Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30501) blakey válasza LógaGéza (#30497) üzenetére


blakey
titán

Értem, milyen feliratkezeléssel van gond? Érdekel, mert nagyon sok feliratos filmet nézek de még nem volt gondom a felirattal Plex adatbázis esetében, Embynél igen.

(#30502) castiels
Pl. watchdog-al.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30502) castiels


castiels
addikt

Médiatár frissítését hogyan tudom a leggyorsabban előhozni? Ha hozzáadok mondjuk egy filmet..

(#30503) pube111 válasza castiels (#30502) üzenetére


pube111
senior tag

Watchdog addon magától frissíti, tisztítja.

(#30504) cpt rodgi válasza pube111 (#30500) üzenetére


cpt rodgi
tag

Szia. nagyjabol ertem .. Kulon gomb , pipa
mese mappa , pipa
de a "tartalom megadasnal" ha a filmeket valasztom, összekeveri, beleteszi a filmek köze is . ha sorozatot, akkor oda, ha videoklippet, akkor semmi adatot nem tölt le. :(

(#30505) blakey válasza cpt rodgi (#30504) üzenetére


blakey
titán

Van olyan felszín (skin) ami képes ezeket külön kezelni, tehát kategóriáknak megfelelően adod meg az elérési útvonalat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30506) pube111 válasza cpt rodgi (#30504) üzenetére


pube111
senior tag

Lejátszási listát megcsináltad? Szabályokat beállítottad? Elérési út kezdete, mese mappa.

(#30507) cpt rodgi válasza blakey (#30505) üzenetére


cpt rodgi
tag

gondolom, h hülye kerdes: Nekem "Transparency!" van .. az tudja? :Y :R

(#30508) blakey válasza cpt rodgi (#30507) üzenetére


blakey
titán

Nem ismerem, elképzelhető, hogy tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30509) cpt rodgi válasza blakey (#30508) üzenetére


cpt rodgi
tag

van meg estuary. :W

(#30510) blakey válasza cpt rodgi (#30509) üzenetére


blakey
titán

Meg még több 10, 100. Aeon Nox pl. tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30511) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok! Visszaolvasva nem igazán láttam másnál ilyen problémát, szóval gondolom egyedi gondom van. Mégpedig, hogy CoreElec + Kodi + Netflix kombót használva egyik napról a másikra nagyon romlott a stream minőség. Jelenleg 960x540 (nem vagyok biztos a pontos értékben) a max, ami választható, pedig 2 napja még fullHD-ben szépen ment minden. YouTube plugin esetén szépen megy a fullHD, az internet sebességével sincs gond, 200Mbit/sec megvan a speedtest szerint. Widevine fent van, frissült is. Inputstream beállítás alkalmas lenne a normál minőségre (korábban is az volt). A legfrisebb Netflix plugint tettem fel és már ezer beállítást próbáltam, a helyzet ugyanaz. Van esetleg ötlete valakinek? Köszönöm!

(#30512) blakey válasza LWhite (#30511) üzenetére


blakey
titán

Netflix hiba nem Kodi, azaz központilag butítva van, majd egyszer helyreáll.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30513) flamario válasza LWhite (#30511) üzenetére


flamario
tag

Mindenki ezzel küzd
https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix/issues/655

Video Stream only at 540?p

(#30514) LWhite válasza flamario (#30513) üzenetére


LWhite
tag

Remek, köszönöm (nektek). Akkor nem üldözöm a hibát. Na, a Githubot épp nem néztem...

(#30515) rezbagoly válasza Szabi_82 (#30484) üzenetére


rezbagoly
csendes tag

Néhány információ hiányzik. Pl. Milyen rendszeren használod a kodit, milyen résszel van problémád( bővítmény, vagy a kodi??
Windows-t nem tudom. Linux: saját mappa .kodi/temp/kodi.log.
Libreelec, Coreelec: /storage/.kodi/temp/kodi.log.
Libreelecből tudsz hibanaplót feltölteni a Libreelec fejlesztőknek. A github-ot alapvetően nem hibafeltöltésre találták ki, kivéve, ha a fejlesztő erre ad lehetőséget.

(#30516) flamario


flamario
tag

De ! Lehet az adott pluginhoz hibanaplót nyitni, vagy meglévőt folytatni a githubon.
Issues vagy New Issues
Free regisztrációhoz kötött.

