Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#33001) gyuri81 válasza brazos (#32999) üzenetére


gyuri81
veterán

Nincs mit, akkor a felbontása mint a telefon kijelzőjének.

(#33002) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Próbáltam keresni a topicban, nem sok sikerrel, de biztos volt már téma. Az egyik problémám az lenne, hogy a média mappákban nem működik rendesen az abc sorrend, az ékezettel kezdődő címek a lista végére kerülnek. Van erre valami megoldás?
A másik: a több részes filmeknél (pl. harry potter, star wars, stb) az egyes részek nincsenek sorrendben, ezen lehet változtatni? Ha jól rémlik olvastam még régen olyat, hogy gyűjteménybe kell rendezni őket, de akkor meg kikerül a filmek mappából, ha jól emlékszem. :F
Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33003) Elemental válasza Flowtation (#33002) üzenetére


Elemental
addikt

Én az egyszerű, paraszt megoldást választom. Az ékezetes kezdőbetűs filmeket átírom Énekelj - Enekelj. A több részes filmeknél pedig bele szoktam írni a számot, pl Harry potter 1 , stb.
Persze, ha van rá "gyári" megoldás, az engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#33004) Flowtation válasza Elemental (#33003) üzenetére


Flowtation
őstag

Erre gondoltam én is, viszont amikor "beszerzem" a virágboltból, akkor ugye a fájlnév az általában angol. A TMDB csinálja meg magyarra. Tehát ott írod át vagy a kodin belül?
A sorrendes számozást megpróbálom délután.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33005) blakey válasza Flowtation (#33002) üzenetére


blakey
titán

az ékezettel kezdődő címek a lista végére kerülnek. Van erre valami megoldás? - nos, ez alapszinten Kodi probléma, van olyan fork ahol ezt megoldották, nálam Plex az adatbázis, az meg jól kezeli. Lehet, hogy egy parancssor is elég lenne, hogy azt rendbe tegye, de ennek nem néztem utána.

A TMDB-ben ne írjátok ét a címeket, lokálisan "szórakozzatok" vele ha ez zavar, egyszer a Kod fejlesztők ezt is megoldják, de kevés olyan nyelv van ahol számítanak az ékezetes karakterek is ezért egy picit nehezebben kerül javításra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33006) Flowtation válasza blakey (#33005) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ neked is!
Ezt a TMDB-ben átírást, úgy érted, hogy az oldalukon az infót átírni? Mert én azt nem írnám át.
A több részes filmekre nincs megoldásod Elemental kolléga tippjén kívül?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33007) blakey válasza Flowtation (#33006) üzenetére


blakey
titán

A többrészes filmek teljesen jól jelennek meg, legalábbis nekem azzal semmi gondom nem volt, időrendben vannak kiadástól föggetlenül. Universal Movie Scraper-t vagy TMDB-t használsz? Az előbbit elég szépen be lehet állítani és jónak kell lennie minden szempontból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33008) Flowtation válasza blakey (#33007) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, TMDB-t illetve TVDB-t használok. Hogyan lehet a másikat belőni?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33009) Elemental válasza Flowtation (#33004) üzenetére


Elemental
addikt

Saját magamnak a kodin belül írom át.

(#33010) melan


melan
senior tag

Nagyon sokszor felugró hibaüzenetet kapok embuary helper error néven. Részletek a hibanaplóban, amit sehol sem találok.
Néha újraindul a kodi... lehet, hogy e hiba miatt? Olyan lehet, hogy amit használok Amber skin elavult, és annak egy eleme okoz problémát? Minden frissen van felrakva...

