Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31551) gyűrű válasza PpenoO (#31549) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez nagy tévedés. Úgy van ahogy blakey írta.

(#31552) csubyy válasza kutga (#31543) üzenetére


csubyy
tag

Az OpenSubtitles-nek van egy olyan verziója, ahová nem kell reg. Azt érdemes feltenni. Megkeresem neked, ha kell.

(#31553) gyűrű válasza gyűrű (#31551) üzenetére


gyűrű
addikt

mármint azt nem kell bekapcsolni mert a hd hangokat bukod. Csak az adjust refresh rate start /stop-ot

(#31554) spiky03 válasza csubyy (#31552) üzenetére


spiky03
veterán

Azt én is megköszönném :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#31555) PpenoO válasza gyűrű (#31553) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, de a kinek milyen setuppal jobb a video lejátszási minősége Kodin vitába nem mennék bele, elfogadom amit mondtok.

Viszont úgy látom a lényegről elterelődött a figyelem.

Csak az adjust refresh rate van bekapcsolva, Output Device HDMI és Analoguera állítva és Analogue kimeneten szar a hang. Ez a problémám.

[link]

Erre nem megoldás a "kapcsold ki a Sync Playbacket" mert már ki van :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#31556) csubyy válasza spiky03 (#31554) üzenetére


csubyy
tag

Ez az, ha minden igaz:
https://data.hu/get/12583635/service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles.zip

(#31557) blakey válasza PpenoO (#31555) üzenetére


blakey
titán

Erre nem megoldás a "kapcsold ki a Sync Playbacket" mert már ki van :DDD . - nem is megoldásként írtam, hanem, hogy azt ki kell kapcsolni.
A megoldás az lenne ha normálisan felvázolnád az eszközt, a beállításokat, stb. Az, hogy gyenge az analóg hang nem mond semmit illetve annyit, hogy nálam pl. jó. ezzel semmire sem mész. :)
Ha a hibára megoldást vársz akkor teljes leírást kérünk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31558) PpenoO válasza blakey (#31557) üzenetére


PpenoO
őstag

Rendben. Megpróbálok minden infót megadni.

Itt hallható a probléma.

RPI2 + Libreelec 9.2.4

FORMAT........: .m2ts
RUNTiME.......: 02h 23m 55s
SiZE..........: 43.2 Gb
ViDEO.CODEC...: AVC
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 25.9 Mbps
RESOLUTiON....: 1920x1080

AUDiO.........: English DTSHD 5.1 @ 3692 kbps
Hungarian AC3 5.1 @ 448 kbps

(#31559) Luissimo válasza csubyy (#31552) üzenetére


Luissimo
veterán

keresd kérlek, többen megköszönnék :)

(#31560) blakey válasza PpenoO (#31558) üzenetére


blakey
titán

HDMI+Analóg van kiválasztva, ez szándékos? Tehát HDMI-n és analóg kimeneten is használod? Mindkét kimeneten rossz a hang? Csak ennél a filmnél van gond? A hangtovábbítás rész nincs engedélyezve ugye? A hangkeltő a TV vagy erősítő?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31561) PpenoO válasza blakey (#31560) üzenetére


PpenoO
őstag

HDMI+Analóg direkt van kiválasztva és használom is mert nem mindig kapcsolom be az aktív hangfalakat illetve az előerősítőt, ilyenkor a TV adja a hangot HDMIn keresztül.

HDMI+Analóg módban csak az analógon rossz a hang, mindegy milyen player beállítással próbálkozom (Adjust refresh és/vagy Sync playback).
Sima Analóg módba jó a hang ha ki van kapcsolva a Sync playback.

Minden filmnél gond.

Nem használok hangtovábbítást.

A TVt és az erősítőt is használom hangkeltésre.

(#31562) blakey válasza PpenoO (#31561) üzenetére


blakey
titán

HDMI+Analóg módban csak az analógon rossz a hang, mindegy milyen player beállítással próbálkozom (Adjust refresh és/vagy Sync playback). - fogalmi zavar, a két zárójeles "player" nem lejátszó, csak a lejátszás kiegészítője, hogy legyen fps-váltás vagy sem illetve a képernyő frekvenciájához legyen igazítva vagy sem. Az RPI topikjában vagy a LibreELEC fórumon keresd a megoldást. A Kodi ezen része más eszközön másképp működik. Esetleg próbálj ki egy korábbi LE-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31563) kutga válasza csubyy (#31552) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, SS sem kér felhasználó/jelszót.

