Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#12001) szbarna1 válasza Keef_Lee (#12000) üzenetére


szbarna1
csendes tag

Most hirtelen ezt talaltam, lehet hogy segit ez is Fedora :-)

[link]

egy probat meger.

(#12002) gárr


gárr
csendes tag

Exodusban be leet valahogy allítani, hogy a gyerekek ne férjenek hozzá mindenhez?
Sajnos nem találtam ilyen beállítást.

(#12003) huliganboy válasza gárr (#12002) üzenetére


huliganboy
addikt

Mivel a filmek nincsenek így bekategorizálva a kiszolgálónál, szerintem ennek a lehetőségét a fejlesztők nem tudják megoldani...

Bár belegondolva ha a Scrapers kiszolgálónál ez meg van akkor talán, de még soha nem néztem.

(#12004) consono válasza joddye (#11996) üzenetére


consono
nagyúr

Megnézem majd, de szerintem nincs. Ellenben egy Exo+ törlés/újratelepítés megoldotta, úgy tűnik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12005) joddye válasza consono (#12004) üzenetére


joddye
csendes tag

Nálam az újratelepítés nem segít. Lehet azért mert az addon adatait nem törli ki.
- továbbá probáltam egy kiszolgáló, gyorsítótár törlést, de az sem nyert...

(#12006) huliganboy válasza joddye (#12005) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Próbáld meg kézzel törölni exodus+-hoz tartozó mappákat miután eltávolítottad:

Android boxon:
\\eszközneve\sdcard\mnt\sdcard\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\userdata\
\\eszközneve\sdcard\mnt\sdcard\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\addons

Windowson:
c:\Users\USERED\AppData\Roaming\Kodi\userdata\
c:\Users\USERED\AppData\Roaming\Kodi\addons

(#12007) Mike88 válasza joddye (#12005) üzenetére


Mike88
senior tag

Esetleg próbáld meg a Fresh start-ot. Addon installerben megtalálod.

(#12008) Aryes válasza joddye (#11996) üzenetére


Aryes
nagyúr

Windows 17??? :Y

(#12009) Pelican válasza Aryes (#12008) üzenetére


Pelican
őstag

Gondolom Windowsos Kodi 17...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12010) tony70


tony70
tag

Sziasztok! Adott egy sony 55x8507 androidos tv! Ezen volt nekem egy Kodi 16.1 (szerintem) telepítve és igy neztem a filmeket,,, Majd történt a tv-n egy gyári vissza állitás majd a kodi újra telepítése és azt vettem észre, hogy most a filmeknél alul felül fekete csík van ami eddig egyik filmnél sem volt! Nem tudom mit állítottam el vagy a kodinak egy másik 16 os verziója volt fent vagy ott kellene beállítani valamit! Segítsetek lszi, mert így nagyon gáz! Köszi!
Ja, még annyit hogy ez lefrissült a 17-re és először itt vettem észre! Akkor lehet a tv -n kellene vmit beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#12011) mkovacs válasza atyca (#11997) üzenetére


mkovacs
csendes tag

Háttal állva balra esik :) Nekem ott könyvjelző van :( Te milyen skint használsz?

(#12012) huliganboy válasza tony70 (#12010) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Lépj be a beállításokba majd keresd meg a lejátszás menüt azon belül pedig a videók részt. Itt tudod a képarányt állítani! :K

(#12013) frantyo


frantyo
újonc

Sziasztok!

Egy ideje nem követtem a ms fejlődését. Meg tudjátok mondani, hogy mi történt a tmdb integrációval? Nem találok sehol lehetőséget az api kulcs megadására.

Köszi!

(#12014) huliganboy válasza frantyo (#12013) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

MS-en belül gondolod?

(#12015) tony70 válasza huliganboy (#12012) üzenetére


tony70
tag

Szia! Nekem igy néz ki,, bármir állítottam nem változik!

