Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#40001) zsiga68 válasza linuxforum (#39998) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én pont ezért tettem fel egy régebbi veziót. Az több magyar addons-t támogat.

(#40002) cof válasza zsolt20 (#39999) üzenetére


cof
veterán

Akkor ilyen a forrás, le van terhelve minden bizonnyal. Általában ezek az .m3u listák amiket lehet találni neten nem megbízhatóak, és nem is hosszú életűek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#40003) linuxforum válasza gyűrű (#40000) üzenetére


linuxforum
csendes tag

:(

(#40004) consono válasza zsolt20 (#39999) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor lehet, hogy a forrás oldalon van a hiba, ha nálad két eszköz is rosszul játssza le. Bár gondolom a droid is ugyan azon a hálózaton volt, mint Kodi, szóval simán lehet hálózati a baj, még ha a speedtest jó sebessegetzis mutat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40005) sittes79


sittes79
addikt

Tudnátok ajánlani nvidia shield-en működő kodihoz egy jó skint, lényegében csak addonokat használok rajta az msrepo-ból!

(#40006) linuxforum


linuxforum
csendes tag

CE Matrix alatt hogyan tudnám elérni, hogy az onlinefilmek.me alatti filmek is elérhetőek legyenek? A többi plugin működik a MovieSharkból, de ebből eddig egyetlen fimlet sem sikerült elérnem.

(#40007) xtend válasza linuxforum (#40006) üzenetére


xtend
senior tag

Jó ideje nem működik az addon, nem csak Mátrix alatt... [link]

(#40008) Jakuu


Jakuu
őstag

Vargalex, kiderült, hogy mi okozza azt, hogy miért nem indulnak el az Indavideo pluginban el a videó lejátszások?

(#40009) tom19q


tom19q
csendes újonc

Sziasztok!
Tegnap óta 18.9 Leia (android) dmdamedia alatt Streamsb filmek nem indulnak. Hibajelzés: Http error 404 not found.
Tudna valaki segiteni?
Köszönöm

(#40010) vargalex válasza tom19q (#40009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy többször leírtam már, a végső link feloldásáért már nem a kiegészítők a felelősek (a legtöbb esetben), hanem a resolveURL végzi. A jelzett hibát elvileg 11 órája javította a fejlesztő, úgyhogy egy új verzióban várható, hogy jó lesz (vagy kézzel átvezeted magadnál).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#40011) vargalex válasza Jakuu (#40008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Még nem volt időm foglalkozni vele.

Alex

(#40012) sakrafp


sakrafp
csendes tag

Sziasztok !

Megy az RTL most? Nálam csak homokórázik!

(#40013) blakey válasza sakrafp (#40012) üzenetére


blakey
titán

Igen, épp azt nézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40014) hwtech22


hwtech22
csendes tag

Sziasztok

A FilmPapa -ban csak az új HD filmeknél csak az utolsó 4-5 db -ot mutatja.
Észre vette valaki más is?
Köszi

(Coreelec)

(#40015) sakrafp válasza blakey (#40013) üzenetére


sakrafp
csendes tag

Melyik verzió van fennt nálad?

(#40016) blakey válasza sakrafp (#40015) üzenetére


blakey
titán

Legfrissebb, ami a tárolóból elérhető.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40017) hwtech22


hwtech22
csendes tag

Nálam is...

(#40018) brazos válasza hwtech22 (#40014) üzenetére


brazos
senior tag

Linux alatt a legújabb hd filmeknél nálam csak ennyi látszik...de mind a hat link működik. Az 1-es, 3-es és a 4-es ráadásul automatán magyar felirattal indult.

[ Szerkesztve ]

(#40019) hwtech22 válasza brazos (#40018) üzenetére


hwtech22
csendes tag

A weboldalon mutatja az összeset.... :F

(#40020) bivalyos


bivalyos
tag

Üdv, újabb hibát véltem felfedezni, TV2 play séfek sefet szerettem volna nézni, de a hang brutal el van csúszva, bármilyen be állításnál, más műsort nem teszteltem, kép is néhol akadozik elejétől kezdve. Csak a tv2play addon al tapasztalok ilyet.

Üdvözlettel: bivaly

(#40021) bivalyos válasza bivalyos (#40020) üzenetére


bivalyos
tag

Gyanúsan kódolas hiba van, mert ha letoktom is úgyan az a hiba :/

Üdvözlettel: bivaly

(#40022) vargalex válasza hwtech22 (#40014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez még aktuális? Most ránéztem, nálam 415 oldalnyi film látszik, ahogy a weboldalon is...

