Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31401) galbi1972 válasza ekrisztian (#31398) üzenetére


galbi1972
tag

DM900 -on DreamSat megy , nincs is gond semmivel sem, PC, tablet mobil minden tudom nézni a Dreambox csatornáit. De a Kodi 18.2-re nem megy fel zip. file-ból a VU+ plugin. Az Enigma2 plugin meg nem viszi át és nem tudom, hol a probléma...

(#31402) Hege1234 válasza ekrisztian (#31400) üzenetére


Hege1234
addikt

igen ez hiányzott :K

köszönöm szépen ekrisztian és neked is Véreshurka! :R
a leirásod nélkül szenvedés lett volna megszereznem az API kulcsokat

(#31403) PvHerman válasza vargalex (#31071) üzenetére


PvHerman
újonc

:R

(#31404) garkeol


garkeol
csendes tag

Sziasztok!
A Horizon Go-val kapcsolatban várható valami frappáns megoldás a csatorna váltásra, hogy ne kelljen megállítani, kilépni, másik csatornát indítani?

(#31405) Luissimo válasza garkeol (#31404) üzenetére


Luissimo
veterán

A normál H GO (nem a kodis) ugy is vált csatornát, a le fel nyillal lapozol, igaz igy csak egyenként.
Ha másik, távoli csatornát akarsz, akkor megkell keresni a légegérrel (ez 1 gombnyomás,) rávinni a kurzort a nyilra, egy gombnyomással kilépni, ekkor visszakerülsz a csatornalistába, ott az egérrel odalapozni a kivánt csatornához, rányomni, ekkor feladja a film infot, ott rá kell nyomni a lejátszásra és akkor elindul.
Ez 5 és 10 klikk között van, nemkevés.
Nemcsak leirni hosszú hanem megcsinálni se rövid😃.

[ Szerkesztve ]

(#31406) Gaben92 válasza garkeol (#31404) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha valaki akar vele foglalkozni:

Néha működik, néha nem. A probléma a widevine token, mert mikor csatornát váltasz néha nem kap tokent (vagy nem időben), és authentication error miatt jön a hibaüzenet/crash.

Mikor teszteltem, volt olyan, hogy 10-ből 8-szor ment a váltás, volt olyan, hogy 10-ből 10 hibaüzenet.

Közmédia cuccai közt elég stabil volt, máshol annyira nem. Szóval a DRM a ludas valahol.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31407) garkeol válasza Luissimo (#31405) üzenetére


garkeol
csendes tag

Azért köszönöm az idődet, hogy leírtad. :)
Kodis megoldás nekem egyelőre szimpatikusabb, pláne, hogy jól működik a tv távirányítóval.
Tudom, a légegér sem lenne rémes megoldás, de ha valaki varázsolna a widevine tokennel, nos, számomra az lenne a földi paradicsom. :U

(#31408) garkeol válasza Gaben92 (#31406) üzenetére


garkeol
csendes tag

Sajnos nálam inkább a 10-ből 10 nem sikerül a váltás van. :(
Mivel nem értek hozzá (sajnos), ezért marad a bizakodás, hátha valaki lát fantáziát a javításban.

(#31409) Gaben92 válasza garkeol (#31408) üzenetére


Gaben92
őstag

Volt róla szó, hogy mivel bármikor kivezethetik a HGO-t teljesen, így nem érdemes időt bele rakni.

Én annyira nem értek hozzá, hogy helyre pakoljam sajnos.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31410) cof válasza garkeol (#31408) üzenetére


cof
veterán

Nem hiszem, hogy lesz. Ahogy látom senki sem karolta fel még a kiegészítőt, hogy fullos legyen. De megértem, mert minden bizonnyal a Vodafone tényleg majd kivezeti idén vagy jövőre.

