Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30101) oszy válasza allfinanz (#30100) üzenetére


oszy
veterán

Az eheti észbontók részeket ne nézd! :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30102) fjanni válasza #75501312 (#30095) üzenetére


fjanni
tag

Hogy iktatsz ki a hálózatból egy routert? Ezt nem értem. Az kell ha akár kábelen, akár wifin több berendezés között megosztod az internetet vagy egymással kell hogy kommunikáljanak. Nekem 4 berendezés kábelen és vagy 10 wifin csatlakozik rá.

A Nas-ban a merevlemezek nincsenek leállítva. Egyébként ez csak induláskor okozna késedelmet, de ha többször próbálom a filmet indítani akkor is malmozik. Egyébként van hogy gördülékenyen megy a kodi, úgyhogy valami hálózati gond kavar be.

A Kodi lefagyása is mostanában jelent meg, de ez is a hálózati hiba miatt lehet.

(#30103) fjanni válasza Mankó (#30097) üzenetére


fjanni
tag

Ez pont nem az egyszerű módszer amit választottál. Kezdetben én is így csináltam, de többször elütöttem egy karakter és nem ment.
A legegyszerűbb az amit írtam az /api lapon keresztül vagy amit blakey írt kodi felületen keresztül a 3 mezőbe copy paste-val bemásolod a kódokat (vigyázz, az elsőbe a nevet, a másodiknál ne maradjon le a hivatkozás)
Az mindegy hogy hol csináltad az Apit, valamelyik PC-n ne a Kodi alatt, csak legyen elérhető másolásra amikor a fenti hivatkozások egyikét megnyitod.

A cash-t hol tudom megadni? Az újraindítást én is mindig táppal oldom meg (főleg akkor amikor az egész lehal). Egyébként a lehalás miatt és a lassú médiatár frissítés miatt gondolom hogy ez hálózati gont, vagy beállítási gond és ezen a cash növelés sem fog segíteni.
Egyébként az az érdekes hogy van amikor simán megy minden.
A Remote.conf-ot hol találom?

(#30104) #75501312 válasza fjanni (#30102) üzenetére


#75501312
törölt tag

A UPC / Vodafone Connect Box kétféleképpen működik. Van egy modem mód, amikor modemként használod csak és van egy saját routered.
És van egy Router mód, amikor egyben router is, így nem kell saját eszköz (igaz az eszközök száma miatt kell egy switch is nálam). Most így tesztelek.

(#30105) #75501312


#75501312
törölt tag

Felraktam a ceemmc -x paranccsal a CE-t a belső tárhelyre, a 3-as opciót választottam, az volt az, hogy USB-n lévő rendszert másol fel. Most viszont nem látom azt az opciót a Power menüben, hogy Androidra bootoljon az alap skin alatt.
Az általam használt skin alatt van opció a menü szerkesztésére, de a Power menü alatti opciókat nem dobja ki, így hiába szerkesztem az egysoros paranccsal, nem működik.
Hogy tudom android módban újraindítani a dobozt?
Illetve hogy tudnám betenni a Power menübe ezt az opciót?
Vagy van erre külön addon akár, amire rányomok és akkor a 2 soros parancs végrehajtódik?
Vagy nekem az is jó lenne, ha van beállítás arra, hogy a Netflix nem órákig töltődik, mert most hosszú másodpercek telnek el menüben mászkálás során.

(#30106) kmarci25 válasza fjanni (#30103) üzenetére


kmarci25
veterán

A cash-t hol tudom megadni?
E szerint tudod módosítani a cache-t.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30107) cof válasza #75501312 (#30105) üzenetére


cof
veterán

A hármas az, hogy eMMC-re tetted Android megtartása nélkül.

Install in single boot mode, only CoreELEC on eMMC
Use CoreELEC data from
[3] current used SD or USB device
Install CoreELEC on eMMC and remove Android from the device.
Only boot of CoreELEC is possible.
The maximum of memory of the eMMC is used.