Szerk.: Leia alatt valóban nem látszik. Mátrixon jó. Biztos, hogy valami karakter kódolás probléma lesz. Mindjárt ránézek.
Szerk2.: Nem a Leia okozza, hanem ha be van kapcsolva a "Részletes információ előtöltése" a kiegészítő beállításaiban, akkor a Che GuEvara: A motoros naplója filmnél nem tudja parse-olni a film hosszát, ugyanis ott az áll, hogy 31S min. A 31S pedig nem parse-olható int-é.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#40023) tom19q válasza vargalex (#40010) üzenetére


tom19q
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!
A módosítást megcsináltam, a hiba sajnos ugyanúgy megmaradt :(( . ResolveUrl frissítés nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#40024) zsiga68 válasza vargalex (#40022) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nálam is 415 oldal. Filmpapa 1.0.11 Libreelec 9.2.8 Leila. Raspberry pi

(#40025) vargalex válasza vargalex (#40022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A movieshark repo-ba felkerült a FilmPapa HD addon 1.0.12-es verziója.
A hossz parse-olás hiba egyelőre annyival javítva, hogy ahol nem jól adták meg a weboldalon, ott jelenít meg hosszat a listázásban a kiegésztő. Szerintem nincs értelme máshogy javítani, mert az sem helyes, ha az adott filmnél 31 percet mutatna...

Alex

(#40026) ztsoft válasza zsiga68 (#40024) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is jól működik (415 oldal). Filmpapa HD 1.0.11, CE 9.2.8 Leila, Amlogic S912-es box.

Igen, a részletes infó nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#40027) xtend válasza vargalex (#40025) üzenetére


xtend
senior tag

Köszönjük :R Isten tartsa meg a jó szokásodat ;)

(#40028) hwtech22 válasza vargalex (#40025) üzenetére


hwtech22
csendes tag

Nagyon super, működik így a CoreElec alatt is.
Köszönöm szépen a javítást. :R

(#40029) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Androidos mobilon és egy Tanix T6 tv boxon is WBMC18. 9 van fent, jól megy rajta minden, már amit én használok. Kérdésem : érdemes frissítenem mátrix 19.4-re? Ad valami előnyt, jobb lesz tőle valami vagy inkább az ellenkezője? Valami nem működik majd rajta? Azért kérdezem mert annyira nem értek hozzá, fele dolgot sokszor nem is értem amiről beszélgettek, bocs.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#40030) xtend válasza snakebait (#40029) üzenetére


xtend
senior tag

Mátrixon nincs Exoshark, illetve ha a tv boxod tudja és a tv is, akkor Mátrixban van HDR támogatás.

(#40031) Long1


Long1
csendes tag

Sziasztok,
van olyan lehetőség a kodiban (külső vagy belső) hogy kikapcsoljon aktív addon esetén bizonyos idő elteltével vagy elérésekor? Valamiféle sleep timer de, nem csak akkor amikor inaktív a jelforrás. Remélem érthető vagyok :DDD
Előre is köszi

(#40032) cof válasza Long1 (#40031) üzenetére


cof
veterán

A kikapcsolás időzítés már be van építve a leállítás menübe.

Sleep Timer nem tudja kikapcsolni, csak az éppen futó tartalmat lövi ki ami megy, legyen az bármi.

Itt van Matrix alá, mert a Kodi repoban már nincs fent: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#40033) Long1 válasza cof (#40032) üzenetére


Long1
csendes tag

Köszi, megnézem mind a kettő lehetőséget. :R Akkor a sleep timer is jó lenne mert mi a tv-re szoktunk elaludni (pl digi online addon) és ha külföldön vagyunk akkor a mobilnetet ne zabálja már feleslegesen. :DD

(#40034) cof válasza Long1 (#40033) üzenetére


cof
veterán

Erre pont jó a Sleep Timer, én is TVHeadendhez használom TV nézésnél, ha nem nyúlok a távirányítóhoz 2 órán keresztül akkor lekapcsolja az adást. A TV-t meg külön állítom be lekapcsolásra mindig a saját szoftverében.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#40035) brazos válasza cof (#40032) üzenetére


brazos
senior tag

ez a viszonylag friss mátrix addon nem jó erre a célra is?
https://kodi.tv/addons/matrix/script.timers/
https://github.com/Heckie75/kodi-addon-timers
script.timers.3.2.0.zip

[ Szerkesztve ]

(#40036) brazos


brazos
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#40037) cof válasza brazos (#40035) üzenetére


cof
veterán

Lehet jó. De én a Sleep Timert már Kodi 16 óta használom, egyszerű és azt tudja is amit akarok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#40038) brazos válasza cof (#40037) üzenetére


brazos
senior tag

Csak azért említettem meg, mert ezt írtad a sleep timer-ről:
...
Sleep Timer nem tudja kikapcsolni, csak az éppen futó tartalmat lövi ki ami megy, legyen az bármi....

