Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#30401) Ejelhar válasza dave0825 (#30393) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A CE "gyárilag" tartalmazza az OpenVPN programot, ez egyszerre lehet szerver vagy/és kliens is.
Vagyis ha beüzemeled, akkor otthonról rá tudnál kapcsolódni a boxra (IP szinten látnád), ergo a web felület és az ssh is rendelkezésre áll.

Csak ehhez kéne még apád routerén egy port forward és DDNS is, hogy az internetről elérhető legyen a VPN szolgátatás, illetve odatalálj.

[ Szerkesztve ]

(#30402) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

A Total Dance TV plugin egyenlőre nem megy, lehet a forrásban változott valami.

(#30403) mikrofon válasza cof (#30373) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha párosítani tudja, akkor meg ez a probléma szerintem, hanem valami rosszul van beállítva a hanggal kapcsolatba.

(#30404) mikrofon válasza asanotadanob (#30390) üzenetére


mikrofon
addikt

Én használom. Nálam ilyen nincs. A real debrid több másik addon-nal is együtt működik. Pl gai esetleg próbáld ki azt. Bár szerintem nálad is a szolgáltatói router lehet a gyenge lántszem. Csomag méretekkel (MTU) is érdemes próbálkozni benne.

(#30405) Martin Eden válasza Botigta (#30372) üzenetére


Martin Eden
tag

A Kodi hangkimenetét a HDMI helyett a Bluetooth kimenetre irányítani?

[ Szerkesztve ]

(#30406) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Sony Android TV-re telepített Kodi (18.7) DD+ lejátszás esetén valaki tapasztalt már olyat, hogy pár másodpercenként elmegy a hang, majd visszajön, majd megint elmegy, és így tovább? Illetve, csúszás is tapasztalható.

Soundbar-om van (HT-XF9000, tehát tudja a DD+-t) , ha kikapcsolom a DD-t (nem a DD+-t) a passthrough részben, akkor nincs dadogás, nincs csúszás, gondolom lekonvertálja a hangot. Netet túrva azt látom, hogy DTS-sel volt gondja a Sony-Android TV kombónak, a DD-nek elvileg simán mennie kellene...

[ Szerkesztve ]

(#30407) GZoli7 válasza mandras81 (#30406) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez nem kiegészítős téma.
Ugyan nincs Soundbarom és dd+ cuccom, de a dd és a dts is hibátlan Sony tv-n.
Legfrissebb firmware-t érdemes feltenni, bár egyikkel sem volt probléma.
Irni kell a Sonynak, ez lehet a soundbar hibája is, nem hiszem, hogy kodi bug lenne.

(#30408) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
RasPi 4 + LibreElec Kodi alatt HBOGO nálatok megy?
Nem enged loginolni, pedig biztos stimmel a USR+PASS... :F
Ezt a plugint próbáltam: [GIT]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30409) mandras81 válasza GZoli7 (#30407) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi!

(#30410) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek
Olyan gondom lenne hogy a netflix addon leáll HTTP error hibával.
Ha kijelentkezek akkor be tudok lépni a felhasználókig, de mihelyst pl a sajátba belépnék leáll hibával:http error. A kids-el nincs gond. Ötltet valakinek? PC-ről és tolóról működik a fiók. Ötlet?

(#30411) Castell válasza Szabi_82 (#30410) üzenetére


Castell
aktív tag

Hali, nekem sem megy. Mostanában elég instabil az addon...

Remélem hamarosan javítják.

(#30412) Szabi_82 válasza Castell (#30411) üzenetére


Szabi_82
tag

köszönöm, remek, Én is

(#30413) mzsol


mzsol
tag

Eurosport player telepítésben tud valaki segíteni? Mit tegyek fel? Honnan lehet letölteni. Az eddigi próbálkozásaim nem vezettek eredményre.

(#30414) keb válasza totalgsmx (#30307) üzenetére


keb
csendes tag

Lehet böngészni nem tudja, win 10 megosztás tud szar lenni. De lehetvcsak a samba nem ismeri fel így, valami konfig hiba is lehet.

