Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) saen válasza nxtamas (#47800) üzenetére


saen
veterán

Az összes ilyen dolgot ismerem, én is top cégeknél dolgozom, sok gyártást elemeztem már, ismerem a Toyota rendszereit amit minden cég át akar venni, stb, stb.

Ezek a kínai orsók olyan gyárak termékei akik a nagy márkáknak is gyártanak, ugyanazzal a gyártástechnológiával tolják a saját termékeiket, mint a többieknek. Ez ügye nem úgy működik, hogy az "márkás" cuccot a modern soron tolják, majd a sajátot egy másik lepukkant üzemben ahol nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#47802) nxtamas válasza dik (#47799) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Előbb voltam az újbudai üzletben, semmi nem volt készleten amit kinéztem. Ezzel az erővel kintről is meg tudom vakon rendelni még olcsóbban, pedig kifizettem volna a drágábbat, ha a boltban össze tudom taperolni/buzizni a cuccokat, pedig elvileg lennie kellett volna a cuccnak.

[ Szerkesztve ]

(#47803) partxxx válasza nxtamas (#47800) üzenetére


partxxx
tag

Nahbazdmeg, az 5S és Kaizen meg barátaival ki lehet kergetni a világból.
Villamos fejlesztő mérnök vagyok, de ha elmegyek meglátogatni egy másik fejlesztő labort, és 5S szerint full el van pakolva az asztaláról, akkor en úgy gondolom ,hogy ott nem is dolgoznak.

A gyártásban van szerepe mindkettőnek de nem a fejlesztés során.

És a minőség irányítást az ISO adja ;)

Industry 4.0 még elég gyerekcipőben van, az elgondolás jó, de az eszközök még csak most készülnek amivel tényleg tömeg (TÖÖÖMEG) termelésben hatékonyan és olcsón lehet gyártani

[ Szerkesztve ]

(#47804) szetcsuszott válasza nxtamas (#47800) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Semmi baj, te rendelj/vásárolj itthon shimanot, vagy bármi mást, higyjél abban amit leírtál, fizess háromszoros árat fele műszaki tartalomért és légy boldog. Világbéke. De ha neked az összes kínából rendelt cuccod kukában végezte, a szar 1 csapágyas hyperloop ipari hulladékot meg ajánlgatod, akkor egyrészt nem tudom miket rendeltél, másrészt meg valami nagyon-nagyon félre van csúszva nálad. Nem muszáj egyetérteni, de legalább ne terjessz hülyeségeket és ne ajánlgass használhatatlan fosokat.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#47805) dik válasza nxtamas (#47802) üzenetére


dik
őstag

Ne is mond. A fenének teszik ki kapható ha közben nem. Nyilván ezt a walterlandot is ki lehet pipálni örökre. Nagyon drágák és így ezt nem lehet csinálni. Orsóban a DCI-60 már csak náluk láttam kifutó modellként így azért rendeltem tőlük. A többi apróság meg javarésze csalik meg szerelékek, de jópárat majd a Dömétől megrendelem nekik eddig minden volt amit akartam. Pedig nem annyira vagyok hasraesve a termékeiktől...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47806) Steady74 válasza dik (#47805) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azért ez éles... az tényleg nem túl szerencsés, hogy nem látszik, hogy egy készleten lévő termékük melyik áruházban van ténylegesen és melyikben nincs. De ilyenkor mindig korrektek szoktak lenni, ha megrendelem ott az akciós idő alatt, akkor ha átkérik és majd ha megyek érte, akkor a kedvezményes árat számolják.

(#47807) Spoon16 válasza nxtamas (#47796) üzenetére


Spoon16
tag

Néztem ezt is ,de az adatokat megnézve az általam linkelt Silstar jobb vétel.

(#47808) nxtamas válasza partxxx (#47759) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Ja az engedélyt úgy értettem, neki is van engedélye, bár nem mindig vált napijegyet, inkább nézni szereti, és ahhoz kell az engedély, hogy a hétvégi programot lemondjuk és elmenjünk. Meg elég fázós, ilyenkor nagyon nehéz rábeszélni :)

(#47809) joe979 válasza dik (#47805) üzenetére


joe979
aktív tag

Walternál csak a saját cuccaik opciósak ...
Meg 40% vagy 50% környéki dolgok, de csak ha szükség van rá ...