Most elveszett az Android-od, újra kell tenned UBT-vel például.

De ez itt eléggé OFF.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30108) #75501312 válasza cof (#30107) üzenetére


#75501312
törölt tag

Fantasztikus, miért is csináltam volna jól. *facepalm :DDD

(#30109) nyalifali


nyalifali
aktív tag

Sziasztok, vettem egy Mi Home Security Camera 360-at, van lehetőség boxon keresztül figyelni a hamarosan születendő babát később a kiságyában?
Vezérelni/irányítani nem lenne első körben szempont.
Köszi!

VaNmIT

(#30110) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Adott két Amazon Firestick 4K egy-egy szobában, Kodi 17.6-al, Synology NAS-ról játszanak le mindent.

Szeretném megoldani, amennyiben lehetséges, hogy ha megállítom a lejátszást az egyik szobában, akkor ugyanonnan tudjam folytatni a másikról, valamint a megnézett dolgok is legyenek szinkronban.

Valaki ki tudna segíteni, hogy mikre kell pontosan rákeresnem?
Előre is köszönöm

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#30111) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok! MovieSharkon próbálkozok nézni valamit, de nem folyamatos a lejátszás. Ennyire gyenge lenne a netem (wifin és kábelen ugyan az)? Azt írja ki higy túl lassú forrás. Vagy onnan jön lassan az anyag amit kiválasztottam? Esetleg a box a gyenge 1GB RAM-al?

(#30112) cof válasza mzsol (#30111) üzenetére


cof
veterán

Android alatt gyenge az 1 GB memória.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30113) Vtmk válasza Luissimo (#30077) üzenetére


Vtmk
tag

Nem az telefonról írtam. És kicsit nem azt írja mivel 39 repedés van az üvegen. Jót írok,de mikor elengedem a képernyőt átvált az adott betű.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30114) Carlos Padre válasza eszgé100 (#30110) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Trakt, vagy futtass Emby szervert a Nason.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#30115) mzsol válasza cof (#30112) üzenetére


mzsol
tag

Azt csak elfelejtettem írni hogy CE alatt.

(#30116) cof válasza mzsol (#30115) üzenetére


cof
veterán

Ha kábelen is, és van legalább 10 Mbit-es neted, akkor a forrással van baj.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30117) blakey válasza eszgé100 (#30110) üzenetére


blakey
titán

Közös adatbázis a megoldás, Plex, Emby, Kodira van kiegészítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30118) mzsol válasza cof (#30116) üzenetére


mzsol
tag

Majd csinálok egy sebesség tesztet, de úgy tudom 16Mbit van. Úgy emlékszem 2 különböző epizódot 2 különböző forrásról próbáltam. Majd próbálkozok.

(#30119) cof válasza mzsol (#30118) üzenetére


cof
veterán

Elírtam, 100 Mbit akart lenni, 16 Mbit az nem olyan sok 2 MB/s. Az kevés lehet az előtöltéshez, és azért akad. Esetleg ha nyomsz egy pause-t aztán vársz pár percet, talán segíthet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30120) mzsol válasza cof (#30119) üzenetére


mzsol
tag

Most ingyenes próbaidőszakban a Netflixről nincs ilyen probléma. Másképp működik? Igaz az okosTV-n wifin.

(#30121) cof válasza mzsol (#30120) üzenetére


cof
veterán

A Netflix tudja állítani a stream minőségét (bitráta) menet közben sávszélességhez igazodva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30122) Tommee válasza nyalifali (#30109) üzenetére


Tommee
aktív tag

Persze: Android alól :)
Én csak ezért használom a boxomon az Androidot, de nem tudom teljes képernyőre kitenni a kamera képét...

(#30123) csubyy válasza Tommee (#30122) üzenetére


csubyy
tag

Szerintem CE-s Kodi alá is berakható a kamera stream.