Gyanítom, hogy az eredeti kiegészítőben is így működik, mivel indításnál megkérdezi, hogy előlről kezdje-e a műsort vagy nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31411) Gaben92 válasza cof (#31410) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a rész már csak akkor jön fel ha a Widevine token rendben van. Ha nem állítod le akkor a kód elhasal már a stream megnyitásakor a hiányzó token miatt, így el se jut a felugró ablakig.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31412) cof válasza Gaben92 (#31411) üzenetére


cof
veterán

Igen-igen. Én csak a kiegészítőt használom, mert fut a TVHeadend is, aztán nem akarok váltogatni a kliensek között. Én kibírok egy stop gombot simán mondjuk, nem zavar. Csak sajnos egy évet késett az eredeti kiegészítő.

Viszont néha előfordul, hogy elkezd akadni a stream. Nem kap meg egy stream szeletet aztán utoléri magát. EPG nélkül 50 másodpercről indul és 1 perc a vége, ebből gondolom, hogy 10 másodperces szeletek vannak.

De lehet ez szerver védelem is, hogy nem fogad olyan gyorsan új kérést, és ezért eldobja. Mármint a gyors csatorna váltásra értem ezt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31413) CirrMee


CirrMee
addikt

LG WebOS alá telepíthető Kodi?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31414) Luissimo válasza CirrMee (#31413) üzenetére


Luissimo
veterán

Majd ha egyszer rájössz hogyan, akkor téged itt pajzsra fognak emelni és a Duna jegén királlyá koronáznának😃

(#31415) Gaben92 válasza Luissimo (#31414) üzenetére


Gaben92
őstag

Aztán vágnának egy léket és a pajzsról egyenesen menne a Dunába “reménykeltés miatt” mert a WebOS SDK-ban nincs hardware decode, anélkül meg talán még az FHD-ba is beledöglene az a hardware. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31416) dh66e válasza CirrMee (#31413) üzenetére


dh66e
veterán

Nem telepíthető.Külső eszköz kell hozzá mindenképpen.

(#31417) CirrMee válasza dh66e (#31416) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem is közvetlenül gondoltam.
Sajna angolból nem vagyon perfekt, de mint ha WebOS -> Play Store -> Kodi sorrendet emlegettek volna pár helyen.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31418) Gaben92 válasza CirrMee (#31417) üzenetére


Gaben92
őstag

Az mindegy mit emlegettek. WebOS-re nem telepíthető a Kodi és a hivatalos fejlesztői álláspont az, hogy nem is fognak vele foglalkozni mert a WebOS SDK limitjei miatt egyszerűen használhatatlan lenne.

Ha Play Store volt a leírásban az meg végképp nem stimmel mert az Android. Valószínűleg egy “workaround” leírásba futottál bele, ami úgy kezdődik, hogy “vegyél valamit a Chromecast/Firestick/Android box hármasból.”

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31419) dh66e válasza CirrMee (#31417) üzenetére


dh66e
veterán

Engedd el hülyeséget írtak akár hol is olvastad.

(#31421) Gaben92 válasza SzabóTamàs90 (#31420) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha ez vigasztal nekem high-end Andorid TV-m van és pont annyira működik jól rajta a Kodi, hogy annyira b.szort fel, hogy inkább vettem 200€-ért egy Apple TV-t és arra 50€-ért egy Infuse Pro-t. :DDD

Szép dolog, hogy van Androidra Kodi csak utána kell menni nagyon min használható. Sony például nem engedi a hardveres gyorsítást semmilyen külső lejátszónak. A beépített vitte szépen a 4k HDR anyagot és tolta ki a TRUEHD-Atmost a soundbarnak (tudja kezelni), Kodi meg simán lefeküdt ugyanattól a tartalomtól.

Többi Androidos TV-t nem vágom, de érdemes utánanézni ezeknek.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31423) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Ha ce alatt kodi rol neznem a mindig tv t kell hozza elofizetes v az ingyenes nezheto az app al?

(#31424) ViktorHUN79 válasza nagyfejü (#31423) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Az ingyenes csatornákat nézheted, a fizetős csatornák nézéséhez kell mindig tv előfizetésednek lennie.

(#31425) #75501312


#75501312
törölt tag

Milyen beállítás kell ahhoz, hogy az 5.1-es AAC hangsávot rendesen felismerje és lejátssza? Jelenleg mintha 20x lassításban menne a hangsáv.