(#30517) bala6120 válasza blakey (#30512) üzenetére


bala6120
senior tag

A bitrátát csökkentette, nem a felbontást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30518) LógaGéza válasza blakey (#30501) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pl nem tudok betűtípust változtatni (nagyon megszoktuk már a Kodiét), valamint volt olyan sorozatrész, ahol egyszerűen kimaradt a felirat. Én észre se vettem, de párom szólt, hogy megint nem volt felirat.

Bozek
Főleg az egyéni kollekciókat. Pl nálam egyben van a Marvel Cinematic Universe összes filmje a rövid filmekkel együtt, az Alien Universe az összes Alien/Predator/Blade Runner filmmel, vagy a Wizarding World az összes Harry Potterrel és Legendás Állatok filmekkel. Vagy egy Középfölde gyűjtemény a Gyűrűk Ura + Hobbit filmekkel. Ezek így egyike sincs fenn TMDB-n, ezért létrehoztam nekik egyéni gyűjteményt, amit beleírtam a filmek melletti movie.nfo-ba, valamint a nézési sorrendeknek megfelelően hozzáadtam a sorttitle mezőket is. Valamint egyéni poster, fanart, background, stb. Ezeket sokkal kényelmesebben lehetne szerkesztgetni PC-n, ha működne, de sajna nem megy... Vagy legalábbis még nem találtam megfelelő klienst hozzá.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30519) flamario válasza bala6120 (#30517) üzenetére


flamario
tag

Nem!
Bizonyos ARM készülékeknél van a bibi.
confirm on Raspberry Pi 3B+ , Pi 4 , with Libreelec 9.2.1 and leia 18.6 no HD modes available anymore
Only
h264 768x432 172032 bps
h264 960x540 260096 bps
h264 960x540 397312 bps
h264 960x540 784384 bps

(#30520) blakey válasza bala6120 (#30517) üzenetére


blakey
titán

A felbontást meg a CE box csökkent(het)i mivel nem tudja hardveres gyorsítással lejátszani. :)
Tudom, hogy mit csökkentett.

(#30518) LógaGéza
Plex app-ban? Gondolom az Android TV-s app nincs túl jól optimalizálva. Kodival, Infuse-al és tvOS Plex app-al használom és ott ugye lehet feliratot változtani, sőt Apple TV-n a Plex app a rendszer beállításait használja és ott is lehet betűtípust változtani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30521) LógaGéza válasza blakey (#30520) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, Plex appal, ez perpill a backup opció, amíg nincs meg a megoldás a Kodira.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30522) blakey válasza LógaGéza (#30521) üzenetére


blakey
titán

Nagyon sz@r a Plex app Androidon, ezt már észrevettem 1-2 alkalommal amikor kipróbáltam, szóval azt megértem. Szerencsére nem használom csak telefonon, ott meg megfelelő. Nincs olyan megoldás a Plex app-ban, hogy egyéb programmal nyíssa meg, pl. Kodival? Valami ilyesmivel találkoztam Androidon, tehát Plex app-ot elindítod majd amikor a lejátszás indulna akkor indítja a kodit és szépen Kodival fog menni. szerintem ez ideiglenesen működhetne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30523) rezbagoly válasza flamario (#30516) üzenetére


rezbagoly
csendes tag

Igen tényleg lehet írni az "Issues"-ba,, ez kimaradt, és regisztráció is kell.

(#30524) flamario válasza blakey (#30520) üzenetére


flamario
tag

Nem.
"A felbontást meg a CE box csökkent(het)i mivel nem tudja hardveres gyorsítással lejátszani."
Ha érdekel a téma feljebb ott a link a githubra
a fejlesztő irta:@CastagnaIT
netflix servers makes the difference between different clients with linux configuration. RPI4 libreelec (linux) worked very well till yesterday.

(#30525) blakey válasza flamario (#30524) üzenetére


blakey
titán

Amlogic boxok szoftveres gyorsítással képesek lejátszani a Netflix tartalmakat és néha a linkben elhangzottaktól függetlenül is leveszik a felbontást. Értem, láttam a linket, de a CE lejátszási képességein nem változtat, az sajnos ilyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30526) flamario válasza blakey (#30525) üzenetére


flamario
tag

A gond ott van hogy eleve ezeket a felbontásokat ajánlja csak fel a NF.
Több mint 3 hónapig jó volt. A hiba mindenkinél tegnap óta jelentkezett.