[ Szerkesztve ]

(#30124) FOX888


FOX888
tag

LibreElec 18.2 fut egy sima pc-n. Szeretnék az otthoni hálózaton keresztül filmeket másolni a merevlemezére. A hálózaton látom a "KODI"-s gépet, de felhasználó/jelszó párost kér az eléréshez. Ezt hol állíthatom be vagy van default jelszó?

(#30125) nyalifali válasza Tommee (#30122) üzenetére


nyalifali
aktív tag

:)
Annyira kellemesen belaktam már a CE-t, biztosan van rá mód, de akkor googlizok tovább, de egyenlőre nem találtam releváns megoldást.

VaNmIT

(#30126) mzsol válasza cof (#30121) üzenetére


mzsol
tag

És az emby hogyan áll a stream állítással ha nem belső hálón használnám elegendő lenne a 16Mbit-es net?

(#30127) beers


beers
addikt

Van, aki régebb óta néz kodi-n IPTV-t?
Mennyire stabil a dolog?
Szívesen kiváltanám a TV előfizetésem IPTV-re!
Ezt legalább bárhol tudnám használni!

:R

M&N

(#30128) tobias40 válasza beers (#30127) üzenetére


tobias40
veterán

Én nézek iptv-t Kodin.
Melyik szolgáltatót néznéd,milyen gépen és milyen net sebességgel?

(#30129) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

UPC Direct live tv-hez várható addon?

(#30130) fjanni válasza FOX888 (#30124) üzenetére


fjanni
tag

default: root jelszó: libreelec

(#30131) fjanni válasza kmarci25 (#30106) üzenetére


fjanni
tag

Módosítottam a casht, a helyzet még rosszabb lett, elindul a lejátszás de rögtön megakad.

Biztos hogy a Rpi/Kodi párossal van a gond, mert a tv Plex appjával ugyanonnan játszva zökkenőmentes. Pedig a tv wifin van, a Kodi pedig kábelen.

Ezt egyszerűen nem értem.

(#30132) beers válasza tobias40 (#30128) üzenetére


beers
addikt

Egy ali-s szolgáltatást próbáltam, nem volt vele gond!
Létezik apk-s elérhetősége is, de a KODI-s verzió lenne leginkább használhatóbb számomra! (PC, TV box, telefon, TV)
Akkor megnyugodtam, hogy a KODI megfelelő az ilyen jellegű szolgáltatás igénybevételéhez is!
Le akarom mondani a TV előfizetést, így legalább hordozhatóvá válik ez is, igaz egyszerre csak egy helyen használható, de többre nincs is igény!
:R

M&N

(#30133) mikrofon válasza FOX888 (#30124) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha Windows-sal nézed, akkor az akkor is kéri a név - jelszó párost, ha a kodi-ban nincs beállítva. Ilyenkor elég ha a névhez beírsz bármit, a jelszómezőt üresen hagyod, és x-eled a jegyezze meg opciót. Így is fog tudni csatlakozni, hiszen a kodi nem ellenőrzi a helyességét mert nincs beállítva

(#30134) tobias40 válasza beers (#30132) üzenetére


tobias40
veterán

Simple iptv addon-al használok hasonlót,a többit PÜ-be ha kell vmi info... ;]

(#30135) castiels


castiels
addikt

hGO EU addon képét lehet valahogy módosítani a régi hbo képre?

(#30136) FOX888 válasza fjanni (#30130) üzenetére


FOX888
tag

Ezzel működik! Köszi!

(#30137) FOX888 válasza mikrofon (#30133) üzenetére


FOX888
tag

Linux-al próbálok csatlakozni. Ott ezt nem tudtam elsütni!

(#30138) Tommee válasza csubyy (#30123) üzenetére


Tommee
aktív tag

Kamera stream gondolom rstp meg hasonló protokoll ami megy.
Sajnos Xiaomi Home Security Camera 360 nem tud rstp-t meg hasonlót csak Android appal nézhető.

