Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31801) gaben919


gaben919
csendes tag

sziasztok működik valakinek a dmdamedia addon nekem sajnos nem nyitja a linkeket sreamz?Megoldás van rá vagy csak nálam van hiba köszi

(#31802) vargalex válasza gaben919 (#31801) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most próbáltam, nálam elindult a streamz link is. De, ha adsz konkrét példát, ránézek. Egyébként magát a link feloldást már az urlresolver intézi, nem maga a kiegészítő.

Alex

(#31803) dzz


dzz
aktív tag

Egy órája keresgélek, de biztos kiveri a szemem a megoldás (már ha van)...
Hogyan tudnám a CE alatt tárolt néhány filmet streamelni egy win10 felé? A win tulajdonosa techanalfabéta, atomos a gépe és hallani sem akar kodi telepítésről a gépén. Van valami megoldás?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31804) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Miért van az, hogy időnként újra ki kell adnom a chmod -R 777 /var/media/HDD/Sorozatok parancsot SSH-n mert nem enged FTP-n keresztül törölni mappákat? :F

(#31805) cof válasza dzz (#31803) üzenetére


cof
veterán

Ez egy háztartás? Mármint a 2 gép közös hálózaton van? Mert akkor nem bonyolult. SMB-t engedéyezed CE alatt, bekapcsolod a jelszó kérést szintén ugyanott, SMB v2-v3-ra beállítod. Aztán újraindítod a CE-s gépet és már látszik a Windows hálózatok között, a CE alá kötött HDD meg a CE /storage mappa.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31806) dzz válasza cof (#31805) üzenetére


dzz
aktív tag

Igen, egy hálózat! Köszönöm, holnap kipróbálom! Nekem a windows kimaradt eddig az életemből :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31807) cof válasza dzz (#31806) üzenetére


cof
veterán

Esetleg ha nem megy így, akkor itt lesz hálózati hely csatolásáról videó Windows 10 alatt. [link]

Windows 7-en szépen működik a fenti írásommal, Windows 10-et meg kerülöm mint a rossz pénzt, szóval azzal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31808) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Régóta használok kodi-t.

TV-t resetelni kellett és sajnos elveszett összes kodi beállítás is....

Most meg valahogy sehol nem találom a felirat méretezhetőség beállítását. :(

Hol található?

(#31809) maestro87 válasza cof (#31807) üzenetére


maestro87
őstag

És NFS megosztást hogy kell csinálni TV box-szal? Még mindig nem tudom.
Vagy Windows azt nem támogatja?

(#31810) tcsaba007 válasza kory24 (#31808) üzenetére


tcsaba007
tag

Állítsd át a beállítások panelt "Profi"-ra....
Aztán:
/Beállítások/Lejátszó/Nyelv ott a Feliratok alatt :
Feliratok betütípusa
-Méret

(#31811) cof válasza maestro87 (#31809) üzenetére


cof
veterán

Hát azt én sem tudom. De NFS megosztást a NAS-ról szokták csinálni CE irányába, szerintem nincs NFS szerver CE-re, meg régebben még FTP szervert használtam LE alatt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31812) cocka válasza maestro87 (#31809) üzenetére


cocka
veterán

SMB miért nem jó?

Nem szokták tudni, de a secpol.msc-nél beállítható, hogy üres jelszót is elfogadjon a windóz. Onnantól kezdve a Kodinak csak az IP kell meg a felhasználónév. De a felhasználónév viszont kötelező, mert anélkül üres jelszóval sem enged be.

(#31813) mnnorbi


mnnorbi
tag

vidstore.me linkekhez tudtok hozzáférést? egyetlen online szolgáltató ahol hd tartalom is van

(#31814) cocka


cocka
veterán

A kilépegetős szindróma csak rtlnél jön elő vagy esetleg a többinél is? TV2, M3, Médiaklikk stb.?

(#31815) Dzsurgo77


Dzsurgo77
friss újonc

Sziasztok!
Tudom, hogy fórumokon ritkán szeretik a nagyon hozzá nem értőket.. :) De reménykedem, hogy valaki segít mégis. Még csak most ismerkedem a Kodival. RTL Most-os videók letöltése reményében, netes keresgélés közben leltem rá. Aztán olvastam, és láttam youtube videót is, miszerint a Neptune Rising Kodi Addon alkalmas lenne erre. Millió url-t próbáltam, de vagy eleve "halottak" voltak már, vagy a zip mindent tartalmazott, csak azt nem, amit kerestem.
Ha nem megyek nagyon az agyatokra, tudnátok esetleg óvodás nyelven segíteni nekem abban, hogy hol és hogy találom meg ezt, vagy bármi mást, amivel ez megoldható? Két napja keresgélek, olvasgatok. Szánnék is rá időt még, de sajnos elég sürgető lenne a megoldás, mert a 10.03-i Fókusz Pluszt is le kéne töltenem, illetve majd a holnapi (10.08-i) reggeli adást is.
Please.... ! Köszönöm! (a türelmet is a hozzá nem értésem miatt)

