Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30301) ebayer válasza rKrisi (#30293) üzenetére


ebayer
tag

A tegnapi frissítés óta működik újra. Reméljük egy darabig nem lesz vele gond. :)

(#30302) dave0825 válasza gyűrű (#30182) üzenetére


dave0825
őstag

Megnéztem, de nem annyira értem, hogy tudnám megcsinálni, hogy MINDEN film kint legyen a Media Center nevű kezdőlapon (jobbra-balra, ahol lehet lapozni). :F Próbálgattam ezeket állítani, amit mutattál, de semmi változást nem láttam. Ugyanígy van alapból, mint neked.
Ide szeretném az összes filmet kirakni:

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30303) gyűrű válasza dave0825 (#30302) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem tetszik a skin, nem is használom, de leírom.. Így kell: Skin beáll.>Főképernyő>Fallback widget,>Video könyvtár>Filmek>Címek. Így az összes film ott lesz.Pár másodpercenként lépteti majd előre..

[ Szerkesztve ]

(#30304) Jony2420 válasza xtend (#30300) üzenetére


Jony2420
tag

Hálás köszönet a segítségért, :R ez a link a segítségemre szolgált, most már működik :)

(#30305) Botigta


Botigta
aktív tag

Nekem a Yatse-ben a távirányító funkcióban a Mute kivételével semmi sem működik. Ez miért van?
Köszi

(#30306) dave0825 válasza gyűrű (#30303) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi szépen, ez az, ami nekem kellett, a másik valami más volt. :R

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30307) totalgsmx


totalgsmx
friss újonc

Sziasztok,

Van egy kis problemam. Van nekem egy gepem amin egy windows 10 fut es megy 24/7 ben. Megosztottam rajta egy konyvtarat amibe a filmeim vannk meg pdf-ek stb. minden szamitogepen ami ugyanezen a halozaton vannak szepen hozzatudtam csatolni ezt a konyvtarat (\\MEGOSZTO\Downloads|) mint meghajto es onnet tudok filmet nezni vagy olvasni..
Van egy Raspbery Pi3 om ami amin fut egy Kodi. Sajos ezen nem tudom ezt a konyvtarat elerni igy mindig pendriveon hulimpalom a laptoprol a kodira a cuccot.

Valaki megtudja nekem mondani hogy lehetseges-e egyaltalan hozzaferni kodin keresztul es ha igen hogyan?

Valaszokat elore is koszi
Gabor

(#30308) Try4g4in


Try4g4in
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Adott egy RTL Most + regisztráció, az addonban be van írva a felhasználó + jelszó kombináció. A normál RTL Most tartalmak probléma nélkül mennek, az +-os tartalmaknál viszont hibaüzenetet dob ( Error: Control 55 in window 10025 has been asked to focus but it can't..) Az aktiváció megtörtént a +-on, weben tudom nézni a tartalmat. Vagy a Most + -os tartalmak nem érhetők el az addonon keresztül?
Segítsétek előre is köszi,

Üdv,
Try

(#30309) xtend válasza totalgsmx (#30307) üzenetére


xtend
senior tag

Ez szerintem segít neked: [link] 34.b pont SMB megosztás

@(#30308)Try4g4in : hanyas Kodi verzió? 18.0-tól működik rendesen ez a kiegészítő. +mpeg-dash on + inputstream adaptive legyen fent

[ Szerkesztve ]

(#30310) cof válasza Try4g4in (#30308) üzenetére


cof
veterán

Nincs a jelszóban különleges karakter? Ékezet, @&$ stb... Nekem nem szerette, de úgy általában sem, Kodi alatt nem használok ilyeneket, csak angol ABC karaktereit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30311) Try4g4in válasza cof (#30310) üzenetére


Try4g4in
csendes tag

Nincs, csak nagybetű kisbetű és számok.

(#30312) cof válasza Try4g4in (#30311) üzenetére


cof
veterán

Akkor ellenőrizd amiket xtend írt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30313) Try4g4in válasza xtend (#30309) üzenetére


Try4g4in
csendes tag

Kodi 18.6 és az InputStreamHelper van telepítve, MPEG Dash pedig bekapcsolva.