Szissz

(#47810) dik válasza Steady74 (#47806) üzenetére


dik
őstag

Nem ezzel van a baj hanem a talán szerdáig átviszik a másik üzletjükben van, de nem minden történettel. Ennyi erővel lehet életem végéig várhatnám a cuccokat. Lehet csak az úriembernek volt szar napja nem tudom na mindegy is. Az tény mindíg válaszoltak minden levelemre és egyebek ennyiből a Döméjék le vannak maradva keményen.
(40 pár ezren nyertem 8000Ft szóval ez nem rossz persze így sem. :) )

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47811) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Szerintetek mikor lesz ismét újra horgász vizsga? :D Mert már meg kellene csinálnom, már van rá időm. Szerintetek hamarosan elkezdik?

Illetve.. Kb 10 éve horgásztam utoljára, akkor még édesapám cuccaival. Viszont most már a saját cuccaimmal szeretnék horgászni. Mint kezdésnek, szerintetek mit érdemes venni? Gondolok itt a botokra, csalikra, damilokra.

Damilt , mű csalit honnan érdemes beszerezni ami jó , minőségi? ( Akár itthonról, akár kintről ) . Illetve botot?

Amúgy ilyen ládát nem tudok kintről? ( Aliexpress, eBay, stb ) : [link]

Kicsit össze vissza írtam, siettem :R

(#47812) saen válasza zeus_2k14 (#47811) üzenetére


saen
veterán

Először azt kéne eldönteni, hogy milyen jellegű vizen, milyen módszerrel és milyen halakra szeretnél horgászni.

(#47813) gban válasza zeus_2k14 (#47811) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintetek mikor lesz ismét újra horgász vizsga?

szerdán

Postázást nem vállalok.

(#47814) joe979 válasza galervin93 (#47792) üzenetére


joe979
aktív tag

Ritkán és 10% a max !

Szissz

(#47815) Steady74 válasza joe979 (#47814) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fehova és a tavaszi horgászsó alkalmával szerintem lesz.

(#47816) hermanyi válasza nxtamas (#47802) üzenetére


hermanyi
őstag

november óta lassan egy gurigát költöttem látatlanban ,hogy meg sem tapiztam . Bele sem merek gondolni idehaza mennyibe került volna .
De mint tudjuk idehaza is lehet Nagykerből párszor használt karcmentes dolgokhoz jutni :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47817) galervin93 válasza joe979 (#47814) üzenetére


galervin93
őstag

Hm, akkor megvárom a jövőhetet. Köszönöm, Steadynek is! :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47818) Vitee válasza dik (#47799) üzenetére


Vitee
aktív tag

Esetleg nem a Dunakeszi Walterről van szó? Velük megjártam màr én is... Félelmetes az ottani személyzet.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#47819) nxtamas válasza Vitee (#47818) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Ott még nem voltam, de a soroksárin a szuperflegma pénztáros picsán nem lehet túltenni. Az hihetetlen, úgy oktat ki, hogy azon gondolkodsz felül, vagy alul dugd fel neki a vásárolt botokat. És azt gondolod biztos rossz napja volt. Aztán rájössz biológiai csoda, neki mindig. Vagy az újbudai személyzet, akik vagy részegek, hihetetlen volt olyan nap amikor olyan részegek voltak, hogy nem tudtak kiszolgálni, de ez aranyos legalább, vagy csak szimplán nem érnek rá, mert webes rendeléseket raknak össze. Viszont az ötvenes lenéző, a vásárlót mindenki előtt lehülyéző, gúnyosan kioktató vezetőféle már rohadtul nem tud aranyos lenni. Nekem a Dunakeszi kiesik, de gondolom ott sincs másképp.

(#47820) Steady74 válasza nxtamas (#47819) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Dunakeszit cáfolom, a személyzet szerintem korrekt, nem tolakodnak, de segítenek ha kell. A pénztáros csaj viszont ott is olyan, mint ha a halálsorra készülne. Üdv WT.

