Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) WarninShotZ válasza horcsog (#56676) üzenetére


WarninShotZ
tag

Annyi baj legyen, ha kísérletezni kell peca közben. :D Azt szerintem úgy is mindenki szereti. :D Illetve viszonylag olcsó is így a peca, boltban igen komoly ára van 1-2 dolognak.. :D
Bár megmondom őszintén, hogy nekem a haldorádós cuccok nem jöttek be 🤷‍♂️ más mellett tettem le a voksom, de azért tesztelget melle az ember ezt-azt mindig, mikor megakad valamin a szeme. :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#56702) Spoon16 válasza saen (#56700) üzenetére


Spoon16
tag

Akkor meg lehet,hogy ez lenne a legjobb?
https://www.decathlon.hu/xtrem-5-telescopic-bot-id_8350166.html

Teleszkópos is, 3 lb-s, multifunkciós is és még árban is épp ott van,amennyit rászánnék a bulira. Kérdés,hogy mennyire merev, bár talán a 3 libra még határeset.

(#56703) saen válasza Spoon16 (#56702) üzenetére


saen
veterán

Én nem láttam ezt a botot élőben, szóval passz. Viszont horgásztam én is meg haverok is 3lb-s bottal, alkalmasak amennyiben nem távdobó akciójuk van.

(#56704) lbandi777 válasza hermanyi (#56646) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Köszi megvettem a map- botot.Kedves Ede adott 5% kedvezményt.

(#56705) szgzuri válasza Spoon16 (#56702) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én ilyen alkalmi rablózási célra a meglevő 3,60-as MH és H feeder botjaimat használom, mind úszós, mind fenekező szerelékkel.

(#56706) Steady74 válasza lbandi777 (#56704) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Melyik lett végül a választott?

(#56707) lbandi777 válasza Steady74 (#56706) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ez.
https://ukpeca.hu/feeder-botos-horgaszat/feederbot/map-dual-competition-12ft-feeder-suv-3-6m-a5088
Megnéztem a parabolix- ot is de az már nekem túl finom pálca.

(#56708) galervin93


galervin93
őstag

Decathlonból a kis versenyládának kiküldték az ülő részét, se lábrács, se lábak. Lol. :((( Hogy mindig az embernek kell utána járnia a saját pénzének, az istenit már. Elhiszem hogy sok a munka, elhiszem hogy csak az hibázik aki dolgozik, de basszus, ha én ilyet csinálnék melóban akkor minimum fél év fizucsökkentés, más meg annyit nem tud megtenni, hogy X darab terméket belerakjon egy dobozba. Ja igen,egy olyan dobozba, amibe az bele is fér, mert sikerült a 75 centi széles terméket egy 70 centis dobozba tenni, két oldalt meg hagy lógjon ki, jóvanazúgy. :((( Csalódtam kicsit a Dekában, nem ezt szoktam meg tőlük...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56709) Spoon16 válasza szgzuri (#56705) üzenetére


Spoon16
tag

Igen,alapvetően ez is egy megoldás lenne, csak azok 3 részesek. Itt ez lenne a lényeg,hogy vagy kétrészes legyen vagy teleszkópos,hogy ne kelljen szerelgetni.

(#56710) lbandi777 válasza Spoon16 (#56693) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Én ennek a botnak a régi 4.5 méteres változatát használtam süllő-re ,amúr-ra úsztatva 23- as monofillal.Ez ilyen semmire sem tökéletes de mindenre jó bot.
https://centrumzoo.hu/Tubertini-Tatanka-POWER-360-20-80g-telematch-5203X

(#56711) beci válasza cool13 (#56666) üzenetére


beci
őstag

Koszonom az infokat, be is rendeltem 2db Okuma K8-at. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#56712) hermanyi válasza lbandi777 (#56707) üzenetére


hermanyi
őstag

jó az a pálca . Ár értékben is . Parabolix az kicsit felette van az hosszú-előkéhez való a Dual az meg inkább methodos pálca ,jó gerinccel briliáns akcióval .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56713) rudi666 válasza musli26 (#56608) üzenetére


rudi666
csendes tag

musli26

Hali.

Xfish-en nagyon sokszor nem találják el a terméket, mert össze-vissza vannak feltöltögetve, aprócikkek főleg.

