Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) @mriya@ válasza vendingo (#55349) üzenetére


@mriya@
őstag

Mi egyszer a Kisbalatonnál egy ilyennel találkoztunk, pedig erről úgy tudttam, hogy valóban hobbiállat. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55352) sityupityu válasza @mriya@ (#55351) üzenetére


sityupityu
veterán

A képeket elnézve ez nem csíkos szöcskeegér...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55353) @mriya@ válasza sityupityu (#55352) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez nem, de mi ilyet láttunk.
Legalábbis így emlékszünk mindannyian.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55354) Vitee válasza hermanyi (#55350) üzenetére


Vitee
aktív tag

Fővárosin, vízben állva, mellescsizmában, kenyérzsákos etetéssel és egy matchbottal iszonyat jókat lehet horgászni, szóval azzal a boloval is élmény lesz ;) próbáltam a bolot én is, de nem vagyok valami izmos gyerek, nekem rohadt nehezek azok a botok, az alkarom hetekig zsibbadt egy pár, egymás utáni alkalommal való usztatás után :DDD
Azok a 10-20perces márna fárasztások semmihez se foghatóak :D

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#55355) sityupityu válasza @mriya@ (#55353) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, akkor lehet hogy szökött állat volt... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55356) Sungoo


Sungoo
addikt

Rejtélyes módon gallyra ment a nevis vanity 390 h-nak a középső spicce. Nem tudtok véletlenül beszerzési forrást? Állítólag a Döme egyik szériája tök ugyan ez, de vajon melyik? :F

(#55357) vendingo válasza Sungoo (#55356) üzenetére


vendingo
veterán

Ha van rá lehetőséged, akkor besétálsz a haldoba, aztán próbálgattok :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55358) galervin93 válasza Vitee (#55354) üzenetére


galervin93
őstag

Otthon az Ipolyon 5 méteres spiccbottal csináltam utoljára ilyesmit, idén ki akarom próbálni végre a Dunán is. :)) Bolo is jó buli lehet, na majd azt is... Sok a terv, győzzem csinálni. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55359) Sungoo válasza vendingo (#55357) üzenetére


Sungoo
addikt

Sajna elég messze van.

(#55360) jansky1 válasza Sungoo (#55356) üzenetére


jansky1
senior tag

Power fighter széria (itt olvastam)

(#55361) Sungoo válasza jansky1 (#55360) üzenetére


Sungoo
addikt

:R

(#55362) szgzuri válasza szgzuri (#55341) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Ma újra szerencsét próbáltam a Dunán, a Hajógyári szigetről a fő ágat vallattam. Erősítésként vittem a lányomat, és a Duna egy gyönyörű leánykoncérral lepett meg minket. 46 cm-esnek mértük, de nem ez a lényeg, hanem egyszerűen meseszép volt. Szép lassan, méltóságteljesen úszott el, mint egy királynő, mi meg csak csodálkoztunk utána.
Volt még egy kisebb kapás meg néhány maszatolás, de több hal nem akadt. Mégsincs hiányérzetem, ragyogó idő volt, és fogtunk egy pompás halat.

(#55363) gban


gban
Közösségépítő

Fűzvölgyit faggattam, ma volt jópár tenyeres keszeg, úsztatva, mert a fenekezés minden formája lehetetlen volt.
Tele a csatorna algával, próbálhattam 30 centis előkével is, arra is ráment hamar az alga, ki se látszott a csali.
Balatonról is ezt írták, hogy az enyhe tél miatt veszett sok az alga.
Mennyi idő mire ez eltűnik? Ugye eltűnik? :((

Postázást nem vállalok.

(#55364) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

@KunEmber én még kezdőnek érzem magam a Duna partján, de valami mindig jön. Szerintem klassz víz.

@vendingo mi egy pirókegér -rel kötöttünk barátságot tavaly a dunakanyarban.