(#30314) xtend válasza Try4g4in (#30313) üzenetére


xtend
senior tag

Akkor kiegészítőt törölni majd újra rakni, Kodi-t újraindítani?
Ahogy olvasom a neten ezt a hibát mindig teljes újrainstallal oldották meg, valami gebasz történt nálad a rendszerben. Példa: [link] Itt is írja a srác, hogy hónapokig működött az addon hibátlanul majd azt a hibát kapta mint ami neked van, aztán írja hogy újra installált mindent és jó lett újra.
Meg még az is lehet hiba, amennyiben Windows-t használsz, hogy a felhasználó neve ékezetes karaktert tartalmaz! [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#30315) cof válasza Try4g4in (#30313) üzenetére


cof
veterán

Inputstreamhelper-be aktív a Widevine reinstall? Mert igazából inputstream adaptive kiegészítő a fontos, a helper, csak egy segéd kieg. az adaptive-hoz, widevine újratelepítéshez.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30316) xtend válasza sz.joc72 (#30234) üzenetére


xtend
senior tag

Ez egy még nem végleges új Kodi verzió, azért alpha. Ne használd még egyenlőre mert pl az MS addonok sem mennek rajta, mert a Kodi 19-ben már csak python3 lesz támogatott, az MS addonok meg még python 2.x-ben vannak megírva, tehát nem kompatibilis, amúgy is sok a bug még abban a verzióban.

(#30317) Try4g4in


Try4g4in
csendes tag

xtend, CoF nagyon köszönöm a gyors segítséget. Töröltem az addont majd telepítettem újra és működik. :) :C :DD

(#30318) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,van e arra mód hogy a kodi beállításokat mentsem ki valahogy?
Azt szeretném hogy a háló szobába is rakok egy pi-t, de kisebb microsd-vel, így a win32 disk progi kilőve, nem szeretnék újra mindent beállítani rajta,minden addont telepíteni.

Üdvözlettel: bivaly

(#30319) xtend válasza bivalyos (#30318) üzenetére


xtend
senior tag

Google a barátod: [link]
Hivatalos Backup kodi addon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30320) bivalyos válasza xtend (#30319) üzenetére


bivalyos
tag

Igen rajöttem közben, hamarabb kérdeztem 🤣

Üdvözlettel: bivaly

(#30321) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

FYI! ... annak aki Windows-on (is) használná a Youtube plugin-t.
Tegnap (egy-két hétig nem volt elindítva a Kodi) futottam bele a következőbe:
Az indítást követően ilyen kis toast message-be a YT plugin hibát dobott: [Errno 10013] An attempt was made to access a socket in ... (a többit el sem tudtam olvasni).
Addig-addig kattintgattam, míg sikerült szűkíteni a hiba forrását. Ha a plugin alatt bekapcsoltam az MPEG Dash-t (ami ugye kell a nagyobb felbontáshoz), akkor jött a hibaüzenet. Túrtam a netet, de nagyon nem találtam semmit. Közben bekapcsoltam a log-olást, és az előbbi hiba előtt találtam még egyet, ami már beszédesebb volt.
HTTPServer: Failed to start |127.0.0.1:50152|
... és után jött a:
[Errno 10013] An attempt was made to access a socket in a way forbidden by its access permissions
A Kodi-nak elvileg meg engedélyezve volt a tűzfalon minden, ennek ellenére dobta ezt a hibaüzenetet. Talán más valami elkezdte használni ezt a portot, nem tudom, de miután átírtam a YT beállításai alatt 52520, újra működött.
Szóval: Win10 + YT plugin error → a def. portot meg kell változtatni ;)

(#30322) flamario


flamario
tag

Esetleg aki RPI 3-on Netflixet használ.
2 órája frissült 1.22 ről 1.3 ra és netflix unicode error írt.azóta
És a menű listáknál Key errort.
changelog.txt v1.3.0 (2020-05-17)
Updated translations hu,

(#30323) gyűrű válasza flamario (#30322) üzenetére


gyűrű
addikt

Frissítetted az inputstream helpert ? Tedd fel a legújabbat innen zipből

[ Szerkesztve ]

(#30324) flamario válasza gyűrű (#30323) üzenetére


flamario
tag

Bocs de annak mi köze lenne az unicode error hoz.
És random pl a a legnépszerübb kategóriánál a filmek elindulnak.
a sorozatoknál unicode error van.
tegnap még jó volt 1.22 vel.
és pont most updatelték a magyarosítást

[ Szerkesztve ]

(#30325) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést de nem vagyok teljesen tisztában minden hálózati kapcsolat szabvánnyal.