Múltkor kérdeztem boltos ismerőst, hogy xy termék hogy lehet ilyen olcsó, aztán mondta úgy, hogy még a 2 évvel ezelőtti ár van fent xfish-en, próbáljam meg lerendelni, valszeg úgyis csörögnek, hogy hiba van a rendszerben, nem tudják ennyiért adni.

Ismerős múltkor 2x visszaküldte amit rendelt, midegyik alkalommal mást küldtek, úgyhogy inkább elengedte, visszakérte a pénzt :DD

A töltő színe a méretet jelöli. Itt normálisan látszik a képen
[link]

(#56714) lbandi777 válasza hermanyi (#56712) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ja, amikor a kezembe vettem tudtam hogy innen már bot nélkül nem megyek ki.

(#56715) Spoon16 válasza rudi666 (#56713) üzenetére


Spoon16
tag

A töltők színe valamikor változott, én most vettem citromsárga L-est és narancs XL-est.

[ Szerkesztve ]

(#56716) hermanyi válasza lbandi777 (#56714) üzenetére


hermanyi
őstag

szeretni fogod az a botot .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56717) rudi666 válasza Spoon16 (#56715) üzenetére


rudi666
csendes tag

Ez a régi verzió. [link]

ez az új: [link]

meg van fordítva a két képen a sorrend, de a kék a legkisebb, a sárga a legnagyobb mindkettőnél.

Van mindkét szériából, minden méret :D

De én tuti beszerzek egy ilyet, a legtöbb gyártó kosarához jó, (haldo,topmix,preston,nevis) nem ragad bele a kaja, nincs rugó ami megadja magát.

Zseniális cucc.

[link]

Azt hittem már kitaláltak mindent is method téren, aztán van még újdonság. :C

[ Szerkesztve ]

(#56718) vendingo válasza rudi666 (#56717) üzenetére


vendingo
veterán

3-4 éve bírja nálam a rugó az 10 percenkénti töltést :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56719) hermanyi válasza lbandi777 (#56714) üzenetére


hermanyi
őstag

És ,hogy volt a kezedben a Preston és a MAP , szerinted melyik a jobb ? Kíváncsi vagyok a véleményedre

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56720) jansky1 válasza hermanyi (#56719) üzenetére


jansky1
senior tag

A Guru

(#56721) Sungoo válasza rudi666 (#56717) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem is holnap hozza a futár. :K

(#56722) hermanyi válasza jansky1 (#56720) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem nem tetszett a Guru :( De amire kitalálták biztos jó . engem zavart a hosszú nyél pl

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56723) Steady74 válasza jansky1 (#56720) üzenetére


Steady74
Topikgazda

AZ Aventusok remek botok.

(#56724) horcsog válasza marcess (#56688) üzenetére


horcsog
tag

Kapásra azért kérdeztem mert abból az esetek jó részében már meg lehet saccolni mi lehet. A balin kapása szemmel követhetetlen ha nézed a karikát akkor is lehet csak azt látod indul a bot . :) A harcsa általában egy folyamatos húzással bothoz húzza a jelzőt de azért az esetek jó részében ez szemmel még követhető nem egy villanás és megy a bot, bár van ilyen is . A süllő az határozattan de nem folyamatos húzással , szakaszos de látszik rajta van benne erő. Folyón mondjuk a spiccen lehet igazán jól látni ezt ráhúz és megtartja aztán még jobban ráhúz stb. De karikán is jól felismerhető . Csuka kapása fenekezőn hasonló a süllőhöz. A többi törpeharcsa, vagy sügér stb nem nemeshal de ragadozó ott rángatózós kapás és nem határozott húzások . Vagy ha a rákok megtalálják és szétkapják az is valami hasonló.

Ha rajtamarad a hal azon ha azt elkapta egy ragadozó ott valami nyom kell legyen. Süllőnek a kapófogai akármilyen pici süllő nyomot hagy a halon ha megfogja. Ez főleg ha egész pici süllő néha csak tűszúrásszerű kis halvány nyom. Ha pici a süllő akkor ezek egész közel egymáshoz. Harcsa kisebb ráfog megint ott van a nyoma ahol megszorította. Balin is ha csak megfogja elszalad vele azért látszik valami a halon , csuka fognyom egész más mint a süllő. Ilyen nekem nem szokott lenni kettéharapja a halat. Mert ha annyira fogja akkor bevágásnál leszakad a csali . Max olyankor láttam ilyen kettészakított halat ha taposott küsszel horgásztam és kevés tartotta már össze a hal két felét és az egyik részét elvitte. Vagy ha a törpék vagy a rákok szétkapták és az egyik felén csak a gerince maradt. :) De ez egész más mint félbeharapja a halat. Az nem tudom milyen jószág lehet .