ÉS PL: Intel x64 libreelec nuc Leia plugin restricted to SD /
Same nuc on Windows 10, gets HD streams.

(#30527) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok!
Kisebb problémám adódott Coreelec Kodi alatt.
Leszedtem gyereknek a Cartoon Shark kiegészítőt , azon belül a Mesekincstár oldalon ( többi oldalt nem néztem) kerestem mesét. De sokat nem indít el , kb 10-ből 1-et. Ez miért van? :F

(#30528) blakey válasza flamario (#30526) üzenetére


blakey
titán

:(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30529) bala6120


bala6120
senior tag

Én csak erre reagáltam, hogy "Netflix hiba nem Kodi" az 540p az 1080p helyett. :U

(#30530) Bozek válasza LógaGéza (#30518) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, így már értem. Egyébként mit akarsz szerkesztgetni? Az NFO fájlt vagy az adatbázist? Mert utóbbi SQLiteStudio-val megoldható, bár ott azért nem feltétlenül egyszerű, mivel sokszor sok tábla furcsán függ össze.

Egyszer gondolkoztam, hogy írok egy programot erre, de ahhoz először össze kellene szedni, hogy mi az, aminek a szerkesztése fontos és mi az, ami kihagyható.

(#30531) xtend válasza WhiteWalker (#30527) üzenetére


xtend
senior tag

Mert a Cartoon Shark is egy forrásoldalról listázza ki a meséket, mint az összes többi MS addon (mármint nem ugyanazt az oldalt használja az összes nyilván, hanem ezt azért írom le mostanában mindig, hogy az emberek megértsék, hogy nem a kiegészítő hibája 99%-ban ha valami nem indul ---->). Ha a forrásoldalon úgy néz, ki hogy elérhető akkor kilistázza, holott ténylegesen a tartalom már megszűnt, törölve lett, nem elérhető. Ezért van az, hogy sajnos csak 10-ből 1 indul el vagy annyi sem.

[ Szerkesztve ]

(#30532) WhiteWalker válasza xtend (#30531) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Sejtettem , hogy ez az oka , köszönöm :R

Lehet láma kérdés , de akkor miért nem csak azokat listázza ki amik elérhetőek? :U
Kicsit egyértelműbb lenne a dolog.

(#30533) Aryes válasza WhiteWalker (#30532) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mert ahhoz egyesével el kellene indítania a streameket és leellenőrizni, hogy van-e a linkek mögött tényleges tartalom. Egyrészt minek, felesleges terhelés mind a hálózat, mint a stream szolgáltatók felé, másrészt meg Te megvárnád, hogy hosszú percekig szüttyögjön a program, míg a végén kiírná, hogy sajnos nincs stream?

[ Szerkesztve ]

(#30534) WhiteWalker válasza Aryes (#30533) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nyilván nem várnám meg. Csupán laikus kérdés volt :R

(#30535) xtend válasza WhiteWalker (#30532) üzenetére


xtend
senior tag

Itt nincs láma kérdés, mert nem mindenki profi Kodi-s (én sem) :)
De ezt az irományom második felében megválaszoltam: "...Ha a forrásoldalon úgy néz, ki hogy elérhető akkor kilistázza, holott ténylegesen a tartalom már megszűnt, törölve lett, nem elérhető. Ezért van az, hogy sajnos csak 10-ből 1 indul el vagy annyi sem...."

Tehát egy folyamatábrán:

kiegészítő (itt pl Cartoon Shark) ---> forrásoldal (avagy ahol a filmek/mesék/stb lejátszási linkjeit összegyűjtik) ---> szerver vagy fájlmegosztó (openload,clipwatchin,stb) ahol ténylegesen elérhető a tartalom.
A kiegészítő pedig csak a linkgyűjtő oldalon keres, és ha ott az szerepel hogy létezik az adott film/stb akkor kilistázza mint elérhető tartalmat, holott közben már rég törölték azt xy fájlmegosztóról.

Kicsit pongyolán írtam le a dolgokat, de így szerintem érthető....