(#31816) PSVi válasza Dzsurgo77 (#31815) üzenetére


PSVi
friss újonc

Sziasztok!
Adott egy Eminent EM7580 típusú lejátszó. A jelenleg hivatalos legfrissebb rendszert tettem rá ami a Kodi 17.6 LibreELEC version v8.2.1
Gondoltam, így majd szépen fut rajta minden, mint korábban (kb 2 évig pihent a cucc), hát nem igazán. :/
Amire szükségem lenne, hogy fusson rajta: HBO Go, Netflix, Youtube és nem lenne hátrány a Horizon GO sem ;)
Tudnátok segíteni abban, hogyan lehetne ezeket életre kelteni?

(#31817) cof válasza PSVi (#31816) üzenetére


cof
veterán

Ezekhez minimum Kodi 18.0 kell, kivéve Youtube.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31818) gyuri81


gyuri81
veterán

Valahogy meg lehet etetni a CE-vel a ".xspf" fájlokat? (Win alatt VLC-vel szoktam megnyitni ezt a fájlt)

(#31819) dh66e válasza gyuri81 (#31818) üzenetére


dh66e
veterán

Ha nem megy akkor alakítsd át m3u ra és tuti menni fog.

(#31820) gyuri81 válasza dh66e (#31819) üzenetére


gyuri81
veterán

Hogyan kell? ( csatorna lista egyébként...)

(#31821) dh66e válasza gyuri81 (#31820) üzenetére


dh66e
veterán

Elvileg elég ha átírod a kiterjesztést,ha úgy nem megy akkor vlc-ben átalakítod.

(#31822) maestro87 válasza cocka (#31812) üzenetére


maestro87
őstag

Sokszor nem tudok arra se csatlakozni, illetve fájlokat törölni, van hogy csak újraindítás segít. Vagy a Solid Explorer hibája lenne ez? Windows-on lehet nem volt még az SMB-vel probléma, nem emlékszem.

(#31823) PSVi válasza cof (#31817) üzenetére


PSVi
friss újonc

Elolvastam az általad linkelt útmutatót, de abból sajnos nem jöttem rá, hogyan tudok 18-as kodit rátenni az eszközömre. Hétköznapi nyelven tudnál segíteni? :) Köszi :))

(#31824) cof válasza PSVi (#31823) üzenetére


cof
veterán

Ja, oké. :D

De azt nem neked szántam, az csak aláírás, minden hozzászolásomban megjelenik (itt is meg fog).

De, hogy válaszoljak is. Ahogy utánanéztem ez S805 SOC, a CoreElec csak S905-től támogatott, és LibreElec sincs erre 18.0 tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31825) PSVi válasza cof (#31824) üzenetére


PSVi
friss újonc

Köszi! Hát nem gondoltam,hogy aláírás, de már látom :)
Ezek szerint a Eminent EM7580-ra nem lehet ráhúzni a 18-as KODI-t, így ezek a programok sem fognak rajta már működni?
Sajnos ez irányú tudásom szinte zéró :/ A 7680-ra kiadott hivatalos frissítés sem jó hozzá?
https://support.eminent-online.com/hc/hu/articles/360009007840-EM7680-Revert-from-firmware-CoreELEC-v9-0-1-Kodi-18-to-LibreELEC-v8-2-5-Kodi-17-6-Recovery-firmware

Bocsi az értetlenkedést, csak örülnék, ha működésre lehetne bírni :)

(#31826) cof válasza PSVi (#31825) üzenetére


cof
veterán

Nem jó, mert újabb generációs hardver, ez már S905X.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31827) Csicsóka válasza maestro87 (#31809) üzenetére


Csicsóka
őstag

Így, de ennek főleg Linux - Linux között van értelme, mivel már a 80-as évektől kernel szinten támogatott a Unix, Mac rendszerek alatt. Pld. sokan használnak úgy két vagy több TV boxot CE-el, hogy az egyik box a tartalom szolgáltatója a többinek, az arra dugott HDD-t NFS-en célszerű akkor kiajánlani a hálózaton.