(#33011) mefistofeles

Üdv urak. kissé messziről kell kezdenem a kérdésemet..
Szóval, van egy olyan problémám, hogy az HBO GO amit előszeretettel nézek /néznék, mindig kifagy egy idő után, mint ha elfogyna a memória. Na most ez a jelenség linuxon és windowson is fenn áll de csak a HBO GO esetén. semmi más program, online vagy offline filmnézés, program stb. nem csinálja ezt csak a fent említett csatorna.
Egy kartárs azt javasolta, hogy töltsem le a KODI-t és azon keresztül nézzem. Akkor szerinte nem lesz semmi probléma. Lehet ennek valóság alapja, érdemes megpróbálnom?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33012) cof válasza mefistofeles (#33011) üzenetére


cof
veterán

Ki kell próbálni, aztán kiderül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#33013) mefistofeles válasza cof (#33012) üzenetére

Fuh elolvastam a telepítést és a repo hozzáadást, hát nem tűnik egyszerűnek......
TMDB reg nélkül nem is műxik semmi?
A HBO GO benne van, ebben a movieshark repoban? Vagy az MSREPO- ban? vagy egyik a másikra épül?... :F :Y

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33014) mefistofeles válasza mefistofeles (#33013) üzenetére

Oké egyenlőre feladom. Telepítettem a KODI-t de pl. hogy miként rakom fel a movieshark tárolót azt már nem tudom..... Tök részletesen le van írva (és fotózva) az MSREPO felvétele de a fotókon már ott a moviesahark.... Tudom, öreg vagyok és elavult de fingom sincs, hogy lehet ezeket a repokat telepíteni.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33015) 1stVikman válasza mefistofeles (#33014) üzenetére


1stVikman
senior tag

Teamviewer?

[ Szerkesztve ]

(#33016) cof válasza mefistofeles (#33014) üzenetére


cof
veterán

Nem kell telepíteni a MS tárolót, a Kodi tároló már alapból tartalmazza a HBOGO-t. Csak keress rá a kiegészítőknél a "hgo eu" szóra és meglesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#33017) mefistofeles válasza 1stVikman (#33015) üzenetére

Sajnos felejtős... most tanulok a srácommal...
Egyébként dobom ezt a projektet. Egy nyavalyás HBO GO miatt nem fogom komoly küzdelmek árán használatra bírni a kodit. Néztem pár videót, hát média őrülteknek biztos jó de én nem vagyok az..... Ráadásul linux alatt kéne megcsinálnom. Majd két részletben nézem meg a filmeket. .....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33018) 1stVikman válasza mefistofeles (#33017) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, remélem sikerül azért megoldani később. :)

(#33019) blakey válasza mefistofeles (#33017) üzenetére


blakey
titán

Pedig egyszerű, csak telepítgetni kell.
Kodi kezdőknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33020) mefistofeles válasza cof (#33016) üzenetére

Köszi ez nagy nehezen sikerült. kíváncsi vagyok, hogy akadás mentesen végig megy e e gy epizód a 30 ezüst-ből....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33021) kenand válasza mefistofeles (#33020) üzenetére


kenand
veterán

Használj LibreElecet USB driveról, az nem fog fagyni, minimális a hardver igénye. (KODI mini Linuxon)
De egy 10E FT-os Amlogic TV box és CoreElec is jó HBO Go pluginhoz

(#33022) CirrMee válasza kenand (#33021) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha már szóba került a CE / HBO GO:
X96 Max alatt a kép hajlamos megakadni random időközönként, a hang megy az akadás alatt is zavartalanul. Amúgy minden mást kezel rendesen (filmek, YT, Twitch, Digi Online, stb). Ez az addon hibája, vagy valami másé?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#33023) kenand válasza CirrMee (#33022) üzenetére


kenand
veterán

Én 912-őn használom, de nem tapasztaltam ilyet, nem lehet sávszélesség gond?
Minden filmnél, vagy csak bizonyosoknál? Felbontás mire van állítva? Tedd 720p-re.
Netflixnél inkább előfordul, különösen ha 1080p-re van állítva (ritkán 720p-nél), mivel szoftveres dekódolással megy. Licensz probléma miatt van.
Filmek hardveres dekódolással mennek, ott azért nincs gond még 4K-nál sem.

