Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) jansky1 válasza Steady74 (#56400) üzenetére


jansky1
senior tag

Azért a teliholdat meg szoktam várni vele. :DDD

(#56402) hermanyi


hermanyi
őstag

nálam ezért van őrölt tortu mindig . iszonyat mennyiségű vizet képes magába szívni . Halak 99% ban szeretik is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56403) galervin93 válasza vendingo (#56398) üzenetére


galervin93
őstag

ICS Maggotra +1! Mondjuk én egyet eltörtem, nem tudom hogyan, de a kis "ajtó" már nem zár, lehet én voltam csak béna, de érdemes rá figyelni. Amúgy pont itt van az ideje, 15 fok körüli a vízhő, zabálják a halak a csontit. :)
A klasszik csontis kosaruk is nagyon jó, ezt sűrűbben használom.

Föld-ragasztás-vizezés témában: jó ideje én is otthon keverek, semmi hatását nem vettem észre, hogy csapvízzel keverem vagy "helyivel". Persze egy extrém klóros vízen már elgondolkoznék, de akkor meg vesz az ember egy üveg ásványvizet és meg van oldva.
A korábban felsoroltakon kívül ami még jól tud ragasztani, az a darált/turmixolt csemege. Csínján kell bánni vele, mert baromira meg tudja fogni a kaját, ellenben jól felhőz és a sok kis kukorica-darabka ott tartja a halakat. Lehet trükközni vele, hogy mondjuk tisztán ebbe a pépbe kis etető-ragasztót belekeverve gombócolható formát kapjon az ember, ebbe mehet csemege, pellet stb., gyorsan bont és sok "anyag" lesz benne.
A Dunára sok föld kell, ezt kellene még kitalálnom honnan szerezzek be, otthon vidéken biztos találnék, csak annyit meg nem tudok tárolni itt Pesten, amennyit elhorgásznék. :D Azért 1000 forintokért földet venni boltban kicsit (sem) vicces, majd megkérdem sógort ő honnan túrja. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56404) vendingo válasza galervin93 (#56403) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem teszek vele egy próbát.

Más: Parti kuttyogatás. Lehet teszek vele egy próbát a csatornáinkon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56405) bilon73 válasza szgzuri (#56371) üzenetére


bilon73
aktív tag

tegnap voltam, nem volt szosz.

vasarnap arra keszulj, ha jo ido lesz, akkor nem oda ulsz ahova gondolod, hanem ahol hely van.

(#56406) Steady74 válasza jansky1 (#56401) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD

(#56407) vendingo


vendingo
veterán

Böszme szél, nem lehet feederezni... Vettem kanadai gilisztát, este harcsázás. A 200-400g bot spiccét rángassa a szél, ha tudja. :DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56408) Steady74 válasza vendingo (#56407) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hozzánk most ért ide 5 perce. Anya kitelepült a kertbe a horgászágyamon napozni, még szélcsend, vagy lengedező szél, mire kiértem segíteni összeállítani, addigra meg már letépte a medence tetejéről a takarófóliát :DD
Sok sikert! A harcsás videó pöpec :R

(#56409) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

(#56410) Sungoo


Sungoo
addikt

No, kaják bekeverve. Reméljük a szélvihar is csitul hajnalig. Kb 20 éve nem volt a kezemben matchbot, jó lenne holnap ezt a kis műszert kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#56411) vendingo


vendingo
veterán


Az egyiken 50-es májas pellet, a másikon 10 szál kanadai giliszta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56412) HugóBoss válasza vendingo (#56411) üzenetére


HugóBoss
tag

Ez melyik csati? Én is elindultam, de nem találtam a kertben normális gilisztákat...

[ Szerkesztve ]

(#56413) Sungoo válasza vendingo (#56411) üzenetére


Sungoo
addikt

Igazi dióverők

(#56414) Steady74 válasza Sungoo (#56413) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Harcsára jó az, ott nem kell finomkodni.