Ebben meg teljesen ki is tudja kapcsolni a rendszert, alvó módba is, meg hibernáló módba is tudja tenni, a kodi-t is ugyanígy többféle módon képes lekapcsolni.(minden funkcióról nem lőttem képet, a kiemelt funkció beállítóban több lehetőség van.)

[ Szerkesztve ]

(#40039) cof válasza brazos (#40038) üzenetére


cof
veterán

Aha, jó lehet de nálam a BOX egyben szerver is ami megy 0-24.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#40040) brazos válasza cof (#40037) üzenetére


brazos
senior tag

A Sleep Timer beállító része a linux alól futtatott Kodi-19.1-ben:
(leírás ohne...) végül is a lényeg, megy a Matrix alatt is.
(a szerver módnál nyilván az eszköz kilövése nem túl egészséges... :) )

[ Szerkesztve ]

(#40041) aldebaran


aldebaran
őstag

Egyébként volt már szó arról, hogy a CoreElec nem fogja támogatni a Dolby Vision-t. Tegnap a kodi nerds-ről telepítettem a tévémre a kodi-t és az simán átvált DV-re és úgy játsza le a filmeket. Ezt így kódolták, vagy a jövőben fogja támogatnI a CE a DV-t, vagy ez egyedi?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#40042) blakey válasza aldebaran (#40041) üzenetére


blakey
titán

A TV-nek van licensze, ezáltal az adott Kodi átvált DV-re, ha egy olyan boxra telepíted, amin nincs DV licensz, akkor azon nem fog menni. CE 64 biten "pörög", a dovi.ko-t kéne biztosítani a CE számára. Egyébként nem értem, hogy mi a probléma, a legtöbb DV gyakorlatilag megegyezik a HDR10-zel, elhanyagolható a különbség, persze van, amikor a DV-nek megvan az előnye, de emiatt nincs sok értelme a DV-ért sóvárogni, egy jó HDR10 is jó tud lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40043) gyűrű válasza blakey (#40042) üzenetére


gyűrű
addikt

A sima Hdr10 master az jóval kisebb "fényerő" , és sokkal kevesebb színárnyalat. A hdr statikus fényerő a dolby vision dinamikus. 1000-4000 vs 4000-12000 cd, a fényerő ill. 1 milliárd vs 68 milliárd színárnyalat.

Persze ezek a technikai adatok, a legtöbb film főleg a streaming, 1000 nit és 10 bitre van "butitva" , ott nem nagyon van különbség, tehát igazad lehet. A bluray rip viszont jelentősen különbözik.
Én a shielden próbálgattam, mert ott egyszerűen kikapcsolható a dv külön is, akkor hdr ben megy. Nálam a dolby vision mindig valahogy jobb, dinamikusabb képet adott. Persze ettől még jó a hdr is.. 🙂

Akit érdekel egy kis tech háttér, és az összehasonlítások, itt olvashat róluk.

(#40044) blakey válasza gyűrű (#40043) üzenetére


blakey
titán

Persze ezek a technikai adatok, a legtöbb film főleg a streaming, 1000 nit és 10 bitre van "butitva" , ott nem nagyon van különbség, tehát igazad lehet. - akkor érted, hogy mit írtam. Egy lemezen lévő Dolby Vision "üt", egy Netflix DV vs HDR10 elhanyagolható. És akkor még ott a TV és ugye a lejátszó és azok beállításai, amik akár teljesen más képet mutathatnak. A hangok esetében is ua., hiába a Dolby Atmos ha rossz a keverés. CE esetében ott a HDR10+ ami nagyon hasonló képet produkál, mint a Dolby Vision, írom én, akinek 3 Dolby Vision- képes lejátszója van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40045) aldebaran válasza blakey (#40044) üzenetére


aldebaran
őstag

#40043 gyűrű
Köszi srácok, így már értem. De végülis a philips tv tudja a HDR 10+ is és a DV-t is, a CE pedig nyomja a HDR10+ -t, szóval nem olyan rossz az.
Mondjuk azért érdekelne, hogyan lehet DV licenszt valamilyen úton-módon a CE alá tenni... ;] :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#40046) gyűrű válasza aldebaran (#40045) üzenetére


gyűrű
addikt

Ne keverd.. Hdr10 nem ugyanaz mint a Hdr10 +.

(#40047) blakey válasza gyűrű (#40046) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem keveri, a Philips az összes HDR formátumot ismeri.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40048) aldebaran válasza blakey (#40047) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez így van. :K Ezért is vettem ezt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#40049) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

A MovieShark repo-ban elérhető az onlinefilmekingyen kiegészítő 1.0.12-es verziója. A módosítások

- Feliratos kategória javítása
- Megjelenés éve szerinti csoportosítás

[ Szerkesztve ]

Alex

(#40050) xtend válasza vargalex (#40049) üzenetére


xtend
senior tag

:R :R :R :R mindenki nevében

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.