Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) vendingo válasza A Zéé (#56100) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is fura, hogy 990 szállítást fizetek.
Legalább a törzsvásárlóknak lehetne kedvezmény, nem kevés pénzt hagytam eddig ott.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56102) diablo1984 válasza vendingo (#56101) üzenetére


diablo1984
veterán

Haldorádónál még csomagolási díj is van a postaköltségen felül, engem inkább az vert tarkón, Gabi bácsi kissé sokat számol a dolgokra és közben nem is olcsó egyébként sem!

(#56103) Steady74 válasza diablo1984 (#56102) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mindenre sokat számol :D

(#56104) szgzuri válasza vendingo (#56062) üzenetére


szgzuri
csendes tag

A tervezgetést tettek követték, tegnap délután ástam a kertben egy tucat vastag gilisztát, és este lementem a Duna partjára. Sajnos a Népsziget lezárását meghosszabbitották, lejenleg május 3-ig, igy másik helyet kerestem magamnak északabbra, az ártéri erdő partján.
Éppen lebukott a nap a budai hegyek mögött, amikor összeszereltem a botokat.

Az első csokor gilisztát, amit még félig világosban vetettem be, az aprónép negyed óra alatt ledarálta, igy inkább vártam egy kicsit, amig jobban besötétedik, és akkor dobtam be újra.

Fél tiz körül ütemesen cibálni kezdte valami a spiccet, bevágás után éreztem, hogy van egy kisebb vendég a horog végén. Nagy volt az örömöm, amikor a fejlámpa fényénél megpillantottam a vizben tekergődző kölyökharcsát. 45 centis kis apróság, be mohón beszippantotta a gilisztacsokrot. Az idei első harcsám, a Dunától pont azt kaptam, amit szerettem volta, egy szép vizparti estét egy szép halacskával: [kép]

Technikai tanulság: mivel ritkán dobtam újra, ezért azt tapasztaltam, hogy ha 30 percnél tovább volt benn a szerelék, akkor a mono főszinór és a fonott dobóelőke közti picike csomó annyi hordalékot összeszedett, hogy kitekerésnél megakadt a feederbot spiccgyűrűjén, még szerencse, hogy nem volt hal a horgon. Legközelebb megpróbálom dobóelőke nélkül, hiszen úgysem tervezek gyakran dobni. Tudom, ha rátok hallgatnék, akkor fonott főzsinórral tolnám.

(#56105) Gabesz87 válasza diablo1984 (#56102) üzenetére


Gabesz87
veterán

Én múlt héten a Halcatraz-tól rendeltem jó pár dolgot, etetőket, aprócikkeket. Teljesen elégedett vagyok! 8000-től ingyenes volt a szállítás, 12k-tól meg lehet ajándékot választani (kértem is 1 doboz (2db) Pellett Feeder kosarat, mert olyanom még úgysincs. De amúgy a múltkor, amikor keresgéltem match horgász cuccokat (bot, orsó) a Rácvárosi Horgászboltot találtam még, ami egész jó árúnak tűnt.

(#56106) jansky1 válasza szgzuri (#56104) üzenetére


jansky1
senior tag

gratulálok

(#56107) Hyder11


Hyder11
csendes tag

Na, pergető karrierem beindításához ezeket a cuccokat néztem. Megfelelnek vagy kerülendőek? orsó: [link]
Illetve a két bot közül melyik? [link] [link]
Igen, a kínálat alja, de a helyzet most ezt engedi. Még mindíg olcsóbbnak tűnik mint a pontyhorgászat.

(#56108) csababarca


csababarca
őstag

Nah kipróbáltam az új felszerelést, felemás sikerrel.
7re mentem ki a tóra, szombattal ellentétben alig pár ember volt kint, oda telepedhettem ahova akartam.

Előetetés után fél órával megérkeztek a halak.
Először egy kis tenyérnyi keszeg.
Aztán visszadobtam nagyjából ugyanoda, 10perc múlva rántotta a botom a hal.
alt="" title="" alt="" title=""
Ponytnak nézem a bajsza miatt, de paducra is hasonlit.

Gyorsan vissza is engedtem, 5 perc telt el rándult a kapásjelző, berántottam, dolgoztam rajta, de partnál leszakította a szerelékem, vitt mindent. Damil szakadásból úgy gondolom, hogy rosszul kötöttem meg a csomót a forgóclipszre.
Újraszerelékeztem, odafigyelve a csomóra, jött az újabb kapás, de ott meg a nyeletőfékkel elrontottam valamit, vagy a horog akadt ki, mert félúton lement róla.