(#56415) galervin93 válasza Sungoo (#56413) üzenetére


galervin93
őstag

Mert mivel harcsáznál?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56416) vendingo válasza HugóBoss (#56412) üzenetére


vendingo
veterán

Rákospatak 1 vagy 2, sose tudom :)

Sungoo. Az egyik egy masszív harcsás bot, de harcsa alatt dolgozik rendesen, a másik egy finomabb harcsás pálca, nevezhetjük angolosnak, nagyon szép az akciója.
Ezeknél gyengébb botokkal nem állnék neki harcsázni.
Na meg a 300grammos ólmokat el kell tudni dobni, illetve komoly ellenállás van bevágáskor, amikor stupekkal és 300-as behúzóval nyomom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56417) Sungoo válasza galervin93 (#56415) üzenetére


Sungoo
addikt

Nyugalom, lemaradt a smile. Iróniának szántam.
vendino: Görbüljön!

[ Szerkesztve ]

(#56418) Steady74 válasza Sungoo (#56417) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R akkor ok, de jössz egy welcome pálesszal majd, a fél fórumra ráhoztad az egyfrászt :DDD

(#56419) galervin93 válasza Sungoo (#56417) üzenetére


galervin93
őstag

Az a jó irónia, amit értenek. ;) ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56420) vendingo válasza galervin93 (#56419) üzenetére


vendingo
veterán

Már majdnem lecseréltem a botokat pickerre. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56421) Gyok2 válasza vendingo (#56416) üzenetére


Gyok2
aktív tag

[link], kiemelném ezt a részt: "A harcsa ugyan nem jellemző...", a kollégának erről nem szóltak :D

Tiszta Windows rendes ház

(#56422) vendingo válasza Gyok2 (#56421) üzenetére


vendingo
veterán

Fertőből hordják át a harcsákat.
Ma viszont találtam pár rapsic cuccot :(

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56423) jansky1 válasza Gyok2 (#56421) üzenetére


jansky1
senior tag

Úgy emlékszem tavaly volt valami nagy kapása Vendingonak ott, csak nem lett meg?
Meg volt valami fegyveres ügy :D

(#56424) vendingo válasza jansky1 (#56423) üzenetére


vendingo
veterán

Jaja, voltak dolgok.
Tegnap ez nem kellett a halaknak:

Ez már a horgászat végén készült, már csipkedve van. Bedobáskor hatalmas csokor volt még.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56425) jansky1 válasza vendingo (#56424) üzenetére


jansky1
senior tag

Akkor ott nincs harcsa, ezt én is megzabáltam volna :D

(#56426) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link]
Szerintem ez márkától függetlenül, egy nagyon hasznos írás. Gyorsfék házilag. Tudom, van hasonló írás, de ez elég jól, részletesen leírja, és bőségesen illusztrálja. :)

(#56427) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

van aki mindkettő folyóvízi nevis botot használta már? A barbel újabb, a vanityről viszont sok pozitívat olvasni, régóta jelen van. Nem tudom melyiket kéne venni a Dunakanyarba...

[link]

[link]

(#56428) A Zéé válasza vendingo (#56380) üzenetére


A Zéé
addikt

kipróbáltam én is, értelmes hal az nem volt Dunakeszin sem, így csak a széket fényképeztem Elbír azért ez a kar 2 botot is:

Just a simple Lineman...

(#56429) saen válasza tepenzed (#56427) üzenetére


saen
veterán

A barbel verzió van nekem itthon, de még nem volt használva. Szárazon nekem jobban tetszett, mint a Vanity, de a puding próbája az evés lenne ügye... Mindkettő alkalmas egyébként Dunára, egyik se finom cucc.

(#56430) vendingo válasza A Zéé (#56428) üzenetére


vendingo
veterán

F@sza ez a szék. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56431) csababarca


csababarca
őstag

Lengyelországi horgászengedélyről valakinek van infója? Kutakodok, de nem találok friss infót.
Nem tudom ott hogy működik, barátnőm lengyel, és egy szép kis folyó közelében lakik (10perc séta), júniusban kipróbálnám, ha esetleg ott is lenne valami turista horgászengedélyszerű.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56432) vendingo válasza csababarca (#56431) üzenetére


vendingo
veterán

Minek túrista?

Az itteni engedélyednek elviekben jónak kell lenni oda, csak napijegyet kellene venned. Gondolom én.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56433) saen válasza csababarca (#56431) üzenetére


saen
veterán

Legyesek szoktak járni rendszeresen lengyelekhez, szerintem ottani horgászboltokban tudnak segíteni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tutira van legális módja, hogy horgássz, mert ha nem lenne nem járnának.

