Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30351) consono válasza xtend (#30349) üzenetére


consono
nagyúr

CEC működik a NUC-on? Lassan nekem is váltani kellene majd valamerre, de nekem must have a CEC...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30352) lac14548


lac14548
aktív tag

A mediaklikk.hu addon-on belül hol találom az "archívum hozzáférést"?

Másképp kérdezve:
https://archivum.mtva.hu/m3/open?id=M3-aFlCMUhvS3BrVklTU0IwVmFlY0JrbGpxbFJYYVNsYk1yTUluZ3czUzBqcz0

Ezek a filmek és egyebek amik az mtva archívum oldalán vannak, hogyan érhetőek el az addonban? Lehetséges-e ezek lejátszása?

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#30353) aky01 válasza lac14548 (#30352) üzenetére


aky01
tag

Szia,

A linkelt műsort az M3 Online kiegészítővel éred el.

(#30354) vzozo válasza xtend (#30349) üzenetére


vzozo
senior tag

Jó, hát x86 alapokon kb. bármit meg lehet oldani, csak legyen pénzed a vasra és fizikailag helyed elhelyezni a dobozt + fizetni az áramszámlát. :)

De értem, akkor próbálkozom hardveresebb topikokban.

(#30355) xtend válasza Bozek (#30350) üzenetére


xtend
senior tag

Igen. De azt csak filmezésre használom. Természetesen a 18.6 is fent van. Bár azt csak az asszony használja.

@vzozo: ja ezekben nem 600w-os táp van hanem max 45w az áram felvétel és a doboz a tenyeredben elfér. De szerintem számodra egy Amlogic box lenne megfelelő, bár ott CE install,ssh buherálás ha vmi nem ok, bár azt is távolról el lehet érni. Van is topikja, ott segítenek

[ Szerkesztve ]

(#30356) xtend válasza consono (#30351) üzenetére


xtend
senior tag

Cec: [link]

(#30357) djnice válasza vzozo (#30344) üzenetére


djnice
veterán

X96 Max+-al (S905X3) nincs szopás. 40$-ból megvan, felteszel egy CoreELEC-et és minden menni fog kadenciahelyesen HDR10+-ig bezárólag. A RPi4 még nem jó egyelőre 4K-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30358) lac14548 válasza aky01 (#30353) üzenetére


lac14548
aktív tag

Köszönöm, megvan.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#30359) vzozo válasza djnice (#30357) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm - közben látom a dedikált fórumban, hogy most aktuálisan a X88 Pro X3 / X99MAX Plus tűnik a best-buynak, de majd este jobban belemélyedek.

(#30360) <Adamsky> válasza djnice (#30357) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kiv. ha Netflix-et is akar a user. Sajna "ultimate" megoldás nem nagyon létezik, ill. felhasználsi igény függő ...

(#30361) djnice válasza <Adamsky> (#30360) üzenetére


djnice
veterán

Akkor ott a Fire TV 4K Stick 35 EUR-ért akcióban, Kodi-ra is tökéletes, Dolby Vision is megy.

(#30362) kmarci25 válasza djnice (#30361) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak lenne már akció...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30363) consono válasza djnice (#30361) üzenetére


consono
nagyúr

A FireTV stick amúgy jó ajánlat szerintem. Nekem még a "régi", nem 4K-s van a hálószobában, leginkább Netflix megy rajta, arra tökéletes. Kodi is van persze fent, azt egyel több gombnyomás elindítani, de az is megy simán.

xtend : köszi!

"In God we trust. All others must bring data"

(#30364) Carlos Padre válasza djnice (#30361) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igazából a Fire Tv-knél jobb "ultimate" android box nincs is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#30365) lkristóf válasza flamario (#30322) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nálam is előjött ugyan ez a probléma, ha netalán van rá megoldásod írj, köszi.

(#30366) flamario válasza lkristóf (#30365) üzenetére


flamario
tag

Tegnap irtam a fejlesztőnek, nálam tegnap óta a T5 verzióval már jó.
A többi a kinai usernek készült.
https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix/issues/644
plugin.video.netflix_1.3.1_20200518_t5.zip
https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix/files/4643180/plugin.video.netflix_1.3.1_20200518_t5.zip

[ Szerkesztve ]

(#30367) lkristóf válasza flamario (#30366) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi szépen, ezzel már megy! :C :R

(#30368) Botigta válasza cof (#30335) üzenetére


Botigta
aktív tag

,,Kodi távirányító app?"
Itt mi a kérdés? :)

(#30369) Botigta válasza bivalyos (#30336) üzenetére


Botigta
aktív tag

Bocsánat, hogy hülye vagyok...
Szétnyomkodtam a Kodit, meg a Yatse beállításokat, de nem találom...

