Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Dominó85 válasza Dominó85 (#32049) üzenetére


Dominó85
veterán

Azt közölte a kicsi kínia, hogy a CN postával nem lehet bármi nemű akkumulátort küldeni... Akkor meg mi a francért van free shipping CN opció? :(((

* Péter - 06302461862 *

(#32052) Graphics válasza Dominó85 (#32049) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CN-t választottam én is alapból.

Írok nekik, hogy mi a helyzet..

-

(#32053) lia73


lia73
újonc

Sziasztok!
Rendeltem a lightinthebox.com rol.meg mindig nem erkezett meg.van valakinek tapasztalata errol az oldalrol?folyamatosan kerik a bank kartyarol kepet.sosem jo ezzel huzzak az idot egy hete.nincs egy telefonszam sem hol reklamalj.
kerek velemenyt.
kosszi.Lia

[ Szerkesztve ]

(#32054) Zeki válasza lia73 (#32053) üzenetére


Zeki
nagyúr

2 éve vásároltam utoljára ott, akkor nem volt gond.
Te bankkártyával fizettél és nem paypallal?
Semmi közük a bankkártyádhoz. Kivéve ha ők akarják használni.
Fenyegesd meg őket banki chargeback eljárással, adj nekik 3 napot, és ha akkor is hülyék, bemész a bankodba, és ezt a tranzakciót chargeback eljárás keretében töröltesd. Akkor majd visszakapod a pénzed.

(#32055) lia73 válasza Zeki (#32054) üzenetére


lia73
újonc

nincs paypalom
mindig bankartyaval fizettem sosem volt gondom.
hogyan lehet paypal om?

(#32056) Laza... válasza lia73 (#32055) üzenetére


Laza...
addikt

pl. úgy, hogy regisztrálsz egy fiókot. Itt egy magyar how-to

Never give up!

(#32057) Graphics válasza Dominó85 (#32051) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt mondja Chinese Girl: SE végű, de a Deutsche Post oldalán nézzem, mert az gyorsabb... Öhmm, zavart érzek a térben.

Deutsche Post tapasztalatok :D?

-

(#32058) Zeki válasza Graphics (#32057) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az SE végűt nézd a német posta oldalán? Már kínában is felvesznek minden hülyét operátornak?
A német posta elmegy, csak lopják a csomagokat Hamburgban. Vagy mit írtak itt nemrég.

(#32059) Zeki válasza lia73 (#32055) üzenetére


Zeki
nagyúr

MINDIG PAYPALLAL FIZESS!
45 napig véd a vásárlástól, ha szarakodnak lehet refundot kérni, és jön a pénz vissza.

(#32060) Graphics válasza Zeki (#32058) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, 3x kérdeztem rá... Én se értem... Azt mondta, egy gyorsabb, lehet érték alapján küldték mással...

Svéd lopást olvastam itt, Hamburg-ot még nem, de várok. Ha nem jön, akkor dispute.

-

(#32061) mtibi55


mtibi55
tag

A kis k...ög kínaitól vissza szereztem a pénzem a Paypalon keresztül miután 40 nap alatt se csomag se élő TN csak egy hamis TN. Ez után nyomtam neki egy jó nagy negatívot az Ebay-on. Erre ma ír nekem hogy miért adtam neki negatívot amikor ő elküldte a csomagomat. TISZTA POFÁTLANSÁG. Ő még a dispute-ra sem válaszolt. Ezek után még milyen értékelésre számított, 5 csillagosra? De úgy látom a következő is így fog járni mert már egy hete kifizettem a rendelést és azóta sincs TN-em, pedig külön felhívtam a figyelmét hogy küldje el.

[ Szerkesztve ]

(#32062) LámaZ válasza sug3r (#32050) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerint hazudik, hogy a mágnescsík megsérült, és újból feladta a cuccot. Csak most adta fel, ha igaz.

(#32044) maj-viktor
Köszi, ilyent találtam az alin 20$-ral olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#32063) szili.tamas1 válasza Dominó85 (#32049) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mintha nem tudnatok hogy hk, cn nem kuld akkut mar joegtudja miota...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#32064) Stanley-B. válasza Graphics (#32057) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem gyors volt anno a DE post nagyon.