[ Szerkesztve ]

(#12016) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

A jarvissal nem láttam csíkot, a kryptonnal igen, nem tudom kiírtani, ötlet? Megjegyzem csak a videóknál jön ez elő

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#12017) huliganboy válasza tony70 (#12015) üzenetére


huliganboy
addikt

+(#12016) vzoli1987

A beállítási szintet rakd profira, majd tudsz még finomhangolni...De a Rendszer - Lépernyő részen is nézd meg a beállításokat. Továbbá a tartalom milyenségétől is függ a megjelenés!

A HDMI kezelése is megváltozott a v17 KODI esetén, így a TV beállításait is nézzétek át!

[ Szerkesztve ]

(#12018) frantyo válasza huliganboy (#12014) üzenetére


frantyo
újonc

Régen ms-en belül kellett megadni. Azóta ez változott?

(#12019) huliganboy válasza frantyo (#12018) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen nincs szükség már ilyenre! Automatikusan behúzza a tartalmat és borítót!

(#12020) tony70 válasza huliganboy (#12017) üzenetére


tony70
tag

Profira raktam, de ott sem találtam olyan beállítást csak inkább a 3d ill. A fekete sávok széthúzása (%), de ez csak nagyitja a képet. Olyan van , hogy 4:3 képarányú videók megjelenési módja, de akármire állítom nem változik,,,

[ Szerkesztve ]

(#12021) zskxk válasza huliganboy (#11832) üzenetére


zskxk
újonc

Ellenőriztem.

MSRepo 2.2
KIZS Repo: 1.0.1
BHTV: 2.0.2

Ezek tehát frissek szerintem.

A hiba pedig továbbra is fennál: KIZSTORRENT Error van, minden KODI induláskor.
BHTV-ben tudok "Böngészni", de ha rákattintok egy file-ra, semmi nem történik.

A Python-Libtorrent "viselkedése" nem egyértelmű számomra.
A verziószáma 1.1.1, de ő azt írja, hogy van update hozzá.

Azonban bármelyik update-et választom sosem elégedett vele, továbbra is azt irja hogy van update hozzá.

Valakinek ötlete?

(#12022) huliganboy válasza zskxk (#12021) üzenetére


huliganboy
addikt

Manuálisan már updateltem külön-külön a kiegészítőket...

Szerintem ha fent van a legfrissebb repo akkor töröld a kiegészítőt majd indítsd újra a KOD-t. Ha ez meg van akkor a repoból ~s ne zip fájlból telepítsd a kiegészítőt!

Valószínűleg mikor kézzel telepítetted a kiegészítőt akkor nem szedte le a függőségeket...

(#12023) junkpod válasza tony70 (#12015) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez Sony feature. Doityourself kolléga ismer megoldási módokat.

Box's don't touch!

(#12024) Keef_Lee válasza zskxk (#12021) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az biztos, hogy nincs rendben, hogy az MS repod ilyen régi. Abból rakj fel újat (2.2) és utána próbáld a frissítéseket abból.
Mert bár írod, hogy 2.2, de a képen 1.1.1 van.

[ Szerkesztve ]

(#12025) atyca válasza mkovacs (#12011) üzenetére


atyca
senior tag

Az alapértelmezett Estuary skint.
Szokatlan a Confluence után,de simán meg lehet szokni.
Confluence alatt így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#12026) Mr Dini válasza Keef_Lee (#12024) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez nem az MSRepo verziója, hanem a libtorrenté.