Szombaton feedereztünk egyet a római parton. Úsztatott mellettünk partközelben 2 sporttárs érkezésünkkor spiccbottal, mellesben úgy 120cmes vízben, nem tudom mit foghattak, mert nem volt érkezésem később beszélni velük.
Az előző tény és hogy egy kormorán vadászott odébb néhány bukás erejéig a partszélben (6-8m) felbátorított arra, hogy egy horgot a közelre vessek be, de sajnos nem volt eredmény.Illetve hamarosan akkora szél lett, hogy ha pedzegették volna se látjuk.
A másik horog beljebb volt, úgy kábé 20-30 méterre, nehéz megítélni pontosan, mert nem mértem.Na itt egykét kisebb kapás volt a szél előtt, de nem akadtak meg.
Kitartottunk sötétedés után is, mert szép kis este lett, elállt a szél, dumáltunk a tábortűznél.
Felpattintottam egy wafterset, életemben másodszor, halat még nem fogtam vele.Ezt bedobtam a nagy sötét Dunába lesz ami lesz alapon ameddig bírtam.
Egy szép márnát eredményezett jó későn a manőver úgy fél 10 kőrül, de több kapásunk nem is volt.

(#55365) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit, amibe ma futottam a gyakorlatban 29 év alatt először, és nem tudom hibáztam e vagy sem!
Ha igen, kérlek titeket ne koncoljatok fel, azért jöttem kérdezni, hogy legközelebb ne történjen meg, és tanuljak a hibámból. (Amennyiben vétettem):B :R
Előzmény;
1991 óta volt szinte majd' minden évre engedélyem, de mivel vegyesen horgasztam békés és ragadozó halakra, nem történt meg ami idén..
Tavaly előtt tél óta egyetlen pergető szettel (bot,orso,műcsali) járok le a vízre dobalni... A Békés halazást elhagytam...
Idén még nem voltam a kedvenc, és jól kiismert dunai szakaszomon, így gondoltam egy merészet, és elsődlegesen a 7 éves fiam "szellőztetése" céljából, másod sorban nekem is legyen jó alapon,, lementünk a(emberektől jó távol ) partra és vittem a botot is. Gondoltam amíg a fiam egerészik, én egy kicsit bohockodom.... Komolyan nem lehet venni azt a pergetest, ahol egy hét éves "hipper" gyerek nyüzsög....
Hiányzott már na, mit tagadjam... :B a vízparti napsütés, a víz figyelése, a természet hangjai...)ugye erre írtam, hogy már nem horgászok békésre, így az év eleje elég nagy kapufa a hoobiban a tilalmi idők miatt amikkel , nyilván
tisztában vagyok) de a cca. 1-2km-es szakasz szinte minden szegletét ismerve, gondoltam egy másfél órát megdobalom azt a részt ahonnan a domolykokat húztam többségében...(van Domis,Süllős , és Balinos "területem" ezen a kis szakaszon...) Nyilván allszent dolog lenne azt mondani, nem jöhet ezekről a helyekről más, nem is akarok ezzel takarózni...

Jött...;

Egy hegyke kis "Bálint", mint az idei év első horgaszatának első hala, tehát jött vele a boldogság is... Aztán a dilemma...
Nyilván a rendkívül rövid fotozkodas után vissza is engedtem, hisz amúgy is vissza engedem a halaim 90%-át, és hát az is nekem lesz jó, ha Bálint és neje a nász időszakában egy raklapnyi babahalat hoz össze, és népesítik be velük a vizet...
(az eddigieket azért írtam ilyen regényben, hogy próbáljam bizonygatni, nem a vizeinket kirablo, a szabályokra fittyet hányó "sporinak" érzem magam.)
Szóval ott tartottam dilemma...:

Az országos horgászrend így szól;
"fajlagos halfogási tilalom idején olyan horgászmódszert kell választani, mellyel elkerülhető az éppen tilalom alatt álló, ívó halak megfogása."

Akkor most vétettem, vagy sem...
Érdekel a véleményetek (személyeskedés nélkül)
Jogi oldalról is és
Etikai oldalról is....

Hiszen szigorúan véve a fenti sorokat, akkor február 1.(csuka) és június 30. (Kősüllő) között gyakorlatilag tilos lenne pergetni... :U
De ezt meg tudjuk, hogy nem így van... De akkor hogy van? :B :)

Ki mit gondol erről?

[ Szerkesztve ]

(#55366) saen válasza twine (#55365) üzenetére


saen
veterán

Honnan vetted ezt az országos horgászrendet? Én nem tudok róla, hogy jelenleg lenne ilyen érvényes...

A törvény úgy szól, hogy kifogni tilos a tilalom alatt álló halat és a kifogást is definiálja, ami azt jelenti, hogy nem dobod vissza a vízbe a halat. Miután elengedted, a kifogás ténye nem valósult meg, nem vétettél a törvény ellen. Persze helyi horgász szabályzat lehet ennél szigorúbb, ezt viszont nem ismerem.