Nem tudom mi szórakozott veled de esélyes , hogy süllők vsz. Főleg ha éjszaka voltak ezek a kapások. 20 kapás az rengeteg maximum arra tudok gondolni tovább kellett volna nyeletni . Süllőnél van olyan csak ráfog és nyammog rajta, de ez mártogatásnál szokott inkább előfordulni velem. Fenekezésnél ha megtalálja és felveszi akkor éhes elvileg. Mártogatásnál ott úgyis elkapja ha nem is éhes csak az orra előtt van a kaja és odanyúl és akkor nyammog ott rajta . :) Szóval rejtély a számomra mi történhetett.

[ Szerkesztve ]

(#56725) horcsog válasza WarninShotZ (#56701) üzenetére


horcsog
tag

Etetésnél ha mennyiséget etetsz ott is jól jöhet de vsz nem csak azért érdemes használni mert olcsóbb. Nem szeretem a kockatavakat ahol több a hal mint a víz de voltam az évek alatt ilyen helyeken is horgászni. Akár ezzel a kukoricamáléval a kosárban, nem kellett szégyenkezni a fogással sőt. Ilyen helyen meg lehet ítélni mennyire fogós egy kaja mert tele van hallal . Olyan helyen ahol kisebb a halsűrűség nem tudod azért nem fogsz mert nincs is ott hal vagy rossz kaja vagy módszer stb. Ezek a telepített pontyok imádják . Dunán is mai napig első osztályú fenekezéshez kosárba pontyra. De keszegfélére is sok lehetőség van benne, állóvízen is. Dévérből, karikából nem egyszer fogtam már vele annyit két bottal fárasztó volt horgászni mert csak csaliztam és dobáltam és 1-2 óra után elegem lett belőle és az egyikre raktam pontycsalit , vagy elraktam az egyik botot. Szóval van benne lehetőség vsz.

Haldorádós egyéb ilyen nyalánkságok. Nem mondom nem lehet érdemi innováció de azért ha van élő csalid, és van néhány hagyományos fenekezésnél használt lebegő és szemes csalid , pufi, hungarocell, csonti, giliszta, robbantott kukorica, szemes apró szemű puha kukorica és hasonlók akkor milyen hal az amit azzal nem lehet megfogni? :) Amihez mindenképp kell a nem tudom milyen oldódó lebegő haldorado vagy egyéb akármi? Szeretem az nagyon beteg jószág lehet ami csak ilyenre mozdul rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#56726) horcsog válasza WarninShotZ (#56701) üzenetére


horcsog
tag

Ha elmész egy ilyen kockatóra és az egyiket felcsalizod konzervkukoricával a másikat élőcsalival és azzal nincs kapás. Nem tudom elképzelni melletted valaki a nem tudom milyen gyári csodacsalival ami világít, lebeg, oldódik és nem tudom még mit csinál egyszerre szénné fogja magát hallal. Ilyen még nem volt a praxisomban pedig jártam már néhány vízen horgászni. Viszont olyan már volt, hogy nem volt gilisztám és azzal jobban jött volna mint csontira, vagy nem volt egész apró szemű puha kukoricám csak nagyobb szemű és arra kevésbé jött stb. De ilyet még nem láttam valaki haldoradó vagy más ilyen szupercsalival tarolta a halat és a csonti vagy az apró pufi giliszta szendvics, vagy fehér hungarocell apró szemű, vagy puha konzerv, egyéb főtt kukorica szégyenben maradt volna. :) Maximum esetleg úgy a helyben volt valami olyan eltérés ami ezt indokolta .

