Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31951) vargalex válasza Kenderice (#31948) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem meglepő, hiszen a wiki-ben ez olvasható: "Note: During the scanning process Kodi always searches for, and uses NFO files first. When NFO files are not found then the scrapers are used to download information from online sources. Be aware of this if you are experiencing unexpected results."

Azaz elsődleges az NFO file. Ha az rossz tartalommal rendelkezik, akkor nyilván rossz lesz a hozzá lehúzott információ is...

Alex

(#31952) ORCA58


ORCA58
addikt

Na megy is van a kulcs, működik. Az NFAuthentication.key fájlt a Download mappába másoltam, onnan tallóztam be. Ez kitörölhető?

(#31953) cof válasza gyűrű (#31938) üzenetére


cof
veterán

Ezt mondjuk nem nagyon értem. Ezek a bitráta sebességek nincsenek elírva? Mert ez valami vicc ha csak ennyi...

VP9 1080p - 743 kbps
h264 720p - 1264 kbps

Ezeknél még egy random online SD stream is jobb bitrátában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31954) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!

Tegnap óta valami nincs rendben a HBO go appal, nem tölti be a saját listát, rengeteg ideig homokórázik, majd kidobja hogy kommunikációs hiba 503 vagy 504. CE, odroid c2
Van valakinek hasonló problémája?

A válaszokat előre is köszi!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#31955) gyűrű válasza cof (#31953) üzenetére


gyűrű
addikt

Nincsenek.. ezt a kodiból fényképeztem ,valami sorozatrész. Ez pedig ugyanannál, a Gt-King rendes h264 1080p-n
A TV-n pedig a 4K 12-15 Mbps

[ Szerkesztve ]

(#31956) cof válasza gyűrű (#31955) üzenetére


cof
veterán

Ez már azért vállalható lenne, 6851 kbps a h264 1080p de a többi az nagyon gyenge.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31957) gyűrű válasza cof (#31956) üzenetére


gyűrű
addikt

A vp9 mobilnetre való és telefonokra.. az nem jó persze. Itt pl az Our planet ami sok lejátszót megfektet még 720p-ben is. 1080p-n ezek vannak. [kép] [kép] Ez már okés.. De azért ez csak streaming, nincs olyan nyilván mint a bdripek..

(#31958) cof válasza gyűrű (#31957) üzenetére


cof
veterán

15 Mbit/s szép... Még a DVB-C sincs ilyen, de már 6-7000 kbps-től okés az 1080p, arra már lehet mondani, hogy maradhat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31959) Casoli válasza Kenderice (#31942) üzenetére


Casoli
őstag

Majdnem mindegyikben. Nem ezzel lesz a baj, mert a 650 fájból csak 150 akármennyi látszik. Jóval több az nfo-s mappa. Valahogy nem lehet ránézni manuálisan az adatbázisra? Mindjárt exportálom, aztán megnézem mivel nyitható meg.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#31960) Casoli válasza Casoli (#31959) üzenetére


Casoli
őstag

Meglett a megoldás. A videó tár beállításainál engedélyezni kellett a "A filmcímnek megfelelő találatok külön mappákban találhatók" beállítást.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#31961) Speedcop14


Speedcop14
csendes tag

sziasztok...a következő jelenség miatt kérném a tanácsotokat...a Kodi(win10) másik két szintén windowsos laptop tartalmát látja samba megosztással...minden rendben lenne de az egyik laptop tartalmát időnként egyszerűen elveszíti a rendszer ekkor odamegyek a laptophoz ki és bekapcsolom a wifi-t és megy minden szépen..közben a harmadik laptop rendben van..most telepítettem ezen új win-t de nincs változás :F a hibaüzenet az hogy sikertelen a csatlakozás...defendert használok nincs másik vírusírtóm....valami ötlet esetleg hogy mit kellene engedélyeznem vagy valami? köszönöm szépen

(#31962) Kenderice válasza Casoli (#31960) üzenetére


Kenderice
senior tag

Erre én is gondoltam de úgy gondoltam, hogy akkor csak esetleg pár darab hiányzott volna.
Ezért elvetettem ezt...