Etikai oldalról meg két véleményem van: Egyrészt az etika szerintem baromság, mivel ezt nem lehet számonkérni egy horgászon, csak azt ami szabály. Másrészt a balin olyan hal ami nem gondozza az ivadékait, tehát a szaporodását érdemben nem befolyásoltad. Egyedül az gáz, hogyha a fészekörző halakat zaklatod, pl leveszed a süllőt a fészekről, mert ott nem biztos, hogy utána visszamegy és akkor jó eséllyel az az ívás kuka... Célzottan még lehet nyugodtan domizni, jászozni, ezen nem aggódnék.

(#55367) joe979 válasza saen (#55366) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez azért megosztó dolog, mert az ember sok esetben úgy áll a dologhoz, te sem örülsz HA dugás közben zavarnak ...

Szissz

(#55368) gban válasza joe979 (#55367) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért annak még kevésbé örül az ember ha horgot akasztanak a szájába, fejbe csapják, és jól megsütik...

Postázást nem vállalok.

(#55369) joe979 válasza gban (#55368) üzenetére


joe979
aktív tag

Kettő opció van a dologra : az egyik ha már a természetes viselkedés így alakult ki a halakban, akkor illene tiszteletben tartani, és legalább olyankor nem basztatni őket... na most ez az igazán sok Catch and release szakit érintené, ha lenne bolhafingnyi eszük akkor ezt a részét is tiszteletben tartanák és nem a fórumokon , vagy facebook csoportokban bőgetnék kik mennyien rendelkeznek elvekkel . Bár az emberek felé lennének ilyenek, és nem addig vannak a horgászat szerelmesei míg van mit fogni és lehet mutogatni vagy ebből élnek .

A másik verzió : szarjunk rá az egészre, minek tilalmi idő .... úgyis az ember a csúcs ragadazó és azt teszünk amit akarunk , úgysem látja senki, én vagyok keményebb ember és kuss ...

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#55370) gban válasza joe979 (#55369) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, nem azt akartam mondani hogy nincs igazad.
Csak arra akartam utalni, hogy a törvények betartása nem csak akkor kellene hogy opció legyen ha van is rá magyarázatom hogy miért kell betartani, ha meg meg tudom magyarázni hogy miért nem kell betartani, akkor nem is tartom be.
Ez kb. olyan minthogy a németeknél az 50-es táblánál mindenki 50-nel megy, itthon meg 62 alatt senki, mert 63-tól büntetnek.

Postázást nem vállalok.

(#55371) saen válasza joe979 (#55367) üzenetére


saen
veterán

Amikor éppen csinálják akkor konkrétan leszarják a csalit, nem fogod megfogni. Előtte/utána meg tök mindegy...

(#55372) twine válasza saen (#55366) üzenetére


twine
addikt

"Honnan vetted ezt az országos horgászrendet?"
Mohosz Országos horgászrend

"pl leveszed a süllőt a fészekről"
Hál'isten ilyen nem történik valszeg, mert abban az ívben ahová mentem, eddig soha nem jött süllő, másrészt eddig soha nem fogtam napközben Domin, és Balinon kívül mást,, süllő kivétel nélkül a fényváltás időszakban jött...
De a nappal inkább Domolykós... Ezért is mentem szinte "biztosra" , hogy napközben kis eséllyel futok tilalmi idős fajba...(jó jó, a Balin benne volt a pakliban valamelyest :B ) de én is úgy gondoltam, a vissza engedése a lényeg...
Aztán mikor hazajöttem, nem hagyott a lelki ismeret, és felcsaptam a netet...
Aztán jött a kérdőjel a fejemben...

Hogy akkor ha tényleg hagyjuk őket békén, akkor júniusig off a pergetés? Ne már... Én szeretem a természetet,, és ovom ahogy tőlem telik,, de..... Ezt azért a magam részéről túlzásnak érezném. Ugyanakkor nem szeretek renitenskedni, ezért is tettem fel a kérdést "nyilvánosan".
Ha tízből tíz ember azt mondja gyökérség júniusig pergetni, akkor én sem szeretnék egyedüli gyökérként a parton állni...