Elsőféket használom inkább, a nyeletővel még baràtkoznom kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56109) @mriya@ válasza Hyder11 (#56107) üzenetére


@mriya@
őstag

Én 180 centis pergető botot biztosan nem vennék, legalább 240-es kell szerintem.
A pergetésnél az orsó nagyon lényeges, amit kiválasztottál, az szerintem maximum úszózni jó, pergetésre nem hinném.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56110) @mriya@ válasza csababarca (#56108) üzenetére


@mriya@
őstag

A képen látható hasonlít paducra? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56111) Sungoo válasza csababarca (#56108) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez a paduc-ponty hasonlat most komoly? Nagyon vissza kellene menni az alapokra...

(#56112) jpeetr válasza @mriya@ (#56110) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Legfeljebb annyiban, hogy mindkettő hal :)

(#56113) Gabesz87 válasza csababarca (#56108) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na a nyeletőfékkel én is megszívtam hétvégén. 2 bottal horgászom, mindig bekapcsolom bedobás után. Volt egy szép, határozott kapásom, és én marha berántottam nyeletőfékkel. Rá is tekeredett a zsinór a tengelyre a dob alatt :W

(#56114) csababarca válasza Sungoo (#56111) üzenetére


csababarca
őstag

Bocs, benéztem, akkor jó volt az első gondolatom.
Más a pikkelyezése is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56115) Hyder11 válasza @mriya@ (#56109) üzenetére


Hyder11
csendes tag

az orsónak mi az alja? Gondolom van valami bevált típus amit ajánlani szoktak.

(#56116) saen válasza Hyder11 (#56115) üzenetére


saen
veterán

Személy szerint ez alá nem mennék, ha direkt kínából rendeled akkor olcsóbb kicsit.

(#56117) horcsog válasza szgzuri (#56104) üzenetére


horcsog
tag

Ez egy jó időszak harcsára még ívás előtt, esznek ilyenkor . Napközben is érdemes próbálni máskor is de ilyenkor főleg. Ha kis kárásszal megpróbálod azt nem fogják lecsipkedni a keszegek mint a gilisztát. Jót mosolyogtam mikor olvastam 15 gilisztával elindultál harcsázni a Dunára , pontosabban egy tucattal az még jobb. :) Kisebb csoda fél tízkor még volt csalid. :) JÓ fogás ez így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#56118) diablo1984 válasza csababarca (#56108) üzenetére


diablo1984
veterán

:)) paduc! :DDD

(#56119) csababarca válasza diablo1984 (#56118) üzenetére


csababarca
őstag

sajnálom, a úszói színe miatt bizonytalanodtam el.
fogási naplóban egyből pontyot rögzítettem, csak utána ahogy visszaengedtem elbizonytalanodtam.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56120) hermanyi válasza csababarca (#56119) üzenetére


hermanyi
őstag

Fogásiba miért írtad be ha visszaengedted ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#56121) Hyder11 válasza csababarca (#56119) üzenetére


Hyder11
csendes tag

Vannak bajok :D Fogási naplóba azt írjuk be amit hazaviszünk. Hogy regisztrálva legyen, mennyi hal lett kivéve a vízterületről.

(#56122) @mriya@ válasza Hyder11 (#56115) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem az alja, de egy cimborámnak én ezt választottam:

Lukácsi & Kovács, Pro Guide 4000 (akciósan 11ezer Ft)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56123) Sungoo válasza csababarca (#56119) üzenetére


Sungoo
addikt

:W

(#56124) @mriya@ válasza csababarca (#56119) üzenetére


@mriya@
őstag

Április 1-én még elhinném. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56125) Hyder11 válasza @mriya@ (#56122) üzenetére


Hyder11
csendes tag

nem szeretnék 15-nél többet kiadni erre a hobbira most. Ha nem is érdemes vele foglalkozni ennyiből, akkor inkább várok vele míg vége ennek a helyzetnek. Van elég tartalékom hogy átvészeljek 1 év kvázi munkanélküliséget, de költekezni sem akarok. Gondolom érthető :D Mindenki pénzből él :P

(#56126) csababarca


csababarca
őstag

Akkor nem velem van a baj (vagyis nem csak), mert kilépéskor le kellett adnom a kifogott halakról egy papírt amit belépéskor adtak a jegy mellé. Azt mondták mindent írjak rá, ha visszaengedem ha nem.
Ennek is fogási napló volt a neve, nem az én turistajegyemhez való fogási naplóba írtam be, ha félreérthető volt, akkor bocsi.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56127) Sungoo válasza csababarca (#56126) üzenetére


Sungoo
addikt

Érdekes víz az, de így már érthetőbb.

