Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#31501) Zebu válasza vargalex (#31499) üzenetére


Zebu
addikt

megnézem, köszi

[ Szerkesztve ]

(#31502) Zebu válasza vargalex (#31499) üzenetére


Zebu
addikt

jah a media mappában nincs semmi. megcsináltam a mappát, de mik kellenének bele?

(#31503) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,

xbox one s - kodi együttállásnál van megoldás digi online és hbo go-ra?
Próbálkoztam de a widewine.cdm nem akar működni, a digionline-t ötletem sincs hogy telepíthetném mert nincs ssh-ra lehetőségem.

(#31504) cof válasza Marcelldzso (#31503) üzenetére


cof
veterán

Digi online béta néven van kiegészítő az MSRepoban Mr. Dini-től.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31505) tobias40


tobias40
veterán

ÚjTelekom tvgo-ra ,van megoldás droidon vagy CE alatt?

[ Szerkesztve ]

(#31506) cof válasza tobias40 (#31505) üzenetére


cof
veterán

Kodira tuti nincs, eddig sem volt.

Miért nem kérdezel rá az Android topikban?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31507) tobias40 válasza cof (#31506) üzenetére


tobias40
veterán

Gondoltam hátha itt is tudja valaki... :B

(#31508) Zebu válasza Zebu (#31502) üzenetére


Zebu
addikt

egyébként a feliratok még mindig a temp mappába mennek :( nem értem mi a gond.
Hozzzáférés van NFS-en keresztül, akár kodiból törlök állományokat. Viszont a felirat nem kerül át oda :( a Kodi.log-ban nem látok semmit.

(#31509) Marcelldzso válasza cof (#31504) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszönöm! Egy linket kérhetek? Mobilról nem talalom a linket. Csak a movieshark.xyz-set de az nem tölt be.

(#31510) cof válasza Marcelldzso (#31509) üzenetére


cof
veterán

Összefoglalóban van, de tessék a repo direkt .zip: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31511) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok, most üzemeltet be egy rpi4et 4gb verziót, tv-t nézek rajta távoli m3u listából, miért van az hogyha előtérbe van akkor picit akad és elcsuszik a hang, de ha vissza lépek és a menü van előtérben, és a tv adás megy a háttérben ez a probléma megszűnik, és gond nélkül megy a lejátszás. Csak tv nézés el van ez a hiba, libreelec, legfrissebb.

Up
Megvan, az élő adásnál képbeállitás, mentesítés módját kikapcsolod akkor jó.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#31512) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

PC-re telepítettem a Kodi-t, hogy kipróbáljam, mielőtt Raspberry PI-re megy. Hát, biztos volt már téma, de az istennek se megy a YouTube addon, nem enged bejelentkezni. Beírom az aktiváló kódot, aztán Login Exception (401) hibával elküld a francba.

Mi a trükk? Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31513) vilga válasza Dark Archon (#31512) üzenetére


vilga
tag

ez megvolt?

(#31514) Dark Archon válasza vilga (#31513) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, így már működik! :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31515) Marcelldzso válasza cof (#31510) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszönöm, működött! ;]

(#31516) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok, rpi és kodi mellé valaki használ hdmi cec adaptert? Tudna ajánlani?

Üdvözlettel: bivaly

(#31517) Aryes válasza bivalyos (#31516) üzenetére


Aryes
nagyúr

Rpi mellé minek? :F Gyárilag benne van.

(#31518) bivalyos válasza Aryes (#31517) üzenetére


bivalyos
tag

Nekem a tv-m tudja, de édes apám tvje meg cec képes, így ahoz kellene.

Üdvözlettel: bivaly

(#31519) PeterPH válasza bivalyos (#31518) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ennek fuss neki mégegyszer, mert így nem értelmezhető.
Ha az utóbbi TV nem CEC képes, akkor nem is lesz az, mert az adapter nem a TV-t tudja okosítani, hanem a lejátszót (jellemzően PC-t).

