Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30051) saratimi111 válasza cof (#30050) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Igen!Meg nyomom az okt! És utána nem tudom beirni!

[ Szerkesztve ]

(#30052) cof válasza saratimi111 (#30051) üzenetére


cof
veterán

Min fut a Kodi, és mi a verziószáma?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30053) Vtmk


Vtmk
tag

A coreelecben 9.2.2 a kodi menú rendszerben hogy lehet eltünzetni az ssh beállításokat? Pl ssh ki be kapcsolás vagy az ssh jelszó módosítást?buildelés elött. Nem találom a menü rendszert köszi.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30054) vargalex válasza dzz (#30049) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Melyik kiegészítőt próbálod? A videa next generation-t?

Alex

(#30055) urgoz válasza ORCA58 (#30038) üzenetére


urgoz
tag

Az felugró ablakot az addon beállításaiban lehet kikapcsolni. Notifications - Unsubscribe.

(#30056) csubyy válasza saratimi111 (#30051) üzenetére


csubyy
tag

A kiegészítő beállításaiba menj bele, ott megjelenik a lehetőség.

(#30057) saratimi111 válasza cof (#30052) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Amazon Fire Stick. Kodi version 18.6 leia. Németországban próbálom. :)

(#30058) cof válasza saratimi111 (#30057) üzenetére


cof
veterán

Ott is mennie kell.

És mi történik ha úgy próbálsz belépni a beállításokba, hogy hosszan nyomod az OK gombot? Vagy menü gomb a mytvtelenor-on állva, PC-n ez jobb egér gomb.

A beállításokban tudnád beírni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30059) saratimi111 válasza cof (#30058) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

(#30060) saratimi111 válasza cof (#30058) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Sajnos itt nincs lehetöség be irni!! :((

Nem áll rendelkezésre kategória! azt irja a bal fesö sarokban!

[ Szerkesztve ]

(#30061) Lanorc85


Lanorc85
csendes tag

Sziasztok

Nagyon új vagyok még Kodi terén (most ismerkedünk) és sajnos máris belefutottam egy problémába.
Probálom feltelepíteni az MS Repo-t azonban nem sok sikerrel.
Első körben Androidos telefonon próbálkozom vele, mert ha bevállna akkor tervezek venni egy android boxot a tv-hez és inkább lemondani a kábel tv-t
A zip fájlt sikerült letölteni (2.7.1) és telepíteni azonban a következő lépésnél (install from repository) amikor kiválasztom a MS repo-t csak egy hibaüzenet jön: "Could not connect to repository".
Valaki esetleg tudna segíteni?

Köszönet

(#30062) cof válasza saratimi111 (#30060) üzenetére


cof
veterán

Valami hiányzik, de nem tudom, hogy mi. Függőségeket is feltelepítette?

Itt volt egy hasonló eset, de nem tudom, hogy mi lett a megoldás. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30063) saratimi111 válasza cof (#30062) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Igen fel vannak a függöségek is telepitve!
Köszönüm a segitsegedet! Remélem más talán tud majd segiteni!!!

(#30064) vargalex válasza saratimi111 (#30063) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy az userdata folder/addon_data/plugin.video.TelenorMyTV alatt van egy hibás settings.xml. Töröld onnan. Esetleg töröld az addont a helyi adatokkal együtt és telepítsd újra.

Alex

(#30065) aky01 válasza saratimi111 (#30063) üzenetére


aky01
tag

Készítettem egy próbaverziót neked, amiben módosítottam az addon id-t és mappa nevét kisbetűsre, mivel csak azt tartalmazhat Kodi Wiki szerint.
Elképzelhető, hogy ezért nem találja nálad a settings fájlt.
Eredeti: plugin.video.TelenorMyTV
Új: plugin.video.telenormytv

Telepítés előtt töröld le a régi addont és Kodi restart!

LINK

[ Szerkesztve ]

(#30066) saratimi111 válasza vargalex (#30064) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Ujra telepitettem! De nincs az adott helyen a plugin.video.TelenorMyTV!!!!
Lehet hogy ez a baj?

(#30067) saratimi111 válasza aky01 (#30065) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Köszonom! Próbálom!!

(#30068) saratimi111 válasza aky01 (#30065) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Sajnos igy sem jó!
És nincs meg userdata folder/addon_data/plugin.video.TelenorMyTV helyen!!!!
Valamiért nem telepiti fel???