(#32065) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

na a 14db SE postos küldeményem egész jó időt futott szerintem, rendeléstől számítva 19 nap alatt már vám elé állítva (és 14 nap alatt onnantól számítva, hogy elkezdett élni a TN)

Egy csomónak egészen addig Brazília, Litvánia stb volt a célországa track17 szerint, amíg vám elé nem lett állítva...

Szóval részemről +1 most a svéd postának.

[ Szerkesztve ]

(#32066) vadkörte


vadkörte
addikt

Skacok! Valaki kapott már olyan levelet a vámosoktól, hogy írja le a csomag tartalmát magyarul?
Mi nem világos nekik? :F
Gondolom Ming nem az én ~50cm hosszú csomagomban akarja becsempészni magát az EU-ba.

Üdv. V. Körte

(#32067) SUPREME7


SUPREME7
őstag

China postos cuccokhoz egy jobbféle, részletesebb követő, ha még nem lett volna:

[http://track-chinapost.com/startairmail.php]

(#32068) Laza... válasza vadkörte (#32066) üzenetére


Laza...
addikt

DHL szokott ilyet kérdezni. Leírod hogy mi van benne, mert nem hiszik el hogy digitális képkeret 1$ értékben :))

Never give up!

(#32069) Graphics válasza Stanley-B. (#32064) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak fura, mert SE végű TN-t kaptam, de a chinese girl meg DE oldalt linkelget... :D

-

(#32070) Zeki válasza vadkörte (#32066) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kínainak nem hisznek. Neked kell nyilatkozni, és ha kamuzol, máris félrevezeted a hatóságot, amiért nem csak ejnye-bejnye jár.

(#32071) beg válasza vadkörte (#32066) üzenetére


beg
veterán

Az nem világos nekik, hogy a röntgennel nem tudják meghatározni, hogy mi az. Ha meg felbontják, ahoz elég erős indok kell és plusz papírmunka. Le kell nekik írni magyarul, hogy mi van a pakkodban. Ha nem dúsított urán vagy anthrax, akkor nincs mitől félned. Volt itt valaki nemrég, aki a miracast-ot próbálta lerajzolni egy ügyintézőnek, mert halvány fogalmuk sem volt róla, mi az.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32072) jojoando válasza beg (#32071) üzenetére


jojoando
senior tag

Kiállítási darab
"Eladó a képeken látható Nokia 500 Kiállítási telefon!
A Telefon nem használható beszélgetésre csak Hűen tükrözi az eredetit!"

Kíváncsi lennék, ha rendelek egy filléres demó telefont, mint kiállítási darabot, mit szólnának a 15 $ árhoz, vagy ha pl. nyertem, mert olyankor se tudom, kitől kérjek számlát.. :D
És Kínába sokszor lehet nyerni az oldalakon. :)

[ Szerkesztve ]

(#32073) vadkörte válasza Zeki (#32070) üzenetére


vadkörte
addikt

OK! Köszönöm. Miért kamuznék? Megírtam mit tartalmaz.

(#32071) beg:
Ááááá. Hol élsz dúsított urán? Nyersen az igazi.
Leírtam, hogy egy WLToys V222 quadcopter van a pakkban, meg a tartozékai. Mellékeltem nekik még egy képet is róla.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#32074) sirkope


sirkope
tag

Lassan két óra, csomag sehol, utolsó bejegyzés 2014.04.18 7:50 sem frissül :(

(#32075) mtibi55


mtibi55
tag

Kis kínainak negatívot adtam az Ebay-on és most azt kéri hogy változtassam meg pozitívra és újra küldi az árút. Lehetséges egyáltalán a leadott értékelést megváltoztatni?

(#32076) RVR400 válasza jojoando (#32072) üzenetére


RVR400
veterán

Én már nyertem, számlát kínaitól meg ugye még sosem láttam. Ahol nyerted, ott megnézik, hogy mennyi a teló, és kifizeted az ÁFA-ját, ennyi a történet. Lázongani nem kell, csak a törvényeket ismerni továbbra is, de ezt leírtam a múltkor is, mikor hasonlóan ugyanez a téma felmerült.

