Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30551) Bozek válasza cof (#30547) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem egészen. 50% szól csak erről, 30 meg arról, hogy ezen megy a vita, hogy illik-e ide...

(#30552) cof válasza Bozek (#30551) üzenetére


cof
veterán

Gondolom, már páran meguntuk, hogy olyan kiegészítőkről is megy a beszélgetés ami nem is magyar 100%-ban, és a fejlesztője sincs itt, de még magyarul sem tud minden bizonnyal. Nyilván beszélni kell róla, mert akkor sosem lesz megoldás.

De lehetne simán az is a topik címe, hogy Kodi és kiegészítői minden nyelvű online tartalmakhoz.

Én mondjuk csak a Youtube-ot használom, a másik kettőt nem, ezért is nehéz már elolvasni, hogy minden 5. hozzászólás nem megy a Netflix jellegű. Bár ugyanúgy az MS kiegészítőket sem bűvölöm. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30553) zoltan6 válasza cof (#30550) üzenetére


zoltan6
őstag

Viszont ha meg valaki talál rá megoldást,vagy ért hozzá,hogy műkődésre birja,az hasznos lehet.

(#30554) M_AND_Ms válasza cof (#30547) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szia!

Én csak érdeklődtem, hogy nálatok, hogyan működik az említett dolog, mert még nem tudom, mi az elvárható, emiatt nem is tudom, hogy itt hibáról van-e szó. Megjegyzem a topik címe "Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz" amibe nekem belefér Netflix, HBO, Youtube trimuvirátus hisz, magyar nyelvű tartalom mindegyikben jelen van.
Nyilván, ha egyértelműen hibáról van szó, akkor nem itt kell megtenni a hibabejelentést. Ez tiszta sor...de most egyelőre részemről információszerzés van

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30555) Castell válasza ORCA58 (#30546) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia, úgy látom, h válaszoltak neked githubon. Szerintem a hiba logot egy linkben feltöltve kérik tőled vagy zip-ben. Nálam a hiba a Netflix addonnál: KeyError üzenet a profil kiválasztás után, ha jó látom ezt a hibát is jelezték.

Remélem a hiba minél hamarabb megoldódik, mert sajnos pc-n nálunk nem kivetelezhető a netflix nézése és smart tv-nk sincsen...

(#30556) gyűrű válasza cof (#30552) üzenetére


gyűrű
addikt

A Netflix 100% ban magyar nyelvű. Tudom, mert én csinálom a lokalizációt.

(#30557) lord.lakli válasza gyűrű (#30556) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szóval akkor nem magyar nyelvű a fejlesztés. ;]

(#30558) cof válasza gyűrű (#30556) üzenetére


cof
veterán

Üdv, Stefano Gottardo.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30559) BalanceR


BalanceR
addikt

Meg tudja valaki mondani, hogy a hangerő szabályzást hol tudom gombra konfigolni?
LibreElec+Kodi
Van egy game kontrollerem, amit amikor rádugtam, a rendszer felismert generic kodi gamepadnak, és a bal analóg karok szépen állítanak hangerőt.
Viszont már másik kontroller használnék, de amikor beállítom a kodi felületén a kombokat nincs hangerő opció.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30560) pube111 válasza BalanceR (#30559) üzenetére


pube111
senior tag

A keymap editor addonnal adj neki valami funkciót, hogy bekerüljön a userdata/keymaps/gen.xml be. Aztán az xml ben írd át a parancsot VolumeUp, VolumeDown. Majd restart.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30561) Bozek válasza gyűrű (#30556) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi vagy te? Szinkronszínész?:D

(#30562) BalanceR válasza pube111 (#30560) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen erre gondoltam én is, ezexerint ez a megoldás... Már csak az a kérdés, LibreElec alatt hol találom az xmlt?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30563) pube111 válasza BalanceR (#30562) üzenetére


pube111
senior tag

/storage/.kodi/userdata/keymaps/gen.xml

[ Szerkesztve ]

(#30564) BalanceR válasza pube111 (#30563) üzenetére


BalanceR
addikt

Nálam sajnos az a mappa üres... :((

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30565) pube111 válasza BalanceR (#30564) üzenetére


pube111
senior tag

keress rá ssh-n
find / -iname 'gen.xml'
find / -iname 'keymaps'

