Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) KunEmber válasza A Zéé (#55247) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszi.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55252) @mriya@ válasza A Zéé (#55247) üzenetére


@mriya@
őstag

Minél nagyobb a dob, annál kevésbé pöndörödik a damil. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55253) sityupityu válasza Sungoo (#55244) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, tulajdonképp nem is az, hogy be lennék fordulva vagy ilyesmi, hanem inkább idegesít a helyzet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55254) A Zéé válasza @mriya@ (#55252) üzenetére


A Zéé
addikt

tudom én, de akkor sem értem azt a trendet, hogy már a L-ML botokra is pakolja mindenki az 5000-es nyeletős orsókat. :N
360-as 120g-s feederemen is 4000-es orsó van. Ha lesz valami keményebb, igazi nagyfolyóra való botom, arra majd én is rakok valami 5000-est :)

Just a simple Lineman...

(#55255) sityupityu válasza csababarca (#55250) üzenetére


sityupityu
veterán

Valahol 60-120 gramm fölötti botokat nézzél. Nem a legbrutálisabb sodrásban már ez a 60-120 is elég lehet, de ettől csak fölfele. Ami jó a holtágban, az nem lesz jó az élővízen. Lehet, hogy valakinek az a véleménye, hogy egy picker-el is lehet operálni folyóvízen (szoktak is), de ha a folyóvíz alatt tényleg folyóvizet értünk, akkor azokkal mindent lehet csinálni csak pecázni nem. Öblözetekben meg a partól 5 méterre lehet operálni egy finomabb bottal is, de az nem folyóvízi peca. A folyón "durvulni" kell. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55256) csababarca válasza sityupityu (#55255) üzenetére


csababarca
őstag

mondjuk főleg holtág peca lenne (Szarvasi holt-körös), ide kellene valami használható.
erre is a 60-120 grammosat nézzem?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55257) sityupityu válasza csababarca (#55256) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, akkor jó egy finomabb bot is. Persze rendkívül sok tényező van itt is, hogy milyen messze dobsz stb. Majd az itteni feederesek jobban felvilágosítanak, az állóvízi fenekezés nem az én világom, ők majd többet tudnak segíteni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55258) @mriya@ válasza A Zéé (#55254) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem 2 db 40-es orsóm van, az egyik a pergető boton fonott zsinórral, a másik az úszóson.
A fenekezőkön 65-ösök vannak. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55259) csababarca válasza sityupityu (#55257) üzenetére


csababarca
őstag

rendben köszi!
egyébként horgásztam egy ilyen kölcsönbottal, amit linkeltem, nem tűnt rossznak.
persze lehet komolyabb kellene.

várom, hátha kapok valami tuti tippet!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55260) hermanyi


hermanyi
őstag

nekem vannak viszonylag finom feeder botjaim is ,de azok a Nagy Dunán használhatatlanok . Oda vettem egy Korum Barbel botot 2 librásat . Van finom pecához is durung botom de az a távolság miatt kell a maga 100g os dobójával , igaz ez a tavi pecára van . RSD-n a 360 as parabolixal elvagyok úgy 50m es távig .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55261) szgzuri válasza csababarca (#55256) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Én szoktam horgászni a Gyomaendrőd környéki holtágakon, Szarvas ott van a szomszédban, és mindkettők a KHESZ kezeli.

A holtágakon sajnos élőcsalis finom feeder szerkóra egyből ráugrik a törpe, igy ha nem azt szeretnél fogni, akkor method feederrel nagyobb csalival, vagy vizközt úszós módszerrel érdemes próbálkozni.

Sokaknak van saját nyaralójuk és fixen etetett helyük, igy nagyobb az esélyük, hogy nagyobb pontyot vagy amúrt fogjanak. Ezek az etetett, jó haltartó helyek rendszerint valami akadó közelében vannak, pl a stéggel szemben a túlparti nádas, vagy vizbe dőlt fa, ahonnan a nagyobb halat akasztás után gyorsan ki kell forditani, ez indokolhatja az erősebb felszerelést, pl MH feeder, 100 gramm.

Nekem nincs nyaralóm, és csak ritkábban jutok le, igy nem ilyen fixen etetett helyen horgászom. Csak kimegyek egy fél napra, viszek egy kis etetőanyagot meg magvakat, 30 grammos bordás method kosár, 10mm wafter csali. Ezt átdobom a túlparti nádas elé 5 méterrel, vagy ahol medertörés huzódik a túlpart előtt. Kb 50 métert kell dobni. Az etetést előbb-utóbb megtalálják a kispontyok, átlag 30 cm (a méretkorlát ott 35 cm), és ütemesen lehet őket fogdosni, nem ritkán 10-et belőlük egy horgászat alatt. A sok kis ponty és a nem túl nagy csali miatt csak ritkán fordul elő, hogy 2 kg-nál nagyobb halat akasztok. Ehhez a fajta pörgősebb pecához, kisebb halakhoz egy finomabb bot jobban passzol, 60 grammos pálca simán elég.