(#31520) cof válasza bivalyos (#31518) üzenetére


cof
veterán

Vegyél valami egyszerű kis légegeret. Itt van pl. egy fapados alap francia raktárból 5.95$-ért Aliexpressről. [link]

Csak a gombok mennek, légegér funkciója ennyiért nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31521) Aryes válasza PeterPH (#31519) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pontosan.

(#31522) bivalyos válasza PeterPH (#31519) üzenetére


bivalyos
tag

Ezt nem tudtam, azt hittem, hogyha az adott tv amelyik cec képes, azt egy eszköz segítségével azzá lehet tenni, a cél az lenne, hogy a tv távirányítója képes legyen irányítani a kodit is. Minthogy egy cec képes tv tudja.

Üdvözlettel: bivaly

(#31523) bivalyos válasza cof (#31520) üzenetére


bivalyos
tag

Ez tetszik, köszönöm, jobb mint egy billentyűzet.

Üdvözlettel: bivaly

(#31524) Aryes válasza bivalyos (#31522) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet! Egy 150Ft-os IR receiver-t kell kötni a pi megfelelő gpio-jára, és akár a tv távirányítóját is be tudod neki tanítani!
YouTube videó
Így nem kell külön távirányító, csak olyan gombokat kell betaníti, amik nem okoznak gondot, ha a tv is veszi a jelet (pl hdmi módban nálam nem reagál a tv, ha a számokat nyomom).
További részletekért menj a raspberry topikba!

[ Szerkesztve ]

(#31525) vargalex válasza bivalyos (#31522) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt szerintem megint kimaradt egy nem szócska...

Alex

(#31526) gazso75 válasza vargalex (#31525) üzenetére


gazso75
aktív tag

ja, én is 2x olvastam :)

(#31527) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Kodi + rtl most. Itt sorozatrészek sorrendjét kodi vagy rtl szabja meg? Eddig fehér volt a név és mindig legfelülre került az új (napi 1 rész kerül fel) ma már összes rész 4 kivételével piros és össze vissza vannak, illetve ami nem fehér minden részt nem megnézettnek mutat amiket eddig láttunk. Ami ki van jelölve az a mai. Ez mitől van?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#31528) Indiant


Indiant
addikt

Mit tegyek, ha a film és sorozat infó nem működik? (működő rendszer lett átköltöztetve másik vasra)

(#31529) vilga válasza MadMancs (#31527) üzenetére


vilga
tag

Van ami csak rtlmost+ kóddal nézhető, asszem a piros.
A beállítás menüben kapcsolgasd a +megjelenítés opciót.

(#31530) blakey válasza MadMancs (#31527) üzenetére


blakey
titán

A beállításoknál beállítható, hogy milyen sorrendben legyen illetve mutassa vagy sem a "+"-os tartalmakat. A megnézettnek jelölés a két tartalom eltérő státusza miatt változhat, tehát ha a fehér volt a megnézett és pirosra vált akkor nem tud megnézett lenni, mert tulajdonképpen újnak számít. Nem tudom, hogy a jelölés megoldható-e, hogy átkerüljön a másik státuszra vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31531) vargalex válasza MadMancs (#31527) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A kiegészítő pirossal jelöli az RTL Most+ tartalmat, ami elrejthető. Kellene egy kapcsoló ahhoz is, hogy egyáltalán jelölje-e, hogy melyik a Most+ tartalom. Illetve van egy saját sorbarendezés benne, ami a video sorszáma alapján próbálja rendezni a tartalmat. Sajnos az RTL-nél ez nem mindig növekvő. Kapcsold ki a beállításokban az "Epizódok sorrendbe rendezésének kísérlete" opciót (bár, nálam az általad hivatkozott sorozatnál akkor is jó).

Alex

(#31532) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,
Van jelenleg működő módszer XBOX-on működésre bírni az RTL Most-ot? Kodi UWP azt írja nem támogatott a Widevine.
Üdv.

