Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31251) divan válasza Zsadi (#31250) üzenetére


divan
senior tag

A választ nem tudom, de hogy azt én hogy utáltam. Van egy csomó sorozat, ahol nincs stáblista, hanem takkra van vége. Na egy csomó ilyenbe állandóan belerondított, de én azt nem találtam meg, hogy hol lehet kikapcsolni.

(#31252) tomy86 válasza Zsadi (#31250) üzenetére


tomy86
addikt

Beállítások - lejátszó - videók - következő videó automatikus lejátszása.
Legalábbis az alap Estuary skinnél.

(#31253) Zsadi válasza tomy86 (#31252) üzenetére


Zsadi
őstag

Ott be van állítva.
Nálam Estuary mod v2 van fent. Lehet ez nem tudja.
A lejátszás folytatódik, csak az a kis infóablak nem jön fel.

[ Szerkesztve ]

(#31254) gyűrű válasza Zsadi (#31253) üzenetére


gyűrű
addikt

Azt nem a skin dobja fel hanem az upnext kiegészítő.

(#31255) Zsadi válasza gyűrű (#31254) üzenetére


Zsadi
őstag

Valóban.
Köszönöm! :R

(#31256) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok .
kerdesem volna:
van egy kodim. müködött, majdnem mindent ugy tett ahogy kell. elutaztam 2 hetre, az tuti h szegeny ujraindult min 1x. de utana minden beallitas az alapertelmezett lett, a scin is .minden full szüz.. csinaltam egy backupot, a nagyjat visszakaptam, par aprosagot kellet ujra allitani. Na amivel meg vagyok akadva:
a sorozatok nem mennek tovabb automatikusan, pedig beallitottam ( tobbszor is) (beallitas/lejatszo/ következö video automatikus lejatszasa, sorozatok) de nem teszi a dolgat .. mi lehet a huncutsag?

(#31257) tomazin válasza tomazin (#31169) üzenetére


tomazin
veterán

Szoval libreelecre chrome-ot sikerult felraknom, amin szepen megy a hbogo, horizont meg nem probaltam, de nem hiszem,h gond lenne vele.
Volt egy kis szivas mire hangot varazsoltam a chromehoz (hdmin kellett kikuldeni, es a chrome addon resznel (tehat meg a kodin belul) kellett alternativ hangkent kezzel beirni annak a kimenetnek a cimzeset).

(#31258) Arolotifar válasza tomazin (#31257) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszi :) Megoldottad az én problémámat is :DDD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#31259) cof válasza tomazin (#31257) üzenetére


cof
veterán

A HBO-hoz miért nem használsz kiegészítőt? Szerintem az kényelmesebb mint böngészőben lavírozni. Kodi repo is tartalmazza, szóval csak rá kell keresni 'hgo eu'.

A HorizonGO-hoz sajnos nincs kiegészítő.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31260) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#31256) üzenetére


cpt rodgi
tag

nem a sorozatot, hanem az epizodot kell kivalasztani, hogy automatikusan jatsza tovabb..

(#31261) tomazin válasza cof (#31259) üzenetére


tomazin
veterán

1. Nem én használom.
2. Ezt azért nem merném így kijelenteni. Én is ezt gondoltam, de miután kipróbáltam már nem voltam benne biztos, hogy párom preferálná. Illetve valahogy bennem is jobb look&feel alakult ki a webes felület kapcsán.

31258: Akkor már volt értelme beírni. Viszont az alap libreelec repoban nincs benne a chrome, hanem úgy kerestem neten egy repot ahonnan felraktam.

Amit még nem sikerült megoldanom, hogy amikor indítom a chromeot, akkor ne nyissa meg azt a honlapot, ami kezdőlapnak be van neki állítva a kodin belül (ha üres, akkor nyit egy üres tabot pluszban)

(#31262) garkeol


garkeol
csendes tag

Sziasztok!

Mi Box S + Kodit használok.
Mivel a családdal alig nézünk tévét, elkezdtem azon ügyködni, hogy kiváltsam a Digis tv előfizetést és Kodin keresztül nézzünk tévét (már ami elérhető). Különösebb igények nincsenek.
Felraktam a MovieShark repót és az OnlineStream tv és rádió kiegészítőt. Működik, de elég ronda a felület, nehézkes a váltás a csatornák között.
Van valakinek ötlete, tapasztalata, hogy lehet a legtöbbet kihozni a magyar tv csatornákból?
Olvastam olyat, hogy valaki családon belüli Digis vagy UPC előfizetést használ Kodin keresztüli tv nézésre (ha jól emlékszem, akkor édesanyának van UPC előfizetése és a felhasználónévvel, jelszóval emberünk használja a Kodin keresztül). Ez vajon hogyan működik?
Előre is köszi a segítséget, ötleteket!