(#31426) cof válasza #75501312 (#31425) üzenetére


cof
veterán

TV? Erősítő?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31427) #75501312 válasza cof (#31426) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hmm?
Médialejátszón megy a Kodi.
A tévé beépített lejátszója jól kezeli és DD-t csinál belőle csak a médialejátszós Kodi nem. Pedig úgy emlékeztem régebben ezzel nem volt probléma, Kodi is átkódolta DD-be.
Erősítő Direct módban van, automatikusan felismeri a jelet, amit kap.
Amikor változtattam a hangeszközön akkor az egyiknél sztereót csinált belőle.

(#31428) r859


r859
csendes tag

Másnál van probléma az m4 sport kiegészítővel? Az élő közvetítés tökéletesen működik, de a régebbi műsorok közül semmit nem játszik le.

(#31429) #75501312 válasza #75501312 (#31427) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ááááh, nem volt pipa az átkódolásnál. :DDD :B

(#31430) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok,

kodihoz létezik olyan kiegészítő amivel médiatárba tallózás nélkül "eseti" jelleggel tudok lejátszani tartalmakat (ideális esetben videót, képet, zenét vegyesen de ha csak videó megy is jó).

tehát rendesen látom vele egy meghajtó könyvtárszerkezetét, betallózom a filet vagy könyvtárat amit le akarok játszani és lejátszom.

nem nagy kaland a videókba betallózni aztán onnan kitörölni de nem túl elegáns

(#31431) Aryes válasza DeFranco (#31430) üzenetére


Aryes
nagyúr

Minek ehhez kiegészítő? Videó/fájlok menüben simán be lehet bármit tallózni.

(#31432) DeFranco válasza Aryes (#31431) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm... végül is ha megadom forrásnak a D:-t ugyanott vagyok. köszönöm, jogos.

(#31433) Aryes válasza DeFranco (#31432) üzenetére


Aryes
nagyúr

👍

(#31434) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok, egy Ubuntun 20.04-en futtatnék Kodi-t, ami működik is, csak az alappal vannak gondjaim, A HDMI-n kiadott kép kék árnyalatú, viszont ha teamviewer-t használok ott jó. Az előélet a Linux kezdőben [link]

Hátha valakinek van még ötlete :R

Cirbolya_sentinel

(#31435) cof válasza Cirbolya_sen (#31434) üzenetére


cof
veterán

HDMI kábel, csere, megfordítás, igazítás?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31436) Cirbolya_sen válasza cof (#31435) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ubuntu 18.04-nél még minden ok. volt, még a 2K-t is bírta, és a -nomodeset- esetén a 800*600 színei is jók voltak. azért szerettem volna frissíteni a 18.04-et mert a lejátszás nem volt folyamatos, most folyamatos, csak nem jók a színek :DDD

Cirbolya_sentinel

(#31437) cof válasza Cirbolya_sen (#31436) üzenetére


cof
veterán

Akkor Driver hiba talán. Milyen gép ez? LibreELEC nem játszik?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31438) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok. Ha Rpi -> soundbar -> TV sorrendű hdmi bekötésnél az Rpi-n Kodiból indítva egy filmet a TV nem írja ki a DD-t csak PCM-et. Ez ugye nem azt jelenti hogy a sondbar ne kapná meg a DD jelet? Hogyan lehetne ellenőrizni?

(#31439) cof válasza fjanni (#31438) üzenetére


cof
veterán

A hangtovábbítás legyen bekapcsolva (beállítások - rendszer - hang), aztán pipa be, amit fel tud dolgozni az erősítő, mert különben PCM-ben küldi ki a hangot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31440) Cirbolya_sen válasza cof (#31437) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Libreelec nem, futnak szervizek az alap linuxon

https://logout.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_74284-74284.html[link]

Cirbolya_sentinel

(#31441) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok!

