Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#21001) blakey válasza atyca (#20997) üzenetére


blakey
titán

Most isl lejátsza, Jarvis, Krypton és Leia van a közelben, mindegyiken hibátlanul megy.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21002) brazos válasza brazos (#21000) üzenetére


brazos
senior tag

Ha meg a felcsatolt (felmountolt) DVD lemez könyvtárában a VIDEO_TS könyvtárat hozzáadom a Kodi-hoz a VIDEÓK-nál forrásként, akkor szépen betölti a DVD lemez VIDEO_TS könyvtár tartalmát, ahol jól látszanak a lemezen lévő filmet (és a reklámokat, meg a film előzeteseket is) tartalmazó vob fájlok.

Ha itt a film első részét tartalmazó VTS_02_1.VOB fájlra kattintok, megint simán elindul a DVD-ről a filmlejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#21003) embe


embe
nagyúr

Az miért van, hogy nightlies verziók méretei között ilyen nagy a különbség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21004) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok,

lenne egy kis problémám:

felraktam a Kodit, de a tv(Pana 640) nem látja a könyvtárat amit a Kodiban megadtam.

Kérném a segítségeteket.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#21005) atyca válasza brazos (#21002) üzenetére


atyca
senior tag

Igazad van,de sajnos a mountolás után nem hajlandó elindulni a Kodi,illetve ha fut (lerakom az asztalra),és úgy mountolom az iso-t,akkor nem látja a meghajtót.
Betallóztam,mint forrást,úgy meg kilép a Kodi,ha el akarom indítani a lejátszást.
Remélem lesz ez jobb is...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#21006) rongaucho válasza dugynok (#20999) üzenetére


rongaucho
tag

Nagyon kösz a tippet!

Klassz, hogy most konstatáltam az Amlogic s905-ös fórumon, hogy az X96 miniben S905W proci van, amire ezt írják: "S905W: csökkentett tudású változat (4K H.265 max. 30fps) az S905X-ből, 2017 nyarán jelent meg. Bár sokan használják nagyobb problémák nélkül, néhány tesztanyagon elhasal még LE alatt is, ezért jelenleg nem javasolt." :B :B :B

Szóval befaragtam... De a LibreElec még segíthet...

(#21007) dugynok válasza rongaucho (#21006) üzenetére


dugynok
senior tag

Ugyan ilyet hasznàlok LE-vel és semmi bajom sincs vele :)

(#21008) consono válasza rongaucho (#21006) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs azzal semmi baj, ha nem 4k-60fps-es filmet akarsz nézni vele. Nekem is 905w-s dobozom van, LibreElec-kel és CoreElec-kel is jól üzemel.

"In God we trust. All others must bring data"

(#21009) rongaucho válasza dugynok (#21007) üzenetére


rongaucho
tag

@ dugynok, consono

Köszönöm a válaszokat! 4 k nem érdekel, csak SD és HD filmeket néznék USB-ről ill sportmeccseket streamelnék Plexus add on-nal Kodi alatt Ace Stream engine-nel, de gondolom LE-s Kodi alatt ez ugyanúgy lehetséges. Tehát a wifi is fontos lenne a stream miatt, de a másik topikban olvasottak alapján ez is működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#21010) consono válasza rongaucho (#21009) üzenetére


consono
nagyúr

A másik topic egy aranybánya ebből a szempontból :) Nekem megy a Wifi is, úgy használom. első sorban streamelek vele (Exo, stb, Netflix, bár ezt leginkább a TV saját kliensével, nincs türelmem a magyar feliratokkal babrálni) meg a NAS-ról játszok le filmeket. Ezeket FullHD-ig gond nélkül viszi. Feljebb nem próbáltam, mert a TV is full hd csak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#21011) zoltan6


zoltan6
őstag

Kis segítség kellene nekem,pi3-am van jelenleg libreelec 17,6-os kodival,van esetleg már normális verzió amire rá lehetne varázsolni a hbo go appot? gondolkozom az előfizetésen,mert most jött az email,hogy holnaptól már csak havi 1500ft lesz.annyit nekem most már megér hogy ne kelljen összevadászni torrentről a filmeket,sorozatokat,az végül is napi 50ft.
Valami egyszerű megoldás kellene,amit csak letöltök,felrakom sd-re,aztán kész is,mert úgy tudom a 18-as bétákat még csak trükközgetve lehet felrakni.