(#31828) brazos válasza PSVi (#31825) üzenetére


brazos
senior tag

Sajnos a régebbi EM7580 verzióra max ezt a firmwaret tudod csak rátenni: (mivel ebben csak 17-es Kodi van, így az újabb, 18-as Kodi-hoz való Widevine-t igénylő addonok nem mennek vele)
Download the latest firmware for the EM7580 :
Kodi 17.6 LibreELEC version v8.2.1
-EM7580-Firmware

[ Szerkesztve ]

(#31829) PSVi válasza brazos (#31828) üzenetére


PSVi
friss újonc

Köszönöm! Most ez van rajta :(

(#31830) blakey válasza PSVi (#31829) üzenetére


blakey
titán

SD-kártyáról elvileg futtathatsz CoeELEC-et, egy próbát megér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31831) tizenketto12


tizenketto12
csendes tag

Helló, van egy tv boxom, kodival, szeretném rajta nézni a digi-t, megoldható? kb fél napja azon szenvedek hogy valahogy csináljak egy m3u filet, ugyan kb fingom nincs hogy mi az, de sok órányi keresgélés után valamit csináltam, csatorna nevek vannak, csak éppen semmilyen adót nem játszik le.

(#31832) cof válasza tizenketto12 (#31831) üzenetére


cof
veterán

Neked inkább ajánlom a Digi kiegészítőt akkor. Link az MS repóhoz az összefoglalóban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31833) tizenketto12


tizenketto12
csendes tag

Sikerül megoldani, akinek hasonló gondja lenne, találtam egy ilyet: https://repo.mvshrk.xyz/plugins/plugin.video.digi.hu-online/
ki kell belőle törölni a testuser felhasználói nevet és jelszót, és beírni a sajátodat és már suhan is. :)

(#31834) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!
Létezik valami plugin amivel egy épp játszott film audiót és feliratot el lehet tárolni külön fájlban? Van egy film ami pihen a vinyón, de eredeti hanggal és nem is találom sehol németül, viszont a netflixen fenn van német szinkronnal és magyar felirattal (mondjuk a feliratot máshol (nc..e.cc) megtaláltam, de a német szinkronos verziót nem). A Netflix viszont a 720nál már köhög a CE-n :(

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31835) brazos válasza dzz (#31834) üzenetére


brazos
senior tag

Ha a film címét beírnád esetleg....
A német hangos filmet egy asztali gépen futtatott videó szerkesztőbe betöltve abból a hangsávot már le tudod menteni a pc-re egy fájlba.
Utána a te meglévő verziódat betöltöd, a filmet szétszeded audió+videó részekre, betöltöd a videó mellé a német hangfájlt, majd ebből csinálsz egy saját film verziót, persze a szinronra (video+hang) ügyelve.
A Kodi-ban én nem ismerek ilyen plugint, ami ezt neked megcsinálná, -de ettől még lehet, hogy netán létezik ilyen- viszont, ha megvan a német hangos film címe, vagy torrent oldal elérése, azt a Kodi-ban elvileg le tudod menteni magadnak. És utána jöhet a Pc-s szerkesztés.....

[ Szerkesztve ]

(#31836) brazos válasza brazos (#31835) üzenetére


brazos
senior tag

... a szinkronra ügyelve...

(#31837) dzz válasza brazos (#31835) üzenetére


dzz
aktív tag

Cuties (akkora a hype körülötte, hogy nem lehet elmenni mellette szó nélkül, kb mint a SW, van aki utálja és van aki imádja, de mindenki tudja miről van szó), de mivel a netflixen van, nemigen tudom betölteni semmiféle videószerkesztőbe, ezért a kérdés (viszont a netflix csapnivaló CE-s minősége nem vonz, le is mondtam a Netflixről CE alatt). Én nem nézek sűrűn filmet, inkább csak a háttérben hallgatom, így a felirat csak részmegoldás viszont csak német és magyar szinkron jöhet számításba, mert a többi nyelvre (amit valamelyest megértek az az orosz és egy pici angol) ugyan annyira figyelnem kellene, mint a feliratra.
Itt a torrent tiltott, így maximum szétnézek, de le nem töltök semmit torrenttel! Azt sem tudom, hogy van-e németül valahol feltöltve torrentre, a szabadon használható stream oldalakon nem találtam, viszont megkaptam szép ékes franciául egy ismerőstől.
Annyira nem fontos mert ha nem találok ilyesmi megoldást, akkor csak megnézem, hogy mit produkálna a netflix a még meglévő android alatt és ez gondolom egyszer nézett film lesz. Gondoltam egy ilyesmi modul/plugin jól jöhetne akár máskor is!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31838) vargalex válasza dzz (#31837) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha csak a háttérben hallgatod, akkor nem mindegy, hogy milyen minőségben megy a lejátszás? Így Netflixről mehet német szinkronnal.