(#30566) pube111 válasza BalanceR (#30564) üzenetére


pube111
senior tag

Azt is megpróbálhatod, hogy létrehozod abban a mappában a gen.xml-t ezzel a tartalommal:
<keymap>
<global>
<keyboard>
<key id="253">VolumeUp</key>
<key id="254">VolumeDown</key>
</keyboard>
</global>
</keymap>

A 253-as a távirányító sárga gombja,
a 254 a kék gomb.
Ha működik, akkor már csak a gamepad gombjainak a számait kell megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#30567) BalanceR válasza pube111 (#30565) üzenetére


BalanceR
addikt

:R
Az a fura, hogy az egyetlen találat, ahol xml is van a /usr/share/kodi/system/keymaps mappa, de ott csak egy gamepad.xml-t találtam pedig vagy három különböző is gamepad csatlakozik, és ebből csak az egyik állít hangerőt.
Létezik, hogy egyetlen xml tartalmazza mindhárom konfigját?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30568) pube111 válasza BalanceR (#30567) üzenetére


pube111
senior tag

Nekem van ott egy csomó xml, de az én egyedi gombjaim egyikben sincsenek benne. Csak a gen.xml-ben

appcommand.xml
customcontroller.AppleRemote.xml
customcontroller.Harmony.xml
gamepad.xml
joystick.xml
keyboard.xml
remote.xml
touchscreen.xml

(#30569) pube111 válasza pube111 (#30568) üzenetére


pube111
senior tag

Vagy próbáld így a gen.xml-t:
<keymap>
<global>
<gamepad>
<rightthumbstickup>VolumeDown</rightthumbstickup>
<rightthumbstickdown>VolumeUp</rightthumbstickdown>
</gamepad>
</global>
</keymap>

Ebben megvan forditva a hang fel le irány. ha működik, akkor a gombok neveit kell kikeresni a gamepad.xml-ből.

[ Szerkesztve ]

(#30570) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy anime nálam ahol az opening és az ending két külön fájlban van, viszont a hozzátartozó felirat úgy van készítve, hogy belevette az opening-et, szóval késik a felirat (.ass típusú). Azt olvastam a fórumában, hogy különböző lejátszókkal meglehet azt oldani, hogy egybe játssza le az openinget a résszel, így az időzítés is jó lenne. Ezt meg lehet tenni kodi-val valahogyan? Ha nem van arra mód, hogy több mint 60 mp-et késleltessem a feliratot? Mert ahogy nézem az opening 80 mp, szóval szerintem akörül kellene beállítani, de 60 mp-nél nem tudom nagyobbra állítani. CoreELEC-en használom a kodit.

A válaszokat előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#30571) pube111 válasza Véreshurka (#30570) üzenetére


pube111
senior tag

Szerintem nem tudja a kodi összefűzni.
Vagy a 2 videot mergeled pl format factoryval,
vagy a feliratot eltolod pl subtitle edit programmal syncronization/adjust all times.
A második verzió gyorsabb.

(#30572) Véreshurka válasza pube111 (#30571) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

A felirat időzítésre én is gondoltam. Nem is értem a logikáját ennek, mert vagy legyen benne minden részben az opening és az ending, vagy a felirat lenne akkor úgy időzítve, hogy ne kelljen vele bajlódni. 1. world problem...

El Psy Kongroo

(#30573) pube111 válasza Véreshurka (#30572) üzenetére


pube111
senior tag

Lehet, hogy létezik mergelt verzió, és ahhoz készült a felirat. :F

(#30574) Véreshurka válasza pube111 (#30573) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Azt sajnos nem találtam, illetve a feliratkészítő javasolta, hogy olyan lejátszóval játsza le az ember ami összetudja fűzni a videókat. Idézet a fordítótól: ". Itt-ott van benne egy-két tized valóban, de akkor még nem tudtam kifinomultan időzíteni. Akinél nagyon sokat csúszik, az valószínűleg nem töltötte le a mellékelt OP és ED fájlokat, ugyanis azok is kellenek hozzá, hogy az időzítés tökéletes legyen. Ha letöltöttétek és mégis sokat csúszik, akkor a lejátszótok nem tudja kezelni az "ordered chapters"-es videókat, cseréljétek le. Ajánlom a CCCP Codec Pack legfrissebb verzióját.". Nem gond, elengedtem és időzítem majd a feliratokat.