MOD
Coreelec Kodi alatt próbálom beállítani a YT kiegészítőt, de a bejelentkezésnél hibára fut. Az API-s részt megcsináltam, de nem tudok belépni a felhasználó/jelszóval.

A hiba naplót hol találom?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#31564) csubyy válasza kutga (#31563) üzenetére


csubyy
tag

Az nem kér és a sorozatokhoz jó.
Az opensubtitles sima az kér és a filmekhez az a jó.

(#31565) kutga válasza csubyy (#31564) üzenetére


kutga
nagyúr

OS-ből azt tettem fel amit linkeltél. Majd hétvégén kipróbálom, addig nem lesz idő filmezni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#31566) PpenoO válasza blakey (#31562) üzenetére


PpenoO
őstag

Feltettem egy OSMCt és ott nincs ilyen bug HDMI & Analogue output választása és Sync Playback bekapcsolása esetén sem. :))

Magyarul ez egy Libreelec hiba. :)

Probléma megoldva, a segítséget köszönöm.

(#31567) blakey válasza PpenoO (#31566) üzenetére


blakey
titán

Erről van szó.
:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31568) spiky03 válasza csubyy (#31556) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, este fel is rakom. :R
Akkor ez csak sorozatokhoz jó?
Filmekhez nem?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#31569) Meister


Meister
csendes tag

Sziasztok! Visszaolvastam, de nem látok infót, hogy a Vodafone TV-hez van valami ismert megoldás? PC-n szeretném használni, de eddig semmi megoldást nem találtam rá.
Sajnos a Horizon Go-t elvették tőlem, emiatt még folyamatban van egy panaszom az NMHH-nál.

https://www.facebook.com/Meister1977

(#31570) csubyy válasza spiky03 (#31568) üzenetére


csubyy
tag

Az opensubtitles univerzális, de filmekhez érdemes használni elsősorban.
A supersubtitles csak sorozatokhoz jó.

(#31572) Meister válasza SzabóTamàs90 (#31571) üzenetére


Meister
csendes tag

NMHH-tól annyit, hogy a VTV nem megy, a Horizon Go-ról meg letiltottak, de amikor a Vodaboxot rámsózták, akkor megkérdeztem, hogy Horizon Go fog-e menni, mert én kb csak azon nézek TV-t. (Nem vagyok otthon sokat.) Plusz annyit, hogy egy hónapja a Vodafone baszakszik érdemi választ adni a hibabejelentésemre. (Ilyen noreply-s "nálunk minden rendben, a hibabejelentést lezártuk" válaszokat adtak, emiatt remélem jól megbasszák őket.

https://www.facebook.com/Meister1977

(#31574) kutga válasza kutga (#31563) üzenetére


kutga
nagyúr

YT addonra nincs valami ötlet?

Let the Zone take me if I am.

(#31575) zsfoto


zsfoto
tag

Sziasztok!

KODI: Eddig két nagynak gondolt problémám van vele. A nagyobbik, hogy olyan mint ha nem lenne codec a video lejátszásához. Azaz vannak olyan filmjeim, amelyeket nem játszik le. Ezek között vannak 1080 és 2160-asok is, de ugyanakkor a kisebb méretű, letöltött filmecskéket sem játssza le, illetve kb. minden harmadikat nem.
Codec hiba lenne? Lehet frissíteni? Ezt nem várnám el egy olyan rendszertől aminek pont a lejátszás a lényege. (Philips 4K TV, típusa most nem jut eszembe teljes egészében, nem vagyok előtte, csak ennyi: 6262/12, amúgy szidom rendesen)
Hol lehet a kutya elásva?

A másik az IMDB. Megnéztem az ajánlott videót a beállításokról. A sorrendet is úgy csináltam, hogy előbb beállítom, hogy TMDB és IMDB, majd utána adtam hozzá az elérési útvonalat. De ez gondolom nem releváns. A lényeg, hogy a frissítésre se volt hajlandó begyűjteni az IMDB, Port.hu stb adatokat. Így nem tudtam téka szerűen böngészni a filmek között csak fájokat listázva.
Az alap Android rendszer tartalmaz egy KD playert. Ott szépen megy a téka szerű nézetváltás.
Az oké, hogy tudom melyik film (nem sok) és amikor megy a film, akkor ezek nem kellenek.
De ha már van ilyesmire lehetőség, akkor jogos, hogy szeretném.