Hozzáteszem, mindez inkább elméleti kíváncsiság...
Hiszen kb ünnepnapnak számít amikor lejutok a partra..
A legnagyobb csucsban is egy héten max. Egy két alkalom, egy két órára... Szóval szerintem bármit csinálok, nem én leszek az aki felborítja az "ökorendet" a vizeinkben. :D
De szeretem tudni mi rend... :R

(#55373) @mriya@ válasza twine (#55372) üzenetére


@mriya@
őstag

2014-es.
Mutass 2020-ast! :C

A MOHOSZ oldalán sincs már, és az állami jegyen belül sem olvasható ez a kitétel.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55374) KunEmber válasza saen (#55366) üzenetére


KunEmber
senior tag

Érdekes kérdés, nincs eléggé egyértelműsítve most. Egyébként a neten sokfelé találni MOHOSZ horgászrendet, de hogy ebből mi az aktulis vagy hivatalos?

Egyébként azért van róla infó, itt a 2013. CII. alá helyezett MOHOSZ országos horgászrend ezt írja:

"II. 18. A fajlagos halfogási tilalom idején olyan horgászmódszert kell választani, mellyel elkerülhető az éppen tilalom alatt álló, ívó halak megfogása. Link itt.

Szerintem amúgy nem véletlenül írja a hivatalos horgászvizsga-tankönyv (link itt) "Abban az esetben, ha a horgász egymás után több védett, tilalmi idő vagy méretkorlátozás alá
eső halat fog, vagy a horgászmódszert, csalit kell megváltoztatni, vagy a horgászhelyet kell
elhagyni."

Nekem azért erősen gyanús, hogy ha a hivatalos vizsga-tankönyvben is szerepel, akkor azt figyelembe kell venni.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55375) twine válasza @mriya@ (#55373) üzenetére


twine
addikt

:R :R
(#55374) KunEmber ;
Én akkor a magam részéről meg is kaptam a választ azt hiszem... És szerintem ez így egyértelmű is lett és szvsz. Korrekt...
Lehet sportolgatni,de ha látszik,hogy egymás után húzom ki a tilalmi idő alá eső halakat, akkor hagyjuk ott a helyet, mert az már b@szogatásnak számít aditt halfajra nézve...
Köszönöm az infót... Ezt nem tudtam...
Mármint alapvetőnek tűnik a természet védelme érdekében, csak azt nem tudtam ,hogy ez így szabályként meg van fogalmazva... És ezáltal engedélyezi az adott horgász módszer gyakorlását, védett időszakban is mindaddig amíg az nem megy át a halak b@sztatásába....
Meglepően gyakorlatias szabály :R nem vagyok hozzászokva az ilyesmihez Magyarországon.
Általában fekete meg fehér létezik itt csak...

[ Szerkesztve ]

(#55376) @mriya@ válasza KunEmber (#55374) üzenetére


@mriya@
őstag

"egymás után több"

esetünkben erről szó nem volt :-)

ha volna Országos Horgászrend, annak a MOHOSZ weblapján fent kellene lennie (szerintem).

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55377) KunEmber válasza @mriya@ (#55376) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem vagyok illetékes a témában, vannak bennem kérdőjelek, de, én pl. az egyértelmű horgászvizsga-tankönyv alapján illetve a törvény megfogalmazása mögötti szándékot értelmezve (ne horgássz tilalmi halra):

- igyekeznék olyan módszert, napszakot, csalit választani, amivel célzottan tudok a nem tilalmi idős halakra horgászni (ha ez nem lehetséges, pl. tavaszi keszeges, kárászos horgászat, ahol jöhet ponty is, akkor is igyekeznék a pontyokat valahogy kikerülni, pl. próbálkozni csontival vagy mittudomén)
- jön egy tilalmas hal, akkor egyből megy vissza
- ha sok tilalmas hal jön, odébb állnék

Nem gondolom, hogy egy tavaszi csuka vagy balin, ponty után le kellene vágni bárki kezét, de de alapvetően szerintem mindent meg kellene tenni, hogy elkerüljük a tilalmas halakat. Szerintem.

Illetve tudom, hogy az eredeti posztban mi a kérdés, szerintem a kolléga sem etikailag, sem jogilag nem vétett.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55378) joe979 válasza KunEmber (#55377) üzenetére


joe979
aktív tag

Én élő és természetes vizen ez legyen tó vagy folyó , ott maximálisan tiltanék ivási időszakban az adott halfajra jellemző pecát. Viszont mesterségesen létrehozott vízen, engedném , ott rábíznám a tógazdára vagy kezelőre , döntse el Ő , hogyan működjön ez.