(#30415) ORCA58


ORCA58
addikt

Tegnap óta nem megy a Netflix. Mindkét box S912-es. Semmit nem csináltam. Megpróbáltam a frissítést, és a korábbiakat is, amikkel szintén ment, de hiába,a hiba ugyan az. Mi lehet a baj?
A hiba a logban:
2020-05-21 23:58:32.121 T:3514942272 ERROR: [plugin.video.netflix (1)] IPC call fetch_initial_page returned HTTPError: 500 Server Error: Internal Server Error for url: https://www.netflix.com/browse
2020-05-21 23:58:32.127 T:3514942272 ERROR: [plugin.video.netflix (1)] Traceback (most recent call last):
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/run_addon.py", line 207, in run
route([part for part in g.PATH.split('/') if part])
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/run_addon.py", line 38, in lazy_login_wrapper
return func(*args, **kwargs)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/run_addon.py", line 72, in route
_execute(nav_handler, pathitems[1:], g.REQUEST_PARAMS)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/run_addon.py", line 100, in _execute
executor(pathitems=pathitems)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/navigation/directory.py", line 59, in root
common.make_call('fetch_initial_page')
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/common/logging.py", line 143, in timing_wrapper
return func(*args, **kwargs)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/common/ipc.py", line 86, in make_call
return make_http_call(callname, data)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/common/ipc.py", line 116, in make_http_call
_raise_for_error(callname, result)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.netflix/resources/lib/common/ipc.py", line 173, in _raise_for_error
raise Exception(result['error'])
Exception: HTTPError

(#30416) janky1216


janky1216
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap próbáltam csinálni egy Backup mentést a KODI-ról, hogy átmásoljam egy másik eszközre.
Sajnos hibát írt a mentés közben és elszállt az egész! :W
Tud valaki esetleg egy olyan Backup addont, ami biztosan működik?

Előre is köszi!

(#30417) tobias40 válasza janky1216 (#30416) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen eszközön fut a Kodi?
Nekem Amlogic gépen,CE-ről simán ment a mentés és visszatöltés a másik gépre,a lényeg az hogy uanaz a verzió legyen .Esetemben CE 9.2.2 volt mint a két gépben és azonos a Kodi verzió..

[ Szerkesztve ]

(#30418) Jony2420


Jony2420
tag

Sziasztok, igazán nem ideillő kérdésem lenne, de megkérdezem a veszekedés elkerülése érdekében, tehát igazán csak az érdekelne , hogy látom itt hogy van olyan szürkében a válasz, gondolom ,,off topik,, meg van rendesen a válasz, na és mikor kell off topikba tenni a válasz vagy a kérdést, és mikor rendesen, vagy egyáltalán mire is van ez a bizonyos ,,off topik,,, valójában kerestem azt a bizonyos off topik témát de találtam belőle kb 39 témát,de lehet hogy több is van, nem értem miért nincs egy az összesre ha már egyszer ,,off topic,, a neve. :((

(#30419) pube111 válasza janky1216 (#30416) üzenetére


pube111
senior tag

Addonnal csináltad?
Inkább próbáld ez:
Beállítások, libreelec, rendszer, biztonsági mentés. Ez lementi a librért is.

(#30420) consono válasza ORCA58 (#30415) üzenetére


consono
nagyúr

Valamit szerintem változtatott a Netflix. Ez alapján ez szerver oldali:

"HTTPError: 500 Server Error: Internal Server Error for url: https://www.netflix.com/browse"

Browserből bejön az oldal, nem ad vissza 500-at, szóval ize...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30421) kmarci25 válasza consono (#30420) üzenetére


kmarci25
veterán

Tegnap este volt gond. Nem nagyon indult el semmi, vagy ha mégis akkor csapnivaló minőségben. (Firesticken sem, kodiban sem indult, LG tv appban gyatra minőségben.) Az előbb teszteltem Firesticken is, kodiban is minden rendben, működik, a minőség is oké.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30422) GZoli7 válasza janky1216 (#30416) üzenetére


GZoli7
senior tag

Elég nagy méretű fájl is lehet a végeredmény. Van elég helyed?

(#30418) Jony2420
Ami nem közvetlenül kodi kiegészítővel foglalkozik, azt kéne off-ba tenni.

(#30423) Aryes válasza Jony2420 (#30418) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én akkor szoktam off-ba tenni a válaszom, ha
1. Offtopik a kérdés eleve
2. Nem vagyok biztos benne, hogy jó a válasz, de leírom, mert hátha segít, vagy nem közvetlenül a kérdésre válaszolok, hanem helyettesítő megoldást javaslok
3. Humorizálok. :DDD

De ezt a topikot amúgyis megette régen a fene, mert a hozzászólások 98%-ának köze nincs a topik címéhez, ami

"Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)"

a legtöbb ide tévedő azonban csak annyit olvas el belőle, hogy

"Kodi"

és önti befelé a kérdéseit válogatás nélkül.
Egy darabig próbáltam ez ellen küzdeni, de egy ideje feladtam...
Az követte el egyébként a hibát, aki a topik átnevezésekor betette az "és" szót a címbe. Érdemes elolvasni az első pár ezer hozzászólást, hogy miről is kéne szólnia ennek a topiknak.