Ráadásul még egy probléma. Youtube-bal nem tudtam bejelentkezni. Most nincs előttem, hogy mi a pontos probléma. Addig eljutottam, hogy a google.com/device oldalon megadtam a 9 karakteres kódot és akkor szállt el mindig.
(Erről pontosabbat csak később tudok mondani, mikor előttem lesz ismét.)

Köszönöm

_Zs_

(#31576) gyűrű válasza zsfoto (#31575) üzenetére


gyűrű
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#31577) nfsu17


nfsu17
veterán

Hi.
Nekem nincs netflix előfizetésem, de pár anyag van, ami ingyen nézhető.
A plugin ezt tudja kezelni? Tehát ha telepítem, akkor menni fog?
Vki meg tudná nézni? Köszi.

(#31578) M_AND_Ms válasza nfsu17 (#31577) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miért nem telepíted te magadnak és próbálod ki? :U

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31579) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Tudtok valami ötletet, hogy ha laptopon nézek egy netflixes accountról sorozatot (most van egy izgalmas sori, nagyon bejövős, azt bambulom ezerrel!), akkor random idő után egyszerűen befagy a kép/hang. Lehet stoppolni, tehát a taszk nem fagy ki, csak már fárasztó, hogy mindég a stopra nyomok és folytat... :U

Igaz a laptopom már elég öreg, de offline és a helyi nasomról is mindent megevett eddig, bemerevedés nélkül.

Amiket próbáltam: vp9, h264 mód, illetve a hang beállításoknál direkt a sztereó verziókat választom mindég, hogy azzal sem terheljem a rendszert! (h264-es kodekkel picit tovább bírja, vp9-nél pár perc alatt jön a merevedés), felbontás lecsökkentése.
Ahogy használom: Legfrissebb stabil 64 bites verzió és ami fontos, hogy portable mód. (-p)
Ezt a plugint használom gépen, meg boxon is! [link]
Van egy Tanix TX9S-em, azon is belőttem ezt a kombót és ott tökéletes a lejátszás! :)

Valami javaslat? :F

ui.: Futtattam háttérben hwinfós szenzoros cuccot, nem a melegedés a problem, hőfokokkal minden rendben!

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31580) Aryes válasza _ocsisajt (#31579) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet a streameléshez elég a teljesítménye, de mivel a netflix titkosított, a DRM már lehet, hogy túl sok neki. Mennyi memória van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#31581) _ocsisajt válasza Aryes (#31580) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Na, erre nem is gondoltam!
Bakker... :B :(((

CPU: AMD Athlon II P360
VGA: dedikált AMD Radeon HD 6650M
System mem.: 4 csiga memória. :)
(Van benne sysnek egy Kingston SV300-as SSD, így még hunyorítva használható, bár már nagyon érik a cseréje!)

Tudom, már nagyon régi, de akkor igazad lehet a DRM kapcsán... Fene vigye el. :(

Köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31582) consono válasza _ocsisajt (#31581) üzenetére


consono
nagyúr

Nyiss lejátszás közben egy task managert a háttérben, abban látni fogod, ha tényleg a CPU a kevés!

"In God we trust. All others must bring data"

(#31583) Aryes válasza _ocsisajt (#31581) üzenetére


Aryes
nagyúr

A CPU lehet a szűk keresztmetszet, mert a többi komponens eléggé rendben van.

(#31584) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Köszönöm srácok!

Közben csináltam egy ilyen shotot!

Én nem látok itt problémát, volt 1-1 peak, de az akkor amikor bezártam egy chrome-ot, vagy más progit... :DDD Amúgy tisztán így fut! :)

Alap felbontás 1080p (ki van kötve moncsira)
Film-netflix settings: 720p

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31585) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Mi Box 3-on használom a Kodit Estuary felszínnel. Van néhány tartalom a Kedvencek között. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek sorrendjét hogy tudom változtatni? A középső gombot nyomva csak info, átnevezés, és törlési lehetőség van, ha rámegyek valamelyikre.

Estuaryn kívül Transparencyt használok még, ott problémamentesen megy a sorrendezés is, de az alap Estuaryt jobban szeretem, mert letisztultabb, átláthatóbb.

(#31586) Aryes válasza _ocsisajt (#31584) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld meg a cache méretét növelni.

(#31587) Arolotifar válasza Levente1991 (#31585) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem felszínfüggő, nem mindegyiknél lehet.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#31588) tomy86 válasza Levente1991 (#31585) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy Arolotifar is írta, ez skin függő. Coreelec vagy Windows használata esetén is csak a Userdata/favorites.xml szerkesztésével változtatható a sorrend az Estuary skinnél. De hogy androidos Kodit használva hol található ez a fájl, arról fogalmam sincs.

