Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32302) helixP válasza aytukabozs (#32300) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen-igen. A hiba amúgy az, hogy gépen szépen írja/olvassa a dolgokat, amikor viszont átrakom telefonba (mindegy milyenbe) akkor fél percen belül kiírja, hogy hibás SD-kártya, és formázom-e (ezek után már a PC is csak formázni hajlandó)? Ha telóval vagy géppel formáztatom, akkor egy darabig jó, majd előröl az egész.

[ Szerkesztve ]

(#32306) resypect


resypect
csendes tag

Sziasztok!

SG postal rendeltem egy telefont, meg is kaptam a TN-t, és azt szeretném kérdezni h milyen információkat kellene látni az SG post oldalán a csomagról?

(#32309) Stanley-B. válasza Sentinel80 (#32275) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Ezt én értem, de milyen posta volt, china post hong kong post, singapore, nemet, sved, svajci, malaj?

(#32310) Crytek


Crytek
veterán

Kínában most hosszabb a húsvét vagy miért húzza az időt az antelife a pénzem visszautalásával? 1 hét eltelt és semmit nem jeleztek és persze a pénzem se adták vissza!
Sürgessem őket vagy egyből claimoljam a témát?

Next PC Upgrade: 2022

(#32311) GIJoe


GIJoe
addikt

Srácok, rendelnék telefont másikat is, és alapból SGvel küldenék, én írtam neki hogy jöhet CN is, mert én úgy tapasztaltam hogy gyorsabb a CN mostanában, áll még ez a tapasztalat? + mintha a CNes gördülékenyebb lenne :B (közben kérdezi hogy CN/SG, mert CNre neki "at least 45 days to 70 days," írnak)

[ Szerkesztve ]

(#32313) beg válasza GIJoe (#32311) üzenetére


beg
veterán

Én úgy tudom, CN nem szállít akkut, de lehet, hogy változott.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32314) Dominó85 válasza GIJoe (#32311) üzenetére


Dominó85
veterán

beg megelőzött. :P
CN-vel nem küldenek aksit tudtommal. :N

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#32318) aytukabozs válasza Crytek (#32310) üzenetére


aytukabozs
addikt

Úgyérted a PP dispute-ra SEMMIT nem reagáltak?
Akkor szvsz mehet a Claim, hány napja is nyitottad?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#32319) hege21 válasza Graphics (#32292) üzenetére


hege21
senior tag

Az lehet mert nekem 15. óta megküldött dokumentumok feldolgozása státuszú...

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#32320) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Megint volt valami pankráció, hogy több hozzászólás is törölve lett? :(

(#32321) LámaZ: Nahát, de rég láttam itt Tőled hsz-t. :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#32321) LámaZ


LámaZ
addikt

Felhívnám az ide írogató hölgyek és urak figyelmét, hogy a magyar nyelvben az idézőjelek a következők:
„Ez, például, egy idézet, »beékelt idézettel«, ugyebár!”
Talán, talán még elfogadhatóak az ún. "számítástechnikai" idézőjelek is 'néhanapján' (ezek ugye nem angol idézőjelek, mert azok görbék, nem ilyen egyenesek), bár nálam, magyar szövegben használva ez utóbbiak mínusz 1 pontnak számítanak (kivéve, ha olyankor használod, mint bá', uram bocsá', majd' stb.), és azt jelzik, hogy van benned jószándék, de nem vagy profi.
Nos, csak azért ejtettem erről szót, mert néha nem világos, hogy mettől meddig tart az idézett szövegetek.
___________
Sanyesz, igen, a közösség megmutatta erejét. ☺☺☺

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#32322) Dominó85 válasza Sanyesz. (#32320) üzenetére


Dominó85
veterán

Ment privi.