(#30370) cof válasza Botigta (#30368) üzenetére


cof
veterán

A hivatalos Kodi távirányító app-al, gondoltam. Kore, Official Remote for Kodi [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30371) Botigta válasza mikrofon (#30337) üzenetére


Botigta
aktív tag

,,Minden teszt sikeres"

Nem néztem videót. Melyiket nézzem meg?

(#30372) Botigta


Botigta
aktív tag

És másik bajomat is újra kérdezem:
Két stereo Bluetooth fülhallgatóval is kipróbáltam (JBL, Blitzwolf), mindkettőt párosít, csatlakozik, de a tv hangszórót sem kapcsolja le, és meg se nyekkenek a fülesek. Mi lehet a baj?

(#30373) cof válasza Botigta (#30372) üzenetére


cof
veterán

CE alatt gondolom, van amelyik chip-el még nem megy a BT, már ha még aktuális ez a hozzászólás. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30375) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Van arra bármiféle lehetőség, hogy otthontól távol (tehát nem belső hálózaton keresztül a web interface-re gondolok) irányítsam a kodit? Apámnak kellene néha segítenem pár dologban, pl. Médiatár tisztítás, tárhely ellenőrzése, fájlok törlése állandóan bedugott pendrive-okról, stb.
Elmagyaráztam neki már többször ezt-azt, de sokszor jóval egyszerűbb lenne, ha én csinálnám itthonról neki.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30376) Borisz76 válasza dave0825 (#30375) üzenetére


Borisz76
veterán

TeamViewer

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30377) Somatom válasza dave0825 (#30375) üzenetére


Somatom
veterán

A web interfész portjait forwardolod a router -ben. Ha dinamikus IP -d van, akkor kelleni fog egy DDNS kiszolgáló reg is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30378) WhiteWalker válasza Somatom (#30377) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

duckdns , sokan dicsérik.

(#30379) Somatom válasza WhiteWalker (#30378) üzenetére


Somatom
veterán

Használtam, de az Androidos kliensük lehalt, már a Play -ről is eltávolították (persze, a honlapon még ott az instrukció, meg a link). Meg, lássuk be, nem user szintű feladat belehekkelni a routerbe!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30380) #75501312 válasza WhiteWalker (#30378) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez nekem tipikusan olyan oldalnak tűnik, ahol a main title a NEM VAGYOK VÍRUS felirat. :DDD
Ez borzasztóan nem tűnik legálisnak, nem hogy biztonságosnak.

(#30381) Somatom válasza #75501312 (#30380) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig az. Kb. egy éve fokozták a biztonságot. Akkor halt le az Androidos kliens, mert azt nem fejlesztették hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30382) Tarokk79 válasza vargalex (#30341) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi. Újra raktam és már működik.

Most az a problémám, hogy az RPI-n lévő libreelec-en, mintha folyamatosan leállna az ssh deamon. Bepipálom megy egy ideig, utána meg nem :(. A pipa bent van, de nem tudom elérni. Ezután sok ki-be kapcsolás, újraindítás után megoldódik. Net elérésével nem látom, hogy gond lenne. SSH nélkül nem tudok belépni, hogy megnézem, hogy mi az sshd státusza. Mi lehet a gond?

Tudtok ajánlani skineket? Kettő kellene, mind a kettő TV-hez, saját média szerverről szeretnék tartalmakat lejátszani + Youtube, magyarul lenne a feliratok alapból az is jó lenne :). A különbség, hogy jó lenne egy nagyon egyszerű, amit szüleimnek állítanék be.

Előre is kösz

(#30383) pube111 válasza dave0825 (#30375) üzenetére


pube111
senior tag

Gondolom nem pc az eszköz, így nem biztos, hogy van teamwiewer. Ha LE vagy CE, akkor a webinterface is jó sokmindenre, csak távoli használathoz a roterben meg kell nyitni a portot az eszköz felé (némi rizikó).
Mediatár auto tisztításhoz, frissítéshez jó a watchdog addon.

[ Szerkesztve ]

(#30384) blakey válasza dave0825 (#30375) üzenetére


blakey
titán

VNC

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30385) pube111 válasza blakey (#30384) üzenetére


pube111
senior tag

Ha már találgatunk, akkor windows remote desktop. :D

(#30386) blakey válasza pube111 (#30385) üzenetére


blakey
titán

Én nem találgatok, VNC-vel működik. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30387) pube111 válasza blakey (#30386) üzenetére


pube111
senior tag

A libre?

(#30388) blakey válasza pube111 (#30387) üzenetére


blakey
titán

Azon is használtam meg CoreELEC-en is.