Szóval azt mondanám, hogy a módszer és a megcélzott halak mérete számithat a felszerelés kiválasztásakor.

Ha Hármas-Körösnek a Békésszentandrási duzzasztó feletti részén horgászol, akkor az az év nagy részében csak nagyon lassan folyik, a holtágon használt felszerelés simán megfelel, pl medium feeder.

A duzzasztó alatti részt nem ismerem.

(#55262) csababarca válasza szgzuri (#55261) üzenetére


csababarca
őstag

Gondalaposi üdülősor elején van haveromék nyaralója, stéggel, ott horgásznék főleg Szentandráson.

kölcsönbotnak használtam ezt a shimano venegance-t, azért kérdeztem rá, hogy mennyire jó.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55263) szgzuri válasza csababarca (#55262) üzenetére


szgzuri
csendes tag

A konkrét botra vonatkozó kérdést passzolnám.
Azon holtágon valószínűleg nem a bot milyenségén fog múlni, hogy a mennyire fogod élvezni a horgászattal töltött időt.

(#55264) csababarca válasza szgzuri (#55263) üzenetére


csababarca
őstag

hobbihorgász leszek, vagyis lennék, ha nem lenne ez a macera ami most van... :(
szóval lehet a tavasz felejtős.

de a nyári amerikai munkám is felejtősnek néz ki, fura lesz itthon lenni nyáron hét év után.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55265) vihartigris válasza csababarca (#55246) üzenetére


vihartigris
őstag

Holtágakra, Szentandrásnál a folyón a felvízre jó lehet, mert nincs sodrás, de az alvízre (duzzasztó alatt) oda kevés lesz az erős sodrás miatt.

bármi reciproka a semmi

(#55266) yanna válasza csababarca (#55264) üzenetére


yanna
őstag

Elég sokat vagyok a Kákafokin, szerintem nem kell túl misztifikálni. Szerintem egy 3,30-as hosszban 80 körüli dobósúllyal vígan el lehet lenni. Ha finomkodni akarsz a gyengébb spicc, ha durvulni, akkor az erősebb. Ha eszik a hal nem maszatolnak. A keszeg sem. Teleszkóposat viszont én nem vennék.
Az élőn a felvízre is jó lenne, de az erősebb az alvízen is működne szerintem, szezonban nincs nagy vízmélység, így a víznyomás se tolja a zsinórt.

(#55267) mano660 válasza vendingo (#55248) üzenetére


mano660
tag

Lőttem hirtelen egy fotót: a terhelő súly 250 gramm.

A bot súlya: 172 gramm,
a nyél fölötti átmérője: 10,3 mm,
spiccei: 0,5 ; 0.75; 1.0 OZ

(#55268) csababarca válasza yanna (#55266) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi a válaszokat!
Mondjuk csak ősszel lesz esedékes a dolog, a jelenlegi helyzet miatt.
Addig el leszek a kölcsön shimanoval alkalmanként.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#55269) Steady74 válasza cool13 (#55222) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem ott nem a kaja, hanem a távolság a kulcs. A vasúttal szembeni oldalon olyan 11-15 méter körül van az első törés, ott szokott jó lenni, akár 20m-ig keszegre a fogás szinte mindenhol, nyáron kiáll a ponty is, csemegét szoktak szórni kézzel a helyi pecások és szépen fognak. A másik pedig 90-100m körüli táv, a közepén, ott megint jó eséllyel fogsz halat, a régi facebook csoport alapján rengeteg 15+, sőt 20+ ponty is van benne. Keszegre amit használok második éve és nagyon jól megy: 1 kg Champion Bream [link] + 0,5kg Champion bodorka [link] 1 kg lösz vagy föld [link] , kétféle aroma [link] [link] és angolmorzsa, csonti, pinki. Pontyra egyik nyáron valamilyen zöld kaját kevertem, aprószemcséset, sok csemegével, azzal fogtam. Bojlisok azt hiszem pasztáznak, és a közepére dobálnak, sóluk sajnos ennyit tudok csak.

(#55270) vendingo válasza mano660 (#55267) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Ez a spicc kiosztás is nagyon tetszik, 1oz spiccnél nem használok nagyobbat. Most képbe került a beastmaster cx is, az is tetszik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55271) aquark


aquark
tag

Sziasztok!

Holnaptól részleges kijárási tilalom, ha jól hallottam.
Állítólag a vírus tetőzése júni-júlira várható MO.-n

Azt hiszem, az idei pecának annyi....