(#31589) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy egy profilt tudok-e valahogy egyszerűen "kettéosztani"?

Illúzióim nincsenek, de valami olyasmire gondolok, hogy duplikálom a jelenlegi profilt egy másik profil alá, majd kitörlöm mind a kettő libraryból amit nem oda szánok.

a cél az lenne, hogy valahogy egyszerűen de biztonságosan el tudjam különíteni a gyerektartalmakat a nekünk szóló tartalomtól, hogy a gyerek ha egyszer rábízom az irányítást, akkor tudjon magának böngészni de csak a saját cuccait lássa.

mivel külön mese kategóriát tudtommal nem lehet az oldalsávra csinálni a sorozatok/filmek/stb. mellé (csak komolyabb haxxolással amihez nem értek) ezért gondolkodtam azon hogy kap egy saját usert. ahhoz viszont lusta vagyok hogy mindent megint kézzel libraryzzak fel neki...

vagy totál tévút amit kitaláltam?

(#31590) tomy86 válasza Levente1991 (#31585) üzenetére


tomy86
addikt

előzmény.
Közben megnéztem és android alatt a android/data/org.xbmc.kodi/files/kodi/userdata/favourites.xml helyen éred el, ha szerkeszteni akarod.

(#31591) Levente1991 válasza tomy86 (#31588) üzenetére


Levente1991
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#31592) #75501312 válasza DeFranco (#31589) üzenetére


#75501312
törölt tag

Öhm, de hiszen ez alapból benne van? :D
Kell lennie egy Kids profilnak.
Ha nincs, akkor hozz létre egyet, és a Manage Profiles alatt tudod módosítani a korhatárt.
Itt annyi van, hogy magának tud böngészni és hozzáadni a korhatárral, így nem neked kell, hanem elvileg biztonságosan böngészhet.
Csak meg kell neki mondani, hogy apa fejére ne kattintson, van neki sajátja. :DDD

(#31593) #75501312 válasza #75501312 (#31592) üzenetére


#75501312
törölt tag

OOh, hülye vagyok, összekevertem a Netflix topikkal. :D Lehet törölni mindkét hszt.

(#31594) _ocsisajt válasza Aryes (#31586) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Sajnos portable módban szerintem nem vette észre a módosítást, próbáltam a saját helyére megcsinálni az xml fájlt (ahol a hordozható profilt tárolja a könyvtárában, mert ugye ilyenkor nem csinál semmit a win profilon belül), de úgy is lemerevedett...
Kénytelen voltam lemondani a hordozható üzemmódról! DE ÍGY rendesen használva már figyelembe veszi a cache módosítást és frankó eddig!
Sőt! Mertem nagyot álmodni és VP9/FullHD-ban nézem a cuccot! :B
(DXVA-t használok, GPU szépen besegít)

Köszönöm a tippet! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31595) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#31594) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Elhamarkodott volt a válaszom, kb fél óra múlva beállt megint... Ezt elengedem... :)
Majd lesz jobb vas, egyszer. :)
Köszönöm még1x! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31596) vargalex válasza _ocsisajt (#31595) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem a feladatkezelőt magonkénti bontásban nézd, lehet, hogy az egyik mag 100%-on megy, a többi pedig unatkozik.

Alex

(#31597) Aryes válasza _ocsisajt (#31595) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szívesen. :) Lehet, hogy még nagyobb cache méretet kell megadni. Bár ha full hd-ban csak fél óra után állt meg, akkor azért már talán így is javult valamit a helyzet.

(#31598) Hansomester


Hansomester
tag

Sziasztok!
Vettem egy Xiaomi Mi Box S készüléket, de én balga nem értek hozzá és nem megy rajta az Ittott.tv app. Nfl-t néznék főleg. Másik topikban emlegették a Kodi MS repo kombot.
A kérdésem, hogyan oldható meg hogy működésre bírjam az ittott.tv appot a Mi Boxon.
Köszönöm előre is.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#31599) blakey válasza Hansomester (#31598) üzenetére


blakey
titán

Telepíted a Mi Box-ra az Aptoide-ot, olyan, mint a Play aruház csak egyéb app-okat is lehet telepíteni, és onnan telepíted az ittott app-ot, légegérre vagy valamilyen egérre szükséged lesz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31600) Hansomester válasza blakey (#31599) üzenetére


Hansomester
tag

Köszönöm, rálesek holnap :)

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.