ): "Order #XXXXXXXXXXXXXXXXXX - Complete"

(#4186) atee_13


atee_13
őstag

Már 3 napja vám alá állítva van a csomagomnál, nem telefon ruha és 7 dollár volt össz vissz. CN post. Ez normális, vagy valami gigsz van? SG post max 1 nap és hozza a postás.

(#4187) McSpy válasza Lampard19 (#4166) üzenetére


McSpy
őstag

Nekem is volt ügyen az ebay-n,de a 60k-t visszakaptam,igaz kicsit macerás volt,de tényleg az első ott a vevő,és még a végén elnézést is kértek :K,ezért bízom talán jobban az ebay-ben,mint a geekbuying-ban

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#4188) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem a múlthét csütörtökön a tmallboxtól egy készüléket, írt is vissza rögtön a csóka, hogy 2-3 munkanapon belül megtudom tekinteni a singpost-nál, hogy hol is jár a készülék, de hiába írom be a track kódot, azt írja, hogy ilyen nincs regisztrálva...

Viszont a tmallox oldala ezt írja.:

Follow your order step by step
Date Status
06/08/2013 14:49:46 Shipped
06/07/2013 19:19:35 Payment accepted

Most akkor fel van adva a készülék, és még nem mutatja a SG, vagy még fel sem adták ?

Samsung S9

(#4189) Lampard19 válasza Víz Elek (#4188) üzenetére


Lampard19
tag

A tracking számot nézd, az nem hazudhat...
Írj rájuk skype-on, azaz egyetlen módja, hogy elérd őket.

(#4190) Turbobacsi válasza Víz Elek (#4188) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

itt is próbáltad? [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4191) justaview válasza Víz Elek (#4188) üzenetére


justaview
őstag

Péntek, hétfő, kedd = 3 munkanap,
...szóval ne izgul, várjál még 1-2 napot, utána látni fogod.

(#4192) Víz Elek válasza Turbobacsi (#4190) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Itt is próbáltam, de semmi egyelőre.

Kicsit parázok, mert először rendelek külföldről telefont.. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#4193) Turbobacsi válasza Víz Elek (#4192) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én hétfőn reggel rendeltem ugyanitt, track számom van, ugyanúgy tartok ahogy te!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4194) Lampard19 válasza Víz Elek (#4192) üzenetére


Lampard19
tag

Ja de most ünnep van kint, tehát ha pénteken nem lett feladva, akkor most természetes, hogy nem él a szám :) Úgyhogy szerintem se izgulj. 12-éig ünnep van kint, majd 13-ától lehet várni valami haladást.

(#4195) justaview válasza Turbobacsi (#4193) üzenetére


justaview
őstag

Hiába van track számod, az pár napig nem látszik.

(#4196) Turbobacsi válasza justaview (#4195) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tudom, nem aggódok még (majd péntek fele már aggódom, ha nem történek addig semmi) :)
De nem lehet gond, a statisztika szerint a tmallbox korrekt.

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4197) Danex


Danex
addikt

Aki 6-án leadta a rendelését jó eséllyel már ezzel találkozik

2013.06.11 08:43, Item information : Küldemény vám elé állítva

:U legyenek üdvösek :R

(#4198) Coolby84


Coolby84
tag

2013.06.06
10:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.06
23:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.09
17:52
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.06.09
17:56
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.06.11
08:53
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Vámkezelve :) Átért a vámon a cuccom (tablet), szuper. Pesten belül ez mennyi idő még, hogy ideérjen?

(#4199) Vjankovics82 válasza Danex (#4197) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Nekem ez van de én 1-én rendeltem és 4-én kaptam track számot!

2013/11/06, Megérkezett tengerentúli (országkód: HU) 2013/06/11 19:23:10

akkor az enyém is vámon lehet már nem? remélem péntekre itt lesz a teló!

(#4200) domedee


domedee
senior tag

Tű megvan, szék megvan, összeszerelés folyik...

2013.06.06 15:45 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.10 23:33 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.06.10 23:51 Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

:)
Reménykedem egy péntekben.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.