Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) jansky1


jansky1
senior tag

Én tavaly fogtam egy 7 kg-os amurt, kosárban aqua, csali egy szem fokhagymás gumikukorica. Bedobás után botot letettem, elkezdtem a zsinórt feszíteni, de nem sikerült. Szenvedtem egy darabig, aztán ráemeltem, hogy mi van már, ezután egyértelműbb jeleket adott őkelme.
Ezen a pecán volt még egy ami merítés előtt ment el. Már a stég előtt úszkált. Megadta magát a Preston kosár gumija. Rajtam kívül még hárman voltak a stégen, jól megszemléltük, mindenki 10+ra saccolta. :(((

(#55602) twine válasza BogyóBP (#55598) üzenetére


twine
addikt

"tömörödve napoztak a halak vagy csak szimplán pipáltak, de olyankor sose lehetett fogni, egyszerüen nem ettek"

Igen igen,, ez így van...lehet félre érthetően írtam,, apám sem a napozó torpedókbol fogott...
Nagyon ritkán a "napozo" halakat "cuppantva" sikerült megfogni,,de az nagyon ritka volt.
Nem tudom használja e horgász társadalom ezt a fajta horgászatot még.... Suly nélkül egy horog a damil végére ,és a horogra kenyerhej kocka...pillanatra a vizbe martva hogy legyen súlya ,,majd bedobva a víz tetején usztatni,,na ezt elviszi néha a ponty, és előfordult vele amur is.....

[ Szerkesztve ]

(#55603) csƵ válasza Sungoo (#55597) üzenetére


csƵ
őstag

Én is 1x fogtam életemben kb. 2 éve egy 30 centiset.
Azóta se, pedig mellettem mindig szinte tucatszámra fogják.

(#55604) vendingo válasza twine (#55602) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk nyomják így fonott előkével. Én úszógolyóval próbálkoztam, de nem voltam sikeres.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55605) saen


saen
veterán

Ha amurt szeretnétek, toljátok erjesztett cuccal, nyáron. Jönni fog ha van.

(#55606) @mriya@ válasza Sungoo (#55600) üzenetére


@mriya@
őstag

Őrbottyánban lenne rá esélyed.
Fogtam már 6, 8 és 10 kilós példányokat is, pedig nem speciálisan rájuk készületm. :N

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55607) hermanyi válasza Sungoo (#55597) üzenetére


hermanyi
őstag

Kiskunhalas Döme tó , Döme erjesztett magmix és lesz amurod is . Steady ott szereti fogni :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55608) Sungoo válasza hermanyi (#55607) üzenetére


Sungoo
addikt

A Döme névtől legörbül a botom! :DDD

@mriya@: ettől a pontymatrac nélküli képért valamelyik vérspori leveri a derekad! :((( :))

[ Szerkesztve ]

(#55609) gban válasza Sungoo (#55608) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én se fogtam még amurt egyet sem.
Mondjuk süllőt is csak egyet, a 80-as években, a Balatonban, nádban, pontyozás közben, hasba akadva, és volt vagy 20 centis :DDD

Matrac: pucolás előtt nem kell :DD

Postázást nem vállalok.

(#55610) vendingo


vendingo
veterán

Ezek közül a botok közül melyik lenne megfelelő célirányos pontyozáshoz? Tököm kivan, ha tele a tó, 20 méternél messzebb nem merek dobni, mert ha az SW sn light-al megakasztok egy 2-3kg körüli pontyot még azt is összeszedem, aki még be se dobott.
Eddig ezeket néztem:
Manta evo XT 330MH 3,3m 60g
Nova bomb 3m 50g
Dart II 3,3 50g
Shimano Forcemaster BX 3.3 70g
Döme feeder fighter boat 3m Heavy 130g (ezt már erős túlzásnak érzem)

Érzéketlen fos 3-4oz spiccekkel nem érdekel, inkább 1.5-2oz legyen a gyengébb spicc. A lényeg, hogy irányítható legyen vele 3-4kg körüli ponty, esetleg nagyobbhalas (8-12kg) vízre is kilátogathassak. Az elején még full parabola finom botban gondolkodtam, de amióta nem dolgoznak az emberek, azóta fullon vannak nonstop a tavak, light bottal meg nem élvezet, mert mindenkit összeszedek.
Nem dióverőt keresek.
Forcemaster felé hűzok az ára miatt, meg ennek a dobósúlya már alkalmas lenne nagyobb kosarak alkalmazására. Manta-ról annyit olvastam, hogy bátran dobható vele nagyobb súly is, emiatt félek, hogy túl buta bot. Egyik botot se láttam/ismerem.