(#31533) MadMancs


MadMancs
veterán

Köszönöm szépen mjndenkinek. Ez az epizodok rendezése ki volt kapcsolva, most bekapcsoltam. Hellyel közel átláthatóbb lett, most már 1 oldalon legalább sorrendben van. De teljesen meg van zavarodva. Pl első évad szerinte 60 részes legalabbís mutatja s1 e51 - e60 holott csak 50 részes. Most+ fiókkal vagyok egyébként bejelentkezve. Nem tudom mi lőtte, tegnapig semmi baja nem volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#31534) vargalex válasza MadMancs (#31533) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ilyenkor nézd meg az RTL Most oldalán is. Ott is 60 részesként mutatja az első évadot... Magát a sorozatot nem ismerem, de ahogy láthatod, az oldal szerint így van.

Alex

(#31535) MadMancs válasza vargalex (#31534) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen igazad van én emlékeztem rosszul. Arra emlékeztem hogy s1 e1-e50 volt 1 blokk arra nem hogy volt s1 e51-e60 blokk is volt :DDD Itt még chromecast néztük.

De azt továbbra se értem miért borult a sorrend. Kieg beállításaiban egyebkent felbontás és sorrenden kívűl nincs más beallitási lehetőség.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#31536) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Egy androidos kütyüre feltelepítettem a Kodi - t. Amint a leírásban olvasható, regisztráltam és megszereztem a TMDB APi KEY-t. A MovieShark beállításai között nem találom, hova kell beírni?
Segítsen valaki.
Köszönöm.

(#31537) cof válasza mitibi (#31536) üzenetére


cof
veterán

Miért van szükséged a TMDb-hez API key-re?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#31538) hyper83


hyper83
tag

Sziasztok,

sikerült mar valakinek a Seren kiegeszitoben a filmleirast es trailert magyarra allitani? En sajnos akarhogy probaltam nem sikerül a nyelvet atallitani.
Köszi elöre is!

(#31539) PpenoO


PpenoO
őstag

Raspberry Pi topikban jártam már, de nem tudtak segíteni, hátha közületek valaki tudja a megoldást.

Pi2 analóg audio kimenetét egy Focusrite Scarlett 2i2 kártyára kötöttem és Libreelec 9.2.4 rendszert futtatok. A Scarlett nem csatlakozik USBn a Pire, csak a Pi analóg kimenetele van rádugva a Scarlettre ami így előerősítőként szolgál és továbbítja a jelet 2db M-Audio BX6ra.

Nem tapasztalható semmiféle pattogás, sistergés vagy audio drop, viszont a hang filmlejátszás közben csúszik, mármint ilyen mágnesszalag jellegűen nyávog, mintha egy magnó be akarná kapni a szalagot. Beszédhangnál nem észlelhető, da amint megszólal egy hegedűhang, azonnal hallhatóvá válik a dolog. Zenelejátszásnál nem jelentkezik a probléma.

Próbáltam már állítgatni az audio illetve a player szekciót de nem találom azt a beállításkombinációt amivel megszüntethetném ezt a macskanyávogást.

(#31540) consono válasza PpenoO (#31539) üzenetére


consono
nagyúr

Talán a sync audio to video, vagy valami hasonló menüpont segít, de lehet, hogy csak simán a Pi audio kimenete ilyen... A legtöbb hanggal kapcsolatos dologhoz valamilyen külső DAC-t ajánlanak a Pi-khez. Lehet, hogy ha USB dugnád rá a Scarletet jobb lenne a helyzet!

"In God we trust. All others must bring data"

(#31541) PpenoO válasza consono (#31540) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi a segítségnyújtást. Rádugtam a Pire a Scarlettet, nagyon zajos a jel úgy sajnos, meg hát kellene a hangkártya másik géphez. A Video/Audio sync alatt pontosan melyik szabályzót érted?

Adjust display refresh rate vs Sync playback to display minden variációját próbáltam.
OMX vs MMAL felcserélés sem.
A PLL Adjustment nem segít, illetve az Output Configuration és a Resample Quality sem.