(#21012) zoltan6


zoltan6
őstag

Tárgytalan megoldottam,már lehet kodiban is frissíteni közvetlenül,nem kell vele trükközgetni,működik is rendesen a hbo app,holnap előfizetek rá. :K

(#21013) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Netflix addon létezik?

(#21014) g0dl


g0dl
addikt

Youtube live -ra még mindig nincs megoldás? 17.6 -os KODI-n próbálom, 16-on ez ment, azóta a lejátszás hosszas szenvedés után talán elindul, majd pár másodperc után leáll.

(#21015) csubyy válasza kovbandi82 (#21013) üzenetére


csubyy
tag

Igen.

(#21016) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Sziasztok! Felraktam a TV-re a KODI V18 LEIA-t, és szeretném a sorozatbarat plugint felrakni. Tudnátok segíteni, hogy melyik a legfrissebb működő verzió, és honnan tölthetem le? MS és Lazarus Repo van rajta, de azok között nem találom.
Köszönöm!

(#21017) GZoli7 válasza bodnarzoltan (#21016) üzenetére


GZoli7
senior tag

Megszűnt, felejtsd el, használd az alternatívákat.

(#21018) bodnarzoltan válasza GZoli7 (#21017) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Köszi a választ! Miket használjak? Melyek az elterjedt, ismert, jól működő pluginek?

(#21019) GZoli7 válasza bodnarzoltan (#21018) üzenetére


GZoli7
senior tag

TvShark, MovieShark, ExoShark, stb.

(#21020) ontheground válasza brazos (#20966) üzenetére


ontheground
tag

bobalazs, brazos:

Köszi mindkettőtöknek ezeket a neveket meg repo linkeket, én eddig az Exoshark mellett a Neptune rising-ot használtamm, de ezek azért többet tudnak.
A Supremacy-ban vannak marhajó addonok is pl külföldi IPTV-re (Aspis, Atriox), ha amerikai/angol/német/francia/holland...kínai... stb adásokkal beéri az ember, bármit, de tényleg bármit lehet nézni, sok mindent full hd-ban is.

Működnek az addonok régi Kodi 14.2 alatt is, meg is lepődtem, a Sportsdevil-t kellett csak valahogy felheggeszteni függőségi fa átírással(HP T5740 vékonykliens/max 720p a hw miatt/Openelec 5.0.8, az utolsó 32 bites x86 build). 17.4-en is megy minden Android 5-ön, de nálam a Neptune rising kiegészítő repo-ját(MrBlamo) ki kellett kapcsolni, mert nem mennek fel a Supremacy-s és a Magicallity-s adddonok, mert a script.module.livestreamer függőség nem akar feltelepülni bekapcsolt MRBlamo repo-val.

[ Szerkesztve ]

(#21021) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.én is kaptam email-t az HBO-tól.Nekem My Telenoron keresztül van előfizum.Felhívom az ügyfélszolgálatot,kérdezem az árcsökkentésről,hát náluk ilyen nem lesz...Mondom oké,akkor lemondom és előfizetek közvetlenül az HBO Mo.-on.
Csak infóként írtam.😏

(#21022) tupijani válasza oroszlan12 (#21021) üzenetére


tupijani
tag

Az árcsökkentésről nekem csak az hbo go csomagról küldtek. A csatorna előfizetésről nem, az a szolgáltató dolga.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#21023) ontheground válasza ontheground (#21020) üzenetére


ontheground
tag

Most nézem, néhány addon-ban a Supremacy repo-ban még a párosításra is lenne megoldás(openload, meg még pár stream hoster), de nagyon úgy tűnik nem mükszik a dolog. Gondolom, ment ez valamikor a közelmúltban, de sajna változtattak az oldalakon. Mindegy, végülis kb fél perc lepárosítani egy androidos okostelefonnal az openload-ot a saját ip-re. Adaway-jel a reklámok se jönnek be közben :)

(#21024) zseko válasza zoltan6 (#21011) üzenetére


zseko
veterán

Na a hbo go-t pont nem látom értelmét kodival használni, böngészőből is, és tableten app-ból is gyorsabb, informatívabb szerintem.

HR24.hu

(#21025) brazos válasza ontheground (#21020) üzenetére


brazos
senior tag

Úgy tudom, úgy olvastam, hogy az MrBlamo már megszűnt, talán azért van a jelzett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#21026) zoltan6 válasza zseko (#21024) üzenetére


zoltan6
őstag

Az lehet hogy te nem látod értelmét,de nekem nincs kedvem egérmozizni,vagy képernyőt tükrözni,stb.inkább nézem kényelmesen a nagytévén.Az egyik szobába a Samsung tv-n van hbo go app a tv-n,csak a kisszobába kell kodin néznem,mert a philips tv-n nincs hbo go app.