(#31263) cof


cof
veterán

:C

Felbuzdulva a UPCDirect témán elkezdtem kutatni egy Horizon GO ikertestvér után, és bingóóóóóóóóóó.

A ziggogo.tv ikertestvére a horizon.tv oldalnak, ahogy nézem az oldal forrást.

Ehhez létezik Kodi kiegészítő is ebben a repositoryban [link].

Esetleg egy Pythonban jártas ránézhetne, hátha itt is csak pár sort kellene átírni a működéshez.

:R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31264) Gaben92 válasza cof (#31263) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem vagyok annyira jártas benne de ránézek majd.

garkeol: Onlinestream-en fent lévő csatornákból tudsz csinálni egy m3u-t amit csak meg kell adni az IPTV simple-nek és a Kodi beépített Live TV részével megy az egész. Onnantól pedig csak a skinen múlik minden. Magyar EPG forrás is van máshonnan. Míg be nem üzemeltem a UPCD-t azt használtam én is, gyakorlatilag az addon se kell, hogy fel legyen telepítve.

Egyszer kell megcsinálni manuálisan (30 perc kb.) aztán megy szépen.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31265) gazso75 válasza cof (#31263) üzenetére


gazso75
aktív tag

Hollandiában ziggo -> liberty global -> upc
1 a cég. A Liberty Global az anyavállalat, és ziggo-nak hívják amit nálunk upc-nek.

[ Szerkesztve ]

(#31266) cof válasza gazso75 (#31265) üzenetére


cof
veterán

Ez jó hír. Akkor szerintem ugyanaz a megvalósítás megy háttér oldalon is, ha már kinézetre a webmotor egyformának tűnik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31267) Indiant válasza gazso75 (#31265) üzenetére


Indiant
addikt

Nálunk nincs upc... csak vodafone.

(#31268) garkeol válasza Gaben92 (#31264) üzenetére


garkeol
csendes tag

Köszi a választ!
Ha nem kapsz frászt a kérésemtől, leírnád részletesebben a lépéseket? Mi az az m3u? És hogyan kell ezt megadni az IPTV simple-nek?
Az a rész oké, hogy végül a beépített Live TV részével megy. Jelenleg is így teszteltem az Onlinestream csatornákkal.
Azt jól gondolom, hogy magyar 1, 2, 3, 4, Duna, RTL, TV2, Fix tv, Spektrum, National Geo és a városi tévék elérhetők a csatorna felhozatalból? Vagy több csatornát is el lehet érni az általad leírt módszerrel?
Köszi

(#31269) Gaben92 válasza cof (#31266) üzenetére


Gaben92
őstag

Belekukkantottam a kódba gyorsan mert a céges gépem épp Windows update közepén van.

Szerintem megoldható a Horizon Go de itt kicsit több a meló. Van egy két dolog (EPG, rádiók, csatornalogók), amiket a kód mindig githubról húz le és nem tudom mennyire van "mélyen" a kódban a kezelésük szóval benne van, hogy több helyen kell beletúrni. Addon szinten van watchlist is meg minden kutyafüle amikhez a webhely stringjeit úgy legózza össze különböző konstansokból, area ID-ből, nyelvből, stb és UPCD-nél is az volt a bonyás rész mert bár a mögöttes tartalom ugyanaz, az URL más volt. Sanszos, hogy lesz pár dolog amit úgy kell lenyomozni majd, de nem megoldhatatlan.

A gond ott van, hogy nincs Horizon GO-m anélkül meg kicsit bonyás tesztelni, hogy hol hasal el a kód ha elhasal. Dobj egy PÜ-t ha hajlandó vagy segíteni kicsit és akkor megnézem mit tehetek.

garkeol: Kizárólag az elérhető ami fent van onlinestream-en. Az m3u az lényegében egy lejátszási lista ami a csatornákat tartalmazza. Ha Live TV-ről beszélünk akkor benne van a stream linkje, a logó linkje/helye, EPG helye, csatorna neve és kb ennyi. Majd dobok egy leírást.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31270) garkeol válasza Gaben92 (#31269) üzenetére


garkeol
csendes tag

Előre is köszönöm! :R

(#31271) cof válasza Gaben92 (#31269) üzenetére


cof
veterán

Köszi, hogy ránézel. Küldtem adatokat. :R

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31272) Gaben92 válasza garkeol (#31268) üzenetére


Gaben92
őstag

Szóval, dióhélyban a történet: (Lépesek ezen a képen: [kép], M1 és M2 van használva példának. Nem számoztam a képet de négy lépés van ezért a három nyíl.)