Lenne egy nem tudom megvalósítható e kérdésem. Nem vagyok egy kodi mágus, nagynehezen innen onnan infókat összeszedtem és tv-n (android 8.0) lévő kodi alá bevarázsoltam MS Repo-t azon belül RTL Most. Működik szépen. A kérdésem arra iranyulna hogy arra van megoldás hogy RTL Most ot telefonon (akar telón lévő kodi, vagy egyéb megoldással ) vezéreljem? Pl telón kikeresem adott sorozatrészt TV-s kodi + rtlmost on pedig indul. :B

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#31442) cof válasza MadMancs (#31441) üzenetére


cof
veterán

Yatse tudja, igen. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31443) MadMancs válasza cof (#31442) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezer hála (ismét). Működik tökéletesen. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#31444) garkeol


garkeol
csendes tag

Sziasztok!

Hónapok óta próbálgatom a Kodit médiaboxról futtatva. Azon mélázom, hogy ezt akár megtehetném számítógépről is és a tévét használnám monitornak. Azonban kering bennem pár nyugtalanító kérdés. Ha esetleg lenne olyan kolléga, aki hasonló kombóban használja a Kodit (számítógépről futtatja és a tv a monitor), akkor hálás lennék, ha az alábbi kérdések megválaszolásával feltárná a szemeimet:
- A számítógép ki-be kapcsolható légegérrel, ami a tévét is irányítaná? Vagy a számítógép power gombját mindenképpen az ujjbegyemmel kellene nyomkodni? Netán tartható bekapcsolva a számítógép? De jót tesz az neki?
- Gondolom légegér szükséges a Kodi elindításához. Vagy van erre valami trükk? Abba az irányba mocorognék, hogy 1 távirányító mind felett. (A vezeték nélküli klaviatúrát és az egeret kerülném. Akkor inkább már a légegér.)
- Amennyiben mindenképpen kell a légegér, akkor egerünk szépen programozható, hogy a tv és a Kodi szükséges funkcióit is tudja? (Pl. source választása, hogy tv vagy a hdmi.)

Így elsőre ezek a legfőbb kérdések, hogy egyáltalán belevágjak-e. (Megvallom, elvan a Kodi az androidos boxon, lehet vele együtt élni, de valahogy nem 100% így.)

(#31445) DeFranco válasza garkeol (#31444) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem hasonló setup van, PC a TV-vel összekötve HDMI-n és a Kodi PC-n fut

élethő teljesen, nem túl acélos a gépem de lehet mindent csinálni kodi használat mellett is a pc-n, a win10 már kiválóan kezeli a külön kijelzőket

a kodi irányítására én a kore programot használom telefonról, kiváló az is.

a kodi kikapcsoló menüjében van olyan opció ami a gépet is lelövi (shut down computer), a bekapcsolást nem oldottam meg, nem is kerestem rá megoldást.

légegeret nem használok, de a telefonomon van infra, ha nagyon akarom akkor a telefonnal elintézek mindent, forrásváltás, hangerő, stb. a gép vezérlése gondolom szintén megoldható lenne valamilyen módon.

[ Szerkesztve ]

(#31446) garkeol válasza DeFranco (#31445) üzenetére


garkeol
csendes tag

Köszi, bíztató, amiket írtál! ✌️

(#31447) szemcsi65 válasza DeFranco (#31445) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Szép Estét!Win 10-re melyik Kodit használod?Mert nekem az MS repobol telepített addonok közül több xbmc.python függőségeket ír.Lehet ezt orvosolni vagy másik Kodit kell telepíteni?

(#31448) tomy86 válasza szemcsi65 (#31447) üzenetére


tomy86
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de én a Kodi oldaláról töltöttem le a windows verziót.

(#31449) szemcsi65 válasza tomy86 (#31448) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Köszi.Onnan töltöttem Én is csak az kérdés,hogy melyiket?Win 10 Enterprise 32 bit. xbmc.python függőség miatt nem működnek az addonok.

(#31450) tomy86 válasza szemcsi65 (#31449) üzenetére


tomy86
addikt

Én 64 bites Pro verziót használok, úgyhogy a 64 bites installert töltöttem le és telepítettem. Melyik addonok nem működnek nálad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.