(#55272) saen válasza aquark (#55271) üzenetére


saen
veterán

Én már 28x hallottam ilyet, inkább várjuk meg a tényleges bejelentést.

(#55273) diablo1984 válasza saen (#55272) üzenetére


diablo1984
veterán

ezt már bejelentették, Viktorunk jelentette be a Kossuth rádión, ápr 12-ig kijárási korlátozás lesz érvényben!

Én meg horgászni akartam menni a hétvégén, ez nem számít kaja vételnek?

[ Szerkesztve ]

(#55274) saen válasza diablo1984 (#55273) üzenetére


saen
veterán

Hoppá, lemaradtam, köszi :K

(#55276) Vitee válasza diablo1984 (#55273) üzenetére


Vitee
aktív tag

Alapos indok

d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés 5. rendelet szerint...

5. rendelet:
Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a területek belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

Magyarul minden megy tovább ahogyan eddig is. De ha elolvassátok az egészet, nagyjából mindent lehet amit eddig is...

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#55277) vendingo


vendingo
veterán

Én a tó mellett dolgozok, simán elhinné bárki, hogy munkába megyek. Ma még megyek horgászni, aztán hagyom a halakat egy időre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55278) diablo1984 válasza Vitee (#55276) üzenetére


diablo1984
veterán

Csak útközben a jard ha megállít, akkor el fogja hinni, hogy nem szabályt szegek, csak pecázni megyek? Mert a munkáltatótól is elvileg igazolást kell kérni, hogy munkába jársz...

(#55279) Vitee válasza diablo1984 (#55278) üzenetére


Vitee
aktív tag

mindenesetre érdekesek lesznek a szituációk olvasva a rendeleteket. Ezért furcsa, hogy munkához kell igazolás, de sporthoz, sétához, boltba járáshoz stb. pedig semmi?
Meglátjuk.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#55280) aquark


aquark
tag


No, majd meglátjuk, mi lesz... Nem tudni, ez a pecára vonatkozik-e, de én sajnos csak tömegközlekedéssel tudnék menni... :O

(#55281) Sungoo válasza aquark (#55280) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem már ki van nyomtatva. :) Reggel elhúzok a civilizált világból.

(#55282) KunEmber válasza aquark (#55280) üzenetére


KunEmber
senior tag

Egészen biztosan vonatkozik, tekintve, hogy szabadidős tevékenység és sport. Mivel igazolod magad?
- nálad lévő horgászkártya
- nálad lévő területi jegy, melyen szereplő helyre a lakhelyedtől a legrövidebb, vagy leglogikusabb útvonalon mész
- nálad lévő horgászbotok.

Arra figyeljetek, hogy csak egy háztartásban lévők lehetnek együtt, egyszerre.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55283) @mriya@


@mriya@
őstag

Jön a halőr, micsoda? pontymatrac? Maga horgászik itten! A-aaa IMASZŐNYEG! :P

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55284) @mriya@ válasza diablo1984 (#55278) üzenetére


@mriya@
őstag

" Mert a munkáltatótól is elvileg igazolást kell kérni, hogy munkába jársz... "

ez hol van leírva?

egyéni vállakozó mivel igazolja, hogy munkába megy? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55285) saen


saen
veterán

Lesz ma hivatalos mohosz közlemény a témában, az majd eloszlat minden kétejt.

(#55286) A Zéé válasza @mriya@ (#55284) üzenetére


A Zéé
addikt

mi is most kaptuk meg ezt az igazolást.
Egyéni vállalkozó meg a megbízási szerződésével, ami ugye minden munkánál van ;]

Just a simple Lineman...

(#55287) @mriya@ válasza A Zéé (#55286) üzenetére


@mriya@
őstag

de hol írja elő a rendelet, hogy szükséges? :F

a vállakozó sját magának ad megbízást?
mert vállalkozói igazolvány már nincs.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55288) vendingo


vendingo
veterán

Annyi halat fogok, hogy ki kellett venni a botot, hogy enni, inni tudjak :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55289) Batib válasza @mriya@ (#55287) üzenetére


Batib
őstag

(#55290) vendingo válasza vendingo (#55288) üzenetére


vendingo
veterán

Hát persze... tilalom van telepítés miatt. Még jó, hogy nem az ellenőr szólt rám... :W

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55291) KunEmber válasza vendingo (#55290) üzenetére


KunEmber
senior tag

:DD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55292) @mriya@ válasza Batib (#55289) üzenetére


@mriya@
őstag

:C köszönöm!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55293) sityupityu válasza vendingo (#55290) üzenetére


sityupityu
veterán

:DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55294) galervin93 válasza vendingo (#55290) üzenetére


galervin93
őstag

Trololo. ;]

Én vettem néhány száz horgot, meg egy-két méret fogyóban volt előkéből, azt is pótoltam, estére meg megyek dolgozni, szóval indul az előkegyártás. :))

