Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) LazacX válasza tween (#35200) üzenetére


LazacX
tag

Egy picit bővebben, ha lehetne? :) Akciója, orsótartó, gyűrűzés. Milyen csalikkal használod? Jól rémlik, hogy ebből van egy részes is? A csz által ajánlott TD botból csak 2 részest láttam. A boltban belefutottam egy zodiasba, szimpatikus a bot, de attól csak egy picit kellene erősebb (az 2 m-es, 4-12 g-os, az akcióját nem tudom. A legszívesebben bolti készletről választanék, sajnos erre kicsi az esély.

(#35202) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Ma, holnap vihar hálistennek Kedden menjetek horgászni :D Nálam szabadság lesz kedden 16 órás horgászat vár rám :K :K

The easy day was yesterday!

(#35203) csƵ válasza LazacX (#35201) üzenetére


csƵ
őstag

A két részessel mi a baj? Ha egyrészes, akkor Okuma One, bár a dobósúlyt nem tudom.

(#35204) musli26


musli26
tag

Mi az ajánlott orsó 3m pickerbothoz?
Max:7k szánok rá.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#35205) mykos válasza tomrRRR (#35195) üzenetére


mykos
aktív tag

Alapvetőleg rendszerben szeretek gondolkozni, így amikor újrakezdtem horgászni tavaly, akkor sok videó megnézése után kettő mellett döntöttem: Kék fúzió, SBS 20+ Premium Boilie Wafters, Ace Lobworm.
A HD-ból volt még lebegő oldódó pellet is, meg carp szirup.
Őszintén, a HD a világ egyik legnagyobb pénzkidobása, volt hideg víz, meleg víz... Bátyámnak egyszer adott egy 9 kilós pontyot, de a másik oldalon meg az Ace lobworm-re aznap több mint 50 kiló jött.
Az SBS csali sokkal lágyabb, könnyebben kezelhető, és sose kell cserélni. 10 hal után is adja a 11. -et. A HD szinte kőkemény, porlik, törik kivétel az oldódó lebegő, de annak meg más baja van...
A bojli mellé, paszta ólomra Aqua pontyos pellet 2mm kerül egy kis spod juice-al tuningolva. Ez idáig mindig jobban adott halat mint másnak a környékemen, de...
Egy két öreg, kukoricával mindig tudott alázni, szóval a következő amit kipróbálok az biztosan 3 szem kukorica lesz ;)
Innen látszik, hogy mire elhasználom a 250g-os SBS bojlit, hogy újat próbáljak ki addig el fog telni még pár év. A HD gyorsan elfogyott, mert kidobtam a kukába...

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#35206) zsola32


zsola32
őstag

jó hetet zártunk a párommal, háromszor voltunk horgászni, este 7-től kb. éjfélig.
az első éjszaka párom fogott a egy pontyot, 2.8-as volt, Ő tekerte ki, gyakorolta a fársztást egy picit.
mint írtam korábban 3 süllő is összejött, egy volt méretes, jött is velünk haza.
a második éjszaka kárászos nap volt, hatot sikerült fognunk, a ponytok elkerültek minket.
egy süllő lett a másik vonalon.
3 bottal pecáztunk, két süllős, és egy feeder botot használtunk.

a tegnap éjszaka érdekes volt, a párom kifogta második ponytyát, 2.5 kg, a bevágástól a szákolásig mindent Ő csinált.
ezen kívül fogtunk 2 kárászt, és legealább 10 keszeget, kb. 15 percenként jöttek.
a Walteros tejsavas bogyó volt mindhárom éjszaka a nyerő, más csalit nrm is nagyon vittünk magunkkal.

a süllős botokra jött egy harcsa, kb. 40cm-es volt, természetesen ment vissza a vízbe, de ez volt életem első harcsája.
ami izgatja a fantáziámat, az egy kapás volt, ami kb. 1-2 másodpercig tartott...
az 1m-re lehúzott kapásjelzőt valami felhúzta a botig, majd visszaesett a karaik a helyére.
a horgászboltos szaki szerint harcsa is lehetett, :) jó lett volna belemenni a csatába, de bizti elvitte volna a süllős szerelékemet...
kb. ennyi történt velünk a hét második felében.

a Walteros bogyó tényleg jó, a Ringers csoki-narancs mellet ez is favorit csali lesz nálam.

(#35207) gban


gban
Közösségépítő

Tegnap megfogtam első szilvaorrúmat, jópofa egy fajta.
És hogy milyen lapos, az nem semmi, szinte papírvékony :K

Postázást nem vállalok.