[ Szerkesztve ]

(#30536) BalanceR


BalanceR
addikt

Valaki tudna linket adni egy működő OpenSubtitles feliratkeresőhöz?
Régebben a SuperRepo ból szedtem de most azt sem találom..
Köszi :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30537) zoltan6 válasza BalanceR (#30536) üzenetére


zoltan6
őstag

Benne van a kodi repoban a feliratoknál,csak előtte weben regisztrálj,mert már csak úgy megy,majd a kodiban a kiegészítő beállitásainál ird be a felhasználói nevedet,jelszavadat.

(#30538) BalanceR válasza zoltan6 (#30537) üzenetére


BalanceR
addikt

Megtörtént, nem ment, de közben feltettem a SuperRepóból, megy is, csak éppen angol nyelvű feliratokat talál, pedig magyarra van állítva minden, valahol még át kellene állítani?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30539) WhiteWalker válasza xtend (#30535) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Teljesen érthető , köszönöm. :R

(#30540) pube111 válasza BalanceR (#30538) üzenetére


pube111
senior tag

Ezek is rendben vannak?

(#30541) BalanceR válasza pube111 (#30540) üzenetére


BalanceR
addikt

Yep,
Illetve ha jól emlékszem, még valahol van két hasonló ablak, ott is...
Reboot még nem volt, lehet, hogy az a baja... :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30542) zoltan6 válasza BalanceR (#30541) üzenetére


zoltan6
őstag

Biztos van már az adott sorozat epizódrészéhez elérhető magyar felirat? nézted az opensubtittles oldalán is?

(#30543) BalanceR válasza zoltan6 (#30542) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, de szerintem a reboot megoldja, csak most nem vagyok otthon...

MÁS:
Használja valaki a KODI Alexa skillt hangvezérléshez?
Most tervezem beszerezni a skillet, egész jónak tűnik, és megoldhatja a távirányító problémámat...
[KODI-ALEXA_Unofficial]
[Videó a működésről]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30544) BalanceR válasza BalanceR (#30543) üzenetére


BalanceR
addikt

Közben megoldódott..
Egész jól működik, bár az appokat, kiegészítőket nem kezeli, és sajnos a Magyar filmcímekkel sem boldogul, de teljesen használható a hangvezérlés Alexával...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30545) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Netflix addon nálatok szinkronban tartja egy film megnézését, vagy azt, hogy folyamatban van a megnézése?
Ha a beállításokban engedélyezem, akkor ez nem működik sehogy sem, mindig elölről kezdi és hibaüzenetet ír ill a log is tele van ilyenekkel:
WARNING: [plugin.video.netflix (0)] Context continueWatching not found in lolomos for profile guid
illetve
InvalidVideoListTypeError: No lists with context continueWatching available

Ha kikapcsolom, akkor lokálban tudja, de a szerverre nem szinkronizálja fel (hisz ki van kapcsolva).

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30546) ORCA58


ORCA58
addikt

Nem rég kiosztottak, hogy nem itt kel a NETFLIX hibát beírni, és érdekes módon most is tele van ezzel fórum, mégsem szól érte senki. :F
Mindenesetre megpróbáltam jelezni a Githubon google fordítóva mert azt tanácsoltátok.
Ime az eredmény: "CastagnaIT added the Ignored rules label" :F

[ Szerkesztve ]

(#30547) cof válasza ORCA58 (#30546) üzenetére


cof
veterán

Én nem írtam olyat, hogy nem itt kell ha rám célzol. Azt írtam, hogy nem értem miért ide írjátok. Sajnos ez ilyen lett, a 80%-a a topiknak a Netflix, HBO, Youtube triumvirátusról szól.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30548) Noxy válasza cof (#30547) üzenetére


Noxy
veterán

Az ezeréves RPI 0-n futó KODI-n soha nem volt ilyen probléma. Ez egy alap dolog, amit tudna kell egy médialejátszónak.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30549) zoltan6 válasza ORCA58 (#30546) üzenetére


zoltan6
őstag

Az is kodi kiegészítő nem? Örüljünk neki hogy a többi kiegészítőről nem kell írni,mert minden flottul működik.

(#30550) cof válasza Noxy (#30548) üzenetére


cof
veterán

Ezzel nincs is probléma, ha jól működik. Ide csak akkor írnak ha valami nem működik jól, de itt nincs jelen a topikban egyik kiegészítő fejlesztője sem, ezért nem értem a dolgot.

És akkor kapunk olyan 5-10 hozzászólás láncot, hogy nálatok sem megy? Nálam, sem. De a probléma továbbra sincs megoldva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.