[ Szerkesztve ]

(#30069) aky01 válasza saratimi111 (#30068) üzenetére


aky01
tag

Az addon_data mappa alatt akkor jön létre a kiegészítő mappája és benne a settings.xml, amikor a kiegészítő beállításaiban első alkalommal módosítás történik.
Mivel nem tudod módosítani a beállításait, ezért nincs még ott a mappa és benne az xml.
Esetleg még megpróbálhatod, hogy ezeket létrehozod az addon_data-ban a lentebb írtak alapján, de előtte töröld le azt a verziót amit készítettem, majd Kodi restart után rakd vissza repo-ból az eredetit.

Próbáld meg létrehozni az addon_data-ban a plugin.video.TelenorMyTV mappát, majd ezen belül hozz létre egy settings.xml fájlt.
Az xml-be másold bele ezt (felhasználónév és jelszó helyére a saját adatokat) és mentés:
<settings version="2">
    <setting id="channelname" default="true">0</setting>
    <setting id="conmode">true</setting>
    <setting id="defqual" default="true">0</setting>
  <setting id="password">JELSZÓ</setting>
    <setting id="remqualsel" default="true">false</setting>
    <setting id="thumbsize" default="true">360:360</setting>
    <setting id="token" default="true"></setting>
    <setting id="token_expiration" default="true">0</setting>
  <setting id="username">FELHASZNÁLÓNÉV</setting>
</settings>

Sok sikert :D

[ Szerkesztve ]

(#30070) saratimi111 válasza aky01 (#30069) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Köszönom! Próbálom! :C

(#30071) saratimi111 válasza saratimi111 (#30070) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Siker!!!!!
Müködik!
Köszönöm!!!!!! :C :)) :C

(#30072) aky01 válasza saratimi111 (#30071) üzenetére


aky01
tag

Szuper! :D
Azt javasolnám még, hogy kapcsold ki a kiegészítőben az auto-frissítést, amíg nem lesz meg a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

(#30073) saratimi111 válasza aky01 (#30072) üzenetére


saratimi111
lelkes újonc

Ok! Ki kapcsoltam! :)

(#30074) mihione


mihione
őstag

Hali!Vagy egy fel eve nem nyultam a kodihoz,de most ismet beuzemelnem a haloszobaban egy x96 okositon amire meg regebben libreelecet raktam.Viszont nem mukodik a movieshark kiegeszito se az rtl most,frissitettem mindkettot,listazza az elerheto musorokat,de lejatszasra kattintva hibat dob,mi lehet a problema?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#30075) Vtmk válasza mihione (#30074) üzenetére


Vtmk
tag

Az rtl klub mar csak kosi 18on megy ahibat amit kiir azt a 17 meg nem tudja csak 18tol.

Dobj fel egy ce vavy le 18at es adj neki mowiesharkot utana a dlna assuem amit hibara dob nem emlekszem. De 18 ban az rtl addonban latnk fogod egy ora es feldobom keprol az enyem hogy megy meg fel kell rakni az inputszreamet amit csak a kiegészítő keresőben találsz meg.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30076) csubyy válasza Vtmk (#30075) üzenetére


csubyy
tag

Török Szultán

"Kedves fijjug!
Sajnos eelőre nem. Látthatójan becsappptallak. kicsinyt. Udjanis puccolllni kell a halyóról. Mert a dullajdonnosog azzz éjjjel. A halyó fennnégbee! egy naggy? ládátt hosztak? Amikorrr. Ell akartam lopnikésőbb mer ők. Elmenteg. akkor észrevetttemm: hogy. A ládábann etj hulllla van. Esz igen rosz jel. Menneküljetekk! el Ti is. A rendtőrség miattt. Szívből sajjnálom. És kivallló Tiz tellettel Negtek.
A törrökk."

[ Szerkesztve ]

(#30077) Luissimo válasza Vtmk (#30075) üzenetére


Luissimo
veterán

lennél olyan bátyám és leferdítenéd ezt nekünknek magyarra, mindenkinek okulása okán, a totális megelégedés végett ? :)
Hamár P. Howard sorira nem vagy vevő ?? ,
köszönjük az értünk való nincsmit :)

[ Szerkesztve ]

(#30078) gyűrű válasza csubyy (#30076) üzenetére


gyűrű
addikt

:DD
Kedves Tsülögg!
Te hüje ló aki vaggy! Ez a nő 1 veszéjjes boszorgány. Kihasznájja hogy Egy beképzeltt alag került. A hállólyába neki. Ne pofássz! Puccoly inét. Mert nadjon gönnyen llehet. Hogy eccerűenn lelő nek. Legaláp is elvisznekk. jjól nészül ki te. Nem is mered 5 vesszéjjes Boszorgán. Netuddkki"

(#30079) Somatom válasza csubyy (#30076) üzenetére


Somatom
veterán

Jóvan! Látom, nem csak én vagyok Rejtő FAN. :D

Bennetek nem bizzok. Senkiben sem nem bizzok. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30080) tcsaba007 válasza csubyy (#30076) üzenetére


tcsaba007
tag

..