A többiektől pedig kérem, hogy csak is privátban alkossanak véleményt az előző szituációval kapcsolatban. Köszönöm. Különösen LámaZ kollégától kérek elnézést, idővel majd enyhül az aminek kell... :R

Tudom nem vagyok most közkedvelt személy, de jelentem megérkeztek a Tempered Glass-ok Hongmi-ra (szám szerint 2db). Nagyon minőséginek néz ki. Még nem raktam fel a telefonra, de ami fura, hogy csak az érzékelőknél van kivágva az "üveg". Így az előlapi kamera is védve van a karcoktól.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#32323) aytukabozs válasza Dominó85 (#32322) üzenetére


aytukabozs
addikt

Akkor majd ha felapplikáltad lőhetnél is pár képet hogy befolyásolja-e, -és ha igen mennyiben- a telefon fotografikus képességeit.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#32324) Dominó85 válasza aytukabozs (#32323) üzenetére


Dominó85
veterán

Az előlapi kamerát védi csak. :R
100% transzparens amúgy és igen ... vastag ...
A Hongmi topikba teszek fel a csomagról és a glassokról pár képet. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#32325) westcoastog


westcoastog
veterán

Erre az árán kívül mást nem kéne fizetni mikor beérkezik az országba ugye?

[ Szerkesztve ]

(#32326) Dominó85 válasza westcoastog (#32325) üzenetére


Dominó85
veterán

:N
És nagyon jó minőségű fólia. Ugyan ennyiért vettem szinte én is a Hongmi-ra egyet.

* Péter - 06302461862 *

(#32327) westcoastog válasza Dominó85 (#32326) üzenetére


westcoastog
veterán

Gondolom május 13 körül meg kell jönnie ahogy írja nem?
Itthon is lehet kapni, csak itthon még rájönne a szállítás ára, alapból 2000 forintról indul, meg máshol 4-5 ezret elkérnek érte, inkább várok két hetet míg megjön.
Megyek akkor rakok pénzt a számlámra, majd utalok a paypalomra. :))

(#32328) szlibud


szlibud
tag

Amazonon ha esetleg ismerős valaki, nem teljesen értem, hogy hogy tudtak úgy fizettetni kártyával h nem adtam meg a 3 jegyű kódot, és mégis le tudták húzni a pénz... Nem húztak le többre, de akkor sem értem.

Ezer magyar webshopban, stb, + aliexpresszen, egyéb külföldi webshopokban is többször vásároltam, és sehol nem volt így.

Most akkor Amerikában szarabb a biztonság mint máshol? :F

(#32329) MrChef válasza westcoastog (#32325) üzenetére


MrChef
aktív tag

Úgy tudom, 22 Euró értékig áfát sem kell fizetni.

***

Írtad lentebb, hogy töltesz pénzt a PayPal-odra. Nekem csak össze van kötve a bankkártyámmal, ami mindig csak az aktuális rendeléssel terhelődik a PayPal-on keresztül. Vagy valamit nem tudok, rosszul csinálok?

(#32330) beg válasza MrChef (#32329) üzenetére


beg
veterán

Jól csinálod, de van aki nem szereti vele összekötni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32331) westcoastog válasza MrChef (#32329) üzenetére


westcoastog
veterán

Áfa sincs akkor vám sem megy rá ugye?

Nincs bankkártyám sajnos, munkám sem, így felesleges lenne nekem még. :)
Pedig jól jönne.

(#32332) Stanley-B.
Szuper. :)

[ Szerkesztve ]

(#32332) Stanley-B. válasza westcoastog (#32331) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az sem lesz.

(#32333) Dominó85 válasza westcoastog (#32327) üzenetére


Dominó85
veterán

A május 13 az reális. ;) De szerintem pár nappal korábban fog megjönni.

* Péter - 06302461862 *

(#32334) westcoastog válasza Dominó85 (#32333) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor jó, addig kibírom. :)

(#32335) Sentinel80 válasza Stanley-B. (#32309) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Singapore - GLS, pedig már jött onnan csomagom és nem GLS hozta.

