Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) helixP válasza El_Diablo (#31150) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm, pont ezt nem olvastam el :R

(#31152) hevizms válasza b0bcat (#31145) üzenetére


hevizms
addikt

Én az egészben csak azt nem értem,hogy mit bizonyit az ha pld NEM az van a csomagban amire számitasz?
Ugyanúgy lehet hunyó az eladó is meg a posta is nem?

Azt meg elvárni egy postai alkalmazottól hogy tanuskodjon a saját munkaadója ellen,kockáztatva az állását nem lehet.

(#31153) El_Diablo válasza szuszinho (#31149) üzenetére


El_Diablo
tag

Ez március 30-án volt. Több mint egy hete. Mit akar ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#31154) szuszinho válasza El_Diablo (#31153) üzenetére


szuszinho
őstag

Küldd rá a fordítót...

(#31155) El_Diablo válasza szuszinho (#31154) üzenetére


El_Diablo
tag

Tudtam róla de én nem tapasztaltam fennakadást a zónából érkező csomagoknál, és az arrafelé lakó ismerősöm sem panaszkodott. Megint a duma...

(#31156) DonThomasino


DonThomasino
veterán

(31137) DonThomasino
Erre kicsit bővebben vki? :U
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#31157) b0bcat válasza hevizms (#31152) üzenetére


b0bcat
addikt

Az én konkrét esetemben annyit segíthetett volna, hogy ez esetben a feladónak kellett volna tudnia bizonyítani, hogy mit tett a dobozba, de ha ezt nem is tudta volna (ha nem kérsz postai lezárást, akkor nincs bizonyítékod ugyebár feladóként, de milyen érdekes, hogy a postai dolgozó mégis lehet hivatalos tanú, ha fizetsz ezért külön! :((), azt tudta volna bizonyítani, hogy a feladó postán még más súlya volt a küldeménynek, mint a fogadó postán, tehát nyilvánvalóan e két állomás között történt valami a csomaggal.

De gondolj bele most ebbe a dologba fordítva: te küldöd a csomagot, majd felhív a vásárlód, hogy "b*mmeg, mé' szappant küldtél navi helyett?", holott te azt tetted a dobozba, amit megbeszéltetek. Mit csinálsz? Honan tudod, hogy a vásárlód nem hazudik, és csak "próbálkozik" nálad? Hogyan bizonyítod be, hogy mit tettél a csomagba? Ha nem kértél postai lezárást, akkor nem tudod bizonyítani. És ha ezek után feljelent a vásárlód (mert mondjuk van tanúja rá, hogy szappanok érkeztek)? :U

Értem én, hogy a futárnak ill. a kézbesítőnek nem felelőssége, hogy mi van a csomagban, de ha eltűnik a csomagod tartalma, azért ki a felelős? A navis sztorit bebuktam. (Szerencsére nem volt veszedelmesen nagy összeg. :((() De miután nem volt tanúm az érkezett csomag tartalmára, esélyem sem maradt érvényesíteni senki felé kárigényt. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#31158) Upo válasza hevizms (#31152) üzenetére


Upo
addikt

Nem erről szól. Ő nyilván nem tud tanúskodni a folyamatról. Egy állapotról tud, hogy érkezéskor mi van a csomagban. Hogy ne csak a te állításod legyen hanem egy "hivatalos" személy is megerősítse hogy nem Rodolfo mutatvány történt hanem itt és most tényleg ez van a csomagban.
Nem a munkáltatója ellen tanúskodik mert semmi köze hozzá hogy mikor mi történt a csomaggal, csak azt az időpillanatot tanúsítja. Akkor tanúskodna a munkáltatója ellen ha 100% biztos hogy ők lopnak.
Sőt, ha nem akar tanúskodni azzal a címszóval hogy a munkáltatója ellen nem tanúskodik akkor azt jegyzőkönyvbe kell venni mert ez a bizonyíték hogy lopnak!