(#31542) consono válasza PpenoO (#31541) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs előttem sajnos Kodi, de valahol a player beállításokban keresd a video alatt. Sajnos én csak a HDMI kimenettel használtam hangot Pi-n, egyébként nem...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31543) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

SuperSubtitles, OpenSubtitles addont honnan érdemes telepíteni? MSRepoban benne vannak, vagy az kell, ami a kodiban van?

Let the Zone take me if I am.

(#31544) blakey válasza kutga (#31543) üzenetére


blakey
titán

Kodi repoból mehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31545) PpenoO válasza consono (#31542) üzenetére


PpenoO
őstag

Megtaláltam a megoldást, azaz véleményem szerint a Kodi bugot.

A probléma fő okozója az Audio Output Device.
Amennyiben HDMI & Analogue mode-ot választom, mindegy mire állítom a Sync playkback to displayt, analóg kimeneten nyávogni fog a hang, HDMIn nem.
Viszont Analogue only kimenetet választva csak akkor nyávog a hang, ha be van kapcsolva a Sync playkback to display.

A kérdés már csak az, hogy miért nem tudja Analogue kimeneten ugyanúgy kezelni a hangot mint HDMIn amikor Sync playback to display be van kapcsolva. Ezt a kérdést viszont már a Kodi fejlesztőinek fogom feltenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#31546) blakey válasza PpenoO (#31545) üzenetére


blakey
titán

Sync playback to display be van kapcsolva. - ne legyen bekapcsolva, ez a hangkimenetekre is hatással van mivel a képet és a hangot szinkronba kell hoznia. Nem lesz HD hang, stb. Amúgy sem kéen ezzel a menüponttal foglalkozni. Minek kapcsolod be?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31547) PpenoO válasza blakey (#31546) üzenetére


PpenoO
őstag

A Sync playback bekapcsolásával sokkal simább a videolejátszás.

Véleményem szerint itt több bug is van.

1. HDMI és Analogue outputnál, mindegy mire van állítva a Sync playback, nyávog a hang az analóg kimenetelen.

2. Sync playback enabled beállítás mellet csak Analogue-on jön elő a macskajaj, HDMIn nem.

Szerintem ez így nem ok.

(#31548) blakey válasza PpenoO (#31547) üzenetére


blakey
titán

Sync playback to display egy sajnálatosan benne hagyott opció, ha jó lejátszást szertnél akkor sürgősen kapcsold ki. Ha nem tudod mit jelent akkor azért, ha igen akkor azért. Ezzel a funkcióval elveszíted a kadenciahelyes lejátszást és a legtöbb normális hangot mivel az eszköz a hangot és a képet a megjelenítő frekvenciájához állítja aminek semmi köze a videó fps-éhez és ahogy tapasztalaod, problémák adódnak a hanggal, ez nem "bug", ez ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31549) PpenoO válasza blakey (#31548) üzenetére


PpenoO
őstag

Nálam a Kodi kadenciahelyesen játssza le a videoanyagokat Sync Playback to display esetén is mert be van kapcsolva az Adjust display refresh rate.

Ettől még a hang probléma Analogue kimeneten fennáll, amennyiben az output mode HDMI and Analoguera van állítva. Mivel mindkét hangkimenetet használom, ezért ez a beállítás lenne kézenfekvő nekem, de így meg nem jó a hang Analogue kimeneten. Szerintem ez bug.

(#31550) blakey válasza PpenoO (#31549) üzenetére


blakey
titán

Nálam a Kodi kadenciahelyesen játssza le a videoanyagokat Sync Playback to display esetén is mert be van kapcsolva az Adjust display refresh rate. - tévedés, mint írtam, ha nem tudod, hogy mit jelent akkor ne kapcsold be a sync playback to display--t. Adjust display refresh rate legyen On start/stop-on.

A hang probléma abból adódik amit leírtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.