Kérdés: a Gama 1312F-et ismeri, használja valaki? Dunára keresek csontis horgot, alapvetően ez egy finomabb cájgra menne inkább kisebb keszegfélékre, bírja szerintetek a gyűrődést? (A medveölőn más horoggal nyomom.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55295) Sungoo válasza saen (#55285) üzenetére


Sungoo
addikt

(#55296) Ibituba


Ibituba
aktív tag

HIRDETMÉNY
a 71/2020. (III.27.) Korm. rendelet szerinti kijárási korlátozások sporthorgászatra vonatkozó alkalmazásáról
Hatályos: 2020.03.28-2020.04.11-ig, illetve visszavonásig
1. A sporthorgászat egyéni szabadidős tevékenységként lehetséges, ha a nem ugyanazon háztartásban élőkre vonatkozó távolságtartási szabályok (másoktól legalább 1,5 m) betartásra kerülnek.
2. A horgász versenysport rendezvényeinek és minden egyéb horgászattal kapcsolatos eseménynek a megtartása tilos.
3. A boltok látogatása kizárólag a járványügyi előírások és korlátozások betartása mellett lehetséges.
4. Az egyéni szabadidős tevékenység végzéséhez szükséges okmányok, engedélyek helyszíni kiváltása az értékesítési pontokra (boltokra) vonatkozó járványügyi előírások és korlátozások betartása mellett lehetséges, az online vásárlás lehetősége továbbra is biztosításra kerül.
5. A MOHOSZ OHSZK ajánlása, hogy a 65. év feletti horgásztársak a kijárási korlátozás fennállása alatt az utazással járó horgászati tevékenységet szüneteltessék, ugyanakkor a helyi viszonylatú, vagy saját telken történő sporthorgászat a járványügyi előírások és korlátozások betartása mellett gyakorolható.
6. A MOHOSZ OHSZK felhívja a horgászokat, hogy ha horgászat mellett döntenek, akkor
a) tömegközlekedést ne használjanak,
b) személygépkocsiban csak az ugyanazon háztartásban élők induljanak együtt,
c) a vízparton a horgászhelyek tekintetében a nem ugyanazon háztartásban élők az 5 méteres távolságot minden irányban tartsák egymástól,
d) a horgászat teljes időtartama alatt kerüljék a társas érintkezés megszokott formáit.
7. A MOHOSZ OHSZK felhívja a horgászok figyelmét, hogy a halőr
a) a kijárási korlátozás rendelkezéseinek megszegőit a rendőrhatóság felé feljelenteni köteles,
b) a járványügyi előírások és korlátozások be nem tartása esetén a horgászat beszüntetését kezdeményezheti.
Egyebekben a hatályos jogszabályok és a MOHOSZ OHSZK által kiadott, „az új típusú koronavírus okozta járványügyi helyzet, mint veszélyhelyzet okán a horgász- és horgászsport rendezvényekkel, valamint horgász okmányok biztosításával kapcsolatban elrendelt, illetve javasolt eljárásrendről” szóló TÁJÉKOZTATÓ (verziószám: V., kelte 03.27.) előírásai az irányadók. A tájékoztató a MOHOSZ weblapján és Facebook elérhetőségén, valamint a HORINFO rendszeren keresztül a horgászok személyes profiljában a dokumentumok menüpontban mai napon, legkésőbb 20:00-tól lesz elérhető.
Vigyázzunk egymásra, a magunk és mások egészségére!
MOHOSZ OHSZK
Budapest, 2020.03.27.

(#55297) sityupityu válasza Sungoo (#55295) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont akartam írni, hogy kint van a közlemény. Tehát horgászni lehet menni a feltételek betartásával. Valaki írta feljebb, hogy lényegében nem változott semmi sem. Hát szerintem sem...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55298) cool13 válasza Steady74 (#55269) üzenetére


cool13
őstag

Nagyon köszönöm!

Más.
Aki kis tenyeres, egy nyaras potykákat, + keszeget szeretne fogni, annak egy próbát meg ér a Béke horgásztó, Isaszeg és Gödöllő között.

(#55299) A Zéé válasza @mriya@ (#55287) üzenetére


A Zéé
addikt

inkább legyen, mint ne.
Nekem sem állandó, sem ideiglenes lakcímen nincs Budapesten, cserébe az irodánkban, 2 építkezésen, és néha 1-1 boltban is előfordulok.

Hívtak a boltból, hogy megjött a bukósisakom, valahogy el kellene mennen érte, de arra nem tudom hogy fogom rá, hogy alapszükséglet :DDD

Just a simple Lineman...

(#55300) sityupityu válasza A Zéé (#55299) üzenetére


sityupityu
veterán

Szabadidős tevékenység :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.