Neki az a dolga hogy tanúsítsa hogy felbontáskor mi volt a csomagban, neked meg az a dolgod hogy kideríted hogy ki a hunyó - panaszt írsz, feljelentesz, stb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31159) hevizms válasza b0bcat (#31157) üzenetére


hevizms
addikt

Hát nem egyszerű a dolog az biztos.Nem tudom mi lenne a jó megoldás ilyen esetekben.Igazad van hogy valahogy jó lenne védekezni az ilyen dolgok ellen,de a sima postai csomagoknál sajnos pont a te általad emlitett variációk miatt nehéz a bizonyitás.

(#31160) helixP válasza hevizms (#31159) üzenetére


helixP
nagyúr

Reptéri scannelés-szerű átvilágítás a folyamat bizonyos pontjain, amit elment a rendszer :)

(#31161) hevizms válasza Upo (#31158) üzenetére


hevizms
addikt

De miért kellene bármiről is tanúskodnia?
Nem is hinném hogy ez neki kötelessége lenne.
Van postai dolgozó ismerősöm,most kiváncsi lettem és megfogom kérdezni hogy egyáltalán van-e ilyen kötelezettségük.
Ráadásul mit ér ez az egész tanuskodás?

Kapsz egy csomagot amibe reményeid szerint az álatalad vásárolt dolog van.
Kibontod "tanu" előtt és nem az van benne.
És akkor most mire mész a jegyzőkönyveddel?
Te kapcsolatba lépsz az eladóval,mire ő közli hogy ő pedig tutira az általad megvásárolt árut adta fel.
Ekkor lobogtatva a jegyzőkönyvedet bejelentést teszel a posta ellen.
Ők mit mondanak?

Márpedig ők azt a csomagot és abban az állapotában kézbesitették neked ahogy az eladó feladta.

Na és ekkor te? :F

[ Szerkesztve ]

(#31162) hevizms válasza helixP (#31160) üzenetére


hevizms
addikt

Itt most belföldi csomagküldésről volt szó.

(#31163) Laza...


Laza...
addikt

Tegnapi történet:

Postai csomag feladás, szokásos módon, 50k értékbiztosítással.

Szokásos ablak, szokásos ügyintéző: - Teljesen felesleges feladnom a csomagot értékbiztosítással, ugyanis ha összetörik a tartalma, arra nem vonatkozik az értékbiztosítás. Ezután kérdés: - MI van a csomagban? Mikor elmondom hogy ehhez tulajdonképpen neki a világon semmi köze nincs, kiabálva közli (!) hogy én nem akartam biztosítani a csomagot, és ha megsérül(ne), akkor úgy jártam. Majd ezután kézzel ráírja a feladóvevényre, hogy "a feladó nem kért törékeny szolgáltatást". Egyúttal közli, hogy az értékbiztosítás gyak. semmit nem ér. (mivel náluk nem tűnik el semmi, és nem rongálódik meg semmi) Ha törékenyként adom fel (valami 4k huf) akkor a mellé pluszba kell még értékbiztosítás. LOL? Sajnos nagyon nem. Tetü egy valami ez a posta, ezután futár lesz.

Szinte olyan érzésem volt, hogy na, most meg leszel leckéztetve, mert innentől fogva a dobozod rugdosva lesz :((

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#31164) blueye válasza Laza... (#31163) üzenetére


blueye
veterán

Ezen az árszinten már rég pl. a GLS a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#31165) Zeki válasza blueye (#31164) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, meg DPD.

(#31166) Upo válasza Zeki (#31165) üzenetére


Upo
addikt

Vagy belföldre a vaterafutár. A vatera felhasználónévbe valamit beírsz, akkor engedi rögzíteni. Én már küldtem így. Nem kell vaterásnak lennie a küldeménynek.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31167) b0bcat válasza hevizms (#31161) üzenetére


b0bcat
addikt

"Márpedig ők azt a csomagot és abban az állapotában kézbesitették neked ahogy az eladó feladta."