1. Onlinestream-en letöltöd az M3U formátumú listát (külön minden csatornáét)
2. Megnyitod Notepad++-al például mindegyiket és kiválasztod a szimpatikus streamet (esetemben #3 mindkét csatornán).
3. Egy új fájlba szépen bemásolod sorba a csatonákat amilyen sorrendben akarod. A formátum adott: (a képen)
- Első sor #EXTM3U, utána minden csatornához két sor tartozik.
-Első sor: #EXTINF:-1, csatorna neve
- Második sor: stream linkje
4. Kicsit kozmetikázod a dolgot, hogy legyenek logók és EPG. Az attribútumok:
- tvg-id: EPG-ért felel amit ez az oldal szolgáltat. Minden csatornához tartozik egy tvg-id, azokat itt találod zárójelben.
- tvg-logo: csatornalogó. Lehet helyi png valahol, vagy link is. Én az onlinestream-en lévő állomáslogón nyomtam egy jobb klikk, kép címének másolását és azt adtam hozzá.
- a vessző utáni rész pedig a csatorna neve amit átneveztem (#3) M1-ről simán M1-re.

Ha kész vagy mindennel akkor csak szépen mented a fájlt amit csináltál (kiterjesztés m3u legyen), és megadod az IPTV Simple pluginnek mint forrást illetve EPG forrásnak szintén megadod a https://guidex.ml/all/guide.xml címet.

Annyit még, hogy nem mindegyik csatornához van letölthető M3U. TV2-höz például csak XSPF van. Azt ilyenkor le kell tölteni, megnyitni VLC-vel majd Média/Lejátszólista mentése fájlba, ami csinál neked egy szép M3U-t belőle. Onnantól ugyanazok a lépések mint korábban.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31273) garkeol válasza Gaben92 (#31272) üzenetére


garkeol
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a leírást, szerintem boldogulni fogok a beállításokkal!

(#31274) gyuri81 válasza tomazin (#31257) üzenetére


gyuri81
veterán

Hogyan sikerült a kodi-ra chrome-ot tenni? :Y

(#31275) cof válasza gyuri81 (#31274) üzenetére


cof
veterán

x86 alapú PC-re lehet, pl. Notebook Asztali PC, Intel/AMD CPU-s mini PC-k stb...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31276) tomazin válasza gyuri81 (#31274) üzenetére


tomazin
veterán

úgy ahogy CoF írja. x86-as a gép. (remélem Arolotifar-t nem vezettem ezzel félre, mert olvasgattam olyanokat, hogy pie-ra meg ilyesmire nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#31277) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy monitorom ami csak dvi képes és egy x96 air boxom. Tudna működni a monitoron? Vagy milyen átalakítóra lenne szükségem?
Köszönöm.

(#31278) cof válasza castiels (#31277) üzenetére


cof
veterán

Igen tudna. Nekem is az egyik egy DVI-D bemenetes TV-re van kötve. Kell hozzá egy HDMI to DVI-D átalakító és HDMI kábel, vagy direktben HDMI - DVI-D kábel. [link]

Viszont ha nem tudja az 1080p felbontást a monitor akkor nem lesz kép, amíg nincs átállítva CE és Android alatt 720p-re.

Persze a fenti akkor igaz, ha nem közöl EDID infókat vagy hamisat közöl mint az én TV-m (1080p-t).

A hangot viszont optikán vagy analógón tudod megszólaltatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31279) castiels válasza cof (#31278) üzenetére


castiels
addikt

Hang mehet Bluetooth hangszóroból? Box tudja a Bluetooth-ot elvileg.

(#31280) cof válasza castiels (#31279) üzenetére


cof
veterán

Igen mehet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31281) Arolotifar válasza tomazin (#31276) üzenetére


Arolotifar
őstag

Gigabyte Brix-en fut a LibreELEC/Kodi :) Chrome fent van, csak a hanggal coptam. Eddig :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#31282) Gaben92


Gaben92
őstag

Játszottam kicsit az addonnal amit CoF említett és a Live TV éppenséggel megy + vannak csatornaikonok is, de se EPG, se semmi más.