[ Szerkesztve ]

(#30424) pube111 válasza Aryes (#30423) üzenetére


pube111
senior tag

Azért, mert nincs rendes kodi topik. De szerintem ez nem olyan nagy baj.

(#30425) Aryes válasza pube111 (#30424) üzenetére


Aryes
nagyúr

De baj, mert amikor felvettem ezt a topikot a kedvenceim közé, akkor még csak azokról a kiegészítőkről volt benne szó, amiket a topiklakók írtak egymásnak, és pont. Engem nem érdekel, hogy ki milyen androidos lejátszót szeretne venni, hogy nem tud beállítani egy smb megosztást, és egyéb kodival (vagy azzal is alig) kapcsolatos hülyeségek sem érdekelnek, kizárólag a "magyar nyelvű online tartalmakhoz készült kiegészítők"-kel kapcsolatos hírek érdekelnek. Ami jelenleg elveszik a zajban.

Megnézném, hogy mondjuk az XDA developers fórumon meddig hagynák, hogy egy tetszőleges program topikjában hálózatkonfigurációs tanácsokat írjanak vég nélkül. ;]

Tudom, egyedül vagyok a problémámmal. :U

[ Szerkesztve ]

(#30426) pube111 válasza Aryes (#30425) üzenetére


pube111
senior tag

Szerintem a topikcímben szereplő "és" szócska miatt van helye itt a kiegészítőket nem érintő, de kodival kapcsolatos témáknak is. Az "és" nélkül ez nem lenne igaz.
Bár ez akkor lenne egyértelmű, ha lenne a kodi után egy vessző. Ha a kiegészítői után lenne a vessző, akkor már más lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#30427) Aryes válasza pube111 (#30426) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igazad van.

(#30428) pube111 válasza Aryes (#30427) üzenetére


pube111
senior tag

Ok, hülyeséget írtam. Nem kell vessző, mert felsorolás jelentésére szolgál az és szó. Akkor viszont egyértelmű a jelentés. Két témakörrel foglalkozik a topik.
1: kodi
2: kiegészítői ..
Befejezem 😊

(#30429) Bozek válasza Aryes (#30425) üzenetére


Bozek
nagyúr

Engem meg például ez nem érdekel. Akkor most mi van?:D

(#30430) Jony2420


Jony2420
tag

Hálás köszönet, minden egyes fórumtársnak a segítséget, így most már minden világos :)

(#30431) #75501312 válasza pube111 (#30426) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jaja, szerintem is, én sem értettem miért küldenek el, amikor Kodi kérdésem volt és nem a lejátszóval kapcsolatos. :N
Vagy nevezzük át a topikot vagy legyen külön Kodi topik.

(#30432) vargalex válasza pube111 (#30426) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha megnézed a topic linkjét, eredetileg nem ez volt a címe...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30433) cof


cof
veterán

Amúgy van ilyen általános Kodi topik? Mert én nem találok, csak Android alatt Kodi: KODI (ex-XBMC) Android alapokon, Androidos media-boxok

De ez jobban pörög, 10x több a hozzászólás majdnem, mint ott.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30434) #75501312 válasza vargalex (#30432) üzenetére


#75501312
törölt tag

Van rengeteg ilyen topik, amit linkben nem neveztek át, de névben igen, eléggé zavaró ilyenkor.

(#30433) CoF
Felőlem lehetne sima Kodi topik is, de akkor meg oda is jönnének az addon kérdésekkel, bár legalább el lenne szeparálva a 2.

(#30435) vargalex válasza #75501312 (#30434) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak arra utaltam, hogy könnyen lehet, hogy a kolléga még az átnevezés előtt vette fel a kedvencek közé...

Alex

(#30436) pube111 válasza vargalex (#30432) üzenetére


pube111
senior tag

Ph appot használok, nincs link. De az mindegy is szerintem. Most ez a címe.

(#30437) S01


S01
friss újonc

Üdv!
Movesharkkal van problemam. Miutan megnyitom a kiegeszitot, kivalasztom a filmek menupontot, elkezdek lapozni az oldalak kozott, akkor az elso par oldalt gyorsan betolti, de utana nagyon belassul, fel percig is forog a kis kerek, amig betolti a kovetkezo oldalt. Van ra valami mod, amivel fel lehet gyorsitani? Mas kiegeszitoknel nem tapasztalhato ez a lassulas. Android box, h96 mini, 2Gb Ram.
Koszi a valaszokat.