Orsóból mekkora menjen 3-3,30-as botra? 3000-es elég, vagy ilyen keményebb botra már 40-es dukálna?
Preston inertia 420 amit első körben néztem, esetleg tica feeder mentor 3000, Spro bluearc 940, okuma Custom black 40?
Bluearcom volt, szerettem, de úgy meghalt a zsinórvezető (8-10 év alatt), hogy eszi a csapágyakat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55611) WarninShotZ válasza vendingo (#55610) üzenetére


WarninShotZ
tag

EVO XT-t használok, 330H a 2 oz-s spiccel, teljesen jó kis bot, nem fogsz benne csalódni szerintem.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#55612) @mriya@ válasza Sungoo (#55608) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem baj, majd ő megoldja éjjel másképpen. Nekem nem sikerült. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55613) @mriya@ válasza gban (#55609) üzenetére


@mriya@
őstag

5 kiló fölött repülnek vissza a halak, kivéve a harcsákat. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55614) Sungoo válasza vendingo (#55610) üzenetére


Sungoo
addikt

A Tica feeder mentor kiváló. Van egy, holnap jön a párja. Itthon nem kapható a 3000-es , ellenben a 4000-es 15300 ft a szlovákoknál, szemben az itthoni huszonezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#55615) hermanyi válasza vendingo (#55610) üzenetére


hermanyi
őstag

vékony, könnyű blankparabola akció3 spicc (0.5-1-1.5oz)parafa - EVA nyélkialakításminőségi gyűrűsor2 részes kivitelFőbb tulajdonságok:

Bothossz: 3.3mSzállítási hosz: 1.68mDobósúly: 30-65gSúly: 165g

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55616) vendingo válasza WarninShotZ (#55611) üzenetére


vendingo
veterán

Nem túl durung?

Sungoo: Én 3000-est találtam a tica-ból 18 ezerért akcióban, nem tudom, hogy ez a méret egy 3,30-as boton mennyire lenne megfelelő. Light feederen és match botokon 3000-es orsók vannak, rég volt már a kezemben 4000-es.
Amúgy ár/tudás szempontjából baromi jó orsónak tűnik, bőven veri árkategóriában az egész mezőnyt.

hermanyi: Ezt melyik botra írod?
Az említett botok közül tudok válogatni, mert a sugohid és sügér horgászboltokban tudom a szépkártyát érvényesíteni.
Még a preston superfeeder és preston tyson került képbe, de ezeket túl finomnak találtam a felhasználási célra.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55617) Sungoo válasza vendingo (#55616) üzenetére


Sungoo
addikt

Kis orsó, mindjárt csinálok képet. A két méret ugyan akkora, csak mélyebb a dob a 4000-esen.

[ Szerkesztve ]

(#55618) galervin93 válasza vendingo (#55610) üzenetére


galervin93
őstag

Szvsz. a Dart II pont erre való. Nekem a 360-as van, 2-3 kilós pontyokat faján lehet vele húzni. 1.5-es spiccel kell használni (thx hermanyi!), a nagyobbikkal buta. Nem mondom hogy kifejezetten keszeges pálca, de nem is fogod a felszínen pattogtatni vele, ha azt fogsz.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55619) hermanyi válasza vendingo (#55616) üzenetére


hermanyi
őstag

Super feederem volt 2 napig :D igaz nem a 330 as ,egy 5 órás verseny felét pecáztam le vele . Hamar elvitték . Nem gyözött meg .
A leírásom nem szép-kártyás közértből van . Amúgy egy olcsóbb Map Dual SUV

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55620) sityupityu válasza @mriya@ (#55606) üzenetére


sityupityu
veterán

Mekkora domolykó :Y ... Ő, akarom mondani amur. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55621) vendingo válasza Sungoo (#55617) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a képet. Nagyon tetszik kívül belül.

galervin93 Nagyobb halakkal telepített tavon mennyire bírkózna meg?
Keszegezés nincs előtérben, arra ott az SN light.

hermanyi Map orsó/bot kombinációban gondolkodtam, de sehol nincs, ahol a káártyát tudnám használni. Az összes ilyen bolt meg by döme és nevis cuccokkal van tele.