(#31963) bupemko válasza Gemil (#31954) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem is szórakozik Macbook-on, de nem csak Kodi alatt, hanem web-es lejátszó se tölti be azokat, amiket eddig néztem (folytatás ott is támogatott volt eddig). Android TV app-jukban Mi Box S-en is hol volt ma lejátszási lista, hol nem (de inkább nem). Szerintem HBO-nál van valami szerver probléma.

(#31964) Arolotifar válasza bupemko (#31963) üzenetére


Arolotifar
őstag

HBO-nál van gond, bár ők internetszolgáltató hibára panaszkodnak...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#31965) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Nagyon kezdő vagyok a témában, a mai napon beüzemeltem egy rpi4-en (4gb+120SSD) KODI-t, hálózati NAS-ról szépen le is játsza a filmeket, esetleg tudnátok e javasolni hasznos bővítményeket hozzá, hogy tudja streamelni meséket a gyerkőzöknek. Szeretnék a jelenleginél egy kicsit többet kihozni belőle, egyenlőre nagyon tetszik nem is értem miért vártam eddig ezzel. Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm.

3dfx, gone but never forgotten...

(#31966) Kenderice válasza akos86 (#31965) üzenetére


Kenderice
senior tag

A hálózati NAS-ról nem tudják közvetlenül lejátszani a gyerekek?
Ehhez nem kell közbeiktatni a kodi-t...

(#31967) nessh


nessh
tag

Sziasztok,
Azt hiszem nagyon alap kérdésem van...
NFO file...
Van egy 3d filmem, mondjuk"Movie 2020 half-ou.mkv. Szeretném hogy indításkor kodi megkérdezze hogy akarom lejátszani. Azt tudom ha átnevezném erre: Movie 2020.3d.htab.mkv akkor jó lenne. De szeretném átnevezés nélkül megoldani, mondjuk nfo-val.
Kipróbáltam hogy az nfo-ba ezt írtam
<movie>
<title>Movie(2020).3d.htab</title>
</movie>
de nem lett jó.
Valaki tud ebben tippet adni?

[ Szerkesztve ]

(#31968) Hege1234


Hege1234
addikt

próbáld meg így

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<movie>
<title>Movie 2020 3d htab</title>
<uniqueid type="imdb" default="true">ttxxxxx</uniqueid>
</movie>

<uniqueid type="imdb" default="true">ttxxxxx</uniqueid>
ezt persze csak akkor ha van imdb linked hozzá

a title résznél nem tudom lehet e zárójelet
használni vagy pontot azért szedtem inkább ki onnan

3d választásra neked nincs ilyen opciód?

(#31969) nessh válasza Hege1234 (#31968) üzenetére


nessh
tag

Sajna nem lett jó.

De van olyan menüm, csak nem akarok ott se matatni. Amúgy a tv-n is csak 2 kattintás, de azt akarom elérni nfo-val mintha átneveztem volna magát a fájl-t.

(#31970) nessh


nessh
tag

Na attól tartok felesleges tovább agyalni rajta...

Kodi has three ways to detect whether a videofile is a 3D video. These methods are checked in the following order:

4.1 Embedded streaminfo

4.2 Manual selection

4.3 Video filenames flags

(#31971) akos86 válasza Kenderice (#31966) üzenetére


akos86
aktív tag

Kodi azért jött szóba hogy esetleg tudjanak online streamelni meséket a netről, Így azokat nem kell letölteni.

3dfx, gone but never forgotten...