(#35208) LazacX válasza csƵ (#35203) üzenetére


LazacX
tag

Baj nincs vele. De ugyanannyi pénzért egy fél kategóriával magasabb szintet lehet kapni. Ezt a bolti próbák alapján mondom én is, illetve korábban a HD fórumon legalább öten írták nekem. Itt a Tiszán be tudom vállalni, az egyik horgászhely a Jászsági gyalog 5 percre van, a másik, a Tisza-tavi strand 10 percre, a harmadikra kell járgány, az alvízre, ami már fél óra lenne, a negyedik, a kikötő is 5 perc séta. Most gondolkodom a meglévő 2 botom megduplázásán, nem utaztatnám a botokat. Okuma bot van egy a tónál, de a 15-50 ? g-os verzió, az alapján a legkisebbet sem merem megrendelni, jó lenne egy bolti próba. De az biztos, hogy ár-érték arányban nagyon ott van.

(#35209) csƵ válasza LazacX (#35208) üzenetére


csƵ
őstag

Na, erre nem is gondoltam. Ha nem kell szállítgatni, akkor tényleg jobb az 1 részes.

(#35210) joe979 válasza gban (#35207) üzenetére


joe979
aktív tag

Jópofák, kedvenc keszegfajtám. Elég jól is tudnak küzdeni, igaz nem annyira mint a paduc . Életem első szilvája 1,8 kg volt . Nem sokkal maradtam el jó pár éve , hogy az első helyre kerüljek vele, pár dekán múlott csak ...

Szissz

(#35211) LazacX válasza csƵ (#35209) üzenetére


LazacX
tag

...azaz mégiscsak van baj a kétrészessel. Legalábbis az enyémmel. A kisebbik botomat agyon szoktam dícsérni, tényleg remek. Kivéve a bothüvelyt, rémesen igénytelen. Már most nyiszorog, pedig vigyázok rá hogy ne piszkoljam. Csak bízom benne hogy egy kánikulai használat után nem fog összegyógyulni. Nyilván ez nem általános, és nem is ez az oka az egyrészes bot keresésnek. A nagyobbik botomon stucnis a hüvely, az hibátlan. Az említett One bot tényleg remek, de jó lenne egy szemrevételezés.

(#35212) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Holnap feederezni megyek ki, viszont nem volt Brutal Liver etetőanyag... helyette vettem fekete erő etetőt, valaki használta már a Fluo Energy etetőanyagokat haldorádótól ?

The easy day was yesterday!

(#35213) sityupityu válasza joe979 (#35210) üzenetére


sityupityu
veterán

Én szerintem meg a szilva talán még jobban is küzd kicsit a paducnál, de ezen nem veszünk össze, legyenek egyforma erősek. :DDD A három kedvenc halfajom közé tartozik mind a kettő. :)

(#35207) gban Gratulálok, de biztos, hogy szilvaorrú volt? Én nem mondanám papírvékonynak a testét, hanem inkább csak hosszúkásnak. Az azonos nagyságú snecinél kicsit tömzsibb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35214) joe979 válasza sityupityu (#35213) üzenetére


joe979
aktív tag

Ezen nem, ameddig foghatóak :)
Remélem szerdán kijutok végre. Mostanában nem jutottam ki, megdöglöttem volna a kövezésen . :(

Szissz

(#35215) gban válasza sityupityu (#35213) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, tuti az volt :K
Az orra összetéveszthetetlen. Eldsőre néztem is hogy na te ki vagy, hosszúkás de nem balin, jásztól, domlykótól messze van, pont az orra alá akadt a horog, kukorica még rajta, picit kitakarta. Aztán mikor szedtem ki a horgot, már egyértelmű volt - paduc is orros, de nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35216) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok újra,

Ez az orsó most elég jó áron van, gyakorlatilag mindenhol azt látom, hogy nagyon jó ár érték arányú ez a márka/típus, így meg gondolom pláne. Pergetéshez 10-30 vagy 14-40g dobósúlyú bothoz jó lehet, vagy érdemesebb lenne inkább egy ötössel többért nagyobbat ?

A cél az lenne, hogy egy univerzális botom legyen, kezdőkéne egyelőre azzal kísérleteznék.