Vannak ezek a klasszikus feeder versenyek ahol nem lehet használni mindenféle csalit csak a "hagyományos " csalikat . Mennyi halat fognak ott pár óra alatt? Nem tudja kiemelni a szákot ha olyan vízen van. :)

[ Szerkesztve ]

(#56727) WarninShotZ


WarninShotZ
tag

Köszi köszi! Mindenképp erőltetni fogom ezeket a fajta módszereket is. :R

Az élő csalik mennyire állnak meg szakállnélküli horgokon? (Guru MWG-t használok)

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#56728) horcsog válasza WarninShotZ (#56701) üzenetére


horcsog
tag

Ha már ez szóba került akkor egy csali ami passzolni fog a kukoricamálé mellé. :) Nyáron teszel egy vödörbe szemeskukoricát leöntöd forró vízzel és amikor egy picit hűl a víz teszel bele pontyozó aromát és melaszt. Lezárt vödörben kicsit összerázod , hagyod megszívja magát. Amivel csalizni akarsz rakod csalitüskére, ha lebegtetni akarod átfúrod pici bojlifúróval és belenyomsz egy fehér hungarocellt. Az fontos , hogy fehér legyen. Valamiért az a nyerő a fehér szín a sárgában jobban meglátja vagy nem tudom miért. Ezzel meg tudod úgy lebegtetni a horog a fenéken maradjon csak a csali a csalitüskén lebegjen. Belősz egy adag szemest csúzlival és a kukoricadarába is beleraksz szemest amit még felvesz akkor lesz a horog mellett és pár szem. Ezzel rádobsz a szemes etetésre olyan darával ami lassan oldódik. Úgysem a dara a fő etetésed . Nem mindegy milyen az aroma és a hely sem de ha ezzel nem fogsz pontyot akkor a fene megette az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#56729) horcsog válasza WarninShotZ (#56727) üzenetére


horcsog
tag

Nem használok szakáll nélkülit vsz nincs nagy jelentősége az ilyen miniatűr horgoknál mikroszakállal vagy szakáll nélkül . Egy olyan horog amire pinkit ráteszek anélkül kipukkadna az milyen sebet üt a halon? Ezek a széttépett szájú halak amikkel tele vannak a kockatavak ezren megfogják nem jó fárasztással , nem jó horogszabadítással . Vagy éppen kemény cuccal de vékonyhúsú horoggal szétvágja a hal száját stb stb. Sokkal nagyobb kárt tesz benne mint egy mikroszakállas horog normális módon használva vsz. De ha ilyet akarsz használni hamar kiderül szerintem nem fog tudni lejönni róla csonti annyira "megszorul" rajta. Talán valami nagy giliszta lecsavarodik róla valahogy. De ez csak tipp majd mondják akik ilyet használnak mit tapasztaltak.

[ Szerkesztve ]

(#56730) Sungoo válasza horcsog (#56729) üzenetére


Sungoo
addikt

Annyiban van jelentősége a szakáll nélküli horognak, hogy sok helyen már csak azt engedélyezik.

(#56731) Spoon16 válasza WarninShotZ (#56727) üzenetére


Spoon16
tag

Semmi gond nincs vele,bár én élőcsalit azt inkább Guru Lwg-vel vagy a kisebb pellet wagglerral használom. Az Mwg már talán picit vastag.

Én az utóbbi időben előnyben részesítem a szakállnélküli horgokat. Sokkal könnyebb a horgot kiszedni a hal szájából és nem vettem észre,hogy több halvesztésem lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#56732) jansky1 válasza horcsog (#56728) üzenetére


jansky1
senior tag

Kunságin tegnap a HD-s sweetcorn agyonvert minden más csalit, köztük a csonti/giliszta/csemege kukót.

(#56733) Sungoo válasza jansky1 (#56732) üzenetére


Sungoo
addikt

Tényleg van olyan, hogy a "kikönnyített" modern csalik sokkal jobban adják a halat. Nekem még mindig a gumikukorica a favorit. Van olyan, hogy csak azzal tudok halat fogni, a csokibanán, halas, meg ananászos, meg a bánat tudja még mi abszolút nem működik.

(#56734) odrif válasza jansky1 (#56732) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Próbálkoztam én is tegnap vele, de nekem semmi.

20 éve a Prohardveren

(#56735) lbandi777 válasza hermanyi (#56719) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Azért vettem a map mert az testszett jobban.könnyebb feszesebb.Tudod van az az érzés hogy megfogod és nem akarod elengedni.A parabolix is tetszett de a vége sokkal lágyabb és azt nem szeretem.Biztos van a preston-ból is jobb peca de csak a monstert fogtam, szubjektíven annál sokkal jobb.Egyedül a szállítás lesz nehézkes 1,9 méter szétszedve.De gondolom ezért is ilyen a bot hogy kevesebb tag- ból áll.