Szissz

(#55379) gban válasza joe979 (#55378) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálunk természetes vízen (csatorna, ez mondjuk természetesnek felel meg szerintem, még akkor is ha mesterségesen létrehozott ) egyáltalán nincs semmire tilalmi idő.
Erre leginkább az szokott lenni a magyarázat hogy
- nincs érdemi ívás az adott fajnál
- ritkítani kell az állományt

Pontynál az első az igaz nálunk, rablónál a második. Kivéve süllő, mert arra az első az igaz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#55380) saen


saen
veterán

Az országos horgászrend nem törvény, csak akkor kell alkalmazni, ha a helyi szabályok erre köteleznek.

(#55381) galervin93 válasza joe979 (#55378) üzenetére


galervin93
őstag

Milyen az az "adott halfajra jellemző peca"?
Nem én akarok kötözködni, de ezt nem lehet így egzakt mód leírni és tiltani.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55382) KunEmber válasza saen (#55380) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ha a dokumentumban lévő felsorolás igaz (amit egyelőre kezeljünk feltételekkel), akkor a helyi szabályok felett áll. De így is lenne logikus, minden Mohosz tagszervezetnek követnie kell(ene).

A horgászat szabályozásának szintjei: - Törvények (Országgyűlés) - Egyéb jogszabályok, rendeletek (minisztériumok, önkormányzatok) - Hatósági határozatok (pl. a halászati hatóság: a Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal) - MOHOSZ Országos Horgászrendje - Helyi horgászrendek (az adott víz horgászati-halászati hasznosítója helyi szabályai) - Horgászetikai normák.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55383) Sungoo válasza galervin93 (#55381) üzenetére


Sungoo
addikt

Például nem állok le pontyozni taposott snecivel. ;]

(#55384) galervin93 válasza Sungoo (#55383) üzenetére


galervin93
őstag

Abszolút. :D (Amúgy megeszi, nem egy ilyen fogásról van hír, de videót is lehet találni róla.)
Engem anno b*szogatott ilyen miatt halőr, mert "pontyidőben" (azzamúgy keszegező szerkón) kukorica volt feltéve - persze, mert a csontit lezabákla az aprónép, ezzel meg tudtam fogni szép vorosszárnyúkat, bodrit... Na most akkor helikopter vagyok?
Én azt mondom jó az a szabály, hogyha több, éppen tiltott halat fog az ember, akkor váltson módszert/helyet. De az hogy valaki helyettem döntse el, higy én éppen mire horgászom, hát pacikukit.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55385) saen válasza KunEmber (#55382) üzenetére


saen
veterán

Ezt nehezen tudom elfogadni, a Mohosznak nincs semmilyen alapja arra, hogy olyan szabályt hozzon ami mindenkire vonatkozik. Ez akkor él, ha bevezetik, szerintem persze.

(#55386) joe979 válasza galervin93 (#55381) üzenetére


joe979
aktív tag

Jogos és igazad is van ebben . De azt a két hónapot ami az adott fajra jellemző , azt nem engedném. Akkor 2 hónapig a pergetők nem járnak ki, vagy a fenekező pecások nem járnak ki.Senki nem halna bele. Az eszközöket és módszereket mindenki ismeri.

Szissz

(#55387) KunEmber válasza saen (#55385) üzenetére


KunEmber
senior tag

Valóban nincs, ha magán tavon horgászol.

Szerintem, ahogy van pl. Dunai horgászrend, úgy lehet országos is, melyet minden Mohosz tagszervezetnek alkalmaznia kell, így pl. egy dunai jegynél is.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55388) twine válasza joe979 (#55386) üzenetére


twine
addikt

Épp ez a problémám,,,csukátol kősullőig 5 hónapról beszélünk... Azért az nem könnyen kibirhato két hónap, hanem nehéz majdnem fél év :U

(#55389) @mriya@ válasza galervin93 (#55381) üzenetére


@mriya@
őstag

Élő kishallal, vagy villantóval a legritkább esetben szoktak amúrozni. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55390) galervin93 válasza @mriya@ (#55389) üzenetére


galervin93
őstag

Dögről és pontyról volt szó, nem gereblyézésről.
Azt sem mondtam, hogy valaki döghallal pontyozik, csak annyit, hogy simán megeszi a dögöt, mert a ponty mindenevő.