Viszont most látom csak, hogy már van 1.1.2-es verziója is, ami nincs fent a repóban jelenleg... Nemsokára felkerül! :D

Szerk.: Már fent is van.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12027) atyca válasza atyca (#12025) üzenetére


atyca
senior tag

Oppsz!Lejárt a szerkesztési idő...
Esetleg itt találsz kapaszkodót:
[link]
Úgy látom egy külön addon van a feliratok automatikus letöltéséhez,ahogy be lehet kapcsolni,úgy ki is.
Új felszínt a Rendszer/Beállítások/Eszköz/Felszín részen tudsz beállítani a Confluence skinben.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#12028) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
RaspberryPI-n használom a Kodit, már lassan két éve, de mostanában azt vettem észre, hogy az új sorozat epizódokat nem érzékeli a rendszer, nem is tudja médiatár frissítéskor megtalálni az új részeket, kivétel nélkül. Ezek hálózaton vannak, sambán érjük el a videókat.
Használok még egy Watchdog nevű rendszer kiegészítőt, vele még frissíteni sem kellett a médiatárat, automatikusan megcsinálta. Valaki tud tippet mondani, hogy mi lehet a gond, mit tudok tenni a javításért?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12029) Keef_Lee válasza lehella (#12028) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem írtad, hogy milyen "Kodi"? LE, OE, OSMC, Raspbian-on futó, stb...
Hátha valaki így jobban be tudja azonosítania problémát.

(#12030) Lenovo spec.


Lenovo spec.
csendes tag

Sziasztok.
Most kezdtem el használni a kodit és lenne pár kérdésem.
Az új verziót tudom e magyarra állítani? Moviesharkról tudok e filmeket le tölteni és ha igen azt hol tudom be állítani, mert nem találom :-)
Köszi

(#12031) Keef_Lee válasza Lenovo spec. (#12030) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen és igen.
Beállításokban keresd a magyar nyelvet. system/addons/intall from repository/kodi addon repository/look and feel/language/hungarian a kérdésére, hogy át is váltson-e magyarra fogadd el.
(Ja ez a régi 16.1-es szerinti, de hasonló a 17-en is.)
A másik kérdésre.
MS beállításokban letöltés fül, mentés helye betallózása után az aktuális filmen a kiszolgálók listájánál jobb gomb és letöltés

[ Szerkesztve ]

(#12032) lehella válasza Keef_Lee (#12029) üzenetére


lehella
senior tag

Bocsi, nem tudtam hogy ez számít, OpenElecről van szó :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12033) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Kezdek már kikészülni ettől a feliratos dologtól...
Van egy NAS-om, amin PLEX fut és KODI-ra KodiPlexConnect-tel kapcsolom a NAS-t. A gond ott van, hogy
1. PLEX valamiért baromi nyögvenyelősen hajlandó csak megtalálni a film/sorozat mellé, ugyan olyan néven rakott .srt-t. Nem tudom feldolgozni, hogy ez mért ekkora feladat számára, de még 25x library update után se hajlandó listázni az elérhető feliratok között.
2. Hiába van beállítva KODI-ban opensub és, hogy magyar feliratokat töltsön le angol nyelvű tartalmakhoz, csak és kizárólag az alap, angol feliratot látja (mint a PLEX), de ami ténylegesen felhúzza az agyamat, higy hiába nyitom meg manuálisan a felirat keresőt, ott is csak angol nyelvű feliratokat listáz, de abból 32 félét.

Nem értem mért ekkora nehézség 2 médiaszervernek/lejátszónak is az, hogy be- vagy letöltsön egy feliratot.

Van ötletetek esetleg? Vagy nincs OpenSub helyett működő alternatíva?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12034) dugesz77 válasza TheProb (#12033) üzenetére


dugesz77
őstag

A PLEX bonyolítja meg az egészet. Nem tudod sehogy kihagyni a sorból? Egy sima SMB megosztással tökéletesen mehetne minden. Opensub-ból meg a unofficial érdemesebb használni, nálam sima elég nyögve nyelős mostanában (lassú, sokszor nem tud belépni a loginnal)

(#12035) huliganboy válasza TheProb (#12033) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Ugye a plex lényege, hogy saját maga akar intézni mindent, így a plex beállításai között kellene kutakodni kicsit. Opensub esetén ajánlott a regisztráció, és az összes lehetőség esetén a magyar nyelv beállítása.