El Psy Kongroo

(#30575) ORCA58 válasza Castell (#30555) üzenetére


ORCA58
addikt

Igen, azóta kiderült, hogy egy Szlovákiában is van aki ezzel küzd.
Közel vagyok Szlovák határhoz, lehet ez valami hely specifikus probléma?
Majd kiderül, vagy nem!

[ Szerkesztve ]

(#30576) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Annyira nem értek a kodihoz. Ujratelepitettem a box ra és nincs nyelvválasztás. Csak angol nyelv van. Mit próbáljak?
üdv

(#30577) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

tudnátok abban segíteni, merre találok leírást arra, hogy a kodi bizonyos mappákhoz nem talál imdb linket / covert, stb.. (és ez miatt nem kerül be a listájába, nézhető tartalomként) - akkor hogyan tudom neki megmondani, hogy ez a film / sorozat ez ezen meg azon a linken érhető el, kesseld be :) - régen 7-8 éve talán xbmc-ben megoldottam, de nem emlékszem hogyan :( :(

a válaszokat előre is köszönöm!

(#30578) cof válasza Maximusz (#30577) üzenetére


cof
veterán

Jobb egér a mappán és átvizsgálás médiatárba. Itt felugrik egy ablak ahova beírhatod a címet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30579) xtend válasza nagyfejü (#30576) üzenetére


xtend
senior tag

Settings > Addons > Install from repo > kodi repo > look and feel > languages > hungarian

(#30580) nagyfejü válasza xtend (#30579) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Köszönöm hogy segitenél.
Azt tudom hol kell állitani , de ott csak angol van!
Ezért irtam hogy nincs miböl választani!
Magát a kodit lehet frissiteni?

(#30581) xtend válasza nagyfejü (#30580) üzenetére


xtend
senior tag

Akkor másik lépés:
Step 1: Goto "SYSTEM", then select "Settings".1
Step2: Select "Appearance".2
Step3: Go to "International", then click on "Language". The default setting is "English".3
Step4: Select your language. Example "Chinese (Simple)". ...
Step5: Immediately Kodi interface changed to Chinese language.

Milyen platform? Android vagy vagy core-libre-stb elec? 18.6 stabil a legfrissebb most. Ha ennél kussebb verziód van és android box akkor telepíteni kell újabbat. Ha Coreelec cagy Libreelec vagy Alexelec akkor az egész rendszert frissül (ha van frissebb).

[ Szerkesztve ]

(#30582) nagyfejü válasza xtend (#30581) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ce box. A legfrissebb 18.6. csak gondoltam hátha.

(#30583) KTU válasza nagyfejü (#30582) üzenetére


KTU
addikt

Net van?
Időt lekérte?
Indítsd újra, ott lesz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30584) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Most ismerkedem meg csak a Kodival.
Van rá lehetőség hogy a letöltött kiegészítőket töröljem valahogy egyben, de az alapbeállítások (kep hang stb) megmaradjanak? (tehát gyári visszaállítás nélkül) Vagy egyesével kell?

(#30585) dombila


dombila
senior tag

Nézem az HBO GO addon-on a filmet. Egyszercsak eltűnik a film és nem csinál semmit az addon. Újraindítottam a teljes Raspberry Pi-t, ugyanaz. Kijelentkezés próbálom újra a bejelentkezést, Communication error - 403.
Ez mitől lehet?
Böngészőben, tableten app-ban gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#30586) nagyfejü válasza KTU (#30583) üzenetére


nagyfejü
őstag

Repo bol jatszik filmet.
Tobbszor volt inditva , semmi.

(#30587) xtend válasza nagyfejü (#30586) üzenetére


xtend
senior tag

Amit írtam az 2 külön opció ahol a nyelvet be lehet állítani. Egyik sem jó?