Sajnos a kapott papírokból nem derült ki, hogyan került a GLS hez a csomagom, már kezdem azt gyanítani, hogy valamilyen hiba folytán elhozták. Csak miért mondanák meg, miért térítenék meg a károm? Már eleve 1750 Ft + ÁFÁ t kellett fizetnem, hogy elhozzák (már egyszer kifizettem 10 000ft t, hogy háztól házig postázzák) :W

(#32336) bl4ze válasza Sentinel80 (#32335) üzenetére


bl4ze
veterán

10,000 Ft volt a küldemény díja, és maga a cucc meg 30 USD ?
Ez most komoly, vagy vicc ?

.:. bl4ze .:.

(#32337) Sentinel80 válasza bl4ze (#32336) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Komoly...Azért mert valami olcsóbb, a postázása nem olcsóbb....

Rendelsz egy hot wheels matchbox-ot az USA-ból, belekerül 3-4 USD be, a postázása viszont , ha first class 10 USD, ha priority lenne 15-20 USD ....Ergo ha nem a Spar ba veszel hot wheels kisautót 500 HUF ért, a dupláját fizeted minimum.

[ Szerkesztve ]

(#32338) bl4ze válasza Sentinel80 (#32337) üzenetére


bl4ze
veterán

Ebben az esetben viszont áfa köteles a csomagod, mivel a postaköltség is beleszámít, ezt tudod ugye ?

Szóval nem ajánlom a vámhivatalba való bevitel elmulasztását, mert így nincsen sarc alatti értéknél (22 EUR) , plusz gondolom a 10,000 Ft nem sima posta volt hanem futár (courier) és ezért (!) került a GLS-hez.
A szingapúri feladód courier partnere a GLS. Ennyi.

.:. bl4ze .:.

(#32339) vadkörte válasza vadkörte (#32287) üzenetére


vadkörte
addikt

No. Felhívtam a postát, hogy miért ülnek 6. napja a csomagomon. Valamiért a TN-em beragadt. Már 18-án kiadták a vámhatározatot. Még Ferihegyen van a csomagom, de már a Posta központi elosztójába tart. Ha minden jól megy az éjszakai postavonattal jön Kaposvárra és a hétvégén már repkedhetek a quad-dal :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#32340) Graphics válasza vadkörte (#32339) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nekem nem tudom mi ragadt be, de kedd óta nem változott semmi, ismerős meg ma kapta meg a csomagját, persze tréfamentesen...

-

(#32341) daved14 válasza vadkörte (#32339) üzenetére


daved14
tag

Nekem is elég rendesen megragadtak a csomagjaim. Pedig már pénteken nekiáltak vámolni és el is küldtem nekik mindent...

(#32342) blueye válasza Graphics (#32340) üzenetére


blueye
veterán

Kedd óta nem változtak az én TN-eim sem. (Mo.-n belül vannak már.)

[ Szerkesztve ]

(#32343) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok. Mennyi időbe telik míg a Pay Pal visszautalja a megerősítéskor levont összeget?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#32344) beg válasza blueye (#32342) üzenetére


beg
veterán

Valami új tracking rendszerre térnek át fokozatosan, azért olyan ragadós a mostani, nem a valós állapotot mutatja.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#32345) RVR400 válasza blueye (#32342) üzenetére


RVR400
veterán

Ha nem is jegyzik, de valamit csinálnak. Pár bejegyzés azért kimaradt.

2014-04-24 12:11, Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2014-04-18 13:31, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

(#32346) gkawka válasza maj-viktor (#32123) üzenetére


gkawka
tag

Nekem egy tablet járta meg ugyanezt az utat áthúzott CN-el, majd NL-el postázva.
Rendeléstől 24 nap volt mire a kezembe került úgy, hogy vám volt ebből 1 hét tökölés.
Nem rossz az. ITT látszott először, majd kb. 1 hét múlva 17Track-en volt követhető.