A baj ott van, hogy a Live TV-n kívül gyakorlatilag mindent egy külső adatbázisból tölt le ami 12 óránkent frissül ergó ezek nem részei az addonnak így nincs mit módosítani.

Azt, hogy mivel/hogy generálják az adatbázist nem tudom sajnos. Olvasgatok még kicsit de szerintem Horizon Go-n nem fog menni a teljes működés. :/

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31283) cof válasza Gaben92 (#31282) üzenetére


cof
veterán

Ha jól néztem a kódot akkor m3u-t generál. Az bőven jó egyébként ha így van, mert a műsorújságot lehet más forrásból is helyettesíteni. Aztán meg csak délután dobtam be a témát. Van itt sok-sok jó Pythonos, hátha kedvet kap a fejlesztéshez, lehet csiszolgatni kicsinyenként. Nem kell nulláról kezdeni, az már nagy segítség, többen is évek óta vágyunk már egy ilyen kiegészítőre.

De a visszanéző tök mellékes szerintem, a kincs maga a LiveTV. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31284) Gaben92 válasza cof (#31283) üzenetére


Gaben92
őstag

Aki akarja a Live TV-t tudja tesztelni mert két sort kell átírni és notepad++-ban is megy.

1. Tedd fel a repo-t majd az addont.
2. Futtatás: %APPDATA%\Kodi\addons\plugin.video.ziggo\resources\lib
3. constants.py-t nyisd meg bármilyen editorral (Notepad++ ajánlott) és a 10. és a 32. sorokat kell módosítani erre:
- 10: CONST_BASE_URL = 'https://www.horizon.tv'
-32: CONST_SETTINGS = 'https://pityke1105.github.io/hgo/z.settings.json'

Kodiban az addont megnyitva Settings (ez nem az addon beállítások fül) ahol Reset Session, Reset Addon, majd Force Settings Download, többi értelemszerű.

Live TV megy, csatornaikonok vannak, videótár nem megy mert tele van holland cuccal (amit említettem, külső forrás), illetve az EPG is hiányzik. Az addon automatán tölti le a sok holland felesleget a háttérben (párszáz mb naponta kétszer, arra jó ha figyeltek), ha valaki akar majd foglalkozik vele.

Őszintén szólva én Sorien-nel venném fel a kapcsolatot aki a UPC Direct addont írta, mert ő is gondolkodik egy Horizon Go addonon de félbemaradt. Ez kb 90%-ban kész és szerintem ő tudna implementálni egy EPG grabbert a horizon cz/sk-ra, onnantól meg nem nagy kunszt megoldani a magyar verziót. Most sajnos "nincs miből főznöm". :U (Azóta se lettem python szakértő. :DDD)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31285) cof válasza Gaben92 (#31284) üzenetére


cof
veterán

Köszi szépen, megy. :R

Ma már nem de holnap rápróbálok a BOX-on is, hátha meg lehet etetni a TVHeadend-el a playlistet, az lenne a királyság még, a felvétel miatt. Nálam az EPG meg jön DVB-C-n, nem lenne probléma összehozni. Na de ez már egyéni meló.

:C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31286) Gaben92 válasza cof (#31285) üzenetére


Gaben92
őstag

Benne van, hogy megy vele. Kodin kívül biztos nem megy mert az m3u-ban a stream url a pluginre mutat de nem látom akadályát a TVHeadend együttműködésnek.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31287) Dedike12


Dedike12
csendes újonc

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy egy androidos tv boxon (H96 Max) kodin keresztül miért nem működik egy EPG sem? PVR IPTV Simple Client beállításain belül bármilyen EPG forrást megadok, nem működik ezen az eszközön. Ugyanezzel a forrással PC-n viszont működik minden tökéletesen.

Hatalmas köszönet előre is annak, aki tud nekem ebben segíteni! :)

(#31288) garkeol válasza Gaben92 (#31264) üzenetére


garkeol
csendes tag

Szia!

Bocs, még egy kérdés:
Írtad, hogy már UPCD-t használsz. Ez mit jelent? Netán Kodin keresztül valahogy UPC elérés?
Azért kérdezem, mert a családban van két UPC előfizetés. Esetleg azokkal én is tudnék operálni a Kodi alól?