Köszi :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#35217) joe979 válasza Cece04 (#35216) üzenetére


joe979
aktív tag

Ennyiért nagyon jó, az idei szériában két fém dobbal árulják ! Ere kérdezz rá !
Én pickeren használom őket ,35 méretben, a 25 és 30as teljesen ugyanaz. Minyó kis szarok :DDD .
Pergetés részét megmondják a szakik :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#35218) gban válasza Cece04 (#35216) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nagyon jó áron van annyiért, 8 csapágyas nem igazán van hasonló árban.
Kérdés, mennyire kicsi.
Ismerős vett egy ilyet, 4 csapággyal ez sincs rossz áron, aztán csak pislogtunk hogy milyen kicsi. Gyakorlatilag már kényelmetlenül minire sikerült.
A nagyobb mellett szól a pótdob, pergetéshez nálam ez elég fontos, hogy tudjam cserélni a fonottat meg a monot ha kell.

Postázást nem vállalok.

(#35219) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Vasárnap ismét voltunk Pródon asszonnyal illetve apossal, hárman rendeztünk egy kis versenyt. Reggel mikor dobtam be a második botot mar kozben elkezdte húzni az elsőt meg le sem tettem a másodikat, 5,5kg ponty. Aztán nekem megállt a dolog es após huzgalta egymás utan párat. Neki a legnagyobb reggel lett meg egy 8,8as. Nekem inkább délután indult be a kekszes bojlira. Új rekordom egy 8,5 ponty, mellette meg kettő 7,8as is volt. 8db ponttyal 44kg nyertem a versenyt :)
Nagyon meleg volt egesz nap. Csoda ,hogy ennek ellenére is jöttek.

(#35220) vendingo


vendingo
veterán

Itt vagyok Horvátországban. Regetegen pergetnek, fogják a szép nagy halakat. Én nem hoztam botot, mert motorral jöttem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35221) golyós válasza zsolt1225 (#35219) üzenetére


golyós
őstag

Gratula! :C

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#35222) tween válasza zsolt1225 (#35219) üzenetére


tween
őstag

Zsolti most már fejezd abba! :((( Más ittend melózik/gat, te meg fogdosod a szebbnél szebb halakat...szégyelld elfele magad! ;]

(#35223) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hehe :P
Hétvégén azért csak ti is pihentetek :)

(#35224) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Voltam ma horgászni, sajnos sajnos halas jegyet vettem 3500ft (2 nemes hal 3kg/db).
Reggel 5 kor sikerült kiérnem a tóra, kedvenc helyemen 25 horgásztam. Gyula Munkácsy Horgásztavon.
Csupán 2 óra alatt sikerült 7 pontyot fogni, + 1 leakadt (mentségemre szóljon egyedül voltam, s feszíteni kellett, viszont nagy hal volt:( nah m1 :N )

Csali, etetőanyag amit ajánlok mindenkinek ilyen időben:
Csali: Chilis tintahal method pellet
Etetőanyag: Fluo energy fekete erő (világbajnok ez az etetőanyag, verhetetlen)
Aroma, dip: SBS 3in1 squid octopus íz

Pár kép:
1
2
3

___________________________________________________________

zsolt1225: Gratula, szép a napepernyő, jah meg a hal is :K Bojlira, leírnád a csalikat?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35225) Steady74 válasza tomrRRR (#35224) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Imre, te vagy az?? ;]

(#35226) Szeszkazán válasza Steady74 (#35225) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Biztosan!!! ;]

(#35227) tomrRRR válasza Steady74 (#35225) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Nagy Imre ? :N > :K
Jah igen: átlagban 1,4 kg - 2.8 kg ig jöttek, sikerült jegyzetelnem 17.68 kg összfogás.

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35228) Steady74 válasza Szeszkazán (#35226) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Már itt van közöttünk!!

(#35229) csƵ válasza Steady74 (#35225) üzenetére


csƵ
őstag

Nem tudom, mi ez a nagy Haldó reklám már egy ideje. ;]

(#35230) sityupityu válasza Steady74 (#35225) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is nézegetem már egy pár napja, tuti, hogy ő az. :DDD De ha nem is, akkor meg nincs tisztában az itteni légkörrel. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35231) tomrRRR válasza csƵ (#35229) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Örüljetek neki, feltüntetem mivel sikerült fogni, btw jó a haldorádó ár érték arányban, csak tudni kell használni.

The easy day was yesterday!

(#35232) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Öröm volt veletek szolgálni!

(#35233) sityupityu válasza Szeszkazán (#35232) üzenetére


sityupityu
veterán

???