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#32347) Hintalow válasza szlibud (#32328) üzenetére


Hintalow
senior tag

A kártyaelfogadóknak nem kötelező használni a cvv-t csak ajánlott (például a cvv nélküli tranzakciókért magasabb díjjat számít fel a kártyatársaság) valamint ha jól emlékszem beleszámít a képletbe az is, hogy mennyi visszaélés, chargeback történik, milyen hatékonyan kezeli az oldal az ilyen problémákat.
Az amazon ilyen szempontból elég hatékony/biztonságos plusz a bazinagy forgalma miatt nem érdekli, hogy a vásárlások pár százalékánál magasabb díjjat kell fizetnie a biztonsági kód nélküli tranzakciókért, ezek miatt megteheti, hogy nem kéri a cvv kódot.
Amúgy nem egyedülálló a dolog, én pl. az abeebooksnál is találkoztam már ezzel, hogy kártyaszám+lejárati idő megadásával simán ment a vásárlás.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32348) RVR400 válasza tfalcon96 (#32343) üzenetére


RVR400
veterán

20-án kapott refundom tegnap volt a számlán, tehát 3-4 nap kb.

(#32349) maj-viktor válasza gipsztigris (#32279) üzenetére


maj-viktor
őstag

Lefoglalták a TN számot, ez a normális eljárás, ezután adják fel... Csak kérdés, hogy 2-3napon belül vagy 2-3héten belül adják fel... Ha a vásárlás / fizetést követően 1-1,5-en belül nem él a TN-szám, akkor illik baszogatni őket!

(#32280) Dominó85
Ez az elveszett / nem él / müncheni maffia lenyúlt csomagod!?
Ha vámKEZELVE státuszt kapott, akkor semmi dolgod nincs, csak várni, hogy pár napon belül kivigye a postásnéni

(#32281) gipsztigris
Az a COMPLETE státusz csak a rendelésed végét jelzi, azaz, hogy feldolgozták és úgy complete

(#32282) aytukabozs
Ez alapján eléggé szőrszálhasogatónak tűnik, amit írsz... gyűrött leírás? gyűrött buborékos fólia!? komolyan!? hiányzó optikai gyári fólia? meg a többi... egyedül a karcos optikát "nem tudnám" megbocsájtani, de a többi eléggé szarrágásnak hangzik! (persze nem látom miről van szó és milyen mértékbe "károsodott")
Aztán egy 100$-os telóra 50$-s refundot akarsz!? Az komoly! a 20$ + 5$ ajánlatuk korrekt volt! (így látatlanba, de ha elküldöd milyen gondjaid voltak vele, lehet igazat adok - bár nagyon túlzóan hangzik, ahogy leírtad)
De ahogy néztem, valószínűleg már készletkisöprés van, így esetlegesen visszaküldött telókat is újraárusítanak (azaz lehet vaj a fejük mögött és "refurbished" telókat árulnak újként, ezt igazolja, hogy 100$-ra 20$-az simán megadtak volna)

(#32286) sirkope
Ha így néz ki a tracking konkrétan - nem töröltél belőle, írtad át, stb. Akkor amit előzőleg írtam... hülye voltál... levámkezelték, és mivel beküldted az adatokat, most visszafordították és levámolják... feleslegesen buktad a pénzed!
(kár volt türelmetlennek lenned)

(#32287) vadkörte
Már boccs, de abból a 6napból 2hétvége, 1 meg húsvét volt.. Így az már csak 3, melyből a mai csak félnap, így az máris 2,5! (úgy imádom, amikor az emberek túloznak - "kicsit ferdítenek az igazságon" a saját érdekük bizonyítása érdekébe)

(#32290) helixP
Kínába visszaküldés
50g-ig kb.1.200 Ft (ajánlott - trackinggel)
100g-ig kb. 1.500 Ft (ajánlott - trackinggel)