Van egy Sony TV-m amin android fut és ezen eddig a Kodit használtam médialejátszáshoz - NAS-ról (LAN-on). De a NAS-om "elromlott" és ezért egy Intel NUC-ot fogtam be erre a célra (WIN10 fálj/médiamegosztás). De a WMP nem támogatja az ISO file-okat.
Ezért felraktam a NUC-ra a Kodit és engedélyeztem az UPnP/DLNA megosztást, majd próbából az asztali gépemre (PC) is felraktam a Kodit és SMB-n "betallóztam" a NUC-ot (megosztott D meghajtót), most A PC-n tudom nézni az ISO filmeket is, de a TV-n nem tudom elérni SMB-n a NUC-ot.

Kell még valamit telepítenem a TV-re vagy máshol lehet a hiba (user :F )?

(#30326) bivalyos


bivalyos
tag

Sikerült beállítani meg egy pi-t háló szobába.
Lehet e olyat csinálni, hogy a nappaliban lévő kodin megy a torrent nekem, és ezt a mappát meg tudom osztani a hálóban lévő kodival? F el lehet valahogy venni hálózati helyként vagy nem? Nekem sehogy sem sikerül.

Ui. Upnp-n próbálom, egyiken engedejezem, de a másik nem lát semmit.

Ui2 megvan működik samba a megoldás

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#30327) Czimby


Czimby
addikt

Pc-n a legfrissebb Kodi-t használom.
Synology NAS-ról nézek vele filmeket.

Viszont olyan problémám lenne, hogy a NAS-ról már törölt filmek még mindig láthatóak a Kodi listájában.

Minden induláskor ugye újra scannel a Kodi , de a már törölt tartalmak továbbra is látszódnak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#30328) cof válasza Czimby (#30327) üzenetére


cof
veterán

Újra scannel igen, de csak friss tartalmakat keres. Csinálj egy médiatár tisztítást.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30329) rwn


rwn
újonc

Sziasztok,

Sony Android tv-n fut a 18.6 Kodi nálam. Ittott tv plugint használtam jó ideje tv nézésre. Ma délután óta valamiért nem működik. A csatorna listát beolvassa, ha bármire rányomok, egy másodpercre mintha elkezdené a lejátszást és rögtön le is áll. Most kivételesen nem az ittott tv a hibás, mert gépen betöltődik rendesen. Most próbáltam teljesen újratelepíteni az egészet, ez sem segített megoldani a problémát. RTL most és minden más lejátszás működik.

Valakinek van valami ötlete?

Üdv

rw

(#30330) Botigta válasza Botigta (#30305) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nekifutok még egyszer:
Nekem a Yatse-ben a távirányító funkcióban a Mute kivételével semmi sem működik. Ez miért van?
Köszi

(#30331) Vtmk


Vtmk
tag

sziasztok a libreelec 8.3.2.1 alatt nem megy a wofvideo kiegészítő?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30332) blakey válasza Vtmk (#30331) üzenetére


blakey
titán

A DRM védett tartalmak csak Kodi 18-tól támogatottak.
Kodi topikban ne OS verziót írj hanem Kodi verziót, nem mindenki ugyanazt az OS-t használja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30333) Vtmk válasza blakey (#30332) üzenetére


Vtmk
tag

Bocsi Libreelec 8.2.3.1 Kodi 17.6. Pontosan. Csak azt nem értem miért engedi telepyteni akkor erre... Ha függőség kéne legyen...

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30334) rwn


rwn
újonc

Update:
Az ittott tv probléma ugyanúgy fennáll RPi-re telepített Liibreecel-en futó plugin-el, és az ittott.tv connect servlet alatt is.

(#30335) cof válasza rwn (#30334) üzenetére


cof
veterán

Lehet, hogy változott a forráskód az oldalukon.

(#30330) Botigta Én még ilyennel nem találkoztam, másik telefonnal? Kodi távirányító app?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30336) bivalyos válasza Botigta (#30330) üzenetére


bivalyos
tag

Beállítások/szolgáltatások/vezérlés
Alkalmazás vezérlésnél legyen bepipálva mind2 opció és menni fog.

Üdvözlettel: bivaly

(#30337) mikrofon válasza Botigta (#30330) üzenetére


mikrofon
addikt

Yatse alkalmazásban:
Kiszolgálók szerkesztése / általad használt kiszolgáló / szerkesztés / balra lent az ellenőrzés
Ha erre kattintasz mit ír ki?