(#47821) nxtamas válasza Steady74 (#47820) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Valóban kiemeltem az extrém eseteket. Mindig találtam segítséget a boltokban ez tény, hozzátartozik a teljes képhez. Ez csak úgy régóta gyülemlett bennem. Ráadásul asszony szólt háttérből reméli nem keverem a soroksárit a dunakeszivel mint mindig akkor esett le de, szóval fordítva. Meg azt is mondta hagyjam abba, mert innen is ki fognak tiltani, ha sokat osztom az észt. :)

[ Szerkesztve ]

(#47822) Steady74 válasza zeus_2k14 (#47811) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ahogy írták előttem is, tudni kellene, hogy hol (állóvíz, folyó, folyam), milyen módszerrel (pergetés, úszós peca, spiccbot, rakósbot, bolognai bot, matchbot, bojlizás, feeder peca, method feeder), milyen halfajra (ponty, keszeg, rablón belül süllő, harcsa, csuka), milyen távolságban (20-40 m, 50-80, 80+m) akarsz horgászni. Ha ezek megvannak, szerintem konkrét tanácsokat, javaslatokat tudunk tenni. Vásárlás csak itthonról, vagy külhoni beszerzés is mehet? Jó sok kérdés mi? :)

nxtamas: innen IS??

[ Szerkesztve ]

(#47823) hermanyi válasza nxtamas (#47819) üzenetére


hermanyi
őstag

Soroksári Walterba pedig aranyos a kis fiatal pénztáros . Engem tavaly hívót Matyér re ,hogy 2 fős beengedésije van a verseny pályára . Szoktam vele beszélgetni elég sűrűn ha megyek ,viszont néha tényleg látszik rajta ,hogy gyötrelem az ott léte minden pillanata :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47824) Steady74 válasza hermanyi (#47823) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Biztos duruzsoltál a fülébe valami kedveset :P :DD

(#47825) partxxx válasza hermanyi (#47823) üzenetére


partxxx
tag

2 éve voltam Matyéren
természetesen nem az evezőspálya felől és már széldzsekis idő volt, fázott a kezem a horogkötés közben rendesen :)
nagyon lassan mélyült a víz ahol voltunk, nem fogtam semmi :( talán 1(!) db törpét :(

ha újra megnyílik tuti megnézem, ígéretes hely és sok jót hallottam róla

(#47826) hermanyi válasza partxxx (#47825) üzenetére


hermanyi
őstag

az a fele gáz nagyon , onnan a középen található szigetet kell horgászni ,míg evezős oldalon van 4 es vízed 13m en .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47827) joe979


joe979
aktív tag

Most kicsit elgondolkoztam magamon, vagyis a Walter boltos élményeken ....
Én is utálom a soroksári nagyképű bandát, de végiggondolva ... engem sem izgatnak . Totálisan tudom miért megyek be, mit szeretnék venni, nem kérek segítséget , de aki témázik az is így van ezzel, kb mindent tud, érti a stílust , megvan mindene ... Nem várom el a tetovált pirszinges kasszástól , legyen velem jó fej, bele van " égve " a kasszába , a luka kivan az egésszel !

De ezek után nem is várok tőlük semmit sem, miért is kellene ? Ja mert kereskedés ? Értelmetlen az egész, és csak hangosan gondolkoztam .

Szissz

(#47828) hermanyi válasza joe979 (#47827) üzenetére


hermanyi
őstag

ennyi . Hidd el jofej az a csaj csak mindig rosszkor mész :DD
A skacok érdekesek ,kérdezek válaszolnak ennyi ,a stílus hol így hol úgy .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47829) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

HD nap beszámolója:

-Döme Dunai ponty pecatárról beszélt,kiindulási alapot nyújtott aki még sosem horgászót a nagy folyón.(érdeklődésemet felkeltette)
-Haskó T.-Farkas Sz. A 2019 HD Carp Bojlikat mutatta be.
-Rapala és Storm termékeket és mutatták be nagyon részletesen (öcsém nagyon unta),ott lévők storm gumit kaptak(tudom hogy félre értenétek :DDD :DDD ,gumihal lesz az )
-cc moore csapat bomb feedert mutatta be,biztos kipróbálom
-Sipos-Putz tanácsod adót hogy minden évszakban megtaláltuk a legmegfelelőbb csalit,2019 feeder csalit is körbe adtak.
-spiccbotozás is szóba került a HD napon,érdekesnek találtam.Szemléltetésre került tű és a cső spicc közötti különbség(bottöréssel)
-shimano újdonságnál 2db orsót mutattak be(szerintem 4-5 illet volna ), ezt vártam a legjobban ,de hatalmas pofára esés volt az én részemről
-tombolán öcsém egy gardner csomagot nyert(horog,pva,stopper)

kemény 7 ezret vertem el, bevált etetőanyagokat és csalitüskét vettem.
Vettem még WMC szakáll nélküli feeder horgot(bizakodó vagyok vele,majd később beszámolok ,hogy bevált-e)