POSTAI DÍJSZABÁS 2014

Én a helyedbe először készítenék egy tesztet ezzel a programmal:
h2testw
Ez megállapítja, hogy mennyi a valós kapacítása a kártyának!
(teleírja majd visszaolvassa)
Ha kamu kártyát küldött, de akár csak nem valós Class-út, akkor PayPal refund igénylés... ott mellékeled a képet a hibás kártyáról, melyet a programmal csináltál... és ott megbeszéled mi legyen! Ha ragaszkodik a visszaküldéshez, visszaküldöd nyomonkövethetően... (de kamukártyát legtöbbször nem kell visszaküldeni)

Legközelebb meg mymemory-ról rendelj, ahogy írták... magyarhoz képest nagyon jó áraik vannak, és EU-UK-bő jön, így 1hét alatt itt van (igaz tracking nélkül küldik), de eddig vagy 6-8 alkalommal rendeltem, mind rendben pontosan megjött... Hétfőn rendelt árut, keddre feldoldozták - feladták, és pénteken a postaládámba volt, szinte minden egyes alkalommal! (ebay teli van kamukártyával és csak feleslegesen elbaszod az idődet a refundokkal... és tényleg nem sokkal drágább a mymemory)

(#32294) GIJoe
Igen! Ha "Postai vámkezelés alatt" státuszod van, azt már sajnos tuti megfogták, így elébe mehetsz, ha küldöd e-mailbe a dolgokat... de várhatsz a levélre is... de azzal csak elpazarolsz 2-4napot, míg kézbekapod!

(#32296) helixP
Indíts paypal-on ügyet, mert csak úgy van nyoma, hogy mit levelezel vele!
(azt hogy privátba mit beszélsz az eladóval, nem fogja meghatni a PayPal-t)

(#32309) Stanley-B.
Amit mellékelt képet, ott a fejlécbe látható volt, hogy SG

(#32310) Crytek
Milyen ügybe!? Így nehéz válaszolni...

(#32319) hege21
Ilyen dátum esetén én újra elküldeném nekik...

(#32322) Dominó85
Ez is az elveszett SE-s csomi téma!?

(#32327) westcoastog
Leírása alapján nincs plusz költség, de az árát tekintve (9$), mindenbizonnyal tracking nélkül adja fel...
Ha biztosra akarsz menni, inkább kérj ré +2$-ért TN számot...
Bár TN-el kicsit lasabb szokott lenni (~3hét), de nyomonkövethető, míg TN nélkül gyorsabb (~2hét), de fennáll az esély, hogy elveszi / lenyúlja a postás, stb.

(#32328) szlibud
Ez érdekel engem is... (ha valóban ilyen van - történt)

(#32330) beg
Fura... webkártya esetén semmi rizikó nincs az ilyen összekötés para helyzetre

(#32331) westcoastog
6éves korom körül óta van bankszámlám (bankkártyám, bár ezt valszeg csak később kaptam), akkor nekem se volt munkám! :D Szóval ha külföldi rendelésbe gondolkodsz, érdemes csinálni egy alapbankszámlát - bankkártyát! (egyszerűbb lesz minden vásárlásod)

(#32335) Sentinel80
Hogymi 10.000? A csomag értéke, nem!? Vagy akkor még a postázása is 10E pluszba!?
Azért ha valaminek annyi a postázása, mint maga a termék, jobban körülnéznék, hogy nincs-e olcsóbban a termék maga, vagy a postázás... vagy valami nagyon speckó cucc lehet! :D

(amúgy már alapból ha 10E-ért adja csak fel, akkor érthető, hogy beikszelt valami speckó rovatot, ami miatt, hogy gebasz van)

(#32343) tfalcon96
Ha kaptál visszaigazoló e-mailt a refundról, akkor átlag 3-5nap (bankkártyára küldés esetén), paypal számlára küldés esetén azonnali - úgytudom! (azaz, ha paypalról fizették paypal-ra megy vissza, de ha rákapcsolt bankkártyával, akkor a bankkártyára)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#32350) blueye válasza beg (#32344) üzenetére


blueye
veterán

Ezt én is olvastam itt, de ettől inkább gyorsulást vártam és nem lassulást. Én naiv! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.