(#21027) zseko válasza zoltan6 (#21026) üzenetére


zseko
veterán

Persze, kinek hogy jó, használja úgy. Nekem például nincs tévém, csak két 24"-es monitor a pc-n. Utazásra, egyéb helyekre viszont azokat nem tudom vinni :), ezért van a 10.5-ös tablet, ami már bőven nem egérmozi, még ha nem is egy 24"(40"-50")-es méret.

HR24.hu

(#21028) ontheground válasza brazos (#21025) üzenetére


ontheground
tag

Olvastam én is, lehet erről van szó, de github-ról még megy. Bár lehet az a script az hibás abban a repo-ban. :)

(#21029) oroszlan12 válasza tupijani (#21022) üzenetére


oroszlan12
tag

Igen,nem egyértelműen fogalmaztam,csak az HBO GO-ra kérdeztem rá nem a tv csatornákra.Nekem csak az nem érthető amennyiben az HBO Mo.-nál fél áron tudok előfizetni akkor miért fizetnék a Telenornál 2-szer annyit.

(#21030) brazos válasza ontheground (#21028) üzenetére


brazos
senior tag

Ha hibás lenne a script, eleve nem is hozná fel a repo-t, és nem tudnál benne böngészni, tehát a script rendben van. Ami a gond, hogy a scriptben lévő és a jelzett tárhelyre vivő linkek hiába helyesek, ha időközben maga a tárhely megszűnt, ezért van az, hogy keres mint az őrült, de nem talál semmit és így értelemszerűen telepíteni sem tud semmit sem onnan. Kb. ugyanaz a helyzet, mint az itt elég sokat említett Vidto esetében, az új linkeket tartalmazó Vidto tárhely ki van lőve, -hogy miért, abba most ne menjünk bele- és hiába jó az odavezető link a scriptben, onnan nem tud semmit sem beadni, csak pörög a keresési ikon. A régi Vidto-s linkek meg másik tárhelyen(helyeken) vannak, ezért van az, hogy egyes régebbi filmek, sorozatok még elérhetőek a (régebbi) Vidto-s linkeken az egyes repókban.

[ Szerkesztve ]

(#21031) Aryes válasza oroszlan12 (#21029) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondjuk mert korlátlan adatforgalom jár hozzá, és nézheted bárhol ingyen mobilnetről?

(#21032) oroszlan12 válasza Aryes (#21031) üzenetére


oroszlan12
tag

Nem tudom,igazából nem érint mert nem Telenoros vagyok de akkor értem az árazást!

(#21033) Aryes válasza oroszlan12 (#21032) üzenetére


Aryes
nagyúr

A korlátlan adatforgalmat persze úgy kell érteni, hogy a mytv nézése közben nem számolja a felhasznált adatot.

(#21034) etrop01


etrop01
tag

Sziasztok,
bocsánat, hogy csak így belekérdezek nem sok időm volt olvasni mostanság a fórumot. Tehát én Rpi3-mon használom a leilát többek között hbo go is be volt állítva amit pár napja nem indít olyan hibaüzenettel hogy: One or more items failed to play. Check the log for more intormation this message.
Lehet erről tudni valamit. Kezdjek utána olvasni vagy felesleges mert valami megváltozott?

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#21035) zoltan6


zoltan6
őstag

Kis segitséget kérnék HBO GO ügyben,nem vágom a linuxot,de azért kis guglizással egy puttyal beléptem a pi3-ba,a githubon talált leirás alapján bekopiztam a kellő parancssort,de ezt a hibaüzenetet kapom,és nem csinál semmit,nem indulnak a filmek,sorozatok,mit szúrtam el?

(#21036) tkomlosi válasza zoltan6 (#21035) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

https://m.mobilarena.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_43981-43981.html

(#21037) zoltan6 válasza tkomlosi (#21036) üzenetére


zoltan6
őstag

köszi a segítséget,sikeresen bemásoltam winscp-vel,meg töröltem előtte mindent a cdm-ből ,az inputstremba megadtam elérési útnak azt hogy "special://storage/.kodi/cdm" de ugyanaz a hiba :F

(#21038) zoltan6 válasza tkomlosi (#21036) üzenetére


zoltan6
őstag

:R :R hálás köszönet megoldódott,hát úgy érzem jobban bele kell merülni ezekbe a linuxos dolgokba.Az inputstreambe kitöröltem a special://-t,és láss csodát elindult.mégegyszer köszi.
Azért az ilyen kezdőknek egy kis szájbarágós leírás nem ártana,mert komplett linux tanfolyamot végeztem most el,így kb.4 óra alatt sikerült működésre bírnom.