(#32074) sirkope: Frissülni már nem fog, csak akkor, ha megkapod. Szerintem vegyél a közeli játékboltban egy nyugigumit. :)

Utolsó bejegyzésem egy csomagnál:
2014-04-17 11:21, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Ez meg egy másiknál:
2014-04-18 13:31, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

[ Szerkesztve ]

(#32077) Stanley-B. válasza mtibi55 (#32075) üzenetére


Stanley-B.
őstag

lehet ilyet.

(#32078) SUPREME7 válasza mtibi55 (#32075) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha küldd neked az eladó egy feedback revision-t akkor igen. De akkor is inkább a pénzt kérd vissza, és rendeld meg újra. (az értékelés módosítás már a te döntésed, de filléres sz@rok miatt tényleg nem szép negatívat adni. A legtöbbjük simán visszafizeti ha szólsz, hogy nem érkezett meg.)

(#32079) mtibi55 válasza SUPREME7 (#32078) üzenetére


mtibi55
tag

Nem filléres volt a cucc 20EFt és nem akarta vissza fizetni mert váltig állította hogy ő feladta csak éppen 40 nap alatt sem ért ide és a TN sem él azóta sem. Már a Pay-on vissza kértem a pénzem amire szintén nem reagált semmit. Megrendeltem máshonnan és utána adtam a negatívot. Erre bezzeg már jelentkezett. Most megírtam neki hogy amennyiben kézhez kapom akkor módosítom az értékelés. Addig nem. Nincs kedvem hozzá hogy megint egy hónapig vitatkozzak vele hogy hol a csomagom.

[ Szerkesztve ]

(#32080) SUPREME7 válasza mtibi55 (#32079) üzenetére


SUPREME7
őstag

Case-t nem nyitottál? Hagytad "elúszni" a 20k-t és csak egy negatívot adtál neki? Mert ha nincs, vagy fake a TN akkor papíron nyert ügyed van...

[ Szerkesztve ]

(#32081) mtibi55 válasza SUPREME7 (#32080) üzenetére


mtibi55
tag

Mint feljebb írtam a Paypal-on keresztül vissza szereztem a pénzt. Bukni nem buktam csak azért adtam negatívot mert egy hónapig szarakodott ahelyett hogy megmondta volna hogy nincs vagy nem adta fel.

(#32082) SUPREME7 válasza mtibi55 (#32081) üzenetére


SUPREME7
őstag

Akkor ennyi. Ha nem akarod módosítani a feedbacket akkor ne írj vissza neki.

(#32083) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hmm, picit megakadt az SG-s csomagom... 1 hete semmi változás. 4PX szerint áll Kínjában.

-

(#32084) mtibi55 válasza SUPREME7 (#32082) üzenetére


mtibi55
tag

És ha mégis elküldi én meg már vissza kaptam a pénzt és nem akarnám újra kifizetni neki akkor mi van? Be hajthatja rajtam a vételárat?

(#32085) aytukabozs válasza aytukabozs (#31460) üzenetére


aytukabozs
addikt

No beledobnék egy kavicsot a Svédpostás mellékszál állóvizébe;

korábban így okoskodtam:
"talán az a bejegyzés (Local Malil Tracking) csak annyit tesz hogy a királyi posta is rákukkolt a cucc TN-jére, értesítést kaptak az állapotváltozásról, vagy akármi..."

De mivel nem hagyott nyugodni a kérdés, ezért még a vita hevében feltettem a kérdést a svédek ügyfélszolgálatának, amire MA érkezett válasz:

No nem kapkodták el. Amit elnézve az ügyintéző nevét nem is csodálok. :D
De legalább beljebb vagyunk egy válasszal...

(#32084) mtibi55

Hogy hajtaná be?
Vagy írd meg hogy ne küldje mert úgyse változtatsz az értékelésen, vagy fogadd el és változtass...