(#31289) Tommee válasza Dedike12 (#31287) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ha esetleg Androidos Yatse vagy hasonló alkalmazással viszed be az epg elérési útvonalát vágólapról beillesztve, az mindig odabiggyeszt egy szóközt is! Ha így csinálod akkor töröld a szóközt a végéről és jó lesz. Én korábban mindig itt rontottam el a beállítást

[ Szerkesztve ]

(#31290) Gaben92 válasza garkeol (#31288) üzenetére


Gaben92
őstag

UPC Direct-nek (nem összekeverendő a UPC-vel ami Vodafone lett, ez a parabolás) van a Direct Now-ja ami mindenkinek jár akinek van előfizetése. 51 csatorna talán. Találtam egy cseh/szlovák addont az ottani Skylinkhez és az alapján csináltam meg az addont amivel a UPC Direct Now-ban elérhető csatornák nézhetőek Kodiból. Megy az élő TV, vannak csatornalogók, teljes műsorújság és videótár is.

Tegnap kísérleteztem a Horizon Go-val (asszem az a kábeles UPC-é de nem tudom milyen előfizu kell hozzá) abból megy a TV és vannak csatornalogók de semmi más nem működik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31291) garkeol válasza Gaben92 (#31290) üzenetére


garkeol
csendes tag

Igen, a Horizon Go a kábeles UPC.
Köszi az infót!

(#31292) Gaben92 válasza garkeol (#31291) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha Horizon Go-d van akkor a Live TV-t össze tudod hozni, EPG meg megoldható külső forrásból.

CoF linkelte a repót ebben a hsz-ben (Ziggo plugin kell), én pedig itt leírtam, hogy mit kell módosítani, hogy menjen a Horizon Go.

UPC Direct Now-hoz pedig plugin itt, ezzel nézem most a Snooker VB-t egy QNAP NAS-on futtatott Kodin. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31293) garkeol válasza Gaben92 (#31292) üzenetére


garkeol
csendes tag

Ismét nagyon köszi!
Annyi a bibi, hogy én Mi Box S-en keresztül futtatom a Kodit, így nem tudok sorokat módosítani benne. :( A leírásból meg úgy látom, hogy muszáj.
A média boxra tegnap este feltettem a Horizon Go-t apk-ból, de csak vezeték nélküli egérrel vagy légegérrel megy, távirányítóval nem. Keresem még a számomra legjobb megoldást...

(#31294) gazso75


gazso75
aktív tag

Rászaladtam a pipára, ezzel a horizon-so addonal.
Ha már az új Vodafone TV Box van ( nekem az van ), akkor nem megy a Horizon Go, csak ezt "elfeljetették" mondani. Böngészőben sem, mobilon sem.....
Szóval óvatosan ha hívnak titeket, hogy szivesen lecserélik ingyen

(#31295) cof


cof
veterán

Megcsináltam egy különálló kiegészítőben ezt a HorizonGO-t.

1. Anon repositoryt fel kell telepíteni: [link] (De nem kell belőle semmit sem telepíteni)

2. HorizonGO kiegészítő: [link]

A kiegészítőbe csak a Gaben92 általi módosítások kerültek átírásra (itt is köszi érte), + lecseréltem a logót, és az addon.xml-t átírtam.

No, a logót Kodi újraindítás után lecseréli a Ziggo GO-ra, sebaj.

Az playlist.m3u listát így is legenerálja, de az IPTV Simple Kliensnek már nem adja át automatikusan, de a kiegészítőből is nézhető a Live TV.

Itt találod meg: Kodi\userdata\addon_data\plugin.video.horizongo\playlist.m3u

Lenne mit finomítani még rajta, ki kellene pucolni a feleslegeket, és EPG. De nekem az Élő TV része volt fontos igazából, a Python-t meg amúgy sem vágom, szívesen kipucolnám ha tudnám.

Javítást abból kifolyólag nem tudok vállalni, mert nem értek hozzá. :)

Egy hozzáértő reméljük kedvet kap és ráncba szedi. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31297) cof válasza SzabóTamàs90 (#31296) üzenetére


cof
veterán

Ez alapján tudsz csinálni EPG-t [link] a playalist.m3u-t szerkesztve összehozható.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31300) cof válasza SzabóTamàs90 (#31298) üzenetére


cof
veterán

Már nem. UPC topikban napi téma, hogy akinek van VTV BOX-a is CI kártya vagy régebbi BOX mellett, tiltják le egy idő után a HGO hozzáférést.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.