(#30438) ORCA58 válasza consono (#30420) üzenetére


ORCA58
addikt

Böngészőből nekem is megy csak az addon nem! :O

(#30439) cof válasza ORCA58 (#30438) üzenetére


cof
veterán

Mondjuk azt nem értem, hogy a Netflix problémákat miért ide írjátok, mert az tényleg nem ezen a topikon múlik. Azt még megértem ha megkérdezi valaki, hogy miért nem megy és a válaszolónál sem megy, akkor ezen mi nem tudunk segíteni.

Csak minden 5. hozzászolás erről szól, kicsit kellene visszaolvasni.

Fel kell venni githubon hibajegyet a fejlesztőnél.

Mostanában csak a Netflix, HBO, Youtube-ról szól a topik. Ebben igaza van a fórumtársaknak, hogy nem nem nagyon van köze ehhez a topikhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#30440) Imrisko válasza Aryes (#30425) üzenetére


Imrisko
tag

Igen igazad van nagyon is. Nagyon elvesztette a regi fenyet. Mar olvasni sincs ra hangulatom.

(#30441) Röfi1 válasza cof (#30439) üzenetére


Röfi1
csendes tag

A Netflix ill. HBO kérdéskörhöz nem tudok hozzászólni, de a Youtube diskurzus az a Kodihoz készült Youtube Add-on-ról szól, nem? Pl: Youtube API jelszavak, ezek ahhoz kellenének, hogy a Kodihoz készült Add-on-nal tudjuk a YouTube-ot használni, jól gondolom? Természetesen a Youtube-al nemcsak magyar nyelvű online tartalom érhető el, de hát pl egy Exodussal sem csak magyar nyelvű filmek nézhetők.

(#30442) vargalex válasza Röfi1 (#30441) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem, a YouTube API nem a Kodihoz, vagy a Kodi miatt készült, hanem a kiegészítő is azt használja. Tehát az API kulcs készítés lényegében egyáltalán nem ide tartozik...

Alex

(#30443) bivalyos


bivalyos
tag

Már 1x kérdeztem, de még mindig nincs megoldáson sajnos, folyamatosan is étel minden média tartalmat a kodi, legyen az saját tartalom, vagy kiegészítő barmelyikébe, nem tudok rá jönni hogyan kapcsolja ki, segítségeteket van szükségem, akár egy parancs ssh-n vagy nem tudom.

Üdvözlettel: bivaly

(#30444) Somatom válasza bivalyos (#30443) üzenetére


Somatom
veterán

Jól kimagyarfejezted magad. Ezt most csak én nem értem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30445) bivalyos válasza Somatom (#30444) üzenetére


bivalyos
tag

Basszus most olvasom, autómatikus szó kiegészítés bocsi, meg1x
Már 1x kérdeztem, de még mindig nincs megoldásom sajnos, folyamatosan ismétel minden média tartalmat a kodi, legyen az saját tartalom, vagy kiegészítő bármelyikébe, nem tudok rá jönni hogyan kapcsoljam ki, segítségetekre van szükségem, akár egy parancs ssh-n vagy billentyű kombinációja, nem tudom.

Üdvözlettel: bivaly

(#30446) Aryes válasza bivalyos (#30445) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már írták, hogy a yatse appban ki-be lehet kapcsolni az ismétlést, valószínűleg a Kodi webes felületén is.

(#30447) pube111 válasza bivalyos (#30445) üzenetére


pube111
senior tag

Cak egy ötlet. Próbáltad már törölni a MyVideos116.db fájlt?
Ssh kód: 😊

cp /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db. /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db. backup

rm /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db

systemctl restart kodi

Ha nem válik be, akkor visszaállíthatod.

rm /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db.

cp /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db. backup /storage/.kodi/userdata/Database/MyVideos116.db.

systemctl restart kodi

[ Szerkesztve ]

(#30448) Aryes válasza vargalex (#30435) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi, igen, erre utaltam én is!

És most, hogy hála nektek :R újra beindult a kiegészítők karbantartása, jó volna, ha ez a topik újra csak erről szólna, és nem az HBO-ról, a YouTube-ról meg a Netflix-ről, meg hogy hogy kell beállítani a távirányítót... :F

(#30449) Aryes válasza cof (#30433) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sokkal több értelme lenne az általad említett androidos topikot átnevezni, mert az androidos Kodi problémái azért 99%-ban lefedik a többi verziót, sőt, az itteni Kodisok közül aki nem Raspberry-n futtatja a Kodit, az nagy valószínűség szerint valamilyen androidos boxon. :)

(#30450) pube111 válasza bivalyos (#30445) üzenetére


pube111
senior tag

Jut eszembe, küldtem képet a webes felületen a repeat gombról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.