Jaaa.... :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35234) Szeszkazán válasza sityupityu (#35233) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az oldal kompromittálódott , beépült közénk Imre :DD :DD :DD

(#35235) Grillo válasza Szeszkazán (#35232) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, ma megyek a Rubin Match-feederért, gyereknek meg lőttem egy Nevis Motive Pickert, könnyű kis bot, épp jó lesz neki. Lehet lövök rá a fenti Ceymarból egy kisebbet, és akkor szépen ellesz vele, megtanul orsóval horgászgatni.
A kis gyerekszettes cucca elég suta.

(#35236) jansky1


jansky1
senior tag

Felszámolják ezt az ellenállási gócot is, elkezdtek beszivárogni :D

(#35237) sityupityu válasza joe979 (#35214) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is csak egyetlen egyszer voltam mostanában, egy vízben állós melles csizmás úsztatáson. Azt is csak azért vállaltam be, mert egy teljesen árnyékos részen volt. De ma pl megyek. :)

(#35216) Cece04 Tavaly az unokaöcsémnek vettem egy ilyet ajándékba pergetni. Baromi jó kis orsó, ennyiért még hasonlót sem lehet venni szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35238) tomrRRR válasza jansky1 (#35236) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Így igaz beszívárgunk s megfogtok halni mind :K :K Nem tudom mi a bajotok... csak leírtam mivel sikerült fogni mi ebbe olyan nagy probléma, megkérdezem én is mindenkitől mivel sikerült ezt azt fogni milyen csalikat használ, etetőt stb...

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35239) sityupityu válasza jansky1 (#35236) üzenetére


sityupityu
veterán

De ez csak is Steady miatt van, mert állandóan őt is ott eszi a feni náluk. :DD

tomrRRR Olvass vissza pár hetet/1-2 hónapot és képben leszel. ;)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35240) Szeszkazán válasza tomrRRR (#35238) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

(#35241) tomrRRR válasza Szeszkazán (#35240) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Adom :K :K

sityupityu: Rendben, majd visszapörgetek :) (Volt itt Holler Imre a topicba ? DX

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35242) sityupityu válasza tomrRRR (#35241) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha netán mégsem te lennél Imre, akkor csak egy jó tanács :DDD
Ebben a társaságban az efféle reklámokkal egybefűzött élménybeszámolót nem sok ember fog díjazni. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35243) Cece04 válasza sityupityu (#35237) üzenetére


Cece04
tag

Szuper, köszi a visszajelzéseket nektek. Akkor az orsó eldőlt, már csak azt kell kitalálnom,
hogy elég lesz e a 25-ös 9e forintért vagy legyen inkább a 30-35-ös nagyobb 14ért. :))
Azt hiszem inkább az utóbbi lesz.

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#35244) tomrRRR válasza sityupityu (#35242) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Értek, akkor váltok témát, mit tippeltek a mai Európai Szuperkupára.

A., Real Madrid
B., Manchester United

Cece04: 35 mehet szerintem, s még a kocsit is eltudod tolni: itt

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35245) A Zéé válasza Cece04 (#35243) üzenetére


A Zéé
addikt

A 25-ös elég könnyű. Lehet, hogy orrnehéz lenne a kombód egy 130-140 grammnál nehezebb, vagy 2,10m-nél hosszabb bottal.

Just a simple Lineman...

(#35246) sityupityu válasza Cece04 (#35243) üzenetére


sityupityu
veterán

Ilyen dobósúlyú botra amire te szeretnéd kicsi lesz a 25, nagyobbat nézzél rá. 30 alá ne menj le, amúgy sem egy nagy orsó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35247) Cece04


Cece04
tag

Rendben,köszi megfogadom, akkor a 35-ös lesz! :)

Szuperkupa: GG és X szerintem

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#35248) Steady74 válasza sityupityu (#35242) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Semmi baj nincs a HD termékekkel, és a marketinggel, igen szolidak az áraik és a marketingjük is telitalálat. Ja, nem :DDD

Tényleg nincs azzal baj, ha azzal horgászik valaki, és fog vele, meg is lehet osztani, csak hát a magas labda az magas labda :)

És Real Madrid, nem kérdés.

(#35249) tomrRRR válasza Steady74 (#35248) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Nah akkor egy 10k- be remélem megteszed a Realt, (inkább továbbjutásra, megnyeri a trófeát 1,6x fizeti) s a kövi horgászat ingyen lesz :K :K

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#35250) FireFox1996 válasza Cece04 (#35247) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Bármit veszel, előtte fogd a kezedbe őket, és nézd meg!

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.