(#56128) saen válasza csababarca (#56126) üzenetére


saen
veterán

A paducot viszont a pontytól illik megkülönböztetni, ezeknek azért nézz utána.

(#56129) csababarca válasza Sungoo (#56127) üzenetére


csababarca
őstag

Nem tudom mi célja volt, sportjegyet vettem, tehát azzal ott (de gondolom máshol is így van) nem lehet hazavinni halat.
szombaton voltam, akkor nem adtak ilyen papírt, most a pénztárnál állt egy fazon (lehet halőr) és ő adta a kezembe, majd vette is el a végén.

#56128 saen: ez igaz, én nem is mentség, hogy miért jutott eszembe.


Egyébként köszi az ajánlásokat a nevis vanity botra, és a bydöme orsóra, úgy érzem jó barátok leszünk.
itt most nem volt szombatihoz hasonló damillefutás.
egyedül a nyeletőfékezést kell kitapasztalnom, persze elvagyok az elsőfékes megoldással is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56130) xbrbiz válasza Hyder11 (#56107) üzenetére


xbrbiz
tag

Arra, hogy elkezdj ismerkedni a pergetéssel szinte bármi jó. Ha bejön a dolog, úgyis tovább fogsz lépni. Később jönnek a speciálisan adott módszerhez, halfajhoz alkalmas botok, műcsalik stb. Ha meg nem a te világod, akkor viszonylag kis veszteséget kell elkönyvelned.
Botból szerintem egy 210 cm körüli jó lehet. Ez már partról is használható hossz még kisebb folyókon is és csónakból sem kényelmetlen.

(#56131) diablo1984 válasza csababarca (#56129) üzenetére


diablo1984
veterán

azt tudod, hogy a nyeletőféket nem használhatod az első fék helyett? Az csak arra való, hogy ha kapás van, a hal ne vigye el a cuccot, azzal fárasztáskor nem tudsz fékezni és nem is egészséges, mert tönkremegy az orsó!
Nézz utána, hogy mi mire való, mert úgy érzem, hogy zavar van az erőben.....

(#56132) csababarca válasza diablo1984 (#56131) üzenetére


csababarca
őstag

Tudom mire való, de ez volt az első horgászatom az orsóval, szóval még azért nem ismerem minden funkcióját. Most nem próbálkoztam vele, hogy állítgassam a nyeletőfék finomságát, kikapcsolva hagytam, és első fékkel operáltam.
egyszer bekapcsoltam próbából, de nem voltam vele magabiztos, így utána nem használtam.
most nem is volt szükség rá, mert ott voltam a bot mellett végig, "mosdóba" is két dobás között mentem.

én nem állok olyan szinten horgászatban mint ti, most ismerkedem lényegében a dolgokkal, ezért kérdezek, és bújom a netet.
bocsánat, ha valakit zavarnak a kérdéseim, értetlenkedéseim, de azért írok ide, mert itt biztosan tudtok segíteni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#56133) saen válasza csababarca (#56132) üzenetére


saen
veterán

Nincs gond azzal, hogy kezdő vagy, mi is így kezdtük. Kérdezz nyugodtan és ismerd meg a halakat :)

(#56134) A Zéé válasza Hyder11 (#56125) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha ennyit szánnál rá, akkor inkább várj még, amíg több nem lesz. 15k-ból vagy egy használható orsót, vagy egy használható botot lehet venni, de együtt a kettőt nem igazán.
Ezekkel műcsalit dobálni lehet, előfordulhat, hogy még hal is összejön, de nagyon sok élvezetet nem fog adni. Az ilyen botok általában elég "buták", nagyobb wobblerekhez, kanalakhoz jók csak.

Just a simple Lineman...

(#56135) diablo1984 válasza csababarca (#56132) üzenetére


diablo1984
veterán

semmi gond, kérdezz nyugodtan, de hirtelen úgy jött le nekem, mintha a nyeletővel akartál volna"fékezni"....

(#56136) pupehap válasza Hyder11 (#56125) üzenetére


pupehap
tag

Én szintén így voltam vele nemrég, tetszik a pergetés és bele szeretnék kóstolni de nem túl drágán.
Botból erre esett a választásom : [link]
Orsóból pedig erre : [link]
Olcsón kijöttem, és mivel nincs összehasonlítási alapom, csak annyit tudok mondani hogy príma kis cucc ez ennyi pénzért. Nyilván ez a legalja környékén van , de ha egyelőre belekóstolni akarsz akkor sztem hasonló kaliberű cucc is megteszi.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#56137) BlackmMmDog válasza A Zéé (#56134) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ennél lényegesebben olcsóban is lehet venni, csak gyorsan kell futni :DDD Bocsi ,de nem tudtam kihagyni . ;]

hermanyi és Steady74 Köszönöm a MAP tovább képzést :R , mifelénk nem árulják és, ezáltal nem is láttam használat közben sem.