De ha valami mégsem kerek (pl. történetesen szappanná változik a PNA a csomagban), akkor az mégis kinek a felelőssége? :F

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#31168) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Egy kis tapasztalat. Mixeshop-ról rendeltem, márc 28-án paypallel ki is fizettem.

2014.04.01
02:32
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.04.04
07:19
Item information :
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2014.04.04
07:34
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.04.05
09:25
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.04.06
20:36
Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.04.08
10:54 Dunaharaszti 1 posta
Item information :
Sikertelen kézbesítés

Ma, április 8-án már itt van a postán, nincs plusz költség. A 7. munkanapon már meg is jött :)

(#31169) Sanyesz. válasza tboy93 (#31168) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ebben a projektben a Kína-Belgium szállítás a kérdéses. Onnan már 2-3 nap alatt itt van.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#31170) tboy93 válasza Sanyesz. (#31169) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most az is elég gyors volt, gondolkodtam a DHL-en, de az se lett volna itt sokkal gyorsabban. Ez a szállítás az SG, China post-os 1.5-2 hónapos szállítási időhöz képest igencsak baráti :C

(#31171) Stanley-B. válasza Laza... (#31163) üzenetére


Stanley-B.
őstag

értékbiztosításnál meg kell jelölni a csomag tartalmát, valószínűleg azért kérdezte meg, mert te nem töltötted ki azt a mezőt, ezért ő akarta kitölteni....

(#31172) mtibi55


mtibi55
tag

Ma kaptam választ az egy hónapja nem élő TN re (RWxxxxxxxxxxCH) a Postától ahol lennie kellene (Swisspost) és azt válaszolták hogy ilyen szám náluk nem létezik, vegyem fel a kapcsolatot a feladóval.

(#31173) poffsoft válasza Laza... (#31163) üzenetére


poffsoft
addikt

nekem megint fizettettek "kiv. vám KKO"-t plusz 4k-ért, pedig nem kértem. ászf szerint ez valmi nyomtatvány, amit nekem kellett volna benyújtani (és vissza is kérhetem tőlük), ennek alapján végzi a posta a kiviteli vámügynöki szolgáltatást, 1000 EUR felett (ez vastagon alatta volt)....

szagértői vélemények? :)

[ Szerkesztve ]

(#31174) Upo válasza b0bcat (#31167) üzenetére


Upo
addikt

Biztos hogy a te felelősséged, minek rendelsz ilyen vackokat, ráadásul oda se tolod érte a képedet... :DD
Szégyelld magad!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31175) mtibi55


mtibi55
tag

A PP-nél indított claim mellé lehet Ebay-nál is case-t nyitni? Hátha hamarabb lemegy.

(#31176) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Asszem egy szavam nem lehet a China Postra. (Alis rendelés vámérték alatt). Ennél rosszabb soha ne legyen.
:C
2014-04-07 11:50, Budapest - , Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered Additional information : címzett
2014-04-04 22:26, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-04-01 22:22, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-03-31 22:22, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-03-31 15:24, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-03-29 02:23, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

(#31177) blueye válasza mtibi55 (#31175) üzenetére


blueye
veterán

ebay-en vásároltál?

(#31178) Stanley-B. válasza mtibi55 (#31175) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem.

(#31179) b0bcat válasza Upo (#31174) üzenetére


b0bcat
addikt

Hova nem tolom oda a képemet? A postán vettem át... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#31180) mtibi55 válasza blueye (#31177) üzenetére


mtibi55
tag

Igen

(#31181) mtibi55 válasza Stanley-B. (#31178) üzenetére


mtibi55
tag

Akkor várjam ki a claim-et utána meg nyomjak neki egy negatívot?

(#31182) Upo válasza b0bcat (#31179) üzenetére


Upo
addikt

Az eladóhoz. :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31183) Stanley-B. válasza mtibi55 (#31181) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen jó lesz így, várd ki PayPal döntését, aztán majd mehet a negatív.