(#33024) Flowtation válasza blakey (#33007) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Tegnap beállítottam az universal scrapert. Mindent a themoviedb.org-ra, illetve HU-ra állítottam. Sajnos a gyűjteményes filmek így sincsenek sorban. Van még valami amit nem vettem észre?
Egyébként először a leírást, illetve a posztert sem raktam magyarra, így félig angol, félig magyar lett pár film, ezt csak egyesével lehet frissíteni? Vagy töröljem a forrást és adjam hozzá újra? Csak a filmes média adatbázisát lehet törölni?
Bocsi a sok kérdésért!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33025) blakey válasza CirrMee (#33022) üzenetére


blakey
titán

Ez inkább a nem megfelelő puffer beállításának vagy hiányának eredménye, esetleg hálózati hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33026) tobias40 válasza Flowtation (#33024) üzenetére


tobias40
veterán

Hogyan kell beállítani hogy az angol nyelvű címek magyarul jelenjenek meg,mind a posztereknél mind amikor a könyvtárakat lapozgatom?
A film leírások magyar nyelven vannak nálam de a film címek maradnak angol címmel.
A TMDB van nálam beállítva...

[ Szerkesztve ]

(#33027) blakey válasza Flowtation (#33024) üzenetére


blakey
titán

A sorrenden nem tudsz változtatni egy klikkel?
Egyébként beállítás után érdemes egy médiatár tisztítás eszközölni és újra kéne szkennelni, így tiszta lappal indul. Ha csak simán változtatod majd ráereszted a keresést akkor sokminden a régi marad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33028) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A netflix addon-on nektek is szokott akadozni a lejátszás? Nem minden de azért sűrűn előfordul. Meg kissé instabil is az egész. Tévém régebbi már és bár van rajta netflix alkalmazás és megy is de semmi nem állítható! Még felirat és hangot sem tudom kapcsolni ezért szeretném coreelec tv boxon kodi addon-al használni.

(#33029) Imi1981 válasza Imi1981 (#33028) üzenetére


Imi1981
veterán

720p-re állítottam így nem akadozik viszont sokkal sz@rabb a kép 😏. HBO GO EU nekem tökéletesen működik és nagyon szép a kép, jó lenne ha a netflix is úgy menne.

(#33030) cof válasza Imi1981 (#33029) üzenetére


cof
veterán

Netflixnél csak szoftveres dekódolás engedélyezett a Netflix által nem támogatott eszközökön, szóval ez nem a kiegészítő fejlesztő sara.

A 6 magos BOX-ok megbírkóznak a FullHD-val úgy olvastam. Egy S922X pl.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#33031) blakey válasza Imi1981 (#33029) üzenetére


blakey
titán

A Netflix szoftveres gyorsítással megy az Amlogic boxokon, HBO GO meg hardveres gyorsítást használ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33032) Flowtation válasza tobias40 (#33026) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem eddig a TMDB-vel magyarul jelentek meg a címek. A problémám az abc sorrenddel volt, meg a filmgyűjteményekkel. Egyébként a scraper beállításaiban van olyan, hogy preferred language, ott kell a hu-HU-t kiválasztani.

#33027 blakey:
Hogy érted a klikket? A tv távirányítójával kezelem CEC-en keresztül. Amikor beállítottam az universal-t, akkor egy adatbázis tisztítással kezdte, és kezdte elölről az egész mappát átfésülni. Viszont amiket már rosszul állított be, azokat nem tudom csak egyesével frissíteni, vagy eltávolítom a forrást és újra hozzáadom, viszont akkor a scrapert is újra be kell állítani. Olyan funkció kellene ami csak az adatbázist törli. Ha nem állítok be scrapert, akkor esetleg nem tisztít?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33033) Imi1981 válasza cof (#33030) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz és neked is blakey! Akkor marad a 720P. TV boxot android módba indítom ott menne 1080P-ben az alkalmazással?

(#33034) cof válasza Imi1981 (#33033) üzenetére


cof
veterán

Android alatt sem lesz hardveres támogatás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#33035) gyűrű válasza Imi1981 (#33033) üzenetére


gyűrű
addikt

Androidon a NF app 480p. felejtsd el. Ezekből az olcsó boxokból a CE tud a legtöbbet kihozni a NF-el 720p max.

(#33036) Imi1981 válasza cof (#33034) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ez így akkor nem az igazi. Mégha olyan 720p lenne amit jobb minőségű (alig látni a különbséget 1080P - hez képest) akkor nem zavarna de így elég életlen. Nézhető de úgy vagyok vele inkább letöltöm jobb minőségben.
Xiaomi mi boxon menne rendesen?