Alex

(#31839) hunaqua


hunaqua
addikt

Az M4Sport kiegészítő működik nálatok? Az élő működik csak.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31840) Borisz76 válasza dzz (#31837) üzenetére


Borisz76
veterán

Németországban tiltott a torrent de én 5 év alatt non-stop töltöttem le/fel.
Tudni kell az apró beállítási dolgokat és egy nagyon fontos dolog : csak zárt, regisztrációhoz kötött oldalról szabad tölteni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31841) <Adamsky> válasza vargalex (#31838) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
"Ha csak a háttérben hallgatod, akkor nem mindegy, hogy milyen minőségben megy a lejátszás?" - nem is értem, hogy hogyan lehet így filmet "nézni"? Ha, valami érdekel, akkor leülök, megnézem. Bár lehet én vagyok ilyen régi vágású. :)

(#31837) dzz
" ... nem lehet elmenni mellette szó nélkül, kb mint a SW ... "
Óó, már, hogy ne lehetne! Hallottam, hogy miről szól, nekem ennyi pont elég volt ahhoz, hogy még a kósza gondolatát is elhessegessem, hogy valaha is megnézzem.
Az "SW", kb. ugyanez a sztori. Sajnos láttam az első "új verziót" (ezzel a szánalmas kinézetű, emós Darth Vader-el) és azt mondtam, köszönöm nem. Én biztos nem fogok támogatni az ilyen szemetek készítését. Ugyanerre a sorsra jutott a The Fast and the Furious is.

(#31842) Noxy válasza Borisz76 (#31840) üzenetére


Noxy
veterán

de én 5 év alatt non-stop töltöttem le/fel.

Szintén zenész! :D
Recept: Meló után haza, iPad, nCo..e weboldal, virág kiválaszt, letöltés link másol, iPad Safari Transmission remote beilleszt. Az ungarn-ban lévő NAS meg vacsi alatt leszedte. Így D-ben egy bit-t sem szedtem le a torrentel. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31843) Borisz76 válasza Noxy (#31842) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is NAS-al töltögetek.... Németországban is azt használtam... ott kint.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31844) csibe1 válasza Borisz76 (#31843) üzenetére


csibe1
addikt

Ingyen NAS-t, és ingyen áramot, netet, merevlemezt hozzá mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#31845) Noxy válasza Borisz76 (#31843) üzenetére


Noxy
veterán

Én nem igazán bíztam a VPN-s megoldásban.
Max addig amíg az nC..e oldalán matattam.
A többit megoldotta idehaza a NAS. (Ha már kifizetjük az Artijus adót. :DDD Mondjuk ezt én el summantottam, mert kint vettem a NAS-t.;])

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31846) Noxy válasza csibe1 (#31844) üzenetére


Noxy
veterán

3 hónapja már pénzért filmezek a Netflix-n.
Egyszerűbb gyorsabb 4K-ban. 3 felé eldobjuk az előfizut. A TV csomagot meg lemondtuk mind 3-n.
5 e Ft reklámmentesen megmarad havonta :) .

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31847) dzz válasza vargalex (#31838) üzenetére


dzz
aktív tag

mivel 480-ban is akadozik a hang, nem! Ráadásul most be akartam vele lépni és generálnom kellene kulcsot... mindegy, ennyire nem lényeges.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31848) dzz válasza Borisz76 (#31840) üzenetére


dzz
aktív tag

Bár van ncore accom, nem töltögetek semmit. Az egyik ilyen zárt oldalról származó letöltésért kapott a barátom 1200€ büntetést, elég egyetlen jóakaró (gondolom valaki a peer-ből) és huss! Erre nem áldozok :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31849) dzz válasza <Adamsky> (#31841) üzenetére


dzz
aktív tag

A háttérben hallgatáshoz: valahogy nem köt le minden annyira, hogy elejétől a végéig nézzem. Ezeket az időket használom ki tanulásra (50 felé vagyok, és az agyam egyszerre jár „száz” felé, pont ahogyan 2x évesen. Akkoriban a háttérben szólt a RIG és miközben a tv-ben ment a mese a gyerekeknek, beszélgettünk vagy főzőcskéztünk, mindig hallottam ha a távírón a hívójelem pötyögte valaki. Bizonyára nem felel meg ez mindenkinek így, de én így éltem le ezt a majdnem 50 évet, ez gondolom már így marad).
Egy közösségben ha felhozódik a téma, akkor néha szeretek bekapcsolódni. Ez a film annyira szélsőséges „érzelmeket” vált ki, hogy szeretnék egy kicsivel tisztábban látni! A nagy konzervatív német vélemény a környezetemben, hogy egy peppet túltolták a negatív kritikákat. szeretnék hozzászólni olykor a témához.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#31850) dzz


dzz
aktív tag

úgy mindenkinek aki NAS-al kapcsolatosan írt és azzal tölt(ötte) le otthon :) Nekem se kutyám, se macskám, se magyar személyi igazolványom nincs, nem tudom otthon megoldani a letöltést. Pedig egyszerűbb lenne. :D

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.