A yatse youtube videóit végignézted? Mindent úgy csináltál?

Ilyennek nem szabadna lenni ha mindent jól állítottál be.

[ Szerkesztve ]

(#30338) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Felraktam egy 64GB-os memóriakártyára a Libreelec-et RPi4-hez. Szerettem volna magyarra állítani a Kodit, amihez fel kellett volna telepíteni egy csomagot, de nem sikerült. A logban a hiba, amit találtam egy Sqlite error, disk is full. Megnéztem és a storage mappa teli van. Mit rontattam el :)?

Illetve erre tudtok nekem mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#30339) passat77


passat77
tag

Mi lett a Wofvideo oldallal? Már weben sem megy...
Ennyi volt? :F

(#30340) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Egy ideje nem néztem a hbo go t.
Most szerettem volna / Ce / alol és nem indul el.
Próbáltam ujratelepiteni de 403 kommunikációs hiba.
Valami ötlet?

üdv

(#30341) vargalex válasza Tarokk79 (#30338) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg a storage partíciót első indításkor át kellene méreteznie a szabad hely függvényében.

Alex

(#30342) consono válasza nagyfejü (#30340) üzenetére


consono
nagyúr

Melyik addon pontosan? Mert már csak az EU-s működik, a HU nem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30343) nagyfejü válasza consono (#30342) üzenetére


nagyfejü
őstag

Eu s.

(#30344) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, az alábbi célra kellene egy hardver:

- Médialejátszó (nyilván :) ), tudjon 4k-t és HDR-t
- Legalább 2 USB csatlakozó külső HDD-khez
- Ethernet, esetleg wifi
- Távelérés SSH-n
- Stabil szoftver + hardver kombó
- KISS -> keep it simple and stupid

Az utóbbi kettő különösen fontos ugyanis a use-case szerint a távol élő szülőkhöz kerülne, tudják egyszerűen kezelni, ne rohadjon le, ne kelljen konzolban / serial kábelen debuggolni, és érjem el távolról (SSH, ha pedig az megy, akkor a fájltranszfer is megoldott.)

Szoftver terén gondolom Coreelec / Openelec?

Ami triviálisan szóba jön, az a Raspberry 4, illetve talán az Odroid C4. Mindkettő relatíve új hardver, illetve egyikhez sem jár gyári távirányító, ennek ellenére ha van tapasztalatotok, akkor osszaták meg. Köszönöm.

Korábban szoptam épp eleget egy "random kínai" 905 box-szal, szóval hacsak ott nincs valami tényleg tuti best-buy, akkor azt a vonalat hanyagolnám. Kissé más célra próbálkozom Odroid N2 alapú hobbi-projekttel, de igazából ott is sok volt a csalódás, bár kimondottan médialejátszó céljára azt nem próbáltam.

(#30345) aky01


aky01
tag

Frissült az RTL Most addon. Repo-ból elérhető.

Changelog:
2.2.11
- A kiegészítő mostantól csak bejelentkezési adatok megadása után használható
- Kijelentkezés opció a beállításokban (csak aktív bejelentkezés esetén elérhető)

2.2.10
- InputStream Helper integráció

(#30346) Tarokk79 válasza vargalex (#30341) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Meg tudom csinálni ezt terminálból utólag? Mire érdemes állítani 64gb-nál?

(#30347) tcsaba007 válasza aky01 (#30345) üzenetére


tcsaba007
tag

KöszönjüK! :R

(#30348) Dolphine válasza aky01 (#30345) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30349) xtend válasza vzozo (#30344) üzenetére


xtend
senior tag

Intel NUC8i3XXX (BEH/BEK) és attól felfelé. Kodi 19 HDR gyönyörűen viszi a 4K hdr tartalmakat, windows-hoz van távoli asztal vagy teamviewer,stb .Nem kell SD kártyával szórakozni, nem csak Kodi-ra lehet használni.
Negatívuma az ára. De nekem bevált.
Amúgy ez a topik a Kodi-ról szól nem az azt futtató eszközökről :P

@aky01: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#30350) Bozek válasza xtend (#30349) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hátrányokhoz írjuk be azt is, hogy a Kodi 19 alatt sok kiegészítő még nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.