(#56736) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Beszereztem a dunai felszerelést, készülök a márna tilalom végére. Sajtos haldorádó vagy Jankovics Krisztián féle márnás kajára gondoltam. Egy bajom van, hogy kivétel nélkül minden cikkben és videóban azt látom, hogy csalizni is csontival szoktak, illetve a kajába is belekeverik. Lehet enélkül eredményesen horgászni rájuk? Láttam, hogy ezek a Kill Bill műcsalik is nagyon népszerűek, esetleg sajttal is lehetne próbálkozni. Viszont a kajába ha nem keverek élőt, akkor kevés az esélyem?

Sajna a tárolással van bajom, nem tudom a csontikat hol tárolni, peca előtt meg mindig boltba menni, háát...

[ Szerkesztve ]

(#56737) saen válasza tepenzed (#56736) üzenetére


saen
veterán

Nem követelmény a csonti, természetben sem találkozik vele a márna. Élőcsali persze jó választás szokott lenni, ezért is használják, de nem az egyetlen lehetőség.

(#56738) Spoon16 válasza tepenzed (#56736) üzenetére


Spoon16
tag

Szerintem a márnás pecát nem nagyon úszod meg csonti nélkül,sőt, alapvetően a "vadvizen" nehezen kikerülhető.
Ha van olyan hűtőd,ahová be tudod tenni - esetleg egy hűtőtáska jégakkuval - akkor egész sokáig elvannak,jellemzően 1-2-3 hétig a frissességtől függően.

(#56739) galervin93 válasza tepenzed (#56736) üzenetére


galervin93
őstag

Lefojtva fagyasztó. Induláskor kiveszed, mire kiérsz kiolvad, ott vízbe teszed (különben megfeketedik), etetni és csalizni is tudsz így.
Csonti nélkül lehet menni, csak nem nagyon érdemes. Persze lehet próbálkozni mindenfélével, lesz is rá kapásod, de a csonti az igazi.
Etető: felesleges a drága kaja, inkább sok legyen. Sajtos aromával érdemes tuningolni, bele sok csonti, ezen felül angolmorzsa, búza, csemege, áztatott kenyér mehetnek bele. Ja és a föld, tapaszt/súlyt növel.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56740) tepenzed válasza galervin93 (#56739) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi mindenkinek. Akkor egy kis off topic, legolcsóbb mini hűtő/fagyasztó, amit pincébe beraknék :D Vett valaki mostanság? Én 30 alatt nem nagyon látok

[ Szerkesztve ]

(#56741) A Zéé válasza tepenzed (#56740) üzenetére


A Zéé
addikt

dobozold, és duplán zacskózd be, nekem is csak úgy lehet otthon a hűtőben :DDD

Just a simple Lineman...

(#56742) Sungoo válasza tepenzed (#56740) üzenetére


Sungoo
addikt

Egy ilyen felhasználásra valami használt is bőven megteszi. Családból, ismerős körből esetleg beszerezni. Bár azok nem minik. :)

(#56743) Zoli bácsi válasza tepenzed (#56740) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én tavaly 30-ért vettem kis kocka hűtőt az euronicsban, csontinak és macskakajának. Akkora kis fagyasztó része van, hogy kb 1kg fagyasztott kukorica csomag belefér. [link]
Vannak kiszuperált öreg hűtők, ingyen is odaadják csak vidd el, viszont pörgetik a villanyórát rendesen... Szóval azért ezt vettem.

(#56744) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kicsit off, de nem teljesen tiszta, hogy én most akkor pesti lakosként (vidéki állandó lakcímmel) mehetek vidéken lévő tóra horgászni, vagy nem? (a lakcím másik vidéki megye, mint ahova horgászni járunk)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#56745) horcsog válasza Sungoo (#56730) üzenetére


horcsog
tag

Ez is nagyon haladó szabályozás. Egy nagy bajom van vele vsz amit látsz ilyen helyeken szétszakított szájú halakat a legtöbb a nem megfelelő bot /fárasztási stílus pontosabban ehhez nem passzoló horogméret /horogvastagság miatt ilyen. Egy kicsit is keményebb cuccon vagy keményebb fárasztási stílusnál ha vékonyhúsú a horog olyan sebet vág a hal száján még egy keszegfélének is pontyról nem is beszélve. Szóval sok vizet nem fog zavarni önmagában ez a szabályozás.