(#31972) Hege1234 válasza nessh (#31970) üzenetére


Hege1234
addikt

ez kell neked
4.3 Video filenames flags

de ezt nem a filmek alatt kell megoldanod hanem az
userdata mappába kell létrehoznod

<advancedsettings>
<video>
<stereoscopicflagssbs>3DSBS|3D.SBS|HSBS|H.SBS|H-SBS| SBS |FULL-SBS|FULL.SBS|FULLSBS|FSBS|HALF-SBS</stereoscopicflagssbs>
<stereoscopicflagstab>3D.HTAB|HALF-OU|3DTAB|3D.TAB|HTAB|H.TAB|3DOU|3D.OU|3D.HOU| HOU | OU |HALF-TAB</stereoscopicflagstab>
</video>
</advancedsettings>

ezt mentsd el advancedsettings.xml ként majd tedd az
c:\Users\@\AppData\Roaming\Kodi\userdata\ mappába

ha ezzel a módszerrel se fog menni akkor írj pár
konkrét példát milyen 3d fájl neveid vannak

[ Szerkesztve ]

(#31973) Hege1234 válasza akos86 (#31971) üzenetére


Hege1234
addikt

az összefoglalóba megtalálod az MSREPO-t
azon keresztül nagyon sok mesét(sorozat,film) elérsz

(#31974) nessh válasza Hege1234 (#31972) üzenetére


nessh
tag

Köszi, hétvégén kipróbálom. :R

(#31975) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

RPI3 LE Kodi zenelejátszót be lehet úgy állítani, hogy meghatározott időpontban kezdjen lejátszani egy albumot, majd egy következőidőpontban állítsa le a lejátszást?

Let the Zone take me if I am.

(#31976) gazso75 válasza kutga (#31975) üzenetére


gazso75
aktív tag

Ez kell neked:
XBMC_Alarm_clock

(#31977) kutga válasza gazso75 (#31976) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jónak tűnik, köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#31978) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Internet rádióra mit ajánlotok? Shoutcastot tettem fel, sok minden van benne.

Let the Zone take me if I am.

(#31979) Borisz76 válasza kutga (#31978) üzenetére


Borisz76
veterán

Kodi-tól független, win10 alatt én a RádióM-t használom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31980) blakey válasza kutga (#31978) üzenetére


blakey
titán

Egyszerűen Radio a neve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31981) kutga válasza blakey (#31980) üzenetére


kutga
nagyúr

A kiegészítők között találom?

Let the Zone take me if I am.

(#31982) blakey válasza kutga (#31981) üzenetére


blakey
titán

Igen, a Kodi/Zene tároló alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31983) kutga válasza blakey (#31982) üzenetére


kutga
nagyúr

Mindjárt megnézem. A YT addonnal még mindig megy az API szívás? Én csak telepítettem a repóból és működik. Nem jelentkeztem be, csak kiküldöm rá a videókat. Valami hifi szerű dologra akarom használni a kodit, képet se kötök rá.

Let the Zone take me if I am.

(#31984) blakey válasza kutga (#31983) üzenetére


blakey
titán

A YT addonnal még mindig megy az API szívás? - Nem tudom, nekem megvannak az API-k

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31985) kutga válasza blakey (#31984) üzenetére


kutga
nagyúr

Valahol talán nekem is. Egyelőre mondjuk működik.

Let the Zone take me if I am.

(#31986) Bozek


Bozek
nagyúr

Hátha valaki tud segíteni. Portable módban használom a Kodi-t egy külső winchesterről. A médiaforrás a special://xbmc elérési úttal van megadva, hogy ne okozzon problémát, ha a HDD másik betűjelet kap. Viszont, mivel nem akarom a HDD gyökerébe tenni a Kodi-t, ezért az említett eléréi útnál használnom kell a ..-ot a könyvtárváltáshoz. Így viszont a Yatse nem streameli telefonra a videókat, kiírja, hogy nem található. Megoldható ez máshogy, vagy csak úgy, ha az összes sorozatot bemásolom a Kodi könyvtárába? Mert úgy működik a Yatse is, csak akkor meg már mindegy, hogy külön könyvtárban van-e a Kodi vagy magában a gyökérben.

(#31987) Bozek


Bozek
nagyúr

Tárgytalan az előző kérdésem, megoldottam.

Ha esetleg valakit érdekel, a Path substitution volt a megoldás. A special://xbmc/library mappa új helyének megadtam a special://xbmc/../-t, így már működik. Bár most írhatom át a teljes adatbázist, de legalább megy.