(#47830) Steady74 válasza BlackmMmDog (#47829) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Köszi! Nem mondták, hogy Kerekes Ernővel mi lett?

(#47831) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47830) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

nincs mit :)
Fel sem hozták ,nyomtalanul eltűnt.

(#47832) dik válasza Vitee (#47818) üzenetére


dik
őstag

Na azt nem tudom ki vette fel a telefont(visszahívtam őket) mert nem igazán akarta elmondani is, hogy ki ő és honnan hívot. Csak telefonszámot láttam. Majd csak kinyögte nagy kinkeservesen miről is van szó, de kutya hangnemben.. Netről rendeltem, de az kinek megy pontosan nem tudom. Nem is érdekelt, de nekem annyira ez a stílus nem jön be. Lehet csak azért mert vidéki fickó vagyok... ;] :D
A lényeg ezek után kíváncsi leszek mi érkezik majd meg hétfőn tán...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47833) Steady74 válasza BlackmMmDog (#47831) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, ez érdekes, hogy kikerült/kitették a csapatból. Sokan voltak amúgy?

(#47834) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47833) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Jobban bírtam mint Haskót(hitelesebben adta elő). Szerintem a megszokottól kevesebben voltunk.

(#47835) galervin93 válasza joe979 (#47827) üzenetére


galervin93
őstag

:K
Hermanyival is egyetértek, különösebb problémám nekem sem volt sem az eladókkal, sem a pénztáros hölggyel (a minap is voltam ott, kifejezetten mosolygós jó kedve volt :D ). No meg akad egy-két olyan arc is, akik szívesen beszélgetnek és értik is amiről beszélnek, nem csak marketing duma megy. Nem fogják pl. csak azért a kezedbe nyomni az SW botot, mert náluk vagy, nekem ez szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47836) nxtamas válasza galervin93 (#47835) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Lehet csak annyi a bajom, hogy a Decathlon Aldi Lidl stb féle boltokhoz hasonlítom a kiszolgálás minőségét, és nem a vidéki Coop abc-hez. Kiszolgálnak mindkét helyen, és nálam nem azaz alap, hogy ha a boltos csak hátrasúgva neveti ki a vevőt, nem az arcába már jó, hanem az, hogy dolgoznak, sürgölődnek az eladók, olyan kedvesek, mintha rokonok lennénk. Mellesleg tiszta porosak a walterban a polcok, miközben egész délelőtt 4 eladó beszélget, ezt pl Decathlonban még nem láttam. De nem lehúzni akarom WL-t, mert összességében jó hely, ez csak olyan észrevétel, hogy van még lehetőség fejlődni. Nagyon sok magyar tulajdonú boltban is tapasztalom, hogy már rég a kiszolgálást minőségét maximálisan szem előtt tartva értékesítenek, és meglepő mindig szembesülni azzal, hogy pont a WL-ben nem.

(#47837) A Zéé


A Zéé
addikt

330-as Supernova Fine feeder + Okuma CB 40 orsó jó párosítás lehet? Nem lenne nagy rá? Főzsinórnak 18-ast gondolnék. Vagy legyen inkább 20-as? A heavy feederen is akkora van most.

Just a simple Lineman...

(#47838) dik


dik
őstag

Nincs ezzel a WL nagy baj sok helyen ugyan ez van. Sok ember van aki úgy megy oda tudja mit akar annak örülök az nagy király emberke lehet, aki meg szeretne egy jót pecázni és érdeklődne sokminden iránt meg így járt. Persze tisztelet a kivételtől vannak helyek ahol többségben van aki látott már pecabotot. A lényeg biztosan van minden üzletnek főnöket. Ha az mindent rendben talál úgy akkor szép és jó, majd ha meg annyira nem mennek oda lehet majd kapálózni. Akkor már sokszor késő mert aki elmegy az többet nem annyira lelkesen megy vissza... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47839) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani feederezéshez zsinórt? Elsősorban monofil érdekelne, csekély nyúlással, jó kopásállóságú stb.