(#30389) pube111
Ha számítógépen megy akkor a Teamviewer-nél nincs egyszerűbb, ha meg valamilyen boxon amin Linux alapú rendszer fut, LibrELEC, CoreELEC akkor a VNC jó megoldás lehet, bár türelmesnek kell lenni a műveletekhez, de azért megoldható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30389) pube111 válasza blakey (#30388) üzenetére


pube111
senior tag

Ok, bocs. Ezt nem tudtam. Az os-t még nem írta a kolega.

[ Szerkesztve ]

(#30390) asanotadanob


asanotadanob
tag

Sziasztok!

Seren + Real Debrid kombóhoz szeretnék segítséget kérni. Elnézést, ha off, de itt foglalkoztok a legtöbbet streameléssel.
Az lenne a probléma, hogy teljesen random kidobál lejátszás közben a kodi a kezdőképernyőre. Nincs buffer, meg kifagyás, hanem csak leáll a lejátszás.
Az az érdekes, hogy mintha kilőné az egész netet a steamelés, mert a többi készüléken sincs net egy pár másodpercig. Netflixszel, youtubebal ilyen nincs.
Advancedsettings-ben növeltem a cache, egy darabig jó is volt, aztán újra kezdte. Bitrátára hirtelen megugrására gondoltam, vagy szolgáltató lehet a ludas?

odroid n2 +coreelec és asus ac57u router

(#30391) dave0825


dave0825
őstag

Köszi mindenkinek. Elfelejtettem írni, hogy nem PC, hanem médialejátszó (CE), úgyhogy a TeamViewer nem megoldás (ha jól olvastam utána Google-ben), pedig az lenne a legegyszerűbb nekem (gépen is, és Androidon is fönt van nekem).
Ez a VNC is helyi hálózaton megy csak, nem?

Ez a portnyitás azért rizikós, mert bárki elérhetné a hálózatát, aki tudja az IP-címét a boxnak? A nagyvilág felé azért nem szeretném kitárni a hálózatát apámnak. :) Ha csak így megy, akkor inkább elengedem a dolgot.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30392) blakey válasza dave0825 (#30391) üzenetére


blakey
titán

Kelleni fog a VPN, esetleg Teamviewer de úgy, hogy a box-al egy hálózatban lévő gép be van kapcsolva és megy rajta a Teamviewer és a VNC viewer. Persze ssh-val is megoldható lenne ha profi vagy benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30393) dave0825 válasza blakey (#30392) üzenetére


dave0825
őstag

De sajnos nem vagyok. :B Mindegy, nem fontos annyira, csak gondoltam, hátha van valami egyszerű megoldás (1 kiegészítő kodira, 1 app telefonra/pc-re, és kész).
Van gépe, de ritkán megy, meg nem mindig van ideje apámnak, azért gondoltam, hogy itthonról megcsinálnám, ami macerás neki.
Köszi mindenkinek azért, de akkor maradnak a Messengeren küldött utasítások. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30394) consono válasza asanotadanob (#30390) üzenetére


consono
nagyúr

Ha jól látom a Seren torrentet is használ forrásnak, én akörül keresgélnék. Jártam már úgy, hogy a router nem bírta az egyidejű nagy számú kapcsolatot és beállt mint a szög, le kellett korlátoznom a max peer számot rendesen (bár ez már jó pár éve volt, valami SMC wifi routerrel). Nézd meg, hogy lehet e valami ilyent állítani, mert nem használom ezt az addont.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30395) WhiteWalker válasza Somatom (#30379) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én nemrég akadtam rá , valaki említette.
Azt se tudtam , hogy volt Android felülete , mondjuk nem is érdekelne , mivel csak Windows eléréshez kellene.

De most akkor megkérdezem , megbízható "szolgáltató" ?

(#30396) pube111 válasza dave0825 (#30393) üzenetére


pube111
senior tag

Androidon a yatse is tud távolról csatlakozni, de a playert mindenképpen láthatóvá kell tenni a neten.
Esetleg úgy nem, ha apád pc-jét kezeled távolról pl teamwiewer, és arról éred el a playert böngészőből web interface. Kétlépcsős remote:)

(#30397) asanotadanob válasza consono (#30394) üzenetére


asanotadanob
tag

Hmmm... Mondasz valamit. Megy itthon egy transmission kliens a nason, bár le van korlátozva a sebesség, de a peerek nem.
Köszi, kiprobalom. :R

(#30398) consono válasza asanotadanob (#30397) üzenetére


consono
nagyúr

Az is beleszólhat, de azért nézd meg Seren beállításaiban, hogy ott nem lehet e a peereket állítani.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30399) Botigta válasza cof (#30373) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nagyon aktuális, mert nagyon kéne az éjszakai tv-zéshez.

(#30400) cof válasza Botigta (#30399) üzenetére


cof
veterán

Lehet, hogy a Nightly verzióban már működik. Az majdnem minden nap frissül, hogy mikor lesz belőle stabil verzió, az jó kérdés, szerintem nem mostanában.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.