(#30139) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem,hogy valaki használ e Coreelec alatt Tvheadendet,WinTV-soloHD usb DVB-C,T,T2 tunerrel?Működik rendesen?Kell valami driver hozzá?Vagy ez a tuner nem támogatott?

[ Szerkesztve ]

(#30140) cof válasza e90lci (#30139) üzenetére


cof
veterán

Nem olcsó egy TVtuner ez. Én egy 15$-os Astrometa-val használom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30141) eszgé100 válasza Carlos Padre (#30114) üzenetére


eszgé100
őstag

Carlos Padre, blakey koszonom, utanaolvasok mindkettonek :)

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#30142) e90lci válasza cof (#30140) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A videó szerint openeleccel megy látja a Tvheadend,a coreelecnél a DVBtunereknél nem.
Mi lehet a gond szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#30143) cof válasza e90lci (#30142) üzenetére


cof
veterán

Ha ez a Si2168 chip van benne, akkor menni fog. Telepítened kell a DVB Drivereket, a főmenü kiegészítők résznél találod alul, Coreelec module drivers-ben.

Én a Latest kernel driver-t tettem fel, addig nekem sem látta az Astrometa DVB-C chip-et a TVHeadend.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30144) e90lci válasza cof (#30143) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez van nekem,de hogy milyen chip van benne az nem derül ki.Feltettem a drivert de nem jelenik meg.Van itthol egy mini pcm amin linux mint van megpróbálom azon is,win10 en működik a saját programjával.

(#30145) cof válasza e90lci (#30144) üzenetére


cof
veterán

Próbáld meg a többi driver-t is, ha egyikkel sem megy, akkor sajnos nem tették bele.

Látod egyébként SSH-n mint USB eszköz?

Pedig ez a Si2168-40 demodulátor elvileg. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30146) e90lci válasza cof (#30145) üzenetére


e90lci
senior tag

"Látod egyébként SSH-n mint USB eszköz?"
Látod ezt ki sem próbáltam.Megyek el itthonról de ha lesz időm megnézem először linux mint alatt tvheadend szerverrel megyen e,és csak a coreelec nem támogatja,vagy a tvheadend egyáltalán nem.De ha jó lesz akkor egy kis kábelvariálással megnézem a Synology nason is.(csak addig nem akarok kábelezgetni) Köszi a segítséget :R :R :R

(#30147) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Valakinek meg van az exoshark zip-be? Próbálom telepiteni, de a függőségeknél elakad.
Sikerült :C

[ Szerkesztve ]

(#30148) DarkByte


DarkByte
addikt

Akinek nem megy az RTL Most Raspberry-vel Kodi-val, gondoltam leírom, mert pár órát elszenvedtem vele hogy megoldjam. :W
Kell a legfrissebb addon (2.2.9) amibe be kell lépni a plugin beállításainál az MPEG-DASH részen egy RTL Most felhasználóval. Kell továbbá az InputStream Adaptive addon amit kézzel kell felrakni a Kodi-ba. (legalább 18-as Kodi kell amúgy, nekem LibreElec 9.0.2 volt az alany egy Raspberry Pi 2-n)
Ezután még friss armhf architektúrára lefordított libwidevinecdm.so-ra is szükség van, ezt pedig ezzel a bash script-el lehet kikapni az aktuális ChromeOS recovery image-ből egy Linux boxon (vagy akár magán a Pi-n is megy elvileg, ha van legalább 2+GB hely azon a partíción ahol a /tmp mount van, én egy Ubuntu 20.04-es VM-emben csináltam meg) és ha jól emlékszem a /storage/.kodi/cdm mappa alá kell másolni. Így végre elindultak a DRM védett tartalmak.

[ Szerkesztve ]

(#30149) nfsu17


nfsu17
veterán

Valaki rá tudna nézni az m3 addonra? :R

(#30150) aky01 válasza nfsu17 (#30149) üzenetére


aky01
tag

Javítva. Repo-ból frissíthető (v1.0.6).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.