(#56138) Steady74 válasza csababarca (#56129) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gratulálok azért a fogáshoz, meg, hogy bejött a cucc. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, ez a titka az egésznek.

Holnap Hermanyival a nagyhalak birodalmába látogatunk rakós bottal, bízunk egy jó pecában, fehérváriak, ha van kedvetek gyertek ki 2m távolságra!!! a palotavárosi tóra :DD

[ Szerkesztve ]

(#56139) BlackmMmDog válasza Steady74 (#56138) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Maradj otthon ! :DD jó fogást kívánok nektek, nyúljon a gumi

(#56140) Steady74 válasza BlackmMmDog (#56139) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#56141) vendingo válasza szgzuri (#56104) üzenetére


vendingo
veterán

Gratulálok a fogáshoz. Irigykedek, idén még nem harcsáztam. Most hétvégén mennék, de dolgozok, meg a csalihalfogás is hektikus ilyenkor. Nálunk 15 centis csali alatt tilos ilyenkor ragadozóra horgászni, nehogy süllőt, csukát fogjunk ívási időben.
Ha tudok szerezni nadályt, akkor megpróbálok én is kimenni.
Ha beleledndülsz, akkor érdemes beruházni egy harcsás felszerelésbe, olcsóbb, mint egy feeder, vagy match összeállítás. 15k egy frankó bot, 12-17 ezer között az orsó, kínából meg filléres a fonottzsinór. Én itthonról vettem madcat fonottat, az se vészes 11k egy tekercs.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56142) galervin93


galervin93
őstag

Én ma - számomra - rendhagyót pecáztam, ugyanis két bottal methodoztam. Nem nagyon szoktam eggyel sem, pláne kettővel, de néha jólesik egy könnyed peca, nem kell hozzá milliónyi cucc, készülődés... Így tavasszal jól is esik kicsit magába szívnia az embernek a Nap melegét, hallgatni a madarakat, érezni az új szezon illatait... :) Szóval egy "kockatóra" mentem, Dunavarsány, Füzespart-horgásztó. Kellemes, kulturált a környezet, limitált a jegykiadás, csak annyit adnak, amennyi hely van, ez kellemes meglepetés - teltháznál is van 15-20 méter két hely között. Mint az összes környélbeli tó ez is (sóder)bányamaradvány, így elég mély a vize. Mivel van medertérkép a honlapjukon, nem volt nehéz döntenem a kevés szabad hely ellenére sem, hova üljek - minél sekélyebb, annál jobb! A sekélyt idézőjelben kell érteni, 2.5-3 méteres vizet jelent. (A mélyebb részek ennek a duplája.) Kicsit későn érkeztem, mert a vírus miatt asszonykát reggelente fuvarozom melóba, így már csak a keleti oldalon stéges hely volt szabad. Nem voltam annyira boldog, a stéges pecát annyira nem kedvelem, ráadásul nyugati, délnyugati szél volt várható egész napra (be is jött), azaz pont pofába fújt... De a negatívumok ezzel ki is fújtak. :) Két botot vittem magammal, light feeder közelre (330 ~14m) és egy hosszabb (390) keresőpecához. Utóbbival dobtam amerre a bot éppen állt, míg a part közeli pecában jóval több volt a tudatosság, 5 percenként dobtam ugyanarra a helyre. Klipszelni nem akartam, mert a bányatavakon tapasztalataim szerint elég agresszívak a halak, nem akartam botot reptetni, maradt a zsinórjelölő - kevésbé kényelmes, de legalább jobban figyel az ember. Többfajta kosárba való is volt nálam, de az alapja mindnek Aqua volt. Kevertem Classicot önmagában, illetve ugyanezt paníroztam májas és valami zöld hallisztes kajával, valamint a negyedik fajta az Uni volt, amibe fullasztott csontit kevertem, ez utóbbi volt a rövid boton az elsődleges kaja. A kereső peca pellet csalival (7-8mm) csak néhány halat adott, de azok jellemzően potykák (1.5-2.5 kiló) és nagyobb kárászok (50-70 deka) voltak, míg a part menti pecánál kisebb volt az átlagsúly (de azért itt is beesett pár ponty). Összességében jobban működött a fix etetés, ráadásul az élményt tovább fokozta, hogy a World Champen telibe fonott volt (10-es) és fix gumis kosárral nyomtam - a legkisebb kárász is szinte le akarta szedni a botot az ágasról. Eleinte 16-os monon 14-es horog és azon 2-3 szem csonti volt a csali, majd kb. egy óra múlva, miután meguntam az aprónépet váltottam 04-es fonottra és pici csalitüskés horogra. Kevesebb lett a kapás, de nagyobbak is lettek a halak. Szűk öt órát horgásztam, ez alatt 7 ponty jött meg egy rakat fehérhal. Meg szanaszéjjel égtem, mert elfelejtettem bekenekedni. :N Jó kis peca volt, de most már unom a feedert, a következő peca úszóval lesz, csak a helyet és az időt kellene megtalálni rá. :))
Ja igen, a hosszabbik bot a Benzar Competition 390 volt, jó kis pálca ez, párszor meghúztam a megtömött 25 grammos kosárral. Jól dolgozik kisebb halak alatt is, de a formapontyok is kijöttek anélkül, hogy megszólalt volna a fék. :) Szóval tetszik, az 1 unciás spiccel használtam, de ki fogom próbálni a 0.75-öset is, mert ezt a 35-40 gramm körüli végszereléket az is bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#56143) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő pergető botot keresek amivel kicsit kipróbálnám ezt a fajta horgászatot, amolyan belekóstolós botot jig, dropshot, és kisebb wobblerekhez. Ő az egyik kiszemelt, szerintetek érdemes lehet belevágni?
Illetve mi a véleményetek a FOX EOS bojlis botokról? :)