De ha lenne egy ilyen tavam én is ezt írnám elő mert vannak azok esetek mikor még a horgot is úgy tépi ki a hal szájából .

[ Szerkesztve ]

(#56746) vihartigris válasza tepenzed (#56740) üzenetére


vihartigris
őstag

Kamionos boltban is érdemes szétnézni, érdeklődni hűtő ügyben.

bármi reciproka a semmi

(#56747) Steady74 válasza A_ScHuLcZ (#56744) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ezt az emailt írtam tegnap este:

Koronavírus (BM)
4:06 (9 órával ezelőtt)
címzett: én
Tisztelt Címzett!
Igen, végezheti a lakhelyétől távol a szabadidős tevékenységet, erre nincs kilométer korlátozás.
Üdvözlettel:
Ügyeleti Központ


Feladó: Steady74
Elküldve: 2020. május 4., hétfő 18:10:28
Címzett: Koronavírus (BM)
Tárgy: Kijárási korlátozás értelmezése Tisztelt Címzett, Segítségüket kérem a jelenlegi helyzetben való pontos tájékozódásra. Budapesten élek, e héten pénteken Kiskunhalason szeretnék szabadidős sporttevékenységet végezni, egyedül. A 169/2020. (IV. 30.) Korm. rendelete értelmében annak 2§ szerint A kijárási korlátozásról szóló 71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet és a kijárási korlátozás meghosszabbításáról szóló 95/2020. (IV. 9.) Korm. rendelet hatálya Budapest főváros és Pest megye területére terjed ki. A 71/2020. (III. 27.) korm. rendelet szerint : 3. § A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor. 4. § (1) A 3. § szerinti alapos indok: d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés az 5. § szerint. Az 5§ értelmében: egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani. Fentiek értelmében, ha egyedül utazok és érkezem haza még aznap, akkor a sporttevékenységet a lakóhelyemtől távol végezhetem-e? Köszönettel várom válaszuk,

(#56748) horcsog válasza jansky1 (#56732) üzenetére


horcsog
tag

az micsoda? :) Valami pelletféleség?

Nem használom ezeket a csalipelleteket. Ha gyors pontyozás akkor van nálam különféle kukorica és élőcsali, hungarocell egész mini méretől fehérben kizárólag és néhány pufiféleség az apró hungarocell mérettől a robbantott kukorica méretig. Ha a nyári etetésen való pontyozás akkor szoktam használni még tigrismogyorót . Illetve nagyon ritkán a saját készítésű bojlimból amit csont keményre szárítottam és sóban tárolom . Tigrist azért szeretem nyáron etetésen mert a törp nem szedi szét és a keszegfélék se nyúlnak hozzá. Csontkeményre szárított bojliról ezt nem tudom elmondani mert minden hal csipkedi még így is de a törpök főleg körberágják mint az almacsutkát pedig olyan kemény a fogam beletörne. :)

De ilyen tavaszi pecán nekem ami legtöbbször felkerül vagy élő csali vagy apró szemű konzerv/ vagy saját főzésű nagyon apró szemű csemegekukorica . Ha erre nem jön akkor feladom a küzdelmet aznapra. :)

[ Szerkesztve ]

(#56749) jansky1 válasza horcsog (#56748) üzenetére


jansky1
senior tag

(#56750) horcsog válasza Sungoo (#56733) üzenetére


horcsog
tag

Gumikukoricát soha nem használtam. Vsz azért működik amiért a hungarocell is működik minden egyéb élő vagy más csali nélkül. Odajön a hal a kosárhoz és ott lebeg valami amiről halvány gőze nincs mi de felfigyel rá beszívja de kiköpni már nem tudja horog máris fogja. Próbáld ki egyszer azt, hogy egész pici horgon fehér hungarocell. Annyi eltérés lesz gumikukoricához képest , hogy azt minden keszegféle is felveszi tavakon is nemcsak Dunán. Van egy pár trükk vele hogyan a horogra nem csak a lebegtetés pici horgon. De van olyan időszak, hogy két bottal nem lehet vele horgászni. :) De a törpe nem veszi fel ami a csalipelletek közül egyikről sem mondható el. Max úgy jön rá véletlenül törpe ha kívülről beleakad a horog annyi odagyűlik az etetésre vagy véletlenül valahogy bekerül a szájába a darával együtt a pici horog. De nagyon ritka eset.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.