[ Szerkesztve ]

(#30081) oszy válasza csubyy (#30076) üzenetére


oszy
veterán

Kezdtem "megijedni", hogy csak én nem értem ezt az írást! :D

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30082) Mankó


Mankó
veterán

Youtube Api kódjai ütném be és az egyik hosszú számsorban van egy kötőjel. Hogy ütöm be ha a kodiban lévő gépelő padon nincs kötőjel.?
Ötlet?

(#30083) kmarci25 válasza Mankó (#30082) üzenetére


kmarci25
veterán

Yatse app.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30084) Mankó válasza kmarci25 (#30083) üzenetére


Mankó
veterán

Nincs droid, CoreElec alatt vagyok.

Ja, hogy telefonra. Jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#30085) nfsu17 válasza Mankó (#30082) üzenetére


nfsu17
veterán

írd be pc-n.

Manually edit userdata/addon_data/plugin.video.youtube/api_keys.json

{     "keys": {         "developer": {},         "personal": {             "api_key": "API KEY HERE",             "client_id": "CLIENT ID HERE",             "client_secret": "CLIENT SECRET HERE"         }     } }

[ Szerkesztve ]

(#30086) kmarci25 válasza Mankó (#30084) üzenetére


kmarci25
veterán

Ajjaj. :N Félreértettél. Telefonodra tedd fel, és nem kell a gépeléssel szenvedned a távirányítóval.

Na, látod. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30087) Mankó válasza nfsu17 (#30085) üzenetére


Mankó
veterán

s ha megvagyok vele, akkor hova kell másolni az ap_keys.json-t?

(#30088) nfsu17 válasza Mankó (#30087) üzenetére


nfsu17
veterán

nincs ott, ahova mutat az elérési út?

PC alatt azt értettem, hogy valami fájlkezelővel (mondjuk TotalCommander, vagy WinSCP) a boxba belépsz és megkeresed a fájlt és oda írod be.
Tulajdonképp a boxon módosítod, de a pc-d segítségével. Na talán így érthető.

[ Szerkesztve ]

(#30089) blakey válasza Mankó (#30082) üzenetére


blakey
titán

Gépedről böngészőn keresztül simán megoldható, boxipcim:8080, a boxon belépsz a megfelelő menübe majd a böngészőben a jobb alsó sarokban lesz a 3 pötty ahol elérhető a "send text to kodi", oda bemásolod a szöveget, már látod is a boxon ahol nyomsz egy OK-t, de yatse vagy Kore app-al is ugyanez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30090) nfsu17 válasza blakey (#30089) üzenetére


nfsu17
veterán

...vagy ha az addonban engedélyezte az utolsó sort ( [link] ), akkor a
http://<IP of Kodi device>:50152/api oldalon már be is tudja írni a 3 sort.
pl. 192.168.50.25:50152/api

(#30091) fjanni válasza Mankó (#30082) üzenetére


fjanni
tag

A legegyszerűbb, hogy engedélyezed a youtube app beállításnál az API beállítások oldalt, majd böngészőből a kodiipcim:port/api oldalra mész és itt megjelenik a három szükséges mező amibe simán ctrlc+ctrlv -vel beteszed az adatokat. Nem kell kínlódni a hosszú kód beírásával.

... most látom hogy előttem nfsu17 ugyanezt javasolta...

[ Szerkesztve ]

(#30092) blakey válasza nfsu17 (#30090) üzenetére


blakey
titán

Sok a lehetőség, viszont a boxipcim:8080 mindenre vonatkozik míg az általad javasolt csak az adott ablakra érvényes, tehát előbbivel minden esetben működik, pl. Openweather API-kulcs másolása vagy egyéb, hosszú szövegek beírása, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30093) nfsu17 válasza blakey (#30092) üzenetére


nfsu17
veterán

oksa, de most a YT megoldása a cél.
Plusz ha jól rémlik ezt a 8080-at lehet tiltani a beállításokban (a KODIéban, nem a YT-éban), tehát ha ott tiltva van, akkor még előtte azt is ON-ra kell tenni.

(#30094) fjanni


fjanni
tag

Jelenleg két problémám van a Kodival amivel napok óta szívok, ezekben kérnék segítséget, hátha valaki már találkozott ezekkel:

1. Adott egy Rpi4-en futó Libreelec 9.2.1 és rajta a Kodi 18.6. Ez kábelen csatlakozik egy 215j Synology NAS-hoz egy Archer C6 routeren keresztül. A Kodi-n smb-n betallózva a filmek mappa. Miért van az hogy néha egy 1080p film indításakor is malmozik, szakadozik a lejátszás? Az is furcsa, hogy egy médiatár frissítésnél is nagyon sokára indul el a %. Semmi nem megy a háttérben és a Kodi oldalán megvan a gigabites kapcsolat (ellenőrizve).