(#56434) galervin93 válasza A Zéé (#56428) üzenetére


galervin93
őstag

Vajon a kar ugyanaz, mint amit külön is lehet kapni a Dekában? Mennyire masszív, vajon egy nehezebb cuccot is elbírna a Dunán égnek állítva?
Én is sokat filóztam, hogy ezt a széket vagy a kis ládát vegyem, végül a ládát rendeltem meg a minap. Kart viszont nem vettem hozzá, bár többen dicsérték, de nem elérhető online...
Meg voltam ma a Walterban, láttam olyan oldaltálcát, amin alul van egy sín, abba bele lehet tolni oldalról egy jó 7-8 centi mély edényt, abba már szép mennyiségű etető fér, Dunára lehet beszerzek majd egy ilyet is.

vendingo
A horgászvizsgát fogadják el általában, és akkor tudsz váltani ottani "állami jegyet" is (fene tudja hol mi a neve). De mindenképpen érdemes érdeklődni az országos meg a helyi speckós szabályokról, biztos ami tuti.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56435) A Zéé válasza galervin93 (#56434) üzenetére


A Zéé
addikt

hát nem tudom, hogy ugyanaz-e. A külön vehető rámegy D36-ra is, ez nem. Hogy van-e bármi más eltérés... Passz.
Remélem, hogy elbír egy botot felfelé állítva is, mert előfordul, hogy lesz úgy is használva, de ennek nem a dunai kövezés a terepe, szóval ha arra kell, akkor sztem jól döntöttél, hogy nem ezt választottad. Régebben én is nagyon néztem a ládát, de annak még nem jött el az ideje, mert háttámla nélkül nem bírnám sokáig, a háttámlás ülőke meg azért szép áron van + a D25 az én 110 kilómhoz lehet, hogy nem épp ideális, ha nehezített a terep.

Just a simple Lineman...

(#56436) szgzuri válasza tepenzed (#56427) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én a Dunán a Walter-féle Manta evo-xt 360 H feeder botot használom: [link] .
Nagyon masszív, erős, de terhelés alatt (dobás, jobb márna fárasztása) rugalmas bot.
150 grammos kosarat szoktam vele dobálni, tipikusan 20-30 méterre, egyszer egy kisebb sodrású részen kb 40 méterre hajigáltam.
Tudom ajánlani.
Ha sok a fa a vízparton, akkor a hoszabb bot (pl 390) hátránya, hogy jobban kell vigyázni, nehogy dobáskor beakadjon az ember a mögötte vagy felette levő ágakba.

(#56437) Spoon16 válasza tepenzed (#56427) üzenetére


Spoon16
tag

Barbel van itthon 360 hosszban, 2 pecán van túl,eddig tetszik. Szépen kidolgozott,erős bot. 100 grammos nagy kosarat dobáltam vele eddig,szó nélkül tűrte még ha pocit erősebben is megküldtem.
Vanityből Mh van nekem,az más liga. Dunára a Barbelt venném (vettem) .

(#56438) tepenzed válasza Spoon16 (#56437) üzenetére


tepenzed
őstag

Én 240 g kosarat tervezek vele dobni, sporik szerint itt annyi kell a sodrás miatt. Viszont megtöltve az igye kb 70el több... lehet ezt a döme big river rxh botot kéne, mert az kb mindenhova jó a dunán, de attól félek az már brutálisan kemény lesz.

[ Szerkesztve ]

(#56439) Spoon16 válasza tepenzed (#56438) üzenetére


Spoon16
tag

Nekem is az volt az alternatíva,nekem az irgalmatlan karó volt. A harmadik cucc a CXP River Feeder volt,annál szerintem jobb a Barbel River.

(#56440) galervin93 válasza A Zéé (#56435) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, Dekás árak ide vagy oda, mire minden apróságot megvesz hozzá az ember ez sem olcsó, bár még mindig jobb árban van, mint a pecás márkák, és a vélemények alapján egész vállalható a minőség is.

Dunai bot témához: a Nevis Vanity sorozat igen masszív, én asszem egy 390-es 45-130 vagy valami ilyesminek voltam tulaja vagy két napig, brutál masszív cucc, a ráírt grammnál sokkal erősebbnek tűnt nekem, nem is tudom az ilyen 200-300 grammos Döme-Nevisek mit tudhatnak, de szépen lassan visszatérünk a sárgavégűekhez... ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56441) vendingo


vendingo
veterán

Ha egy víznél előírás a pontymatrac, akkor az mindegy milyen? Pl. lehet egy legolcsóbb 2-4 ezer forintos is, nem kötnek bele?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56442) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok! Szerintetek ez az összeállítás jó ? Feederezéshez lenne.