(#31184) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nagy szar amúgy ez a sweden post, ez elvileg mind az én csomagom és 14-ből csak 5-nél célország Hungary, lol.

(#31185) blueye válasza mtibi55 (#31180) üzenetére


blueye
veterán

Akkor eleve az ebayen kezdhettél volna "resolve a problem" címen reklamálni.

(#31186) mtibi55 válasza blueye (#31185) üzenetére


mtibi55
tag

Itt kaptam azt a tanácsot hogy így csináljam.

(#31187) blueye válasza mtibi55 (#31186) üzenetére


blueye
veterán

Máskor kezdd ott!

(#31188) mtibi55 válasza blueye (#31187) üzenetére


mtibi55
tag

És ha most ott is kezdek akkor mi van.

(#31189) blueye válasza mtibi55 (#31188) üzenetére


blueye
veterán

Próbáld meg h engedi-e, nekem ilyen tapasztalatom nincs.

(#31190) Crytek


Crytek
veterán

A trancking numberemre 4 nap után csak írtak:

Dear customer,
Thanks for your letter
when we received your parcel , we will contact u . please do not worry .
If you have any questions, please contact us.Have a nice day!
Best regards!

Biztos azt hiszik,hogy majd jól átverhetnek. Amint Kínába lesz a csomag megy a dispute és nem sz többé dear customre :C

Next PC Upgrade: 2022

(#31191) hevizms válasza Stanley-B. (#31184) üzenetére


hevizms
addikt

Az igen.

Milyen oldalon nézed ezt?
Nekem is van svédpostás csomagom,a magyar posta oldalán épp ma tűnt fel:célországba elküldve

[ Szerkesztve ]

(#31192) mtibi55 válasza blueye (#31189) üzenetére


mtibi55
tag

Kipróbáltam azt írja ki hogy nem tud caset nyitni mert már a paypal foglalkozik vele.Vagy valami ilyesmi.

(#31193) jojoando válasza mtibi55 (#31192) üzenetére


jojoando
senior tag

Paypallal fizettél az biztosabb, illetve onnan jön vissza a pénzed is, az csak jó!
Aztán 1-2 nap és megjön hamar. :C

(#31194) tboy93


tboy93
nagyúr

Légyszíves segítsetek nagy a baj. Átvettem a postán a csomagom kibontottam és nem volt benne a telefon. Mit tehetek ilyenkor?

(#31195) Xforce11 válasza DonThomasino (#31156) üzenetére


Xforce11
csendes tag

Amennyiben nem szeretnél ÁFÁ-t fizetni, szállítási költséggel együtt, max. 40-45 dollárig rendelj csomagonként.
Én az USA-ból rendelek, eddig soha nem volt vám és ÁFA fizetés, pedig egyszer bekérték a papírokat is, végül nem kellett semmit sem fizetnem(még a posta vámügyintézési díját sem kérték el).
Mondjuk arra azért vigyázz, hogy tiltott készítmény ne rendelj.

[ Szerkesztve ]

Xforce11

(#31196) Crytek


Crytek
veterán

Szerintem ez bukta!

Le kell filmezni legközelebb a csomagot ahogy kibontod!

Next PC Upgrade: 2022

(#31197) tboy93 válasza Crytek (#31196) üzenetére


tboy93
nagyúr

70.000Ft bukta?!

(#31198) bl4ze válasza tboy93 (#31197) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha PayPal volt a fizetés akkor fotókkal igazolhatod, hogy nem azt kaptad.

50-50% az esélyed.

.:. bl4ze .:.

(#31199) fa4hu válasza tboy93 (#31194) üzenetére


fa4hu
őstag

Honnan rendelted?

(#31200) Crytek válasza bl4ze (#31198) üzenetére


Crytek
veterán

Hát ha emiatt a paypal visszaadja a pénzt akkor a világ legmákosabb embere cím egyértelmű győztese lesz!

Ezt sehogy nem tudja már bizonyítani hogy nem volt benne!

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.