(#56144) @mriya@ válasza xbrbiz (#56130) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem ha belenyúl valami sz@rba, akkor sosem fogja megszeretni.
Nagyon sokat balinoztam (30 éve) a Balatonon, és egy 3 méteres Mitchell 40-80 grammos bottal kezdtem.
Szerencsére kéznél volt hozzá egy 40-es TwinPower.
A kombó bírta a balinólmot, zsinórral voltak gondjaim inkább.
De aztán megismerkedtem az "aliexpress"-szel, és megszűntek a problémáim. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#56145) jansky1 válasza Tomorrowland (#56143) üzenetére


jansky1
senior tag

Ha ki tudod várni, akkor aliról egy johncoo vivid, vagy johncoo glory. Ár/érték arányban agyonverik ezeket a botokat.

(#56146) Hyder11 válasza pupehap (#56136) üzenetére


Hyder11
csendes tag

Ezek nekem is meg fognak felelni szerintem. Köszönöm mindenkinek a segítségét! Majd beszámolok ha lesz miről.

(#56147) Szeszkazán válasza Steady74 (#56138) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Beszámolót kérünk és véleményt a tóról :R

(#56148) xbrbiz válasza @mriya@ (#56144) üzenetére


xbrbiz
tag

Részben értek csak egyet. Kezdő pergetőként nem a twinpower sima futását vagy a toray blank érzékenységét fogod keresni, értékelni, hanem az élményt amikor rávág végre valami. Bármi! :) Ha ez az élmény nincs meg és elmarad a beoltás, akkor kitartástól függően x idő múlva a sarokban, jófogáson landol a cucc.

(#56149) anytime válasza hermanyi (#56021) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Amennyiben a taknyos botok alatt a karikába hajlókat érted, akkor igen, én azokat a taknyos botokat szeretem :)

Kérhetnék Tőled egy kis ajánlást 3,0m-es bothosszban, az Általad fentebb már felállított alsó / középső és felső kategóriából?

Összességében sok botom van (azt hiszem), mindig belekaptam mindenbe :), azonban már őszülő fejjel abszolúte osztom a kevesebb = több alapelvet és azért már tudom, hogy mi az amit szeretek :)

Egyértelműen a finom és nem utolsó sorban a könnyű peca és az az élmény amit akkor élek át, amikor egy 1-1,5 ponty is meghajlítja a botot :). A profiltisztítás szellemében nekiállnék a selejtezésnek, de figyelembe szeretném venni a szakértői ajánlásokat!

Előre is köszönöm!

(#56150) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Valakinek van tapasztalata arról hogy mit lehet kezdeni azzal hogy az apronep keszeg Kárász ne akadjon külsőleg? Spanom kinn van Törökbálinton és most hivott panaszkodva hogy segítsek már neki abban hogy kiszurhesse a külső akadasokat. Keszeg, vagy kisebb Kárász van amikor egy nagyobb kapasra kijön egy pikkely.. en az etető anyag varialasaval próbálnám vagy bujtatnam a horgot. Methodozik. Valakinek ötlet?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.