joe979
De az, hogy "pergetés" meg "fenekezés" nagyon tág fogalom. Vagy ugyanaz egy másfél centis bogár-imitációval pergetni, meg egy tizenötös gumival jigelni? Ugyanazt jelenti method cuccal pop-uppal vs. 80 centis előkén 16-os horoggal, fél szem kukoricával feederezni?
Lelkiismeret + kőkemény ellenőrzés, avagy minden szabály annyit ér, amennyit betartanak és betartatnak!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#55391) saen válasza KunEmber (#55387) üzenetére


saen
veterán

Ez nem így van. Nincs olyan jogi kategória, hogy magántó. Teljesen mindegy ki az adott vízterület kezelője, a törvények vonatkoznak rá. Helyben pedig be lehet vezetni ettől szigorúbb szabályokat (mint pl egy horgászrend), de ezt minden esetben kell jelezni a helyi szabályokban, nincs általános és érvényes ereje semmilyen vízre.

(#55392) Sungoo válasza saen (#55391) üzenetére


Sungoo
addikt

És ahol nincs például ponty tilalom? Ott milyen törvényeket kell érvényesíteni?

(#55393) saen válasza Sungoo (#55392) üzenetére


saen
veterán

Halászati felügyelő engedélye kell hozzá.

(#55394) KunEmber válasza saen (#55391) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ez így van, csak a magántónál nincsen Mohosz, ami a tagszervezetekre nézve kötelező normát kényszeríthetne ki. Tehát a magán tóra vonatkozik a haltörvény, végrehajtási rendelet meg a többi egyéb rendelet, de a Mohosznál el tudom képzelni, hogy a tagszervezetekre kötelező horgászrendet bocsát ki, ami pl így a Dunán érvényes.

De egyelőre ez teoretikus.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55395) saen válasza KunEmber (#55394) üzenetére


saen
veterán

De ezt csak úgy tudja kötelezővé tenni, hogy a helyi kezelő a szabályokat azzal kezdi, hogy be kell tartani a mohosz országos horgászrendjét. Tehát ha elolvasod a helyi szabályokat, ott ennek szerepelnie kell.

(#55396) KunEmber válasza saen (#55395) üzenetére


KunEmber
senior tag

Tény, így lenne logikus. Egyelőre az ördög ügyvédjét játszom, fogalmam sincs, hogy mi lehet a helyes válasz. :(

Biztos ami biztos, írtam a Mohosznak, hátha válaszolnak valamikor.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#55397) @mriya@ válasza galervin93 (#55390) üzenetére


@mriya@
őstag

Ki beszél gereblyézésről?! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#55398) jansky1


jansky1
senior tag

Nem tudom mennyire valós akciók, történt e felárazás, de fishingtimon 30-40% akció van botokra, orsókra.

(#55399) twine


twine
addikt

Nos csak, hogy szó ne érje a ház elejét és a szavahihetőségem, ami a Domolykós "pályámat" illeti(amiből az egész csevegés kialakult), hogy ismerem a környéken a vizet, sé nem akarpom b@sztatni a tilalom alá eső halakat...
Ma kaptam a családtól másfél óra kimenőt:
Eredmény a Domis pályán:

Anyira gyönyörű volt, és már úgy hiányzott ez az érzés, ahogy a part melletti közvetlen kisvízben húztam a wobblert, és megjelent a zyínorom vonala mögötta vizban a "V", ,,,,ahogy "púpja" lett a víznek, egyre nagyobb egyre köüzelebb, aztán "bammm".....
Szeretem a Domomlykókat...egész jól is mennek <3

[ Szerkesztve ]

(#55400) diablo1984 válasza jansky1 (#55398) üzenetére


diablo1984
veterán

Részlet a fishingtime oldaláról:
Tudtad? Ha 10.000.000.000 Ft feletti (teljes áras) botot és orsót vásárolsz (vagy egyszerre több botot vagy több orsót) akkor 10-15%, de akár 20% kedvezményt is tudunk adni.

Hát erre egy állami tendert kellene kiírni, hogy kedvezményt kaphassunk 10 milliárdért pecacucc másnak nem menne!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.