Nem tudom miért, de a manta felé nagyon húzok, jó lenne kipróbálni. Tudom, hogy masszív botok, csak félek, hogy erősebb is, mint amire szükség volna. Bonnyára mondjuk pont jó lenne, oda tervezek pár pecát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55622) WarninShotZ válasza vendingo (#55616) üzenetére


WarninShotZ
tag

Nem a legfinomabb pálca azt aláírom, nem keszegsétáltatásra lett kitalálva, de nem igazán kell félteni, ha nagyobb súlyt kell dobni vele. Illetve számold bele azt is, hogy nem éppenséggel egy pehelykönnyű bot, de én szeretem. :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#55623) hermanyi válasza vendingo (#55621) üzenetére


hermanyi
őstag

SW sn light az a bajod ,hogy nem mered terhelni a botot . Steady tudja milyen mikor a 330 as pálcát a ládán ülve térdnél betámasztva a nyél és két-kézzel pumpálni a halat . Nyugodj meg a 16 os előke előbb fog szakadni mint ahogy a bot törne . Hiába veszel kemény botot ,a hal oldalazását max lassítod de meg nem akadályozod , szóval lágy botnál is tépni kell . :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55624) vendingo válasza hermanyi (#55623) üzenetére


vendingo
veterán

Hidd el, hogy tépem, a maximumig terhelem. Közel vannak egymáshoz a stégek, és ha dobok 40-50 métert, akkor nagyon eltud mászni a hal. Most g.maps távolságmérővel lemértem. 80 méter a tó legszélesebb pontja, 40-50 méterre dobálok, a stégek 10-13 méterre vannak egymástól. Egy 3-as ponty elég jól elszokott kóricálni, mire közelebb húzom. Arról nem is beszélve, hogy egyre gyakoribbak a 3-4 fölöttiek.
Imádom, szeretem a sn light-ot, de tényleg necces amikor sokan vagyunk.
A másik indok, amit már írtam, hogy nagyhalas tóra nincs cuccom, csak a matchbotok, meg 1 bojlis, amit évek óta meg se piszkáltam. Tervezek Bonnyai pecát, illetve rokonok a széki tó mellett laknak, F.csurgóra is van tervezve horgászat, ahova nem fogok kimenni egy hurkapálcikával a 10-15-ös pontyok közé. Idén nem lesz külföldi nyaralás, szóval "horgásztúrák" vannak tervbe.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55625) saen válasza vendingo (#55624) üzenetére


saen
veterán

Csurgóra nem kell durva bot. Az nem egy bojlis tó, ott feederrel csak a telepített pontyokat fogod fogni, ne számíts 10-15kg-os pontyokra.

(#55626) Sungoo


Sungoo
addikt

Valaki árulja már el, mi a bánat az a MAP! :DDD

(#55627) saen válasza Sungoo (#55626) üzenetére


saen
veterán

(#55628) hermanyi válasza vendingo (#55624) üzenetére


hermanyi
őstag

ugyanúgy el fog kóricálni egy mantával is . Oldal kóricálást max a bot hossz növelésével tudod javítani .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55629) vendingo válasza hermanyi (#55628) üzenetére


vendingo
veterán

Mondjuk ez eszembe se jutott, hogy a hosszt is növelnem kellene. Alapból nem kedvelem a hosszú botokat, de majd elgondolkodok ezen is. Ettől függetlenül vennem kell egy botot, ezért maradok a m, mh botoknál, mert az nincs még.

saen: de a többi említett tó viszont az.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55630) A_ScHuLcZ válasza vendingo (#55621) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Az egyik botom Manta EXO-X 390H, nem rossz, de nekem kicsit durungnak tűnik, 3-4kg alatti pontyot szinte nem is lehet vele érezni, a másik botommal (Spro kixx 390mh) sokkal nagyobb élmény a fárasztás. Folyóvízre jó lehet, de én tavakra járok elsősorban.

gergo07: a Decathlon feeder fotel jó szék, bátran ajánlom, az árát abszolút megéri.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#55631) jansky1 válasza A_ScHuLcZ (#55630) üzenetére


jansky1
senior tag

És melyik a másik bot?