(#56443) jansky1 válasza vendingo (#56441) üzenetére


jansky1
senior tag

Nálunk is így indult, de most már a vastagságát is előírják, min. 5 cm. Nekem kettő vékonyabb van, azokat rakom egymásra. Erre is csak a szájukat húzzák, előbb utóbb kötelező lesz a bölcső..

(#56444) szgzuri válasza tepenzed (#56438) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Nagy sodrásban jól működő etetést csinálni nem egyszerű feladat, nem elég hozzá egy nehezebb kosár meg egy erősebb bot. Megfelelő állagú kaját kell hozzá csinálni, és kitapasztalni, hogyan viselkedik a vízben, ahova bedodtuk.
Horog, előke, főzsinór vastagsága, orsó teherbírása,
ezeknek mind passzolniuk kell, hogy működjön a peca.
Én a Dunán olyan helyeken kezdtem el horgászni, ahol kisebb, 100 grammos kosár megállt, itt sikerült keszegeket fognom.
Következő lépés az egy fokkal húzósabb víz, közepes méretű, 150 grammos kosárral, itt már gyakoribb vendég a márna is. Kb 30-40 horgászat alatt sikerült kitapasztalnom, hogy milyen állagú kaja és milyen felszerelés + szerelék kell ide, hogy összhangban legyen.
Ezzel itt Budapest északi részén elég sok helyet meg tudok horgászni, és persze még több olyan hely van, amihez kevés.
Oda akarok kilyukadni, hogy ha sikeresen meg akarod horgászni a 240 grammos sodrást, akkor nem árt, ha megvannak a folyóvizi alapok, amiket kisebb sodrásnál tanul meg az ember.
Ha ez neked már megvan, akkor tekintsd a hozzászólásomat tárgytalannak.

(#56445) Steady74 válasza tepenzed (#56438) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vannak a fezo-nak körmös/karos kosarai, állítólag harmadával könnyebb kosarakkal lehet így horgászni folyón, mert kitámaszt a kosár. Keress rá facén.

(#56446) szgzuri válasza bilon73 (#56405) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Reggel 6:30-kor keztem Dunakeszin, ma a vasút felőli oldalt próbáltam.
A-terv: hosszúelőkés feeder keszegre. Nagyon bíztam benne, az előző pár alkalommal a vasúttal szembeni oldalról ez mindig adott keszeget, kárászt és néha pontyot is a csontira. Mai eredmény: 0 kapás.
B-terv: method, bordás kosár, gabona alapú etető, wafter csali, ezzel itt még eddig nem sikerült halat fognom, sajnos ma sem.
C-terv: match bot a parttól 10 méterre. Eredmény: 1 bodorka. Feltámadt a szél, és visszaváltottam feederre.
D-terv: spiccbot. Délután, mikor alábbhagyott a szél, és kisütött a nap, előkerült a siccbot, és sikerült egy tucat fehérhalat fogni, főleg bodorkát, volt közte vörösszárnyú és dévér is.
Ebből is látszik, hogy még nem igazán ismerem ezt a Dunakeszi tavat, de májusban, amíg a Dunán békéshalakra tilalom van, lehet, hogy fogok még próbálkozni.

(#56447) galervin93 válasza szgzuri (#56446) üzenetére


galervin93
őstag

Spiccel milyen távon nyomtad? Fenék vagy vízközt?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56448) @mriya@ válasza vendingo (#56441) üzenetére


@mriya@
őstag

Ahol egyéb kritérium nincs, ott el kell fogadniuk! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56449) @mriya@ válasza jenei1994 (#56442) üzenetére


@mriya@
őstag

Én biztos, hogy egy leszúróra csak egy botot raknék. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56450) Sungoo válasza vendingo (#56441) üzenetére


Sungoo
addikt

Egyre több helyen belekötnek. Tegnap be kellett mutatni jegyváltásnál, hogy milyen vastag. Utána fertőtlenítőkádba meríteni, a szákfejekkel együtt. De csak a sportjegyeseket szokták ezzel szívatni, a helyi erők szaggathatják széjjel a halak száját. Elég jól ment a hal, nem győztem szerencsétleneket fertőtleníteni, el is ment egy flakonnal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.