2. Miért van az hogy a Kodit nem tudom a samsung tv távirányítóval kezelni, holott az Rpi2 és Rpi3 alatt nincs ilyen gond, felismeri a tv. Csak arra tudok gondolni hogy mivel ez micro hdmi-s csatolóval van és mások írták hogy nekik megy, lehet hogy speckó kábellel működik csak? A rendszer/bemenet/periferiáknál megvan a cec adapter, verzió agyanaz mint Rpi3-on. Már mindent beállítást próbáltam. Az a furcsa hogy hogy Rpi3 alatt van egy Anynet beállítási lehetőség a csatlakozásnál és ott megtalálható a Kodi, itt viszont ez a menü nem jelenik meg.

(#30095) #75501312 válasza fjanni (#30094) üzenetére


#75501312
törölt tag

1. Nekem is van ilyen problémám, több dolgot is tesztelek most a hálózaton, de eddig 3 dolog jött nálam szóba, mint lehetséges ok:

- a routerem más kapcsolatokban is okoz delayt, most kiiktattam a hálózatból és sokkal gördülékenyebben dolgozik a CE, de még mindig bufferel
- a NAS merevlemezt ne állítsd le, hagyd pörögni folyamatosan, a folyamatos leállás és újraindítás tönkreteszi a fejeket és a lemezeket is, előbb fog a HDD kipurcanni, így elvileg minden pöccre indul, buffer nélkül (ezt még törléssel nem próbáltam ki, lásd köv pont)
- file / könyvtár törlése után szokott nálam lehalni a rendszer általában és bufferel 5-10 percig, gugli szerint az a probléma, hogy ha skint használsz, akkor beakad a skin felület frissítése és lehal az egész rendszer

Ezek egyike sem megerősített, csak tesztelek, de mindhárom is lehet akár egyszerre, sok kicsi sokra megy.

[ Szerkesztve ]

(#30096) blakey válasza nfsu17 (#30093) üzenetére


blakey
titán

Ugyanúgy jó a YT-hoz is. CE alatt alapból engedélyezett a 8080.
Plusz ha jól rémlik ezt a 8080-at lehet tiltani a beállításokban (a KODIéban, nem a YT-éban), tehát ha ott tiltva van, akkor még előtte azt is ON-ra kell tenni. - plusz ha már YT akkor az API-nál pluszba be kell kapcsolni, hogy működjön azon a porton. Értem, hogy …, de na, semmi rosszat nem írtam ráadásul minden Kodi szövegezést igénylő alkalmazással működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30097) Mankó válasza fjanni (#30091) üzenetére


Mankó
veterán

Youtube Api kód beírása Kodi alatt
A legegyszerűbb verziót választottam, kapott egy usb-s billentyűt és beírtam úgy. Persze így se tetszik neki, csináltam egy másik API-t úgyse megy.
Lehet az a baja, hogy laptopon csináltam az API kulcsot? Ha az a baja, CE alól Kodi alatt hogy lehet böngészőt nyitni?

Fentebbi kérdésedre:
1, adj neki 500 MB casht, attól elmúlik az akadozása! Vagy ami nálam bejött, táp kihúz bedug. Én se értem, hogy miért így megy, és miért nem jó neki a tavkapcsról való kikapcsolás.
2, Panasonic távcsatijával megy szó nélkül kezdetektől. Samsungnál nekem tv-je válogatta. Remote.conf nem segít rajta?

(#30098) nfsu17 válasza blakey (#30096) üzenetére


nfsu17
veterán

semmi rosszat nem írtál, mindenki írt egy megoldást, lehet válogatni :D

Mankó

Konkrét hibaüzenet kellene (ha van), mert a "nem tetszik neki"vel nem megyünk sokra...elég sok betűt kell beírni, el lehet téveszteni.
Kodi alatt nem lehet api-t generálni, ahhoz másik gép kell.

[ Szerkesztve ]

(#30099) blakey válasza Mankó (#30097) üzenetére


blakey
titán

Mindegy hol és hogyan csinálod, szerintem a többség gépen csinálta, én is, de 3 kódot kell megadni, nem egyet, ha netán ezt nem vetted volna észre, API, Client ID és Client secret.
Amúgy az miért egyszerű ha begépeled és nem "copy-paste"?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30100) allfinanz


allfinanz
senior tag

[Viasat Play] https://www.viasat3.hu/viasat-play
repóját nem tudja valaki frissíteni? Észbontók... Luxus feleségek. :D :D :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.