[ Szerkesztve ]

(#21039) tkomlosi válasza zoltan6 (#21038) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

örülök ha sikerült. azért nem írtam szájba rágósabban, mert én az inputstream beállításairól nem írtam, hogy módosítani kellene

(#21040) vargalex válasza zoltan6 (#21035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A megoldás/magyarázat ott van a kimenetben. Ez egy elavult megoldás, helyette az inputstreamhelper-t kell használni. A kézi beavatkozásra azért van szükség, mert az adott addon (még) nem támogatja.

Alex

(#21041) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
A S905W-n (X96 Mini) IPTV HD adásoknál jelentkező vízszintes pink/zöld csíkokra Blakey ajánlotta, hogy kapcsoljam ki a deinterlacing-et.
Coreelec 8.95.2 alatt nem találtam ilyen beállítási lehetőséget és Libreelec 8.2.3.1 alatt sem.
Kipróbálta az AlexElecet, és abban megvan a beállítási lehetőség, meg is oldja a problémát, de itt meg a távirányítót nem tudom működésre bírni....
Van valakinek tapasztalata benne, amit meg tudna osztani velem?
Köszi!

Blakey: Köszönet a segítségért!

(#21042) blakey válasza tcsaba007 (#21041) üzenetére


blakey
titán

CoreELEC alatt pedig ott van, Beállítások/Rendszer/CoreELEC, és ott a Deinterlacing meg a NR, ezeket pipáld ki.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21043) tcsaba007 válasza blakey (#21042) üzenetére


tcsaba007
tag

Haza megyek, megnézem még egyszer.... ennyire elbambultam volna?
:)

(#21044) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
A következő a helyzet.
Adott valahol az országban egy RPi kodival.
Az internetet pár házzal arrébbról kapja az ember, szivességből, wifin.
Egy AP üzemel kliens módban, erre van rátéve UTP kábbellel a raspberry.
El kellene érni távolról a kodit, de a szükséges port nincs átirányítva és az ip cím is mindig változik.
A kérdés az, hogy erre van valami addon?

(#21045) ontheground


ontheground
tag

Ha a második AP más tartományú IP-t oszt, a dupla NAT miatt static routing kellene az első routerbe első körben, meg port forward , aztán meg a kodi-ra valami dynamic dns addon. Ha a 2. router csak bridge-ként üzemel a kodi-s cucc meg a másik háló közt, és egy a tartomány, az esetben csak a dynamic dns-t kell megoldani. üzemel. Viszont ez se 100%, rég volt dolgom dupla routeres dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#21046) ontheground


ontheground
tag

Milyen módban van az AP-d, Client vagy Client Bridge? Utóbbival nincs NAT, egy hálóban vagy a szomszéddal, ő látja a te megosztásaidat, te az övét, nem kell a static routinggal foglalkozni, csak a dynami dns-sel meg a portforwarddal, egyszerűbb, de nem mindig előnyös.

Ez talán még megy: [link]

Innen érdemes letölteni, ez addon formátumban van(download gomb->download zip): [link]

[ Szerkesztve ]

(#21047) Kenderice válasza ontheground (#21045) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nos.
A bázis router NEM konfigurálható. Az AP kliens módban megy, minden felcsatlakozáskor más IP-t kap a routertől, ahogyan a router is a szolgáltatótól. Az is lehet, hogy NAT-olt IP-t kap az ügyfél a szolgáltatótól (digi).
Ezek tudatában kellene valami addon (ha van), hogy elérhessem távolról a kodit...

(#21048) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

ismerősöm nagy Barca drukker és szeretné nézni a meccseket, ami itthon a DIGI-nél egyelőre nem nézhető (nincs Spíler TV). Van valakinek tippje, hogy milyen addonnal tudná követni a meccseket, akár angol vagy spanyol nyelven? A Kodi-ra azért gondoltam, mert a külföldi tv csatornákhoz tutti van kiegészítő.

Köszönöm a segítséget. :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#21049) vargalex válasza Kenderice (#21044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kifelé kell felépíteni egy VPN kapcsolatot, pl. OpenVPN-t.

Alex

(#21050) Kenderice


Kenderice
senior tag

Na ez az, amit még nem csináltam soha, de valami ilyesmire gondoltam.
Utánanázek...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.