(#30588) nagyfejü válasza xtend (#30587) üzenetére


nagyfejü
őstag

Egyik sem.

(#30589) nocry válasza ORCA58 (#30575) üzenetére


nocry
csendes tag

Szia! En voltam az, aki a GitHub-on valaszolt. Tegnap csinaltam par tesztet es a kovetkezoekre jutottam: A hiba csak bizonyos Netflix profiloknal jon fel. Ugy vettem eszre, hogy a kivalasztott nyelv ill. a kliensed geo lokaciojatol fugg.

Ezek alapjan 2 modszert is talaltam, aminel nalam az 500-as hiba mar nem jelentkezik:

1) nyelv valasztas - bongeszobol atirtam a profilom nyelvet (utana nyomtam egy logout&logint a NF plugin-ban). Valamiert csak a magyar nyelvvel van gondja... Ha angolt vagy csehet valasztok, akkor minden mukodik.

2) VPN-en keresztul bejelentkeztem egy cseh szerverre - Csehorszagbol mar valaszhatok magyar profil nyelvet is.

Szoval mindenkeppen Netflix szerver odlali hibarol beszelunk (nincs koze a Kodi Netflix plugin-hoz). Szerintem csak ideiglenes hibarol van szo, idovel valoszinu orvosolni fogjak.

(#30590) KTU válasza nagyfejü (#30582) üzenetére


KTU
addikt

CE (official) 9.2.2
S905, S912 box
?
Kodi beállítása és használata CoreElec rendszeren topik
Ez nem valami forgalmas topik, de itt meglehetne beszélni ezt a témát.

Vagy S905, S912 topik

Ez így off topik szerintem.
Tudom téma volt itt pár napja. :U
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30591) ORCA58 válasza nocry (#30589) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi a segítséget!
Átállítottam én is angolra a netflixet, most működik!
A VPN-es kapcsolathoz nem értek, így egyelőre marad az angol beállítás!

Pont jókor jött a segítséged, mert az androidos Netflix is megbolondult a MINIX-en tegnapra. Olyan hatalmas betűkkel írja ki a szöveget, hogy 2 szó sem fér el a képernyőn, amin nem tudok változtatni, még újra telepítéssel sem. "Vicces" lenne, ha az angol miatt most az is jó lenne.

(#30592) snyz


snyz
tag

Sziasztok, tudtok magyar Kodi plugin development fórumot? Vagy nem akar csinálni valaki?

(#30593) gyűrű válasza ORCA58 (#30591) üzenetére


gyűrű
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#30594) BalanceR


BalanceR
addikt

Valaki meg tudja mondani, hogy LibreElec + Kodin meg lehet oldani úgy a 2.1es hagzást, hogy a front stereo a HDMI-n menjen ki, a sub pedig a jacken?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30595) pube111 válasza BalanceR (#30594) üzenetére


pube111
senior tag

Van olyan, hogy beállítások, rendszer, hang, hanglejátszás eszköze, hdmi és analog. Valószínűleg nem csak a sub megy ki, de a sub ládában biztos van hangváltó, így csak a mélyet fogja kiadni.

(#30596) xtend válasza snyz (#30592) üzenetére


xtend
senior tag

Írj rám ez ügyben!

(#30597) pacikara válasza kossza (#29) üzenetére


pacikara
friss újonc

Hetek óta ettem az ideget :W Köszönöm ! :C

(#30598) Castell válasza ORCA58 (#30591) üzenetére


Castell
aktív tag

Nálam sajnos így sem megy, dettó keyerror hibát dob.

Githubon írta a "tulaj", h várhatóan az új release 30-án vagy 31-én jelenik meg. Remélem foltozódik a hiba, mert potyára fizetek így a Netflixért... :((

(#30599) KTU válasza pacikara (#30597) üzenetére


KTU
addikt

Az megvan hogy majd 5 éves hozzászólás. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30600) Aryes válasza KTU (#30599) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha egy 5 éves kérdésre válaszolt volna, az poén, de ő csak rendeltetésének megfelelően használta a fórumot: választ talált a korábbi hsz-ek közt. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.