Tubertini gorilla feedert néztem ki, használta már valaki innen a forumról? Esetleg más márka/típus?
Preston Reflo Power MAX ?

[ Szerkesztve ]

(#47840) hermanyi válasza Zolabol (#47839) üzenetére


hermanyi
őstag

Gorila nem rossz,használtam ,bár átálltam a Guru Pulse Line kanocra tetszik . Preston Refló sem rossz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47841) hermanyi


hermanyi
őstag

Ki bolozik ? Találtam egy PDF et ami viszonylag használható ,nem rossz írás . Még nekem is volt benne hasznos infó :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47842) saen


saen
veterán

Úgy látom a Walter webáruházból szinte az összes Manta Evo-x feeder kikerült, ezek szerint tényleg nem lehet messze az új széria.

(#47843) nxtamas válasza A Zéé (#47837) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Nem ismerem ezt az orsót, de így ránézésre ehhez a bothoz jobb orsót választanék.

(#47844) vendingo válasza A Zéé (#47837) üzenetére


vendingo
veterán

Ezzel az orsóval még nem találkoztam, nagyon tetszik, csak nem lenne mire feltennem.
Szerintem nagy lenne rá a 40-es, max 30-as orsót tennék rá.
Nekem sima s.nova van, azon 2500/3000 stradic van.

Korábban spro bluearc 40 volt rajta, használható volt, de bután nézett ki rajta, na meg nem is állt annyira kézre a finom bothoz. Ecusima is jó alternatíva lehet, nekem azzal is bejött, ha lowbudget orsót szeretnél rá.

A helyedbe valami pici könnyű 3000-es kurblit tennék rá.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47845) hermanyi válasza nxtamas (#47843) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha nem ismered akkor miből gondolod ,hogy az általad gondolt orsó jobb mint ez ?

Tudom ,hogy nem vagyok hülye csak nincs szerencsém amikor gondolkozom .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47846) nxtamas válasza hermanyi (#47845) üzenetére


nxtamas
csendes tag

CB 60-asom van 4 db. Nem rossz orsók, de ma már nem venném meg, inkább vettem volna 1 db stradicot. A nem ismeremet úgy értem, hogy nem vagyok benne biztos ugyanaz a kategória a kisebb is, sejtem nem feltétlen, de az enyémek jó nagy orsók, más 60-as orsóimtól 1,5-szer nagyobbak.

Nem értem ez a jobb orsó miből gondolom, hogy jobb, beugratós kérdés volt? :)

(#47847) csƵ válasza nxtamas (#47846) üzenetére


csƵ
őstag

Mondjuk nem tudom, hogy a Stradic meg a CB60 mióta egy méret/típus kategória.

(#47848) hermanyi válasza nxtamas (#47846) üzenetére


hermanyi
őstag

Az egy dolog ,hogy nem egy kategória ,sem méretben sem amire kitalálták a 2 orsót ,de egy 20 ezres feeder pálcára egy 50 ezres pergető orsó tuti jó választás . Et Wizard pergetőre meg vegyünk egy Shimano Ultegra 14000-t mert az is rá való és biztos jobb mint a stradic . :C :C

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47849) nxtamas válasza csƵ (#47847) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Ha egy méret, típus, kategória lenne akkor csak a színe miatt nem is gondolnám azt, hogy lecseréljem. Arra akartam kilyukadni, hogy szerintem az orsó legyen a drágább, és a bot olcsóbb, ne fordítva, ezt én is elrontottam régebben.

(#47850) nxtamas válasza hermanyi (#47848) üzenetére


nxtamas
csendes tag

https://fishingtime.hu/webshop/horgasz-orsok/match-feeder-orsok/2038-stradic-gtm-rc-harcifekes-orso-shimano

Ilyet vennék egy forcemaster mini feederrel, árban gyakorlatilag ugyanannyi lenne mint a mostani kombó. Azért írtam le mert kérdezte, az hogy mit csinálnék ízlés kérdése, nyilván amit ő választott sem rossz, csak nekem ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.