(#55632) vendingo válasza A_ScHuLcZ (#55630) üzenetére


vendingo
veterán

Én MH változatot néztem, az csak 20-60g. Ilyenkor lenne jó megtapogatni a kinézett botokat, mert így nehéz dönteni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55633) Sungoo válasza saen (#55627) üzenetére


Sungoo
addikt

:R Életemben nem hallottam róla.

(#55634) hermanyi válasza Sungoo (#55633) üzenetére


hermanyi
őstag

Ledarol vagy a Wychwoodrol hallottál ?
Ha igen azok is a MAP hoz tartoznak . Leda a belepő a Wychwood pedig a nagyhalas részleg . Középkategóriát a MAP Dual ,a felsőt pedig a Parabolix próbálja meg magában foglalni . Van egy két jó cuccuk

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55635) galervin93 válasza vendingo (#55621) üzenetére


galervin93
őstag

A Dart II-nek szerintem olyan max 5-6 kiló a teteje, amit izomból még tudsz irányítani, a két legnagyobb hal vele egy 6 és egy 5 körüli nyurga volt, előbbit nádfal elől, utóbbit bedőlt fa mellől húztam el, de kapaszkodni kellett. Jó buli volt, szó se róla. :B Szóval ha 2-3 kiló a cél, de beeshet 4-5-ös is, akkor szvsz. jó választás.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55636) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nekem van Dart II 3.30 as feeder botom rajta egy okuma carbonite match baitfeeder orsóval, nagyon szeretem mert egy nehezebb bot kézbevétele után szinte alig van súlya ennek. Fogtam már vele ezt azt a keszeget szinte kipattintja a vizből, nagyobb halra nem nagyon emléxem. A durungabb botom az egy Korum 3,6 os 90g MH bot a legerősebb spiccel rajta egy okuma custom black 60 as orsóval amit majd le akarok cserélni mert így kurva nehéz, azzal pl a 3 kilos ponty 2 perc alatt a szákba vezethető de elrohangál azért vele. Most 24 es zsinor van fenn, gamakatsu G line ból, imádom ezt a monofilt mert nagyon lágy és 24 es ellenére kb 20 asnak néz ki és úgy is viselkedik és a spulnin legalább 5 orsónyi zsinor van ha nem több. De ez a tica orsó engem is felizgatott amit linkeltél én is a botra olyan 40 eset tervezek hátha kapok, mert ez a 60 as bár nagyon jó orsó nagyon nagy sajnos benéztem. Dart II ből is néztem a 3,6 ost de annak már nekem túl durungnak tűnik a botgerince.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#55637) Sungoo válasza hermanyi (#55634) üzenetére


Sungoo
addikt

Kihagytam "néhány" évet, meglátszik.

(#55638) hermanyi válasza Sungoo (#55637) üzenetére


hermanyi
őstag

Van aki gyüjti is :DD :DD :DD ;)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55639) Sungoo válasza hermanyi (#55638) üzenetére


Sungoo
addikt

:Y Az igen! :DDD

(#55640) jansky1 válasza hermanyi (#55638) üzenetére


jansky1
senior tag

:DDD <- link

[ Szerkesztve ]

(#55641) hermanyi válasza Sungoo (#55639) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez nem az én pakkom, csak én mentem el érte a közértbe. 😅

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55642) jansky1 válasza hermanyi (#55641) üzenetére


jansky1
senior tag

honnan szerzitek be? van rá vmi flottakedvezmény?