(#12034) dugesz77

Szerintem TV-k miatt használja...

[ Szerkesztve ]

(#12036) Lenovo spec. válasza Keef_Lee (#12031) üzenetére


Lenovo spec.
csendes tag

Sikerült köszönöm szépen :-)

(#12037) blakey válasza TheProb (#12033) üzenetére


blakey
titán

Szerintem Kodi esetén ne a Plex legyen a "megosztó" szerver. Egyszerűen SMB vagy NFS megosztás legyen. Mi az oka, hogy Plexet használsz? A Plex lényege, hogy a szerver és a kliens is ugyanaz, minden más sajnos néha akadályokba ütközik. Amikor Plex volt a DLNA szerver akkor minden eszközömön Plexet használtam, úgy minden frankó volt viszont amikor már csak sima DLNA szerverként szerettem volna használni akkor jöttek a problémák és utána DLNA szinten a Serviio lett a befutó, Kodi esetében meg SMB vagy NFS. Ha fontos, hogy több eszközön is lásd, hogy hol tartottál akkor MySQL vagy trakt.tv a megoldás, bár én most egyiket sem használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12038) TheProb válasza blakey (#12037) üzenetére


TheProb
veterán

Azért használok Plex-et, mert több eszközön nézem a letöltött tartalmakat, tőbbek közt neten keresztül is, szintén KODI-val. Ezen a feliratos nyűgön kívül amúgy teljesen tökéletes minden. Csak ezt nem tudom feldolgozni, hogy ha egyszer a videó mellett van az ugyan olyan nevű .srt, akkor mi a francért nem találja meg.
Átbújtam már a plex leírásokat, de ott is csak ennyit írnak, hogy mi legyen a névkonvenció, stb., stb. Tehát papíron látnia kéne.

(#12035) huliganboy: Be vagyok jelentkezbe OpenSub-ba, elvileg beállítások is jók, de mégis csak angolt látok.
Amúgy már az is egyfajta megoldás lenne, ha a feliratot a pc-ről tudnám betallózni neki, de még erre se látok lehetőséget. Mert ha rányomok a hangsáv menüpontban (a videó lejátszásakor), hogy "browse subtitles", akkor pörög a végtelenségig, ha esc-et nyomok, akkor meg inaktív a mappaválasztás.

Most idegességemben lerántottam a NAS-ról a gépre a tartalmat, aztán megnéztem MPC-vel inkább...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12039) huliganboy válasza TheProb (#12038) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez is magyarra van állítva?

(#12040) blakey válasza TheProb (#12038) üzenetére


blakey
titán

Ha van Plexed akkor szerintem felesleges a Kodi, nincs sok értelme, 2 évig Plexet használtam, sima DALMA szerverként épp, hogy elmegy, ahhoz inkább Serviio, ha Plexet kliensel használod akkor jól működik és nálam a feliratokkal sem volt gond. Én is több eszközön használom a Kodit és szinten külső eléréssel annyi, hogy azokon az eszközökön FTP-vel oldom meg a kapcsolatot, tehát a Kodi FTP-ről szedi le az anyagot, ha már van NAS akkor ez egy gyorsabb elérés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12041) TheProb válasza huliganboy (#12039) üzenetére


TheProb
veterán

Az nem, logikusan annak pont angolon kéne lennie. De majd megnézem. Bár ha manuálisan akarok letölteni OpenSub-ból, akkor ezeknek -szintén logikusan- nem kéne befolyásoló tényezőnek lennie sztem.

btw: mi ennek a skin-nek a neve?