Bár szerintem csak arra megy ki hogy értékeld pozitívan aztán nem küld sz@rt se... :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#32086) kmarci25 válasza sirkope (#32074) üzenetére


kmarci25
veterán

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/22 10:05:52
2014-04-15 00:25, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-04-11 16:46, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/22 10:05:52
2014-04-13 00:00, Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-04-11 00:00, Received from Customer

És akkor ehhez mit szólsz? Persze még nincs nálam...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32087) SUPREME7 válasza mtibi55 (#32084) üzenetére


SUPREME7
őstag

Lezártátok az eladást, és privát beszélgetésben azt beszéltek amit akartok. De gyanítom, hogy módosíttatná veled az értékelést, de nem küldene semmit. De egy próbát megér, rosszul nem járhatsz, max ő egy kicsit jobban, mert nem kap negatívot.

(#32088) Dominó85 válasza Graphics (#32057) üzenetére


Dominó85
veterán

:DD Kabaré.

* Péter - 06302461862 *

(#32089) Graphics válasza Dominó85 (#32088) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már nyomkodnám az S860-ast ;]

-

(#32090) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Innét rendeltem egy motor km/h-át: [link]
Március 11.-én rendeltem, még mindig nem jött meg.
Paypal-en annyi van, hogy feladta 12.-én, és a csomagszám ez: RC368144482CN
China Post, utána nézni hol lehet a csomagnak?

A feladó nem írt vissza az e-mail-emre.

Köszönöm a segítséget!

(#32091) aytukabozs válasza Tomika86 (#32090) üzenetére


aytukabozs
addikt

témaösszefoglaló

de amúgy ez halottnak tűnik, hány napod van még a 45.-ből?
lassan illene dispute-ot nyitni mielőtt késő lesz...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#32092) Dominó85 válasza Graphics (#32089) üzenetére


Dominó85
veterán

Ne bazz... ilyenkor érzem magamat szegénynek. Pedig van egy faxa Hongmi-m. ;]

Vadkörte
A Ming-es hozzászólásodon fogtam a hasam. PH aranyköpések #1 :C

* Péter - 06302461862 *

(#32093) Laza... válasza Tomika86 (#32090) üzenetére


Laza...
addikt

Kamu TN

Never give up!

(#32094) SUPREME7 válasza Tomika86 (#32090) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ez a csomagszám nem okés, ha van support kérdezz rá (már rég kellett volna)

(#32095) Graphics válasza Dominó85 (#32092) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy vagyok vele, mint az egyszeri: "Pénz nem számít, mert nincs..."

Ki szeretném próbálni a Lenovo telefonokat, mert akkor tudok racionális ajánlatot tenni annak, aki ilyet szeretne.

Volt egy jobb akció, és lecsaptam. A850+-t pedig már a kezemben kéne lennie... De valahol gondolkoznak rajta...

-

(#32096) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Annyira de annyira kíváncsi lennék hogy mi visz rá embereket arra, hogy olyan tökismeretlen oldalakon vásároljanak aminek a tulajdonosa mondjuk Tom Jerry.... :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#32097) Dominó85 válasza Graphics (#32095) üzenetére


Dominó85
veterán

Én 2db tempered glass-ra várok, hogy feltehessem a Hongmi-ra. Viszont tegnap előtt felraktam a Nillkin tokhoz kapott fólia helyett az 50db-os készletem egyik fóliáját a telefonra és szívem szerint le nem szedném, amíg nem karcosodik. Filléres fólia, de matt, nem gyűjti az ujjlenyomatokat és finom hatása van, ahogy hozzáérek. Nagyon bejövős. :K

* Péter - 06302461862 *

(#32098) SUPREME7 válasza aytukabozs (#32096) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ahahaha :DDD :C

(#32099) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Rendelt már valaki a minideal.net-ről?? Megbízható oldal?

(#32100) Graphics válasza #82471168 (#32099) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

kb szerintem jelentős számban rendeltünk már onnan.

Témaösszefoglalóban is ott van.

Ajánlott oldal

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.