(#33037) blakey válasza Imi1981 (#33036) üzenetére


blakey
titán

A TV-den nem jó a Netflix? Központilag, böngészőből mindent beállíthatsz és akkor jó lesz. személy szerint nem használom a Kodi Netlixet, erősen elmarad a támogatott eszközökéhez képest. Mi Box S-en jól megy a Netflix viszont HDR-re nem ajánlom illetve azért sokmindent kell mókolni, hogy legalább élvezhető minőség legyen minden app-ban, Kodi minősége katasztrofális, nem CE-hez képest, hanem bármihez képest, talán ha frissítik az OS-t akkor javulhat, de kétlem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33038) Imi1981


Imi1981
veterán

Tévén megy de semmi nem állítható! Még a felirat és hang sem. Régi Samsung 48 h6400. Lassú is de azt még elviselném de ez, hogy a feliraton és hangon sem tudom állítani a nyelvet ez így nem jó. Ha szinkronos nem kell felirat mert idegesít, ha angol akkor meg kell. Amúgy coreelecen sokkal szebb lenne a kép ha nem akadozna 1080P-ben mint a tévén.

[ Szerkesztve ]

(#33039) blakey válasza Imi1981 (#33038) üzenetére


blakey
titán

Ezt kell beállítani a böngészőből a Netflix fiókodban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33040) Imi1981 válasza blakey (#33039) üzenetére


Imi1981
veterán

A fiók nem az enyém hanem haveré és cserébe én a gépem (emby-n a filmek /sorozatokat) osztom meg vele. Nekem külön fiók van csinálva akkor azt külön tudom állítani?

(#33041) blakey válasza Imi1981 (#33040) üzenetére


blakey
titán

Egy fiókhoz maximum 4 felhasználó + egy gyerek tartozik. Ezekhez külön-külön lehet érvényesíteni a beállításokat, tehát neked is beállítható amit szeretnél, felirat mérete, betűtípus, a színe, legyen háttere vagy sem, a nyelv, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33042) Imi1981 válasza blakey (#33041) üzenetére


Imi1981
veterán

Na akkor ezt megnézzük. Pont megyek dolgozni és munkatárs akkor beállítjuk. Kösz a segítséget!

(#33043) divan válasza Flowtation (#33032) üzenetére


divan
senior tag

Ha nem a tartalommegadásnál állítod be a scraper tulajdonságait, hanem a kiegészítőknél, akkor elég egyszer beállítani, és a tartalommegadásnál már azokkal a beállításokkal fog dolgozni.

(#33044) Flowtation válasza divan (#33043) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ez jó hír. És akkor is változtat, ha egyszer már lefutott az ellenőrzés? Magyarán átírja magyarra mondjuk a filmcímet, ha már az angol filmcím megvan?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33045) divan válasza Flowtation (#33044) üzenetére


divan
senior tag

Nem, ez visszamenőleg nem változtat, csak az ezutáni ellenőrzésekre vonatkozik.

(#33046) mefistofeles

Skacok, úgy tűnik, hogy kodin keresztül tök jó a HBO Go. Most az MS repot akarom feltenni. Az oldalon van egy halom zip. Mind kell vagy elég a legfrissebb? Hót amatőr vagyok és az összefoglalóbol nem jön le nekem, hogy mit is kéne letölteni...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33047) roti86 válasza mefistofeles (#33046) üzenetére


roti86
őstag

csak a legfrissebbet töltsd le.

(#33048) Flowtation válasza divan (#33045) üzenetére


Flowtation
őstag

ah, kár. Adatbázis tisztítás/törlés van valahol? Vagy ez is csak úgy megy ahogy fentebb írtam, a forrás törlésével majd újra hozzáadásával?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33049) blakey válasza Flowtation (#33048) üzenetére


blakey
titán

Van tisztítás a beállítások alatt, videóra és zenére egyaránt. Nem kell törölni a felcsatolt mappákat. Ajánlom neked is figyelmedbe ennek az elolvasását.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33050) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

TV okosító stick-en (amazon fire tv 4k) használom a kodit full hd felbontáson.
A beállítás/ eszköz / felszín / nagyítás -4%-on van, hogy ne lógjon ki a képből
Mit és hol kellene beállítanom, hogy a videók is beleférjenek a képbe és ne vágja le a szélét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.