(#12040) blakey: Az a gond, hogy plex kliens-ek szarok, ami jó lenne meg fizetős. Alap esetben a NAS-on lévő plex web-es felületén néztem egy ideig távolról amit akartam, csak ott a FHD tartalmakat már nem bírta, így áttértem asztali kliens-re (KODI), mert úgy nem voltak gondok, lehet a html5 meg a gyenge NAS alatti vas volt a gond.
Most már nem akarom ezt átvariálni, persze tudom, hogy úgy is meg lehet csinálni, ahogy te mondod. De így egyszerűbb, hogy csak a plex accot kell társítani minden eszközre és akkor le vannak tudva a gondok. Nem kell fájlelérést állítgatni minden egyes eszközön, aztán még trakt.tv-t is beállítani, hogy ne mutassa azt amit már megnéztem, stb.
Meg csak ezért amúgy se fogok váltani, metr ezt már megszoktam :D Viszont ez akkor is vicc, hogy nem látja a feliratot, holott működnie kéne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12042) kmarci25 válasza TheProb (#12041) üzenetére


kmarci25
veterán

Az nem, logikusan annak pont angolon kéne lennie. De majd megnézem. Bár ha manuálisan akarok letölteni OpenSub-ból, akkor ezeknek -szintén logikusan- nem kéne befolyásoló tényezőnek lennie sztem.

??? Pont, hogy akkor fog magyar feliratokat keresni, ha a screenshot-on lévő menüpontnál magyarra van állítva. És de, az opensub-ot is befolyásolja ez a beállítás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12043) TheProb válasza kmarci25 (#12042) üzenetére


TheProb
veterán

Hát én ezt úgy értelmeztem, hogy azokhoz a nyelvekhez tölti le a fentebb megadott nyelvű sub-okat, amiket itt meghatározok. Pl. angol adom meg, akkor angol hangsávos tartalomhoz tölt le magyar sub-ot.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12044) loosht válasza kmarci25 (#12042) üzenetére


loosht
senior tag

Ez igaz, ezt valóban magyarra kell állítani, hogy letöltse a magyar feliratokat. Viszont ez tényleg logikátlan, mert a beállítás szerint ez a hangsáv nyelve, amihez feliratot akarsz letölteni.

(#12045) huliganboy válasza TheProb (#12043) üzenetére


huliganboy
addikt

Remélem tényleg ez lesz a megoldás mert akkor "olcsón" megúszod! :DDD

(#12046) loosht válasza huliganboy (#12045) üzenetére


loosht
senior tag

Én rengeteget szívtam anno és ez volt a gond.

(#12047) Pelican válasza TheProb (#12043) üzenetére


Pelican
őstag

Rosszul értelmezed.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12048) kmarci25 válasza TheProb (#12043) üzenetére


kmarci25
veterán

Én az ilyeneket mindig kipróbálom így is, úgy is ha valami nem stimmel. Nem mindenkinek jár ugyanúgy az agya, illetve sima félrefordítás is lehet. Jobban megnézve a feliratot, úgy is értelmezhető, ahogy Te írod, mégis én azonnal átállítottam, mikor belaktam az LE-t.
De az tény, hogy lehetne sokkal egyértelműbb ez a menüpont: Languages of the downloaded subtitles pl.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12049) blakey válasza TheProb (#12041) üzenetére


blakey
titán

Én megvettem minden platformra a Plex-et még korábban, szóval nálam ez a része nagyon jól működött minden platformon, okostv-n, Blu-ray lejátsztón.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12050) gárr válasza TheProb (#12041) üzenetére


gárr
csendes tag

A PKC alapértelmezetten Addon Paths -ra van állítva, ezen a beállításnál a NAS átkódolhatja a tartalmat, ez kevésbé kompatibilis a kodival és jobban terheli a NAS-t.
A Direct Paths beállítással elméletileg átadja a fájl elérési útját a kodinak, innentől a kodi intézi.
Ez sokkal kompatibilissebb a kodival, nem függ annyira a NAS sebességétől se, viszont bonyolultabb beállítani. Ha rákeresel, konkrétan találsz egy táblázatot a két beállítás közötti különbségről.
Ugyan nem próbáltam, de úgy gondolom ezen múlhat a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.