Így már van egy tökéletes hordozható Kodi-m. :)

(#31988) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

CE-ben hogy tudnám bambulni délután a kedvenc sportágam, kedvenc csapatának (kézi-FTC csajok) meccsét?

Sport1-et szeretnék nézni, nincs vmi jó addon? Régebben még ment az s365-ös addon kodin, de egy ideje lelőtték a dolgot, nem működik sajna... Van valami alternatíva?
'asszem ez volt az: https://github.com/bugatsinho/bugatsinho.github.io

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31989) Hege1234


Hege1234
addikt

nCore-os elementum burst addonhoz ért valaki?
a "böngészős" rész ahol van egy csomó kategória
mindenre bad status hibát dob

a kereső része tökéletesen működik 10 mp alatt már kezdi
is streamelni még az 1080p vidókat is

(#31990) Bozek válasza _ocsisajt (#31988) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#31991) _ocsisajt válasza Bozek (#31990) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi szépen az addont, fogom majd használni, tök jó! Csak egy bibi van, nincs benne a sport1. :(

De pacsi!

Esetleg tudtok még olyan forrást, ahol tényleg van sport1 nézési lehetőség? :F

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31992) meszi válasza _ocsisajt (#31991) üzenetére


meszi
csendes tag

Szia! Sport1 tényleg nincs, de Spektrum home van, és az is közvetíti. Jó szurkolást;)

(#31993) Bozek válasza _ocsisajt (#31991) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, bocs, nem emlékeztem rá, hogy van-e benne. Nekem van a saját szolgáltatómnál online megoldás.

Amúgy ha hajlandó vagy fizetni, akkor ott a Telenor MyTV, abban van Sport1, méghozzá HD-ban. És van Kodi kiegészítő is hozzá.

(#31994) _ocsisajt válasza meszi (#31992) üzenetére


_ocsisajt
őstag

WOW! Ezt nem tudtam, köszi!!! :R

Bozek: Hááát, nem nézek TV-t, csak nagyon ritkán! Kézilabdát imádom, szeretem még az NFL-t, meg nézek ritkán focit is. (FTC meccsei, jobb BL meccsek, EB/VB)
ééés ennyi. :) Előfizetek netflixre is, inkább sorozatos/filmes vagyok. :)

tl;dr: Több sub-ot már nem szeretnék az itthoni net + flottás korlátlan mobilnet felett (ügyeleti jellegű melónk van, official netet nem kapunk, sok a szabadidő ott is, így oldottam meg). De köszönöm a tippet! :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31995) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Tudnatok nekem segiteni Kodi / Netflix temaban?

Adott egy GT King Pro Android Tv box amire sikeresen feltettem a Kodit.

A Netflixet is sikerult feltennem tobb modszerrel is a Kodin belul.

Bejelentkeznem is sikerult a Netflixbe.

Viszont ha elinditanek barmilyen tartalmat ez az uzenet fogad:

MSLError: Request blacklisted by key exchange service.

Mi lehet ez? Mi lehetne ra megoldas?

Az az erdekes a masik olcso kinai androidos tv boxomon meg tokeletesen mukodik..

Koszi szepen.

(#31996) sanyik81


sanyik81
csendes tag

Sziasztok!
A netflix X96max pluson CE alatt működik valakinek 1080-as felbontásban? Nekem csak SD-ben megy sajnos.
vagy inkább másik boxot lenne érdemes venni?

(#31997) gyűrű válasza sanyik81 (#31996) üzenetére


gyűrű
addikt

Másik fórumon már kaptál választ

(#31998) allfinanz


allfinanz
senior tag

Filmhiradók online [link] oldalt valaki át tudja írni kodira? :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#31999) hunaqua


hunaqua
addikt

Olyan gondom van S905x3 CE alatt,hogy mint a Netflix mint a HBO nem talál egy csomó mindent. A filmek mennek, de a sorozatok üres. Nem jövök rá mit kéne tennem vele. A másik S912 box hibátlanul kezeli.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#32000) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretném használni Kodi alatt a Netfixet.
Ezt a leírást találtam.
Aktuális vagy van jobb megoldás?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.