(#55643) hermanyi válasza jansky1 (#55642) üzenetére


hermanyi
őstag

Uk peca.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55644) Sungoo válasza hermanyi (#55643) üzenetére


Sungoo
addikt

Ránéztem az oldalra, a Guru feeder botoknál ki is folyt a szemem. Egy MAP merítőnyél 81 ezer magyar értékálló forint. Nem az átlag horgász webshopja. :N

[ Szerkesztve ]

(#55645) zsola32 válasza vendingo (#55610) üzenetére


zsola32
őstag

a dart egy jó bot, ebben a kategóriában.
a 3.3m szépen dolgozik, 1.5 oz-os spiccel használom leginkább
orsónak egy tsurinoya NA 5000-et ajánlanék hozzá.
(nekem 3 is van belőle, DartII-es botokon, tökéletes az összhang)

(#55646) zsola32 válasza galervin93 (#55618) üzenetére


zsola32
őstag

jellemzően késő ősszel, és kora tavasszal használom a Dart II-es pálcákat.
a lehűlt vízben is nagyon patentül mutatja a keszeges kapásokat.
0.18-as spagót tettem az egyikre (3.6m) 0.2-est a másikra (3.6m)
4.8 kg-os pontyot lazán hozta.
A Supernova Fine feeder jpbb lehet, csak az ugye más árban van.
abból is nyúzok összel és tavasszal egy 3.6-ost. 0.18as spagóval, no, ez igazi élménypeca

Más:
ismeri, illetve használja valaki a daiwa cast'izm feeder botot?
(3.75m-ben filózok)

(#55647) sityupityu válasza Sungoo (#55637) üzenetére


sityupityu
veterán

Hagyjad már. Én nem hagytam ki semmit sem, mégsem hallottam róluk. :DDD
Már kb 10 éve megvettem a cuccaim nagy részét ami egy életre elég. :))

Komolyra fordítva (nem is igazán ide tartozik). Kb 15-18 éve megszülettek már a legjobb matcbotok is, csak akkoriban horror áron lehetett hozzájuk jutni. Ugyanúgy megvoltak már akkor is a vékony falú nagyobb átmérőjű olasz stílusú, és a kicsit vastagabb falvastagságú de vékonyabb átmérőjű angolos botok is. Gyakorlatilag szinte nulla fejlődés történt azóta. Nincs jobb anyag, a különféle keresztszövéseket is ismerték már akkor is (lásd pl a shimano) Ezt bárki aláírja aki azóta benne van és megfizette a jót. Csak ma már nagyobb réteg is hozzá tud jutni a jóhoz a kevésbé nevesebb gyártók révén, és mint írtam, már jóval olcsóbban.
Rakóban szintén. Sőt, normális keszeges rakók szinte már kevesebb van a piacon mint akkoriban mivel itt is tolódunk a nagyhalas peca felé. És most nem is egy Aspire vagy egy Antares-ről beszélek (még mindig a shimano-nál vagyunk), hanem egy egyszerű Speedmaster AX-ről. Nekem volt ilyen. Most egy ilyen szintű keszeges rakó pakk kb 1 guriga, 6-800 ezerért amiket kapni azokat nem is nevezném keszeges rakónak. Most tudok egy ismerősnél egy nagyon jó állapotú Speedmaster AX eladó pakkot. Mivel a jelenlegi browning rakómmal annyira nem szeretek keszegezni, és terveim szerint jövőre újra elkezdek amatőr versenyekre járni szerintem meg is fogom venni.
A lényeg a lényeg, hogy már régen is ugyanúgy megvoltak a jó botok (sőt, szerintem valahol visszalépés is történt azóta), csak akkoriban egy szál botra elment az ember fizetése ha az itteni átlagkeresetet nézzük, nem úgy mint most. Ennyi. Ellenvéleményt elfogadok, de meggyőzni nem lehet. És nem azért mert érthetetlen ember vagyok, hanem csak tudom, hogy miről beszélek. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55648) saen válasza sityupityu (#55647) üzenetére


saen
veterán

A technológia valóban megvolt 20 éve is, sőt... Ami változás van, hogy a technikák változtak (pergetésben legalábbis feltétlen) és ahhoz igazították a botokat. Ennél több innováció valóban nem történt.

(#55649) jansky1 válasza Sungoo (#55644) üzenetére


jansky1
senior tag

Ez pénzégetés, nem más.

(#55650) csababarca


csababarca
őstag

Dabashoz közeli (akár Duna pesti szakasza) horgászhelyekben jártas valaki?
Tavakat hétvégén kohagynám, ha lehet a zsúfoltság miatt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.